Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊

εμενα έδειξε στις 10 μερες σε αυτήν την εγκυμοσύνη

22-23 ημέρα του κύκλου είχα θετικά τεστ ωορρηξιας… την 24 ημέρα έπεσε η ορμόνη 

στην 33 ημέρα του κύκλου είχα αχνο θετικό τεστ εγκυμοσυνης της home test 

Ααα οκ !!άρα θα φανεί...για να δούμε...είμαι 4 ημέρες πριν οπότε έχω ακόμα ελπίδα💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini αστο να καθαρίσει κι αλλο. Είναι θετικο. Ίσως θελει ενα τσικ παραπάνω. Κανε κ αυριο ενα τν ιδια ωρα. Κανε κ αγαπουλες κ σημερα. Ανεβασε κ τ αυριανο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια που έχετε εμπειρία από τεστ ωορρηξίας για πείτε μου την γνώμη σας.  Η εφαρμογή μου βγάζει 0.64 στο low.. 

IMG_20240729_151237.jpg

Εντάξει φαίνεται πως δεν είναι ίδια η ένταση της γραμμής,  ας κάνεις ακόμα ένα αργότερα, πιστεύω είσαι κοντά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια..

10dpo pregnancy test 🫶 

IMG20240729093639.thumb.jpg.ccc4dc4e7c642cc22092bbc02a9bb796.jpg

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι μια από τις επόμενες ημέρες να μας ανεβάσεις τεστ με δύο γραμμουλες! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mantarini αστο να καθαρίσει κι αλλο. Είναι θετικο. Ίσως θελει ενα τσικ παραπάνω. Κανε κ αυριο ενα τν ιδια ωρα. Κανε κ αγαπουλες κ σημερα. Ανεβασε κ τ αυριανο.

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Εντάξει φαίνεται πως δεν είναι ίδια η ένταση της γραμμής,  ας κάνεις ακόμα ένα αργότερα, πιστεύω είσαι κοντά 

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ!! Αγαπούλες το βράδυ μόλις κοιμηθεί η μικρή! Είχαμε και εχτές μια!!  Εύχομαι να μην το χάσουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια κ εγώ θέλω τα φώτα 💡💡💡 σας... Επειδή δν έχω και πολύ καλή σχέση με αυτά🫣🫣🫣🫣... 

Είναι τρεις μέρες τώρα που έχω αρκετά διάφανα υγρά και χτες είχα πονακια αριστερά... 

IMG_20240729_172409.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@anna_30 κοριτσι μου θα σου πει η γυναικολογος σου τι εξετασεις χρειαζεται να κανεις. Το πιο απλο που μπορώ να σκεφτώ ειναι οτι ίσως έχεις  χαμηλη προγεστερονη και δεν βοηθιεται η εμφυτευση. Σύλληψη εχεις σιγουρα, αλλα δ εξελίσσεται μετα. Εφοσον ομως ειναι ισως η 3η φορα π τ περνας οπως λες σίγουρα θα σε βαλει να κανεις αρκετες εξετασεις. Δεν τ εχω περασει προσωπικά αλλα ειναι πολυ πολυ δυσκολο να το περνάς ολο αυτο. Περνα ηρεμα αυτόν τον μηνα και απο τ επόμενο θα τα βαλεις σε σειρα και θα δεις οτι πολυ συντομα θα εοσαο και παλι εγκυος.

Σκέφτηκα κι εγώ αυτό για την προγεστερονη..αλλα και πως γίνεται δηλ; Παίρνεις αγωγή κατά την διάρκεια του κύκλου; Γιατί αν δεν έκανα τεστ και δεν ήξερα ότι έγινε σύλληψη θα την πέρναγα έτσι..με το θετικό τεστ πήρα προγεστερονη τώρα..θρομβοφιλια που σκέφτηκα νομίζω είναι υπεύθυνη για αποβολές πιο μετά..όχι τόσο αρχή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 εγω να σ πω τι θα εκανα στη θεση σου. Θα περιμενα την περιοδο τ Σεπτεμβρίου. Θα ειχα πει ηδη τ γιατρο να μ γράψει ορμονολογικο. 2η μερα περιοδου θα τις εκανα κ μετα θα πηγαινα για παρακολούθηση κύκλου. Μόλις βρίσκαμε ωορηξια θα ζητουσα να μ γράψει εξέταση προγεστερονης π γίνεται 7 μερες μετα την ωορηξια. Και αναλογα... ίσως χρειαστεις αγωγή για οσο καιρο προσπαθείς. Σκέψου τ κορίτσια π πανε με σπερματεγχυση η εξωσωματικη ξεκινανε κ προγεστερονη προληπτικα. Ότι ειναι θα τ βρειτε κ θα τ αντιμετωπισετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mantarini και σήμερα κ αυριο οπωσδήποτε.

@Tina23 σε ποια μερα τ κύκλου εισαι? Ποσες μερες ειναι ο κυκλος σου? Αρνητικο ειναι αυτο τ τεστ.

Τελευταία περίοδο στις 13/7.. Και ο κύκλος μου είναι 29αρης..με  +-1 μέρα.. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Και περιμένω περίοδο 8/8.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Τελευταία περίοδο στις 13/7.. Και ο κύκλος μου είναι 29αρης..με  +-1 μέρα.. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Και περιμένω περίοδο 8/8.. 

κορίτσι μου κάτι λάθος έχει γίνει νομίζω. Ή πέρασε η ωορρηξία σου ή θα γίνει αύριο μεθαύριο. Αν είχες περίοδο πρώτη μέρα 13/07 τότε σήμερα είσαι 17η μέρα. Αν περιμένεις περίοδο στις 8/8 σημαίνει ότι η ωορρηξία σου έγινε την 13 με 14 μέρα του κύκλου δηλαδή γύρω στις 25/06. Είχες κανει τότε τεστ ; Εγω πχ έχω κύκλο 30-32 μέρες και η ωορρηξία μου γίνεται μεταξύ 17-19η μέρα του κύκλου. 14 μέρες περίπου πριν την περίοδο γίνεται συνήθως εκτός και αν έχεις λιγότερες μέρες ωχρινική φάση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

κορίτσι μου κάτι λάθος έχει γίνει νομίζω. Ή πέρασε η ωορρηξία σου ή θα γίνει αύριο μεθαύριο. Αν είχες περίοδο πρώτη μέρα 13/07 τότε σήμερα είσαι 17η μέρα. Αν περιμένεις περίοδο στις 8/8 σημαίνει ότι η ωορρηξία σου έγινε την 13 με 14 μέρα του κύκλου δηλαδή γύρω στις 25/06. Είχες κανει τότε τεστ ; Εγω πχ έχω κύκλο 30-32 μέρες και η ωορρηξία μου γίνεται μεταξύ 17-19η μέρα του κύκλου. 14 μέρες περίπου πριν την περίοδο γίνεται συνήθως εκτός και αν έχεις λιγότερες μέρες ωχρινική φάση. 

Η αλήθεια είναι ότι δν ξεκίνησα νωρίτερα τα τεστ γιατι δεν το είχα έτσι στο μυαλό μου. Επειδή αυτή η περίοδος ( 13/7) μου ήρθε με 5 μέρες καθυστέρηση, μου άλλαξε όλο τον κύκλο, οπότε ειλικρινά θα σου πω ότι περιμένω περίοδο στις 8 /8 με βάση το πρόγραμμα που έχω με το ημερολόγιο. 

Έκανα σήμερα ένα από περιέργεια γιατί όπως είπα και πιο πάνω εδώ κ μερικές μέρες είχα άσπρα διάφανα υγρά και χτες πονούσα αριστερά (ουσιαστικά κάπως έτσι καταλαβαίνω ότι έχω ωορρηξία). Και επειδή είδα την 2η πολύ αχνή γραμμή, είπα να σας ρωτήσω που ξέρετε καλύτερα από μένα.. 🫣🫣 Θα κάνω κ αύριο άλλο ένα έτσι από περιέργεια να δω τι θα δείξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Μπήκα στο φόρουμ αφού έκανα το παιδάκι μου αναζητώντας πληροφορίες σχετικά με το θηλασμό και έπεσα πάνω στο θέμα σας. Καταλαβαίνω τη λαχτάρα σας για ένα παιδάκι γιατί ο γιος μου είναι ότι πιο όμορφο θα μπορούσα ποτέ να ονειρευτώ. Έχει ανοίξει νέους συναισθηματικούς ορίζοντες και έχει ξεκλειδώσει πλευρές μου που δεν ήξερα ότι είχα. Είναι το μικρό στρουμπουλο μου αγχολυτικο και εύχομαι σε όλες σας γρήγορα να αποκτήσουν το θαύμα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δν ξεκίνησα νωρίτερα τα τεστ γιατι δεν το είχα έτσι στο μυαλό μου. Επειδή αυτή η περίοδος ( 13/7) μου ήρθε με 5 μέρες καθυστέρηση, μου άλλαξε όλο τον κύκλο, οπότε ειλικρινά θα σου πω ότι περιμένω περίοδο στις 8 /8 με βάση το πρόγραμμα που έχω με το ημερολόγιο. 

Έκανα σήμερα ένα από περιέργεια γιατί όπως είπα και πιο πάνω εδώ κ μερικές μέρες είχα άσπρα διάφανα υγρά και χτες πονούσα αριστερά (ουσιαστικά κάπως έτσι καταλαβαίνω ότι έχω ωορρηξία). Και επειδή είδα την 2η πολύ αχνή γραμμή, είπα να σας ρωτήσω που ξέρετε καλύτερα από μένα.. 🫣🫣 Θα κάνω κ αύριο άλλο ένα έτσι από περιέργεια να δω τι θα δείξει.. 

τότε κορίτσι μου μπορεί να έκανες ωορρηξία εχθές προχθές και σήμερα απλά να έπεσε ο ορμόνη! Όπως κι να χει να έχεις επαφές αυτές τις μέρες 🙏🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tina23ειναι η πρώτη φορα π τα χρησιμοποιεις? Καθυστέρηση ειχες βαση εφαρμογής? Αμα δ εχεις επιβεβαιωμενη ωορηξια δ μπορεις να ξερεις καο αν έχεις Καθυστέρηση. Στον επομενο κυκλο, αν αδιαθετησεις, θα τα ξεκινησεις απο την 11η μερα. Και θα δεις οτι θα τηβ βρεις. Διαφανα υγρα εχουμε συνηθως αφου γινει η ωορηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δν ξεκίνησα νωρίτερα τα τεστ γιατι δεν το είχα έτσι στο μυαλό μου. Επειδή αυτή η περίοδος ( 13/7) μου ήρθε με 5 μέρες καθυστέρηση, μου άλλαξε όλο τον κύκλο, οπότε ειλικρινά θα σου πω ότι περιμένω περίοδο στις 8 /8 με βάση το πρόγραμμα που έχω με το ημερολόγιο. 

Έκανα σήμερα ένα από περιέργεια γιατί όπως είπα και πιο πάνω εδώ κ μερικές μέρες είχα άσπρα διάφανα υγρά και χτες πονούσα αριστερά (ουσιαστικά κάπως έτσι καταλαβαίνω ότι έχω ωορρηξία). Και επειδή είδα την 2η πολύ αχνή γραμμή, είπα να σας ρωτήσω που ξέρετε καλύτερα από μένα.. 🫣🫣 Θα κάνω κ αύριο άλλο ένα έτσι από περιέργεια να δω τι θα δείξει.. 

Ξέρεις ότι μπορεί να βγει έτσι ενώ είσαι έγκυος σωστά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου εγω πάντως μια φορα π μπερδεύτηκα κ εκανα τετοιο τεστ αντι εγκυμοσύνης ηταν πιο έντονο από αυτο κ δ ημουν εγκυος. Τζαμπα χαρηκα. Κ μετά λεω για κατσε λιγο. Πράσινο ειναι αυτο, οχι μπλε! Τ μονο τεστ ωορηξιας π ηταν κατα κοκκινο ενω ηταν εγκυος ηταν της @Elli13,που ηταν η γραμμη πιο εντονη κ απο τ ελεγχου. Κανα 2 κορίτσια π μπερδεύτηκαν σαν εμενα ωορηξιας κ βγηκε γραμμη τελικα αδιαθετησαν. Μακαρι η κοπελα να ειναι βέβαια. Αλλα τα τεστ ωορηξιας δ επιβεβαιώνουν εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Tina23ειναι η πρώτη φορα π τα χρησιμοποιεις? Καθυστέρηση ειχες βαση εφαρμογής? Αμα δ εχεις επιβεβαιωμενη ωορηξια δ μπορεις να ξερεις καο αν έχεις Καθυστέρηση. Στον επομενο κυκλο, αν αδιαθετησεις, θα τα ξεκινησεις απο την 11η μερα. Και θα δεις οτι θα τηβ βρεις. Διαφανα υγρα εχουμε συνηθως αφου γινει η ωορηξια.

Καλημέρα κορίτσι μου, είχα ξεκινήσει 1η φορά να τα δοκιμάζω πριν κάνα 3μηνο.. Μετά τα σταμάτησα γτ μεσολάβησαν κάποιες εξετάσεις και μια υστεροσκοπηση και λέω να τα ξανά ξεκινήσω από Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεός καλά να είμαστε. Έκανα από περιέργεια όπως είπα και πιο πάνω να δω τι θα δείξει μίας και είχα πονακια χαμηλά. 

Καθυστερημένη περίοδο είχα ναι με βάση την εφαρμογή (όπου 9 στις φορές μου έρχονται ακριβώς την μέρα που θα βγάλει) αλλά θεωρώ ότι μπορεί να έπαιξαν πολλά πράγματα ρόλο, μιας και ήμουν από υστεροσκοπηση κ επαφές δν είχα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ξέρεις ότι μπορεί να βγει έτσι ενώ είσαι έγκυος σωστά.. 

Ζαΐρα μουυυυυυυυυ καλημέρα, όταν σε είχα ρωτήσει η 🔮 σου, έλεγα μέχρι Αύγουστο 🤭🤭🤭🤭🤭, βλέπεις κάτι διαφορετικό;; χιχιχιχι 

Εντάξει για να μην έχω ψεύτικες ελπίδες, δεν περιμένω κάτι αυτόν τον μήνα γιατί οι επαφές μας ήταν άκυρες ημερομηνίες.. Θα ξεκινήσουμε εντατικά από Σεπτέμβρη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

τότε κορίτσι μου μπορεί να έκανες ωορρηξία εχθές προχθές και σήμερα απλά να έπεσε ο ορμόνη! Όπως κι να χει να έχεις επαφές αυτές τις μέρες 🙏🏻🌈

Κορίτσι μου, θα το επιβεβαιώσουμε σε λίγες μέρες που θα μου έρθει η περίοδος.. 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@anna_30 εγω να σ πω τι θα εκανα στη θεση σου. Θα περιμενα την περιοδο τ Σεπτεμβρίου. Θα ειχα πει ηδη τ γιατρο να μ γράψει ορμονολογικο. 2η μερα περιοδου θα τις εκανα κ μετα θα πηγαινα για παρακολούθηση κύκλου. Μόλις βρίσκαμε ωορηξια θα ζητουσα να μ γράψει εξέταση προγεστερονης π γίνεται 7 μερες μετα την ωορηξια. Και αναλογα... ίσως χρειαστεις αγωγή για οσο καιρο προσπαθείς. Σκέψου τ κορίτσια π πανε με σπερματεγχυση η εξωσωματικη ξεκινανε κ προγεστερονη προληπτικα. Ότι ειναι θα τ βρειτε κ θα τ αντιμετωπισετε.

σε ευχαριστώ που μοιράστηκες τις σκέψεις σου..θα χαλαρώσουμε ενα μήνα και μετά θα ξεκινήσουμε εξετάσεις να δουμε τι φταίει :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Ρε κορίτσια κ εγώ θέλω τα φώτα 💡💡💡 σας... Επειδή δν έχω και πολύ καλή σχέση με αυτά🫣🫣🫣🫣... 

Είναι τρεις μέρες τώρα που έχω αρκετά διάφανα υγρά και χτες είχα πονακια αριστερά... 

IMG_20240729_172409.jpg

κορίτσι μου κατά πάσα πιθανότητα η ωορρηξία έγινε..από τον επόμενο κύκλο ξεκίνα τα τεστ λίγο νωρίτερα..εξάσκηση θέλει..θα το βρεις συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...είχα 3 τελευταία τεστ και τα ξόδεψα όλα γιατί τα 2 πρώτα ήταν ελαττώματικα και το τελευταίο με έδειξε γραμμή!!!! Τώρα δεν έχω άλλα τεστ...θα περιμένω να δω καθυστέρηση!!!

IMG_20240730_104723.thumb.jpg.705d35f992de0818c4a788b2e46f3035.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...