Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Να σας ανεβάσω τα τεστακια που είχα,  φαίνεται 19η πικ αλλά η εφαρμογή το έβγαζε την 20ης

20240703_172756.jpg

Την 19 ημέρα του κύκλου εμένα μου φαίνεται το πιο εντονο αλλά και εσυ δυο μερες 19-20 έχεις εντονο τεστ εύχομαι να είναι το τυχερο σου αυτόν τον μήνα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 351
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Έκανα τεστ σήμερα και ήταν αρνητικό, το περίμενα βέβαια, το έκανα πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα και να μην ελπίζω. Σήμερα ξεκίνησε το στήθος να πρήζεται σιγα σιγά άρα η ωορρηξία μου έγινε και αρκετά αργότερα απ ότι υπολόγιζα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη συμβουλευόμουν την εφαρμογή και έτσι καταφέραμε και έπιασα την μικρή μου. θα περιμένω να μου έρθει και θα πάρω τεστάκια ωορρηξίας γιατί νομίζω πως τα χρειάζομαι πλέον. 

 

@marinamanoulitsa περαστικά κοπέλα μου!! εύχομαι να το περνάς ελαφριά. 

ΑΝ έρθει Δοκιμασε με τεστ ωορρηξιας εμένα με βοήθησαν αρκετά πάντως 

ααα ωραία όποτε εσενα η εφαρμογή με τις γόνιμες μερες συμπίπτουν καλό αυτό ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Αν υπολόγισα σωστά την ωορρηξία μου, περιμένω την τρίτη περίοδο. Δε νομίζω πως είναι από εγκυμοσύνη γιατί αυτό θα σήμαινε ότι έχω ανεβασμένη χοριακή αλλά εγώ δεν έχω. Λογικά είμαι 11η και περίοδος μου έρχεται την 15η.

Όποτε έχεις μερούλες ακόμα μπροστά σου για να έρθει ποτε δεν ξέρεις αν έχεις και αλλά τεστ δοκιμασε να κανείς παλι αργότερα να περάσουν μερικές μερες ακόμα και εύχομαι να είσαι 🙏

ελπίζω οι αναγούλες να μην είναι από καμία ίωση μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Κορίτσια μόλις έλαβα τη χοριακή. Ειναι 204 στη 32η μερα (με κύκλο 28-30)!  Τη Δευτέρα πάλι να δούμε αν θα διπλασιαστεί! 🩷🩵🩷🩵

Κορίτσια μου εύχομαι οσες είστε εγκυουλες να κρατήσετε υγιή μωράκια και σε όσες είστε στην προσπάθεια να πάρετε σύντομα θετικά νέα και να βιώσετε τα υπέροχα συναισθήματα της μητρότητας!

Συγχαρητήρια ακους διπλασιασμούς κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Επιτρέπεται κανονικότατα!!! Δοκίμασε κ τζίντζερ βοηθάει πολύ. Εμένα από ένα σημείο κ μετά δε μ έπιαναν τα μαλοξ.

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Έχεις δοκιμάσει να κοιμάσαι κάπως καθιστή; Μόνο έτσι κοιμόμουν μετά το 2ο τρίμηνο. Επίσης, μέχρι κ που γέννησα, όταν έβλεπα τα σκούρα έπαιρνα κ εγώ μαλοξ. Δεν λέω ότι ήταν σωστό, αλλά δεν άντεχα αλλιώς. Βέβαια και θαύματα δεν κάνουν…δεν θα ξεχάσω όταν με πήγαν στο δωμάτιο μετά τον τοκετό, που είχε εξαφανιστεί η παλινδρόμηση κ μπορούσα να ξαπλώσω. Δεν το πίστευα! Έτρωγα και ξαπλώνα απευθείας για να δοκιμάσω αν θα ξανά έρθει, αλλά ευτυχώς τίποτα 😂

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα!! Καλέ τι κακό να έκανες; Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη, στο 1ο κ 3ο τρίμηνο τα είχα καραμέλες ( με τις ευλογίες του γιατρού). Υπέφερα πραγματικά από καούρες. Με έσωσαν πέρα από τα χάπια οι τσίχλες κ οι σόδες ( πάλι με τις ευλογίες του γιατρού)!

Οτιδήποτε πικάντικο δεν το μπορώ καθόλου. Εχθές μετά απο μια ώρα που το πήρα κοιμήθηκα επιτέλους... Πάλευα ακόμα και καθιστή εχθές... γι' αυτό και πήγα και πήρα τα maalox. Κοιμάμαι εδώ και καιρό καθιστή κι όχι ξαπλωτή! Θα πάρω καιο σήμερα γιατί είμαι κομμάτια κορίτσια μου κι έχω ανάγκη απο ύπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

@Katiana1987 κορίτσι μου μην ασχολείσαι με ανθρώπους που δεν αξίζουν την προσοχή σου..γνωρίζω ότι μιλάμε για τον πατέρα του παιδιού αλλά όταν ο ίδιος δεν θέλει αυτή την ιδιότητα δεν αξίζει να χαλιέσαι και να νευριάζεις στην κατάσταση σου..καλύτερα για ότι θέλεις να απευθυνθείς σε δικηγόρο..εσύ ξέρεις καλύτερα από την καθεμία μας τι συμβαίνει μεταξύ σας και εύχομαι τα πράγματα να πάρουν την τροπή που θες και φυσικά ότι είναι καλύτερο και για την μικρή! Σε λίγο καιρό θα είναι στην αγκαλιά σου ❤️ απίστευτο πως πέρασαν οι μήνες..θυμάμαι σαν τώρα το πρώτο σου μήνυμα ούσα έγκυος..

Κορίτσια μου γλυκά, καλησπέρα! Πριν λίγο γύρισα σπίτι. Βρέθηκα με το μπαμπά της και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα". 

Όντως απίστευτο... 33 εβδομάδων σήμερα!!! Σε λίγο θα την βλέπω live αντί για τον υπέρηχο! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, καλησπέρα! Πριν λίγο γύρισα σπίτι. Βρέθηκα με το μπαμπά της και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα". 

Όντως απίστευτο... 33 εβδομάδων σήμερα!!! Σε λίγο θα την βλέπω live αντί για τον υπέρηχο! 😍

Είναι τραγικός απλά!!!! Δεν πειράζει κορίτσι μου δεν αξίζει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, καλησπέρα! Πριν λίγο γύρισα σπίτι. Βρέθηκα με το μπαμπά της και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα". 

Όντως απίστευτο... 33 εβδομάδων σήμερα!!! Σε λίγο θα την βλέπω live αντί για τον υπέρηχο! 😍

Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 

Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...

Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες. 

Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός!

Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!

1000011586.thumb.png.daf9732d63fd71f95239574b55b6b7bb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες. 

Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός!

Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!

1000011586.thumb.png.daf9732d63fd71f95239574b55b6b7bb.png

Τι ωραία απόλαυσε το, απόλαυσε την κάθε στιγμή με την κοιλιτσα σου 💕είναι μερες π δε γυρνάνε πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elk είπε:

ΑΝ έρθει Δοκιμασε με τεστ ωορρηξιας εμένα με βοήθησαν αρκετά πάντως 

ααα ωραία όποτε εσενα η εφαρμογή με τις γόνιμες μερες συμπίπτουν καλό αυτό ☺️

ναι έτσι έχω σκοπό να κινηθώ από εδώ και πέρα.

Καλημέρα κορίτσια καλό Σαββατοκύριακο!! 

@Katiana1987 φάνηκε από την αρχή ότι δεν άξιζε να ασχοληθείς! Κοίτα την ζωούλα σου.. κοίτα το μωράκι σου, θα έχετε ένα ιδιαίτερο δέσιμο οι δυο σας!  Να πάνε όλα κατευχην! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι έτσι έχω σκοπό να κινηθώ από εδώ και πέρα.

Καλημέρα κορίτσια καλό Σαββατοκύριακο!! 

@Katiana1987 φάνηκε από την αρχή ότι δεν άξιζε να ασχοληθείς! Κοίτα την ζωούλα σου.. κοίτα το μωράκι σου, θα έχετε ένα ιδιαίτερο δέσιμο οι δυο σας!  Να πάνε όλα κατευχην! 

Ίσως έχεις δίκιο αλλά είναι και 8 χρόνων ιστορία... Τεσπά... Μπήκε μια τελεία για μένα. 

Ελπίζω να είμαι άξια μαμά για εκείνη και να καταφέρω να της καλύψω έστω και λίγο την απουσία του πατέρα. Τη λατρεύω απο τη μέρα του θετικού αποτελέσματος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Τι ωραία απόλαυσε το, απόλαυσε την κάθε στιγμή με την κοιλιτσα σου 💕είναι μερες π δε γυρνάνε πίσω 

Ααααχχχχ όντως!!! Ευτυχώς είμαι ακόμα σε πολύ καλή κατάσταση και το απολαμβάνω όσο δεν πάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, καλησπέρα! Πριν λίγο γύρισα σπίτι. Βρέθηκα με το μπαμπά της και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα". 

Όντως απίστευτο... 33 εβδομάδων σήμερα!!! Σε λίγο θα την βλέπω live αντί για τον υπέρηχο! 😍

Πω ρε φίλη εσύ κοντεύεις στα αλήθεια!!!! 
τωρα για τον δότη σπέρματος της κόρης σου….δεν ξέρω αν πρέπει να σου πω να πάει να γ@****** ή να βρεις έναν καλό δικηγόρο να του αλλάξει τα φώτα. 
Πάντως επειδή θα έρθει η στιγμή που το παιδί θα μάθει τι και πως και μπορεί να θέλει επικοινωνία ή οτιδήποτε άλλο καλό θα ήταν να σε ενημερώσει ένας δικηγόρος που ειδικεύετε σε αυτό τον τομέα τα δικαιώματα σας τώρα και στο μέλλον γιατί νομίζω μέχρι μια ηλικία του παιδιού μπορεί να γίνει αναγνώριση ή κάτι. Απλά για να είσαι ενήμερη για κανενα άλλο λόγο…από εκεί και πέρα απόλαυσε το ταξίδι της μητρότητας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, καλησπέρα! Πριν λίγο γύρισα σπίτι. Βρέθηκα με το μπαμπά της και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα". 

Όντως απίστευτο... 33 εβδομάδων σήμερα!!! Σε λίγο θα την βλέπω live αντί για τον υπέρηχο! 😍

Καλημέρα κορίτσι μου, διαβάζω όλες αυτές τις μέρες για την "ωραία" 😒 συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου (δεν θα τον αποκαλέσω πατέρα του παιδιού σου γιατί δεν του αξίζει αυτός ο τίτλος) και προφανώς στην τέλος της ημέρας θα κάνεις αυτό που εσύ νιώθεις και θεωρείς σωστότερο για σένα γιατί οτι κ αν σου πούμε εμείς, είμαστε σίγουρα έξω απ τον χορό..αλλά θα συμφωνήσω απόλυτα με τα κορίτσια παραπάνω και θα πω οτι εαν δεν θέλει αυτός μια, τότε εσύ να μην θες 100!! Να μιλήσεις με δικηγόρο για να ξέρεις τα δικαιώματα σου και από κει πέρα εσύ να είσαι καλά και το παιδί σου. Αλήθεια δεν αξίζει το πλασματάκι σου να έχει έναν τέτοιο άνθρωπο στην ζωή της.. 

Και τώρα στο πιο σημαντικό κόμματι..σε λίγες μέρες θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!αυτό είναι το σημερινό τεστ...είναι πολύ αχνή η γραμμή άρα είναι αρνητικό....μια ημέρα πριν είμαι θα έδειχνε έντονο κανονικά..

 

 

 

 

IMG_20240706_105452.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!αυτό είναι το σημερινό τεστ...είναι πολύ αχνή η γραμμή άρα είναι αρνητικό....μια ημέρα πριν είμαι θα έδειχνε έντονο κανονικά..

 

 

 

 

IMG_20240706_105452.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου...όντως αυτό το τεστ είναι αρνητικό..Καταλαβαίνω την λαχτάρα σου αλλά εγώ θα σου πω να αφήσεις στην άκρη τα τεστ..Ζήσε το καλοκαίρι σου με τον άντρα σου και τα παιδιά σου και το μωράκι σίγουρα θα έρθει πριν καν το καταλάβεις,αλλά πρέπει να ηρεμήσεις και να μη βάζεις εμπόδια στον εαυτό σου 🧡..Περαστικά σου και για τον κορονοιο 🤗🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ααααχχχχ όντως!!! Ευτυχώς είμαι ακόμα σε πολύ καλή κατάσταση και το απολαμβάνω όσο δεν πάει!!!

Η μαμά μου μεγάλωσε 5 παιδιά μόνη της. Χώρισε τον πατέρα μου (ευτυχώς) κ αυτός όχι απλά δν νοιάστηκε, όχι απλά δν έδωσε ποτέ ούτε 1€ αλλά μας έκανε (ευτυχως)  την χάρη να μην υπάρχει στην ζωή μας. Του κλείσαμε την πόρτα ούτως η άλλως. 

οι μικρές μου αδερφές δεν τον θυμούνται (ως προς την συμπεριφορά του) επειδή ήταν πολύ μικρές όταν έφυγε από το σπίτι κ  αυτό είναι καλύτερο από εμάς που έχουμε τις μνήμες. 

 

μπορείς να τα καταφέρεις! Κ αυτό το παιδί θα δεις ότι θα σε εκτιμάει πιο πολύ απ’ οτιδήποτε στον κόσμο όπως εκτιμάω εγώ την μητέρα μου που μετανάστευσε αναγκαστικά για να μας σπουδάσει κ να μας μεγαλώσει όλες όσο κ αν δν ήθελε να φύγει από το σπίτι της. 
 

θα τα καταφέρεις στο λέω με σιγουριά 💪🏽 

 

Προσωπικά έχουμε βρει την ησυχία μας από τότε , η μαμά μου ξανά παντρεύτηκε πολύ αργότερα όταν είχαμε πια ενηλικιωθεί και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα αυτός ο πατέρας ν έχει διεκδικήσει δικαιώματα πάνω μας. Ειλικρινά η διατροφή δεν είναι τίποτα μπροστά στην επιρροή κ στην ζωή που μπορεί να σου δυσκολέψει ένας άνθρωπος μόνο κ μόνο από πείσμα. 
 

ταπεινή μου άποψη ως παιδί τέτοιου γονέα. 
 

σαφως κ υπάρχουν απωθημένα. Σαφώς κ «ζήλευα» παιδιά που είχαν μπαμπά κτλ κτλ αλλά η ψυχική υγεία είναι το πιο σημαντικό από το να έχεις κάποιον ακατάλληλο δίπλα στο παιδί σου. Δν ξέρεις πως θα εξελιχτεί κ εφόσον δεν θέλει καλύτερα να μην πιέζεις τα πράγματα. Η μαμά μας, μας γέμισε κάθε κενό ❤️
 

στο ξανά λέω και να το θυμάσαι! Θα τα καταφέρεις ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!αυτό είναι το σημερινό τεστ...είναι πολύ αχνή η γραμμή άρα είναι αρνητικό....μια ημέρα πριν είμαι θα έδειχνε έντονο κανονικά..

 

 

 

 

IMG_20240706_105452.jpg

Κορίτσι μου δυστηχως αυτό δεν δείχνει κάτι αν ήταν μια μέρα πριν θα σου έβγαζα κάτι έστω μια αχνη γραμμουλα 😕

απόλαυσε το καλοκαίρι αν μπορείτε να πάτε και διακοπές ακόμα πιο ωραία γιατί εγω δυστηχως δεν μπορω να πάω πουθενά διακοπές όχι μόνο φέτος έχω να πάω κάπου τουλάχιστον μια πενταετία πέρα από το πατρικο μου που αυτό δεν πιάνετε για διακοπές..

περασε αρκετός καιρός που προσπαθείς είναι η αλήθεια έχεις σκεφτεί να κάνετε μια προσπάθεια με σπερματέγχυση ή δεν θέλεις να μπεις σε τέτοια διαδικασία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου δυστηχως αυτό δεν δείχνει κάτι αν ήταν μια μέρα πριν θα σου έβγαζα κάτι έστω μια αχνη γραμμουλα 😕

απόλαυσε το καλοκαίρι αν μπορείτε να πάτε και διακοπές ακόμα πιο ωραία γιατί εγω δυστηχως δεν μπορω να πάω πουθενά διακοπές όχι μόνο φέτος έχω να πάω κάπου τουλάχιστον μια πενταετία πέρα από το πατρικο μου που αυτό δεν πιάνετε για διακοπές..

περασε αρκετός καιρός που προσπαθείς είναι η αλήθεια έχεις σκεφτεί να κάνετε μια προσπάθεια με σπερματέγχυση ή δεν θέλεις να μπεις σε τέτοια διαδικασία ; 

Όχι δεν θα μπω σε αυτή την διαδικασία...είπα θα προσπαθήσω με τεστ ωορρηξίας έως και Γενάρη του 25 και μετά τέλος .... Θα παρατήσω και τα τεστ ωορρηξίας και παρακολούθηση γόνιμων και όλα.... Αν και έχω μια αίσθηση ότι θα έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2024 at 9:56 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να σας ζήσει και χρόνια Πολλά να την χαιρεστε 🙏!!!καλό φωτισμένη να είναι!!!πως την είπατε;;;;

Εντάξει καλά και εγώ δεν το δένω κόμπο μην φανταστείς...απλά ελπίζω μπας και αυτή τη φορά δω να σκουραίνει το τεστ....αν Παρασκευή δεν δω πιο έντονη γραμμή τότε λάθος  θα είναι...άλλωστε λίγα τεστ δεν μου έχουν κάνει λάθος!!!! Και στην κολλητή μου...να βλέπει κανονικοτατη γραμμή όχι αχνή και βλακείες και να μην είναι έγκυος!!!είχα πάθει σοκ!ελατωμματικα τα κάνουν;;;μόνο τον προηγούμενο μήνα δεν έβγαλε κανένα τεστ ούτε αχνή γραμμή!!!όλα ήταν κατάλευκα!!αφού στο τέλος σκεφτόμουν βρε λες να έχω απανωτές βιοχημικές;;;;αλλά δεν μπορείς να το ξέρεις και αυτό....ούτε μπορώ με το παραμικρό να δίνω αίμα... 

Ευχαριστώ πολύ! Λυδία τη βγάλαμε! Πολύ κλάμα έριξε το πουλάκι μου 😕  Κατά τα άλλα όλα καλά 😊

Πάω να διαβάσω παρακάτω να δω αν έκανες κι άλλο τεστ😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω...με κύκλο περίπου 27-28 ημερών η ωορρηξία πέφτει 14η μέρα σωστά? Γενικά εχω σταθερό κύκλο. Αρα το τεστ ωορρηξίας θα πρέπει να βγει θετικό την 12η μερα? Ειναι ο πρώτος μηνας που τα χρησιμοποιω.Σημερα ειμαι στην 11η μερα και ηταν αρνητικό. Την ημέρα της ωορρηξίας σχεδόν πάντα την καταλαβαίνω με τα χαρακτηριστικά συμπτώματα αλλα θελω να  επιβεβαιώσω με τεστ οτι όντως γνωρίζω τον κύκλο μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2024 at 10:08 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Έλα κορίτσι μου καλοφωτιστητη να είναι η μικρούλα σου να την χαίρεσαι πως ήταν η βάφτιση ; Έκλαψε ; 
Χρόνια της πολλά κιολας πέρασε ένας χρόνος εεε; Πωπω μεγάλωσε!!! ☺️

αντε καλή επιστροφή και στην δουλειά τώρα μέσα τα κεφάλια 😂 την θηλαζεις; Θα την πας παιδικό; Ή θα έχεις άτομο να σου την κρατάει ;

αυριο γίνομαι 33 εβδ ΠΗΤ έχω 23/8 αλλά λογικά θα με βάλει 38 εβδ για καισαρική όποτε υπολογίζω σίγουρα πριν τον 15/8 να έχω γεννησει 9/8 γίνομαι 38 εβδ τώρα θα δούμε.. την άλλη βδομαδα έχω ραντεβού μαζί του θέλω να τον ρωτήσω τι πλάνο έχει να ξέρω τι θα κάνω να πω και την μαμα μου να έρθει.. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Πολύ άγχος η βάφτιση 😅 Για εμένα δλδ. Η μικρή στην αρχή ήταν καλά που την κρατούσα εγώ, μετά που την πήρε ο παπάς για να την βουτήξει άρχισε το κλάμα. Μετά ηρέμησε στο ντύσιμο και ξανά σπαραξε μέχρι να μου την παραδώσεις η νονά. Με κοιτούσε και άπλωνε τα χεράκια της για να την πάρω αγκαλιά... Δεν έχω ξανανιώσει τόσο χάλια... Μετρούσα τα δευτερόλεπτα για να την πάρω αγκαλιά. Κατά τα άλλα η υπόλοιπη βάφτιση μια χαρά 😅 Αν και ήταν κουρασμένη, άντεξε πολύ ώρα (δεν κοιμάται με τίποτα η κυρία).

Θηλάζω και έχω βρει γυναίκα να μου την κρατάει τελικά. Σκέφτομαι να την πάω παιδικό από του χρόνου. Θα δείξει όμως γιατί λέμε από Δεκέμβρη να βάλουμε μπροστά το 2ο 😜 Οπότε θα δούμε πως θα πάει η κατάσταση.

Οπότε έχεις ένα μήνα ακόμα. Κάνε μπανάκια αν μπορείς για να παλέψεις και τη ζέστη! Η μαμά σου θα μπορέσει να καθίσει για καιρό; Πώς θα την παλέψεις μόνη με τα 2? Θα την πας παιδικό μετά τη μεγάλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...