Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Μετά απο 3η νύχτα στη σειρά που δεν μπορώ να κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ και καούρας... έφυγα άρων άρων στο εφημερεύων φαρμακείο και πήρα αναγκαστικά maalox plus για να ηρεμήσω. Νομίζω πως δεν είναι κι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά κορίτσια μου πονούσα πολύ! Ελπίζω κι εύχομαι να μην έκανα κακό στην μπουμπού μου!

Καλημέρα!! Καλέ τι κακό να έκανες; Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη, στο 1ο κ 3ο τρίμηνο τα είχα καραμέλες ( με τις ευλογίες του γιατρού). Υπέφερα πραγματικά από καούρες. Με έσωσαν πέρα από τα χάπια οι τσίχλες κ οι σόδες ( πάλι με τις ευλογίες του γιατρού)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 351
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 56 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

@Mpourmpoulo κοπέλα μου ελπίζω να είναι όλα καλά! περιμένουμε νεα από την χοριακή ❤️ 

@marinamanoulitsa έχουμε τεστακι σημερινοοοοο; ❤️ 

Καλημέρα κορίτσι μου...

Θα μου φέρει ο σύζυγος απόγευμα γιατί είμαι με δέκατα και πονόλαιμο από εχθές και λίγο βήχα..ήταν να πάμε σε ξενοδοχείο και το αναβαλλαμε...κάτι κόλλησα στην συναυλία σίγουρα..με τόσο κόσμο που ειχε...😟😟

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχει εδώ και μια βδομάδα έχω αναγούλες και με ενοχλούν οι μυρωδιές, όπως ήμουν στις αρχές της εγκυμοσύνης. Βέβαια, δεν υπάρχει πιθανότητα να είναι σύμπτωμα, καθώς στην εγκυμοσύνη αυτά ξεκίνησαν γύρω στην 6η εβδομάδα και τώρα περιμένω περίοδο αρχές της επόμενης (δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν έκανα τεστ ωορρηξίας, αλλά κατάλαβα τα υγρά και τα πονάκια). Τελοσπαντων, έχω γενικά κάποια «περίεργα» και φοβάμαι λίγο μην απορρυθμίστηκε το ορμονικό μου! Τεστ εγκυμοσύνης σήμερα, αρνητικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ξέρετε ποιο τεστ μολις βγήκε θετικό;;;;του covid 😟😟😟😟

Οοο ρε γαμώτο. Άκουσα πως έχει έξαρση πάλι. 

Περαστικά σουυυυ🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ξέρετε ποιο τεστ μολις βγήκε θετικό;;;;του covid 😟😟😟😟

Περαστικά κορίτσι μου, όχι ρε γαμώτο! Από το άλλο τεστ έχει ξανά κάνει για να μιλήσεις με τον γιατρό.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ξέρετε ποιο τεστ μολις βγήκε θετικό;;;;του covid 😟😟😟😟

περαστικααααα ❤️ γίνεται χαμός τον τελευταίο καιρό! Ελπίζω να το περάσεις ήπια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Περαστικά κοπέλα μου…ελπίζω να το περάσεις ελαφριά..

Περαστικά σου!! Και στην περιοχή που μένω πολλα κρούσματα!Να το περάσεις ελαφρά εύχομαι🫶🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Δεν γράφω ενεργά στο φόρουμ αλλά σας παρακολουθώ συχνά.εχω μια κορούλα που σε λίγες μέρες γίνεται 2 ετών. Η αλήθεια είναι ότι θέλουμε κι ένα δεύτερο παιδάκι, αλλά δεν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες. Είχαμε επαφές καθ όλη τη διάρκεια του μηνα, αλλά με προσοχή. Να σημειώσω πως με την κόρη μου μας πήρε 1.5 χρόνο να συλλάβω. Χτες το βράδυ είδα ένα σχετικό όνειρο(πρώτη φορά στη ζωή μου), το είχα όμως ξεχάσει και πριν λίγο στα καλά καθούμενα θυμήθηκα το όνειρο που είδα και συνειδητοποίησα ότι έχω 2 μέρες καθυστέρηση. Έκανα ένα τεστ που μου είχε μείνει και αμέσως βγήκε η γραμμή.. πείτε μου, το βλέπετε κι εσείς? Δεν έχω κι άλλο τεστ και πάω να σκάσω.

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το πω ακόμη ούτε στον σύζυγό μου γιατί πραγματικά είμαι σε τεράστιο σοκ.1000010439.thumb.jpg.b649ed0264ad3e15414d21e5b20607b1.jpg

Συγχαρητήρια!!!! Μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!! Πάμε ο μήνας έχει μπει υπέροχααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Δεν γράφω ενεργά στο φόρουμ αλλά σας παρακολουθώ συχνά.εχω μια κορούλα που σε λίγες μέρες γίνεται 2 ετών. Η αλήθεια είναι ότι θέλουμε κι ένα δεύτερο παιδάκι, αλλά δεν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες. Είχαμε επαφές καθ όλη τη διάρκεια του μηνα, αλλά με προσοχή. Να σημειώσω πως με την κόρη μου μας πήρε 1.5 χρόνο να συλλάβω. Χτες το βράδυ είδα ένα σχετικό όνειρο(πρώτη φορά στη ζωή μου), το είχα όμως ξεχάσει και πριν λίγο στα καλά καθούμενα θυμήθηκα το όνειρο που είδα και συνειδητοποίησα ότι έχω 2 μέρες καθυστέρηση. Έκανα ένα τεστ που μου είχε μείνει και αμέσως βγήκε η γραμμή.. πείτε μου, το βλέπετε κι εσείς? Δεν έχω κι άλλο τεστ και πάω να σκάσω.

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το πω ακόμη ούτε στον σύζυγό μου γιατί πραγματικά είμαι σε τεράστιο σοκ.1000010439.thumb.jpg.b649ed0264ad3e15414d21e5b20607b1.jpg

Αν δεν το βλέπει κάποιος αυτό έχει πρόβλημα 🤣🤣🤣 με το καλοοοοο !!!!!αυτό βγάζει μάτι!!!! Τι εννοείς όμως έμεινες χωρίς να το καταλάβεις;;;; Με προφυλακτικό γινόταν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τα περαστικά κορίτσια μου γλυκά 🙏🙏🙏 

Απόγευμα θα κάνω τεστ εγκυμοσύνης... Και θα σας πω τα νεότερα...μακάρι να βγει και αυτό θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ξέρετε ποιο τεστ μολις βγήκε θετικό;;;;του covid 😟😟😟😟

Ωωω περαστικα βρε κορίτσι μου πωπω μέσα στην ζεστη και άρρωστη με πυρετο ότι χειρότερο 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αν δεν το βλέπει κάποιος αυτό έχει πρόβλημα 🤣🤣🤣 με το καλοοοοο !!!!!αυτό βγάζει μάτι!!!! Τι εννοείς όμως έμεινες χωρίς να το καταλάβεις;;;; Με προφυλακτικό γινόταν;;;

Σε ευχαριστώ! Εύχομαι να στείλεις κι εσύ το θετικό σου!❤️

Α όχι, χωρίς προφύλαξη αλλά με τη μέθοδο του τραβήγματος. Αλλά λόγω των δυσκολιών σύλληψης του παρελθόντος  δεν φανταζομουν καν ότι θα συμβεί!,

Αναμένω αποτέλεσμα χοριακης και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα😂, θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχει εδώ και μια βδομάδα έχω αναγούλες και με ενοχλούν οι μυρωδιές, όπως ήμουν στις αρχές της εγκυμοσύνης. Βέβαια, δεν υπάρχει πιθανότητα να είναι σύμπτωμα, καθώς στην εγκυμοσύνη αυτά ξεκίνησαν γύρω στην 6η εβδομάδα και τώρα περιμένω περίοδο αρχές της επόμενης (δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν έκανα τεστ ωορρηξίας, αλλά κατάλαβα τα υγρά και τα πονάκια). Τελοσπαντων, έχω γενικά κάποια «περίεργα» και φοβάμαι λίγο μην απορρυθμίστηκε το ορμονικό μου! Τεστ εγκυμοσύνης σήμερα, αρνητικό! 

Από Δευτέρα δηλαδή περιμενεις ; Σε πια μέρα μετά την ωορρηξία εισαι ; Εντάξει  τα ορμονικά θέλουν λίγο χρόνο μωρέ τώρα οι αναγούλες δεν ξέρω τι γίνετε μακάρι να είναι από εγκυμοσύνη κορίτσι μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Σε ευχαριστώ! Εύχομαι να στείλεις κι εσύ το θετικό σου!❤️

Α όχι, χωρίς προφύλαξη αλλά με τη μέθοδο του τραβήγματος. Αλλά λόγω των δυσκολιών σύλληψης του παρελθόντος  δεν φανταζομουν καν ότι θα συμβεί!,

Αναμένω αποτέλεσμα χοριακης και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα😂, θα σας ενημερώσω!

Είδες το άτιμο αν θέλει να έρθει πως έρχεται 😂 μια χαρά κορίτσι μου περιμένουμε νέα από χοριακη καλούς διπλασιασμούς σου εύχομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Από Δευτέρα δηλαδή περιμενεις ; Σε πια μέρα μετά την ωορρηξία εισαι ; Εντάξει  τα ορμονικά θέλουν λίγο χρόνο μωρέ τώρα οι αναγούλες δεν ξέρω τι γίνετε μακάρι να είναι από εγκυμοσύνη κορίτσι μου 🙏

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Αν υπολόγισα σωστά την ωορρηξία μου, περιμένω την τρίτη περίοδο. Δε νομίζω πως είναι από εγκυμοσύνη γιατί αυτό θα σήμαινε ότι έχω ανεβασμένη χοριακή αλλά εγώ δεν έχω. Λογικά είμαι 11η και περίοδος μου έρχεται την 15η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω λίγο επαφές είχαμε 17η 18η 19η 20η, 20η το τεστακι αρκετά σκουρο και πιθανόν 21η ωορρηξία,  λέω πιθανόν επειδή λείπω από χθες το πρωί από το σπίτι και τεστακι δεν μπορούσα να κάνω προφανώς για να δω αν πεφτει η ορμονη,  όπως και σήμερα θα λείπω,  συνέβη κάτι έκτακτο,  άρα 21η εχθές πιθανή ωορρηξία δεν είχαμε επαφή και πιθανόν να μην έχουμε ούτε σήμερα....έχω στεναχωρεθεί και για αυτό πέραν αυτών των έκτακτων που μας βρήκαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις έλαβα τη χοριακή. Ειναι 204 στη 32η μερα (με κύκλο 28-30)!  Τη Δευτέρα πάλι να δούμε αν θα διπλασιαστεί! 🩷🩵🩷🩵

Κορίτσια μου εύχομαι οσες είστε εγκυουλες να κρατήσετε υγιή μωράκια και σε όσες είστε στην προσπάθεια να πάρετε σύντομα θετικά νέα και να βιώσετε τα υπέροχα συναισθήματα της μητρότητας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πέρασε ο καιρός στην αρχή ήταν κάπως δύσκολα αλλά μετά πέρασε  πιο γρήγορα ευτυχώς  😊

Καλά η εφαρμογή εμένα πάντα έδειχνε ότι ναναι μερες ποτε δεν την κοιτούσα μόνο τα τεστ με έδειχναν καλά τις μερες ωορρηξιας 

Σκέφτεσαι να κανείς τεστ ; Αύριο λογικά θα δείξει που περιμένεις 

 

καλημέρα κορίτσια !

Έκανα τεστ σήμερα και ήταν αρνητικό, το περίμενα βέβαια, το έκανα πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα και να μην ελπίζω. Σήμερα ξεκίνησε το στήθος να πρήζεται σιγα σιγά άρα η ωορρηξία μου έγινε και αρκετά αργότερα απ ότι υπολόγιζα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη συμβουλευόμουν την εφαρμογή και έτσι καταφέραμε και έπιασα την μικρή μου. θα περιμένω να μου έρθει και θα πάρω τεστάκια ωορρηξίας γιατί νομίζω πως τα χρειάζομαι πλέον. 

 

@marinamanoulitsa περαστικά κοπέλα μου!! εύχομαι να το περνάς ελαφριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina1990 είπε:

Κορίτσια μόλις έλαβα τη χοριακή. Ειναι 204 στη 32η μερα (με κύκλο 28-30)!  Τη Δευτέρα πάλι να δούμε αν θα διπλασιαστεί! 🩷🩵🩷🩵

Κορίτσια μου εύχομαι οσες είστε εγκυουλες να κρατήσετε υγιή μωράκια και σε όσες είστε στην προσπάθεια να πάρετε σύντομα θετικά νέα και να βιώσετε τα υπέροχα συναισθήματα της μητρότητας!

οοοο υπέροχα!!! συγχαρητήρια!! με το καλό εύχομαι!! μακάρι να πιάσουν οι ευχές σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Να σας ανεβάσω τα τεστακια που είχα,  φαίνεται 19η πικ αλλά η εφαρμογή το έβγαζε την 20ης

20240703_172756.jpg

Δεν έχω εμπειρία απο τεστ ωορρηξίας αλλά νομίζω οτι η 19η και η 20η σου ήταν στο πικ! καλά αποτελέσματα εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Κορίτσια μόλις έλαβα τη χοριακή. Ειναι 204 στη 32η μερα (με κύκλο 28-30)!  Τη Δευτέρα πάλι να δούμε αν θα διπλασιαστεί! 🩷🩵🩷🩵

Κορίτσια μου εύχομαι οσες είστε εγκυουλες να κρατήσετε υγιή μωράκια και σε όσες είστε στην προσπάθεια να πάρετε σύντομα θετικά νέα και να βιώσετε τα υπέροχα συναισθήματα της μητρότητας!

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό μια χαρά νούμερο έχει η χοριακη σου καλούς διπλασιασμούς εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...