Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου αυριο μεγαλη μερα!!!!

@annitakianna με το καλο η β επιπεδου!!! 🧿🧿🧿🌻🤩💙🙏 θα περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!! Τι ωρα θ πας;;

@Xrisa95 αυριο εχουμε κ οι 2 υπερηχο!!! Με το καλο ολα!!!💙💙💙🙏🧿😍 να μας γραψεις οποτε μπορεις!!!

Εγω κοριτσια 8 το βραδυ εχω υπερηχο!! Αργουτσικα αυριο... ευτυχως η τελευταια εβδομαδα δν καταλαβα πως περασε με τοσο τρεξιμο π ειχα.. κ στο γραφειο κ μετα ολο καποια επισκεψη, γενεθλια, δουλιτσες... αντε ν παμε ν τις δουμε κ να ειναι ολα καλα.🙏🧿

Την Πεμπτη ενιωσα κ την πρωτη κλωτσιτσα!!!! 🫠🫠🫠🫠🥰🥰🥰🥰💞💞💞💞💞 λιωνωωωω... ολο το σκ τις νιωθω σε διαφορες στιγμες (κατα βαση οταν ξαπλωνω)

Τι ευτυχια ειναι αυτη!!! 🥹🥹 εχουμε τρελαθει μ τον αντρα μου!! Μοναδικο συναισθημα!!! 💖

αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿

με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️ 

κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!! 
 

καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλή επιτυχία σε όλους τους υπερήχους και τις Β επιπέδου!!!, Περιμένουμε νέα σας!!🧿🙏

 

Με τον ύπνο πως πάτε??Εγώ δυστυχώς δεν κοιμάμαι καθόλου καλά από τώρα! Συμβαίνει και σε κάποια άλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα να έχουμε!! Σας ευχαριστώ όλες πολύ!! @Antonia2 και @elenitsa2. πολύ χαίρομαι που σας κλοτσανε τα ζουζούνια σας!!  Δεν είναι πολύ περίεργο συναίσθημα?? Και υπέροχο ταυτόχρονα? Πραγματικά απερίγραπτο!! Επιτέλους έφτασε η μέρα της β επιπέδου!! Το απόγευμα στις 6 έχω το ραντεβού!! Ανυπομονώ να δω αν ανέβηκε ο πλακούντας! Και να δω αν είναι εντάξει οι μητριαίες!! Μεγάλο άγχος !! @Xrisa95 κορίτσι μου θα χαρείς το μωράκι σου 2 μέρες σερί 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! Καλή επιτυχία στις μανούλες που έχουν την β' επιπέδου αυτές τις μέρες, θα περιμένουμε με ανυπομονησία μαζί σας. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα για όλες σας🙏

Εμείς ανυπομονούμε για την εξέταση την άλλη Δευτέρα, νιώθω πως δεν περνούν οι μέρες. Η αλήθεια είναι πως έχουμε να δούμε το ζουζούνι μας έναν μήνα τώρα. Ωστόσο, αυτές οι καθημερινές κλωτσιές κάπως με καθησυχάζουν, όπως και εσάς. 

Από το Σάββατο το πρωί όμως δεν τις νιώθω ή τουλάχιστον δεν τις νιώθω έντονα όπως πριν. Νιώθω κάτι και αναρωτιέμαι αν είναι το μωρό ή το έντερο. Έχω αρχίσει να αγχώνομαι λίγο. Υπάρχει περίπτωση να έχει γυρίσει θέση το μωρό γι' αυτό να μην το νιώθω τόσο καθαρά??? 

Σκέφτομαι να πάω για υπέρηχο αλλά δεν θέλω και να πανικοβάλλομαι με το παραμικρό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔

Ναι ασε η κατασταση στην Αθηνα ειναι τραγικη.. κ οι δρομοι χαλια, η κινηση απαλευτη με συνεπεια να αγχωνομαι μερικες φορες αν θ προλαβω το λεωφορειο της εταιριας.. αστα..

Παντως πηρα κι εγω μια ζωνη εγκυμοσυνης εδω κ ενα μηνα γτ ειχαμε ταξιδια εκτος αττικης αλλα κ γ την καθημερινοτητα.. εγω δν πηρα την πολυ οικονομικη γτ διαβασε στα σχολια ο αντρας μου οτι στα καινουρια αμαξια καπως δν προσαρμοζεται στα καθισματα.. κ την εχω περα δωθε, μια στο ενα αμαξι κ μια στο αλλο.. με βολεψε πολυ!

Μην αγχωνεσαι γ το μωρακι, δν πιεζεται νομιζω.. το θεμα ειναι εσυ να νιωθεις ανετα οταν οδηγεις!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿

με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿

Ευχαριστουμεεε!!!💖💖💖💖 

Ναι ειναι τρομερο!! Στην αρχη δν ημουν σιγουρη αν ηταν οντως το μωρο.. ειχα το χερι χαλαρο πανω στην κοιλια κ ημουν ξαπλωμενη στον καναπε κ ενιωσα πως σκαει το ποπ κορν.. ενα πουφ!!!🍿 τρελαθηκα.. λεω λες ν ηταν κλωτσια; μετα ησυχια κ μετα παλι κατι ενιωσα πιο αδυναμο σε σχεση μ το πρωτο..

Χθες τις καταλαβα ακομα πιο καλα!! Κ μαλιστα τις καταλαβε κ ο αντρας μου!!! Ευτυχια πραγματικα!!! 🥰🥹️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

@barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️ 

κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!! 
 

καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 

Ευχαριστουμε Χρυσα μου!!! 🤗❤️😍 κι εσυ μ το καλο ο υπερηχος κ αυριο η β επιπεδου!!!🙏🧿💙🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλή επιτυχία σε όλους τους υπερήχους και τις Β επιπέδου!!!, Περιμένουμε νέα σας!!🧿🙏

 

Με τον ύπνο πως πάτε??Εγώ δυστυχώς δεν κοιμάμαι καθόλου καλά από τώρα! Συμβαίνει και σε κάποια άλλη?

Καλημερα Ελενα κ καλη εβδομαδα να εχουμε με ομορφα νεα!!❤️

Μεχρι στιγμης κοιμαμαι καλα κ πολυ βαθια.. νυσταζω αρκετα πιο νωρις κ μερικες φορες νιωθω ν μην κρατιουνται τα ματια μου ανοιχτα... 

Εσυ βλεπεις ονειρα; δε βολευεσαι με την κοιλια; εχεις εξαψεις; τι σε δυσκολευει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα να έχουμε!! Σας ευχαριστώ όλες πολύ!! @Antonia2 και @elenitsa2. πολύ χαίρομαι που σας κλοτσανε τα ζουζούνια σας!!  Δεν είναι πολύ περίεργο συναίσθημα?? Και υπέροχο ταυτόχρονα? Πραγματικά απερίγραπτο!! Επιτέλους έφτασε η μέρα της β επιπέδου!! Το απόγευμα στις 6 έχω το ραντεβού!! Ανυπομονώ να δω αν ανέβηκε ο πλακούντας! Και να δω αν είναι εντάξει οι μητριαίες!! Μεγάλο άγχος !! @Xrisa95 κορίτσι μου θα χαρείς το μωράκι σου 2 μέρες σερί 🥰 

Καλημερα Αννιτα μου κ καλη εβδομαδα μ τα πιο ομορφα νεα!!! ❤️🌻

Ναι το συναισθημα δν υπαρχει... αφου τις νιωθω (νομιζω χθες ενιωθα κ πιο πανω στην κοιλια κινηση κ πιο κατω) κ απλα χαμογελαω απ ευτυχια...😁🥹🥰🫠🙏🧿

Ολα τελεια θα ειναι σμρ!! Θα το δεις!!!🫶🫶🫶 οποτε μπορεσεις γραψε μας τα νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλή επιτυχία σε όλους τους υπερήχους και τις Β επιπέδου!!!, Περιμένουμε νέα σας!!🧿🙏

 

Με τον ύπνο πως πάτε??Εγώ δυστυχώς δεν κοιμάμαι καθόλου καλά από τώρα! Συμβαίνει και σε κάποια άλλη?

Ελενακι καλημέρα! Κ εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης δεν κοιμάμαι καθόλου καλά κ όσο πάει κ χειροτερεύει (έτσι ήμουν κ στις άλλες εγκυμοσύνες μου όμως) 

βέβαια εγώ γενικά δν κοιμάμαι γιατί ξυπνάνε τα παιδιά συνεχεια (άρα μπορεί να είναι κ η υπερένταση που με πιάνει γιατί ξυπνάω συνεχώς κ χαλάει ο κύκλος ύπνου) 

 

με βοηθάει το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια παρά πολύ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! Καλή επιτυχία στις μανούλες που έχουν την β' επιπέδου αυτές τις μέρες, θα περιμένουμε με ανυπομονησία μαζί σας. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα για όλες σας🙏

Εμείς ανυπομονούμε για την εξέταση την άλλη Δευτέρα, νιώθω πως δεν περνούν οι μέρες. Η αλήθεια είναι πως έχουμε να δούμε το ζουζούνι μας έναν μήνα τώρα. Ωστόσο, αυτές οι καθημερινές κλωτσιές κάπως με καθησυχάζουν, όπως και εσάς. 

Από το Σάββατο το πρωί όμως δεν τις νιώθω ή τουλάχιστον δεν τις νιώθω έντονα όπως πριν. Νιώθω κάτι και αναρωτιέμαι αν είναι το μωρό ή το έντερο. Έχω αρχίσει να αγχώνομαι λίγο. Υπάρχει περίπτωση να έχει γυρίσει θέση το μωρό γι' αυτό να μην το νιώθω τόσο καθαρά??? 

Σκέφτομαι να πάω για υπέρηχο αλλά δεν θέλω και να πανικοβάλλομαι με το παραμικρό!

 

Σε αυτές τις εβδομάδες γυρνάνε ναι γιατί έχουν χώρο ακόμα! Αρα υπάρχει περίπτωση να μην το νιώθεις γι’ αυτό το λόγο. 
όταν πας για υπέρηχο να ρωτήσεις στο γιατρό πως κάθεται το μωρό για να καταλάβεις πως νιώθεις τα χέρια/κεφαλάκι κ πως τα ποδαράκια έτσι ώστε να ξέρεις που βρίσκεται κάθε φορά ❤️❤️❤️ 

το πάνω μέρος με το κάτω έχουν διαφορα στην αίσθηση. 
 

Μην αγχώνεσαι πραγματικά Λευκη μου ❤️❤️❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa95 είπε:

Σε αυτές τις εβδομάδες γυρνάνε ναι γιατί έχουν χώρο ακόμα! Αρα υπάρχει περίπτωση να μην το νιώθεις γι’ αυτό το λόγο. 
όταν πας για υπέρηχο να ρωτήσεις στο γιατρό πως κάθεται το μωρό για να καταλάβεις πως νιώθεις τα χέρια/κεφαλάκι κ πως τα ποδαράκια έτσι ώστε να ξέρεις που βρίσκεται κάθε φορά ❤️❤️❤️ 

το πάνω μέρος με το κάτω έχουν διαφορα στην αίσθηση. 
 

Μην αγχώνεσαι πραγματικά Λευκη μου ❤️❤️❤️

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, με καθησυχάζεις πολύ. Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε να πάω για υπέρηχο στο νοσοκομείο για καλό και για κακό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! Καλή επιτυχία στις μανούλες που έχουν την β' επιπέδου αυτές τις μέρες, θα περιμένουμε με ανυπομονησία μαζί σας. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα για όλες σας🙏

Εμείς ανυπομονούμε για την εξέταση την άλλη Δευτέρα, νιώθω πως δεν περνούν οι μέρες. Η αλήθεια είναι πως έχουμε να δούμε το ζουζούνι μας έναν μήνα τώρα. Ωστόσο, αυτές οι καθημερινές κλωτσιές κάπως με καθησυχάζουν, όπως και εσάς. 

Από το Σάββατο το πρωί όμως δεν τις νιώθω ή τουλάχιστον δεν τις νιώθω έντονα όπως πριν. Νιώθω κάτι και αναρωτιέμαι αν είναι το μωρό ή το έντερο. Έχω αρχίσει να αγχώνομαι λίγο. Υπάρχει περίπτωση να έχει γυρίσει θέση το μωρό γι' αυτό να μην το νιώθω τόσο καθαρά??? 

Σκέφτομαι να πάω για υπέρηχο αλλά δεν θέλω και να πανικοβάλλομαι με το παραμικρό!

 

Καλημερα Λευκη μου κ καλη εβδομαδα ν εχουμε!!❤️🌸

Νομιζω απο Σαββατο εως σμρ δν ειναι πολυ διαστημα γ ν αγχωνεσαι... εσυ δλδ το νιωθεις καθε μερα ε;;

Να μας γραψεις τα νεα απ τον υπερηχο!!! Σμρ θ πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, με καθησυχάζεις πολύ. Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε να πάω για υπέρηχο στο νοσοκομείο για καλό και για κακό

Αν δεν νιώθεις σίγουρη να πας απλά επειδή αργότερα που θα είναι πιο μεγάλο το μωρό πάλι υπάρχει περίπτωση να μην το νιώθεις πχ όλη μέρα αλλά να το νιώσεις το βράδυ (ή το αντίστροφο) θέλει ψυχραιμία για να γλιτώνεις την ταλαιπωρία κ κυρίως την ψυχολογική αναστάτωση! 
 

και το λέω γιατί αργότερα θα σας πει ο γιατρός να παρατηρείτε κ να μετράτε κινήσεις του μωρού (ως μέτρο πρόληψης της ενδομήτριας θνησιμότητας) οπότε εξοπλισου με δύναμη 💪🏽 γιατί είναι μια διαδικασία που προκαλεί άγχος σε αρκετές γυναίκες κ όταν περάσει η εγκυμοσύνη θα σκέφτεσαι μετά ότι τζάμπα πέρασες τον καιρό να αγχώνεσαι ❤️

Στην εβδομάδα που είσαι ως πρωτότοκη  ειναι αναμενόμενο να μην το νιώθεις συνέχεια. 
 

όλα θα είναι καλά❤️❤️ καλό υπέρηχο να απολαύσεις κ το μωράκι λίγο που έχεις καιρό να το δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Και τα δύο , εξαρτάται κάθε φορά. Δεν σημαίνει κάτι αρνητικό (είτε νιώθεις είτε όχι τις συσπάσεις)  γιατί με κάθε εγκυμοσύνη/ τοκετός είναι πιο αισθητές ακριβώς λόγω της προηγούμενης εμπειρίας τοκετού. 😊 


Βέβαια οι συνεχόμενες συσπάσεις (με διάρκεια) που αλλοιώνουν τον τράχηλο είναι πρόβλημα. (Υπάρχουν κ εκεί πολλές κ διαφορετικές προσεγγίσεις  σε περίπτωση παθολογίας) 

Ο γιατρός χορηγεί απλά μαγνήσιο αν κρίνει ότι είναι απαραίτητο όταν δεν υπάρχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα. 
Κάθε περίπτωση διαφορετική! 

Οκ κατάλαβα...γενικά κι εγώ απ' όταν μπήκα στον τέταρτο νομίζω έχω συσπάσεις σαν πετρώματα και σφυξιμο σε κάποιο σημείο της κοιλιάς αλλά χωρίς πόνο...η γιατρός Μ πε να μην ανησυχώ γιατί ο τράχηλος είναι μια χαρά...απο τότε π ξεκίνησα τ μαγνήσιο δεν έχουν εξαφανιστεί αλλά είναι καλύτερα😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα τελικά για υπέρηχο στο νοσοκομείο. Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι, απλά έχει αλλάξει θέση. Με έβγαλε πιο μπροστά,  23w & 2d. Και μου είπεεεεεεεεεεε..............ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙΙΙΙ[smilie=occasion16.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια πήγα τελικά για υπέρηχο στο νοσοκομείο. Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι, απλά έχει αλλάξει θέση. Με έβγαλε πιο μπροστά,  23w & 2d. Και μου είπεεεεεεεεεεε..............ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙΙΙΙ[smilie=occasion16.:

αωωωω μπραβο κοριτσι μου με το καλο το κοριτσακι σας !!!!🩷🩷🩷🩷🩷😍😍😍🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenitsa2. είπε:

αωωωω μπραβο κοριτσι μου με το καλο το κοριτσακι σας !!!!🩷🩷🩷🩷🩷😍😍😍🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!! Άντε να αυξανόμαστε γιατί τα αγόρια μας πήρανε φαλάγγι φέτος😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια πήγα τελικά για υπέρηχο στο νοσοκομείο. Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι, απλά έχει αλλάξει θέση. Με έβγαλε πιο μπροστά,  23w & 2d. Και μου είπεεεεεεεεεεε..............ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙΙΙΙ[smilie=occasion16.:

μου τελειωσαν οι καρδουλες Λευκη μου και σου τις στελνω απο εδω!!!!!💗💗💗💗💗💗💗💗

τελεια τα νεα σας!!!! με το καλο η μπουμπουκα σας!!!! να ερθει γερη στην αγκαλια σας!!!! 🙏🧿🤱

αντε μπραβο ερχεται και μια ισορροπια στην παρεουλα μας!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annoula1995 είπε:

Οκ κατάλαβα...γενικά κι εγώ απ' όταν μπήκα στον τέταρτο νομίζω έχω συσπάσεις σαν πετρώματα και σφυξιμο σε κάποιο σημείο της κοιλιάς αλλά χωρίς πόνο...η γιατρός Μ πε να μην ανησυχώ γιατί ο τράχηλος είναι μια χαρά...απο τότε π ξεκίνησα τ μαγνήσιο δεν έχουν εξαφανιστεί αλλά είναι καλύτερα😉

Το μαγνήσιο βοηθάει είναι η αλήθεια αλλά είναι φυσιολογικό να έχεις συσπάσεις σε νορμαλ καταστάσεις (όλες οι γυναίκες έχουν απλά συνήθως στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν τις αισθανόμαστε) 

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια πήγα τελικά για υπέρηχο στο νοσοκομείο. Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι, απλά έχει αλλάξει θέση. Με έβγαλε πιο μπροστά,  23w & 2d. Και μου είπεεεεεεεεεεε..............ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙΙΙΙ[smilie=occasion16.:

Αν μας έλεγες ότι είχες αγόρι τότε θα πέφταμε από τα σύννεφα 🤣

Οι πιο πολλές (αν όχι όλες) είχαμε προαίσθημα ότι είναι κοριτσάκι το μωράκι σου 🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷 

 

με το καλοοοο υπέροχα νέα! Εμπρός στο δρόμο του ροζ κ της κορδέλας 🩷🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό 

21+2 είμαι σήμερα κ το μέτρησε 450γρ. Ο γιατρός μου. 

αύριο ο εμβρυολόγος θα δούμε πόσο θα το βγάλει 😄

ο γιος μου ήταν ακριβώς τόσο στις 22 εβδ. (Η κόρη λίγο πιο κάτω αν κ αυτήν γεννήθηκε καλά στα κιλάκια 3.5 🩷) 
 

υγεία να έχουν όμως κ όλα καλά! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95 κορίτσι μου μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας!! Γερό και αφράτο είναι το μωράκι σου 🥰 άντε με το καλό και η β επιπέδου!! 

@ΛΕΥΚΗ καλά έκανες και πήγες για τον υπέρηχο για να είσαι ήρεμη!! Και επιτέλους επιβεβαιώσετε και το φύλο που λίγο πολύ το ξέραμε όλες 💖💝💖💝🩷🩷🩷 όλα πάνε τέλεια!! 

Κορίτσια εγώ τελείωσα με την β επιπέδου! Όλα είναι καλά! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι! Ο πλακούντας είναι σε πολύ καλή θέση! Ανέβηκε δηλαδή! Οι μητριαίες είναι μια χαρά!! Έναν κίνδυνο για προεκλαμψία με έβγαλε αλλά τίποτα το ανησυχητικό!! Γενικά όλα πάνε καλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...