Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Ναι της ξεκίνησε διέγερση στο πρώτο ραντεβού χωρίς να έχει εξετάσεις κ αποτελέσματα γι αυτό κ μένα κάτι δεν μου κάθεται καλά! Τώρα βέβαια ξεκίνησε τα φάρμακα νομίζω ότι θα ακολουθήσει τη γιατρό. Της είπα βασικα να πήγαινε σε ενδοκρινολόγο έξω όχι σε κέντρο αλλά κ εκείνοι ψάχνονται δεν έχουν ιδέα από υπογονιμότητα άρα νομίζω τους έπιασαν απροετοίμαστους. 

Κορίτσι μου δεν έγινε και κάτι αν πάρει να φάρμακα μη πάει και ο νου σας  στο κακό αλίμονο!! Αυτά τα φάρμακα είναι ελεγμένα χρόνια τώρα και είναι ασφαλής αλλά αν υπάρχει τρόπος να τα αποφύγουμε γιατί να μη το κάνουμε αυτό λέω!! Εύχομαι να μη χρειάζεται τίποτα άλλο και να μας πει τα ευχάριστα!! Λογικά για 5 μέρες θα τα πάρει και θα πρέπει μετά να πηγαίνει ανά 2 μέρες για υπέρηχο να δει πως μεγαλώνουν τα αυγουλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κορίτσια!!

Χρύσα μου να χαίρεσαι την κορούλα σου!!

Σήμερα ένιωσα κι εγώ το μωρό 18 εβδ. σαν να με "γαργαλαει" κάποιος από μέσα!

Μια φορά και δε μου ξανά έκανε τη χάρη!!!

Τι γίνεται κορίτσια με τα αγοράκια!!!???? Περιμένω παρέα γιατί με βλέπω να έχω τη νύφη της παρέας!!!

Να είναι όλα τα μωράκια μας γερά και τελειομηνα!!!🩷🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν έγινε και κάτι αν πάρει να φάρμακα μη πάει και ο νου σας  στο κακό αλίμονο!! Αυτά τα φάρμακα είναι ελεγμένα χρόνια τώρα και είναι ασφαλής αλλά αν υπάρχει τρόπος να τα αποφύγουμε γιατί να μη το κάνουμε αυτό λέω!! Εύχομαι να μη χρειάζεται τίποτα άλλο και να μας πει τα ευχάριστα!! Λογικά για 5 μέρες θα τα πάρει και θα πρέπει μετά να πηγαίνει ανά 2 μέρες για υπέρηχο να δει πως μεγαλώνουν τα αυγουλάκια 

Κοιτα εγώ δν είμαι υπέρ γενικά των φαρμάκων κ όσο μπορώ τα περιορίζω ή ψάχνω κάποια πιο φυσική λύση 

τώρα δεν ξέρω αν τα χρειαζόταν πραγματικά, αυτό θα φανεί στην πορεια. 

 

ας πούμε το dostinex που δίνουν για προλακτινη κ για διακοπή θηλασμού σε πολλές χώρες έχει καταργηθεί κ ορθώς γιατί ασχολούμαι με τον θηλασμο κ την μετάφραση των τελευταίων guidelines κ οι παρενέργειες μακροχρόνια είναι σοβαρές 

κι όμως το δίνουν! 

Πραγματικά προσεύχομαι να της πάνε όλα καλά κ να έρθει το μωράκι να ηρεμήσει όπως κ σε σένα που ήρθαν οκά τελικά βολικά και καλά ❤️❤️❤️🤰🏼🤰🏼🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Kαλησπερα κορίτσια!!

Χρύσα μου να χαίρεσαι την κορούλα σου!!

Σήμερα ένιωσα κι εγώ το μωρό 18 εβδ. σαν να με "γαργαλαει" κάποιος από μέσα!

Μια φορά και δε μου ξανά έκανε τη χάρη!!!

Τι γίνεται κορίτσια με τα αγοράκια!!!???? Περιμένω παρέα γιατί με βλέπω να έχω τη νύφη της παρέας!!!

Να είναι όλα τα μωράκια μας γερά και τελειομηνα!!!🩷🧿

Αχ θα βρεθούν κι άλλες νύφες δεν γίνεται 😂😂😂 😍😍😍 

μπράβο Έλενα μου σε λίγο καιρό θα το νιώθεις σαν κλωτσιές μικρές κ ωραίες ❤️🤰🏼

όταν μεγαλώνουν είναι περίεργο γιατί νιώθεις ότι κάποιος σπρώχνει από μέσα για να βγει έξω κ βλέπεις εξογκώματα 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ θα βρεθούν κι άλλες νύφες δεν γίνεται 😂😂😂 😍😍😍 

μπράβο Έλενα μου σε λίγο καιρό θα το νιώθεις σαν κλωτσιές μικρές κ ωραίες ❤️🤰🏼

όταν μεγαλώνουν είναι περίεργο γιατί νιώθεις ότι κάποιος σπρώχνει από μέσα για να βγει έξω κ βλέπεις εξογκώματα 😂😂😂😂

Το φαντάζομαι!!

Ακόμη κι αυτό περίεργο είναι,πόσο μάλλον αργότερα!!!

Επίσης αρκετά συχνά έχω αρχίσει να καταλαβαίνω από ποια μεριά είναι...κι όλα αυτά,μόνο όταν ξαπλώνω!!

Η κοιλιά μου είναι πλέον αρκετά μεγάλη ,ίσως παίζει ρόλο και το ότι είμαι 160! Και χθες με ρώτησαν αν κοντεύω!!!( Ήθελα από τη μια να κλάψω κι από την άλλη να γελάσω!!).

Όσο για την καλλιέργεια που συζητούσατε, εμένα με έβαλε να κάνω!!

Άντε κορίτσια!!!Τον μισό δρόμο τον έχουμε κάνει ήδη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Το φαντάζομαι!!

Ακόμη κι αυτό περίεργο είναι,πόσο μάλλον αργότερα!!!

Επίσης αρκετά συχνά έχω αρχίσει να καταλαβαίνω από ποια μεριά είναι...κι όλα αυτά,μόνο όταν ξαπλώνω!!

Η κοιλιά μου είναι πλέον αρκετά μεγάλη ,ίσως παίζει ρόλο και το ότι είμαι 160! Και χθες με ρώτησαν αν κοντεύω!!!( Ήθελα από τη μια να κλάψω κι από την άλλη να γελάσω!!).

Όσο για την καλλιέργεια που συζητούσατε, εμένα με έβαλε να κάνω!!

Άντε κορίτσια!!!Τον μισό δρόμο τον έχουμε κάνει ήδη!!!!!!

Φτάνουμε στα μισά ναι 😊

γενικά έχω παρατηρήσει από την αυχενική μέχρι την β επιπέδου κυλάει γρήγορα ο καιρός! 
στην αρχή το πρώτο τριμηνο και ο τελευταίος μήνας είναι που μοιάζουν πάντα αιώνες 😅😂🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Το φαντάζομαι!!

Ακόμη κι αυτό περίεργο είναι,πόσο μάλλον αργότερα!!!

Επίσης αρκετά συχνά έχω αρχίσει να καταλαβαίνω από ποια μεριά είναι...κι όλα αυτά,μόνο όταν ξαπλώνω!!

Η κοιλιά μου είναι πλέον αρκετά μεγάλη ,ίσως παίζει ρόλο και το ότι είμαι 160! Και χθες με ρώτησαν αν κοντεύω!!!( Ήθελα από τη μια να κλάψω κι από την άλλη να γελάσω!!).

Όσο για την καλλιέργεια που συζητούσατε, εμένα με έβαλε να κάνω!!

Άντε κορίτσια!!!Τον μισό δρόμο τον έχουμε κάνει ήδη!!!!!!

Αχ ζηλεύω σε όλα!!! Εγώ δεν έχω νιώσει απολύτως τίποτα ακόμη 😭😭 πόσο μάλλον να να καταλάβω σε ποια μεριά είναι!!! Αύριο κλείνω την 17η με το καλό και έχω ραντεβού το πρωί.. @Antonia2 σε κάνω και ταγκ για το πινακακι 😁 λόγο το ότι θα λείπει η γιατρός την επόμενη εβδομάδα, θα πάω αύριο το πρωί να με δει και ανυπομονώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Αχ ζηλεύω σε όλα!!! Εγώ δεν έχω νιώσει απολύτως τίποτα ακόμη 😭😭 πόσο μάλλον να να καταλάβω σε ποια μεριά είναι!!! Αύριο κλείνω την 17η με το καλό και έχω ραντεβού το πρωί.. @Antonia2 σε κάνω και ταγκ για το πινακακι 😁 λόγο το ότι θα λείπει η γιατρός την επόμενη εβδομάδα, θα πάω αύριο το πρωί να με δει και ανυπομονώ 

Πολύ καλά αποτελέσματα να έχεις!!!

Κι εγώ που είμαι μια βδομάδα μπροστά δεν ένιωθα τίποτα πριν!Και τώρα μη φανταστείς ότι το κάνει συνέχεια!Η κοιλιά σου έχει μεγαλώσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Αχ ζηλεύω σε όλα!!! Εγώ δεν έχω νιώσει απολύτως τίποτα ακόμη 😭😭 πόσο μάλλον να να καταλάβω σε ποια μεριά είναι!!! Αύριο κλείνω την 17η με το καλό και έχω ραντεβού το πρωί.. @Antonia2 σε κάνω και ταγκ για το πινακακι 😁 λόγο το ότι θα λείπει η γιατρός την επόμενη εβδομάδα, θα πάω αύριο το πρωί να με δει και ανυπομονώ 

αννίτα μου με το καλο αυριο να δείτε το μωρακι σας ❤️

και γω δεν έχω νιώσει κατι ακομα…αν θυμαμαι καλα είχες γραψει οτι κ συ εχεις εμπρόσθιο πλακούντα οποτε ισως να αργήσουμε να καταλάβουμε🤷🏼‍♀️ βεβαια όταν το ειπα στον γιατρο μου γέλασε και μου ειπε οτι διαβάζω πολυ ιντερνετ 😂😂

κοιλιτσα δεν έχω κανει καθόλου εγω ακομα βεβαια νιωθω ξεκαθαρα που είναι η μήτρα μου και έχει πεταχτεί ένα τσικ κατω χαμηλά αλλά φυσικα αυτο φαίνεται μονο χωρίς ρούχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Πολύ καλά αποτελέσματα να έχεις!!!

Κι εγώ που είμαι μια βδομάδα μπροστά δεν ένιωθα τίποτα πριν!Και τώρα μη φανταστείς ότι το κάνει συνέχεια!Η κοιλιά σου έχει μεγαλώσει?

Ναι ναι έχει μεγαλώσει αλλά κύριος αυτή τη βδομάδα μεγάλωσε αρκετά!! Γενικά ο κόσμος δεν έχει καταλάβει ότι είμαι έγκυος εκτός από αρκετά στενούς φίλους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenitsa2. είπε:

αννίτα μου με το καλο αυριο να δείτε το μωρακι σας ❤️

και γω δεν έχω νιώσει κατι ακομα…αν θυμαμαι καλα είχες γραψει οτι κ συ εχεις εμπρόσθιο πλακούντα οποτε ισως να αργήσουμε να καταλάβουμε🤷🏼‍♀️ βεβαια όταν το ειπα στον γιατρο μου γέλασε και μου ειπε οτι διαβάζω πολυ ιντερνετ 😂😂

κοιλιτσα δεν έχω κανει καθόλου εγω ακομα βεβαια νιωθω ξεκαθαρα που είναι η μήτρα μου και έχει πεταχτεί ένα τσικ κατω χαμηλά αλλά φυσικα αυτο φαίνεται μονο χωρίς ρούχα 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Ναι έχω εμπρόσθιο πλακούντα οπότε μάλλον θα αργήσουμε γιατί πραγματικά δεν έχω νιώσει το παραμικρό!! Καλά και μενα η γιατρός μου όλο κάτι τέτοια μου λέει όταν της λεω τις απορίες μου 🤣

Καλά δεν έχεις κάνει καθόλου κοιλιά?? Εγώ έχω κάνει αλλά μη φανταστείς.. σαν να έβαλα 3-5 κιλά τίποτα το τρομερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κοιτα εγώ δν είμαι υπέρ γενικά των φαρμάκων κ όσο μπορώ τα περιορίζω ή ψάχνω κάποια πιο φυσική λύση 

τώρα δεν ξέρω αν τα χρειαζόταν πραγματικά, αυτό θα φανεί στην πορεια. 

 

ας πούμε το dostinex που δίνουν για προλακτινη κ για διακοπή θηλασμού σε πολλές χώρες έχει καταργηθεί κ ορθώς γιατί ασχολούμαι με τον θηλασμο κ την μετάφραση των τελευταίων guidelines κ οι παρενέργειες μακροχρόνια είναι σοβαρές 

κι όμως το δίνουν! 

Πραγματικά προσεύχομαι να της πάνε όλα καλά κ να έρθει το μωράκι να ηρεμήσει όπως κ σε σένα που ήρθαν οκά τελικά βολικά και καλά ❤️❤️❤️🤰🏼🤰🏼🤰🏼

Χρυσα μου πεταγομαι κι εγω γιατί πήρα κι εγω σερπαφαρ για 2 μηνες μηπως μας βοηθησει πριν την εξωσωματικη..

1 φορα το Δεκεμβριο οπου προσπαθησαμε με δικες μας επαφες για το θαυμα μας και 1 φορα τον Ιανουαριο οπου καναμε σπερματεγχυση (γτ τη χρειαζομασταν ετσι κι αλλιως για το φακελο της Επιτροπής εξωσωματικης..) σ εμας δυστυχως δεν ειχε αποτελεσμα...

απο εκει και περα δεν ξαναπηρα γτ ηθελα ο οργανισμός μου να ηρεμησει μιας και συντομα θα έκανα διεγερση για την ivf..

αυτο που ειχα διαβασει ειναι ότι επιτρεπεται έως 3 μηνες συνεχομενα... γτ μετα αυξανεται ο κινδυνος για καρκινο ωοθηκων... ο γιατρος βεβαια (ουτε απ εξω δεν θελω να περναω απλα πηγαμε σε αυτον γτ συνεργαζοταν με πιο οικονομικα ιδιωτικα μαιευτηρια και χρεωνε τη σπερματεγχυση τα μισα χρηματα απο τον δικο μου [δεν την πιστευαμε σαν διαδικασια και για την επιτροπη την καναμε οπως ειπα και πιο πανω]) μου ειπε οτι μπορω μεχρι 6 μηνες σερι να τα παρω... μπορει και να ειναι ετσι αλλα δεν μ αρεσει να αυξανω το ρισκο και ειδικα οταν αφορα την υγεια...

ευχομαι η αδερφη σου να πιασει συντομα παιδακι και να ζησει ολο αυτο το μαγικο ταξιδι που ζουμε τους τελευταιους μηνες εμεις!!!🥰❤️🙏🧿

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αχ ζηλεύω σε όλα!!! Εγώ δεν έχω νιώσει απολύτως τίποτα ακόμη 😭😭 πόσο μάλλον να να καταλάβω σε ποια μεριά είναι!!! Αύριο κλείνω την 17η με το καλό και έχω ραντεβού το πρωί.. @Antonia2 σε κάνω και ταγκ για το πινακακι 😁 λόγο το ότι θα λείπει η γιατρός την επόμενη εβδομάδα, θα πάω αύριο το πρωί να με δει και ανυπομονώ 

Με το καλο Αννιτα μουυυυ!!! να δειτε αυριο το τζουτζουκακι σας που θα εχει μεγαλωσει αρκετα!!!❤️❤️❤️

αχ τι τελεια!!!! εφτασες 17 εβδ ε;;; τρομερο ποσο γρηγορα περασε ο καιρος!!! με ολα τα αγχη βεβαια και τις αγωνιες, αλλα τωρα που κοιταω λιγο πισω, νομιζω αυτο το καλοκαιρι σχεδον δεν το καταλαβα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶

@annitakianna  Υπέρηχος 04/09 - ΠΗΤ 13/02 💙

@Xrisa95 Υπέρηχος 09/09 - ΠΗΤ 15/02 💙

@Antonia2 Υπέρηχος 11/09 - ΠΗΤ 01/03

@Elenaki_ Υπέρηχος 12/09 - Β' επιπέδου 24/09 - ΠΗΤ 04/02 🩷

@elenitsa2. Υπερηχος 18/9 - ΠΗΤ 13/02 💙

@Annoula1995 Υπερηχος 24/09 - Β' επιπέδου 08/10 💙

@barbounaki04  Αμνιο - ΠΗΤ 28/02

@ΛΕΥΚΗ Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 11/02

@Emma1 Υπερηχος; - ΠΗΤ 01/03

@giogo Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02

@Mboo Επόμενος υπέρηχος ;;

@Ria_ ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εγω φσκ και δεν εχω νιωσει κατι... ειμαι και πιο πισω στις εβδομαδες απο εσας και με τα διδυμα θα αργησω λογικα... ας ειναι γερα και δεν πειραζει...😊

αχ κοριτσια χθες επεσα πανω σ ενα βιντεο με μια κοιλιτσα (ας την πω) μιας τελειομηνης εγκυου και ΤΡΟΜΑΞΑ.....😱 εννοειται οτι αλλαξα κατ'ευθειαν το βιντεο και μετα σκεφτομουν ποσο θα μεγαλωσει η δικη μου κοιλια (πρωτα ο θεος) με 2 κουκουνια μεσα.....

εσεις εχετε δει κτ αντιστοιχο;; νομιζω γνκ καλυτερα καποια πραγματα να τα ζεις στην ωρα τους παρα να προτρεχεις 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αχ ζηλεύω σε όλα!!! Εγώ δεν έχω νιώσει απολύτως τίποτα ακόμη 😭😭 πόσο μάλλον να να καταλάβω σε ποια μεριά είναι!!! Αύριο κλείνω την 17η με το καλό και έχω ραντεβού το πρωί.. @Antonia2 σε κάνω και ταγκ για το πινακακι 😁 λόγο το ότι θα λείπει η γιατρός την επόμενη εβδομάδα, θα πάω αύριο το πρωί να με δει και ανυπομονώ 

Με το καλό να δείτε το μωράκι σας🥰🥰πες μας τα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

αννίτα μου με το καλο αυριο να δείτε το μωρακι σας ❤️

και γω δεν έχω νιώσει κατι ακομα…αν θυμαμαι καλα είχες γραψει οτι κ συ εχεις εμπρόσθιο πλακούντα οποτε ισως να αργήσουμε να καταλάβουμε🤷🏼‍♀️ βεβαια όταν το ειπα στον γιατρο μου γέλασε και μου ειπε οτι διαβάζω πολυ ιντερνετ 😂😂

κοιλιτσα δεν έχω κανει καθόλου εγω ακομα βεβαια νιωθω ξεκαθαρα που είναι η μήτρα μου και έχει πεταχτεί ένα τσικ κατω χαμηλά αλλά φυσικα αυτο φαίνεται μονο χωρίς ρούχα 

Κι εγώ εμπρόσθιο πλακούντα αν και νιώθω διάφορα άλλα η γιατρός Μ πε δεν είναι το μωρό και μέσα σ' αυτόν το μήνα ναι μπορεί να το νιώσω😛 ούτε εγώ έχω κάνει ακόμα κοιλιά ..εδώ και καμιά βδομάδα έχει μια αισθητή διαφορά άλλα και πάλι οι εκτός δεν νομίζω να καταλαβαίνουν κάτι😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

αννίτα μου με το καλο αυριο να δείτε το μωρακι σας ❤️

και γω δεν έχω νιώσει κατι ακομα…αν θυμαμαι καλα είχες γραψει οτι κ συ εχεις εμπρόσθιο πλακούντα οποτε ισως να αργήσουμε να καταλάβουμε🤷🏼‍♀️ βεβαια όταν το ειπα στον γιατρο μου γέλασε και μου ειπε οτι διαβάζω πολυ ιντερνετ 😂😂

κοιλιτσα δεν έχω κανει καθόλου εγω ακομα βεβαια νιωθω ξεκαθαρα που είναι η μήτρα μου και έχει πεταχτεί ένα τσικ κατω χαμηλά αλλά φυσικα αυτο φαίνεται μονο χωρίς ρούχα 

Ή φταίει το Ίντερνετ ή φταίνε άλλοι γιατροί 🤷🏼‍♀️

εγώ είχα πρόσθιο κ όντως άργησα (μετα την 20η εβδ το ένιωσα πολύ απαλά) κ όπως είναι λογικό είναι ένα ακόμα στρώμα 

οπως χαλαρώνουν οι ιστοί κ νιώθεις το μωρό νωρίτερα σε κάθε κύηση έτσι είναι κ με τον πλακούντα 

 

ωστόσο κάθε γιατρός έχει την άποψή του! Αν είναι άντρας δεν έχει κ την εμπειρία να το δει από μόνος του 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πρόσθιο έχω, αλλά μπορεί και να έτυχε να το νιώσω στις 18 !! 

Αργά ή γρήγορα θα έρθει η στιγμή για όλες μας!! Σημασία έχει να κυλάνε όλα καλά!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα δράττομαι της ευκαιρίας να πω ότι το πιο σημαντικό δεν μας το λένε πολλές φορές οι γιατροί (εσκεμμένα) 

Να βρείτε ανεξάρτητη Μαια (ιδανικά να κάνει τοκετούς στο σπίτι για να είναι όσο πιο καταρτισμένη γίνεται) υπάρχει σάιτ (vresmaia) 

να κάνετε μαθήματα μαζί της αλλά κυρίως να την συμβουλεύεστε, να παίρνετε δεύτερη γνώμη γιατί η μαιευτική είναι μεγαληηηηηη μπιζνα κ είναι συνταρακτικά τα ποσοστά καισαρικων (κυρίως λόγω προκλήσεων) αλλά κυρίως της μαιευτικής βίας που μια επίτοκος πολλές φορές δεν αντιλαμβάνεται. (Όταν δν ξέρεις την αλήθεια δεν αντιλαμβάνεσαι κ τι σου έχει συμβεί) 
 

υπαρχουν εξαιρετικές ομάδες με μαίες στο φβ (γέννηση χωρίς βία, free birth free breast, ομάδες για vbac) να πάρετε κ συστάσεις από εκεί κ να ενημερωθείτε να διαβάσετε εμπειριες 😊

καλό είναι να εμπιστεύεστε το γιατρό σας αλλά αν δεν ψάξετε να ενημερωθείτε δεν θα ξέρετε ποτέ την αλήθεια σ αυτά που σας λένε. 
επισης μπορείτε με την μαία να φτιάξετε ένα πλάνο τοκετού κ να το δώσετε στο γιατρό να το συζητήσετε μαζί του

 

οι γιατροί που θα μιλήσουν για ανεξάρτητη μαία ή πλάνα είναι μετρημένοι στα δαχτυλα (ποσό μάλλον για φυσικό τοκετό, όχι απλά φυσιολογικό) 

τα λέω κ λόγω πείρας γιατί έχω πέσει θυμα μαιευτικής βίας αλλά κ γιατί είμαι πάντα πνεύμα ανησυχίας κ μου αρέσει να ψάχνομαι 😊

 

αυτα κορίτσια μου εύχομαι να κυλήσουν όλα καλά για όλες μας ❤️ κ να απολαύσουμε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πώς είστε τι κάνετε?? Εγώ είμαι πάρα πολύ καλά μιας και πρωί πρωί πήγα και είδαμε το μωράκι μου!! Έχει μεγαλώσει και είναι καλά!! Δρομολογησαμε και την β επιπέδου σιγά σιγά 🥰 αχ απίστευτο μου φαίνεται!! Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι ο πλακούντας δεν έχει ανέβει .. είναι αρκετά χαμηλά αλλά θα το δούμε και στη β επιπέδου αυτό!! Τώρα έχει σειρά η @Xrisa95 για τον επόμενο υπέρηχο αν θυμάμαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου πώς είστε τι κάνετε?? Εγώ είμαι πάρα πολύ καλά μιας και πρωί πρωί πήγα και είδαμε το μωράκι μου!! Έχει μεγαλώσει και είναι καλά!! Δρομολογησαμε και την β επιπέδου σιγά σιγά 🥰 αχ απίστευτο μου φαίνεται!! Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι ο πλακούντας δεν έχει ανέβει .. είναι αρκετά χαμηλά αλλά θα το δούμε και στη β επιπέδου αυτό!! Τώρα έχει σειρά η @Xrisa95 για τον επόμενο υπέρηχο αν θυμάμαι καλά 

τελεια νέα αννιτακι μπραβοοο😍❤️❤️❤️❤️

εχω διαβάσει σε πολλες κοπελες που ανεβαίνει αργότερα αλλά θα το δείτε και στην β επιπέδου δεν νομίζω ότι είναι κατι που πρέπει να σε ανυσυχησει για την ωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Τώρα δράττομαι της ευκαιρίας να πω ότι το πιο σημαντικό δεν μας το λένε πολλές φορές οι γιατροί (εσκεμμένα) 

Να βρείτε ανεξάρτητη Μαια (ιδανικά να κάνει τοκετούς στο σπίτι για να είναι όσο πιο καταρτισμένη γίνεται) υπάρχει σάιτ (vresmaia) 

να κάνετε μαθήματα μαζί της αλλά κυρίως να την συμβουλεύεστε, να παίρνετε δεύτερη γνώμη γιατί η μαιευτική είναι μεγαληηηηηη μπιζνα κ είναι συνταρακτικά τα ποσοστά καισαρικων (κυρίως λόγω προκλήσεων) αλλά κυρίως της μαιευτικής βίας που μια επίτοκος πολλές φορές δεν αντιλαμβάνεται. (Όταν δν ξέρεις την αλήθεια δεν αντιλαμβάνεσαι κ τι σου έχει συμβεί) 
 

υπαρχουν εξαιρετικές ομάδες με μαίες στο φβ (γέννηση χωρίς βία, free birth free breast, ομάδες για vbac) να πάρετε κ συστάσεις από εκεί κ να ενημερωθείτε να διαβάσετε εμπειριες 😊

καλό είναι να εμπιστεύεστε το γιατρό σας αλλά αν δεν ψάξετε να ενημερωθείτε δεν θα ξέρετε ποτέ την αλήθεια σ αυτά που σας λένε. 
επισης μπορείτε με την μαία να φτιάξετε ένα πλάνο τοκετού κ να το δώσετε στο γιατρό να το συζητήσετε μαζί του

 

οι γιατροί που θα μιλήσουν για ανεξάρτητη μαία ή πλάνα είναι μετρημένοι στα δαχτυλα (ποσό μάλλον για φυσικό τοκετό, όχι απλά φυσιολογικό) 

τα λέω κ λόγω πείρας γιατί έχω πέσει θυμα μαιευτικής βίας αλλά κ γιατί είμαι πάντα πνεύμα ανησυχίας κ μου αρέσει να ψάχνομαι 😊

 

αυτα κορίτσια μου εύχομαι να κυλήσουν όλα καλά για όλες μας ❤️ κ να απολαύσουμε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης ❤️

 

Συγνώμη που πετάγομαι στο topic σας κορίτσια μου..

Χρύσα μου ήθελα απλά να σε ευχαριστήσω για όλες αυτές τις πληροφορίες που παρέχεις απλόχερα.. προσωπικά με έχεις βοηθήσει τόσο πολύ!! Μέσα από το vresmaia βρήκα ένα κέντρο δίπλα μου και το οποίο έχει πολλά να προσφέρει από όσα με ενδιαφέρουν.. δεν μπορώ να σε ευχαριστώ αρκετά..! Να σε έχει καλά και εσένα και τα παιδάκια σου!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η elenitsa2. είπε:

τελεια νέα αννιτακι μπραβοοο😍❤️❤️❤️❤️

εχω διαβάσει σε πολλες κοπελες που ανεβαίνει αργότερα αλλά θα το δείτε και στην β επιπέδου δεν νομίζω ότι είναι κατι που πρέπει να σε ανυσυχησει για την ωρα 

Αχ το ελπίζω να ανέβει!! Και η γιατρός δεν φάνηκε να ανησυχεί οπότε θα το δούμε πως θα πάει!! Μου είπε για β επιπέδου να την κάνω από τις 26-9 έως και 24-10 άρα φαντάζομαι οτι και εσυ θα την κάνεις περίπου σε εκείνες τις ημερομηνίες μιας και έχουμε την ίδια ημέρα Πητ 🩵 

Εσύ πως τα πας? Στις 18 έχεις τον υπέρηχο σωστά? Άντε λίγο έμεινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου πώς είστε τι κάνετε?? Εγώ είμαι πάρα πολύ καλά μιας και πρωί πρωί πήγα και είδαμε το μωράκι μου!! Έχει μεγαλώσει και είναι καλά!! Δρομολογησαμε και την β επιπέδου σιγά σιγά 🥰 αχ απίστευτο μου φαίνεται!! Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι ο πλακούντας δεν έχει ανέβει .. είναι αρκετά χαμηλά αλλά θα το δούμε και στη β επιπέδου αυτό!! Τώρα έχει σειρά η @Xrisa95 για τον επόμενο υπέρηχο αν θυμάμαι καλά 

Τι καλά!!!🫶πότε βάλατε τη β επιπέδου??...κι εμένα είναι χαμηλός και με ανησυχεί κ ρώτησα τη γιατρό και Μ πε ότι συνήθως ανεβαίνει καθώς προχωράει η εγκυμοσύνη και ακόμα δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε με τον πλακουντα...ας ελπίσουμε ότι θα ανέβει κ σε μας😉😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ ολες πολυ για τις ευχες σας! Η αλήθεια ειναι οτι δ περιμενα να ξανα μεινω εγκυος. Τ ειχα παρει ψιλο απόφαση. @mp_christinaλοιπον ακου. Την τρίτη π μας περασε ειχα τεστ παπ. Με ρώτησε ο γιατρός αν προσπαθουμε ξανα. Του ειπα ναι αλλα ότι δεν τρεφω ελπιδες. Του λεω γιατρε εγω τ ξερω τ θεμα μας. Μ λεει θες να δοκιμάσουμε μια σπερματεγχυση? Πριν τ καλοκαιρι ειχε κανει ο αντρας μ σπερμοδιαγραμμα. Ο ολικος αριθμος ήταν μόλις 1.500.000 και η κινητικότητα αρκετά χαμηλη, κ να γίνεται μηδενικη μετα την 4η ωρα. Του το εξηγω του λεω γιατρε μ αυτους τους αριθμούς κανενας γιατρός δ θα μ εκανε σπερματεγχυση,  θα προτεινε ξεκαθαρα εξωσωματικη. Τα ξερω πολυ καλα ολα αυτα. Στις 2 πρωτες μ εγκυμοσυνες ειχα αλλο γιατρο, και τ ειχα πει ότι δυσκολευτηκα στο πρωτο αλλα χωρις πολλές λεπτομέρειες. Βέβαια 5 6 μηνες μετα μπορει να καλυτερευσε τ σπερμα μας καθως ανα 3μηνο περίπου ανανεωνεται αλλα απο 1.500.000 σίγουρα δεν εφτασε τα 20.000.000 πχ η τα 40.000.000 π θεωρειται το φυσιολογικό. Να δω τι θα μ πει οταν τον παρω αυριο να τ πω οτι ειμαι κ παλι εγκυος χαχα.  Δεν σας κρύβω οτι εμενα τ κυριο αγχος μ ειναι να μην εχω θεμα με τον πλακουντα οπως ειχα στην προηγ κυηση. Εχω 40% πιθανότητες να τ ξανα παθω. Προσπαθω να μην το σκέφτομαι καθολου όμως. Ειναι μια νεα, διαφορετικη κυηση και ελπίζω να παει καλα.
    • Συγχαρητήρια ❤️❤️❤️❤️ φαίνεται ξεκάθαρα θετικό. Εύχομαι αυτή η εγκυμοσύνη να είναι τελειομηνη και όλα να κυλήσουν όπως πρέπει χωρίς έγνοιες ❤️❤️❤️❤️
    • @Θέτις Κ. Ναι κορίτσι μου αύριο έχω την δεύτερη χοριακη και εύχομαι να έχω ένα καλό νούμερο🤞🏼🧿  @mp_christina Μην το σκεφτεσαι έτσι κορίτσι μου! Θετική σκέψη!! Εγω έλεγα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε!!!! Ειτε φυσιολογικά είναι εξωσωματική. Μέχρι και όταν μας είπε ο γιατρός την διαγνωση από μέσα μου έλεγα ότι «η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία» όντως  ακριβώς αυτό ισχύει! Εχε πίστη και όλα θα γίνουν όπως πρέπει να γίνουν!!!🙏🏻🌟
    • @Diwni τι λες τώρα;; Τρέλανε μας κι άλλο.. Μπράβο ρε κορίτσι, τι ευχάριστα και ωραία νέα είναι αυτά!!!! Μακάρι να είχε κι ο δικός μου σύζυγος τόσο χάλια σπέρμα όσο ο δικός σου..  😅🤣 Εύχομαι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή! Με το καλό αύριο τα αποτελέσματα! Θα περιμένουμε! Τώρα στα δικά μου περιμένουμε κι εμείς αύριο αποτέλεσμα σπερμοδιαγράμματος. Άντε να δούμε τι θα δούμε.. δεν περιμένω η αλήθεια είναι και τρελά πράγματα.. δεν νομίζω ότι θα έχω γενικά πότε την ίδια τύχη με τη @Diwni & την @Eirinistz, κάθε άλλο, εμένα με περιμένουν φάρμακα, νοσοκομεία και ότι άλλο συνεπάγεται μια εξωσωματική.. 🤔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...