Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου να ρωτησω κτ ασχετο... γνωριζετε ποτε περιπου ξεκιναμε κρεμες/λαδακι για ραγαδες στην κοιλια;;

Εσεις εχετε ξεκινησει;; εχετε κτ να προτεινετε;

Καλησπέρα Αντωνία!! Εγώ έχω ξεκινήσει περίπου από τα τέλη του τρίτου αν και κοιλιά όπως έχω πει άφαντη..βάζω και στο στήθος! Πήρα της frezyderm την prevenstria...είδα σε κριτικές ότι είναι καλή...τώρα θα δείξει😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου να ρωτησω κτ ασχετο... γνωριζετε ποτε περιπου ξεκιναμε κρεμες/λαδακι για ραγαδες στην κοιλια;;

Εσεις εχετε ξεκινησει;; εχετε κτ να προτεινετε;

Είχα ξεκινήσει στο πρώτο παιδί ένα φεγγάρι 2-3 φορές αλλα βαρέθηκα πολύ γρήγορα κ το παράτησα (το κλασικό γνωστό που δίνουν κ σε δείγμα στο μαιευτήριο της bio oil) 
ωστοσο εγώ βάζω κλασικά ενυδατικό λαδακι σώματος (όχι εγκυμοσύνης , άσχετο) στα πόδια  μου μόνο 😂 

οι ραγάδες αν είναι να βγουνε, θα βγουνε ότι κ να βάλεις να σου είμαι ειλικρινής Αντωνία μου. 
στη δίκη μου περίπτωση τώρα Τρίτη εγκυμοσύνη δν έβαλα ποτέ λάδια ή κρέμες στη κοιλιά κ δν έβγαλα ποτέ ραγάδες  κ δν είμαι άνθρωπος που ενυδατώνεται γενικά με νερό 🤷🏼‍♀️ (ζήτημα να πίνω ένα ποτήρι την ημέρα) 

μπορείς να βάλεις αν θέλεις για να νιώσεις ότι έχεις κάνει ό,τι περνάει από το χέρι σου αλλά να είσαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου πώς είστε?? @ΛΕΥΚΗ τέλεια τα νέα σου! Το μωράκι μεγαλώνει 🥰🥰 

Όσο για τα νοσοκομεία εγώ είμαι τυχερή αρκετά γιατί στη Σέρρες στο νοσοκομείο μας το μοναδικό τμήμα που λειτουργεί είναι το γυναικολογικό!! Έχουμε πολύ καλούς γιατρούς - ειδικευόμενους- μαίες - νοσηλευτές πραγματικά!! Και είναι και καθαρά πολύ! Το έχουν απομονωμένο σαν τμήμα και είναι σαν ξεχωριστό μέρος λες και μπαίνεις σε άλλο νοσοκομείο ένα πράγμα!! 

Εγώ σε άλλα νέα κορίτσια τελείωσα με την μετακόμιση ( δύσκολο πράγμα) και επιτέλους τώρα σιγά σιγά μπαίνουμε στους καθημερινούς ρυθμούς μας!! Το μωράκι μεγαλώνει μιας και η κοιλιά μου ξεπετάχτηκε αρκετά 14+5 σήμερα🥰

Καλώς να ορίσετε στο νέο σας σπιτικό ❤️❤️❤️ να γεμίσει με το καλό με κλάματα κ γέλια του μωρού σας ❤️❤️❤️

 

ειναι πολύ ωραίο που στις Σέρρες έχετε τόσο καλό νοσοκομείο! Μπράβο ! 

όντως γλιτώνεις πολλά λεφτά που μπορείς να τα επενδύσεις πχ σε χρήσιμα αντικείμενα για το παιδάκι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια αξιώθηκα σήμερα να πάρω για την Νιπτ με μια εβδομάδα καθυστέρηση αλλά γίνεται κ ένας χαμός στο σπίτι με τα παιδιά είμαστε συνέχεια έξω στις παιδικές χαρές, στα πάρκα , λείπει κ ο άντρας μου γυρνάει 12 το βράδυ κ το είχα ξεχάσει εντελώς 😅

νόμιζα σήμερα ήταν να πάρω αλλά τελικά ήταν την προηγούμενη Παρασκευή 😂😂😂 (πότε πέρασαν 2 εβδ δν κατάλαβα με τα παιδιά τρέχει ο χρόνος σαν νερό) 

 

ισως υποσυνείδητα δεν το είχα στο μυαλό Μου σαν επείγον γιατί ήξερα ότι είναι αγόρι κ είναι κ υγιές 💙

 

τελικά όντως είναι αγόρι κ είναι υγιές 💙 

εγώ κορίτσια μου πάντα μετά την αυχενική αγοράζω το πρώτο φορμάκι (ένα φορμάκι για το καλό) 💙

Ευτυχώς τ ρούχα του γιου μου που γεννήθηκε Μάρτιο ταιριάζουν απόλυτα με το νέο μωράκι άρα δν έχω να πάρω πολλά αλλά κάνα δυο ρούχα για το καλό θα πάρω. Απ ότι είπε κ ο γιατρός θα βγει κ αυτό έτσι μεγάλο εκεί στα 4 κιλά (ο γιος μου όμως γενικά ειναι ένα πολύ ψηλό κ γεμάτο αγόρι κ όλα τα ρούχα τα κρατάει πολύ λίγο άρα τα εχω σαν ολοκαίνουρια όλα κ κάποια μάλιστα αφόρετα) 

σκεφτείτε είναι σχεδόν 2.5 ετών κ είναι ήδη 1 μέτρο κ 3 εκ, 20κιλα κ φοράει ρούχα για 5-6 ετών 😂

(σε μένα δν έμοιασαν ούτε στην όψη ούτε κ στο ύψος ευτυχώς 🙏🏼😂

 

γραψτε μου κ εσείς τα νέα σας! Αν τελειώσαμε όλες με τις αυχενικές, αν περιμένει κάποιες εξετάσεις κάποια κτλ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια αξιώθηκα σήμερα να πάρω για την Νιπτ με μια εβδομάδα καθυστέρηση αλλά γίνεται κ ένας χαμός στο σπίτι με τα παιδιά είμαστε συνέχεια έξω στις παιδικές χαρές, στα πάρκα , λείπει κ ο άντρας μου γυρνάει 12 το βράδυ κ το είχα ξεχάσει εντελώς 😅

νόμιζα σήμερα ήταν να πάρω αλλά τελικά ήταν την προηγούμενη Παρασκευή 😂😂😂 (πότε πέρασαν 2 εβδ δν κατάλαβα με τα παιδιά τρέχει ο χρόνος σαν νερό) 

 

ισως υποσυνείδητα δεν το είχα στο μυαλό Μου σαν επείγον γιατί ήξερα ότι είναι αγόρι κ είναι κ υγιές 💙

 

τελικά όντως είναι αγόρι κ είναι υγιές 💙 

εγώ κορίτσια μου πάντα μετά την αυχενική αγοράζω το πρώτο φορμάκι (ένα φορμάκι για το καλό) 💙

Ευτυχώς τ ρούχα του γιου μου που γεννήθηκε Μάρτιο ταιριάζουν απόλυτα με το νέο μωράκι άρα δν έχω να πάρω πολλά αλλά κάνα δυο ρούχα για το καλό θα πάρω. Απ ότι είπε κ ο γιατρός θα βγει κ αυτό έτσι μεγάλο εκεί στα 4 κιλά (ο γιος μου όμως γενικά ειναι ένα πολύ ψηλό κ γεμάτο αγόρι κ όλα τα ρούχα τα κρατάει πολύ λίγο άρα τα εχω σαν ολοκαίνουρια όλα κ κάποια μάλιστα αφόρετα) 

σκεφτείτε είναι σχεδόν 2.5 ετών κ είναι ήδη 1 μέτρο κ 3 εκ, 20κιλα κ φοράει ρούχα για 5-6 ετών 😂

(σε μένα δν έμοιασαν ούτε στην όψη ούτε κ στο ύψος ευτυχώς 🙏🏼😂

 

γραψτε μου κ εσείς τα νέα σας! Αν τελειώσαμε όλες με τις αυχενικές, αν περιμένει κάποιες εξετάσεις κάποια κτλ ❤️ 

Τι ωραία Χρυσά μου!!μπράβο!!!😃με τι κριτήριο καταλαβαίνουν από τώρα ότι θα είναι μεγάλο μωρό;ξέρεις;

Καλά ο μικρός σου είναι όντως πολύ ψηλός για την ηλικία του 😂

Εγώ δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο νέο..περιμένω τώρα τον υπέρηχο στις 2 του μηνός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!!!! 🥰

@Xrisa95 χαιρομαι πολυ με τα νεα σου!!!! τι ωραια!!! παει κι αυτο!!!! 😁😁 με το καλο να ερθει ο μπεμπης στην αγκαλια σας γερος!!!! 💙💙🙏🙏🧿🧿🧿 

καλε ναι ο γιος σου ειναι πανυψηλος και πολυ δεμενος!!!! να τον χαιρεστε!!!! ετσι ψηλη ειναι και η κορη σου;; 

οντως βρε συ περασαν 2 εβδομαδες... κι εγω με την αδεια, τα πανε-ελα και τωρα απο δευτερα ημουν γραφειο, δεν το σκεφτηκα!!! περναει ο καιρος πολυ γρηγορα!!!

εγω αυριο μπαινω στον 4ο;;; σμρ ειμαι 12+6!! ή οταν ολοκληρωθει η 13εβδ μπαινω στον 4ο;; ακομα δεν εχω βγαλει ακρη.. χιχι 😅

η κοιλιτσα πεταχτηκε για τα καλα!!!! 🤰 την κρυβω με τα 1000 ζορια απο τη δουλεια.. τλχ μεχρι την αυχενικη δεν θελω να το μαθουν... μονο η διευθυντρια (λογω της 7ημερης αδεια που πηρα για την ετ και μετα που δουλεψα τηλεργασια λογω του αιματος) και 2 πολυ καλοι φιλοι και παλιοι συναδελφοι το ξερουν!

αντε να ερθει η Τεταρτη να παμε για την αυχενικη!!!! νομιζω ειμαι η τελευταια των μοϊκανων 😂 ο Θεος και η Παναγια που γιορταζει σημερα, να βοηθησουν να ειναι ολα καλα και για τα 2 κουκουνια!!!! 🙏🙏🙏🧿

@Annoula1995 μαζι στην αναμονη!!!! σε 10 μερουλες θα δειτε το κουκουνι σας!!!! με το καλο!!!! 🥰❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annoula1995 είπε:

Τι ωραία Χρυσά μου!!μπράβο!!!😃με τι κριτήριο καταλαβαίνουν από τώρα ότι θα είναι μεγάλο μωρό;ξέρεις;

Καλά ο μικρός σου είναι όντως πολύ ψηλός για την ηλικία του 😂

Εγώ δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο νέο..περιμένω τώρα τον υπέρηχο στις 2 του μηνός!!

Έχει ίδιες μετρήσεις με το δεύτερο παιδί μου τον γιο μου στην ίδια ημέρα ίδια εβδομάδα   ( κ ένα Τσακ μεγαλύτερες)  στην β επιπέδου θα υπάρχει κ διάγραμμα που θ το επιβεβαιώσει . Κ σε εσάς θα υπάρχει διάγραμμα με το πιθανό βάρος (η καμπύλη βάρους του μωρού δλδ μέχρι την γέννηση) 😊

επισης μέσω του ιστορικού των άλλων παιδιών ❤️ το ένα 3.5 το κορίτσι μου κ το άλλο 3.900 το αγόρι μου κ τα δυο παιδιά πάνω από 50 πόντους υψοσ που είναι το μέσο όρο! 

Όλα αυτά μπαίνουν σε έναν υπολογισμό επίσης με άλλα παραμέτρους κ βγαίνει  η καμπύλη με βάση κ την μέτρηση στην β επιπέδου! 😊 

 

2 του μήνα αντε δν έμεινε πολύ ❤️ θα περάσει γρήγορα η εβδομάδα που μας έρχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου!!!! 🥰

@Xrisa95 χαιρομαι πολυ με τα νεα σου!!!! τι ωραια!!! παει κι αυτο!!!! 😁😁 με το καλο να ερθει ο μπεμπης στην αγκαλια σας γερος!!!! 💙💙🙏🙏🧿🧿🧿 

καλε ναι ο γιος σου ειναι πανυψηλος και πολυ δεμενος!!!! να τον χαιρεστε!!!! ετσι ψηλη ειναι και η κορη σου;; 

οντως βρε συ περασαν 2 εβδομαδες... κι εγω με την αδεια, τα πανε-ελα και τωρα απο δευτερα ημουν γραφειο, δεν το σκεφτηκα!!! περναει ο καιρος πολυ γρηγορα!!!

εγω αυριο μπαινω στον 4ο;;; σμρ ειμαι 12+6!! ή οταν ολοκληρωθει η 13εβδ μπαινω στον 4ο;; ακομα δεν εχω βγαλει ακρη.. χιχι 😅

η κοιλιτσα πεταχτηκε για τα καλα!!!! 🤰 την κρυβω με τα 1000 ζορια απο τη δουλεια.. τλχ μεχρι την αυχενικη δεν θελω να το μαθουν... μονο η διευθυντρια (λογω της 7ημερης αδεια που πηρα για την ετ και μετα που δουλεψα τηλεργασια λογω του αιματος) και 2 πολυ καλοι φιλοι και παλιοι συναδελφοι το ξερουν!

αντε να ερθει η Τεταρτη να παμε για την αυχενικη!!!! νομιζω ειμαι η τελευταια των μοϊκανων 😂 ο Θεος και η Παναγια που γιορταζει σημερα, να βοηθησουν να ειναι ολα καλα και για τα 2 κουκουνια!!!! 🙏🙏🙏🧿

@Annoula1995 μαζι στην αναμονη!!!! σε 10 μερουλες θα δειτε το κουκουνι σας!!!! με το καλο!!!! 🥰❤️

 

Η κόρη μου είναι είναι πιο ψηλή από το μέσο όρο αλλά όχι στο βαθμό που είναι ο γιος μου! 
Όταν γεννήσετε με το καλό θα σας δείξουν την καμπύλη ανάπτυξης των παιδιών στην εξωμήτριο ζωή κ θα καταλάβετε την πορεία ❤️ 

 

αχ Αντωνία μου μεγαλώνει η κοιλιτσα κ πως θα ήταν διαφορετικά αφού μέσα σου έχεις 2 θαυματακια ❤️❤️❤️❤️ 

εισαι τελευταία τώρα στην αυχενική αλλά θα τα συναντήσεις πρώτα ο θεός πιο γρήγορα από τις περισσότερες μας τα ζουζουνακια σου, σκέψου το κ έτσι 🎉

Για να κλείσεις τον 3ο πρέπει να συμπληρώσεις κ την 13η εβδ 😊 είσαι πολύ κοντά! Μια εβδομάδα έμεινε! Κ μετά θα πάρεις μια μεγάλη μεγάλη ανάσα γιατί όπως κ να το κάνουμε το πρώτο τρίμηνο κ η αυχενική είναι το πιο σίγουρο μαξιλαράκι μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια αξιώθηκα σήμερα να πάρω για την Νιπτ με μια εβδομάδα καθυστέρηση αλλά γίνεται κ ένας χαμός στο σπίτι με τα παιδιά είμαστε συνέχεια έξω στις παιδικές χαρές, στα πάρκα , λείπει κ ο άντρας μου γυρνάει 12 το βράδυ κ το είχα ξεχάσει εντελώς 😅

νόμιζα σήμερα ήταν να πάρω αλλά τελικά ήταν την προηγούμενη Παρασκευή 😂😂😂 (πότε πέρασαν 2 εβδ δν κατάλαβα με τα παιδιά τρέχει ο χρόνος σαν νερό) 

 

ισως υποσυνείδητα δεν το είχα στο μυαλό Μου σαν επείγον γιατί ήξερα ότι είναι αγόρι κ είναι κ υγιές 💙

 

τελικά όντως είναι αγόρι κ είναι υγιές 💙 

εγώ κορίτσια μου πάντα μετά την αυχενική αγοράζω το πρώτο φορμάκι (ένα φορμάκι για το καλό) 💙

Ευτυχώς τ ρούχα του γιου μου που γεννήθηκε Μάρτιο ταιριάζουν απόλυτα με το νέο μωράκι άρα δν έχω να πάρω πολλά αλλά κάνα δυο ρούχα για το καλό θα πάρω. Απ ότι είπε κ ο γιατρός θα βγει κ αυτό έτσι μεγάλο εκεί στα 4 κιλά (ο γιος μου όμως γενικά ειναι ένα πολύ ψηλό κ γεμάτο αγόρι κ όλα τα ρούχα τα κρατάει πολύ λίγο άρα τα εχω σαν ολοκαίνουρια όλα κ κάποια μάλιστα αφόρετα) 

σκεφτείτε είναι σχεδόν 2.5 ετών κ είναι ήδη 1 μέτρο κ 3 εκ, 20κιλα κ φοράει ρούχα για 5-6 ετών 😂

(σε μένα δν έμοιασαν ούτε στην όψη ούτε κ στο ύψος ευτυχώς 🙏🏼😂

 

γραψτε μου κ εσείς τα νέα σας! Αν τελειώσαμε όλες με τις αυχενικές, αν περιμένει κάποιες εξετάσεις κάποια κτλ ❤️ 

Κορίτσι μου αγοράκι τελικά εε?? Μπράβο πολύ ωραία!! Το ότι ήταν υγιείς το ξέραμε λίγο πολύ 🥰 αλλά τώρα με την νιπτ θα είσαι ακόμα πιο σίγουρη!! Πολύ ψηλά παιδιά κάνεις μπράβο σου ♥️ φαντάζομαι στη γέννα δεν ήταν εύκολα ε?

@Antonia2 κορίτσι μου ναι νομίζω μόνο εσύ έμεινες για αυχενική!! Και όντως παρόλο που είσαι τελευταία θα ανοίξεις εσύ τον μήνα με της γέννες 😅😅 αν και έχουμε και άλλες δίδυμομανες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Η κόρη μου είναι είναι πιο ψηλή από το μέσο όρο αλλά όχι στο βαθμό που είναι ο γιος μου! 
Όταν γεννήσετε με το καλό θα σας δείξουν την καμπύλη ανάπτυξης των παιδιών στην εξωμήτριο ζωή κ θα καταλάβετε την πορεία ❤️ 

 

αχ Αντωνία μου μεγαλώνει η κοιλιτσα κ πως θα ήταν διαφορετικά αφού μέσα σου έχεις 2 θαυματακια ❤️❤️❤️❤️ 

εισαι τελευταία τώρα στην αυχενική αλλά θα τα συναντήσεις πρώτα ο θεός πιο γρήγορα από τις περισσότερες μας τα ζουζουνακια σου, σκέψου το κ έτσι 🎉

Για να κλείσεις τον 3ο πρέπει να συμπληρώσεις κ την 13η εβδ 😊 είσαι πολύ κοντά! Μια εβδομάδα έμεινε! Κ μετά θα πάρεις μια μεγάλη μεγάλη ανάσα γιατί όπως κ να το κάνουμε το πρώτο τρίμηνο κ η αυχενική είναι το πιο σίγουρο μαξιλαράκι μας! 

Να τα χαιρεσαι τα πανυψηλα παιδακια σου Χρυσα μου!!!! 💖💖 και πανω απ'ολα να είναι γερα!!!!!🙏🥰🧿

αχ ωραια!!!! μονο 1 βδομαδουλα εμεινε!!!! πλεον δε με καιει ποτε μπαινω στον 4ο, οσο το να ειναι ενταξει η αυχενικη.... αυτη ειναι η μεγαλη μας εννοια!!!!🙏🙏🙏

και στο τελευταιο ραντεβου με το γιατρο τον ρωτησα τι γινεται σε περιπτωση που το ενα εχει θεμα.. τι το ηθελα;;;; τεσπα, πολλα τα σεναρια... βημα-βημα και η Παναγια μαζι μας!!! 🙏🤰🧿❤️

ναι ναι τελευταια!!! η αγωνια ειναι το θεμα.... μα με εβαλαν κι εμενα 13+4!!! οριακα δλδ 😂 ακομα και ο γιατρος μου απορησε! καλε μου λεει στο παρα 5 θα πας;;; αλλα τι να κανω που ειναι αυγουστος και ολοι διακοπαρουν στην Ελλαδιτσα μας;; Υπομονη 5 μερουλες..... ας ειναι καλα τα αποτελεσματα και μετα τα ξεχνας ολα!!!

οσο για την πητ καθε υπερηχος και πιο νωρις τη βγαζει ο γιατρος!!! απο 01/03 ηδη με εχει παει υπερηχογραφικα 24/02.. για να δουμε η αυχενικη τι θα δειξει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου αγοράκι τελικά εε?? Μπράβο πολύ ωραία!! Το ότι ήταν υγιείς το ξέραμε λίγο πολύ 🥰 αλλά τώρα με την νιπτ θα είσαι ακόμα πιο σίγουρη!! Πολύ ψηλά παιδιά κάνεις μπράβο σου ♥️ φαντάζομαι στη γέννα δεν ήταν εύκολα ε?

@Antonia2 κορίτσι μου ναι νομίζω μόνο εσύ έμεινες για αυχενική!! Και όντως παρόλο που είσαι τελευταία θα ανοίξεις εσύ τον μήνα με της γέννες 😅😅 αν και έχουμε και άλλες δίδυμομανες... 

ναι εγω και το @barbounaki04!!! αλλα ειναι δοκιμστικο μελος και δεν ξερω αν μας εχει γραψει...

νομιζω 26/08 παει για αυχενικη..

εσυ κοριτσι μου ολα καλα με το σπιτι;;; ευχομαι να το γεμισετε χαρες, γελια και ομορφες στιγμες!!!! 💖💖🧿🥰 μια νεα αρχη σ ενα νεο σπιτι!!!! ολα με το δεξι!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

ναι εγω και το @barbounaki04!!! αλλα ειναι δοκιμστικο μελος και δεν ξερω αν μας εχει γραψει...

νομιζω 26/08 παει για αυχενικη..

εσυ κοριτσι μου ολα καλα με το σπιτι;;; ευχομαι να το γεμισετε χαρες, γελια και ομορφες στιγμες!!!! 💖💖🧿🥰 μια νεα αρχη σ ενα νεο σπιτι!!!! ολα με το δεξι!!! 🙏

Όλα τέλεια κορίτσι μου!! Να σου πω την αλήθεια από την πρώτη στιγμή μου άρεσε αλλά τώρα που μπήκαμε μέσα το λατρεύω ♥️

Να είσαι σίγουρη ότι στην αυχενική θα σε βγουν μεγαλύτερα τα νινακια σου!! Οπότε σίγουρα θα πας πιο νωρίς!! Άσε που από ότι ξέρω τα δίδυμα δεν τα αφήνουν 40 εβδ.. νωρίς τα παίρνουν γιατί είναι κύηση υψηλού κινδύνου!! Κορίτσι μου να είσαι σίγουρη ότι είναι μια χαρά και τα 2 μωράκια σου.. λίγες μέρες έμειναν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Η κόρη μου είναι είναι πιο ψηλή από το μέσο όρο αλλά όχι στο βαθμό που είναι ο γιος μου! 
Όταν γεννήσετε με το καλό θα σας δείξουν την καμπύλη ανάπτυξης των παιδιών στην εξωμήτριο ζωή κ θα καταλάβετε την πορεία ❤️ 

 

αχ Αντωνία μου μεγαλώνει η κοιλιτσα κ πως θα ήταν διαφορετικά αφού μέσα σου έχεις 2 θαυματακια ❤️❤️❤️❤️ 

εισαι τελευταία τώρα στην αυχενική αλλά θα τα συναντήσεις πρώτα ο θεός πιο γρήγορα από τις περισσότερες μας τα ζουζουνακια σου, σκέψου το κ έτσι 🎉

Για να κλείσεις τον 3ο πρέπει να συμπληρώσεις κ την 13η εβδ 😊 είσαι πολύ κοντά! Μια εβδομάδα έμεινε! Κ μετά θα πάρεις μια μεγάλη μεγάλη ανάσα γιατί όπως κ να το κάνουμε το πρώτο τρίμηνο κ η αυχενική είναι το πιο σίγουρο μαξιλαράκι μας! 

Πω Χρυσά,κ είχα χαρεί ότι σήμερα που μπηκα 13 μπήκα κ στον 4😄😄ατελείωτος αυτός ο τρίτος μήνας!ευτυχώς που είσαι και εσύ να μας ενημερώνεις,νομίζω άνετα θα μπορούσες να είσαι και μαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι εγω και το @barbounaki04!!! αλλα ειναι δοκιμστικο μελος και δεν ξερω αν μας εχει γραψει...

νομιζω 26/08 παει για αυχενικη..

εσυ κοριτσι μου ολα καλα με το σπιτι;;; ευχομαι να το γεμισετε χαρες, γελια και ομορφες στιγμες!!!! 💖💖🧿🥰 μια νεα αρχη σ ενα νεο σπιτι!!!! ολα με το δεξι!!! 🙏

Εγώ η προτελευταία των Μοϊκανών 😄τελικά έχω 27,είχα κάνει λάθος η μάνα της χρονιάς...κ με έχει πιάσει μια άρνηση,δεν θέλω να πάω,φοβάμαι τόσο πολύ τα αποτελέσματα....μου είπε ο εμβρυολογος ότι θα χρειαστεί γύρω στο μισάωρο το κάθε μωρό,άρα γύρω στη 1 ώρα συνολο. Δεν θυμάμαι τίποτα από τον γιο μου πάντως,λες κ είναι πρώτη φορά🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Να τα χαιρεσαι τα πανυψηλα παιδακια σου Χρυσα μου!!!! 💖💖 και πανω απ'ολα να είναι γερα!!!!!🙏🥰🧿

αχ ωραια!!!! μονο 1 βδομαδουλα εμεινε!!!! πλεον δε με καιει ποτε μπαινω στον 4ο, οσο το να ειναι ενταξει η αυχενικη.... αυτη ειναι η μεγαλη μας εννοια!!!!🙏🙏🙏

και στο τελευταιο ραντεβου με το γιατρο τον ρωτησα τι γινεται σε περιπτωση που το ε@να εχει θεμα.. τι το ηθελα;;;; τεσπα, πολλα τα σεναρια... βημα-βημα και η Παναγια μαζι μας!!! 🙏🤰🧿❤️

ναι ναι τελευταια!!! η αγωνια ειναι το θεμα.... μα με εβαλαν κι εμενα 13+4!!! οριακα δλδ 😂 ακομα και ο γιατρος μου απορησε! καλε μου λεει στο παρα 5 θα πας;;; αλλα τι να κανω που ειναι αυγουστος και ολοι διακοπαρουν στην Ελλαδιτσα μας;; Υπομονη 5 μερουλες..... ας ειναι καλα τα αποτελεσματα και μετα τα ξεχνας ολα!!!

οσο για την πητ καθε υπερηχος και πιο νωρις τη βγαζει ο γιατρος!!! απο 01/03 ηδη με εχει παει υπερηχογραφικα 24/02.. για να δουμε η αυχενικη τι θα δειξει;;

@Antonia2κ εγώ το σκέφτηκα αυτό!!είδα κ ένα σχετικό βιντεάκι στο tik tok (δεν σου λέω περισσότερα) κ σκέφτομαι χίλια δυο κ εγώ.δεν ξέρω πως θα περάσει αυτή η εγκυμοσύνη χωρίς να καταλήξω στο ψυχιατρείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Όλα τέλεια κορίτσι μου!! Να σου πω την αλήθεια από την πρώτη στιγμή μου άρεσε αλλά τώρα που μπήκαμε μέσα το λατρεύω ♥️

Να είσαι σίγουρη ότι στην αυχενική θα σε βγουν μεγαλύτερα τα νινακια σου!! Οπότε σίγουρα θα πας πιο νωρίς!! Άσε που από ότι ξέρω τα δίδυμα δεν τα αφήνουν 40 εβδ.. νωρίς τα παίρνουν γιατί είναι κύηση υψηλού κινδύνου!! Κορίτσι μου να είσαι σίγουρη ότι είναι μια χαρά και τα 2 μωράκια σου.. λίγες μέρες έμειναν 

Μπραβο Αννιτα μου!!!! Να το χαρειτε κ να το γεμισετε με θετικη ενεργεια κ μοναδικες στιγμες!!!🥰🥰🥰🙏🧿

Ναι θετικη σκεψη!!! Κ ολα θ πανε καλα!!!

Εν τω μεταξυ πριν σκονταψα (γτ η Αθηνα εχει τελεια πεζοδρομια) κ κοντεψα να πεσω κατω.... τρανταχτηκα πολυ...στο τσακ δν επεσα...  ελπιζω ολα να ειναι καλα!!🙏🙏🙏

Ναι ο γιατρος ειπε καπου στις 37 εβδ θα τα παρει (αν κ συνηθως στις 36μιση εβδ σπανε τα νερα τις περισσοτερες φορες) οποτε καπου αρχες φλεβαρη... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η barbounaki04 είπε:

Εγώ η προτελευταία των Μοϊκανών 😄τελικά έχω 27,είχα κάνει λάθος η μάνα της χρονιάς...κ με έχει πιάσει μια άρνηση,δεν θέλω να πάω,φοβάμαι τόσο πολύ τα αποτελέσματα....μου είπε ο εμβρυολογος ότι θα χρειαστεί γύρω στο μισάωρο το κάθε μωρό,άρα γύρω στη 1 ώρα συνολο. Δεν θυμάμαι τίποτα από τον γιο μου πάντως,λες κ είναι πρώτη φορά🙄

Κι εγω τα ιδια!! Νομιζα αυριο μπαινω στον 4ο...😜 1 μερα εχουμε διαφορα μονο ε;; κι εμενα για 1 ωρα μου ειπαν... 

Ελπιζω ν βοηθησουν κ τα μικρουλινια μ τη θεση τους!! Αλλιως τη βαψαμε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η barbounaki04 είπε:

@Antonia2κ εγώ το σκέφτηκα αυτό!!είδα κ ένα σχετικό βιντεάκι στο tik tok (δεν σου λέω περισσότερα) κ σκέφτομαι χίλια δυο κ εγώ.δεν ξέρω πως θα περάσει αυτή η εγκυμοσύνη χωρίς να καταλήξω στο ψυχιατρείο 

Βημα βημα θ το παμε!! 

Με πιστη κ υπομονη θα το περασουμε κι αυτο!! (Εγω παω κ σε ψυχολογο 😉 απο πριν πηγαινα αλλα τωρα με βοηθαει να ξεαγχωθω κ σε αυτο το κομματι!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Βημα βημα θ το παμε!! 

Με πιστη κ υπομονη θα το περασουμε κι αυτο!! (Εγω παω κ σε ψυχολογο 😉 απο πριν πηγαινα αλλα τωρα με βοηθαει να ξεαγχωθω κ σε αυτο το κομματι!!)

Έχεις δίκιο,μόνο βήμα βήμα βγαίνει!κ εγώ έκανα ψυχοθεραπεία στο παρελθόν,με βοήθησε πολύ,αλλά κάπου με το τρέξιμο με δουλειά κ μωρο το άφησα.Απο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσω οπωσδήποτε,είναι ανάγκη.απιστευτο πόσο κοντά είμαστε στις ημέρες!μακάρι να τα καταφέρουμε να φτάσουμε Φεβρουάριο!!στον πρώτο είχα συσπάσεις από την 33 εβδομάδα και με πολύ προσπάθεια έφτασα 38+1...κ τον θεώρησα οριακά πρόωρο😄τώρα το 35-36 μου φαίνεται όνειρο!! Πάντως θαυμάζω την αισιοδοξία σου,τα μπεμπακια σου είναι πολύ τυχερά που σε έχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Η κόρη μου είναι είναι πιο ψηλή από το μέσο όρο αλλά όχι στο βαθμό που είναι ο γιος μου! 
Όταν γεννήσετε με το καλό θα σας δείξουν την καμπύλη ανάπτυξης των παιδιών στην εξωμήτριο ζωή κ θα καταλάβετε την πορεία ❤️ 

 

αχ Αντωνία μου μεγαλώνει η κοιλιτσα κ πως θα ήταν διαφορετικά αφού μέσα σου έχεις 2 θαυματακια ❤️❤️❤️❤️ 

εισαι τελευταία τώρα στην αυχενική αλλά θα τα συναντήσεις πρώτα ο θεός πιο γρήγορα από τις περισσότερες μας τα ζουζουνακια σου, σκέψου το κ έτσι 🎉

Για να κλείσεις τον 3ο πρέπει να συμπληρώσεις κ την 13η εβδ 😊 είσαι πολύ κοντά! Μια εβδομάδα έμεινε! Κ μετά θα πάρεις μια μεγάλη μεγάλη ανάσα γιατί όπως κ να το κάνουμε το πρώτο τρίμηνο κ η αυχενική είναι το πιο σίγουρο μαξιλαράκι μας! 

@Xrisa95πόσο ευχάριστα τα νέα σου!!γερό μωράκι,το πιο σημαντικό!!ο μεγάλος σου γίγαντας,είστε εκτός καμπυλών να φανταστώ Ε;να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!γερά και τυχερά πάντα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου αγοράκι τελικά εε?? Μπράβο πολύ ωραία!! Το ότι ήταν υγιείς το ξέραμε λίγο πολύ 🥰 αλλά τώρα με την νιπτ θα είσαι ακόμα πιο σίγουρη!! Πολύ ψηλά παιδιά κάνεις μπράβο σου ♥️ φαντάζομαι στη γέννα δεν ήταν εύκολα ε?

@Antonia2 κορίτσι μου ναι νομίζω μόνο εσύ έμεινες για αυχενική!! Και όντως παρόλο που είσαι τελευταία θα ανοίξεις εσύ τον μήνα με της γέννες 😅😅 αν και έχουμε και άλλες δίδυμομανες... 

όχι δν δυσκολεύτηκα αυτό με τα μεγάλα μωρά είναι ολίγον τι κ μια δικαιολογία των γιατρών! 😅

εμενα ήταν κ ψηλά 54εκ κ κοντά 4 κιλά κ μια χαρά βγήκαν 😊😂 

 

ΕΣΥ πως είσαι Αννιτακι;; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η barbounaki04 είπε:

Πω Χρυσά,κ είχα χαρεί ότι σήμερα που μπηκα 13 μπήκα κ στον 4😄😄ατελείωτος αυτός ο τρίτος μήνας!ευτυχώς που είσαι και εσύ να μας ενημερώνεις,νομίζω άνετα θα μπορούσες να είσαι και μαια

Χαχαχα κάποιοι μήνες κρατάνε 5 εβδ όχι μόνο ο 3ος 😂

θα βάλω φωτό!!! 
 

εισαι κοντά ❤️❤️❤️❤️ μια ανάσα όπως είπα κ στην Αντωνία μας! ❤️❤️❤️❤️

IMG_1263.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η barbounaki04 είπε:

Εγώ η προτελευταία των Μοϊκανών 😄τελικά έχω 27,είχα κάνει λάθος η μάνα της χρονιάς...κ με έχει πιάσει μια άρνηση,δεν θέλω να πάω,φοβάμαι τόσο πολύ τα αποτελέσματα....μου είπε ο εμβρυολογος ότι θα χρειαστεί γύρω στο μισάωρο το κάθε μωρό,άρα γύρω στη 1 ώρα συνολο. Δεν θυμάμαι τίποτα από τον γιο μου πάντως,λες κ είναι πρώτη φορά🙄

Τώρα είναι κ δυο όποτε λογικό ν είναι λίγο άγνωστα τα πράγματα γιατί όντως είναι ❤️❤️❤️❤️ 

 

27 λοιπόν 😍😍😍😍 τίποτα δεν έμεινε!  Μακάρι να μην σας παιδέψουν τα μωράκια κ να το απολαύσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

όχι δν δυσκολεύτηκα αυτό με τα μεγάλα μωρά είναι ολίγον τι κ μια δικαιολογία των γιατρών! 😅

εμενα ήταν κ ψηλά 54εκ κ κοντά 4 κιλά κ μια χαρά βγήκαν 😊😂 

 

ΕΣΥ πως είσαι Αννιτακι;; ❤️

Είμαι καλά κορίτσι μου!! Έχω αρχίσει να απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου!! Φυσικά ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού που αργεί αρκετά ακόμα αλλά εντάξει θα περάσουν οι μέρες!! @Antonia2 κορίτσι μου μη στεναχωριέσαι θα την βρει ο γιατρός την άκρη με τα μωράκια!! Εμένα ο μικρός στην αρχή κοιμόταν και άρχισε να με χτυπάει στην κοιλιά με το μηχάνημα σε σημείο που τρόμαξα 🤣🤣😅 και ξαφνικά ξύπνησε.. τον λυπήθηκα τον καημένο 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Είμαι καλά κορίτσι μου!! Έχω αρχίσει να απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου!! Φυσικά ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού που αργεί αρκετά ακόμα αλλά εντάξει θα περάσουν οι μέρες!! @Antonia2 κορίτσι μου μη στεναχωριέσαι θα την βρει ο γιατρός την άκρη με τα μωράκια!! Εμένα ο μικρός στην αρχή κοιμόταν και άρχισε να με χτυπάει στην κοιλιά με το μηχάνημα σε σημείο που τρόμαξα 🤣🤣😅 και ξαφνικά ξύπνησε.. τον λυπήθηκα τον καημένο 🥰 

Θύμισέ μου πότε έχεις ραντεβού ξανά; 😊

τι ωραία έτσι να απολαμβάνεις τις στιγμές ,το σπιτάκι σας κ την κοιλιτσα σου  ❤️! Συμπτώματα δν έχεις πια σωστά; 😊 

εμενα επιμένουν ακόμα αλλά έτσι ήμουν κ στο πρώτο παιδί μου άρα συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η προσμονή για το σποράκι σου σε κάνει να είσαι ανυπόμονη… ζήσε τον έρωτα σου με τον άντρα σου κ θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις !!  εμενα μου ήρθε στο πιο άκυρο μήνα προσπαθειών (εντάξει είχα κ χειρότερο) κ μάλιστα δεν έκανα νωρίτερα τεστ πρώτη φορά γιατί δεν το πίστευα … στην πρώτη μέρα καθυστέρησης έλεγα θα μου έρθει κ την δεύτερη έκανα τεστ γιατί μου ήρθε αναγούλα … Εχε πίστη κ επιμονή! Αν πιστεύεις στα θεία, κάνε προσευχές… εγω σε αλλά νέα πήγα για 2ο υπέρηχο , 6+5 , ακούσαμε καρδούλα !!!! Ευχαριστημένος με την αύξηση στο μέγεθος, καμία ένδειξη για αποκόλληση, παρά τα καφέ που είχα.. είμαι 4 μέρες πίσω (βέβαια το υπολογίζαμε εξ αρχής) .. θα με δει στις 9 εβδομάδες κ μετά πάω στις 12 για αυχενική! μου έδωσε την επιλογή αν θέλω να το βλέπω κάθε βδομάδα , αλλά νομίζω είναι αγχωτικό… (σίγουρα δεν είναι οικονομικό το θέμα) αν δω ότι αγχώνομαι ίσως πάω να το δω νωρίτερα, αλλά καλύτερα να έχουμε κ μια εξέλιξη… για επιβράβευση έφαγα μια κρέπα από έξω , δεν είχα ξαναφάει βρωμια από την μέρα που εμαθα την εγκυμοσύνη (αν εξαιρέσουμε κανονική ταβέρνα/εστιατοριο) χιχιχι
    • Ηθελα να μεινω λίγο μόνη μου είναι η αλήθεια να ηρεμήσω..  αυριο που θα είμαι όλη μέρα μόνη όμως να δω πως θα πάει 😅
    • Αχ μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ ωραία! Α έκλεισες κιόλας την β επιπέδου? Εγώ η στις 1 Οκτωβρίου η στις 8 θα την κάνω!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει 🤔 έχω ακούσει ότι μετά την β επιπέδου ο χρόνος κυλάει σαν νεράκι!! Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου φάνηκε σαν αιώνας ο 4ο μήνας!! 
    • Οχι δεν ειχα καποιο θέμα παντα κυμαινόταν απο 37 έως 39. Πιστευω να ανέβει  τωρα π μ αλλαξε την αγωγή αν κ πιστευω πως δεν ειναι τοσο χαμηλα κ ειναι λαθος τα αποτελέσματα του νοσοκομείου.Μ εχει ξανασυμβεί. Ειχα δωσει αιμα κ μετα απο ενα δίμηνο  είχα παει να κάνω έλεγχο να δω αν ανέβηκε. Αποτελέσματα νοσοκομείου 32 αιματοκρίτης, παω την ιδια μερα εξω σε μικροβ 36. Σκεφτομαι να παω αυριο στην μικροβιολόγο μ να κανω μια γενική αίματος.  Εγώ πάντως νιωθω καλά. Σιγουρα μπισκοτάκια με ζαχαροπλάστα δεν ξερω τι αλλο. Για πειτε καμια ιδέα κοριτσια   
    • Την είδαμε,μεγάλωσε όντως πολύ κι έπαιζε με τα χέρια της!Όλα καλά!!🧿🩷Τώρα στις 24 πάλι,που έχουμε την Β'επιπεδου!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...