Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ γ τη στηριξη σας!!!🫶🫶

Γινομαι υπερβολικη γτ φοβαμαι πολυ μην κανω εγω καποιο κακο στην κυηση... γνκ ειμαι στην τσιτα σαν ανθρωπος κ δε βοηθαει αυτο...

Μην ανησυχείς, επειδή κι εγώ κάπως έτσι είμαι,αυτό που μου έχει εξηγήσει ο γιατρός μου είναι ότι σ' αυτές τις εβδομάδες είναι όλα θέμα εμβρύου, δύσκολα η μαμά μπορεί να κάνει κάτι που θα του προκαλέσει κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Πήγε τέλεια!! Είμαστε πολύ καλά και οι δύο!!Ολο και πιο μπροστά με βγάζει και θα πρέπει να αλλάξω ομάδα αν συνεχίσουμε έτσι και να μπω στου Ιανουαρίου😂Είμαι 9+5 και αυχενική στις 24/7!!

Μπραβο Ελενακι!!🥰🥰🥰 τι ωραια νεα!!! Ετσι να συνεχισετε ως το τελος!!!🙏🤰🧿🌺 

Κι εγω οριακα ειμαι... νομιζω αρχες μαρτιου βγαινει η πητ μου βασει εφαρμογης αλλα δν πειραζει.. εδω στην ομαδα γνωριζω τις ιστοριες της Λευκης κ της Αννιτας απ τον καιρο της προσπαθειας οποτε εχω μεγαλη χαρα π ζουμε αυτο το ταξιδι μαζι!!😊 κ φσκ κ μαζι σας!!! 🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα πάνε καλά! Και βγήκες και από δοκιμαστικό μέλος φαίνονται κατευθείαν τα μυνήματα σου!! Όλα καλά με το μικρούλη σου 🥰

Ναι ευτυχώς!!και πραγματικά η διαφορά που θα δείτε όσες είστε πιο πίσω είναι τεράστια στον επόμενο υπέρηχο!Είναι φοβερό ότι από κουκίδα που ήταν βλέπεις τώρα ένα μικρό ανθρωπάκι!!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Μην ανησυχείς, επειδή κι εγώ κάπως έτσι είμαι,αυτό που μου έχει εξηγήσει ο γιατρός μου είναι ότι σ' αυτές τις εβδομάδες είναι όλα θέμα εμβρύου, δύσκολα η μαμά μπορεί να κάνει κάτι που θα του προκαλέσει κακό.

Αχ διαβασα το μνμ σου κ ενιωσα μεγαλη ανακουφιση!!

Ευχαριστω Ελενακι!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ διαβασα το μνμ σου κ ενιωσα μεγαλη ανακουφιση!!

Ευχαριστω Ελενακι!!❤️❤️

Είχα ακριβώς το ίδιο άγχος και πραγματικά δεν υπάρχει λόγος,όλη την προσπάθεια σ' αυτές τις εβδομάδες την κάνει μόνο του.Απο μας θέλει μόνο υγιεινη διατροφή και ξεκουραση,όλα τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του!! Οπότε προσπάθησε να μην αγχώνεσαι καθολου για αυτό!! Χαίρομαι που σε βοήθησα!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω καπνίζει καμία?? Εννοώ κάπνιζε? Εγώ καπνίστρια χρόνια τώρα (14) και δεν περίμενα ότι θα κόψω το τσιγάρο τόσο εύκολα!! Στην αρχή τις πρώτες μέρες ήμουν λίγο σε πανικό και πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω αλλά η γιατρός στην πρώτη επίσκεψη μας μου είπε το ποσό κακό κάνει και με βοήθησε πολύ με αυτό!! Δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι έχω κάνει κάτι σπουδαίο ρε παιδί μου που δεν το έχω βάλει στο στόμα μου 😁😁😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω καπνίζει καμία?? Εννοώ κάπνιζε? Εγώ καπνίστρια χρόνια τώρα (14) και δεν περίμενα ότι θα κόψω το τσιγάρο τόσο εύκολα!! Στην αρχή τις πρώτες μέρες ήμουν λίγο σε πανικό και πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω αλλά η γιατρός στην πρώτη επίσκεψη μας μου είπε το ποσό κακό κάνει και με βοήθησε πολύ με αυτό!! Δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι έχω κάνει κάτι σπουδαίο ρε παιδί μου που δεν το έχω βάλει στο στόμα μου 😁😁😁 

Εγώ κάπνιζα!!Η αλήθεια είναι ότι απλά μια μέρα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου προκαλεσε αηδία και εμετό και μονο που το πλησίαζα στο στόμα μου.Και κάπως έτσι κόπηκε!!Είναι μεγάλη θυσία η δική σου, αλλά αξίζει τον κόπο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω καπνίζει καμία?? Εννοώ κάπνιζε? Εγώ καπνίστρια χρόνια τώρα (14) και δεν περίμενα ότι θα κόψω το τσιγάρο τόσο εύκολα!! Στην αρχή τις πρώτες μέρες ήμουν λίγο σε πανικό και πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω αλλά η γιατρός στην πρώτη επίσκεψη μας μου είπε το ποσό κακό κάνει και με βοήθησε πολύ με αυτό!! Δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι έχω κάνει κάτι σπουδαίο ρε παιδί μου που δεν το έχω βάλει στο στόμα μου 😁😁😁 

Αννίτα μου εγώ έκανα από 4-5 τσιγάρα πριν μάθω την εγκυμοσύνη μου στα 23. Όμως επειδή κατάλαβα ότι είμαι έγκυος όταν ήμουν 8εβδ δυστυχώς μέχρι τότε εν άγνοια μου κάπνιζα.  κ λόγω αυτού εμφάνισα υψηλή αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες κ έπαιρνα Σαλοσπίρ μέχρι τον 9ο μήνα κ διατροφή χωρίς αλάτι. 
Ήδη μέχρι την β επιπέδου οι μετρήσεις είχαν έρθει στα φυσιολογικά. 

Σαφως κ μόλις έμαθα την εγκυμοσύνη κόπηκε  το τσιγάρο μαχαίρι κ δν ξανά έκανα από τότε ποτε.
 Άλλωστε το έκανα πιο πολύ στην δουλειά ως διάλειμμα κ όχι πχ στο σπίτι. Ήταν μια συνήθεια απλά. 
 

Το τσιγάρο ποτέ μα ποτέ δεν κάνει καλό. Δν ξέρω πως επιτρέπουν γιατροί το τσιγάρο όταν όντως με βάση τα επιστημονικά δεδομένα το έμβρυο επηρεάζεται. Η περίπτωση μου ήταν ένα από τα παραδείγματα. 
 

μπράβο σ εσένα κ σε κάθε γυναίκα που κατάφερε και το έκοψε ενώ ήταν χρόνια καπνίστρια. Πραγματικά μπράβο! Δν είναι λίγο να ξέρεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς όρισες στο γκρουπ Ελενίτσα! 
 

το πρώτο σου παιδάκι ; Αν θέλεις πες μας λίγα λόγια για εσένα να σε γνωρίσουμε ❤️❤️❤️ 

 

πλησιαζουν οι μέρες για τον  υπερηχό σου ! ❤️❤️

γεια σου χρυσά μου! καλώς σας βρηκα κοριτσια! ❤️❤️

εγω είμαι 20 χρόνων(αν και νιωθω πολυ μεγαλύτερη στην ψυχη😅😆), είναι το πρωτο μου παιδακι και η αλήθεια είναι ότι ηθελα από πολυ μικρη να γίνω μανουλα🥹❤️ ακομα σπουδάζω και θα συνεχίσω κανονικα. παρόλο που είμαστε μικροί (20+25) ήταν μια απόφαση που πήραμε μαζι με τον σύντροφο μου θέλοντας πολυ παιδακι και φυσικα μας το επέτρεπαν και οι συνθήκες ώστε να μπορέσουμε να στηρίξουμε όπως πρέπει εναν ανθρωπο. είμαστε πολυ ενθουσιασμενοι (και λιγο αγχωνενοι😅) αλλά κυρίως ανυπομονούμε! 

να είμαι ειλικρινής εγω είμαι αρκετά αγχωμένη γιατι έχω διαβάσει πολλα στο ιντερνετ με εμπειριες και φοβαμαι για το μωρο μου αλλά ξερω πως ότι είναι να γινει θα γινει και εγω, η καθε μια μας δηλαδη κανει ότι καλυτερο μπορει και τα υπόλοιπα δεν είναι στο χερι μας. οποτε προσπαθω να είμαι ηρεμη και να ξεκουράζομαι❤️❤️

χαιρομαι πολυ που μπορω να ειμαι σε αυτή την ομάδα και ανυπομωνω ολες μας να περασει γρηγορα ο καιροσ και να έχουμε τα νινακια μας στην αγκαλια μας!!🧿🧿🧿❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό. Τα είδε όλα πολύ καλά. Έχει μεγαλώσει πολύ το σποράκι και ακούσαμε για λίγο και την καρδούλα του. Για αυχενική μας είπε αρχές του μήνα αλλά για ακριβή ημερομηνία θα μιλήσουμε πάλι γιατί θέλω να είναι και εκείνος μαζί. 
Ακομα ένα πολύ θετικό είναι ότι έφυγε η κύστη. 
οποτε δόξα τον θεό όλα ηταν σούπερ 🙏

αχ τι ωραια νέα !!!❤️❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ελα να μαζευομαστε κοριτσιαααα!!!❤️❤️❤️🤗🤗🤗🤰🤰🤰🤰

Καλως ηρθες στην παρεα μας Ελενιτσα!!! Με το καλο να ερθει το κουκουνι σας γερο στην αγκαλια σας!!🙏🧿

καλώς σας βρηκα αντωνία μου!! σε ευχαριστω πολυ!❤️ και το δικο σου νινι γερό και δυνατο ολα θα πανε τελεια 🧿🧿🩷

εμεις έχουμε την ίδια μερα γιατρο αποτι ειδα ανυπομωνω να πούμε τα νέα μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Και εγώ ξεκίνησα με θετικά τεστ χαρά ενθουσιασμο θετικές χοριακες απλά σε κάποια φαση(επειδή έκανα κ πολλές εγώ χιχι) είχε σκαμπανευασμα η χοριακη μου.κανεις δε ξέρει τον λόγο αλλά εμένα με τρόμαξε αυτό κάπως. Δηλαδή η χοριακη είχε πάει κάπου 3.500 δεν ανέβαινε πάμε για υπέρηχο βλέπει σάκο μόνο και λεκιθικο. Ξανά κάνω χοριακη μετά από κάποιες μέρες έπεσε 2.500 πάω την επόμενη μέρα στο γιατρό κ είδε έμβρυο κ με καρδούλα αμέσως.μου λέει έλα παναγια μου.λεω πως γίνεται αυτό αφού έπεσε η χοριακη δλδ μέσα σε μια εβδομάδα κ εμβρυο κ καρδιά. Με Ξανά στέλνει για χοριακη 3.500.παω μετά από μια εβδομάδα πάλι για υπέρηχο κ μεγάλωσε το μωρό κ οι παλμοι 141. Μου λέει όλα τα βρίσκω τέλεια δλδ αν δε είχες κάνει τη χοριακή τότε να δούμε ότι έπεσε δε ξέρω... κ λέω μήπως η χοριακη ήταν σημάδι ότι κάτι δεν θα πάει καλά? Αλλά υποτίθεται αφήνεις τις χοριακες κ μετά σε νοιάζει μόνο ο υπέρηχος.  

Αυτό που με ανησυχεί σήμερα βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα και 3 μερες είναι ότι χτες είδα πρώτη φορά ροζ απαλά υγρα στο σκούπισμα. 1η φορά δεν είχα ξανά δει και τρόμαξα. Δεν ήταν αιμα μόνο ροζ υγρα αλλά ανησύχησα γιατί και ο γιατρος μου λέει ότι αυτές οι εβδομάδες είναι κρίσιμες..  δε έχω πόνο καθόλου ούτε αιμορραγία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω καπνίζει καμία?? Εννοώ κάπνιζε? Εγώ καπνίστρια χρόνια τώρα (14) και δεν περίμενα ότι θα κόψω το τσιγάρο τόσο εύκολα!! Στην αρχή τις πρώτες μέρες ήμουν λίγο σε πανικό και πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω αλλά η γιατρός στην πρώτη επίσκεψη μας μου είπε το ποσό κακό κάνει και με βοήθησε πολύ με αυτό!! Δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι έχω κάνει κάτι σπουδαίο ρε παιδί μου που δεν το έχω βάλει στο στόμα μου 😁😁😁 

Αννιτα μου εγω δν καπνιζω... Φανταζομαι (οσο ειναι εφικτο) ποσο δυσκολο ειναι να κοψεις το καπνισμσ.. ειδικα μετα απ τοσα χρονια.

Εχω καλη μου φιλη π εκανε 1-2 τσιγαρα στην αρχη της κυησης. Κ φαντασου οτι ειχε προσπαθησει πολυ γ τον μικρο της. Της ηταν τρομερα δυσκολο να το κοψει κ ο γιατρος της της ειπε οτι απ το να πιεζεσαι τοσο κ να στρεσαρεσαι, καλυτερα να κανεις 1-2 τσιγαρα. Ευτυχως, δν κρατησε πολυ κ μπορεσε να το ελεγξει αλλα στην αρχη δε μπορουσε.

Νομιζω αν δν καπνιζεις δε μπορεις ν καταλαβεις ποσο δυσκολο ειναι ν το κοψεις σε μια μερα. Κ πολλα κοριτσια προσπαθουν ν το κοψουν απ την περιοδο της προσπαθειας συλληψης κ γ ν αυξησουν τη γονιμοτητα τους κ για να εχουν ενα διαστημα μεταβασης.

Μπραβο σας σε οσες το καταφερνετε!!✌️👏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Και εγώ ξεκίνησα με θετικά τεστ χαρά ενθουσιασμο θετικές χοριακες απλά σε κάποια φαση(επειδή έκανα κ πολλές εγώ χιχι) είχε σκαμπανευασμα η χοριακη μου.κανεις δε ξέρει τον λόγο αλλά εμένα με τρόμαξε αυτό κάπως. Δηλαδή η χοριακη είχε πάει κάπου 3.500 δεν ανέβαινε πάμε για υπέρηχο βλέπει σάκο μόνο και λεκιθικο. Ξανά κάνω χοριακη μετά από κάποιες μέρες έπεσε 2.500 πάω την επόμενη μέρα στο γιατρό κ είδε έμβρυο κ με καρδούλα αμέσως.μου λέει έλα παναγια μου.λεω πως γίνεται αυτό αφού έπεσε η χοριακη δλδ μέσα σε μια εβδομάδα κ εμβρυο κ καρδιά. Με Ξανά στέλνει για χοριακη 3.500.παω μετά από μια εβδομάδα πάλι για υπέρηχο κ μεγάλωσε το μωρό κ οι παλμοι 141. Μου λέει όλα τα βρίσκω τέλεια δλδ αν δε είχες κάνει τη χοριακή τότε να δούμε ότι έπεσε δε ξέρω... κ λέω μήπως η χοριακη ήταν σημάδι ότι κάτι δεν θα πάει καλά? Αλλά υποτίθεται αφήνεις τις χοριακες κ μετά σε νοιάζει μόνο ο υπέρηχος.  

Αυτό που με ανησυχεί σήμερα βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα και 3 μερες είναι ότι χτες είδα πρώτη φορά ροζ απαλά υγρα στο σκούπισμα. 1η φορά δεν είχα ξανά δει και τρόμαξα. Δεν ήταν αιμα μόνο ροζ υγρα αλλά ανησύχησα γιατί και ο γιατρος μου λέει ότι αυτές οι εβδομάδες είναι κρίσιμες..  δε έχω πόνο καθόλου ούτε αιμορραγία....

Καλημερα Μαρω!!! 

Καλως ηρθες στην παρεα μας!! ❤️

Διαβαζα την ιστορια σου στο θεματακι π ανοιξες κ πραγματικα χαρηκα παρα πολυ π υπερηχογραφικα ολα πανε τελεια κι ελπιζω ετσι να συνεχισουν ως το τελος!! 🙏🧿

Τλκ οι πολλες χοριακες μονο αγχος μας προκαλουν..

Για το ροζ π λες μιλησες μ το γιατρο σου; παιρνεις προγεστερονη; Νομιζω πιο ανησυχητικο ειναι το κοκκινο αιμα αλλα καλυτερα ν μιλησεις μ το γιατρο μηπως σου προτεινει ν ξεκουραστεις λιγο παραπανω αυτες τις μερες.

Να μας ενημερωσεις κ ευχομαι απο καρδιας ολα να ειναι τελεια γ σενα κ το κουκουνι σου!!🙏🙏🙏🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Μαρω!!! 

Καλως ηρθες στην παρεα μας!! ❤️

Διαβαζα την ιστορια σου στο θεματακι π ανοιξες κ πραγματικα χαρηκα παρα πολυ π υπερηχογραφικα ολα πανε τελεια κι ελπιζω ετσι να συνεχισουν ως το τελος!! 🙏🧿

Τλκ οι πολλες χοριακες μονο αγχος μας προκαλουν..

Για το ροζ π λες μιλησες μ το γιατρο σου; παιρνεις προγεστερονη; Νομιζω πιο ανησυχητικο ειναι το κοκκινο αιμα αλλα καλυτερα ν μιλησεις μ το γιατρο μηπως σου προτεινει ν ξεκουραστεις λιγο παραπανω αυτες τις μερες.

Να μας ενημερωσεις κ ευχομαι απο καρδιας ολα να ειναι τελεια γ σενα κ το κουκουνι σου!!🙏🙏🙏🥰❤️

Όχι δεν μου είπε να πάρω κάτι! Μου είπε ότι είναι πολύ συχνά αυτά τα υγρα και δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!!! Ευχαριστώ! Τόσο καιρό δεν είχα δει τέτοια υγρά κ τώρα λίγο με τρομάζει είναι σαν να μου έρχεται περιοδος έτσι νιώθω. Ξανά είδα πριν στο σκούπισμα αλλά πρέπει βαθιά να σκουπίσεις για να φανεί.δε ξέρω τι συμβαίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Όχι δεν μου είπε να πάρω κάτι! Μου είπε ότι είναι πολύ συχνά αυτά τα υγρα και δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!!! Ευχαριστώ! Τόσο καιρό δεν είχα δει τέτοια υγρά κ τώρα λίγο με τρομάζει είναι σαν να μου έρχεται περιοδος έτσι νιώθω. Ξανά είδα πριν στο σκούπισμα αλλά πρέπει βαθιά να σκουπίσεις για να φανεί.δε ξέρω τι συμβαίνει....

Καταλαβαινω το αγχος σου κοριτσι μου... 

Κι εγω πανικοβαλομαι ευκολα δυστυχως απ το φοβο μου μη συμβει κτ κακο. Περυσι ειχα μια παλινδρομη κυηση με κενο σακο.. 💔

Ωστοσο αν το σκεφτω λογικα, ξερω οτι δν περνανε ολα απ το χερι μας. Οτι ειναι να γινει θα γινει.. γι αυτο ας ειμαστε οσο πιο ηρεμες γινεται γ τα κουκουνια μας, ξεκουραση κ σωστη διατροφη. 

Ευχομαι ν μην ειναι τπτ κακο τα ροζ κ ν σταματησουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Και εγώ ξεκίνησα με θετικά τεστ χαρά ενθουσιασμο θετικές χοριακες απλά σε κάποια φαση(επειδή έκανα κ πολλές εγώ χιχι) είχε σκαμπανευασμα η χοριακη μου.κανεις δε ξέρει τον λόγο αλλά εμένα με τρόμαξε αυτό κάπως. Δηλαδή η χοριακη είχε πάει κάπου 3.500 δεν ανέβαινε πάμε για υπέρηχο βλέπει σάκο μόνο και λεκιθικο. Ξανά κάνω χοριακη μετά από κάποιες μέρες έπεσε 2.500 πάω την επόμενη μέρα στο γιατρό κ είδε έμβρυο κ με καρδούλα αμέσως.μου λέει έλα παναγια μου.λεω πως γίνεται αυτό αφού έπεσε η χοριακη δλδ μέσα σε μια εβδομάδα κ εμβρυο κ καρδιά. Με Ξανά στέλνει για χοριακη 3.500.παω μετά από μια εβδομάδα πάλι για υπέρηχο κ μεγάλωσε το μωρό κ οι παλμοι 141. Μου λέει όλα τα βρίσκω τέλεια δλδ αν δε είχες κάνει τη χοριακή τότε να δούμε ότι έπεσε δε ξέρω... κ λέω μήπως η χοριακη ήταν σημάδι ότι κάτι δεν θα πάει καλά? Αλλά υποτίθεται αφήνεις τις χοριακες κ μετά σε νοιάζει μόνο ο υπέρηχος.  

Αυτό που με ανησυχεί σήμερα βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα και 3 μερες είναι ότι χτες είδα πρώτη φορά ροζ απαλά υγρα στο σκούπισμα. 1η φορά δεν είχα ξανά δει και τρόμαξα. Δεν ήταν αιμα μόνο ροζ υγρα αλλά ανησύχησα γιατί και ο γιατρος μου λέει ότι αυτές οι εβδομάδες είναι κρίσιμες..  δε έχω πόνο καθόλου ούτε αιμορραγία....

Με το καλό κορίτσι διάβασα κ εγω την απίθανη ιστορία σου ❤️

 

αν ανησυχείς πάρε τον γιατρό να πας να σε δει. Μην ντρέπεσαι. Σκέψου ποσό πιο ήρεμη θα νιώσεις μετά! Αν είσαι οκ κ μπορείς να περιμένεις μέχρι τον επόμενο υπέρηχο τότε κανένα θέμα! 😊

 

οτι σε κάνει εσένα να νιώσεις καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλό κορίτσι διάβασα κ εγω την απίθανη ιστορία σου ❤️

 

αν ανησυχείς πάρε τον γιατρό να πας να σε δει. Μην ντρέπεσαι. Σκέψου ποσό πιο ήρεμη θα νιώσεις μετά! Αν είσαι οκ κ μπορείς να περιμένεις μέχρι τον επόμενο υπέρηχο τότε κανένα θέμα! 😊

 

οτι σε κάνει εσένα να νιώσεις καλύτερα! 

Την Τετάρτη έχω ραντεβού! Του έστειλα μνμ! Και μου είπε ότι είναι πολύ συχνά αυτά κ να μην ανησυχω αλλά ξέρετε είναι λες κ αδιαθετω χιχι εύχομαι να μην είναι κάτι κ ο γιατρος αν ήταν κάτι να μου έλεγε πάρε χάπια κ όλα καλά!!!! Είναι ελάχιστο το ροζακι αλλά δε παύει να υπάρχει κ ήθελα να δω αν καμιά είχε παρόμοιο ροζ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πώς είστε?? Καλά το τσιγάρο είναι πονεμένη ιστορία και ξέρω πολλές κοπέλες που κάνουν έως 3 τσιγάρα την ημέρα επειδή τους το επιτρέπει ο γιατ! Αν και εμένα η δικιά μου με άφηνε ξέρω ότι θα έκανα και εγώ ! Αλλά ήταν κατηγορηματικη και αναγκαστικά κάνω ότι μου πει!! Αλλά εντάξει ας είναι καλά το σπορακι μου και τα κόβω όλα!! Σε άλλα νέα @Antonia2 έρχεται η ωρα του πρώτου υπερήχου το πιστεύεις?? @Xrisa95 η αυχενική σου είναι σε ένα μήνα σχεδον! Και μένα για τότε μου είπε για αυχενική!! Είμαστε αρκετά κοντά εμείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Και εγώ ξεκίνησα με θετικά τεστ χαρά ενθουσιασμο θετικές χοριακες απλά σε κάποια φαση(επειδή έκανα κ πολλές εγώ χιχι) είχε σκαμπανευασμα η χοριακη μου.κανεις δε ξέρει τον λόγο αλλά εμένα με τρόμαξε αυτό κάπως. Δηλαδή η χοριακη είχε πάει κάπου 3.500 δεν ανέβαινε πάμε για υπέρηχο βλέπει σάκο μόνο και λεκιθικο. Ξανά κάνω χοριακη μετά από κάποιες μέρες έπεσε 2.500 πάω την επόμενη μέρα στο γιατρό κ είδε έμβρυο κ με καρδούλα αμέσως.μου λέει έλα παναγια μου.λεω πως γίνεται αυτό αφού έπεσε η χοριακη δλδ μέσα σε μια εβδομάδα κ εμβρυο κ καρδιά. Με Ξανά στέλνει για χοριακη 3.500.παω μετά από μια εβδομάδα πάλι για υπέρηχο κ μεγάλωσε το μωρό κ οι παλμοι 141. Μου λέει όλα τα βρίσκω τέλεια δλδ αν δε είχες κάνει τη χοριακή τότε να δούμε ότι έπεσε δε ξέρω... κ λέω μήπως η χοριακη ήταν σημάδι ότι κάτι δεν θα πάει καλά? Αλλά υποτίθεται αφήνεις τις χοριακες κ μετά σε νοιάζει μόνο ο υπέρηχος.  

Αυτό που με ανησυχεί σήμερα βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα και 3 μερες είναι ότι χτες είδα πρώτη φορά ροζ απαλά υγρα στο σκούπισμα. 1η φορά δεν είχα ξανά δει και τρόμαξα. Δεν ήταν αιμα μόνο ροζ υγρα αλλά ανησύχησα γιατί και ο γιατρος μου λέει ότι αυτές οι εβδομάδες είναι κρίσιμες..  δε έχω πόνο καθόλου ούτε αιμορραγία....

Κορίτσι μου πως είσαι? Χάρηκα πολύ για το θετικό σου τεστ!! Θυμάμαι που μιλούσαμε σε διάφορα θέματα που άνοιγες!! Βλέπω ότι πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου!! Γενικά έχω την αίσθηση ότι μετά από 1500 μονάδες δεν υπάρχει λόγος να κάνεις χοριακη μιας και φαίνεται υπερηχογραφικά η εξέλιξη της εγκυμοσύνης οπότε εγώ θα σου έλεγα να μην δώσεις σημασία σε αυτό!! Εκτός αυτού δεν αποκλείεται να έγινε και κάποιο λάθος!! Όσο για το ροζ ξέρω ότι έχουν αρκετά κορίτσια ροζ και συνήθως φεύγει με ξεκούραση και ουτρο!!! Παίρνεις ουτροζεσταν??  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι? Χάρηκα πολύ για το θετικό σου τεστ!! Θυμάμαι που μιλούσαμε σε διάφορα θέματα που άνοιγες!! Βλέπω ότι πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου!! Γενικά έχω την αίσθηση ότι μετά από 1500 μονάδες δεν υπάρχει λόγος να κάνεις χοριακη μιας και φαίνεται υπερηχογραφικά η εξέλιξη της εγκυμοσύνης οπότε εγώ θα σου έλεγα να μην δώσεις σημασία σε αυτό!! Εκτός αυτού δεν αποκλείεται να έγινε και κάποιο λάθος!! Όσο για το ροζ ξέρω ότι έχουν αρκετά κορίτσια ροζ και συνήθως φεύγει με ξεκούραση και ουτρο!!! Παίρνεις ουτροζεσταν??  

Καλά είμαι καλή μου! Εσύ? Τι νέα? Όχι δεν παίρνω χάπια μόνο φιλισιν! Ο γιατρός δε μου είπε κάτι κ δε μου έδωσε κάτι ακόμα.μηπως το δίνουν αν υπάρχει κανονικό κ αρκετό αιμα η αποκόλληση? Την Τετάρτη θα με ξανά δει...μέχρι τότε υπομονή και ότι γίνει!! Θα προσπαθώ στη δουλειά να μη κάνω όσα έκανα πριν κ να είμαι πιο χαλαρή όσο μπορώ γιατί είναι ιδιωτικός τομέας..ορθοστασια τηλέφωνα πελάτες κ όλα τα συναφή!!!! Έχω σταματήσει να σηκώνω βαρη ελάχιστα σηκώνω από κει που κάθε μέρα σηκώνα πάνω από 8 κιλα τώρα αντε 1,2..... προσέχω σε αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Καλά είμαι καλή μου! Εσύ? Τι νέα? Όχι δεν παίρνω χάπια μόνο φιλισιν! Ο γιατρός δε μου είπε κάτι κ δε μου έδωσε κάτι ακόμα.μηπως το δίνουν αν υπάρχει κανονικό κ αρκετό αιμα η αποκόλληση? Την Τετάρτη θα με ξανά δει...μέχρι τότε υπομονή και ότι γίνει!! Θα προσπαθώ στη δουλειά να μη κάνω όσα έκανα πριν κ να είμαι πιο χαλαρή όσο μπορώ γιατί είναι ιδιωτικός τομέας..ορθοστασια τηλέφωνα πελάτες κ όλα τα συναφή!!!! Έχω σταματήσει να σηκώνω βαρη ελάχιστα σηκώνω από κει που κάθε μέρα σηκώνα πάνω από 8 κιλα τώρα αντε 1,2..... προσέχω σε αυτό!!!!

Καλά κάνεις κορίτσι μου θέλει προσοχή!! Και εγώ σήκωνα 20κιλα σακιά κάθε μέρα αλλά τώρα ούτε 3 κιλά δεν σηκώνω! Βέβαια εμένα είναι δικό μου το κατάστημα οπότε είναι πιο εύκολο! Στον ιδιωτικό αν έχεις και αφεντικό πάνω από το κεφάλι σου είναι πιο δύσκολα!! Το ουτροζεσταν είναι προγεστερόνη!! Το δίνουν γενικά στις εγκυμοσύνες όταν βλέπουν καφέ υγρά η ροζ υγρά η γενικά αίμα η κάποια αποκόλληση!! Και πολλές φορές χωρίς να υπάρχει τίποτα από αυτά!! Εγώ παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης και μέχρι την αυχενική τουλάχιστον!! Μετά θα το δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...