Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Σήμερα είναι μέρα γεμάτη βόλτες και ανυπομονώ για αύριο που έχουμε τον υπέρηχο!! ♥️♥️ Ελπίζω να μπορέσουμε να ακούσουμε καρδούλα! @Xrisa95 κορίτσι μου εγώ προσωπικά δεν έχω προαίσθημα αλλά η μητέρα μου και η πεθερά μου την ημέρα της χοριακης μου είδαν όνειρο ένα μικρό κοριτσάκι! Και ο άντρας μου ξύπνησε μια μέρα και μου είπε ότι είναι κορίτσι! 💓 Να σου πω την αλήθεια εγώ θέλω να είναι γερό και δεν με νοιάζει καθόλου το φύλο 😁😁. Εντωμεταξυ τι το ήθελα και γκρινιαζα για τα συμπτώματα.. εχθές και προχθές ήμουν χάλια αλλά για κάποιο λόγο τα απογεύματα με πιάνουν τριμερές αναγουλες! Εγώ νόμιζα ότι οι ανακατοσουρες είναι πρωινές αλλά εμένα τα απογεύματα με έπιασαν!! 

Αχχχ τι ωραία να πας αύριο να μας πεις τα νέα σου. Τι ώρα έχεις  το ραντεβού; 
Πάντα αυτές οι μέρες ειναι οι πιο ωραίες! 
 

Να απολαύσεις σήμερα τις βόλτες ❤️❤️❤️ να περάσεις ομορφααα! 

κ εγώ έχω ναυτία όλη μέρα δν κάνει διακρίσεις σε ώρα😂 ενώ στο πρώτο μου είχα μόνο το πρωί. 
Υπομονή πρέπει να κάνουμε δν γίνεται κ κάτι άλλο 🙏🏼😊

 

για να δούμε θα είναι κοριτσάκι ;;; 🩷🩷🩷 εννοείται πρωτίστως γερό παιδάκι αλλά κ το προαίσθημα ή η προδιάθεση για κάποιο από τα δυο φύλα δν είναι κακό μην νιώθεις τύψεις για κάτι. Σαφώς κ θα το αγαπάς ότι μα ότι κ να είναι ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 29/6/2024 at 12:59 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου Αντωνία. 
καλη δύναμη με την δουλειά. Σκέφτεσαι για καμία αναρρωτική άδεια; 

εγω δούλευα στο πρώτο μου παιδάκι κανονικά μέχρι την άδεια τοκετού στο αεροδρόμιο καλοκαίρι κ ήταν πολύ απαιτητικά αλλά όταν έκατσα μετά σπίτι βαριόμουν γιατί δούλευε ο άντρας μου αρκετά 😂 είναι αυτό που λες,  μια έμφυτη γκρίνια την έχουμε 😂

 

Από τις αδερφές μου μόνο εγώ έχω παιδάκια. Η μεγάλη μου αδερφή ένα χρόνο μεγαλύτερη από εμένα έχουν ξεκινήσει προσπάθειες εδώ κ 6 μήνες. Αγχώνονται, βιάζονται  όλα μαζί.  η γονιμοποίηση είναι περίπλοκη κ δν ξέρεις αν θα έρθει εύκολα ή δύσκολα ακόμα κ όταν όλα φαίνονται σε εξετάσεις  νορμαλ. Στηρίζω όσο μπορώ την αδερφή μου γιατί καταλαβαίνω ότι απογοητεύεται όταν έρχεται η περίοδος. 

Γεια σου Χρυσα μου!! 😍

Δε νομιζω να ζητησω αναρρωτικη.. δουλεια γραφειου κανω αλλα ελειψα 7 μερες λογω της αδειας ειδικου σκοπου γ την εμβρυομεταφορα κ γυρισα πισω κ βρηκα ενα χαμο... 

Πρωτα ο θεος, αν ολα πανε καλα θ σταματησω 2 μηνες πριν την πητ οπως προβλεπεται..

Εν τω μεταξυ εμεις ρε κοριτσια ποσο τυχερες ειμαστε.. με τετοια ζεστη, η προχωρημενη εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι αρκετα ζορικη..

Εσυ Χρυσα μου τι μηνες γεννησες τα παιδακια σου;;

Επισης ευχομαι συντομα να αποκτησεις ανιψακι απ την αδερφη σου!!🙏🤰🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ καλή Κυριακή κ χρόνια πολλά αν έχετε κάποιον που γιορτάζει των Αποστολων. 
 

τι θα κάνετε σήμερα; 

 

να τολμήσω να σας ρωτήσω αν έχετε κάποιο προαίσθημα για το φύλο;; 
 

να πω την αλήθεια εξαρχής είχα προαίσθημα κ στις άλλες εγκυμοσύνες και επεσα μεσα καθώς νωρίς νωρίς στην αυχενική μου είχαν πει φύλο κ στις δυο λόγω θέσης των μωρών . Ελπίζω κ σε αυτήν να πέσω μέσα 🥳

εσεις διαισθάνεστε κάτι; 
θα είναι ωραία να δούμε αν θα το πετύχουμε ❤️

 

 

Αχ τι ωραιο να διαισθανεσαι το φυλο του μωρου σου!!! 

Εγω για αρχη πρεπει ν μαντεψω αν ειναι 1 ή 2... 😊

Δν μπορω να πω οτι εχω feeling αλλα θα ευχηθω να ειναι γερα πρωτα απ ολα, 2 και να ειναι 1+1!!!🙏🙏🙏🙏🙏

Αχ δν περνανε οι μερες γ τον υπερηχο.....αυτες οι 12 μερες θ μου φανουν αιωνας.. τλχ τις καθημερινες δουλευω κ καπως ξεχνιεμαι.. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Σήμερα είναι μέρα γεμάτη βόλτες και ανυπομονώ για αύριο που έχουμε τον υπέρηχο!! ♥️♥️ Ελπίζω να μπορέσουμε να ακούσουμε καρδούλα! @Xrisa95 κορίτσι μου εγώ προσωπικά δεν έχω προαίσθημα αλλά η μητέρα μου και η πεθερά μου την ημέρα της χοριακης μου είδαν όνειρο ένα μικρό κοριτσάκι! Και ο άντρας μου ξύπνησε μια μέρα και μου είπε ότι είναι κορίτσι! 💓 Να σου πω την αλήθεια εγώ θέλω να είναι γερό και δεν με νοιάζει καθόλου το φύλο 😁😁. Εντωμεταξυ τι το ήθελα και γκρινιαζα για τα συμπτώματα.. εχθές και προχθές ήμουν χάλια αλλά για κάποιο λόγο τα απογεύματα με πιάνουν τριμερές αναγουλες! Εγώ νόμιζα ότι οι ανακατοσουρες είναι πρωινές αλλά εμένα τα απογεύματα με έπιασαν!! 

Αννιτα μου αυριο θ περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!! 🙏🙏🙏🤰🧿❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Και εγώ αύριο το πρωί θα παω για τις πρώτες μας εξετάσεις και εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏🙏 κάθε φορά αγωνιούμε για κάτι καινούργιο!!!!

@Antonia2 μου υπομονή γλυκιά μου. Όντως είναι δύσκολη η αναμονή αλλά θα περάσουν που θα παει.

@annitakianna εύχομαι να καταφέρετε να δείτε και να ακούσετε το μπουμπούκι σας🙏❤️

@Xrisa95 εγώ από την πρώτη στιγμή νιωθω πως εχω κοριτσάκι. Αλλά πραγματικά παρακαλάω να είναι γερό και δυνατό. 🙏🩷🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης από εχθές είμαι πολύ καλύτερα, δεν με ενοχλεί πια καθόλου το στομάχι μου και τρώω κανονικά. 
Το μόνο που εχω είναι τσιμπήματα και βάρος στο αριστερό στήθος, το οποίο γενικά είναι ήδη μεγάλο και όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύει. 
Αν συνεχιστεί θα το αναφέρω στον γιατρό μου όταν μιλήσουμε για τα αποτελέσματα των εξετάσεων, αν και νομίζω πως είναι λόγω του βάρους του στήθους… όσες είναι στην ίδια μοίρα με εμένα θα με καταλάβουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου Χρυσα μου!! 😍

Δε νομιζω να ζητησω αναρρωτικη.. δουλεια γραφειου κανω αλλα ελειψα 7 μερες λογω της αδειας ειδικου σκοπου γ την εμβρυομεταφορα κ γυρισα πισω κ βρηκα ενα χαμο... 

Πρωτα ο θεος, αν ολα πανε καλα θ σταματησω 2 μηνες πριν την πητ οπως προβλεπεται..

Εν τω μεταξυ εμεις ρε κοριτσια ποσο τυχερες ειμαστε.. με τετοια ζεστη, η προχωρημενη εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι αρκετα ζορικη..

Εσυ Χρυσα μου τι μηνες γεννησες τα παιδακια σου;;

Επισης ευχομαι συντομα να αποκτησεις ανιψακι απ την αδερφη σου!!🙏🤰🧿❤️

Καλημέρα Αντωνία μου!
 

Κ μένα με βοηθούσε να πάω στην δουλειά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη γιατί περνούσε η ώρα μου τώρα που έχω παιδάκια δν υπάρχει τέτοιο θέμα του πως να περάσω τον χρόνο μου 😂

για τον υπέρηχο κ εγώ έχω ξανά σε 2μιση εβδομάδες θα πάμε μαζί την αντίστροφη μέτρηση ❤️ σε νιώθουμε όλες εδώ πως περιμένεις πως κ πως ❤️ ειδικά εσυ που ξέρεις αν «έπιασαν» κ τα δυο ❤️

γεννησα το πρώτο τελευταία μέρα Αυγούστου είχα φάει όλη την ζέστη κυριολεκτικά κ έπρεπε να περπατάω κ 10χλμ την ημέρα να βοηθήσω στην εξάλειψη του τραχήλου. Στο δεύτερο γέννησα τελευταίες μέρες του Μαρτη καμία σχέση με την ζέστη του καλοκαιριού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Επίσης από εχθές είμαι πολύ καλύτερα, δεν με ενοχλεί πια καθόλου το στομάχι μου και τρώω κανονικά. 
Το μόνο που εχω είναι τσιμπήματα και βάρος στο αριστερό στήθος, το οποίο γενικά είναι ήδη μεγάλο και όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύει. 
Αν συνεχιστεί θα το αναφέρω στον γιατρό μου όταν μιλήσουμε για τα αποτελέσματα των εξετάσεων, αν και νομίζω πως είναι λόγω του βάρους του στήθους… όσες είναι στην ίδια μοίρα με εμένα θα με καταλάβουν!!!

Καλημέρα Λευκη μου πολύ θετικό που είσαι καλύτερα , μπορείς να πεις στον γυναικολόγο να το ψηλαφίσει αν χρειαστεί αλλά λογικά είναι λογω ορμονών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Και εγώ αύριο το πρωί θα παω για τις πρώτες μας εξετάσεις και εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏🙏 κάθε φορά αγωνιούμε για κάτι καινούργιο!!!!

@Antonia2 μου υπομονή γλυκιά μου. Όντως είναι δύσκολη η αναμονή αλλά θα περάσουν που θα παει.

@annitakianna εύχομαι να καταφέρετε να δείτε και να ακούσετε το μπουμπούκι σας🙏❤️

@Xrisa95 εγώ από την πρώτη στιγμή νιωθω πως εχω κοριτσάκι. Αλλά πραγματικά παρακαλάω να είναι γερό και δυνατό. 🙏🩷🩵

Για να δούμε θα μαζευτούνε κοριτσάκια σ αυτό το θεματάκι ;;; ❤️❤️❤️

 

κ εγώ κορίτσι θέλω το τρίτο,  ένα αγόρι ζωηρό μου φτάνει ήδη 😂🤷🏼‍♀️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Αχ σήμερα πέρασε πολύ γρήγορα η ώρα μιας και είχα πάρα πολύ δουλειά!! Τώρα θα πάω σπίτι όπου να ναι να φάω και μετά στην γιατρό για να δούμε το νινακι!! Μεγάλη αγωνία έχω ελπίζω να είναι όλα καλά!! Όσο για το φύλο κορίτσια εννοείται ότι πρώτα ας είναι γερό και τίποτα άλλο! Αλλά μια μικρή προτίμηση την έχω εγώ προς τα αγόρια!! Κάπως τα βρίσκω πιο χαριτωμένα 🥰🥰 και τα κορίτσια φυσικά έχουν την χάρη τους και είναι μέσα στη τσαχπινια αλλά αν μπορούσα να διαλέξω θα επέλεγα με ελάχιστη διαφορά να είναι αγόρι το 1ο μου παιδάκι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Αχ σήμερα πέρασε πολύ γρήγορα η ώρα μιας και είχα πάρα πολύ δουλειά!! Τώρα θα πάω σπίτι όπου να ναι να φάω και μετά στην γιατρό για να δούμε το νινακι!! Μεγάλη αγωνία έχω ελπίζω να είναι όλα καλά!! Όσο για το φύλο κορίτσια εννοείται ότι πρώτα ας είναι γερό και τίποτα άλλο! Αλλά μια μικρή προτίμηση την έχω εγώ προς τα αγόρια!! Κάπως τα βρίσκω πιο χαριτωμένα 🥰🥰 και τα κορίτσια φυσικά έχουν την χάρη τους και είναι μέσα στη τσαχπινια αλλά αν μπορούσα να διαλέξω θα επέλεγα με ελάχιστη διαφορά να είναι αγόρι το 1ο μου παιδάκι!! 

Να και κάτι διαφορετικό… προς το μπλε λοιπόν ❤️ για να δουμεεεε 

 

γράψε μας όποτε βρεις χρόνο πως πήγε στον γιατρό! 🙏🏼😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/6/2024 at 12:58 ΜΜ, ο/η Elenaki_ είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ ♥️ 

Ναι δεν έχω άλλο παιδάκι...Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες!🧿💕 Ανυπομονώ να περάσει το πρώτο τρίμηνο να νιώσω κάπως πιο "ασφαλής" ,το νιώθετε κι εσείς αυτό?!

Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2024 at 11:28 ΜΜ, ο/η Mboo είπε:

Κορίτσια καλησπέρααα, κ εγω είμαι 8 εβδομάδων (ΠΗΤ 05/02) έχουμε ήδη κάνει 3 υπερήχους λόγω κάποιων καφέ υγρών που έχω παρατηρήσει 2-3 φορές, κάναμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, ακούσαμε και καρδούλα, αλλά είδε η γιατρός μια μικρή αποκόλληση (λογικά έτσι δικαιολογούνται και τα καφέ υγρά) τώρα παιρνω 1 utrogestan το πρωί και βάζω κολπικά την vasclor κάθε βράδυ. Η αλήθεια δεν έχω δει καθόλου αίμα τις τελευταίες 4-5 μέρες αλλά όσο να’ ναι αγχώνομαι…

Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!! Είναι πολύ όμορφες στιγμές🫠

Ναι εμείς έχουμε ραντεβού αυτή την Παρασκευή που θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα των πρώτων μας εξετάσεων!!! Ανυπομονώ να δω το μπουμπούκι μου❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!! Είναι πολύ όμορφες στιγμές🫠

Ναι εμείς έχουμε ραντεβού αυτή την Παρασκευή που θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα των πρώτων μας εξετάσεων!!! Ανυπομονώ να δω το μπουμπούκι μου❤️🙏

Άντε λίγες μέρες έμειναν!! Τι εξετάσεις σας έβαλε? Μένα ούρων γενική αίματος και κάτι άλλες κυστική ίνωση τεστ δρεπανωσης κτλ αλλά αυτά τα έχω κάνει ήδη λόγο υπογονιμότητας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?

Τέλεια τα νέα σου! ❤️

Στην αυχενική θα καθοριστεί η πητ σου κ γενικά ανα υπερήχους μπορεί να βλέπεις ότι αλλάζει κάθε φορά. 
εσυ θα κρατήσεις την πητ της αυχενικής όπως κ ο γιατρός σου που θα στο εξηγήσει αυτό. 

επισης ανάλογα τον κύκλο σου μπορεί να είσαι πίσω με την πητ της τελευταίας μέρας της περίοδου σου 

για παράδειγμα εγώ έχω 33 κύκλο άρα είμαι πίσω μια εβδοαμδα  τουλάχιστον γι αυτό κ στην αυχενική καθορίζεται ακριβώς αυτό το ζήτημα κ κρατάμε την πητ αυτήν κ μόνο ❤️

 

πότε έχεις ξανά ραντεβού;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Τέλεια τα νέα σου! ❤️

Στην αυχενική θα καθοριστεί η πητ σου κ γενικά ανα υπερήχους μπορεί να βλέπεις ότι αλλάζει κάθε φορά. 
εσυ θα κρατήσεις την πητ της αυχενικής όπως κ ο γιατρός σου που θα στο εξηγήσει αυτό. 

επισης ανάλογα τον κύκλο σου μπορεί να είσαι πίσω με την πητ της τελευταίας μέρας της περίοδου σου 

για παράδειγμα εγώ έχω 33 κύκλο άρα είμαι πίσω μια εβδοαμδα  τουλάχιστον γι αυτό κ στην αυχενική καθορίζεται ακριβώς αυτό το ζήτημα κ κρατάμε την πητ αυτήν κ μόνο ❤️

 

πότε έχεις ξανά ραντεβού;;; 

Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️
στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.
 

τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️)

αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον. 

σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/6/2024 at 12:58 ΜΜ, ο/η Elenaki_ είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ ♥️ 

Ναι δεν έχω άλλο παιδάκι...Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες!🧿💕 Ανυπομονώ να περάσει το πρώτο τρίμηνο να νιώσω κάπως πιο "ασφαλής" ,το νιώθετε κι εσείς αυτό?!

Με το καλο Ελενακι!!!🙏🙏🙏 

Κι εγω νιωθω ακριβως το ιδιο.. εγω μετραω τις μερες (τις ωρες 😅😅😅) γ τον 1ο υπερηχο την αλλη Πεμπτη...

Εσυ πηγες για υπερηχο;; ακουσατε καρδουλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα Αντωνία μου!
 

Κ μένα με βοηθούσε να πάω στην δουλειά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη γιατί περνούσε η ώρα μου τώρα που έχω παιδάκια δν υπάρχει τέτοιο θέμα του πως να περάσω τον χρόνο μου 😂

για τον υπέρηχο κ εγώ έχω ξανά σε 2μιση εβδομάδες θα πάμε μαζί την αντίστροφη μέτρηση ❤️ σε νιώθουμε όλες εδώ πως περιμένεις πως κ πως ❤️ ειδικά εσυ που ξέρεις αν «έπιασαν» κ τα δυο ❤️

γεννησα το πρώτο τελευταία μέρα Αυγούστου είχα φάει όλη την ζέστη κυριολεκτικά κ έπρεπε να περπατάω κ 10χλμ την ημέρα να βοηθήσω στην εξάλειψη του τραχήλου. Στο δεύτερο γέννησα τελευταίες μέρες του Μαρτη καμία σχέση με την ζέστη του καλοκαιριού.

Γεια σου Χρυσα μου!!

Πω πωωω... κατακαλοκαιρο γεννηθηκε το 1ο παιδακι... πρεπει να ειναι πολυ ζορικο.. τλχ τωρα αν ολα πανε καλα, πρωτα ο θεος, θα γεννησουμε χειμωνα!!!🙏🤰

Στη Γερμανια μετακομισες ε; Αληθεια, εκει πως ειστε απο ζεστη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?

Αννιτακι μου γλυκο χσιρομαι τοσο πολυ για εσας!!!!! Τι μοναδικη στιγμη!!!! Τι φανταστικο καρδιοχτυπι!!!💓💓

2 καρδιες που χτυπουν σε 1 σωμα!!!! 🥹💞

Με το καλο να συνεχισουν ολα τελεια!!! 🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿

Οσο γ τις μερες π λες, εχω διαβασει πολλα ποστ κοριτσιων με τετοιες αποκλισεις κ δν ειχαν θεμα... ολα θ πανε τελειαααα!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!! Είναι πολύ όμορφες στιγμές🫠

Ναι εμείς έχουμε ραντεβού αυτή την Παρασκευή που θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα των πρώτων μας εξετάσεων!!! Ανυπομονώ να δω το μπουμπούκι μου❤️🙏

Θ μετραμε τις μερες μαζι!!! Παρασκευουλα εσυ, μετα το σκ θ περασει γρηγορα (εχουμε φουλ γαμοβαφτισια κ σαββατο κ κυριακη) κ μετα τσακ τσακ εφτασε κ η Πεμπτουλα γ μενααα!!! 

Κ παει κ η Χρυσα!!

Μπορουμε ν κανουμε κ πινακακι μ τα επομενα ραντεβου τωρα π μαζευομαστε ωστε να ξερουμε ποτε εχουμε τις επισκεψεις μας στους γιατρους! Ε, τι λετε; 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2024 at 11:28 ΜΜ, ο/η Mboo είπε:

Κορίτσια καλησπέρααα, κ εγω είμαι 8 εβδομάδων (ΠΗΤ 05/02) έχουμε ήδη κάνει 3 υπερήχους λόγω κάποιων καφέ υγρών που έχω παρατηρήσει 2-3 φορές, κάναμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, ακούσαμε και καρδούλα, αλλά είδε η γιατρός μια μικρή αποκόλληση (λογικά έτσι δικαιολογούνται και τα καφέ υγρά) τώρα παιρνω 1 utrogestan το πρωί και βάζω κολπικά την vasclor κάθε βράδυ. Η αλήθεια δεν έχω δει καθόλου αίμα τις τελευταίες 4-5 μέρες αλλά όσο να’ ναι αγχώνομαι…

Κοριτσι μου γεια σου!! 🌺

Καλως ηρθες στην παρεα μας κ ελπιζω να εισαι καλα κ να μην εχεις ξαναδει καφε.. η προγεστετονη σιγουρα βοηθαει αλλα λγκ σου ειπε κ ξεκουραση οσο γινεται... εργαζεσαι; μηπως να παρεις αναρρωτικη γ ν εισαι πιο ηρεμη κ ξεκουραστη;;

Στη γιατρο ποτε θα ξαναπας;;

Ευχομαι ν πανε ολα καλα γ ολες μας κ το ταξιδι μας να φτασει ως το τελος με γερα μωρα στην αγκαλια μας!!🙏🙏🙏🤰🤰🤰🤰💞💞💞🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Άντε λίγες μέρες έμειναν!! Τι εξετάσεις σας έβαλε? Μένα ούρων γενική αίματος και κάτι άλλες κυστική ίνωση τεστ δρεπανωσης κτλ αλλά αυτά τα έχω κάνει ήδη λόγο υπογονιμότητας!!

Ναι αυτά έβαλε και σε εμένα συν για τοξόπλασμα και μεταδιδόμενα νοσήματα. Το μόνο που δεν έκανα είναι η εξέταση της κυστικής ίνωσης γιατί εδώ που μένω κοστίζει αρκετά ακριβά και μου είπε πως θα μου πάρει ο ίδιος αίμα και θα το μεταφέρει στο νοσοκομείο της Αθήνας για την εξέταση αυτή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...