Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι η όχι?


Recommended Posts

Καλή σας μέρα κορίτσια!! Με 12 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ και βγαίνει θετικο! Δλδ δεν προλαβαίνω να το κάνω κ αμέσως 2 γραμμές! Πάω κατευθείαν για χοριακη η οποία ήταν 221. Θα επαναλάβω αύριο. Το θέμα μου είναι ότι πριν μια εβδομάδα ακριβώς πήγα στον γυναικολογο για τεστ παπ και δεν είδε τίποτα.μαλλον ήταν νωρίς ακόμα κ δεν φαινόταν. 

Του είπα ότι είχα καθυστέρηση είχα ξανά κάνει τεστ αλλά ήταν αρνητικο. Έχω λίγο άγχος γιατί κατά την εξέταση του γιατρού πριν μια εβδομάδα βρήκε μια συμφηση και την έσπασε.μου είπε ότι αυτό είναι κάτι σαν ιστοί που οκ περνάει το σπέρμα γιατί είναι υγρό αλλά καλό είναι να μην υπάρχουν. Κατά τ άλλα όλα καλά ήταν πεντακάθαρος ο υπέρηχος.τη συμφηση τη βρήκε πιο βαθειά κάνοντας μια άλλη εξέταση.  Κ μου είπε όταν σου έρθει περιοδος κ τελειώσει θα έρθεις για υστεροσκοπηση να δούμε αν έχει κ άλλες συμφησεις μέσα η μήτρα. Και το άγχος μου είναι εφόσον είμαι σε μια αρχηηηηη αν έχω όντως κ άλλες μέσα μου θα χαθεί η εγκυμοσύνη.  Μήπως αποβάλει γι αυτό. Τώρα το 221 σαν τιμή είναι καλή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Καλή σας μέρα κορίτσια!! Με 12 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ και βγαίνει θετικο! Δλδ δεν προλαβαίνω να το κάνω κ αμέσως 2 γραμμές! Πάω κατευθείαν για χοριακη η οποία ήταν 221. Θα επαναλάβω αύριο. Το θέμα μου είναι ότι πριν μια εβδομάδα ακριβώς πήγα στον γυναικολογο για τεστ παπ και δεν είδε τίποτα.μαλλον ήταν νωρίς ακόμα κ δεν φαινόταν. 

Του είπα ότι είχα καθυστέρηση είχα ξανά κάνει τεστ αλλά ήταν αρνητικο. Έχω λίγο άγχος γιατί κατά την εξέταση του γιατρού πριν μια εβδομάδα βρήκε μια συμφηση και την έσπασε.μου είπε ότι αυτό είναι κάτι σαν ιστοί που οκ περνάει το σπέρμα γιατί είναι υγρό αλλά καλό είναι να μην υπάρχουν. Κατά τ άλλα όλα καλά ήταν πεντακάθαρος ο υπέρηχος.τη συμφηση τη βρήκε πιο βαθειά κάνοντας μια άλλη εξέταση.  Κ μου είπε όταν σου έρθει περιοδος κ τελειώσει θα έρθεις για υστεροσκοπηση να δούμε αν έχει κ άλλες συμφησεις μέσα η μήτρα. Και το άγχος μου είναι εφόσον είμαι σε μια αρχηηηηη αν έχω όντως κ άλλες μέσα μου θα χαθεί η εγκυμοσύνη.  Μήπως αποβάλει γι αυτό. Τώρα το 221 σαν τιμή είναι καλή?

Γειά σου!Με 12 μέρες καθυστέρηση και τέτοια τιμή μάλλον έκανες πολύ πιο αργά ωορρηξία απ'οτι πιστεύεις. Μήπως θυμάσαι πότε ήταν η τελευταία επαφή που είχες? Επίσης μίλησες με τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Γειά σου!Με 12 μέρες καθυστέρηση και τέτοια τιμή μάλλον έκανες πολύ πιο αργά ωορρηξία απ'οτι πιστεύεις. Μήπως θυμάσαι πότε ήταν η τελευταία επαφή που είχες? Επίσης μίλησες με τον γιατρό σου?

Μου είπε ότι είναι πολύ αρχή...δε θυμάμαι όχι! Έχουμε συχνες😅 είναι ναυτικός λείπει οπότε τώρα έχει άδεια κ ήταν εδώ 1 μήνα άρα δε θυμάμαι ακριβώς μέρες...περίμενα τέλος Μαΐου περίοδο κ δεν ήρθε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marw90 είπε:

Μου είπε ότι είναι πολύ αρχή...δε θυμάμαι όχι! Έχουμε συχνες😅 είναι ναυτικός λείπει οπότε τώρα έχει άδεια κ ήταν εδώ 1 μήνα άρα δε θυμάμαι ακριβώς μέρες...περίμενα τέλος Μαΐου περίοδο κ δεν ήρθε.

Γενικα εσεις σταθερό κύκλο ; Περίπου τι κύκλο έχεις ; Εγω επειδή δεν εχω σταθερό κύκλο ωορρηξία έκανα 23 ημέρα του κύκλου μου και έμεινα εγκυος το ξέρω γιατί κάνω και τεστ ωορρηξιας για να την βρω… και όταν πήγα για αυχενική βγήκε μια βδομαδα πίσω το μωρο αλλά λογικό αφού η σύλληψη δεν έγινε 14 ημέρα του κύκλου που συνθως γίνεται η ωορρηξία αλλά την 23 ημέρα όποτε το μωρο βγαίνει πιο πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Γενικα εσεις σταθερό κύκλο ; Περίπου τι κύκλο έχεις ; Εγω επειδή δεν εχω σταθερό κύκλο ωορρηξία έκανα 23 ημέρα του κύκλου μου και έμεινα εγκυος το ξέρω γιατί κάνω και τεστ ωορρηξιας για να την βρω… και όταν πήγα για αυχενική βγήκε μια βδομαδα πίσω το μωρο αλλά λογικό αφού η σύλληψη δεν έγινε 14 ημέρα του κύκλου που συνθως γίνεται η ωορρηξία αλλά την 23 ημέρα όποτε το μωρο βγαίνει πιο πίσω 

Συνήθως έχω ναι! 30 μέρες! Αλλά η ωορρηξια μπορεί να αλλάξει κι να μην είναι αυτή 100% που γράφουν οι εφαρμογές πχ. Αλλά έχω καλό κύκλο.29,30 μέρες στάνταρ! Σπάνια έχει σκαμπανευασματα! Κ τώρα που είχα καθυστέρηση το ψιλιαστηκα έκανα τεστ αρνητικό και καθυστερημένα έδειξε θετικο χτες Κ χοριακη χτες 221.

20240612_144442.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Συνήθως έχω ναι! 30 μέρες! Αλλά η ωορρηξια μπορεί να αλλάξει κι να μην είναι αυτή 100% που γράφουν οι εφαρμογές πχ. Αλλά έχω καλό κύκλο.29,30 μέρες στάνταρ! Σπάνια έχει σκαμπανευασματα! Κ τώρα που είχα καθυστέρηση το ψιλιαστηκα έκανα τεστ αρνητικό και καθυστερημένα έδειξε θετικο χτες Κ χοριακη χτες 221.

20240612_144442.jpg

Ότι είσαι εγκυος είναι το μόνο σίγουρο πάντως αφού έχεις ανεβασμένη χοριακη τώρα εύχομαι καλούς διπλασιασμούς και να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξανά έκανα σήμερα το πρωί. 806 η τιμή!

Screenshot_20240613_105105_Microsoft 365 (Office).jpg

Screenshot_20240613_105105_Microsoft 365 (Office).jpg

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Είσαι έγκυος!! 

Κι η χοριακη σου έχει πολύ καλή αύξηση!

Η προηγούμενη χοριακη έγινε χθες -προχθες σωστά; Γενικά θέλουν ανά δύο μέρες η χοριακη να διπλασιάζεται και σένα έχει τετραπλασιαστεί οπότε είσαι τέλεια!!

Απ' ότι φαίνεται έκανες πιο αργά από το συνηθισμένο ωορρηξία γι αυτό και όταν έκανες το πρώτο τεστ ήταν αρνητικό! 

Και εννοείται ότι δεν θα φαινόταν κάτι όταν πηγές γυναικολόγο. Θέλει χοριακη 1500-2000 για να φανεί ο σάκος!

Για τις συμφυσεις θα σου έλεγα να μην ανησυχείς γιατί συνήθως δημιουργούν δυσκολία στην εμφύτευση.

Εσένα τώρα έχει γίνει η εμφύτευση!

Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σού εύχομαι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Είσαι έγκυος!! 

Κι η χοριακη σου έχει πολύ καλή αύξηση!

Η προηγούμενη χοριακη έγινε χθες -προχθες σωστά; Γενικά θέλουν ανά δύο μέρες η χοριακη να διπλασιάζεται και σένα έχει τετραπλασιαστεί οπότε είσαι τέλεια!!

Απ' ότι φαίνεται έκανες πιο αργά από το συνηθισμένο ωορρηξία γι αυτό και όταν έκανες το πρώτο τεστ ήταν αρνητικό! 

Και εννοείται ότι δεν θα φαινόταν κάτι όταν πηγές γυναικολόγο. Θέλει χοριακη 1500-2000 για να φανεί ο σάκος!

Για τις συμφυσεις θα σου έλεγα να μην ανησυχείς γιατί συνήθως δημιουργούν δυσκολία στην εμφύτευση.

Εσένα τώρα έχει γίνει η εμφύτευση!

Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σού εύχομαι!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!! Κρατάω μικρό καλάθι γενικά γιατί κ τον Δεκέμβριο είχα ένα θετικό τεστ και χοριακη 84 αλλά μετά από λίγες μέρες αδιαθέτησα κ ήταν χημικη σύλληψη. Όλα καλά.τωρα εύχομαι να είναι όλα πιο καλά! Α δεν ξέρω νόμιζα ότι κάνουν αποβολές οι συμφισεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Κρατάω μικρό καλάθι γενικά γιατί κ τον Δεκέμβριο είχα ένα θετικό τεστ και χοριακη 84 αλλά μετά από λίγες μέρες αδιαθέτησα κ ήταν χημικη σύλληψη. Όλα καλά.τωρα εύχομαι να είναι όλα πιο καλά! Α δεν ξέρω νόμιζα ότι κάνουν αποβολές οι συμφισεις

Τώρα με τέτοια χοριακη δεν είναι βιοχημική σίγουρα!

Μίλα και με τον γιατρό σου! Λογικά ή θα σου ζητήσει μια χοριακη ακόμα και μετά θα κλείσει ραντεβού για υπέρηχο ή θα κλείσει κατευθείαν ραντεβού για υπέρηχο!

Ρώτα τον και για τις συμφυσεις! Εγώ για δυσκολία στην εμφύτευση ξέρω αλλά σίγουρα ο γιατρός θα ξέρει αν επηρεάζει και την πιθανότητα αποβολής.

Εύχομαι όλα να κυλήσουν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Τώρα με τέτοια χοριακη δεν είναι βιοχημική σίγουρα!

Μίλα και με τον γιατρό σου! Λογικά ή θα σου ζητήσει μια χοριακη ακόμα και μετά θα κλείσει ραντεβού για υπέρηχο ή θα κλείσει κατευθείαν ραντεβού για υπέρηχο!

Ρώτα τον και για τις συμφυσεις! Εγώ για δυσκολία στην εμφύτευση ξέρω αλλά σίγουρα ο γιατρός θα ξέρει αν επηρεάζει και την πιθανότητα αποβολής.

Εύχομαι όλα να κυλήσουν καλά!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μακάρι να μην έχω καμία άλλη...είχα μια κ την έσπασε...κι εύχομαι κ να έχω να μη γίνει τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξανά έκανα σήμερα το πρωί. 806 η τιμή!

Screenshot_20240613_105105_Microsoft 365 (Office).jpg

Screenshot_20240613_105105_Microsoft 365 (Office).jpg

Συγχαρητήρια η χοριακη σου πολύ καλή… σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να την χαρεις 🤰🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια η χοριακη σου πολύ καλή… σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να την χαρεις 🤰🥳

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι!!!🩷🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...