Μετάβαση σε περιεχόμενο

CLEAR BLUE ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ-ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ


Recommended Posts

Καλημέρα κόρες!

ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε πάντα όμορφα και χαρούμενα ν΄έα!

Σήμερα, 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης[CLEARBLUE TEST ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΡΩΙΜΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ] (έχω 26-30 μέρες κύκλο) και μου έδειξε μία αχνή γραμμή. Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θετικ΄ό η αρνητικό, αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην δουλειά και δεν το εβγαλα φωτογραφία να σας το δείξω να μου πείτε την γνώμη σας εσείς που είστε μανούλες ή εσείς που ετοιμάζεστε να γίνεται μανούλες και εχετε περισσότερη εμπειρία από μένα. Λέω να κάνω ενα τέστ και την Κυριακή που μας έρχεται και ο Θεός Βοηθός! 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα σε κα΄θε γυναίκα! 

Με εκτίμηση και φιλικούς χαιρετισμούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2024 at 11:52 ΠΜ, ο/η CHRUMA96 είπε:

Καλημέρα κόρες!

ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε πάντα όμορφα και χαρούμενα ν΄έα!

Σήμερα, 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης[CLEARBLUE TEST ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΡΩΙΜΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ] (έχω 26-30 μέρες κύκλο) και μου έδειξε μία αχνή γραμμή. Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θετικ΄ό η αρνητικό, αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην δουλειά και δεν το εβγαλα φωτογραφία να σας το δείξω να μου πείτε την γνώμη σας εσείς που είστε μανούλες ή εσείς που ετοιμάζεστε να γίνεται μανούλες και εχετε περισσότερη εμπειρία από μένα. Λέω να κάνω ενα τέστ και την Κυριακή που μας έρχεται και ο Θεός Βοηθός! 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα σε κα΄θε γυναίκα! 

Με εκτίμηση και φιλικούς χαιρετισμούς!

Κορίτσι μου, καλώς μας ήρθες!! Αν το τεστ σου έχει  δεύτερη άχνη γραμμή είναι θετικό! Συγχαρητήρια!! Κάνε μια χοριακη να δεις που βρίσκεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2024 at 11:52 ΠΜ, ο/η CHRUMA96 είπε:

Καλημέρα κόρες!

ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε πάντα όμορφα και χαρούμενα ν΄έα!

Σήμερα, 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης[CLEARBLUE TEST ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΡΩΙΜΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ] (έχω 26-30 μέρες κύκλο) και μου έδειξε μία αχνή γραμμή. Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θετικ΄ό η αρνητικό, αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην δουλειά και δεν το εβγαλα φωτογραφία να σας το δείξω να μου πείτε την γνώμη σας εσείς που είστε μανούλες ή εσείς που ετοιμάζεστε να γίνεται μανούλες και εχετε περισσότερη εμπειρία από μένα. Λέω να κάνω ενα τέστ και την Κυριακή που μας έρχεται και ο Θεός Βοηθός! 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα σε κα΄θε γυναίκα! 

Με εκτίμηση και φιλικούς χαιρετισμούς!

Καλημέρα κορίτσι μου! 🌸 έκανες τελικά άλλο τεστ ;; 
Εγω δεν έχω την καλύτερη εμπειρία από αυτό το τεστ.. Εύχομαι να είσαι εγκυουλα περιμένουμε νέα σου! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έκανα και της clear blue το ψηφιακό τεστ μου έδειξε 1-2 (+) και μου ήρθε μετά από δύο μέρες αιμορραγία με καφέ αίμα στην αρχή και μετά κατακόκκινο αίμα. Πήγα και έκανα μία β χοριακή προφανώς δεν περίμενα κάποιο άλλο αποτέλεσμα "ΑΡΝΗΤΙΚΟ". Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο; 

Υπάρχει πιθανότητα χημικής εγκυμοσύνης; "Μια χημική εγκυμοσύνη είναι μια πολύ πρώιμη αποβολή. Ονομάζεται χημική εγκυμοσύνη επειδή επιβεβαιώνεται από μια εξέταση αίματος ή ούρων που μετρά την ποσότητα της ορμόνης εγκυμοσύνης της ανθρώπινης χοριακής γοναδοτροπίνης (hCG) στο σώμα σας."

Είμαι να σκάσω.. είμαι σε μία φάση που δεν θέλω να κάνω άλλη προσπάθεια. Απογοητεύτικα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2024 at 10:12 ΜΜ, ο/η CHRUMA96 είπε:

Κορίτσια μου έκανα και της clear blue το ψηφιακό τεστ μου έδειξε 1-2 (+) και μου ήρθε μετά από δύο μέρες αιμορραγία με καφέ αίμα στην αρχή και μετά κατακόκκινο αίμα. Πήγα και έκανα μία β χοριακή προφανώς δεν περίμενα κάποιο άλλο αποτέλεσμα "ΑΡΝΗΤΙΚΟ". Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο; 

Υπάρχει πιθανότητα χημικής εγκυμοσύνης; "Μια χημική εγκυμοσύνη είναι μια πολύ πρώιμη αποβολή. Ονομάζεται χημική εγκυμοσύνη επειδή επιβεβαιώνεται από μια εξέταση αίματος ή ούρων που μετρά την ποσότητα της ορμόνης εγκυμοσύνης της ανθρώπινης χοριακής γοναδοτροπίνης (hCG) στο σώμα σας."

Είμαι να σκάσω.. είμαι σε μία φάση που δεν θέλω να κάνω άλλη προσπάθεια. Απογοητεύτικα... 

Αυτό ακριβώς μου έγινε και εμένα αυτόν τον μήνα γι αυτό σου είπα ότι δεν έχω την καλύτερη εμπειρία από αυτήν την εταιρία. 
Εκανα τεστ μια μέρα πριν την περίοδο και μου βγήκε θετικό και την επόμενη μέρα ξανά εκανα αλλης εταιριασ Ήταν και αρνητικό. Φυσικά μου ήρθε κανονικά απλά με μια μέρα καθυστέρηση! 
 

Μια κοπέλα εδώ μου πρότεινε τα onestep που είναι και πρώιμης ανίχνευσης και τα αγόρασα. Είναι και πολύ πιο οικονομικά. 
 

Εύχομαι κάποια στιγμή να τα καταφέρουμε όλες οσες προσπαθούμε κορίτσι μου!!!!🌸

Την απογοήτευση την νιωθω και εγω όποτε μου έρχεται η περίοδος αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε ότι ξεκινάει ένας νέος μήνας προσπαθειών και κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2024 at 10:12 ΜΜ, ο/η CHRUMA96 είπε:

Κορίτσια μου έκανα και της clear blue το ψηφιακό τεστ μου έδειξε 1-2 (+) και μου ήρθε μετά από δύο μέρες αιμορραγία με καφέ αίμα στην αρχή και μετά κατακόκκινο αίμα. Πήγα και έκανα μία β χοριακή προφανώς δεν περίμενα κάποιο άλλο αποτέλεσμα "ΑΡΝΗΤΙΚΟ". Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο; 

Υπάρχει πιθανότητα χημικής εγκυμοσύνης; "Μια χημική εγκυμοσύνη είναι μια πολύ πρώιμη αποβολή. Ονομάζεται χημική εγκυμοσύνη επειδή επιβεβαιώνεται από μια εξέταση αίματος ή ούρων που μετρά την ποσότητα της ορμόνης εγκυμοσύνης της ανθρώπινης χοριακής γοναδοτροπίνης (hCG) στο σώμα σας."

Είμαι να σκάσω.. είμαι σε μία φάση που δεν θέλω να κάνω άλλη προσπάθεια. Απογοητεύτικα... 

ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8 

δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕

κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο 

Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά 

εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω  

Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8 

δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕

κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο 

Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά 

εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω  

Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 

Σε ευχαριστώ πολύ που το μοιράστηκες μαζί μου! Μου δίνεις δύναμη.. δεν θα πω οτι είμαι πολύ καλά ψυχολογικά,  μετά από 2 θετικά τεστ και μια χοριακή κάτω από 5 είναι αρκετά ψυχοφθορο για κάθε γυναίκα (εσύ και άλλες κοπέλες κατανοούν τέτοιες καταστάσεις) .

Εγώ εύχομαι απο καρδιάς σε σένα ότι καλύτερο και με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας! 🧿🧿🧿🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2024 at 1:58 ΠΜ, ο/η Eirinistz είπε:

Αυτό ακριβώς μου έγινε και εμένα αυτόν τον μήνα γι αυτό σου είπα ότι δεν έχω την καλύτερη εμπειρία από αυτήν την εταιρία. 
Εκανα τεστ μια μέρα πριν την περίοδο και μου βγήκε θετικό και την επόμενη μέρα ξανά εκανα αλλης εταιριασ Ήταν και αρνητικό. Φυσικά μου ήρθε κανονικά απλά με μια μέρα καθυστέρηση! 
 

Μια κοπέλα εδώ μου πρότεινε τα onestep που είναι και πρώιμης ανίχνευσης και τα αγόρασα. Είναι και πολύ πιο οικονομικά. 
 

Εύχομαι κάποια στιγμή να τα καταφέρουμε όλες οσες προσπαθούμε κορίτσι μου!!!!🌸

Την απογοήτευση την νιωθω και εγω όποτε μου έρχεται η περίοδος αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε ότι ξεκινάει ένας νέος μήνας προσπαθειών 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση που νιώθεις κάθε φορά που έρχεται η περίοδος. Είναι μια δύσκολη διαδικασία, γεμάτη συναισθηματικές προκλήσεις. Ελπίζω πραγματικά να έχουμε όλες επιτυχία σύντομα!

Είναι καλό που δοκίμασες τα τεστ πρώιμης ανίχνευσης. Πολλές φορές, τα αποτελέσματα μπορεί να διαφέρουν ανάλογα με την ευαισθησία του τεστ ή το πότε το κάνεις. Ευχαριστώ που μοιράστηκες την εμπειρία σου και τη συμβουλή για τα onestep. Θα τα έχω υπόψη μου.

Συνέχισε να προσπαθείς και να παραμένεις θετική! Μια νέα μέρα, ένας νέος μήνας, μια νέα ευευκαιρία! Το ίδιο προσπαθώ να κάνω κι εγώ 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2024 at 4:59 ΜΜ, ο/η CHRUMA96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που το μοιράστηκες μαζί μου! Μου δίνεις δύναμη.. δεν θα πω οτι είμαι πολύ καλά ψυχολογικά,  μετά από 2 θετικά τεστ και μια χοριακή κάτω από 5 είναι αρκετά ψυχοφθορο για κάθε γυναίκα (εσύ και άλλες κοπέλες κατανοούν τέτοιες καταστάσεις) .

Εγώ εύχομαι απο καρδιάς σε σένα ότι καλύτερο και με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας! 🧿🧿🧿🩷

Όταν με το καλό νιώσεις έτοιμη ξεκίνησε την προσπάθεια ξανά κορίτσι μου μετά από μια καταιγίδα πάντα βγαίνει το 🌈 μην τα παρατήσεις.. 

για εμένα το καλύτερο γιατρικό ώστε να μπορεσω να προχωρήσω και να ανέβω ψυχολογικά ήταν να μεινω εγκυος ξανά και όσο πιο γρήγορα γινόταν και αυτό εβαλα σκοπο και τώρα σε λίγο καιρό πρώτα ο θεος θα κρατήσω στα χέρια μου το δεύτερο παιδάκι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2024 at 11:10 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Όταν με το καλό νιώσεις έτοιμη ξεκίνησε την προσπάθεια ξανά κορίτσι μου μετά από μια καταιγίδα πάντα βγαίνει το 🌈 μην τα παρατήσεις.. 

για εμένα το καλύτερο γιατρικό ώστε να μπορεσω να προχωρήσω και να ανέβω ψυχολογικά ήταν να μεινω εγκυος ξανά και όσο πιο γρήγορα γινόταν και αυτό εβαλα σκοπο και τώρα σε λίγο καιρό πρώτα ο θεος θα κρατήσω στα χέρια μου το δεύτερο παιδάκι μου..

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σου και την υποστήριξή σου. Είναι πραγματικά παρήγορο να ακούω την εμπειρία σου και να βλέπω πόσο σε βοήθησε να συνεχίσεις και να ανέβεις ψυχολογικά. Εύχομαι τα καλύτερα για σένα και το μωράκι που περιμένεις. Με ενθαρρύνεις πολύ και θα προσπαθήσω να κρατήσω την αισιοδοξία μου και να συνεχίσω την προσπάθεια. Σε ευχαριστώ ξανά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
    • Προσωπικά να μην κάνεις άλλη χοριακη, να πας για υπέρηχο.  Αχ δεν μπορώ να θυμηθώ το ψευδώνυμο της φίλη μου να την έκανα ταγκ. Είναι στο θέμα εξωσωματικη 2022 Έκανε χοριακες είχε κάτι παρόμοιο με εσένα κραταει την κορούλα της στην αγκαλιά της. Και η μικρή μας είναι σχεδόν 2 Χρ     
    • Σοφία μ με το καλο το μωρακι σ! Ναι εγω κανω συσπάσεις απο 19 εβδ περίπου κ παίρνω μαγνήσιο. Ελα στην ομαδα που σ ειπε η @Tonakiv ειμαστε αρκετά κορίτσια εκει
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...