Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

@Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα με είχε βάλει 6 και 3 (περίπου αν θυμάμαι καλα )να πάμε για καρδιά αλλά κάτι του έτυχε και με ακύρωσε το ραντεβού ο γιατρός και πήγα 7 εβδ και πιστεύω καλύτερα που έγινε έτσι γιατί 6&3 πάλι δεν ξέρω αν θα μπορούσα να ακούσω κάτι γιατί στις 7 εβδ που πήγα ο ήχος δεν ήταν πολύ δυνατός της καρδιάς αλλά μετά από μια βδομάδα ήταν δυνατός και καθαρός 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Και πάλι νωρίς μου φαίνεται κορίτσι μου. Αλλά πήγαινε την άλλη Παρασκευή και βλέπεις. 

Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.

Εγώ και στα δύο μου παιδιά και στο τελευταίο που έχασα άκουσα καρδούλα 6+2 με 6+4 Κάπου εκεί όλα....

Οπότε θα ακούσετε πιστεύω!!!με το καλό 🙏 🙏 💝 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ και στα δύο μου παιδιά και στο τελευταίο που έχασα άκουσα καρδούλα 6+2 με 6+4 Κάπου εκεί όλα....

Οπότε θα ακούσετε πιστεύω!!!με το καλό 🙏 🙏 💝 

Μακαρι 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2024 at 1:53 ΜΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Μπαίνω να σας γραψω τ νέα μου! @elbeμου νομίζω πως η @Girly είχε χαμηλα αιμοπετάλια στην πρώτη εγκυμοσύνη και όλα πήγαν μια χαρά!!! 🙏😍❤️

εγω τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού με το γιατρό τ νοσοκομείου!!! Είναι φοβερός κορίτσια!!! Υπέροχος! Ήρεμος κατατοπιστικός αναλυτικός με κάθε λεπτομέρεια! Έφυγα κ δν είχα καμία απορία !!! Είμαι ηρεμη! Είμαι αισιόδοξη , είμαι καλά και ειδαμε το μωρακι μου 10εβδοναδων ανθρωπάκι ν έχει γίνει ! Μ έδειξε κ εικόνα από μέσα πως είναι στη φωλίτσα του και είναι έρωτας ❤️😍❤️🥹😍!!! Τρελάθηκα! Έχουμε 167 παλμούς! Μ είπε ότι όλα είναι τέλεια !!! Και όλα θ πάνε πολύ καλά! Μ είπε ν μειώσουμε τη προγεστερονη! Κόβω από σήμερα τη κολπική γελη , την άλλη βδομάδα τις ενέσεις και μετά την αυχενική διαφάνεια και τα ουτροτζεσταν !!!! Δν υπάσχει κανένας λόγος μ λέει ν παίρνεις προγεστερονη! Το μωρό είναι πολύ καλά δεμένο πάνω σου!!! Αχ κορίτσια μουυυυυυ είμαι τόσο χαρούμενη 😍😍

οσον αφορά τ συμπτώματα και γώ μπορώ ν πω πως μετά τις 3 4 η ώρα ξεκινάω ν μπαίνω σε καράβι! Ναυτία φουλ παρόλο που παίρνω κ το χάπι , ιδιαίτερα κατά τις 7 8 η ώρα και μέχρι 12 νιλα κακια είμαι!!! Ας ελπίσουμε ν σταματήσουμε σε δυο βδομαδες! Και τώρα που θ αρχίσω ν μειώνω κ την προγεστερονη να ελαττωθούν και τ συμπτώματα! Πάντως @Θέτις Κ. νυχτοπούλια τ βλέπω τ μωρά μας! Βραδινές ναυτίες! 
θ κλείσω και αυχενική διαφάνεια μετά του Αγίου πνεύματος για ν είναι κ π άντρας μ εδώ!!!! Αύριο θ πάω ν κάνω τις εξετάσεις της αιματολόγου! 

@elbe δεν πρόλαβα να διαβάσω ακριβώςς τι ρωτάς. 

Γενικά έχω χαμηλά αιμοπετάλια, στην εγκυμοσύνη όταν ήμουν  39+5 ειχα γυναικολόγο και είδαμε ότι τα αιμοπετάλια πέσανε ακόμα πιο πολύ , με έστειλε στην κλινική και 40 ακριβώς μπήκα για πρόκληση (μένω Γερμανία και δεν κάνουν με το καλημέρα καισαρική) παλέψαμε μήπως και δεν προλάβουμε να γεννήσω χωρίς καισαρική αλλά εμένα δε με έπιασαν πόνοι κτλ το βράδυ είχα ανεκτους πόνους αλλά 0 διαστολή και καμιά εξέλιξη κάνανε συνεχως αιματολογικές εξετάσεις το πρωί εφόσον έγινε επανέλεγχο στις αιματολογικές είδαμε ότι έπεφταν και άλλο τα αιμοπετάλια δεν μας επαιρνε να περιμένουμε. Οπότε μπήκα για καισαρική με τον τελευταίο επανέλεγχο αίματος να μου δίνει το οκ για επισκληριδειο αλλιώς έπρεπε να έκανα ολικη νάρκωση. 

Και το πιο παράλογο απ' όλα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη δεν είχα θέμα με τα αιμοπετάλια 🤷 ήταν σε όρια ακόμα και για φυσιολογικό τοκετό . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ααααχχχχ μακάρι να μπορούσσα να πάω κορίτσι μου. Δεν την αντέχω τη ζέστη ούτε στα κανονικά μου... Όχι τώρα που είμαι 30 εβδομάδων έγγυος και +10 κιλά!!!

Λίγο υπομονή ❤️ το πρώτο μου παιδί το γέννησα τελευταία μέρα Αυγούστου. Είχα φάει όλο το καλοκαίρι. Κ βάλε και περπάτημα χιλιόμετρα στην Αθήνα για να εμπεδωθεί κτλ κτλ. Σε νιώθω , έχω βρεθεί στην θέση σου. 
 

Προσωπικά έκανα πολλά ντουζακια. Δούλευα κιόλας κανονικά αλλά μετά που βγήκα σε άδεια κάθε μέρα ντουζ κ στο εξοχικό των θείων μου στην Λούτσα που είχε δροσιά. Μπάνια δν έκανα ούτε εγώ. Δν ήμουν σίγουρη για το νερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μας είπε να πάμε την επόμενη Παρασκευή που θα είμαστε 6w και 3d. 
Και εγώ τον πρώτο υπέρηχο τον εκανα στις 4 εβδομάδες και 3 μέρες και είδαμε σάκο. 
Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον υπέρηχο σου🙏

Ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️ Αναμένουμε να ακούσεις τον πιο όμορφο ήχο. 
Είναι κάθε φορά πολύ ωραίο συναίσθημα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Λίγο υπομονή ❤️ το πρώτο μου παιδί το γέννησα τελευταία μέρα Αυγούστου. Είχα φάει όλο το καλοκαίρι. Κ βάλε και περπάτημα χιλιόμετρα στην Αθήνα για να εμπεδωθεί κτλ κτλ. Σε νιώθω , έχω βρεθεί στην θέση σου. 
 

Προσωπικά έκανα πολλά ντουζακια. Δούλευα κιόλας κανονικά αλλά μετά που βγήκα σε άδεια κάθε μέρα ντουζ κ στο εξοχικό των θείων μου στην Λούτσα που είχε δροσιά. Μπάνια δν έκανα ούτε εγώ. Δν ήμουν σίγουρη για το νερό.

Εδώ στη Λευκάδα είμαι λίγο καλύτερα είναι η αλήθεια. Αλλά σε 2 βδομάδες θα καατέβω Αθήνα μέχρι να γεννήσω. Εγώ έχω και την μπάλα για να βοηθήσω την εμπέδωση. Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα βέβαια γιατί περιμένω να κάνω τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω στις κοπέλες που ο σύντροφος έχει προβεί σε ανδρολογικο έλεγχο, πως προέκυψε; για παράδειγμα προέκυψε ύστερα από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες; ως προγγενητικος έλεγχος; σε τι στάδιο έγινε ο έλεγχος; 

Επειδή ο συντροφος μου θέλει να προβεί σε εξετάσεις,  φοβάται θα το έλεγα,  είναι 34 χρονών και κάπως θέλει να το αποκλείσουμε σαν ενδεχόμενο (είναι επηρεασμένος και από ένα γνωστό μας που είχε θέμα εκείνος και πλέον δεν μπορεί να κάνει άλλο παιδάκι με δικό του σπερμα) 

Έχουμε εδώ στην περιοχή ανδρολογο-ουρολόγο, είχε χρειαστεί κάποια στιγμή να τον επισκεφθούμε και σε ερώτηση μου αν αναλαμβάνει ανδρολογικο έλεγχο για υπογονιμοτητα θυμάμαι είχε πει ναι...κοίταξα βέβαια είναι και το genesis crete που τα αναλαμβάνει αυτά εξ ολοκλήρου αφού είναι κέντρο εξωσωματικης, δεν ξέρω, να έρθω πρώτα σε επικοινωνία με τον γιατρό εδώ ή κατευθείαν στο κέντρο αυτό;

Όσον αφορά τα δικά μου φαντάζομαι αφού υπήρξε μια σύλληψη τον περασμένο Οκτώβριο θα είναι εντάξει οι σάλπιγγες κλπ , δε ξέρω μήπως και η αποξεση που είχα κάνει βοηθάει γενικα και την μητρα να ναι πιο καθαρή και έτοιμη για επόμενη σύλληψη 

Γιατρό που να με παρακολουθεί δεν έχω,  είχα έρθει σε επικοινωνία με τον υποψήφιο γιατρό που θέλω να έχω,  αλλά τηλεφωνικά, δεν έχουμε γνωριστεί ακόμα να το πω έτσι 

Από την εμπειρία μου θα σου πω ότι ένα Τσεκ απ στο σπερμα με ένα απλό σπερμοδιαγραμμα είναι τόσο σημαντικό. 
ο άντρας μου στα 26 του είχε ενόχληση κατά την ούρηση. Πήγε σε ουρολόγο-ανδρολόγο του λέει θα είναι ουρολοίμωξη αλλά κάνε κ ένα σπερμοδιαγραμμα. Ήταν όντως ουρολοίμωξη αλλά το σπερμοδιαγραμμα  Βγήκε χαλια. Πολύ χαλια. Στο ραντεβού ψηλάφισε την περιοχή και βρήκε κιρσοκηλη που λόγω νεότητας και λόγω αποτελεσμάτων στις εξετάσεις έχριζε άμεσης εγχείρησης. 

απο τότε ο άντρας μου σε όλους τους φίλους του προτείνει πάντα και τακτικά σπερμοδιαγραμμα γιατί κ ο ίδιος δεν είχε κάποιο σημάδι το βρήκε εντελώς τυχαία και σε παρά πολύ προχωρημένο στάδιο.
 

Καλό είναι να γίνονται λοιπόν εξετάσεις απλές που είναι τόσο απλές όσο να δώσεις αίμα.  
 

χωρις άγχος, απλά διαγνωστικά όπως κάνουμε κ εμείς το τεστ παπ. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Εδώ στη Λευκάδα είμαι λίγο καλύτερα είναι η αλήθεια. Αλλά σε 2 βδομάδες θα καατέβω Αθήνα μέχρι να γεννήσω. Εγώ έχω και την μπάλα για να βοηθήσω την εμπέδωση. Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα βέβαια γιατί περιμένω να κάνω τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.

Είχα κ μπάλα και σκάλες και ρεμποζο και μαία και μαθήματα και τα πάντα. Αλλά την εξάλειψη του τραχήλου και στις 2 γέννες μου τις πέτυχα με παρά πολύ περπάτημα. Πολύ περπάτημα όμως. 10 χλμ τουλάχιστον. 
και φυσικά παίζει ρόλο κ ο γιατρός. Ο πρώτος μου στην Αθήνα ήταν επαγγελματίας με άφησε και μετά τις 40 εβδ χωρίς τρομοκρατία κτλ.. 
40+5 με πήρε στο πρώτο εν τελη. 

ο δεύτερος επαρχία δεν ήταν καλός αλλά δν υπήρχε κανένας καλός. Ευτυχώς όμως έφτασα 40 εβδ κ στο δεύτερο  (ήθελε να με βάλει με πρόκληση από τις 38 λες και ήμουν καμία πρωτάρα και δν είχα ενημερωθεί😂). 
Πάντως και τα δυο παιδάκια μου δεν βιάστηκαν να βγουνε. 
 

ευχομαι κ σε σένα να είναι ένας τοκετός όμορφος και με σεβασμό. ❤️❤️❤️ πολύ σημαντικά τα μαθήματα κ ακόμα πιο σημαντική ειναι η μαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσι μου και σε εμάς έτσι ακριβώς είναι, φοβάται και εμένα να πάει για τον ίδιο λόγο, έχουμε έναν γνωστό που είχε μια μικρη κυρσοκηλη την χειρούργησε αλλά το σπερμα δεν κατάφερε να δυναμώσει ούτε μετά το χειρουργείο. Λόγω αυτού και ο δικός μου φοβάται να κανει την εξέταση. 
 

ο γυναικολόγος μου μου είπε σε 3 μήνες ακόμη( προσπαθούμε ήδη 6) αν δεν καταφέρουμε θα πρέπει σίγουρα να εξεταστεί ο σύντροφος και μετά εγω. 
 

εδεις ποσό καιρό προσπαθείτε ; 

Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα

Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Από την εμπειρία μου θα σου πω ότι ένα Τσεκ απ στο σπερμα με ένα απλό σπερμοδιαγραμμα είναι τόσο σημαντικό. 
ο άντρας μου στα 26 του είχε ενόχληση κατά την ούρηση. Πήγε σε ουρολόγο-ανδρολόγο του λέει θα είναι ουρολοίμωξη αλλά κάνε κ ένα σπερμοδιαγραμμα. Ήταν όντως ουρολοίμωξη αλλά το σπερμοδιαγραμμα  Βγήκε χαλια. Πολύ χαλια. Στο ραντεβού ψηλάφισε την περιοχή και βρήκε κιρσοκηλη που λόγω νεότητας και λόγω αποτελεσμάτων στις εξετάσεις έχριζε άμεσης εγχείρησης. 

απο τότε ο άντρας μου σε όλους τους φίλους του προτείνει πάντα και τακτικά σπερμοδιαγραμμα γιατί κ ο ίδιος δεν είχε κάποιο σημάδι το βρήκε εντελώς τυχαία και σε παρά πολύ προχωρημένο στάδιο.
 

Καλό είναι να γίνονται λοιπόν εξετάσεις απλές που είναι τόσο απλές όσο να δώσεις αίμα.  
 

χωρις άγχος, απλά διαγνωστικά όπως κάνουμε κ εμείς το τεστ παπ. 😊

Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο...

Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο...

Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 

Εμείς κάναμε εξέταση Σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και dfi όταν κλείσαμε ένα χρόνο προσπάθειες 

η γνωμη μου είναι πως αν μπει σε αυτήν την διαδικασία ο σύντροφος να κάνει την εξέταση σε εξειδικευμένο κέντρο μην πάει σε μικροβιολογικά την περιοχής έχουμε δει τεράστιες αποκλίσεις στα αποτελέσματα απο κορίτσια εδώ που πήγαν σε μικροβιολογικά και το αποτέλεσμα βγήκε ένα σπερμα  μέτριο προς καλό και τελικά όταν πήγαν σε εξειδικευμένο είχαν ένα κακο αποτέλεσμα 

παντως θα συμφωνήσω και εγω μπορείτε να πάτε σε έναν ουρολόγο (κάτι εμείς που δεν το κάναμε και βλακεία μας) και μετά να πάτε για εξέταση αλλά θα έλεγα άσε να περάσει το καλοκαίρι και μετά από Σεπτέμβρη Οκτώβρη να πάτε να κάνετε μερικές προσπάθειες ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω στις κοπέλες που ο σύντροφος έχει προβεί σε ανδρολογικο έλεγχο, πως προέκυψε; για παράδειγμα προέκυψε ύστερα από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες; ως προγγενητικος έλεγχος; σε τι στάδιο έγινε ο έλεγχος; 

Επειδή ο συντροφος μου θέλει να προβεί σε εξετάσεις,  φοβάται θα το έλεγα,  είναι 34 χρονών και κάπως θέλει να το αποκλείσουμε σαν ενδεχόμενο (είναι επηρεασμένος και από ένα γνωστό μας που είχε θέμα εκείνος και πλέον δεν μπορεί να κάνει άλλο παιδάκι με δικό του σπερμα) 

Έχουμε εδώ στην περιοχή ανδρολογο-ουρολόγο, είχε χρειαστεί κάποια στιγμή να τον επισκεφθούμε και σε ερώτηση μου αν αναλαμβάνει ανδρολογικο έλεγχο για υπογονιμοτητα θυμάμαι είχε πει ναι...κοίταξα βέβαια είναι και το genesis crete που τα αναλαμβάνει αυτά εξ ολοκλήρου αφού είναι κέντρο εξωσωματικης, δεν ξέρω, να έρθω πρώτα σε επικοινωνία με τον γιατρό εδώ ή κατευθείαν στο κέντρο αυτό;

Όσον αφορά τα δικά μου φαντάζομαι αφού υπήρξε μια σύλληψη τον περασμένο Οκτώβριο θα είναι εντάξει οι σάλπιγγες κλπ , δε ξέρω μήπως και η αποξεση που είχα κάνει βοηθάει γενικα και την μητρα να ναι πιο καθαρή και έτοιμη για επόμενη σύλληψη 

Γιατρό που να με παρακολουθεί δεν έχω,  είχα έρθει σε επικοινωνία με τον υποψήφιο γιατρό που θέλω να έχω,  αλλά τηλεφωνικά, δεν έχουμε γνωριστεί ακόμα να το πω έτσι 

Γεια σου!Εμεις καναμε εξετασεις για το σπερμα γυρω στο 8μηνο προσπαθειων,γιατι τοτε μας το ειπε ο γυναικολογος, αλλα γνωμη μου ειναι οτι καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη, γι αυτο καλυτερα να πατε σε εναν ανδρολογο-ουρολογο να σας καθοδηγησει και να σας στειλει σε αξιοπιστο κεντρο, καθως τα κλασικα μικροβιολογικα δεν ειναι εξειδικευμενα για αυτες τις εξετασεις. Φιλη μου ,κανανε κσι οι δυο εξετασεις μολις ξεκινησαν τις προσπαθειες. Δεν ειναι τιποτα πιστεψε με. Ισα ισα θα νιωσετε πιο ηρεμοι, παρα να αναρωτιεστε.  Ετσι οπως κανουμε εμεις καθε χρονο γυναικολογικο ελεγχο θα μπορουσαν να κανουν κι αυτοι την επισκεψη τους στον ουρολογο να ξερουν τι γινεται ,εγω αυτο πιστευω να σου πω την αληθεια! Δεν πρεπει να ειναι ταμπου🙂Ολα θα πανε καλα😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!! 
 

Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞 

 

IMG_6448.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!! 
 

Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞 

 

IMG_6448.jpeg

Περαστικά κορίτσι, ταλαιπωρήθηκες πολύ!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθεια! Τα μικρά καλά είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Περαστικά κορίτσι, ταλαιπωρήθηκες πολύ!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθεια! Τα μικρά καλά είναι;

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας, εάν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο!

Έκανα την υστεροσκόπηση 28 Μαΐου πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου αντισυλληπτικα για αυτό το μήνα για την εξέταση! Μετά την επέμβαση είχα αίμα για 4 μερες ! Καθάρισα εντελώς στη βδομάδα! Και τώρα στις 13 Ιουνίου πήρα το τελευταίο χαπι από τα αντισυλληπτικα και αναμένω περίοδο!

Αλλά έχει τώρα τη τελευταία εβδομάδα που έχω συνεχώς στο σκούπισμα καφέ εκκρίσεις! Λογικά θα μου έρθει περιοδος μέχρι τη Πέμπτη που θα κλείσω 7 μέρες από το τελευταίο χαπι ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 

Ευτυχώς που δεν κόλλησαν τα μικρά, άντε να φύγει το μικρόβιο πλήρως να ηρεμήσεις και εσύ! Η μικρή μου καλά, μεγαλώνουμε! Τώρα έγινε 15 μηνών και είναι στη φάση που στέκετεται μόνη της και κάνει βήματα αλλά θέλει να κρατιέται! Ο παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ, απλά είναι θέμα αυτοπεποίθησης! Δο΄ξα το Θεό, είναι γερή και όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Ευτυχώς που δεν κόλλησαν τα μικρά, άντε να φύγει το μικρόβιο πλήρως να ηρεμήσεις και εσύ! Η μικρή μου καλά, μεγαλώνουμε! Τώρα έγινε 15 μηνών και είναι στη φάση που στέκετεται μόνη της και κάνει βήματα αλλά θέλει να κρατιέται! Ο παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ, απλά είναι θέμα αυτοπεποίθησης! Δο΄ξα το Θεό, είναι γερή και όλα καλά! 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας, εάν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο!

Έκανα την υστεροσκόπηση 28 Μαΐου πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου αντισυλληπτικα για αυτό το μήνα για την εξέταση! Μετά την επέμβαση είχα αίμα για 4 μερες ! Καθάρισα εντελώς στη βδομάδα! Και τώρα στις 13 Ιουνίου πήρα το τελευταίο χαπι από τα αντισυλληπτικα και αναμένω περίοδο!

Αλλά έχει τώρα τη τελευταία εβδομάδα που έχω συνεχώς στο σκούπισμα καφέ εκκρίσεις! Λογικά θα μου έρθει περιοδος μέχρι τη Πέμπτη που θα κλείσω 7 μέρες από το τελευταίο χαπι ?

 

Εμένα μου ερχόταν στις 3 μέρες. Δηλαδή, τελείωνα το κουτί Παρασκευή και μου ερχόταν τη Δευτέρα. Ρώτησες το γιατρό σου για τις εκκρίσεις; Εγώ όσο έπαιρνα τα χάπια δεν το είχα αυτό. Μήπως έχει να κάνει με την υστεροσκόπηση δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα μου ερχόταν στις 3 μέρες. Δηλαδή, τελείωνα το κουτί Παρασκευή και μου ερχόταν τη Δευτέρα. Ρώτησες το γιατρό σου για τις εκκρίσεις; Εγώ όσο έπαιρνα τα χάπια δεν το είχα αυτό. Μήπως έχει να κάνει με την υστεροσκόπηση δεν ξέρω.

Θα την ενοχλήσω αύριο! Εγώ σήμερα είμαι 3 μέρα,περιόδο ακόμα δεν έχω! Έχω έντονους πόνους! Και αναμένω να κατέβει, αλλά αυτό με τις καφέ εκκρίσεις με ανησυχεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Θα την ενοχλήσω αύριο! Εγώ σήμερα είμαι 3 μέρα,περιόδο ακόμα δεν έχω! Έχω έντονους πόνους! Και αναμένω να κατέβει, αλλά αυτό με τις καφέ εκκρίσεις με ανησυχεί. 

Να μην ανησυχείς κορίτσι μου. Μίλα με τη γιατρό σου και θα σε ηρεμήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να μην ανησυχείς κορίτσι μου. Μίλα με τη γιατρό σου και θα σε ηρεμήσει. 

Εσυ όταν τα σταμάτησες εντελώς ο κύκλος σου ήταν οκ ή χάλασε? Εγώ τα πήρα για ένα μήνα μόνο και τώρα δε θα ξανά πάρω! Απλά φοβάμαι μη μου μπέρδεψε το κύκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...