Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Η αλήθεια είναι πως μέχρι το πρωί ήμουν σε μια άρνηση για τεστ και φοβόμουν. Τώρα νιώθω έτοιμη να το κάνω και θα αποδεχτώ ότι αποτέλεσμα βγει.

Ότι και να γίνει μη μασάς! Εμείς θα είμαστε εδώ και θα περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ όταν μου συνέβη το ίδιο, σε μικρότερο διάστημα πήγα στα επείγοντα για έναν γρήγορο υπέρηχο. Είδα ότι κουνιέται, ακούσαμε καρδούλα, ηρέμησα κι έφυγα...

Συμφωνώ, θα σου φύγει και το άγχος που μπορεί να το νιώθει και να είναι ήσυχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elk είπε:

εδώ η κοπέλα γραφει την εμπηρια της που προσπαθούσε 1,5 χρόνο για μωρακι 

Πήγε έκανε αφαιρέσει πολύποδα 

Αν θες διάβασε την ιστορία της 

η κοπέλα γέννησε τον ιανουαριο του 24

https://mammyland.com/topic/35537-morakia-ianoyarioy-2024/#comments

Σ'ευχαριστώ πάρα πολυ που μπήκες στη διαδικασία να ψάξεις και να ασχοληθείς για να με καθησυχάσεις και να μου δώσεις δύναμη μέσα από τη ψυχή μου 💕

Ξέρεις τι με αγχώνει ότι δεν έχουμε ούτε μια σύλληψη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σου...μακάρι να μας πεις όμορφα νέα...αλλά αν όχι πάμε για τον επόμενο...

Ρε κορίτσια επειδή δεν θυμάμαι καθόλου, είμαι 21 εβδομάδα, μέχρι χθές τις τελευταίες 2 εβδομάδες περίπου ένοιωθα την μπέμπα πρωί μεσημέρι και βράδυ όταν ξάπλωνα και χαλάρωνα, αλλά εχθές το βράδυ τίποτα, το πρώι που ξύπνησα τίποτα, πριν καμια ώρα έφαγα τυρόπιτα που δεν κάνει μπας και κουνηθεί και ξαπλωσα και μόνο κάτι λίγο σχεδόν ανεπαίσθητο ένοιωσα που δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν το μωρό. Είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες; Ο άντρας μου λέει πως έτσι ήταν και στα άλλα δύο αλλά εγώ έχω αγχωθεί. Είπα να περιμένω και το μεσημέρι να δω αν την καταλάβω και μετά αν δεν να πάρω τον γιατρό. 

Είσαι σε σχετικά μικρή εβδομάδα ακόμα για να ανησυχείς. Ωστόσο φάε κάτι με ζάχαρη να δεις αν θα ανταποκριθεί. Εμένα κουνιόταν και όταν έπινα πολύ παγωμένο νερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολυ που μπήκες στη διαδικασία να ψάξεις και να ασχοληθείς για να με καθησυχάσεις και να μου δώσεις δύναμη μέσα από τη ψυχή μου 💕

Ξέρεις τι με αγχώνει ότι δεν έχουμε ούτε μια σύλληψη! 

Όσο είχα πολύποδες δεν είχα ΠΟΤΕ σύλληψη, ήρθε όταν καθάρισα. Άρα ούτε αυτό να σε αγχώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ όταν μου συνέβη το ίδιο, σε μικρότερο διάστημα πήγα στα επείγοντα για έναν γρήγορο υπέρηχο. Είδα ότι κουνιέται, ακούσαμε καρδούλα, ηρέμησα κι έφυγα...

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Συμφωνώ, θα σου φύγει και το άγχος που μπορεί να το νιώθει και να είναι ήσυχο.

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Είσαι σε σχετικά μικρή εβδομάδα ακόμα για να ανησυχείς. Ωστόσο φάε κάτι με ζάχαρη να δεις αν θα ανταποκριθεί. Εμένα κουνιόταν και όταν έπινα πολύ παγωμένο νερό. 

Θα πάω το απόγευμα αν δεν κουνηθεί. Ζάχαρη δεν μπορώ να φάω γιατί τα ζάχαρα μου τις τελευταίες μέρες δεν πάνε πολύ καλά, γι αυτό πήρα την τυρόπιτα μπας και...

Θα ξεκινήσω να πίνω νερό όλο το μεσημέρι μήπως της αρέσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολυ που μπήκες στη διαδικασία να ψάξεις και να ασχοληθείς για να με καθησυχάσεις και να μου δώσεις δύναμη μέσα από τη ψυχή μου 💕

Ξέρεις τι με αγχώνει ότι δεν έχουμε ούτε μια σύλληψη! 

Πριν την υστεροσκοπηση (μικρος πολυποδας) δεν είχα ούτε κ γω σύλληψη, ένα μήνα μετά έκανα την εμβρυομεταφορα (ήμουν ήδη σε διαδικασία εξωσωματικής) κ έπιασαν κ τα 2 έμβρυα!!! Το Γενάρη που μας πέρασε έμεινα πρώτη φορά έγκυος φυσιολογικά!! Δεν προχώρησε οκ αλλά έγινε!!! Θα γίνει κ για σένα σύντομα κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

 

 

Θα πάω το απόγευμα αν δεν κουνηθεί. Ζάχαρη δεν μπορώ να φάω γιατί τα ζάχαρα μου τις τελευταίες μέρες δεν πάνε πολύ καλά, γι αυτό πήρα την τυρόπιτα μπας και...

Θα ξεκινήσω να πίνω νερό όλο το μεσημέρι μήπως της αρέσει...

Είναι και η θέση του μωρού καμιά φορά που παίζει ρόλο. Εγώ πχ είχα και πρόσθιο πλακούντα οπότε υπήρχαν φορές που την ένιωθα πολύ ελαφριά. Ειδικά όταν έκοψα τη ζάχαρη εκεί είχα τρομάξει πολύ. Πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι μάλλον αυτή είναι η φυσιολογική της κινητικότητα, απλά επειδή έτρωγα φουλ ζάχαρη πιο πριν, την ένιωθα πολύ έντονα. Βέβαια εγώ έκοψα τη ζάχαρη από μόνη μου, δεν είχα κάποιο θέμα με το ζαχαρο, οπότε όταν ανησυχούσα έτρωγα καμία σοκολάτα ή κανένα παγωτό και ηρεμουσα. 

Από το να αγχώνεσαι αν δεις να συνεχίζεται, κάλεσε τον γιατρό σου να ηρεμήσεις. Ααααα καλά, τώρα το θυμήθηκα, επειδή εγώ ήμουν τρελή, είχα βρει και τραγούδια στο youtube που έλεγαν ότι κάνουν τα έμβρυα να κινούνται 😂😂 

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου, να μας γράψεις νέα σου μόλις νιώσεις ξανά το μωράκι σου 🙏🙏🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Όσο είχα πολύποδες δεν είχα ΠΟΤΕ σύλληψη, ήρθε όταν καθάρισα. Άρα ούτε αυτό να σε αγχώνει.

Μακάρι κορίτσι μου τι να πω 💕🙏 μακάρι όλες που είμαστε σε αυτό το θέμα τόσο καιρό και παιδευόμαστε του χρόνου να έχουμε υγιή μωρα στην αγκαλιά μας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πριν την υστεροσκοπηση (μικρος πολυποδας) δεν είχα ούτε κ γω σύλληψη, ένα μήνα μετά έκανα την εμβρυομεταφορα (ήμουν ήδη σε διαδικασία εξωσωματικής) κ έπιασαν κ τα 2 έμβρυα!!! Το Γενάρη που μας πέρασε έμεινα πρώτη φορά έγκυος φυσιολογικά!! Δεν προχώρησε οκ αλλά έγινε!!! Θα γίνει κ για σένα σύντομα κορίτσι μου!!!

Θυμάμαι το στορυ σου💕 και τις συμβουλές σου λίγες μέρες πριν την υστεροσκόπηση που με καθησυχάζες λέγοντας μου πως δεν είναι τίποτα! Και είχες δίκιο, εύχομαι να έχεις δίκιο και αυτή τη φορά! Και σύντομα να μεινω έγκυος 💕🙏 εύχομαι και  σε εσένα να κρατήσεις τις ενεσουλες στο συρτάρι να είναι αχρείαστες και τον επόμενο μήνα να μας εχεις ευχάριστα💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Θυμάμαι το στορυ σου💕 και τις συμβουλές σου λίγες μέρες πριν την υστεροσκόπηση που με καθησυχάζες λέγοντας μου πως δεν είναι τίποτα! Και είχες δίκιο, εύχομαι να έχεις δίκιο και αυτή τη φορά! Και σύντομα να μεινω έγκυος 💕🙏 εύχομαι και  σε εσένα να κρατήσεις τις ενεσουλες στο συρτάρι να είναι αχρείαστες και τον επόμενο μήνα να μας εχεις ευχάριστα💫

Όλες θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου!! Απλά για κάποιο λόγο δεν ήταν ακόμα ο καιρός του. Θα έρθει όμως για όλα τα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Το ζω από την απόξεση και μετά αυτό. Και νομίζω ότι δεν με καταλαβαίνει κανείς.

Ειδικά όταν οι δικοί μου άνθρωποι λένε μην αγχώνεσαι, έχω σχεδόν σταματήσει να τους μιλάω. Νομίζω δεν με ακούν πραγματικά και το να μην αγχώνομαι δεν το βρίσκω απάντηση που με βοηθάει.

Μακάρι να βρω το θάρρος σου.

@Παρασκευαιδου να ξέρεις ότι όταν πέφτω πολύ, όπως εχθές, σκεφτόμουν τη γυάλα σου και ελπίζω.

Το όνομα μου είναι Ελπίδα . Τυχαίο?? 

Ξέρω και νιώθω ακριβώς όλα αυτά που λέτε 1.5 χρ για το πρώτο παιδί και 4.5 για το δεύτερο μαζί με πολλές δυσάρεστες καταστάσεις είχα φτάσει στον πάτο,έκανα κακό σε έμενα με αυτοτραυματισμόυ μετά την δεύτερη εξωσωματικη,ακολούθησε ψυχολογική θεραπεία και μόλις έστρωσα....στο 3 μηνο ήμουν έγκυος στον δεύτερο. Για αυτό σας λέω το 3 μηνο . Για αυτό θέλω να σας δυναμώσει δεν είναι καμία μάντισσα ή μάγισσα ή οτιδήποτε άλλο .. απλά. Ξέρω η γυάλα μου είναι μαγική. Και είπαμε έχω γενέθλια και θα ζήσουμε αυτό το τρίμηνο πολλά τεστ . Πολλά μωράκια θα γεννηθούν τον Μάιο 2025 !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ή μήπως καρκινάκι;;;

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Σωστό κι αυτό!! Δώσε μας τα φώτα σου @Παρασκευαιδου!!!

Καρκινακι.. γκρίνια και παράπονο αλλά φτερούγες για όλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το όνομα μου είναι Ελπίδα . Τυχαίο?? 

Ξέρω και νιώθω ακριβώς όλα αυτά που λέτε 1.5 χρ για το πρώτο παιδί και 4.5 για το δεύτερο μαζί με πολλές δυσάρεστες καταστάσεις είχα φτάσει στον πάτο,έκανα κακό σε έμενα με αυτοτραυματισμόυ μετά την δεύτερη εξωσωματικη,ακολούθησε ψυχολογική θεραπεία και μόλις έστρωσα....στο 3 μηνο ήμουν έγκυος στον δεύτερο. Για αυτό σας λέω το 3 μηνο . Για αυτό θέλω να σας δυναμώσει δεν είναι καμία μάντισσα ή μάγισσα ή οτιδήποτε άλλο .. απλά. Ξέρω η γυάλα μου είναι μαγική. Και είπαμε έχω γενέθλια και θα ζήσουμε αυτό το τρίμηνο πολλά τεστ . Πολλά μωράκια θα γεννηθούν τον Μάιο 2025 !! 

μια μεγάλη αγκαλιά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όλες θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου!! Απλά για κάποιο λόγο δεν ήταν ακόμα ο καιρός του. Θα έρθει όμως για όλα τα κορίτσια!!!

Αντε μακάρι να έρθει σύντομα σε όλες μας 🙏💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το όνομα μου είναι Ελπίδα . Τυχαίο?? 

Ξέρω και νιώθω ακριβώς όλα αυτά που λέτε 1.5 χρ για το πρώτο παιδί και 4.5 για το δεύτερο μαζί με πολλές δυσάρεστες καταστάσεις είχα φτάσει στον πάτο,έκανα κακό σε έμενα με αυτοτραυματισμόυ μετά την δεύτερη εξωσωματικη,ακολούθησε ψυχολογική θεραπεία και μόλις έστρωσα....στο 3 μηνο ήμουν έγκυος στον δεύτερο. Για αυτό σας λέω το 3 μηνο . Για αυτό θέλω να σας δυναμώσει δεν είναι καμία μάντισσα ή μάγισσα ή οτιδήποτε άλλο .. απλά. Ξέρω η γυάλα μου είναι μαγική. Και είπαμε έχω γενέθλια και θα ζήσουμε αυτό το τρίμηνο πολλά τεστ . Πολλά μωράκια θα γεννηθούν τον Μάιο 2025 !! 

ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΟΝΟΜΑ! Όχι δεν είναι τυχαίο τελικά.

Μάιο παντρεύτηκα, ας είναι κι γι' άλλον έναν λόγο ο μήνας της
❤️μου.

Συνέχισε να μας δίνει την ελπίδα σου κι ας μην είσαι μάντισσα ή μάγισσα, εμάς μας βοηθάς. Σ ευχαριστούμε πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το όνομα μου είναι Ελπίδα . Τυχαίο?? 

Ξέρω και νιώθω ακριβώς όλα αυτά που λέτε 1.5 χρ για το πρώτο παιδί και 4.5 για το δεύτερο μαζί με πολλές δυσάρεστες καταστάσεις είχα φτάσει στον πάτο,έκανα κακό σε έμενα με αυτοτραυματισμόυ μετά την δεύτερη εξωσωματικη,ακολούθησε ψυχολογική θεραπεία και μόλις έστρωσα....στο 3 μηνο ήμουν έγκυος στον δεύτερο. Για αυτό σας λέω το 3 μηνο . Για αυτό θέλω να σας δυναμώσει δεν είναι καμία μάντισσα ή μάγισσα ή οτιδήποτε άλλο .. απλά. Ξέρω η γυάλα μου είναι μαγική. Και είπαμε έχω γενέθλια και θα ζήσουμε αυτό το τρίμηνο πολλά τεστ . Πολλά μωράκια θα γεννηθούν τον Μάιο 2025 !! 

Τεραστια αγκαλια!!!!ελπιζω ν εφτασε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Αγκαλιά από όλες μας @Παρασκευαιδου

@Παρασκευαιδου μια τεράστια αγκαλιά και ένα μεγάλο ευχαριστώ που μετά από όσα περασες είσαι εδώ και δίνεις δύναμη σε όλες μας 💫🙏

αλλά μη μου χαλάς το όνειρο🤣 πιστεύα όντως ότι μας έβλεπες σε κάποια γυάλα με κοιλίτσες 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το όνομα μου είναι Ελπίδα . Τυχαίο?? 

Ξέρω και νιώθω ακριβώς όλα αυτά που λέτε 1.5 χρ για το πρώτο παιδί και 4.5 για το δεύτερο μαζί με πολλές δυσάρεστες καταστάσεις είχα φτάσει στον πάτο,έκανα κακό σε έμενα με αυτοτραυματισμόυ μετά την δεύτερη εξωσωματικη,ακολούθησε ψυχολογική θεραπεία και μόλις έστρωσα....στο 3 μηνο ήμουν έγκυος στον δεύτερο. Για αυτό σας λέω το 3 μηνο . Για αυτό θέλω να σας δυναμώσει δεν είναι καμία μάντισσα ή μάγισσα ή οτιδήποτε άλλο .. απλά. Ξέρω η γυάλα μου είναι μαγική. Και είπαμε έχω γενέθλια και θα ζήσουμε αυτό το τρίμηνο πολλά τεστ . Πολλά μωράκια θα γεννηθούν τον Μάιο 2025 !! 

Δεν έχω λόγια κορίτσι μου για το σθένος σου!!! Μετά από όλα αυτά που έχεις περάσει είσαι εδώ για όλα τα κορίτσια βράχος κ Ελπίδα όπως κ το όνομα σου!!!❤️💙❤️💙 Μια τεράστια αγκαλιά από μένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολυ που μπήκες στη διαδικασία να ψάξεις και να ασχοληθείς για να με καθησυχάσεις και να μου δώσεις δύναμη μέσα από τη ψυχή μου 💕

Ξέρεις τι με αγχώνει ότι δεν έχουμε ούτε μια σύλληψη! 

Τίποτα κορίτσι μου απλά με την κοπέλα αυτήν μιλούσαμε και θυμάμαι την περίπτωση της είχα χαρεί πολύ για εκείνη που την συγκράτησα την ιστορία της για αυτό ειπα να στο στείλω γιατί κάπως μου την θύμησες 😊

τώρα δεν ξέρω κιολας αν μπαίνει άλλο στο φόρουμ 

ολα καλά θα πάνε πιστεύω θα έχεις σύντομα νέα και εσυ 🤰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Θα σας ενημερώσω!!!!!☺️

Στήθος ούτε έχω είχα στην αρχή να με ενοχλεί 

αντε ωραία θα περιμένουμε νέα σου και εύχομαι να κανείς την αρχή με το θετικό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τίποτα κορίτσι μου απλά με την κοπέλα αυτήν μιλούσαμε και θυμάμαι την περίπτωση της είχα χαρεί πολύ για εκείνη που την συγκράτησα την ιστορία της για αυτό ειπα να στο στείλω γιατί κάπως μου την θύμησες 😊

τώρα δεν ξέρω κιολας αν μπαίνει άλλο στο φόρουμ 

ολα καλά θα πάνε πιστεύω θα έχεις σύντομα νέα και εσυ 🤰🥰

Σ'ευχαριστώ πολύ🙏💕 μακάρι 💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μίλησα με τον γιατρό γιατί δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου από χτες και με έστειλε για αιματολογικές. Ίσως χρειαστεί να πάω στο νοσοκομείο γιατί από την περιγραφή μου μου είπε ότι ενδεχομένως να χρειαστώ αίμα ή ενδοφλέβιο σίδηρο. Εναλλακτικά μου είπε να πάω απευθείας στο νοσοκομείο, αλλά προτίμησα τις εξετάσεις αίματος πρώτα λόγω της μπέμπας που δεν μπορώ να την αφήσω πολλές ώρες αφού θηλάζει και δεν δέχεται μπιμπερο. Νιώθω ότι δεν έχει τέλος το μαρτύριο μου. Τουλάχιστον να έκλεινε άμεσα αυτό το κεφάλαιο να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...