Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις Just now, ο/η flowerv είπε:

Αχ κοριτσάκι μου και εγώ μια από τα ίδια! Ξεκινήσαμε προσπάθειες εμείς παράλληλα, μενει έγκυος η αδερφή μου γεννάει τον Σεπτέμβρη έχουμε τη βάφτιση, η πρώτη μου ξαδέρφη εγκυος καταλαθος γεννάει σε ένα μήνα, του άντρα μου η γυναίκα γεννάει Αύγουστο! Και εμείς τόσους μήνες προσπάθειας και τίποτα! Ήλπιζα να είχα κοιλίτσα τουλάχιστον αλλά ακόμα τίποτα😭

Καλά για σόγια δεν αναφέρομαι. Όλες οι ξαδέρφες μου.

Αλλά είναι άνθρωποι δεν τους βλέπω κάθε μέρα και δεν κάνω σκέψεις και συγκρίσεις με μένα.

Δεν το λέω με άσχημο τρόπο, ελπίζω να μην με παρεξηγήσετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Καλά για σόγια δεν αναφέρομαι. Όλες οι ξαδέρφες μου.

Αλλά είναι άνθρωποι δεν τους βλέπω κάθε μέρα και δεν κάνω σκέψεις και συγκρίσεις με μένα.

Δεν το λέω με άσχημο τρόπο, ελπίζω να μην με παρεξηγήσετε.

Εννοείται ότι δεν παρεξηγούμε, είναι πίκρα και πόνος για εμάς..και γιατί; γιατι να το περνάμε αυτό; και σε άλλους έρχεται έτσι εύκολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα. Σήμερα βρίσκομαι στην 29 μέρα του κύκλου μου. Πρώτη φορά που τράβηξε τόσο ο κύκλος αφού συνήθως αδιαθετώ 25-27η μέρα. Δεν έχω κάνει ακόμα τεστ. Έχω πολύ πρησμένο και βαρύ στήθος και τίποτα άλλο. 

Έχω γενικά μια άρνηση για τεστ. Φοβάμαι; Δεν ξέρω. Πάντως ένα σοκ το έχω πάθει. Θα περιμένω πάντως λίγο ακόμα.

Κορίτσι μου πάρε τον χρόνο σου και κάνε τεστάκι ή χοριακή όταν νιώσεις έτοιμη..θα περιμένουμε νεα σου :) 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ μαζί σου να ξέρεις! Στις 5 μέρες καθυστέρηση έκανα χοριακή!!!

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ σήμερα κάνω την καμπύλη ζαχάρου... 

με το καλό τα αποτελέσματα κοπέλα μου..περιμένουμε να μας πεις πως ήταν η εμπειρία αυτή..διίστανται οι εμπειρίες των κοριτσιών γι αυτη την εξέταση!

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εμείς αποχή για 2 μήνες, μετά την υστεροσκόπηση! Θα μπούμε δυναμικά τέλος Ιουλίου στο παιχνίδι! Και ελπίζω μετά από όλα αυτά να έρθει και σε εμάς💕 θελω να έχω ελπίδα και πίστη ότι θα έρθει, μέχρι τέλος της χρονιάς! Αγαπημένη @Παρασκευαιδου αφού είναι ο μήνας σου ένα παραπάνω οι προβλέψεις σου να είναι ακριβής!🙏💫 δε ξεχνώ το 3μηνο που μου έδωσες στη γυάλα! Μετά την παύση που θα κάνουμε ελπίζω να υπάρχω ακόμα μέσα 💕

κορίτσι μου με το καλό! εύχομαι το σποράκι να έρθει σύντομα και να φωλιάσει ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βλέπω παντού πως το στήθος είναι ένα από τα πρώιμα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης. 

Όσες το έχετε ζήσει, ο πόνος ήταν ίδιος με τον πόνο πριν έρθει περίοδος??? Δηλαδή εγώ νιώθω μεν τον πόνο και το βάρος αλλά έχω συνέχεια και τσιμπήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥ ότι νιώθετε είναι φυσιολογικό...δεν πιστεύω ότι υπάρχει κοπέλα που προσπαθεί και δεν έχει σκεφτεί έστω και μια φορά κάτι απ όλα αυτά..

Να εξωτερικεύετε εδώ ότι νιώθετε..αν δεν το κάνουμε εδώ, τότε που; Αυτή η καραμέλα με το άγχος μου την δίνει και εμένα..λες και δεν το είχαμε σκεφτεί να μην αγχωνόμαστε..

τωρα για τις απώλειες που είχε η καθεμία..ξέρω ότι πονάει πολύ..όταν το έπαθα έκλαιγα, έβριζα, έλεγα γιατί σε εμας και άλλα τοσα που κατα καιρούς έχουμε πει όλες μας..μπορεί να πέρασα μια βιοχημική και όχι μια απώλεια σε μια εγκυμοσύνη που να είχα ακούσει καρδιά αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ ότι είχα αίμα, πόναγα και μίλαγα στο σποράκι για να κρατηθεί..την επόμενη μέρα το πρωί σηκώθηκα χωρίς πόνους και ένιωθα ότι το σποράκι δεν ήταν εκεί..αυτή η διαίσθηση μας από την πρώτη στιγμή είναι σοκαριστική..

ΑΛΛΑ έφυγε γιατί η φύση ξέρει καλύτερα..ναι ακούγεται σκληρό αλλά έτσι είναι..

πάρτε τον χρόνο σας ξεσπάστε, κλάψτε και μετά πατήστε στα πόδια σας...βγείτε έξω με φίλες, με τον άντρα σας πιείτε..ευχαριστηθείτε το καλοκαίρι που έρχεται..πάνω απ όλα η σωματική και ψυχική μας υγεία..! ❤️❤️ θα έρθει για όλες μας το σποράκι... ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια βλέπω παντού πως το στήθος είναι ένα από τα πρώιμα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης. 

Όσες το έχετε ζήσει, ο πόνος ήταν ίδιος με τον πόνο πριν έρθει περίοδος??? Δηλαδή εγώ νιώθω μεν τον πόνο και το βάρος αλλά έχω συνέχεια και τσιμπήματα.

Είναι ακριβώς ίδια στην αρχή. Αχχχχχ έρχεται το πρώτο θετικό τεστ του μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια βλέπω παντού πως το στήθος είναι ένα από τα πρώιμα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης. 

Όσες το έχετε ζήσει, ο πόνος ήταν ίδιος με τον πόνο πριν έρθει περίοδος??? Δηλαδή εγώ νιώθω μεν τον πόνο και το βάρος αλλά έχω συνέχεια και τσιμπήματα.

Κορίτσι μου η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Μέχρι κ που γέννησα, δεν πρηστηκε και δεν πόνεσε ποτε το στήθος μου! Είχα πόνους περιόδου όμως, όπως πριν την περίοδο…οπότε μην το ψάχνεις..μπορεί τα συμπτώματα να είναι εντελώς διαφορετικά ή εντελώς ίδια με της περιόδου. Εύχομαι το αποτέλεσμα που επιθυμείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Θα προσπαθήσω λίγο να χαλαρώσω και σε 2-3 μέρες αν συνεχίσει η καθυστέρηση θα κάνω τεστ!!!! Σας ευχαριστώ!

Αγάπη ξεκινά τουλάχιστον το φολικο οξύ..

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα, κι εγώ σήμερα έχω ξυπνήσει ένα ράκος, μια απογοήτευση. Κλαίω από εχθές το βράδυ, μέχρι τώρα. Νιώθω ότι όλα πάνε λάθος και εγώ μένω πίσω. Σήμερα ξύπνησα και με άλλο σύμπτωμα περιόδου(πρωινή διάρροια συγνώμη), την οποία έχω πάντα 2 μέρες πριν έρθει.

Βγαλτο από μέσα σου κοριτσάκι μου γλυκό να ξεσπάσεις να ηρεμήσεις. Βέβαια όσο δεν έρχεται περίοδος έχουμε ακόμα ελπίδες αλλά κ να μην έγινε τώρα πάμε δυναμικά μαζί τον Ιούνιο!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Μακάρι κορίτσια μου @Raf123 @ChrisElen @Elk❤️❤️❤️ έχουμε κλείσει 16 μήνες προσπάθειας! Εχω αρχίσει να κουραχομαι ψυχολογικά! Αλλά μετά από αυτό λέω μπας και έρθει η σύλληψη! Η γυναικολόγος μου μου είπε ότι διίστανται οι απόψεις, και ότι δε ξέρουν ακόμα αν αυτά που διορθώσαμε είναι αιτία υπογονιμοτητας ! Οπότε δε ξέρω να ελπίζω ή όχι?

Αγάπη διορθώθηκαν 2 πράγματα!!! Το σχήμα κ ο πολύποδας… Πιστεύω ότι τώρα θα έρθει γρήγορα το σποράκι σας!!

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια βλέπω παντού πως το στήθος είναι ένα από τα πρώιμα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης. 

Όσες το έχετε ζήσει, ο πόνος ήταν ίδιος με τον πόνο πριν έρθει περίοδος??? Δηλαδή εγώ νιώθω μεν τον πόνο και το βάρος αλλά έχω συνέχεια και τσιμπήματα.

Εμένα ήταν λίγο διαφορετικός ο πόνος. Περισσότερο βαρύ κ τσιμπήματα (στη βιοχημική επειδη ήδη ήξερε το σώμα κ εγώ ήξερα τι να περιμένω από εκεί ξεκίνησα να την ψιλιαζομαι ότι είμαι έγκυος κ από το πρήξιμο στην κοιλιά, μ ενοχλούσαν ήδη τα παντελόνια μου..)

Πάρε ένα τεστ κ καντο.. Αφού έχεις καθυστέρηση ότι ώρα κ να κανεις θα δείξει.. Εάν πάλι δεν έχεις το σθένος περίμενε. Αλλά όπως σου ειπα ξεκινά το φυλλικό οξύ όπως κ να χει.. Μόνο καλό κάνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αγάπη ξεκινά τουλάχιστον το φολικο οξύ..

Βγαλτο από μέσα σου κοριτσάκι μου γλυκό να ξεσπάσεις να ηρεμήσεις. Βέβαια όσο δεν έρχεται περίοδος έχουμε ακόμα ελπίδες αλλά κ να μην έγινε τώρα πάμε δυναμικά μαζί τον Ιούνιο!!!

Αγάπη διορθώθηκαν 2 πράγματα!!! Το σχήμα κ ο πολύποδας… Πιστεύω ότι τώρα θα έρθει γρήγορα το σποράκι σας!!

Εμένα ήταν λίγο διαφορετικός ο πόνος. Περισσότερο βαρύ κ τσιμπήματα (στη βιοχημική επειδη ήδη ήξερε το σώμα κ εγώ ήξερα τι να περιμένω από εκεί ξεκίνησα να την ψιλιαζομαι ότι είμαι έγκυος κ από το πρήξιμο στην κοιλιά, μ ενοχλούσαν ήδη τα παντελόνια μου..)

Πάρε ένα τεστ κ καντο.. Αφού έχεις καθυστέρηση ότι ώρα κ να κανεις θα δείξει.. Εάν πάλι δεν έχεις το σθένος περίμενε. Αλλά όπως σου ειπα ξεκινά το φυλλικό οξύ όπως κ να χει.. Μόνο καλό κάνει!!

Κάποια στιγμή είχα πάρει το filicine σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού μου. όμως τελικά δεν το πήρα γιατί οι βιταμίνες που χρησιμοποιούσα το περιείχαν. 

Δηλαδή να πιώ αυτό? Και ένα την ημέρα? Συγνώμη αλλά δεν ξέρω καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κάποια στιγμή είχα πάρει το filicine σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού μου. όμως τελικά δεν το πήρα γιατί οι βιταμίνες που χρησιμοποιούσα το περιείχαν. 

Δηλαδή να πιώ αυτό? Και ένα την ημέρα? Συγνώμη αλλά δεν ξέρω καθόλου

Ναι, ένα κάθε πρωί. Βέβαια εάν παίρνεις ακόμα αυτές τις βιταμίνες που είναι πριν την σύλληψη δεν τις χρειάζεσαι, σε καλύπτει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Ναι, ένα κάθε πρωί. Βέβαια εάν παίρνεις ακόμα αυτές τις βιταμίνες που είναι πριν την σύλληψη δεν τις χρειάζεσαι, σε καλύπτει.

Όχι τις έχω σταματήσει! Οπότε ναι θα το ξεκινήσω από αύριο το πρωί. Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@ΛΕΥΚΗ κορίτσι μ ξερεις ποτε εκανες ωορηξια? Εχεις δηλαδη καθυστέρηση βαση τσεκαρισμενης ωορηξιας?

Είχα θετικό τεστ στις 19 Μαϊου κορίτσι μου! 

Κανονικά και βάση της εφαρμογής ήταν να αδιαθετήσω προχθές. Εγώ σήμερα 29η μέρα το μέτρησα ως καθυστέρηση! Αλλά λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα γιατί κάτι μπορεί να άλλαξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Πολύ εύκολη διαδικασία είχες δίκιο! Πήγαν όλα καλά! Είχα ένα μικρό πολυποδακι το οποίο αφαιρέθηκε! Και επειδή η μήτρα ήταν ελαφρώς καρδιοσχημη διορθώθηκε! Οπότε τώρα είμαστε οοκ! 

εδώ η κοπέλα γραφει την εμπηρια της που προσπαθούσε 1,5 χρόνο για μωρακι 

Πήγε έκανε αφαιρέσει πολύποδα 

Αν θες διάβασε την ιστορία της 

η κοπέλα γέννησε τον ιανουαριο του 24

https://mammyland.com/topic/35537-morakia-ianoyarioy-2024/#comments

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Είχα θετικό τεστ στις 19 Μαϊου κορίτσι μου! 

Κανονικά και βάση της εφαρμογής ήταν να αδιαθετήσω προχθές. Εγώ σήμερα 29η μέρα το μέτρησα ως καθυστέρηση! Αλλά λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα γιατί κάτι μπορεί να άλλαξε.

Σωστά τα μετράς, διότι 14 μέρα από την ωορρηξία ήταν Κυριακή 2/6. Άρα είναι καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Σωστά τα μετράς, διότι 14 μέρα από την ωορρηξία ήταν Κυριακή 2/6. Άρα είναι καθυστέρηση.

Ναι! Λοιπόν, φεύγοντας από την δουλειά θα πάρω τεστ! όντως αν είναι να δείξει θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

εδώ η κοπέλα γραφει την εμπηρια της που προσπαθούσε 1,5 χρόνο για μωρακι 

Πήγε έκανε αφαιρέσει πολύποδα 

Αν θες διάβασε την ιστορία της 

η κοπέλα γέννησε τον ιανουαριο του 24 😊

Κορίτσια, όπως έχω αναφέρει, έχω αφαιρέσει 3 πολύποδες και όταν καθάρισα σε δυο μήνες είχα σύλληψη. Παίζουν σημαντικό ρόλο.

@Elk ωστόσο τέλειο, σ ευχαριστούμε. Δεν το είχα διαβάσει, ενώ έχω ψάξει αρκετά το φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι! Λοιπόν, φεύγοντας από την δουλειά θα πάρω τεστ! όντως αν είναι να δείξει θα δείξει.

Τελείωσαν οι αντιδράσεις μου. Αναμένουμε να μας ενημερώσεις🧿❤️ Φτου Φτου ξεματιάζω🧿!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Τελείωσαν οι αντιδράσεις μου. Αναμένουμε να μας ενημερώσεις🧿❤️ Φτου Φτου ξεματιάζω🧿!

αχχα σε ευχαριστώ!!!! Θα ενημερώσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

αχχα σε ευχαριστώ!!!! Θα ενημερώσω!!!

Κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σου...μακάρι να μας πεις όμορφα νέα...αλλά αν όχι πάμε για τον επόμενο...

Ρε κορίτσια επειδή δεν θυμάμαι καθόλου, είμαι 21 εβδομάδα, μέχρι χθές τις τελευταίες 2 εβδομάδες περίπου ένοιωθα την μπέμπα πρωί μεσημέρι και βράδυ όταν ξάπλωνα και χαλάρωνα, αλλά εχθές το βράδυ τίποτα, το πρώι που ξύπνησα τίποτα, πριν καμια ώρα έφαγα τυρόπιτα που δεν κάνει μπας και κουνηθεί και ξαπλωσα και μόνο κάτι λίγο σχεδόν ανεπαίσθητο ένοιωσα που δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν το μωρό. Είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες; Ο άντρας μου λέει πως έτσι ήταν και στα άλλα δύο αλλά εγώ έχω αγχωθεί. Είπα να περιμένω και το μεσημέρι να δω αν την καταλάβω και μετά αν δεν να πάρω τον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κάποια στιγμή είχα πάρει το filicine σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού μου. όμως τελικά δεν το πήρα γιατί οι βιταμίνες που χρησιμοποιούσα το περιείχαν. 

Δηλαδή να πιώ αυτό? Και ένα την ημέρα? Συγνώμη αλλά δεν ξέρω καθόλου

Εάν έχεις σταματήσει τις βιταμίνες που περιέχουν τότε πάρε ναι!! Κ σήμερα κιόλας δε χρειάζεται να είναι πρωί. Αχ θα περιμένουμε νεότερα!!! Αν κ θεωρώ δεδομένο ότι θα μας βγάλει τα μάτια η 2η γραμμή!!!!🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια βλέπω παντού πως το στήθος είναι ένα από τα πρώιμα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης. 

Όσες το έχετε ζήσει, ο πόνος ήταν ίδιος με τον πόνο πριν έρθει περίοδος??? Δηλαδή εγώ νιώθω μεν τον πόνο και το βάρος αλλά έχω συνέχεια και τσιμπήματα.

Εγώ δεν είχα πόνο στο στήθος πριν την περίοδο ποτέ. Ξεκίνησε να πονάει το στήθος μου και να πρήζεται αφού πήρα τη θετική χοριακή στα χέρια μου... Δεν ξέρω τι να σου πω. Εγώ γενικά... εκτός απο συχνοουρία και αιματάκι εμφύτευσης δεν είχα τίποτα άλλο πριν την καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σου...μακάρι να μας πεις όμορφα νέα...αλλά αν όχι πάμε για τον επόμενο...

Ρε κορίτσια επειδή δεν θυμάμαι καθόλου, είμαι 21 εβδομάδα, μέχρι χθές τις τελευταίες 2 εβδομάδες περίπου ένοιωθα την μπέμπα πρωί μεσημέρι και βράδυ όταν ξάπλωνα και χαλάρωνα, αλλά εχθές το βράδυ τίποτα, το πρώι που ξύπνησα τίποτα, πριν καμια ώρα έφαγα τυρόπιτα που δεν κάνει μπας και κουνηθεί και ξαπλωσα και μόνο κάτι λίγο σχεδόν ανεπαίσθητο ένοιωσα που δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν το μωρό. Είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες; Ο άντρας μου λέει πως έτσι ήταν και στα άλλα δύο αλλά εγώ έχω αγχωθεί. Είπα να περιμένω και το μεσημέρι να δω αν την καταλάβω και μετά αν δεν να πάρω τον γιατρό. 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εάν έχεις σταματήσει τις βιταμίνες που περιέχουν τότε πάρε ναι!! Κ σήμερα κιόλας δε χρειάζεται να είναι πρωί. Αχ θα περιμένουμε νεότερα!!! Αν κ θεωρώ δεδομένο ότι θα μας βγάλει τα μάτια η 2η γραμμή!!!!🤞🏻🤞🏻🤞🏻

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν είχα πόνο στο στήθος πριν την περίοδο ποτέ. Ξεκίνησε να πονάει το στήθος μου και να πρήζεται αφού πήρα τη θετική χοριακή στα χέρια μου... Δεν ξέρω τι να σου πω. Εγώ γενικά... εκτός απο συχνοουρία και αιματάκι εμφύτευσης δεν είχα τίποτα άλλο πριν την καθυστέρηση.

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η arntalia είπε:

Περιμενουμε νεα σου❤️

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Η αλήθεια είναι πως μέχρι το πρωί ήμουν σε μια άρνηση για τεστ και φοβόμουν. Τώρα νιώθω έτοιμη να το κάνω και θα αποδεχτώ ότι αποτέλεσμα βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σου...μακάρι να μας πεις όμορφα νέα...αλλά αν όχι πάμε για τον επόμενο...

Ρε κορίτσια επειδή δεν θυμάμαι καθόλου, είμαι 21 εβδομάδα, μέχρι χθές τις τελευταίες 2 εβδομάδες περίπου ένοιωθα την μπέμπα πρωί μεσημέρι και βράδυ όταν ξάπλωνα και χαλάρωνα, αλλά εχθές το βράδυ τίποτα, το πρώι που ξύπνησα τίποτα, πριν καμια ώρα έφαγα τυρόπιτα που δεν κάνει μπας και κουνηθεί και ξαπλωσα και μόνο κάτι λίγο σχεδόν ανεπαίσθητο ένοιωσα που δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν το μωρό. Είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες; Ο άντρας μου λέει πως έτσι ήταν και στα άλλα δύο αλλά εγώ έχω αγχωθεί. Είπα να περιμένω και το μεσημέρι να δω αν την καταλάβω και μετά αν δεν να πάρω τον γιατρό. 

Εγώ όταν μου συνέβη το ίδιο, σε μικρότερο διάστημα πήγα στα επείγοντα για έναν γρήγορο υπέρηχο. Είδα ότι κουνιέται, ακούσαμε καρδούλα, ηρέμησα κι έφυγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...