Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Αχ άδεια, διακοπουλες, ξεκούραση, κι εγώ περιμένω τη δική μου πώς και πώς!! Όχι ότι έχει τρελή δουλειά τώρα σε μας, αλλά μου λείπει αυτή η αίσθηση του να είμαι ξέγνοιαστη, χωρίς να πρέπει να κάνουμε μιτιγκς και να διαβάζω μέιλ όλη την ώρα... 😅

Καλά το έχετε προγραμματίσει και με το βάψιμο! Να έχετε κάνει τα βαριά στην αρχή και μετά εκεί στον 8ο-9ο που βαραίνουμε, να έχουν μείνει μόνο στολισμοί κι η αναμονή για τη μπέμπα!! 😊

Αχ, εύχομαι να χαλαρώσεις από όλα αυτά το συντομότερο!!! Τι στο καλό, Αύγουστος έρχεται!!!! Πού θα πάει, θα ξεκουραστείς και θα σου φύγει το άγχος της δουλειάς!

Εγώ να σου πω την αλήθεια, αν και είμαστε Αθήνα πλέον μπορώ να πω ότι νιώθω σαν οι διακοπές μου να συνεχίζονται....! Ζήτησα από τη δουλειά μου να δουλέψω από το σπίτι αυτές τις μέρες με τη ζέστη γιατί δεν την παλεύω καθόλου! Κι επειδή κι εγώ δεν έχω πολλή δουλειά, είμαι πάρα πολύ χαλαρή!😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 38 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Πωπω ρε κορίτσι μου... Ελπίζω να έφυγε τελείως το γρουμπαλακι και να μην ξαναβάλεις...  Πολύ ζόρι ο υπέρηχος τώρα με τον πόνο παντού και τις ευαίσθητες θηλές... 😫

Εμένα δεν πόνεσε καθόλου το στήθος στην αρχή εν τω μεταξύ κι είχα αγχωθει πολύ, γιατί ήταν το μόνο σταθερό σύμπτωμα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... Είχε πρηστεί όμως, είχε φουσκώσει προς τα πάνω λες κι είχα κάνει ανόρθωση... 😆 Τώρα τελευταία έχει αρχίσει και να με πονάει κάπως κι εμένα... Με άφησαν οι αναγουλες και με έπιασε αυτό για να μην βαριέμαι 😅

Μεγάλη ταλαιπωρία ο πόνος αυτός και στον ύπνο και όταν βαζοβγαζεις σουτιεν-μπουστακια και στο μπάνιο...

Πολύ μεγάλη ταλαιπωρία ρε γαμωτο!!! Έτσι ακριβώς και εγώ με προσοχή.. μπουστακι φοράω και με πολύ μεγάλη προσοχή βάζω/βγάζω... Πονάει γα**σε τα!!! Ε εντάξει.. κακώς βασανιζοσουν.. κάθε εγκυμοσύνη ακόμα και στην ίδια γυναίκα είναι διαφορετική!! Πέρσι δεν είχα τίποτα πέρα από κάποια βασικά σε πολύ ήπια κατάσταση (υπνηλία/πρησμένο στήθος).. φέτος ήταν "καλά"!!! Είχε κάνει αισθητή τη παρουσία του και μου άρεσε πολύ!!! Μαζοχισμός το ξέρω.. 🤣🤣🤣

Εντωμεταξυ ρε κορίτσια!!; Ξέρει καμία σας σχετικά, τι ισχύει;! Από τη μια ο μαστολογος μου τα "εχωσε" άσχημα που ο γυναικολόγος δεν μου έχει κάνει καθόλου υπέρηχο στήθους..!! Από την άλλη που το συζήτησα και με το γυναικολόγο και με τη γυναίκα που μου έκανε τον υπέρηχο, μου είπαν ότι δεν κάνουμε κανονικά υπέρηχο στο μαστό στην εγκυμοσύνη.. γίνονται τόσες διεργασίες στο στήθος και γίνεται τόσο πυκνός (που είχα ούτως ή άλλως) που δεν πρόκειται να δείς κάτι μου είπαν.. και τσάμπα με ταλαιπώρησε ο μαστολογος.. είχα κανονικά σήμερα πάλι ραντεβού επανεξέτασης για να δει τον υπέρηχο.. αλλά αποφάσισα να μην πάω.. από τη μια και μου μίλαγε άσχημα (σε φάση ότι είμαι ανεύθυνη που δεν έχω κάνει εξετάσεις στο στήθος και ο γυναικολόγος μου μλκας..) και από την άλλη με άφησε με ένα πυώδες γρομπαλακι χωρίς καμία διάγνωση ή θεραπεία για να υποχωρήσει ενώ με ποναγε φριχτά με μόνη εντολή να πάω για υπέρηχο και τότε θα μου πει τι είναι και θα μου δώσει αγωγή.. από τότε έχουν περάσει 3 εβδομάδες!! Δε βρίσκεις που δεν βρίσκεις εύκολα ραντεβού σε μαστολογο σε δημόσιο... Άντε να βρεις ραντεβού για υπέρηχο!!! Και τυχερή ήμουν που βρήκα σχετικά άμεσα και μάλιστα σε δημόσιο νοσοκομείο παρακαλώ!!! Ακόμα και στο Μητέρα/Ιασώ κτλ που πήρα τηλέφωνο, 3μηνη+ αναμονή!!!!! 😱😱😱😱

Κορίτσια μου... Πάλι μου τελείωσαν τα reactions...🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Πέρασε ο καιρός, έφυγαν και τα πολλά άγχη τα αρχικά, μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!❤️❤️ Περιμένω να πάω να πρηξω τον εμβρυομητρικό την Παρασκευή στις ερωτήσεις και να δω το μπεμπέ 3D! 😆 Θα σας ενημερώσω!! 

Ποια άλλα κορίτσια έχουν υπέρηχο τώρα; Νομίζω η Θέτις; 

Αχχ κοριτσάκι μου!!! Πόσο χαίρομαι και ανυπομονώ μαζί σου!!!😍😍😍😍😍 Τι ωραία που θα δείτε και το μωράκι σας 3D!!!!❤️❤️❤️❤️❤️ Είναι τέλεια πανέμορφα ζουζούνια!!!!! 😍😍😍😍 Όλα να πάνε κατ'ευχήν γλυκιά μου!!!! Θα περιμένω νέα σας ε;!!! Μη και με σκάσετε!!!! 😂😂😂

Έτσι ακριβώς!! Τα περισσότερα άγχη φύγανε.. επιτέλους άρχισα και εγώ να νιώθω ενθουσιασμό και ανυπομονησία αντί ένα μόνιμο φόβο..!!! 

Ναι ναι σας έχουμε στη σειρά τώρα!! 🤣🤣 Η @Θέτις Κ. μας τη Πέμπτη υπέρηχο, εσύ Παρασκευή β επιπέδου και Σάββατο απόγευμα η @Kallia.Geo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Χαχαχα, πείστηκε μόνος του ο συζυξ!! Με γειά το καρότσι!! Πιστεύω θα σας βολεψει!! 😊 Με το καλό τώρα κι η αγορά του αυτοκινήτου! 

Συμφωνώ πολύ με αυτό που λες για τις ανάγκες τις οικογένειας και τους ανενημερωτους πωλητές... Υπάρχουν βέβαια κι άλλοι που είναι ενημερωμένοι και σε πάνε μόνιμα στις πιο ακριβές επιλογές για να πουλήσουν... Θέλει να το έχεις ψάξει κάπως πιο πριν και να ρωτάς τα σημαντικά για σένα... 

Ευχαριστοοοοούμε πολύ πολύ!!!! 😍😍😍😍 Ναι είχε πολύ γέλιο!!! 😂😂

Έτσι ακριβώς...!!! Θέλει να έχεις ενημερωθεί πρώτα καλά.. και να δοκιμάζεις στη πράξη πριν αγοράσεις... Πχ να κλείσεις μόνος σου το καρότσι, γιατί άλλο να στο δείχνουν και άλλο να το κάνεις μόνος σου.. ή να δοκιμάσεις να σύρεις το λίκνο γιατί άλλο να έχει ροδακια και άλλο να είναι εύχρηστα να σέρνονται εύκολα με το ένα χέρι.. και πολλά άλλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!! Ξεκουράστηκα και αίσθηση να κολυμπάω στο νεράκι ήταν υπέροχη! Ένιωθα όλο το βάρος να φεύγει!🐬

Ούτε κι εγώ έχω καταλάβει κινήσει του μωρού και αύριο είμαστε 17 εβδομάδες ακριβώς!!!! Την περιμένω πολύ να τη νιώσω τη μπεμπούλα μου!🥰🥰🥰

Εσύ πότε έχεις ξανά υπέρηχο κοριτσάκι μου;;; Β επιπέδου; νομίζω μας είπες αλλά συγχωρα με.. δεν θυμάμαι..😬🙃

Αχ ναι!!! Αύριο κλείνουμε την 17η!!!! 😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Αχ, εύχομαι να χαλαρώσεις από όλα αυτά το συντομότερο!!! Τι στο καλό, Αύγουστος έρχεται!!!! Πού θα πάει, θα ξεκουραστείς και θα σου φύγει το άγχος της δουλειάς!

Εγώ να σου πω την αλήθεια, αν και είμαστε Αθήνα πλέον μπορώ να πω ότι νιώθω σαν οι διακοπές μου να συνεχίζονται....! Ζήτησα από τη δουλειά μου να δουλέψω από το σπίτι αυτές τις μέρες με τη ζέστη γιατί δεν την παλεύω καθόλου! Κι επειδή κι εγώ δεν έχω πολλή δουλειά, είμαι πάρα πολύ χαλαρή!😎

Πόσο τυχερές είστε βρε κορίτσια μου που μπορείτε να δουλέψετε από το σπίτι!!! Εμένα μου λείπει να σας είμαι ειλικρινής.. όχι ότι δεν είναι καλή και η ξεκούραση.. αλλά κάθομαι τώρα από την 11η εβδομάδα που είδαμε το αιμάτωμα... Και έχω πήξει!!! 

Ξέρω.. κλαίνε οι χήρες κλαίνε και οι παντρεμένες..!! 😄😄 Αλλά δεν μπορώ να κάθομαι άλλο..!! 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε άλλα νέα να σας πω..!! Βγήκα με μια καλή μου φίλη χθες.. είναι και αυτή έγκυος με Πητ 17/1!!!! Ξετρελαθηκα από τη χαρά μου!!!! Και η βλαμμένη δεν μου έλεγε τίποτα!!! Με άκουγε εκεί να της γκρινιάζω και να τις κλαιγομαι με τα δικά μου και εκείνη πέρναγε παρόμοια ταυτόχρονα με εμένα και δεν μίλαγε!!! Ήθελε να μου τα πει από κοντά η γλυκούλα μου!!! ❤️❤️❤️ Το αστείο είναι ότι και πέρσι ήμασταν πάλι μαζί στην εγκυμοσύνη και ευτυχώς η ίδια γέννησε έναν απίστευτα κούκλο χαμογελαστό μπεμπαρο!!!! Φέτος πάλι μαζί η ίδια στο δεύτερο!!! Αχχχχχ πόσο χάρηκα βρε κορίτσια μου που θα μεγαλώσουμε παρέα τα παιδάκια μας!!! Το μόνο που μένει είναι να έχει και εκείνη κοριτσάκι να δέσει το γλυκό!!! 😂😂😂

😍😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddoμου, εμενα ο γυναικολος μου ειπε μετα την εγκυμοσύνη και το θηλασμο ... τωρα αυτός που λέει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,  πρώτη φορά το ακούω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραίες ιδέες που έχετε βρε κορίτσια για τα δωματια !!!! 

Εμείς θα κάνουμε αλλαγές,  αν το ζουζούνι είναι αγόρι τελικά! Αλλιώς τίποτα. Εχουμε ζωγραφίσει τους τοίχους με δέντρα και κουνελάκια 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2024 at 11:15 ΠΜ, ο/η Kiddo είπε:

Αχχ κοριτσάκι μου!!! Πόσο χαίρομαι και ανυπομονώ μαζί σου!!!😍😍😍😍😍 Τι ωραία που θα δείτε και το μωράκι σας 3D!!!!❤️❤️❤️❤️❤️ Είναι τέλεια πανέμορφα ζουζούνια!!!!! 😍😍😍😍 Όλα να πάνε κατ'ευχήν γλυκιά μου!!!! Θα περιμένω νέα σας ε;!!! Μη και με σκάσετε!!!! 😂😂😂

 

Ναι ναι σας έχουμε στη σειρά τώρα!! 🤣🤣 Η @Θέτις Κ. μας τη Πέμπτη υπέρηχο, εσύ Παρασκευή β επιπέδου και Σάββατο απόγευμα η @Kallia.Geo

Όλες μαζί εεεε ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Kiddoμου, εμενα ο γυναικολος μου ειπε μετα την εγκυμοσύνη και το θηλασμο ... τωρα αυτός που λέει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,  πρώτη φορά το ακούω. 

Σ' ευχαριστώ βρε κοριτσάκι μου!! Απλώς μου επιβεβαιώνεις ότι ο άνθρωπος είναι ηλίθιος.. αν και καλά μου φάνηκε από το τρόπο του..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ.μου περιμένουμε νέα σου ε;;;;!!!

Έχω έρθει τώρα ενδοκρινολόγο περιμένω...

Να ρωτήσω κορίτσια μου, καλλιέργεια κολπικού υγρού έχει κάνει καμία..; @Kate1992μου θυμάμαι εσύ είχες θέμα με μικρόβια ε...; Όσες κάνατε καλλιέργεια, είναι καθαρές πάντα; Σε εμένα πάλι e.coli & klebsiella... Μα που στο λύκο κάθομαι και κολλάω;!!!🤷 Πάλι αντιβίωση... 3/3 καλλιέργειες με μικρόβια...😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια μου ❤️ καλά θυμάστε όσες ρωτήσατε, σήμερα έχω ραντεβού. Είμαι τώρα ήδη στο νοσοκομείο και περιμένω να με φωνάξει ο γιατρός. Μόλις είχα το τσεκ απ με τη μαία της οποίας η ζυγαριά με βγάζει +5.5 αντί για +4.2 που με βγάζει η δικιά μου 🤣🤣🤣

Και μου ήρθε στο μυαλό η Βλαχοπούλου "Σουζι και ψεύδεσαι, και τρως" 🤣🤣🤣

Δε ξέρω τι φάση, βέβαια μέχρι τέτοια ώρα φυσικά κι έχω φάει, ενώ εγώ ζυγιζομαι με άδειο στομάχι και χωρίς ρούχα και παπούτσια. 

Έχω πολύ αγωνία, θα σας γράψω μέρα 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γυρίσαμε σπίτι!

Όλα καλά με το μωράκι, πάλι ψιλοκοιμοταν το γλυκό μου, μας λέει ο γιατρός είναι πολύ ήσυχο 🤣🤣 λέτε να ναι έτσι κι εκτός κοιλιάς;; 😂🥰

Μας έβγαλε ολόκληρο φωτογραφικό άλμπουμ αυτός ο γιατρός, περίπου 20 φωτό μας εκτύπωσε!! Χαχα το μωράκι έχει μεγαλώσει παρά πολύ, 12εκ και πλέον δε χωράει ολόκληρο σε μια λήψη 😍 οπότε έχουμε φωτό από παλάμη (τώρα ή μας χαιρετούσε ή μας μουτζωνε), πατουσακια, πρόσωπο, εγκέφαλο, στομαχακι, και ποδαράκια αλλά και πάλι τα έχει σταυρωμένα!! Βέβαια ο γιατρός είπε κατά λέξη "παρόλο που δεν έχω καλή οπτική γωνία, όσες φορές και να κοιτάξω δε βλέπω κάτι να προεξέχει οπότε μάλλον κοριτσάκι 🤪🤩" και από και πέρα ότι μας έδειχνε χρησιμοποιούσε "she/her" αντωνυμίες 😅😅

Επειδή όμως θέλαμε να κάνουμε gender reveal party για τους φίλους εδώ λέμε να πάμε σε ένα κέντρο που κάνουν 4D/5D υπέρηχους που υποτίθεται είναι για να δεις το φύλο συγκεκριμένα. Είναι ένα πακέτο 50€ για 15λεπτα και σου δίνουν και το βίντεο μετά δε στικάκι. Τώρα θα μου πείτε τζάμπα έξοδα, αλλά πρέπει να είμαστε σίγουροι για το πάρτυ 😅😅

Β' επιπέδου 30/08 για μένα και θα δω το γυναικολόγο 2/09 για το επόμενο τσεκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2024 at 10:48 ΠΜ, ο/η Kiddo είπε:

Δαγκωτο ελαφάκι για εμένα!!! 😍😍😍😍😍😍

Αχχχχχ και εμείς αποφασίσαμε!!! Είμαι πολύ πολύ ενθουσιασμένη να το δω να παίρνει σάρκα και οστά!!! Για την ώρα σαν όραμα το έχουμε μόνο.. αλλά έψαξα και γίνεται αυτό που θέλουμε να κάνουμε!!! Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! Ανυπομονώ!!!! 😍😍😍😍😍😍😍

Εμείς λοιπόν (να το μοιραστώ γιατί θα σκάσω τόσο καιρό που δεν το λέω!!!! 🤣🤣) είπαμε να "παίξουμε" με το όνομα της μικρής.. το όνομα που είπαμε θα της δώσουμε, υπάρχει και ως αστερισμός.. οπότε θα κάνουμε τον ένα μεγάλο τοίχο, εκεί που θα είναι η κούνια μετά, με ταπετσαρία τον αστερισμό της και το υπόλοιπο ένα απαλό κουφετι (όχι ροζέ).. το ταβάνι λέμε να το γεμίσουμε με φωσφορίζοντα αστέρια και πλανήτες που θα λάμπουν όταν θα κλείνεις το φως (ξέρετε ποια λέω..) και για φωτιστικό ένα επίσης ή σελήνη τώρα ή κάποιο πλανήτη.. ανάλογα τι θα βρούμε.. και μετά διάφορα διακοσμητικά πίνακες τι θα μας αρέσει κτλ με σχετικό θέμα..!!! 

Στην αρχή σκεφτόμουν να κάναμε κάθε τοίχο και μια διαφορετική εποχή όπου σε κάθε τοίχο να βάζουμε και φωτογραφίες της μικρής ανάλογα την εποχή που τραβήχτηκε ώστε να φαίνεται και πως μεγαλώνει και αλλάζει.. κάτι σαν τοιχογραφία time lapse(!!!!!) 😂😂 αλλά ο σύζυγος που έχει γνώση από αυτά λόγω επαγγέλματος κάποτε.. με "γειωσε".. πέρα από το ότι είναι πανάκριβοι οι ζωγράφοι για να ζωγραφίσουμε κάθε τοίχο, το νεογέννητο μου είπε θέλει πολύ ήπια χρώματα το πολύ δύο χρωματικών αντιθέσεων.. 🤷 Αλλά οκ, από φαντασία εγώ άλλο τίποτα!!! 😅😅

Η ιδέα με τα αστέρια στο ταβάνι ακούγεται φανταστική!

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τι ωραίες ιδέες που έχετε βρε κορίτσια για τα δωματια !!!! 

Εμείς θα κάνουμε αλλαγές,  αν το ζουζούνι είναι αγόρι τελικά! Αλλιώς τίποτα. Εχουμε ζωγραφίσει τους τοίχους με δέντρα και κουνελάκια 🥰

Και τα δεντράκια με τα ζωάκια είναι πολυ ωραία!! Νομίζω ηρεμούν πολύ τα παιδιά και ταιριάζουν και σε αγοράκι και σε κοριτσάκι!! ☺️

Εμείς δεν καταφέραμε να συνεννοηθούμε ποτέ με τον άντρα μου κι απλά έβαλα διακοσμητικά και λαμπάκια 😅 άχτι τα έχω τα δωμάτια που βλέπω στα σοσιαλ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Kiddoμου, εμενα ο γυναικολος μου ειπε μετα την εγκυμοσύνη και το θηλασμο ... τωρα αυτός που λέει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,  πρώτη φορά το ακούω. 

@Kiddo κι εγώ το ίδιο έχω ακούσει από την γιατρό που με ξεγεννησε πριν δύο χρόνια, όταν της είχα πει στην 1η εγκυμοσύνη μου ότι είχα καιρό να κάνω υπέρηχο στήθους και μου είχε πει μετά τον θηλασμό, επειδή ο ιστός είναι πολύ πυκνός... Αλλά τώρα δεν είναι ότι έχω πάρει και πολλές γνώμες πάνω σε αυτό το θέμα... 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

@Θέτις Κ.μου περιμένουμε νέα σου ε;;;;!!!

Έχω έρθει τώρα ενδοκρινολόγο περιμένω...

Να ρωτήσω κορίτσια μου, καλλιέργεια κολπικού υγρού έχει κάνει καμία..; @Kate1992μου θυμάμαι εσύ είχες θέμα με μικρόβια ε...; Όσες κάνατε καλλιέργεια, είναι καθαρές πάντα; Σε εμένα πάλι e.coli & klebsiella... Μα που στο λύκο κάθομαι και κολλάω;!!!🤷 Πάλι αντιβίωση... 3/3 καλλιέργειες με μικρόβια...😥

Χμμμ στην εγκυμοσύνη είχα κάνει στην 1η μου προς το τέλος, η οποία είχε βγει καθαρή ευτυχώς!! Σε αυτήν δεν έχω κάνει ακόμα... Είχες κάποιο θέμα, κάποια ενόχληση ή σου την πρότεινε ο γιατρός σου την εξέταση τώρα και το βρήκατε τυχαία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μόλις γυρίσαμε σπίτι!

Όλα καλά με το μωράκι, πάλι ψιλοκοιμοταν το γλυκό μου, μας λέει ο γιατρός είναι πολύ ήσυχο 🤣🤣 λέτε να ναι έτσι κι εκτός κοιλιάς;; 😂🥰

Μας έβγαλε ολόκληρο φωτογραφικό άλμπουμ αυτός ο γιατρός, περίπου 20 φωτό μας εκτύπωσε!! Χαχα το μωράκι έχει μεγαλώσει παρά πολύ, 12εκ και πλέον δε χωράει ολόκληρο σε μια λήψη 😍 οπότε έχουμε φωτό από παλάμη (τώρα ή μας χαιρετούσε ή μας μουτζωνε), πατουσακια, πρόσωπο, εγκέφαλο, στομαχακι, και ποδαράκια αλλά και πάλι τα έχει σταυρωμένα!! Βέβαια ο γιατρός είπε κατά λέξη "παρόλο που δεν έχω καλή οπτική γωνία, όσες φορές και να κοιτάξω δε βλέπω κάτι να προεξέχει οπότε μάλλον κοριτσάκι 🤪🤩" και από και πέρα ότι μας έδειχνε χρησιμοποιούσε "she/her" αντωνυμίες 😅😅

Επειδή όμως θέλαμε να κάνουμε gender reveal party για τους φίλους εδώ λέμε να πάμε σε ένα κέντρο που κάνουν 4D/5D υπέρηχους που υποτίθεται είναι για να δεις το φύλο συγκεκριμένα. Είναι ένα πακέτο 50€ για 15λεπτα και σου δίνουν και το βίντεο μετά δε στικάκι. Τώρα θα μου πείτε τζάμπα έξοδα, αλλά πρέπει να είμαστε σίγουροι για το πάρτυ 😅😅

Β' επιπέδου 30/08 για μένα και θα δω το γυναικολόγο 2/09 για το επόμενο τσεκ.

Αχ μπράβο!! Πολύ καλά μεγαλώνει το μωράκι σου!! ❤️

Τόσο αργά θα το ξαναδείτε καλέ;;; Πάνω από ένα μήνα μετά;;; Να πάτε και για το 4D/5D να το ξαναδείτε στο ενδιάμεσο 😆😆  (υπάρχει καλέ 5D; πόσες διαστάσεις μετράει αυτό το μηχάνημα;)

νταξει 50€ για 15 λεπτά δεν είναι και ο,τι φτηνότερο έχω ακούσει, αλλά αν σκεφτείς ότι εδώ την αυχενική την πλήρωσα 150€ για 40 λεπτά χωρίς στικάκι, ακούγεται καλο ντιλ 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Αχ μπράβο!! Πολύ καλά μεγαλώνει το μωράκι σου!! ❤️

Τόσο αργά θα το ξαναδείτε καλέ;;; Πάνω από ένα μήνα μετά;;; Να πάτε και για το 4D/5D να το ξαναδείτε στο ενδιάμεσο 😆😆  (υπάρχει καλέ 5D; πόσες διαστάσεις μετράει αυτό το μηχάνημα;)

νταξει 50€ για 15 λεπτά δεν είναι και ο,τι φτηνότερο έχω ακούσει, αλλά αν σκεφτείς ότι εδώ την αυχενική την πλήρωσα 150€ για 40 λεπτά χωρίς στικάκι, ακούγεται καλο ντιλ 😆

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️ ❤️ ❤️

Θα λείπουν και οι δύο γυναικολόγοι που με παρακολουθούν εναλλάξ οπότε δεν έχουμε επιλογή... Γι αυτούς η β' επιπέδου μετράει σαν μια φορά το μήνα και τους αρκεί 😅😅 

Τέλος πάντων λέμε να τα δώσουμε κι αυτά τα 50€ γιατί θέλουμε να γιορτάσουμε το μωράκι και να χουμε μια σιγουριά ως προς το φύλο! Τλχ θα μας μείνει και το βιντεάκι 😍😍 αλλά ρε κορίτσια τι να κάνω άλλο για να κουνιέται στους υπέρηχους;; Έφαγα σοκολάτα κι ήπια και φυσικό χυμό πορτοκαλι και πάλι κοιμισμένο το καλό μου 😅😅 μη δώσουμε το 50αρικο και ροχαλιζει πάλι χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️ ❤️ ❤️

Θα λείπουν και οι δύο γυναικολόγοι που με παρακολουθούν εναλλάξ οπότε δεν έχουμε επιλογή... Γι αυτούς η β' επιπέδου μετράει σαν μια φορά το μήνα και τους αρκεί 😅😅 

Τέλος πάντων λέμε να τα δώσουμε κι αυτά τα 50€ γιατί θέλουμε να γιορτάσουμε το μωράκι και να χουμε μια σιγουριά ως προς το φύλο! Τλχ θα μας μείνει και το βιντεάκι 😍😍 αλλά ρε κορίτσια τι να κάνω άλλο για να κουνιέται στους υπέρηχους;; Έφαγα σοκολάτα κι ήπια και φυσικό χυμό πορτοκαλι και πάλι κοιμισμένο το καλό μου 😅😅 μη δώσουμε το 50αρικο και ροχαλιζει πάλι χαχαχαχα

Κι εγώ για σοκολάτα, γλυκά και παγωμένο νερό ξέρω... Αλλά άμα δεν πιάνουν τι να πω... Όσο μεγαλώνει πάντως όλο και κάτι θα φαίνεται πιο εύκολα... Θα το κάνετε το παρτάκι σας κάποια στιγμή, ακόμα κι ας είναι λίγο πιο αργά, χαλάλι του!! 🩵🩷

Εμένα μου φαίνεται μια χαρά πάντως το ήρεμο μωράκι. Εμένα τα δικά μου δεν καθοντουσαν! Με το δεύτερο να είναι χειρότερο τώρα, δεν ηρεμεί καθόλου, αφού οι γιατροί κάθε φορά λένε "ωωωπ το χασα", "κάτσε να ξανά πάρουμε μέτρηση, μας έφυγε", "πάλι γύρισε ανάποδα", "καλέ άσε με να ακούσω την καρδιά σου", "ελπίζω την επόμενη φορά να είναι πιο συνεργάσιμο" 😆😆

Άσε που για 400γρ που είναι με έχει σαπίσει στο ξύλο... Όλο αλλάζει και θέση και με κλωτσομπουναει όπου βρει! Το απολαμβάνω βέβαια κι ας με ζοριζει ώρες ώρες 🤭 ο μαζοχισμός στο έπακρο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η _piripiri_ είπε:

Κι εγώ για σοκολάτα, γλυκά και παγωμένο νερό ξέρω... Αλλά άμα δεν πιάνουν τι να πω... Όσο μεγαλώνει πάντως όλο και κάτι θα φαίνεται πιο εύκολα... Θα το κάνετε το παρτάκι σας κάποια στιγμή, ακόμα κι ας είναι λίγο πιο αργά, χαλάλι του!! 🩵🩷

Εμένα μου φαίνεται μια χαρά πάντως το ήρεμο μωράκι. Εμένα τα δικά μου δεν καθοντουσαν! Με το δεύτερο να είναι χειρότερο τώρα, δεν ηρεμεί καθόλου, αφού οι γιατροί κάθε φορά λένε "ωωωπ το χασα", "κάτσε να ξανά πάρουμε μέτρηση, μας έφυγε", "πάλι γύρισε ανάποδα", "καλέ άσε με να ακούσω την καρδιά σου", "ελπίζω την επόμενη φορά να είναι πιο συνεργάσιμο" 😆😆

Άσε που για 400γρ που είναι με έχει σαπίσει στο ξύλο... Όλο αλλάζει και θέση και με κλωτσομπουναει όπου βρει! Το απολαμβάνω βέβαια κι ας με ζοριζει ώρες ώρες 🤭 ο μαζοχισμός στο έπακρο 😅

Άπαπα... εμένα αν και με έχει βασανίσεις πιο πολύ αυτή η εγκυμοσύνη,  μου φαίνεται πιο ήσυχο! Εύχομαι μόνο να κοιμάται αυτό το μωρό, μη βγει σαν το πρώτο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️ ❤️ ❤️

Θα λείπουν και οι δύο γυναικολόγοι που με παρακολουθούν εναλλάξ οπότε δεν έχουμε επιλογή... Γι αυτούς η β' επιπέδου μετράει σαν μια φορά το μήνα και τους αρκεί 😅😅 

Τέλος πάντων λέμε να τα δώσουμε κι αυτά τα 50€ γιατί θέλουμε να γιορτάσουμε το μωράκι και να χουμε μια σιγουριά ως προς το φύλο! Τλχ θα μας μείνει και το βιντεάκι 😍😍 αλλά ρε κορίτσια τι να κάνω άλλο για να κουνιέται στους υπέρηχους;; Έφαγα σοκολάτα κι ήπια και φυσικό χυμό πορτοκαλι και πάλι κοιμισμένο το καλό μου 😅😅 μη δώσουμε το 50αρικο και ροχαλιζει πάλι χαχαχαχα

Εγώ δεν έχω ιδέα! Δεν κουνιέται με τίποτα κ δε βλέπουμε κ φύλο 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

@Θέτις Κ.μου περιμένουμε νέα σου ε;;;;!!!

Έχω έρθει τώρα ενδοκρινολόγο περιμένω...

Να ρωτήσω κορίτσια μου, καλλιέργεια κολπικού υγρού έχει κάνει καμία..; @Kate1992μου θυμάμαι εσύ είχες θέμα με μικρόβια ε...; Όσες κάνατε καλλιέργεια, είναι καθαρές πάντα; Σε εμένα πάλι e.coli & klebsiella... Μα που στο λύκο κάθομαι και κολλάω;!!!🤷 Πάλι αντιβίωση... 3/3 καλλιέργειες με μικρόβια...😥

Κ εγώ έκανα πριν 1 μήνα που είχα πάει και είχα ένα μικρόβιο,  δε θυμάμαι πως λέγεται.. πήρα αντιβίωση. Τώρα μου είπε στις 36 βδομάδες πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η _piripiri_ είπε:

Χμμμ στην εγκυμοσύνη είχα κάνει στην 1η μου προς το τέλος, η οποία είχε βγει καθαρή ευτυχώς!! Σε αυτήν δεν έχω κάνει ακόμα... Είχες κάποιο θέμα, κάποια ενόχληση ή σου την πρότεινε ο γιατρός σου την εξέταση τώρα και το βρήκατε τυχαία;

Καλημέρα! Και τις 3 φορές, προληπτικά κάνω.. συμπτώματα δεν έχω τίποτα ούτε ενόχληση.. το παραμικρό..! Ο δικός μου τις βάζει στο προληπτικό έλεγχο που μου κάνει σχεδόν κάθε μήνα μαζί με ζάχαρο θυροειδή γενική αίματος τοξόπλασμα κυτταρομεγαλοιο και καλλιέργεια ούρων..

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κ εγώ έκανα πριν 1 μήνα που είχα πάει και είχα ένα μικρόβιο,  δε θυμάμαι πως λέγεται.. πήρα αντιβίωση. Τώρα μου είπε στις 36 βδομάδες πάλι 

Καλημέρα! Εμένα μου είπε επανέλεγχος σε 15-20 μέρες μετά την αντιβίωση..🤷

Μα θυμάμαι τη κοπέλα που είχε γράψει και μας είχε πει ότι πέφτει το ανοσοποιητικό μας και μαζί με την αύξηση των υγρών στην περιοχή είναι φυσιολογικό να εμφανίζονται μικρόβια.. είχα χαλαρώσει τότε αλλά βλέπω δεν σταματάνε να εμφανίζονται και λέω, μόνο σε εμένα συμβαίνει;! 

Ανησυχώ και με την τόση αντιβίωση για το μωράκι.. είναι οκ με κύηση που τις ψάχνω (όχι ότι θα μου έδινε κάτι επιβλαβές ο γιατρός) αλλά όσο και να ναι το σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μόλις γυρίσαμε σπίτι!

Όλα καλά με το μωράκι, πάλι ψιλοκοιμοταν το γλυκό μου, μας λέει ο γιατρός είναι πολύ ήσυχο 🤣🤣 λέτε να ναι έτσι κι εκτός κοιλιάς;; 😂🥰

Μας έβγαλε ολόκληρο φωτογραφικό άλμπουμ αυτός ο γιατρός, περίπου 20 φωτό μας εκτύπωσε!! Χαχα το μωράκι έχει μεγαλώσει παρά πολύ, 12εκ και πλέον δε χωράει ολόκληρο σε μια λήψη 😍 οπότε έχουμε φωτό από παλάμη (τώρα ή μας χαιρετούσε ή μας μουτζωνε), πατουσακια, πρόσωπο, εγκέφαλο, στομαχακι, και ποδαράκια αλλά και πάλι τα έχει σταυρωμένα!! Βέβαια ο γιατρός είπε κατά λέξη "παρόλο που δεν έχω καλή οπτική γωνία, όσες φορές και να κοιτάξω δε βλέπω κάτι να προεξέχει οπότε μάλλον κοριτσάκι 🤪🤩" και από και πέρα ότι μας έδειχνε χρησιμοποιούσε "she/her" αντωνυμίες 😅😅

Επειδή όμως θέλαμε να κάνουμε gender reveal party για τους φίλους εδώ λέμε να πάμε σε ένα κέντρο που κάνουν 4D/5D υπέρηχους που υποτίθεται είναι για να δεις το φύλο συγκεκριμένα. Είναι ένα πακέτο 50€ για 15λεπτα και σου δίνουν και το βίντεο μετά δε στικάκι. Τώρα θα μου πείτε τζάμπα έξοδα, αλλά πρέπει να είμαστε σίγουροι για το πάρτυ 😅😅

Β' επιπέδου 30/08 για μένα και θα δω το γυναικολόγο 2/09 για το επόμενο τσεκ.

Καλημέρα!! Πολύ χάρηκα για τα νέα σου κοριτσάκι μου!! Μπήκα χθες το βράδυ για να σε διαβάσω!!! 12εκ πλασματακι θεέ μου!!! 😍😍😍😍😍😍 Με το καλό το ψυχουλακι να γιγαντώνεται συνέχεια!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Σας είπε και βάρος;;; 

Καλή μου φίλη, αυτό μου λέει.. στο πρώτο της παιδάκι που ήταν ήσυχο στη κοιλίτσα, ήσυχο και γαλήνιο πλάσμα είναι από τη γέννηση μέχρι τώρα.. στο δεύτερο που ήταν αεικίνητο στη κοιλίτσα, έτσι στροβιλίζεται ακόμα!! 😂😂

23/8 δεν είχες πει ότι θα κάνατε αυχενική; Μη με παρεξηγείτε κορίτσια μου, η μνήμη πλέον χρυσόψαρο.. όλα μου τα έχει κλέψει αυτό το παιδί..!! 😳🤣🤣🤣 Με το καλό κοριτσάκι μου και η Β!!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Και καλό κουράγιο τώρα.. προμηνύεται δύσκολος αυτός ο μήνας μέχρι να ξαναδούμε τα μπουμπούκια μας!!! 😅

Παιδάκι μου τι πας και ξοδεύεσε;;; Κοριτσάκι δεν σου λέω από την αρχή ότι έχεις;;;; 🤣🤣🤣🤣🤣 Τώρα βέβαια αυτές τις φωτογραφίες 4D/5D και εγώ θα τις ζήλευα.. αλλά για το άλμπουμ του παιδιού όχι κάτι άλλο..😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...