Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ελενη βιδ είπε:

Τόνια, λυπάμαι πολύ για ότι περνάς…το έχω περάσει κ ξέρω. Εύχομαι να επά έρθεις σύντομα κ με μια εγκυμοσύνη τελειομηνη! 
 

για την ηλικία σου δεν συμφωνώ! Υπάρχουν κορίτσια στα 40 τους που δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα, όποτε έχεις καλή ηλικία. Θέλω να πω δεν είσαι μικρή, αλλά δεν είσαι κ μεγάλη. Όποτε μην σκέφτεσαι έτσι. 
Ύπομονη για αύριο, θα είναι δύσκολη μέρα…

Ευχομαι ευχάριστα το συντομότερο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 437
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ελενη βιδ είπε:

 

Κορίτσια μου, χθες πήραμε τα αποτελέσματα της τροφοβλαστης. Ήταν πολύ καλα, δεν το φανταζόμουν πτι το μωρό δεν θα είναι καν φορέας. Είμαι πανευτυχής! Εύχομαι να πάνε όλα καλα μέχρι τέλους. Την προπερασμένη Τρίτη εκανα αυχενική διαφάνεια, pap a, τροφοβλαστη μαζί. Ήταν όλα καλα κ πήρα μια βαθιά ανάσα.  Ωστόσο από σμρ το βράδυ ξεκίνησε μια αιμορραγία χωρίς λόγο… τελοσπαντων, θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι αρνητικά. 
 

ευχομαι σε όλες τα καλυτερα! Με το καλό όλα τα μωράκια κ χωρίς προβλήματα.

kiddo  τι έγινε με τις δικές σου εξετάσεις; Οι υπόλοιπες πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ελενη βιδ είπε:

Τόνος λυπάμαι πολύ για ότι περνάς…το έχω περάσει κ ξέρω. Εύχομαι να επά έρθεις σύντομα κ με μια εγκυμοσύνη τελειομηνη! 
 

για την ηλικία σου δεν συμφωνώ! Υπάρχουν κορίτσια στα 40 τους που δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα, όποτε έχεις καλή ηλικία. Θέλω να πω δεν είσαι μικρή, αλλά δεν είσαι κ μεγάλη. Όποτε μην σκέφτεσαι έτσι. 
Ύπομονη για αύριο, θα είναι δύσκολη μέρα…

Ευχομαι ευχάριστα το συντομότερο!!

Ευχαριστώ πολύ!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2024 at 1:58 ΠΜ, ο/η Ελενη βιδ είπε:

Κορίτσια μου, χθες πήραμε τα αποτελέσματα της τροφοβλαστης. Ήταν πολύ καλα, δεν το φανταζόμουν πτι το μωρό δεν θα είναι καν φορέας. Είμαι πανευτυχής! Εύχομαι να πάνε όλα καλα μέχρι τέλους. Την προπερασμένη Τρίτη εκανα αυχενική διαφάνεια, pap a, τροφοβλαστη μαζί. Ήταν όλα καλα κ πήρα μια βαθιά ανάσα.  Ωστόσο από σμρ το βράδυ ξεκίνησε μια αιμορραγία χωρίς λόγο… τελοσπαντων, θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι αρνητικά. 
 

ευχομαι σε όλες τα καλυτερα! Με το καλό όλα τα μωράκια κ χωρίς προβλήματα.

kiddo  τι έγινε με τις δικές σου εξετάσεις; Οι υπόλοιπες πως είστε;

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Με το καλό να κρατήσετε το παιδάκι σας υγιές και τελειομηνο στην αγκαλιά σας!!! 

Και σε είχα έννοια γιατί θυμόμουν ότι είχαμε μαζί την αυχενική..!  Αλλά δεν μας είχες γράψει και ανησύχησα...

Πως είναι η αιμορραγία; Σταμάτησε; Μίλησες με το γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;;; Πότε έχετε ξανά υπερήχους;;

@lilly1984 πως πήγαν οι εξετάσεις σου;

@Θέτις Κ. μου πολύ ήσυχη είσαι εσύ! Όλα καλά;

@Kate1992 πως είσαι κοριτσάκι μου; Πως πας με το στομάχι σου και τις αναγουλες;

@Kallia.Geo πως είσαι; Θυμάμαι ετοιμαζοσουν για διακοπουλες.. πήγατε;

Εμείς κορίτσια μου έχουμε ξανά υπέρηχο 18/7 .. απέχει πολύ παρόλο που μου μετέφερε νωρίτερα το ραντεβού από τις 25/7 που το είχαμε κανονικά.. αλλά δεν την παλεύω ήδη που δεν ξέρω τι γίνεται... Παρήγγειλα λοιπόν το doppleraki και το περιμένω μέχρι τη Δευτέρα Τρίτη.. θα σας γράψω εντυπώσεις..!! 😳😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;;; Πότε έχετε ξανά υπερήχους;;

@lilly1984 πως πήγαν οι εξετάσεις σου;

@Θέτις Κ. μου πολύ ήσυχη είσαι εσύ! Όλα καλά;

@Kate1992 πως είσαι κοριτσάκι μου; Πως πας με το στομάχι σου και τις αναγουλες;

@Kallia.Geo πως είσαι; Θυμάμαι ετοιμαζοσουν για διακοπουλες.. πήγατε;

Εμείς κορίτσια μου έχουμε ξανά υπέρηχο 18/7 .. απέχει πολύ παρόλο που μου μετέφερε νωρίτερα το ραντεβού από τις 25/7 που το είχαμε κανονικά.. αλλά δεν την παλεύω ήδη που δεν ξέρω τι γίνεται... Παρήγγειλα λοιπόν το doppleraki και το περιμένω μέχρι τη Δευτέρα Τρίτη.. θα σας γράψω εντυπώσεις..!! 😳😂😂

Γλυκιά μου kiddo τέλειες βγήκαν οι εξετάσεις, πήγα σήμερα και στην ενδοκρινο΄λόγο να τις δει. Η καμπύλη σούπερ, ο θυροειδής μια χαρά και βιταμίνη D τέλεια, παρότι δεν παίρνω συμπλήρωμα. 

Εσύ γλυκούλα μου έχεις το ραντεβού σου 18/7💪, σκέψου ότι μόλις λίγες μέρες έμειναν....! Αφού θα πάρεις και ντόμπλερ, θα τσεκάρεις όποτε θες ότι πάνε όλα τέλεια!!!❤️✌️ Να ξέρεις περιμένουμε πλήρη και αναλυτική κριτική να δούμε πώς θα κινηθούμε και οι υπόλοιπες!🤣🤣🤣 ήταν πολύ ακριβό κορίτσι μου??? Επίσης αν θυμάμαι καλά έχεις οπίσθιο πλακούντα όπως κι εγώ, οπότε νομίζω δε θα εμποδίζει ε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Γλυκιά μου kiddo τέλειες βγήκαν οι εξετάσεις, πήγα σήμερα και στην ενδοκρινο΄λόγο να τις δει. Η καμπύλη σούπερ, ο θυροειδής μια χαρά και βιταμίνη D τέλεια, παρότι δεν παίρνω συμπλήρωμα. 

Εσύ γλυκούλα μου έχεις το ραντεβού σου 18/7💪, σκέψου ότι μόλις λίγες μέρες έμειναν....! Αφού θα πάρεις και ντόμπλερ, θα τσεκάρεις όποτε θες ότι πάνε όλα τέλεια!!!❤️✌️ Να ξέρεις περιμένουμε πλήρη και αναλυτική κριτική να δούμε πώς θα κινηθούμε και οι υπόλοιπες!🤣🤣🤣 ήταν πολύ ακριβό κορίτσι μου??? Επίσης αν θυμάμαι καλά έχεις οπίσθιο πλακούντα όπως κι εγώ, οπότε νομίζω δε θα εμποδίζει ε????

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Και εμένα σχετικά καλές βγήκαν, μόνο ο θυρεοειδής θέλει λίγο ρύθμιση γιατί τώρα που κόψαμε κορτιζόνες/cyclacur και μειώσαμε το ultro, η δόση που παίρνω για το θυρεοειδή το γύρισε σε υπερθυρεοειδισμό οριακά μέσα στα φυσιολογικά.. οπότε μειώσαμε τη δόση και σε δύο εβδομάδες θα κάνω επαναληπτικές.. Εσένα αλήθεια στα κόψανε αυτά; Προγεστερόνη/οιστρογόνα/κορτιζόνη εννοώ..

Λίγες μέρες λέει.. δύο εβδομάδες θες να πεις!!! 😰😰😰😅😅 Και έχουν περάσει ήδη άλλες δύο... 😩 Εσύ πότε έχεις ξανά ραντεβού;! Καλά εννοείτε θα σας στείλω εντυπώσεις!!! Δεν την πάλευα άλλο..!!! Έπρεπε να το πάρω μπας και ηρεμήσω λίγο.. τη Δευτέρα έχω και τα γενέθλια μου εντωμεταξυ.. λέω το καλύτερο δώρο που μπορούσα να κάνω στον εαυτό μου θα είναι!!! 😂😂😂 Όχι 50€ έκανε έχει πολλές επιλογές βέβαια.. βρήκα και μεταχειρισμένο στο vendora  αλλά λέω τώρα 20€ διαφορά, καλύτερα να το πάρω καινούργιο.. Οπίσθιος πλακούντας αν έχω καταλάβει καλά είναι ότι είναι από τη πίσω μεριά πάνω στη μήτρα οπότε το μωράκι είναι από μπροστά.. εμπρόσθιος πλακούντας ότι είναι από τη μπροστινή μεριά και το μωράκι από πίσω.. @Θέτις Κ. τα φώτα σου..!! Λάθος το κατάλαβα;! Καλά όπως και να έχει εγώ το πήρα και στην εβδομάδα που είμαστε όλο και κάτι θα ακούσουμε, δεν μπορεί!!! 🙄😅 Για να δούμε!!!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η MarMar90 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! 

Κι εγω μέλλουσα μανούλα Ιανουαρίου 2025!

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες, με όμορφες και ανέφελες εγκυμοσύνες! ❤️ 

Καλώς μας ήρθες κοριτσάκι μου!!! Με το καλό να κρατήσετε υγιές και τελειομηνο το μωράκι σας!! 

Πες μας λίγα πράγματα για εσένα! Για παράδειγμα, σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Πως έχει κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ως τώρα; κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Και εμένα σχετικά καλές βγήκαν, μόνο ο θυρεοειδής θέλει λίγο ρύθμιση γιατί τώρα που κόψαμε κορτιζόνες/cyclacur και μειώσαμε το ultro, η δόση που παίρνω για το θυρεοειδή το γύρισε σε υπερθυρεοειδισμό οριακά μέσα στα φυσιολογικά.. οπότε μειώσαμε τη δόση και σε δύο εβδομάδες θα κάνω επαναληπτικές.. Εσένα αλήθεια στα κόψανε αυτά; Προγεστερόνη/οιστρογόνα/κορτιζόνη εννοώ..

Λίγες μέρες λέει.. δύο εβδομάδες θες να πεις!!! 😰😰😰😅😅 Και έχουν περάσει ήδη άλλες δύο... 😩 Εσύ πότε έχεις ξανά ραντεβού;! Καλά εννοείτε θα σας στείλω εντυπώσεις!!! Δεν την πάλευα άλλο..!!! Έπρεπε να το πάρω μπας και ηρεμήσω λίγο.. τη Δευτέρα έχω και τα γενέθλια μου εντωμεταξυ.. λέω το καλύτερο δώρο που μπορούσα να κάνω στον εαυτό μου θα είναι!!! 😂😂😂 Όχι 50€ έκανε έχει πολλές επιλογές βέβαια.. βρήκα και μεταχειρισμένο στο vendora  αλλά λέω τώρα 20€ διαφορά, καλύτερα να το πάρω καινούργιο.. Οπίσθιος πλακούντας αν έχω καταλάβει καλά είναι ότι είναι από τη πίσω μεριά πάνω στη μήτρα οπότε το μωράκι είναι από μπροστά.. εμπρόσθιος πλακούντας ότι είναι από τη μπροστινή μεριά και το μωράκι από πίσω.. @Θέτις Κ. τα φώτα σου..!! Λάθος το κατάλαβα;! Καλά όπως και να έχει εγώ το πήρα και στην εβδομάδα που είμαστε όλο και κάτι θα ακούσουμε, δεν μπορεί!!! 🙄😅 Για να δούμε!!!! 🤞🤞🤞

Κορτιζόνη δεν πήρα ποτέ, τα cyclacour τα έχω κόψει τελείως και έχω κρατήσει 1 utrogestan * 3 φορές τη μέρα για να είμαστε safe ως προς το μήκος του τραχήλου της μήτρας που ήταν 31,3. Αλλά όλα καλά!

Με το καλό τα γενεθλιάκια σου, φέτος θα έχεις το καλύτερο δωράκι!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κορτιζόνη δεν πήρα ποτέ, τα cyclacour τα έχω κόψει τελείως και έχω κρατήσει 1 utrogestan * 3 φορές τη μέρα για να είμαστε safe ως προς το μήκος του τραχήλου της μήτρας που ήταν 31,3. Αλλά όλα καλά!

Με το καλό τα γενεθλιάκια σου, φέτος θα έχεις το καλύτερο δωράκι!!!❤️

Αμήν Παναγίτσα μου για όλες μας!! 🙏🙏🙏🙏🙏

Τυχερή είσαι με τη κορτιζόνη.. αν και εγώ την χρειαζομουν λόγο αυτοανοσου, αλλά οι γιατροί συνηθίζουν να τη δίνουν ανεξάρτητα από το αν υπάρχει λόγος ή όχι.. και η π@@τανα μου έχει προκαλέσει μεγάλη κατακράτηση..! Ευτυχώς τώρα τη κόβω και αυτή εντελώς.. είμαι στο μισό χάπι τη μέρα και Κυριακή τελευταία μέρα..! Βλέπεις δεν πρέπει να την κόβεις και απότομα.. πάντως έτσι και εμένα τώρα από την αυχενική, μόνο 1ultro 3φορες την ημέρα για το αιμάτωμα.. άντε να δούμε σε δύο εβδομάδες ότι έχει μειωθεί ή και ελπίζω να έχει απορροφηθεί πλήρως..! 🤞🤞🤞🤞

Μπανάκια ξεκίνησες που έλεγες;! Πήγες;

Επόμενο υπέρηχο δεν μας είπες πότε έχεις;;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...