Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Τ ε λ ε ι α !!! Μια χαρα τη βρισκω τη γιατρό, κουλ όπως πρέπει 😄 Αλλά εννοείται όποτε νιώσεις την ανάγκη να πας να πας! Επίσης να ρωτήσω σε ζύγισαν είτε στην Ελλάδα είτε εκει; Εμένα για την ώρα όχι και δύο φίλες τις είχαν ζυγίσει στην αρχή.

Α άρχισαν εμετοί ε; Εγώ παίρνω μαγνήσιο για κράμπες. Πριν λίγο γύρισα από φαγητό με μια φίλη, τι το θελα το ριζότο. Να δω πως θα κοιμηθω! Γενικά με πιάνει ναυτία και βάρος μετά από τα γεύματα αυτές τις μέρες. 

Καλημέρα! Εμένα με ζύγιζε σε κάθε υπέρηχο όπως κ την πίεση κ τα σημείωνε στην καρτέλα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

@Mpourmpoulo κορίτσι μου σήμερα έχεις γιατρό ;

@Θέτις Κ. όλα πηγαίνουν μια χαρά με το σπορακι μπράβο.. υπομονή να περάσει το πρώτο τρίμηνο.. εγω ένα μήνα δεν θα άντεχα είναι η αλήθεια να πάω γιατρό ειδικά στην αρχή.. μετά που έκανα την αυχενική και ήμουν κάπως πιο ήρεμη άντεχα 😊

εμενα δεν με ζύγισαν από την αρχή της εγκυμοσυνης μετά το πρώτο τρίμηνο με ζυγησε ο γιατρός αλλά ήξερα τα κιλά που ξεκηνησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα! Εμένα με ζύγιζε σε κάθε υπέρηχο όπως κ την πίεση κ τα σημείωνε στην καρτέλα μου! 

Έτσι κι εμένα! Τα έχω όλα γραμμένα... Να δούμε που θα φτάσω στο τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα απ' το ραντεβού μου! Όλα καλά, αν κι είχα αγχωθει για τις κράμπες που σας έλεγα. Ευτυχώς όλα καλά, κι η γιατρός μας έβαλε να ακούσουμε και καρδούλα καθώς με είδε ότι ήμουν σε έξαλλη κατάσταση 😅 κανονικά είπε δε θα έβαζε γιατί είναι μικρό το σποράκι και δε κάνει, μιας και το είχαμε ήδη ακούσει πριν μια εβδομάδα. Οπότε την αγάπησα γι'αυτό 🥰 μου είπε ότι όλα δείχνουν εξαιρετικά, και μου πρότεινε να κλείσω κατευθείαν την αυχενική διαφάνεια για τέλη Ιουνίου. Ασφαλώς, και τη ρώτησα αν στο ενδιάμεσο μπορώ να τη δω αν με πιάσει πάλι η παράνοια και είπε φυσικά ναι αλλά μου είπε ότι πρέπει να χαλαρώσω, το οποίο το τόνισε αρκετές φορές 🤣 

Όσον αφορά το θυροειδή μου είπε να παίρνω διπλό το χάπι μου χ2 φορές τη βδομάδα (πχ ΣΚ) και συνεχίζω με ασπιρίνη μέχρι 35η εβδομάδα και προγεστερόνη μέχρι 14η εβδομάδα.

Επίσης μου μέτρησε το μωράκι λίγο μικρότερο από τον Έλληνα γυναικολόγο, οπότε είμαι 7+2 σήμερα ενώ με του άλλου θα ήμουν 7+5. Είπε ότι είναι αμελητέα διαφορά γιατί μπορεί να διαφέρουν τα μηχανήματα και λόγω του ότι σ αυτή τη φάση είναι πολύ μικρό το έμβρυο για να έχουμε ακριβή μέτρηση. Στην αυχενική θα έχουμε καλύτερη εικόνα και ΠΗΤ.

Αυταααααα! Για τις κράμπες πρότεινε παρακεταμόλη ή μαγνήσιο. Και μου έδωσε και ένα χάπι για τις ναυτίες καθώς χθες είχα το πρώτο κρούσμα εμετού (ξέχασα να σας το πω) και σήμερα μετά το ραντεβού σταμάτησαμε με το αμάξι και 🤮 μάλλον έβγαλα το άγχος μου στην κυριολεξία 🤣🤣🤣

MΠΡΑΒΟ!!!!!!!!! ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!! 🥳🥳🧿🧿❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα απ' το ραντεβού μου! Όλα καλά, αν κι είχα αγχωθει για τις κράμπες που σας έλεγα. Ευτυχώς όλα καλά, κι η γιατρός μας έβαλε να ακούσουμε και καρδούλα καθώς με είδε ότι ήμουν σε έξαλλη κατάσταση 😅 κανονικά είπε δε θα έβαζε γιατί είναι μικρό το σποράκι και δε κάνει, μιας και το είχαμε ήδη ακούσει πριν μια εβδομάδα. Οπότε την αγάπησα γι'αυτό 🥰 μου είπε ότι όλα δείχνουν εξαιρετικά, και μου πρότεινε να κλείσω κατευθείαν την αυχενική διαφάνεια για τέλη Ιουνίου. Ασφαλώς, και τη ρώτησα αν στο ενδιάμεσο μπορώ να τη δω αν με πιάσει πάλι η παράνοια και είπε φυσικά ναι αλλά μου είπε ότι πρέπει να χαλαρώσω, το οποίο το τόνισε αρκετές φορές 🤣 

Όσον αφορά το θυροειδή μου είπε να παίρνω διπλό το χάπι μου χ2 φορές τη βδομάδα (πχ ΣΚ) και συνεχίζω με ασπιρίνη μέχρι 35η εβδομάδα και προγεστερόνη μέχρι 14η εβδομάδα.

Επίσης μου μέτρησε το μωράκι λίγο μικρότερο από τον Έλληνα γυναικολόγο, οπότε είμαι 7+2 σήμερα ενώ με του άλλου θα ήμουν 7+5. Είπε ότι είναι αμελητέα διαφορά γιατί μπορεί να διαφέρουν τα μηχανήματα και λόγω του ότι σ αυτή τη φάση είναι πολύ μικρό το έμβρυο για να έχουμε ακριβή μέτρηση. Στην αυχενική θα έχουμε καλύτερη εικόνα και ΠΗΤ.

Αυταααααα! Για τις κράμπες πρότεινε παρακεταμόλη ή μαγνήσιο. Και μου έδωσε και ένα χάπι για τις ναυτίες καθώς χθες είχα το πρώτο κρούσμα εμετού (ξέχασα να σας το πω) και σήμερα μετά το ραντεβού σταμάτησαμε με το αμάξι και 🤮 μάλλον έβγαλα το άγχος μου στην κυριολεξία 🤣🤣🤣

ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕΕΕΕ προχωράμε ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα απ' το ραντεβού μου! Όλα καλά, αν κι είχα αγχωθει για τις κράμπες που σας έλεγα. Ευτυχώς όλα καλά, κι η γιατρός μας έβαλε να ακούσουμε και καρδούλα καθώς με είδε ότι ήμουν σε έξαλλη κατάσταση 😅 κανονικά είπε δε θα έβαζε γιατί είναι μικρό το σποράκι και δε κάνει, μιας και το είχαμε ήδη ακούσει πριν μια εβδομάδα. Οπότε την αγάπησα γι'αυτό 🥰 μου είπε ότι όλα δείχνουν εξαιρετικά, και μου πρότεινε να κλείσω κατευθείαν την αυχενική διαφάνεια για τέλη Ιουνίου. Ασφαλώς, και τη ρώτησα αν στο ενδιάμεσο μπορώ να τη δω αν με πιάσει πάλι η παράνοια και είπε φυσικά ναι αλλά μου είπε ότι πρέπει να χαλαρώσω, το οποίο το τόνισε αρκετές φορές 🤣 

Όσον αφορά το θυροειδή μου είπε να παίρνω διπλό το χάπι μου χ2 φορές τη βδομάδα (πχ ΣΚ) και συνεχίζω με ασπιρίνη μέχρι 35η εβδομάδα και προγεστερόνη μέχρι 14η εβδομάδα.

Επίσης μου μέτρησε το μωράκι λίγο μικρότερο από τον Έλληνα γυναικολόγο, οπότε είμαι 7+2 σήμερα ενώ με του άλλου θα ήμουν 7+5. Είπε ότι είναι αμελητέα διαφορά γιατί μπορεί να διαφέρουν τα μηχανήματα και λόγω του ότι σ αυτή τη φάση είναι πολύ μικρό το έμβρυο για να έχουμε ακριβή μέτρηση. Στην αυχενική θα έχουμε καλύτερη εικόνα και ΠΗΤ.

Αυταααααα! Για τις κράμπες πρότεινε παρακεταμόλη ή μαγνήσιο. Και μου έδωσε και ένα χάπι για τις ναυτίες καθώς χθες είχα το πρώτο κρούσμα εμετού (ξέχασα να σας το πω) και σήμερα μετά το ραντεβού σταμάτησαμε με το αμάξι και 🤮 μάλλον έβγαλα το άγχος μου στην κυριολεξία 🤣🤣🤣

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!!

Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ. 

Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου. 

Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

@Mpourmpoulo κορίτσι μου σήμερα έχεις γιατρό ;

@Θέτις Κ. όλα πηγαίνουν μια χαρά με το σπορακι μπράβο.. υπομονή να περάσει το πρώτο τρίμηνο.. εγω ένα μήνα δεν θα άντεχα είναι η αλήθεια να πάω γιατρό ειδικά στην αρχή.. μετά που έκανα την αυχενική και ήμουν κάπως πιο ήρεμη άντεχα 😊

εμενα δεν με ζύγισαν από την αρχή της εγκυμοσυνης μετά το πρώτο τρίμηνο με ζυγησε ο γιατρός αλλά ήξερα τα κιλά που ξεκηνησα 

Καλησπερα κορίτσι μου! Ναι ναι σήμερα έχω 4 η ωρα🙏 ελπιζω να έχω καλά νέα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα απ' το ραντεβού μου! Όλα καλά, αν κι είχα αγχωθει για τις κράμπες που σας έλεγα. Ευτυχώς όλα καλά, κι η γιατρός μας έβαλε να ακούσουμε και καρδούλα καθώς με είδε ότι ήμουν σε έξαλλη κατάσταση 😅 κανονικά είπε δε θα έβαζε γιατί είναι μικρό το σποράκι και δε κάνει, μιας και το είχαμε ήδη ακούσει πριν μια εβδομάδα. Οπότε την αγάπησα γι'αυτό 🥰 μου είπε ότι όλα δείχνουν εξαιρετικά, και μου πρότεινε να κλείσω κατευθείαν την αυχενική διαφάνεια για τέλη Ιουνίου. Ασφαλώς, και τη ρώτησα αν στο ενδιάμεσο μπορώ να τη δω αν με πιάσει πάλι η παράνοια και είπε φυσικά ναι αλλά μου είπε ότι πρέπει να χαλαρώσω, το οποίο το τόνισε αρκετές φορές 🤣 

Όσον αφορά το θυροειδή μου είπε να παίρνω διπλό το χάπι μου χ2 φορές τη βδομάδα (πχ ΣΚ) και συνεχίζω με ασπιρίνη μέχρι 35η εβδομάδα και προγεστερόνη μέχρι 14η εβδομάδα.

Επίσης μου μέτρησε το μωράκι λίγο μικρότερο από τον Έλληνα γυναικολόγο, οπότε είμαι 7+2 σήμερα ενώ με του άλλου θα ήμουν 7+5. Είπε ότι είναι αμελητέα διαφορά γιατί μπορεί να διαφέρουν τα μηχανήματα και λόγω του ότι σ αυτή τη φάση είναι πολύ μικρό το έμβρυο για να έχουμε ακριβή μέτρηση. Στην αυχενική θα έχουμε καλύτερη εικόνα και ΠΗΤ.

Αυταααααα! Για τις κράμπες πρότεινε παρακεταμόλη ή μαγνήσιο. Και μου έδωσε και ένα χάπι για τις ναυτίες καθώς χθες είχα το πρώτο κρούσμα εμετού (ξέχασα να σας το πω) και σήμερα μετά το ραντεβού σταμάτησαμε με το αμάξι και 🤮 μάλλον έβγαλα το άγχος μου στην κυριολεξία 🤣🤣🤣

Τελεια τα νέα σου κορίτσι μου μπραβοοο❤️❤️❤️ και εμένα τοτε δεν με έβαζε στην αρχή να ακούσω καρδουλα και όταν μας την εβαλε να την ακούσουμε το κράτησε ένα δευτερόλεπτο γτ λέει ότι επηρεάζεται το έμβρυο! Όλα πανε τελεια λοιπόν❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου! Ναι ναι σήμερα έχω 4 η ωρα🙏 ελπιζω να έχω καλά νέα🙏

Θα περιμένουμε τα νέα σου μόλις τελειώσεις από τον γιατρό σου εύχομαι ότι καλύτερο 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου! Ναι ναι σήμερα έχω 4 η ωρα🙏 ελπιζω να έχω καλά νέα🙏

@Mpourmpoulo μου περιμενουμε τα νεα σου απο το γιατρο🙏🙏🤍🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου! Ναι ναι σήμερα έχω 4 η ωρα🙏 ελπιζω να έχω καλά νέα🙏

περιμένουμε νεα από το σποράκι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου υπεροχααα!!! 

@Θέτις Κ. Κορίτσι μου όλα πανε μπομπααααα!!! Μπράβο μπράβο χίλια μπράβο!!! Να ησυχάσεις και να το απολαύσεις!!!

Εγώ ναιιι σήμερα περιμένω στις 7 να πάω για τον δεύτερο υπέρηχο. Είμαι 6+1 σήμερα . Εύχομαι να δούμε έμβρυο και να δούμε και καρδούλα να πάλλεται και ας μην την ακούσουμε! Να είναι όοολα καλά. Έχω τρομερή αγωνία!

Κατά τ αλλά είμαι μια χαρά! Φτου φτου φτου. Πολύ πρήξιμο μόνο ,φαίνομαι σαν 4 μηνών έγκυος ,και στο πρόσωπο πρήστηκα αρκετά. Πόνος στο στήθος μπόλικος και δυσκοιλιότητα. 

Αννα περιμένω πως καιμοως το τεστακι σου άνθρωπε!!!! Αντεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου υπεροχααα!!! 

@Θέτις Κ. Κορίτσι μου όλα πανε μπομπααααα!!! Μπράβο μπράβο χίλια μπράβο!!! Να ησυχάσεις και να το απολαύσεις!!!

Εγώ ναιιι σήμερα περιμένω στις 7 να πάω για τον δεύτερο υπέρηχο. Είμαι 6+1 σήμερα . Εύχομαι να δούμε έμβρυο και να δούμε και καρδούλα να πάλλεται και ας μην την ακούσουμε! Να είναι όοολα καλά. Έχω τρομερή αγωνία!

Κατά τ αλλά είμαι μια χαρά! Φτου φτου φτου. Πολύ πρήξιμο μόνο ,φαίνομαι σαν 4 μηνών έγκυος ,και στο πρόσωπο πρήστηκα αρκετά. Πόνος στο στήθος μπόλικος και δυσκοιλιότητα. 

Αννα περιμένω πως καιμοως το τεστακι σου άνθρωπε!!!! Αντεεεεεε

άντε να δειτε το σποράκι να ξεαγχωθείς και εσύ λίγο! τα συμπτώματα σου συνεχίζονται και είναι καλό αυτό..θετικές σκέψεις ❤️ 

ίσως κάνω αύριο το πρωι το τεστ..εχω απογοητευτεί λίγο σημερα..χθες βράδυ είχα διάφανα υγρά και λίγο αίμα σαν κλωστή..σήμερα δεν έχω τίποτα από υγρά..εχω κάποια τσιμπήματα που και που χαμηλά στην κοιλιά και παρατήρησα ότι άλλαξε η διάθεση μου..σαν να μου φταίνε όλα..σαν να μην ξέρω τι θελω :P τι σου κάνουν και αυτές οι ορμόνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

άντε να δειτε το σποράκι να ξεαγχωθείς και εσύ λίγο! τα συμπτώματα σου συνεχίζονται και είναι καλό αυτό..θετικές σκέψεις ❤️ 

ίσως κάνω αύριο το πρωι το τεστ..εχω απογοητευτεί λίγο σημερα..χθες βράδυ είχα διάφανα υγρά και λίγο αίμα σαν κλωστή..σήμερα δεν έχω τίποτα από υγρά..εχω κάποια τσιμπήματα που και που χαμηλά στην κοιλιά και παρατήρησα ότι άλλαξε η διάθεση μου..σαν να μου φταίνε όλα..σαν να μην ξέρω τι θελω :P τι σου κάνουν και αυτές οι ορμόνες..

Όλα αυτά είναι πολύ καλά θετικά σημάδια. 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου υπεροχααα!!! 

@Θέτις Κ. Κορίτσι μου όλα πανε μπομπααααα!!! Μπράβο μπράβο χίλια μπράβο!!! Να ησυχάσεις και να το απολαύσεις!!!

Εγώ ναιιι σήμερα περιμένω στις 7 να πάω για τον δεύτερο υπέρηχο. Είμαι 6+1 σήμερα . Εύχομαι να δούμε έμβρυο και να δούμε και καρδούλα να πάλλεται και ας μην την ακούσουμε! Να είναι όοολα καλά. Έχω τρομερή αγωνία!

Κατά τ αλλά είμαι μια χαρά! Φτου φτου φτου. Πολύ πρήξιμο μόνο ,φαίνομαι σαν 4 μηνών έγκυος ,και στο πρόσωπο πρήστηκα αρκετά. Πόνος στο στήθος μπόλικος και δυσκοιλιότητα. 

Αννα περιμένω πως καιμοως το τεστακι σου άνθρωπε!!!! Αντεεεεεε

Να μας ενημερώσεις με τα τέλεια νέα σου 🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ενώ θέλω να φάω τρωω δυο μπουκιές και μετά νιώθω το στομαχι μιυ τσίτα! Λαχτάρα ω γ ν φάω κ άλλο και δν μπορώ γιατί μ τεντώνει παρά πολύ ! Μετά το φαΐ θέλω ν κάτσω σαν αστερίας , τραβάω το στηθος μ ψηλα γ ν απελευθερωθεί το στομαχι! Τι θ γίνει όταν φτάσω στον 7ο 8η μήνα; 😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημερα!! Δεν πρόλαβα να κάνω σήμερα, βιαζόμουν για τη δουλειά! Επισης χθες σκεφτόμουν ότι όταν είχα την βιοχημική και αριθμό χοριακης 106 μετά από δυο μέρες έκανα τεστ να δω αν έχει πέσει η ορμόνη και είχε βγει αρνητικό..ήταν ολόλευκο..μετά από 4 μέρες είχα κάνει χοριακη ξανά και ήταν 26..σκέφτομαι ότι ίσως αργεί να δείξει σε εμένα το τεστ 🤷‍♀️

Καλύτερα που δεν έκανες κοριτσάκι μου όσο πιο κοντά τόσο πιο αξιόπιστα τα αποτελέσματα!! Η κλωστούλα που είδες μόνο θετικό είναι !!! Εύχομαι να ηταν εμφύτευσης !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια ενώ θέλω να φάω τρωω δυο μπουκιές και μετά νιώθω το στομαχι μιυ τσίτα! Λαχτάρα ω γ ν φάω κ άλλο και δν μπορώ γιατί μ τεντώνει παρά πολύ ! Μετά το φαΐ θέλω ν κάτσω σαν αστερίας , τραβάω το στηθος μ ψηλα γ ν απελευθερωθεί το στομαχι! Τι θ γίνει όταν φτάσω στον 7ο 8η μήνα; 😱😱

Μετά δεν θα είναι έτσι απλά θα σε ενοχλεί σαν καούρα γιατί θα πιεστεί το στομάχι και όλα τα άλλα όργανα από την μήτρα που θα μεγαλώσει. Μην απογοητεύεσαι όμως....θα τρως, στο λέω με σιγουριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Όλα αυτά είναι πολύ καλά θετικά σημάδια. 😇

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλύτερα που δεν έκανες κοριτσάκι μου όσο πιο κοντά τόσο πιο αξιόπιστα τα αποτελέσματα!! Η κλωστούλα που είδες μόνο θετικό είναι !!! Εύχομαι να ηταν εμφύτευσης !!!

Μακάρι κορίτσια μου! Θα μάθουμε σε λίγες μέρες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια ενώ θέλω να φάω τρωω δυο μπουκιές και μετά νιώθω το στομαχι μιυ τσίτα! Λαχτάρα ω γ ν φάω κ άλλο και δν μπορώ γιατί μ τεντώνει παρά πολύ ! Μετά το φαΐ θέλω ν κάτσω σαν αστερίας , τραβάω το στηθος μ ψηλα γ ν απελευθερωθεί το στομαχι! Τι θ γίνει όταν φτάσω στον 7ο 8η μήνα; 😱😱

Στο πρώτο τρίμηνο το είχα έντονα αυτό μετά σταμάτησε. Με βοηθούσε παρά πολύ το μαστιχονερο με ανθρακικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Στο πρώτο τρίμηνο το είχα έντονα αυτό μετά σταμάτησε. Με βοηθούσε παρά πολύ το μαστιχονερο με ανθρακικό. 

Αχχχ δώσε μου ελπίδες γιατί πραγματικά τρωω μια μπουκιά κ αγκομαχάω τρεις ώρες μετά!!! Θα το δοκιμασω αυτό που λες ! Παρόλο που δν έχω τις ναυτίες γιατί παίρνω το χάπι το στομαχι το νιώθω είτε άδειο είτε τούμπανο! 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Θα περιμένουμε τα νέα σου μόλις τελειώσεις από τον γιατρό σου εύχομαι ότι καλύτερο 🙏

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η arntalia είπε:

@Mpourmpoulo μου περιμενουμε τα νεα σου απο το γιατρο🙏🙏🤍🤍

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

περιμένουμε νεα από το σποράκι ❤️ 

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@Mpourmpoulo μου που είσαι;;; Θα φάμε τα νύχια μας μέχρι να μας γράψεις τα νέα απο το γιατρό!

Κοριτσια μου γυρησα από γιατρό! Μου είπε να μην ανησυχώ όλα είναι καλά και η περίοδος θα μου έρθει! Το ενδομητριο ήταν 10χιλιοστα όποτε όπου να ναι θα έρθει! Αν δεν έρθει μέχρι 15 Ιουνίου βαριά να τον παρω τηλ!μου έδωσε και οδηγίες πως να παρω τα χάπια και τος ενέσεις διέγερσης και μου είπα να παρω και κορτιζόνη όταν έρθει η περίοδος!οποτε τωραααα αγωνιώ να έρθει για να κάνω την σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...