Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

@annie!δεν έκανα ακόμα κατά τις 3 λέω....από τις 11 πινω ακόμα καφέ μέχρι κ τώρα 13:32 λες να επηρεάσει;;; 

@Mpourmpoulo πριν λίγες μέρες είχε βγει ξανά έτσι....και μάλιστα η εφαρμογή το επιασε πικ ενώ δεν ήταν έντονο ήταν το ίδιο σχεδόν με αυτό που ανέβασα..ετα ξανά άχνη γραμμή κ εχθές πάλι έτσι....θα σας ανεβάσω κ το σημερινό!! Πφφφ με παίζουν τα τέστ δεν γίνεται 🤣🤣🤣

Η εφαρμογη το έδειχνε πικ προφανώς γτ δεν είχες άλλο τέτοιο σκουρο τεστ! Πρέπει να περάσουν κάποιο κύκλοι κάνοντας τεστ και βάζοντας τα στην εφαρμογη έτσι ωστε να βγάζει το πικ σου! Πάντως γενικα πάνω από 0,40 μονάδες στην εφαρμογη θεωρείται θετικο το τεστ! Γενικα όμως μη πολύ δίνεις σημασία στην εφαρμογη ! Εύχομαι τις επόμενες μέρες να δεις το θετικο σου τεστακι! Εμένα άλλοτε αυξάνεται σιγά σιγά η ορμονη και ερχετε το πικ και άλλες φορές εκεί που είναι ας πούμε αχνό την επόμενη μπορεί να είναι θετικο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Όταν σας λέω εγώ ότι με δουλεύουν κ τα τέστ....τελικά ούτε αυτό τον μήνα θα κάνω ωορρηξία μάλλον!! 😢😢 Σας ανεβάζω λ το σημερινό τέστ!! Καμία σχέση με εχθές 

IMG_20240528_143618.jpg

χμμμ έχεις τα δίκια σου και συ βρε κορίτσι, αλλά μη το βάζεις κάτω! μπορεί να κάνεις πικ το απόγευμα ή αργά το βράδυ - μήπως να είχατε μια επαφούλα σήμερα για να είσαι καλλυμένη;

να συνεχίσεις τα τεστ πάντως, γιατί σε γυναίκες με ΣΠΩ παρατηρούνται γενικά σκαμπανευάσματα. Και να ανεφέρεις στη γιατρό σου το ημερολόγιο που κρατάς με τα τεστ γιατί λογικά θα μπορεί να σε καθοδηγήσει αναλόγως. Εύχομαι το καλύτερο 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Όταν σας λέω εγώ ότι με δουλεύουν κ τα τέστ....τελικά ούτε αυτό τον μήνα θα κάνω ωορρηξία μάλλον!! 😢😢 Σας ανεβάζω λ το σημερινό τέστ!! Καμία σχέση με εχθές 

IMG_20240528_143618.jpg

Για έμενα κάνε τις επαφουλες σου όσο μπορείτε και έχετε όρεξη και μετά κλείσε ένα ραντεβού να πας στην γιατρό σου να το συζητήσετε μήπως σου δώσει χάπια για να κάνετε διεγερση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Η εφαρμογη το έδειχνε πικ προφανώς γτ δεν είχες άλλο τέτοιο σκουρο τεστ! Πρέπει να περάσουν κάποιο κύκλοι κάνοντας τεστ και βάζοντας τα στην εφαρμογη έτσι ωστε να βγάζει το πικ σου! Πάντως γενικα πάνω από 0,40 μονάδες στην εφαρμογη θεωρείται θετικο το τεστ! Γενικα όμως μη πολύ δίνεις σημασία στην εφαρμογη ! Εύχομαι τις επόμενες μέρες να δεις το θετικο σου τεστακι! Εμένα άλλοτε αυξάνεται σιγά σιγά η ορμονη και ερχετε το πικ και άλλες φορές εκεί που είναι ας πούμε αχνό την επόμενη μπορεί να είναι θετικο ! 

Μάλιστα κατάλαβα...δεν δίνω σημασία στην εφαρμογή αλλά το θέμα είναι πως δύο κύκλους τώρα δεν έχω βρει ακόμη θετικό!! Θα δω κ αυτό τον κύκλο κ θα πάω μετά γυναικολόγο να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

κάνε εσύ τις λίστες σου από τώρα γιατί μετά θα μας πιάσουν για τα καλά οι ορμόνες 🤣🤣🤣 εγώ είπε στους δικούς μου πολλά χρόνια πριν ότι δε θα συνεχίσω την παράδοση με τα ονοματα, οπότε δε περιμένει κανείς τίποτα 😅 αν και μας αρέσει πάρα πολύ της γιαγιάς μου για κορίτσι, φοβάμαι ότι αν το βάλω θα δώσω χώρο και σε άλλους να προσμένουν, οπότε προσπαθούμε να το αποφύγουμε. έχουμε καιρό ακόμα.

Καλά είμαι, αγωνιώ φουλ για σήμερα, απλά νιώθω πολλές κρυάδες σήμερα και με ξανα έπιασαν κάτι πονάκια χαμηλά που με αγχ΄ωνουν ρε γαμώτο... προσπαθώ να διατηρήσω την ψυχραιμία μου, μετρώντας αντίστροφα τις ώρες 🤪

Να μην αγχώνεσαι καθόλου συμπτώματα της εγκυμοσύνης που πανε και έρχονται ❤️ όλα θα πανε τελεια περιμενουμε νέα σου❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Μάλιστα κατάλαβα...δεν δίνω σημασία στην εφαρμογή αλλά το θέμα είναι πως δύο κύκλους τώρα δεν έχω βρει ακόμη θετικό!! Θα δω κ αυτό τον κύκλο κ θα πάω μετά γυναικολόγο να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε!!

Κι εγώ πιστεύω θα σου προτείνει για διέγερση και πρόκληση! και να τις επισημάνεις αυτό για την LH που δεν ανεβαίνει, μπορεί να υπάρχει και κάποιο άλλο σενάριο που θα σου προτείνει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Μάλιστα κατάλαβα...δεν δίνω σημασία στην εφαρμογή αλλά το θέμα είναι πως δύο κύκλους τώρα δεν έχω βρει ακόμη θετικό!! Θα δω κ αυτό τον κύκλο κ θα πάω μετά γυναικολόγο να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε!!

Το άτιμο το ΣΠΩ ! Πάντως με την διεγερση θα έχεις καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Παίρνεις καμία βιταμίνη πχ ινοσιτολη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου συμπτώματα της εγκυμοσύνης που πανε και έρχονται ❤️ όλα θα πανε τελεια περιμενουμε νέα σου❤️🙏

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! Αυτό προσπαθώ να λέω κι εγώ στον εαυτό μου! Έχω και την @Katiana1987 στο μυαλό μου που θα μου έλεγε "τι είναι αυτά που σκέφτεσαι καλέ;;!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!" 🤣🤣🤣 Αγαπαμε τη φωνή της λογικής ονόματι Κατιάνα 💞 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Για έμενα κάνε τις επαφουλες σου όσο μπορείτε και έχετε όρεξη και μετά κλείσε ένα ραντεβού να πας στην γιατρό σου να το συζητήσετε μήπως σου δώσει χάπια για να κάνετε διεγερση!

Ναι κορίτσι μου τις επαφουλες μας όσο είναι δυνατόν τις κάνουμε!! Μόλις επιστρέψω θα πάω στην γιατρό!!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κι εγώ πιστεύω θα σου προτείνει για διέγερση και πρόκληση! και να τις επισημάνεις αυτό για την LH που δεν ανεβαίνει, μπορεί να υπάρχει και κάποιο άλλο σενάριο που θα σου προτείνει 🙏

Ναι κορίτσι μου θα πάω μόλις επιστρέψω να το συζητήσουμε!!

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Το άτιμο το ΣΠΩ ! Πάντως με την διεγερση θα έχεις καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Παίρνεις καμία βιταμίνη πχ ινοσιτολη; 

Ναι κορίτσι μου Παίρνω χάπι για το χασιμοτο που έχω και παίρνω κ ινοφερτ Κόμπι και ινοφερτ Πλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! Αυτό προσπαθώ να λέω κι εγώ στον εαυτό μου! Έχω και την @Katiana1987 στο μυαλό μου που θα μου έλεγε "τι είναι αυτά που σκέφτεσαι καλέ;;!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!" 🤣🤣🤣 Αγαπαμε τη φωνή της λογικής ονόματι Κατιάνα 💞 

 

Αυτό θα σου έλεγα και εγώ κορίτσι μου! Ζήσε την εγκυμοσυνη σου όσο πιο πολύ αλλά και πιο ομορφα μπορείς! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου μιας και εγώ έχω περάσει από το στάδιο αυτό αλλά όμως τι θα καταλάβουμε αν μας κυριεύει το άγχος κάθε φορά ;;; Μπορούμε να αλλάξουμε κάτι ;;; Οχιιιιι! Το μόνο που μπορούμε είναι να προσπαθούμε να διώχνουμε τις άσχημες σκέψεις γτ ότι είναι να γίνει θα γίνει! Σκεφτόμαστε λοιπόν θετικα και προσπαθούμε να αφήσουμε στην άκρη τα παλια ! Δεν σημαίνει ότι επειδη είχαμε ατυχίες ότι θα εχουμε και τώρα ! Δικαιούμαστε αυτό το ονειρο και το θαυμα και θα το αποκτήσουμε ! Τελος! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Melikara86 είπε:

Ναι κορίτσι μου τις επαφουλες μας όσο είναι δυνατόν τις κάνουμε!! Μόλις επιστρέψω θα πάω στην γιατρό!!

Ναι κορίτσι μου θα πάω μόλις επιστρέψω να το συζητήσουμε!!

Ναι κορίτσι μου Παίρνω χάπι για το χασιμοτο που έχω και παίρνω κ ινοφερτ Κόμπι και ινοφερτ Πλας!!

Έχεις κάνει καμπύλη ζαχαρου και καμπύλη ινσουλίνης;;; Εγώ λόγω ΣΠΩ έχω υπερινσουλιναιμια και αυτό επηρεάζει την ωορρηξια γενικα αλλά και ως προς την ποιότητα! Αν δεν έχεις κάνει τις εξετάσεις αυτές για έμενα καντες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αυτό θα σου έλεγα και εγώ κορίτσι μου! Ζήσε την εγκυμοσυνη σου όσο πιο πολύ αλλά και πιο ομορφα μπορείς! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου μιας και εγώ έχω περάσει από το στάδιο αυτό αλλά όμως τι θα καταλάβουμε αν μας κυριεύει το άγχος κάθε φορά ;;; Μπορούμε να αλλάξουμε κάτι ;;; Οχιιιιι! Το μόνο που μπορούμε είναι να προσπαθούμε να διώχνουμε τις άσχημες σκέψεις γτ ότι είναι να γίνει θα γίνει! Σκεφτόμαστε λοιπόν θετικα και προσπαθούμε να αφήσουμε στην άκρη τα παλια ! Δεν σημαίνει ότι επειδη είχαμε ατυχίες ότι θα εχουμε και τώρα ! Δικαιούμαστε αυτό το ονειρο και το θαυμα και θα το αποκτήσουμε ! Τελος! ❤️

Έχεις απόλυτο δίκιο! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ που παρά το δικό σου Γολγοθά αφιερώνεις χρόνο να με εμψυχώσεις ❤️ έχουμε μεγάλη δύναμη ψυχής σ αυτό το παρεάκι 🥰 περιμένουμε και τα δικά σου νέα αύριο 🤞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ που παρά το δικό σου Γολγοθά αφιερώνεις χρόνο να με εμψυχώσεις ❤️ έχουμε μεγάλη δύναμη ψυχής σ αυτό το παρεάκι 🥰 περιμένουμε και τα δικά σου νέα αύριο 🤞 

 θέλω δεν θέλω έτσι πρέπει να σκέφτομαι όπως και όλες μας! Ήταν και είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που έζησα και ζήσατε κάποιες κοπέλες! Όμως έτσι έπρεπε έτσι ήταν να γίνει ; Εγώ την πήρα την απαντηση παντωσ Γτ Με βάση τα αποτελέσματα των εξετάσεων του εμβρύου έτσι έπρεπε να γίνει για να μη ταλαιπωρηθεί! Όλα λοιπόν για κάποιο λόγο γινονται! Το σπορακι σου αυτό λοιπόν έπρεπε να έρθει τώρα για να μεινει και να το παρεις στην αγκαλια σου❤️💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

@Elk μου ευχαριστούμε πολύ :) εννοείται θα σας πω 

Άντε ντε... Εσύ δηλαδή δεν ξέρεις;;; Πως γίνεται αυτό βρε κορίτσι;;; Και ποια είναι η διαδικασία για το gender reveal; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

😂 αν είναι αγόρι δεν έχω επιλογές ο πεθερός άσκησε βέτο! Αν είναι κορίτσι κάτι μπορεί να γίνει. Αλλά θα τα συζητήσουμε αργότερα αυτά χαχα

Πώς είσαι, απόγευμα πας να ακούσεις/δεις το μπουμπούκι σου;! 

Τι σημαίνει άσκησε βέτο;;; Δικό του είναι;;; Εσείς αποφασίζετε κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 θέλω δεν θέλω έτσι πρέπει να σκέφτομαι όπως και όλες μας! Ήταν και είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που έζησα και ζήσατε κάποιες κοπέλες! Όμως έτσι έπρεπε έτσι ήταν να γίνει ; Εγώ την πήρα την απαντηση παντωσ Γτ Με βάση τα αποτελέσματα των εξετάσεων του εμβρύου έτσι έπρεπε να γίνει για να μη ταλαιπωρηθεί! Όλα λοιπόν για κάποιο λόγο γινονται! Το σπορακι σου αυτό λοιπόν έπρεπε να έρθει τώρα για να μεινει και να το παρεις στην αγκαλια σου❤️💝

Ακριβώς όπως τα λες! Καλώς ή κακώς δεν έχουμε έλεγχο σε τίποτα, η φύση είναι ανώτερη μας και ξέρει το σωστό, όσο κι αν πονάει για εμάς. Θα έρθει και το δικό σου το ουράνιο τόξο, όπως είπες, όταν είναι η ώρα τους να γεμίσουν τις αγκαλιές μας εμφανίζονται 🌈🌈🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχεις κάνει καμπύλη ζαχαρου και καμπύλη ινσουλίνης;;; Εγώ λόγω ΣΠΩ έχω υπερινσουλιναιμια και αυτό επηρεάζει την ωορρηξια γενικα αλλά και ως προς την ποιότητα! Αν δεν έχεις κάνει τις εξετάσεις αυτές για έμενα καντες !

Όχι δεν θυμάμαι να τις έχω κάνει...μέσα στις αιματολογικές είναι αυτές;; Πώς γίνονται;; Απλά ξέρω ότι έχω αντίσταση στην ινσουλίνη παίρνω κ τα glucofren ! 

Έχω παραπάνω κιλά κ σίγουρα επηρεάζει....😢 Κάνω κάτι ενεσακια μια φορά την εβδομάδα για την ινσουλίνη και για να με βοηθήσει να χάσω κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! Αυτό προσπαθώ να λέω κι εγώ στον εαυτό μου! Έχω και την @Katiana1987 στο μυαλό μου που θα μου έλεγε "τι είναι αυτά που σκέφτεσαι καλέ;;!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!" 🤣🤣🤣 Αγαπαμε τη φωνή της λογικής ονόματι Κατιάνα 💞 

 

Λογική και θετική σκέψη κορίτσι μου... Ακόμα κι όταν δεν πάνε τα πράγματα όπως τα θέλουμε! Αργά ή γρήγορα και με κάποιον τρόπο τον πετυχαίνουμε το στόχο μας. 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 θέλω δεν θέλω έτσι πρέπει να σκέφτομαι όπως και όλες μας! Ήταν και είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που έζησα και ζήσατε κάποιες κοπέλες! Όμως έτσι έπρεπε έτσι ήταν να γίνει ; Εγώ την πήρα την απαντηση παντωσ Γτ Με βάση τα αποτελέσματα των εξετάσεων του εμβρύου έτσι έπρεπε να γίνει για να μη ταλαιπωρηθεί! Όλα λοιπόν για κάποιο λόγο γινονται! Το σπορακι σου αυτό λοιπόν έπρεπε να έρθει τώρα για να μεινει και να το παρεις στην αγκαλια σου❤️💝

Πολύ σωστά μιλάς! Όλα για κάποιο καλό λόγο γίνονται! Μετά την καταιγίδα ΠΆΝΤΑ βγαίνει ο ήλιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

χαχαχα μου βάζετε ιδέες και μ αρέσει :P σήμερα δεν έχω καφέ..έχω πολλά υγρά σαν ωορρηξίας..μακάρι κορίτσια μου.. όχι τίποτα άλλο να βγάλουμε και το ένστικτο της ζαίρα :P 

η αλήθεια είναι πως δεν ξυπνάω για τουαλέτα αλλά παω πολλές φορές μέσα στη μέρα..και καλύτερα κιόλας γιατί είναι το χειρότερο μου να χαλάει ο ύπνος μου :P 

Πολύ ενθαρρυντικά φαίνονται όλα αυτά!!!! Αναμένουμε λοιπόν!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

@annie!δεν έκανα ακόμα κατά τις 3 λέω....από τις 11 πινω ακόμα καφέ μέχρι κ τώρα 13:32 λες να επηρεάσει;;; 

@Mpourmpoulo πριν λίγες μέρες είχε βγει ξανά έτσι....και μάλιστα η εφαρμογή το επιασε πικ ενώ δεν ήταν έντονο ήταν το ίδιο σχεδόν με αυτό που ανέβασα..ετα ξανά άχνη γραμμή κ εχθές πάλι έτσι....θα σας ανεβάσω κ το σημερινό!! Πφφφ με παίζουν τα τέστ δεν γίνεται 🤣🤣🤣

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

Όταν σας λέω εγώ ότι με δουλεύουν κ τα τέστ....τελικά ούτε αυτό τον μήνα θα κάνω ωορρηξία μάλλον!! 😢😢 Σας ανεβάζω λ το σημερινό τέστ!! Καμία σχέση με εχθές 

IMG_20240528_143618.jpg

Κοριτσάκι μου εχθές έκανες ένα μόνο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πολύ ενθαρρυντικά φαίνονται όλα αυτά!!!! Αναμένουμε λοιπόν!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 

Κοριτσάκι μου εχθές έκανες ένα μόνο; 

❤️ 

εσύ είσαι 8 ΜΤΩ έτσι; έχεις κάποιο άλλο σύμπτωμα σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Τι σημαίνει άσκησε βέτο;;; Δικό του είναι;;; Εσείς αποφασίζετε κορίτσι μου. 

Σ’ αγαπώ αλήθεια 😄😘 πολύ καλά τα λες. 

εν τω μεταξύ ακόμη κανείς τους δεν ξέρει ότι είμαι έγκυος και ουτε ξερω πότε θα το μάθουν 😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Όχι δεν θυμάμαι να τις έχω κάνει...μέσα στις αιματολογικές είναι αυτές;; Πώς γίνονται;; Απλά ξέρω ότι έχω αντίσταση στην ινσουλίνη παίρνω κ τα glucofren ! 

Έχω παραπάνω κιλά κ σίγουρα επηρεάζει....😢 Κάνω κάτι ενεσακια μια φορά την εβδομάδα για την ινσουλίνη και για να με βοηθήσει να χάσω κιλά 

Έχεις κάνει τοτε για να λες ότι έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη! Αφού περνεις και αγωγη εντάξει! Δυστυχώς το ΣΠΩ συνήθως οφείλεται σε αυτό! Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ακριβώς όπως τα λες! Καλώς ή κακώς δεν έχουμε έλεγχο σε τίποτα, η φύση είναι ανώτερη μας και ξέρει το σωστό, όσο κι αν πονάει για εμάς. Θα έρθει και το δικό σου το ουράνιο τόξο, όπως είπες, όταν είναι η ώρα τους να γεμίσουν τις αγκαλιές μας εμφανίζονται 🌈🌈🙏🙏❤️❤️

 

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 θέλω δεν θέλω έτσι πρέπει να σκέφτομαι όπως και όλες μας! Ήταν και είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που έζησα και ζήσατε κάποιες κοπέλες! Όμως έτσι έπρεπε έτσι ήταν να γίνει ; Εγώ την πήρα την απαντηση παντωσ Γτ Με βάση τα αποτελέσματα των εξετάσεων του εμβρύου έτσι έπρεπε να γίνει για να μη ταλαιπωρηθεί! Όλα λοιπόν για κάποιο λόγο γινονται! Το σπορακι σου αυτό λοιπόν έπρεπε να έρθει τώρα για να μεινει και να το παρεις στην αγκαλια σου❤️💝

Έτσι είναι κορίτσια! Όσο κι αν μας πόνεσε η φύση και το σώμα μας ηξεραν καλύτερα τότε και δεν προχώρησαν. Το αν μάθαμε κάτι από αυτό, η καθεμία ξέρει για τον εαυτό της. Η εγκυμοσύνη μετά από απώλεια/ες τώρα που τη βιώνω δεν είναι ανέμελη εντελώς και δεν ξερω αν θα γίνει στο μέλλον, αυτό που σίγουρα υπενθυμίζω στον εαυτό μου είναι όπως πολύ σοφά έμαθα εδώ μέσα πως καμία εγκυμοσύνη δεν είναι η ίδια με άλλη και επίσης πιστεύω με όλη μου την καρδιά πως αξίζει και σε μένα και σε αυτό το πλάσμα τώρα μέσα μου να ζήσουμε το θαύμα αυτή τη φορά ♥️

Και το ίδιο ισχύει και για εσάς και για όλες!!

Εννοείται έρχονται και αγχωτικές σκέψεις και για τώρα και για την πορεία, ακομα και για αυχενική που ακόμα έχουμε λίγο καιρό, αλλά μετά επιλέγω να στέλνω αγάπη και σε εκείνο και στο σώμα μου που παρά τα όσα πέρασε αυτό τον 1,5 χρόνο έχει και πάλι μέσα του τη νέα ζωή και με συγκινεί αφάνταστα αυτό 🤍🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχεις κάνει τοτε για να λες ότι έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη! Αφού περνεις και αγωγη εντάξει! Δυστυχώς το ΣΠΩ συνήθως οφείλεται σε αυτό! Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου🙏❤️

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχεις κάνει τοτε για να λες ότι έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη! Αφού περνεις και αγωγη εντάξει! Δυστυχώς το ΣΠΩ συνήθως οφείλεται σε αυτό! Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου🙏❤️

Κορίτσια μου για αντίσταση σε ινσουλίνη και ΣΠΩ βοηθάει και η διατροφή πολύ, πχ να δίνετε έμφαση στην πρωτεΐνη και λαχανικά και οι υδατάνθρακες να είναι ολικής πάντα. Φαντάζομαι το έχετε ψάξει αλλά είπα να το αναφέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Σ’ αγαπώ αλήθεια 😄😘 πολύ καλά τα λες. 

εν τω μεταξύ ακόμη κανείς τους δεν ξέρει ότι είμαι έγκυος και ουτε ξερω πότε θα το μάθουν 😜 

Μένετε μακριά;;; Ο άντρας σου τι λέει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...