Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλε κορίτσια δείτε στο κινεζικό ημερολόγιο!! Εμένα στην μπεμπα έπεσε μέσα 😜 @Kate1992 η εμβρυολογος μου είχε πει πως το ένστικτο της μαμάς σχεδόν πάντα βγαίνει! 

Εμένα και τα 2 έπεσαν έξω!!! χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αχ τι να σου πω! Σίγουρα δεν έχουν επιστημονική βάση, αλλά εγώ τα θέλω πολύ αυτά 😂 Σε όλες του κύκλου μου έχει βγει σωστό, εκτός από την κολλητή μου. Και μια κοπέλα εδώ παλιότερα είχε πει ακόμη ένα… προσθέτεις την ηλικία σου κατά την σύλληψη, τον μήνα σύλληψης και τον αριθμό 9 (από τους μήνες κύησης) και αν βγει ζυγός αριθμός είναι κορίτσι, μονός αγόρι! Θα σκίσουν τα πτυχία οι γυναικολόγοι χαχαχα

 

Το εκανα και μ βγάζει κ αυτό αγορι 😱😱😱 ας είναι ότι θέλει μωρέ! Γερό και ευλογημένο ν ειναι!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου δυστυχώς δεν καταφέρνω να μπαίνω κάθε μέρα λόγω αυξημένων υποχρεώσεων! 

Μεγαλώνουν τα μωράκια σας....χαίρομαι πάρα πολύ όλα καλά πάμε !! ❤️❤️ 

Εγώ ζω ένα δράμα 🤣🤣🤣 κάνω τεστακια κάθε μέρα εκεί που είναι λίγο πιο έντονο κ λέω έλα πάει κάτι να γίνει, τσουπ μετά να το πάλι αχνό....και ξανά μανα τα ίδια!! 

Δεν ξέρω με τρολαρουν μάλλον κ τα τεστακια!!

Θα σας ανεβάσω το χθεσινό να δείτε 17η μέρα κύκλου...( Και δυστυχώς δεν έχω επιστρέψει ακόμα να πάω στην γυναικολόγο για υπέρηχο!!)

 

IMG_20240527_204028.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2024 at 6:00 ΜΜ, ο/η OLGA_95 είπε:

Τώρα βρισκόμαστε στο ξεκίνημα της προσπάθειας για το πρώτο.

Με το καλό σου εύχομαι να έρθει σύντομα!! 🙏🏼❤️🙏🏼❤️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσυνη ελάχιστα είχα συμπτώματα κ είναι αγόρι, τώρα με εμετούς ζαλάδες καούρες ναυτίες υπογλυκαιμίες πιστεύω είναι κορίτσι… αλλά η γιατρος μ είπε δεν έχουν σημασία αυτά είναι καθαρά ορμονών! Κ αυτή τη φορά κ ο πλακούντας μ είναι καλύτερος π πιστεύω για αυτό είχα περισσότερα συμπτώματα αν και πιστεύω είναι κορίτσι αλλά θα ήθελα άλλο ένα αγόρι κ να βγει κ ίδιο σαν το πρώτο ζιζάνιο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Οι κράμπες είναι σα να έρχεται περίοδος αλλά πολύ πιο ήπιες. Θέλω να πιστεύω ότι είναι κάτι φυσιολογικό, εφόσον κι ο γιατρός μου είχε πει αν δε δούμε καφέ ή αίμα δεν τρελενομαστε 🙏 ανυπομονώ για αύριο αν και τώρα μου το άλλαξε απο πρωί σε απόγευμα 😕 άντε να περάσουν οι ώρες πάλι! 😅

Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα 🧿 Μην αγχώνεσαι είτε πρωί είτε απόγευμα θα δεις το σποράκι σου να έχει μεγαλώσει και θα ακούσεις τη καρδούλα του ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπαίνεις στο 1535 στο ιντερνετ φτιάχνεις λογαριασμό και κλείνεις ραντεβού ! Αν έχεις ασφάλεια στη γράφει ο γιατρός και δεν πληρώνεις τίποτα αν δεν έχεις πληρώνεις μόνο 50€

Δεν χρειάζεται να κάνεις άλλο τεστ κορίτσι μου! Χαχαχχα έχεις τρελαθεί Ε;😂 προγεστερονη δίνουν μετά την ωορρηξια συνήθως μετά από κάποιο πρωτόκολλο διέγερσης και όχι έτσι κοριτσάκι μου! Αν υπάρξει εγκυμοσυνη που το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τοτε θα σου πει ο γιατρός αν χρειάζεται να το παρεις ή όχι! 

Σ' ευχαριστώ! Ναι χθες είχα τρελαθεί χαχαχαχα σήμερα ηρέμησα! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να συνεχίσεις επαφες.  Τουλάχιστον σήμερα και αύριο 

Χθες τα κατάφερα, σήμερα ελπίζω να βρω χρόνο γιατί δεν είχα υπολογίσει καλά και έκλεισα βόλτες μετά την δουλεία 🤦‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου δυστυχώς δεν καταφέρνω να μπαίνω κάθε μέρα λόγω αυξημένων υποχρεώσεων! 

Μεγαλώνουν τα μωράκια σας....χαίρομαι πάρα πολύ όλα καλά πάμε !! ❤️❤️ 

Εγώ ζω ένα δράμα 🤣🤣🤣 κάνω τεστακια κάθε μέρα εκεί που είναι λίγο πιο έντονο κ λέω έλα πάει κάτι να γίνει, τσουπ μετά να το πάλι αχνό....και ξανά μανα τα ίδια!! 

Δεν ξέρω με τρολαρουν μάλλον κ τα τεστακια!!

Θα σας ανεβάσω το χθεσινό να δείτε 17η μέρα κύκλου...( Και δυστυχώς δεν έχω επιστρέψει ακόμα να πάω στην γυναικολόγο για υπέρηχο!!)

 

IMG_20240527_204028.jpg

Δεν ξέρω κι εγώ καλά, αλλά επειδή τα κορίτσια είδαν τα δικά μου τεστ χθες. Θα σου πω ότι δεν είναι ακόμα έντονο. Συνέχισε τα, ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ. Εμένα την μια μέρα ήταν έτσι και την άλλη ξαφνικά κατακόκκινο. Δεν ανεβαίνει σταδιακά αλλά απότομα. Εγώ αυτό κατάλαβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αλήθεια;;; Δεν το θυμόμουν αυτό😮 ήταν για να έρθει το μωρακι σου κορίτσι μου❤️ τι να πωωωω μακαριιιιι να είμαι και εγώ τόσο τυχερη όσο και εσυ🙏❤️

Σήμερα έχει γιατρό κορίτσι μου; Να μας ενημερώσεις τι σου είπε. Όλα θα είναι καλά 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινουρια στο φόρουμ! Προσπαθούμε και εμείς για παιδάκι εδώ και 5 μήνες και η αλήθεια το άγχος με έχει κυριεύσει παρά πολύ αυτούς τους μήνες. Έχω ΣΠΩ και δυστυχώς ξέρω ότι είναι αρκετά δύσκολο να πιάσω τόσο εύκολα. Διαβάζω εδώ και καιρό το φόρουμ και παίρνω κουράγιο απο τις ιστορίες σας🩷

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλώς ήρθες στην παρέα μας..αρχικά πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να φαίνονται στον χρόνο που τις ανεβάζεις..τωρα θα αργούν λίγο να ανέβουν μέχρι να πάρουν έγκριση...

Δεν θα σου πω το κλασσικό να μην έχεις άγχος..όλες έχουμε λίγο ή πολύ σ αυτή τη διαδικασία..θα σου πω μόνο να μη σου γίνουν ''εμμονή'' οι επαφές και χάσετε την ''μαγεία''.. όταν λες ότι έχεις ΣΠΩ κάθε πότε έχεις περίοδο; το ΣΠΩ σε κάθε γυναίκα μπορεί να δρα διαφορετικά..υπάρχουν κοπέλες με ΣΠΩ που πιάνουν γρήγορα και κοπέλες χωρίς ΣΠΩ που αργούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Γύρισα και εγώ από τον γιατρό. Όλα καλά, το μικρουλι μεγαλώνει 💓💓 Μου είπε να κλείσω αυχενική και να πάω μετά να με δει. Δεν ξέρω βέβαια αν θα αντέξω 4 εβδομάδες μέχρι να ξαναπάω, οπότε όταν αγχωθω συμφωνήσαμε να πάω για έναν υπέρηχο. Για εμένα αυτή η εβδομάδα είναι το προσωπικό μου μαξιλαράκι, καθώς 8+5 είχα μάθει ότι σταμάτησε η καρδούλα από το δεύτερο μωράκι που έχασα. 

Μου φαίνεται ακόμα απιστευτο ότι θα πάρω να κλείσω αυχενική 😱😱 Από συμπτώματα συνεχίζει η απίστευτη κουραση και υπνηλία και που και που το στομάχι μου που είναι ανακατεμένο. Πολύ πιο ήπια όλα από την εγκυμοσύνη στη μπέμπα, ούτε καν εμετούς δεν έχω. Ευτυχώς η μητέρα μου έρχεται πολύ συχνά γιατί με την κόπωση που έχω δυσκολεύομαι πολύ με την μικρή (η οποία δεν ξεκολλάει από πάνω μου, ένα λεπτό πάω να την αφήσω να κάνω μια δουλειά και ουρλιάζει). 

μπράβο κοπέλα μου..πόσο χαίρομαι..ξέρω ότι είσαι λιγάκι συγκρατημένη αλλά όλα πάνε καλά! το σποράκι μεγαλώνει και είναι εδώ! Με το καλό και η αυχενική σε λίγο καιρό :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αν δεν έχεις αλλά συμπτώματα ουρολοίμωξης όπως πόνο κατά την ούρηση, πιστεύω δεν είναι αυτο κορίτσι μου! Η συχνοουρια σίγουρα είναι ένα απ' τα συνήθη συμπτώματα, απλά εγώ δε μπορώ να το πω με σιγουριά γιατί ούτως ή άλλως πηγαίνω πααααρα πολύ συχνά στην τουαλέτα γιατί πίνω αρκετό νερό. Αλλά αν εσύ παρατηρείς αύξηση στις επισκέψεις σου στην τουαλέτα, τότε κρατά το ως θετικό σημάδι! Σε 6 μέρες να δεις ένα όμορφο θετικό τεστακι 🙏🙏🙏

ναι κοπέλα μου..συνήθως πήγαινα 5-6 φορές..τις τελευταίες 2 μέρες πάω 10-11..αφού σημείωνα γιατί έλεγα κάτι δεν πάει καλά :P επίσης χθες μετά από επαφή είχα υγρά περίεργα σαν καφέ ανοιχτό με λίγο αίμα..το ίδιο είχα και στις επαφές 2-3 μέρες πριν μάθω για την προηγούμενη εγκυμοσύνη..ίσως κάνω σήμερα ενα τεστάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Οι κράμπες είναι σα να έρχεται περίοδος αλλά πολύ πιο ήπιες. Θέλω να πιστεύω ότι είναι κάτι φυσιολογικό, εφόσον κι ο γιατρός μου είχε πει αν δε δούμε καφέ ή αίμα δεν τρελενομαστε 🙏 ανυπομονώ για αύριο αν και τώρα μου το άλλαξε απο πρωί σε απόγευμα 😕 άντε να περάσουν οι ώρες πάλι! 😅

ήρθε η μεεεερα...θα περάσουν οι ώρες και θα δεις το σποράκι ❤️ περιμένουμε νεααααα :) :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

ήρθε η μεεεερα...θα περάσουν οι ώρες και θα δεις το σποράκι ❤️ περιμένουμε νεααααα :) :) 

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Σήμερα έχει γιατρό κορίτσι μου; Να μας ενημερώσεις τι σου είπε. Όλα θα είναι καλά 🤞

Αν δεν κάνω λάθος Τετάρτη δεν έχουν ραντεβού τα κορίτσια ή εγώ τα έχω χάσει τελείως πια λόγω ορμονών;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

ναι κοπέλα μου..συνήθως πήγαινα 5-6 φορές..τις τελευταίες 2 μέρες πάω 10-11..αφού σημείωνα γιατί έλεγα κάτι δεν πάει καλά :P επίσης χθες μετά από επαφή είχα υγρά περίεργα σαν καφέ ανοιχτό με λίγο αίμα..το ίδιο είχα και στις επαφές 2-3 μέρες πριν μάθω για την προηγούμενη εγκυμοσύνη..ίσως κάνω σήμερα ενα τεστάκι..

Είναι ΥΠΕΡ καλό σημάδι το καφέ!!!! Αχ θα ανοίξεις την συζήτηση του Ιουνίου με το θετικό σου τεστάκι!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Αν δεν κάνω λάθος Τετάρτη δεν έχουν ραντεβού τα κορίτσια ή εγώ τα έχω χάσει τελείως πια λόγω ορμονών;;;

Χαχαχαχα μπορεί να έχει δίκιο και οι ορμόνες σου να δουλεύουν σωστά 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Αν δεν κάνω λάθος Τετάρτη δεν έχουν ραντεβού τα κορίτσια ή εγώ τα έχω χάσει τελείως πια λόγω ορμονών;;;

χαχαχα η @Θέτις Κ. σημερα και η @Mpourmpoulo αύριο αν δεν κάνω λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Είναι ΥΠΕΡ καλό σημάδι το καφέ!!!! Αχ θα ανοίξεις την συζήτηση του Ιουνίου με το θετικό σου τεστάκι!!!!❤️

μακάρι ❤️  προς το παρόν είμαι τρομακτικά ψύχραιμη και συγκρατημένη! Απορώ και εγω με εμένα :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

μακάρι ❤️  προς το παρόν είμαι τρομακτικά ψύχραιμη και συγκρατημένη! Απορώ και εγω με εμένα :P 

Και έτσι να παραμείνεις! Άσε εμάς να ξεσαλώνουμε για σένα. 😁

Είσαι σε ποία μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Χαχαχαχα μπορεί να έχει δίκιο και οι ορμόνες σου να δουλεύουν σωστά 🤣🤣

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

χαχαχα η @Θέτις Κ. σημερα και η @Mpourmpoulo αύριο αν δεν κάνω λάθος!

Βρε κορίτσια αλήθεια τώρα... Μου το έλεγαν ότι όσο προχωράει η εγκυμοσύνη ξεχνάς και αφαιρείσαι αλλά εδώ μιλάμε για χάσιμο τελείως!!! Ευτυχώς που δεν έχω κάψει κανά φαι μέχρι τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@anna_30 σε ποια μερα εισαο σήμερα?

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Και έτσι να παραμείνεις! Άσε εμάς να ξεσαλώνουμε για σένα. 😁

Είσαι σε ποία μέρα;

22η ✌️ κύκλος 26-27..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Βρε κορίτσια αλήθεια τώρα... Μου το έλεγαν ότι όσο προχωράει η εγκυμοσύνη ξεχνάς και αφαιρείσαι αλλά εδώ μιλάμε για χάσιμο τελείως!!! Ευτυχώς που δεν έχω κάψει κανά φαι μέχρι τώρα! 

χαχαχαχ ας πουμε ότι ήταν απλά ένα τυχαίο γεγονός :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...