Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε; Θέλω τη βοήθεια σας. Θεωρείται ότι η εφαρμογή έχει πέσει μέσα; Να την εμπιστευτώ;

Το Σάββατο έδειξε έντονη γραμμή στις 16:00 και τη Κυριακή είπα να κάνω δυο να δω την πορεία.

Κάναμε με το σύζυγο Τετάρτη, Πέμπτη, Σάββατο, Κυριακή και θα προσπαθήσω και για σήμερα. Είναι καλά; Τα τεστ λέω να τα συνεχίσω μέχρι Παρασκευή να δω πορεία.

LH.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε; Θέλω τη βοήθεια σας. Θεωρείται ότι η εφαρμογή έχει πέσει μέσα; Να την εμπιστευτώ;

Το Σάββατο έδειξε έντονη γραμμή στις 16:00 και τη Κυριακή είπα να κάνω δυο να δω την πορεία.

Κάναμε με το σύζυγο Τετάρτη, Πέμπτη, Σάββατο, Κυριακή και θα προσπαθήσω και για σήμερα. Είναι καλά; Τα τεστ λέω να τα συνεχίσω μέχρι Παρασκευή να δω πορεία.

LH.png

καλέ ναι, γιατί να μην την εμπιστευτείς;;; Σάββατο είχες το peak, άρα χθες ή σήμερα ωορρηξία, μια χαρά επαφές είχατε, τέλειες, άμα έχετε και σήμερα είσαι υπερτέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε; Θέλω τη βοήθεια σας. Θεωρείται ότι η εφαρμογή έχει πέσει μέσα; Να την εμπιστευτώ;

Το Σάββατο έδειξε έντονη γραμμή στις 16:00 και τη Κυριακή είπα να κάνω δυο να δω την πορεία.

Κάναμε με το σύζυγο Τετάρτη, Πέμπτη, Σάββατο, Κυριακή και θα προσπαθήσω και για σήμερα. Είναι καλά; Τα τεστ λέω να τα συνεχίσω μέχρι Παρασκευή να δω πορεία.

LH.png

Καλημέρα κορίτσια 

εγω να πω την αλήθεια την εφαρμογή δεν την χρησιμοποίησα δεν ξέρω πως δουλεύει 

δειχνει εντονο δυο μερες και μετά πέφτει αρα λογικά έχει γίνει σε πια μέρα του κύκλου σου είσαι  ;

Συνέχισε τα τεστ αν έχεις πολλά να δεις πως θα πάει αλλά νομίζω κάπως δεν φαίνονται καθαρά οι φωτογραφίες από την εφαρμογή; Ή είναι η ιδέα μου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλέ ναι, γιατί να μην την εμπιστευτείς;;; Σάββατο είχες το peak, άρα χθες ή σήμερα ωορρηξία, μια χαρά επαφές είχατε, τέλειες, άμα έχετε και σήμερα είσαι υπερτέλεια!!

Θα το παλέψω σίγουρα. Ήδη έχω ξεκινήσει να το χτίζω στο μυαλό του συζύγου για το σχόλασμα μας χαχαχα

Με αγχώνει γιατί δεν πονάει η κοιλία μου. Έχω παραπάνω υγρά, υπνηλία αλλά αυτή τη φορά δεν έχω πονάκια. Υπάρχει αυτή η περίπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

εγω να πω την αλήθεια την εφαρμογή δεν την χρησιμοποίησα δεν ξέρω πως δουλεύει 

δειχνει εντονο δυο μερες και μετά πέφτει αρα λογικά έχει γίνει σε πια μέρα του κύκλου σου είσαι  ;

Συνέχισε τα τεστ αν έχεις πολλά να δεις πως θα πάει αλλά νομίζω κάπως δεν φαίνονται καθαρά οι φωτογραφίες από την εφαρμογή; Ή είναι η ιδέα μου ; 

Σήμερα είμαι 15 μέρα του κύκλου. Τα κρατάω και σε ημερολόγιο, να στα στείλω κι από εκεί μήπως τα δεις καλύτερα;

Έχω κι άλλα τεστ γι αυτό είπα να συνεχίσω να κάνω. Θα τα συνεχίσω λοιπόν 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Σήμερα είμαι 15 μέρα του κύκλου. Τα κρατάω και σε ημερολόγιο, να στα στείλω κι από εκεί μήπως τα δεις καλύτερα;

Ναι αν μπορείς και δεν σε κάνει κόπο γιατί έτσι τα έχω και εγω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Kορίτσια καλημέρα! Καλή εβδομάδα! Να σας ρωτήσω κάτι;; Τώρα μιας και επανήλθαμε στις προσπάθειες ξανά, θυμήθηκα το Γενάρη που είδε τις εξετάσεις μου μια ενδοκρινολόγος και μου είπε ότι την FSH θα τη θέλαμε λίγο πιο χαμηλή. Είναι 9,8 και είμαι 33. Η αναλογία FSH/LH είναι 1.5. Ιδανικό θεωρείται το 1, φυσιολογικό το 1-2, άρα είμαι στη μέση... Όλες οι υπόλοιπες ορμόνες είναι οκ.

Σε μερικά σάιτ διαβάζω ότι βάσει ηλικίας η FSH 9,8 δείχνει να είμαι 45 (????), σε άλλα διαβάζω ότι μέχρι 12 είναι φυσιολογικό και υψηλή θεωρείται πάνω από 15. Στα ξένα σάιτ είμαι μια χαρά, στα ελληνικά είμαι γερασμένη. 2 γυναικολόγοι που είχαν δει τοοοτε τις εξετάσεις, δε σχολίασαν τίποτα, τις βρήκαν μια χαρά. Εσείς τι λέτε;; Να ψάξω κανένα γιατρό πιο καλό, πιο εξειδικευμένο να πάω; 

Κορίτσι μου εγω δεν γνωριζω καθόλου από αυτά για να σε βοηθησω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι αν μπορείς και δεν σε κάνει κόπο γιατί έτσι τα έχω και εγω 😊

Τι κόπο να μoυ κάνει και με βοηθάς και θα πω όχι! Σ ευχαριστώ. LH.thumb.jpg.1744113391cadf4f17099839679a40c8.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ChrisElen είπε:

Τι κόπο να μoυLH.thumb.jpg.1744113391cadf4f17099839679a40c8.jpg κάνει. Και με βοηθάς και θα πω όχι!!!! Σ ευχαριστώ. LH.thumb.jpg.1744113391cadf4f17099839679a40c8.jpgου

καλημέρα κοπέλα μου! Από αυτές τις φωτό φαίενεται όντως το πικ για Σάββατο..Από την εφαρμογή να σου πω την αλήθεια φαινόταν το πικ για Κυριακή!Όπως και να χει είστε μέσα! Αν σας βγει και σήμερα επαφή έχει καλώς :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

αυτό προσπαθώ κι εγώ να μου πω κάθε φορά που γκουγκλάρω τέτοια πράγματα, αλλά δεν με ακούω 😪

Μακάρι να είναι έτσι! 

Τις έκανα αυτές τις ορμονικές 1η φορά μετά το χειρουργείο μου πέρυσι τον Ιούνιο, και 2η φορά τον Οκτώβρη. Αν ζητήσω πάλι να μου τις γράψει η γυναικολόγος θα είναι υπερβολή; Έτσι μπας και είναι κάπως καλύτερες και χαρώ, ξέρω γω;; 🙄

Ρώτησε τον, κακό δεν κάνει.

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε; Θέλω τη βοήθεια σας. Θεωρείται ότι η εφαρμογή έχει πέσει μέσα; Να την εμπιστευτώ;

Το Σάββατο έδειξε έντονη γραμμή στις 16:00 και τη Κυριακή είπα να κάνω δυο να δω την πορεία.

Κάναμε με το σύζυγο Τετάρτη, Πέμπτη, Σάββατο, Κυριακή και θα προσπαθήσω και για σήμερα. Είναι καλά; Τα τεστ λέω να τα συνεχίσω μέχρι Παρασκευή να δω πορεία.

LH.png

Ξεκάθαρα θετικό το Σάββατο!!! Οπότε ωορρηξία ή εχθες ή σήμερα. Αν καταφέρετε και σήμερα επαφή ακόμα καλύτερα!!! Βέβαια ήδη είσαι καλυμμένη απο τις επαφές και βλέπω σε 2 βδομάδες να έχουμε ένα κατακόκκινο τεστάκι εγκυμοσύνης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια έχω από χθες συχνοουρία...σε σημείο που σκέφτομαι μην ειναι καμία ουρολοίμωξη..περιμένω περίοδο σε 6 μερες 🙏 είχε καμια συχνοουρία τόσο νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα κοπέλα μου! Από αυτές τις φωτό φαίενεται όντως το πικ για Σάββατο..Από την εφαρμογή να σου πω την αλήθεια φαινόταν το πικ για Κυριακή!Όπως και να χει είστε μέσα! Αν σας βγει και σήμερα επαφή έχει καλώς :) 

Αχ κορίτσια πόσο χαίρομαι. Είχα απελπιστεί ότι δεν θα την βρω και πάλι. Ας έκανα αυτό το βήμα αυτή τη φορά μετά την απόξεση, γιατί το προηγούμενο μήνα δεν την βρήκα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

αχ κορίτσια έχω από χθες συχνοουρία...σε σημείο που σκέφτομαι μην ειναι καμία ουρολοίμωξη..περιμένω περίοδο σε 6 μερες 🙏 είχε καμια συχνοουρία τόσο νωρίς;

Πονάς κατά την ούρηση; Αν όχι λογικά δεν είναι ουρολοίμωξη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Ρώτησε τον, κακό δεν κάνει.

Ξεκάθαρα θετικό το Σάββατο!!! Οπότε ωορρηξία ή εχθες ή σήμερα. Αν καταφέρετε και σήμερα επαφή ακόμα καλύτερα!!! Βέβαια ήδη είσαι καλυμμένη απο τις επαφές και βλέπω σε 2 βδομάδες να έχουμε ένα κατακόκκινο τεστάκι εγκυμοσύνης!!!

Πόσο σας ευχαριστώ και από το στόμα σου και στου θεού το αυτί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Πονάς κατά την ούρηση; Αν όχι λογικά δεν είναι ουρολοίμωξη!!!! 

 

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Αυτό πήγαινα να σου γράψω κι εγώ τώρα.

αυτό παρακολουθώ αλλά όχι, μέχρι στιγμής δεν εχω κανένα άλλο σύμπτωμα ουρολοίμωξης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Αχ κορίτσια πόσο χαίρομαι. Είχα απελπιστεί ότι δεν θα την βρω και πάλι. Ας έκανα αυτό το βήμα αυτή τη φορά μετά την απόξεση, γιατί το προηγούμενο μήνα δεν την βρήκα 😁

αυτό το μήνα την πέτυχες...εύχομαι σε 2 εβδομάδες θετικό τεστάκι ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Τι κόπο να μoυ κάνει και με βοηθάς και θα πω όχι! Σ ευχαριστώ. LH.thumb.jpg.1744113391cadf4f17099839679a40c8.jpg

Κορίτσι το Σάββατο ήταν το πικ!! Κυριακή η σήμερα είναι η ωορρηξια ! Εγώ θ σ έλεγα κάντε μια επαφουλα σήμερα σίγουρα  και αν αν σαν βγει και αύριο κακο δν θ κάνει!!! ❤️❤️ 

Εμείς  το προηγούμενο μήνα που πιάσαμε το σποράκι μας ήταν τελείως μηχανικές οι επαφές μιας κ γώ τον είχα διαγράψει τελείως από το μυαλό μου τον μήνα αυτόν! Ανυπομονούσα γ τον επόμενο γ ν ξεκινήσω πρόκληση!!! οποτε ακόμα και μηχανικά κάντε την! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκια μου εγώ σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ κ ενώ μετά την ωορρηξία η θερμοκρασία ήταν σταθερή 36.6 σήμερα πήγε 36.9.... Και πολλά υγρά. 

Μακάρι να είναι ένα πολύ καλό σημάδι 🧿 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Μακάρι να είναι ένα πολύ καλό σημάδι 🧿 

Μακάρι αλλά δύσκολο γιατί είχαμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

 

αυτό παρακολουθώ αλλά όχι, μέχρι στιγμής δεν εχω κανένα άλλο σύμπτωμα ουρολοίμωξης! 

Μπορεί να μην είναι κάτι κακό αλλά αντιθέτως κάτι πολύ κάλο. Εγώ πάντως συχνοουρία είχα από την 3 μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά νόμιζα ότι ήταν από τα πολλά υγρά που έπινα εκείνες τις μέρες. Ωστόσο, ο γιατρός μου είπε ότι ήταν σύμπτωμα της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου!!!!!! Σήμερα εμείς επο φυσαλίδα γίναμε ιππόκαμπος!!! Και έχουμε και καρδουλιτσα❤️❤️❤️❤️ που χτυπάει δυνατά τα τα τα 🫠😍🥰  αχχχχ ποσό μαγικός ήχος κορίτσια μ!!!🙏🥰🧿 είναι όλα καλα μας είπε ο γιατρός και μ είπε ν ξαναπάω σε δυο βδομαδες τώρα! Μ έδωσε ακόμα σίδηρο και ασβέστιο να ξεκινήσω!!! Αυτά τα νέα μ!!! 
καλη εβδομάδα 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Θα το παλέψω σίγουρα. Ήδη έχω ξεκινήσει να το χτίζω στο μυαλό του συζύγου για το σχόλασμα μας χαχαχα

Με αγχώνει γιατί δεν πονάει η κοιλία μου. Έχω παραπάνω υγρά, υπνηλία αλλά αυτή τη φορά δεν έχω πονάκια. Υπάρχει αυτή η περίπτωση;

είναι λίγο υποκειμενικό αυτό, δηλ άλλες πονάνε κ άλλες όχι, αλλά άσε που μπορεί και στο ίδιο άτομο να υπάρχει διαφορά από κύκλο σε κύκλο! Εγώ προσωπικά έχω 2-3 μέρες υγρά, την 3η θετικό, και τη μέρα θετικού και την επόμενη πόνο στις ωοθήκες. Αλλά είναι άπειρες οι κοπέλες που δε νιώθουν τίποτα, ο πόνος δεν είναι ένδειξη ωορρηξίας σε καμία περίπτωση! Πάντως η ορμόνη σου ανέβηκε τέλεια, άρα μη σκέφτεσαι αρνητικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι το Σάββατο ήταν το πικ!! Κυριακή η σήμερα είναι η ωορρηξια ! Εγώ θ σ έλεγα κάντε μια επαφουλα σήμερα σίγουρα  και αν αν σαν βγει και αύριο κακο δν θ κάνει!!! ❤️❤️ 

Εμείς  το προηγούμενο μήνα που πιάσαμε το σποράκι μας ήταν τελείως μηχανικές οι επαφές μιας κ γώ τον είχα διαγράψει τελείως από το μυαλό μου τον μήνα αυτόν! Ανυπομονούσα γ τον επόμενο γ ν ξεκινήσω πρόκληση!!! οποτε ακόμα και μηχανικά κάντε την! 🙏🙏

Ναι, μακάρι να μας βγει θα προσπαθήσω να κάνω τα μαγικά 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...