Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

αχ πάλι καλά δεν είμαι μόνο εγώ χαχαχ

και ένιωθες συσπάσεις στη μήτρα; με τρομάζει εμένα αυτό γιατί "πονάει" κάπως και ξυπνάω ξαφνικά!

Ένιωθα τις συσπάσεις του οργασμού. Δεν είχα πόνο όμως. Απλά πεταγόμουν απο την αίσθηση αυτή. Αν είναι έντονος ο πόνος καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρόο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ένιωθα τις συσπάσεις του οργασμού. Δεν είχα πόνο όμως. Απλά πεταγόμουν απο την αίσθηση αυτή. Αν είναι έντονος ο πόνος καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρόο σου!

@Naty_ @Katiana1987 μπαίνω κι εγώ σ αυτό το παρεάκι! Χαίρομαι που κάποια το ανέφερε! Εμένα μου συνέβη πρώτη φορά την περασμένη εβδομάδα που σας έγραψα ότι είχα ένα πολύ έντονο όνειρο και ήταν ερωτικό - δε ξέρω αν μου συνέβη ονείρωξη βέβαια γιατί δεν ένιωθα κάτι στην περιοχή, απλά ήταν λες και το ζούσα όντως! 😅 Στο σήμερα - το πρώτο βράδυ που γύρισα και κοιμήθηκα αγκαλίτσα με τον άνδρα μου πάλι το ίδιο! Αυτή τη φορά όμως ένιωθα κι εγώ ότι κάτι έγινε εκεί κάτω 🤪 αλλά πιο πολύ το ένιωθα έτσι σα να αυξήθηκε η κυκλοφορία του αίματος, παρά την ευφορία του οργασμού - δε ξέρω αν βγάζει νόημα αυτό που λέω. Χθες πάλι είχα έντονο όνειρο, αλλά αυτή τη φορά εφιάλτη με gender reveal! Ήμασταν λέει σε μια παραλία που γινόντουσαν gender reveal και σκάει το πρώτο για κοριτσάκι, μετά ένα άλλο για αγοράκι, και μετά ήταν η σειρά μου, αλλά δεν έβρισκα τους φίλους μου 🤣🤣 Ξύπνησα ιδρωμένη απ το τρέξιμο στην παραλία να τους ψάχνω   🤣🤣 Συμπέρασμα: μη κάνετε gender reveal πάρτυ σε θάλασσες κι ακτές χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Naty_ @Katiana1987 μπαίνω κι εγώ σ αυτό το παρεάκι! Χαίρομαι που κάποια το ανέφερε! Εμένα μου συνέβη πρώτη φορά την περασμένη εβδομάδα που σας έγραψα ότι είχα ένα πολύ έντονο όνειρο και ήταν ερωτικό - δε ξέρω αν μου συνέβη ονείρωξη βέβαια γιατί δεν ένιωθα κάτι στην περιοχή, απλά ήταν λες και το ζούσα όντως! 😅 Στο σήμερα - το πρώτο βράδυ που γύρισα και κοιμήθηκα αγκαλίτσα με τον άνδρα μου πάλι το ίδιο! Αυτή τη φορά όμως ένιωθα κι εγώ ότι κάτι έγινε εκεί κάτω 🤪 αλλά πιο πολύ το ένιωθα έτσι σα να αυξήθηκε η κυκλοφορία του αίματος, παρά την ευφορία του οργασμού - δε ξέρω αν βγάζει νόημα αυτό που λέω. Χθες πάλι είχα έντονο όνειρο, αλλά αυτή τη φορά εφιάλτη με gender reveal! Ήμασταν λέει σε μια παραλία που γινόντουσαν gender reveal και σκάει το πρώτο για κοριτσάκι, μετά ένα άλλο για αγοράκι, και μετά ήταν η σειρά μου, αλλά δεν έβρισκα τους φίλους μου 🤣🤣 Ξύπνησα ιδρωμένη απ το τρέξιμο στην παραλία να τους ψάχνω   🤣🤣 Συμπέρασμα: μη κάνετε gender reveal πάρτυ σε θάλασσες κι ακτές χαχαχαχα

χααχαχα ποπο ρε συ τι ζουμε και στον υπνο μας! Μιλάμε τα όνειρα που βλέπω είναι τόσο παραστατικά και μπλέκονται άπειρα άτομα. Πάρτι! Όσο για επαφή καλά κρασιά, με βλέπω αφού γεννήσω να επιτρέπεται 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

χααχαχα ποπο ρε συ τι ζουμε και στον υπνο μας! Μιλάμε τα όνειρα που βλέπω είναι τόσο παραστατικά και μπλέκονται άπειρα άτομα. Πάρτι! Όσο για επαφή καλά κρασιά, με βλέπω αφού γεννήσω να επιτρέπεται 😄

χαχαχα μόνο στα όνειραααα, μονο στα όνειραααα που τραγούδησε κι ο χατζηγιάννης 🤣🤣🤣 

Πάντως, συμβαίνει αρκετά, κι οι δύο κολλητές μου είχαν αντίστοιχες εμπειρίες! είμαστε πολλές κορίτσια 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Ναι μετά από τις αρνητικές σκέψεις σκέφτομαι αυτό και παίρνω δύναμη και σκέφτομαι θετικά!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ ❤️ εσύ προσπαθείς έχεις παιδάκι;;;

Τώρα βρισκόμαστε στο ξεκίνημα της προσπάθειας για το πρώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ και εγώ το πάθαινα όταν δεν έκανα σεξ στην ώρα μου και πονουσα. Σαν τζουφιος οργασμός που μετά πονούσε. Ευτυχώς εμάς δεν μας το απαγόρευσε η γιατρός.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Δεν έχω πάρει καμία μέρα τη δοσολογία π μ είπε ο γιατρός ! Σήμερα δν έχω πάρει καθόλου! Είμαι αρκετά κλ! Ν πάρω λες όπως κ ν χει η ν περιμένω ν μ ρθουν ναυτίες κ μετά; 

κορίτσι μου τώρα δεν μπορω να σου πω πως να το πάρεις το χάπι γιατί δεν είμαι ειδικός καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου να σου πει εκεινος 

Εγω το πρώτο διάστημα το πήρα κανονικά χωρίς διακοπη, φοβόμασταν μην πάθω αφυδάτωση όποτε το πήρα ένα πρωί ένα βράδυ και μετά μου είπε γιατρός να αρχίσω να το μειώνω δεν ήθελε να το παρω για πολύ καιρό όποτε άρχισα μείωνα σε 1 χάπι την μέρα και μετά το πήγα μέρα παρά μέρα αλλά αν ήταν καμία μέρα που είχα πολύ εμετό το ξανα επινα αναγκάστηκα 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ααα ναι ; Την έκανε πρόκληση ; Και εγω αυτό ξέρω ότι δεν επιτρέπεται στο vbac να κανείς παρέμβαση με πρόκληση 🤷‍♀️ το αφηνουν και αν έρθει μόνο του η γεννά καλώς αλλιώς δεν κάνουν κάτι αυτοί 

καλα κανείς κορίτσι μου μακάρι να βρεις κάποιον που να σε εμπνέει εμπιστοσύνη και να σε αναλάβει να το προσπαθήσεις όταν με το καλό έρθει εκείνη ώρα 

εγω το βρίσκω τέλειος απίθανο για κάτι τέτοιο.. ο καινούργιος γιατρός ξέρει ότι γέννησα με καισαρική αλλά δεν έχει γίνει (ακόμα τουλάχιστον) κουβέντα για γεννά αλλά εντάξει είναι και νωρίς ακόμα, αλλά δεν πιστεύω να προχωρήσει σε καποια άλλη μέθοδο πέρα της καισαρικης 

Ξέρω ότι στο δημόσιο δεν παίρνουν το ρίσκο. Μόνο ελάχιστοι γιατροί το κάνουν στο δημόσιο. Παρόλα αυτά δεν χάνεις και κάτι να το συζητήσεις μαζί του 😊 

Να ξέρεις υπάρχουν και περιπτώσεις που έχουν μαία και πάνε στο νοσοκομείο τελευταία στιγμή. Ε με 8-10 διαστολή δεν σε βάζουν καισαρική 😅 Δεν προλαβαίνουν 😜 Αλλά μεγάλο ρίσκο γενικά (εκτός της προηγούμενης καισαρικής).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ένα καλό γιατρό χρειάζεσαι που να αναλαμβάνει vbac και όχι να λέει πως αναλαμβάνει και για μένα πιο πολύ χρειάζεσαι μια έμπειρη μαία σε vbac 

Εγώ ήμουν 40 εβδομάδων, μια μικρη διαστολή, ζήτησα απ τον γιατρο να σπάσουμε τα νερά και μετά με την βοήθεια της μαίας με διάφορες στάσεις και ασκήσεις βοηθήσαμε στην εμπέδωση του μωρού και σε λιγότερο από 6 ώρες αφ ότου σπάσανε τα νερά (οι πόνοι ήρθαν μετά την εμπέδωση) είχα αγκαλιά το μωράκι μου με την βοήθεια του γιατρού και της μαίας μου. Και όλα αυτά μόλις 2 χρόνια απ την καισαρική. Πρώτα ο Θεός, να είμαστε καλά και γώ και η Μπέμπα και θα προσπαθήσω για δεύτερο vbac. Βέβαια τώρα έχουν περάσει και πολλά χρόνια από την καισαρική. 

Ναι όπως τα λες είναι! Οι μαίες κάνουν όλη τη δουλειά! Το κακό είναι ότι υπάρχουν γιατροί (η πλειοψηφία ίσως) που τις θεωρούν αχρειαστες! Μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι όταν το ακούω (ειδικά στην επαρχία)

Συγχαρητήρια και που τα κατάφερες 😊 Πολύ γρήγορα γεννήθηκε το μωράκι σου 😊 Στο πρώτο είχε ξεκινήσει ο τοκετός; Είχες περάσει κάποια στάδια;

Με το καλό να έρθει και το 3ο μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Ξέρω ότι στο δημόσιο δεν παίρνουν το ρίσκο. Μόνο ελάχιστοι γιατροί το κάνουν στο δημόσιο. Παρόλα αυτά δεν χάνεις και κάτι να το συζητήσεις μαζί του 😊 

Να ξέρεις υπάρχουν και περιπτώσεις που έχουν μαία και πάνε στο νοσοκομείο τελευταία στιγμή. Ε με 8-10 διαστολή δεν σε βάζουν καισαρική 😅 Δεν προλαβαίνουν 😜 Αλλά μεγάλο ρίσκο γενικά (εκτός της προηγούμενης καισαρικής).

ναι φαντάζομαι μονο ιδιωτες είναι αυτοί που κάνουν

Δεν ξέρω ο γιατρος που ειχα ο ιδιωτης αν έκανε γιατί η δίκη του η μαία που το είχε αναφέρει πως πλέον μπορούν μετά από καισαρική να γεννησεις φυσιολογικά, εγω δεν το ήξερα μέχρι τότε πως έχει αλλάξει αυτό 

Να σου πω την αλήθεια φοβαμαι λίγο αλλά αν μου πει ο γιατρός είναι οκ πάμε θα στο σκεφτώ, αν και φοβαμαι ξανά λέω γιατί είναι κοντά η καισαρική ούτε επισκληρίδειο δεν μπορω να κάνω επειδή έχω πρόβλημα στην μέση 

καλα εγω τελευταία στιγμή δεν μπορω να πάω γιατί είμαι και λίγο μακριά 1,5 ώρα από το νοσοκομείο 😅

Εσυ έχεις ξεκινήσει προσπάθειες για δεύτερο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Elk είπε:

ναι φαντάζομαι μονο ιδιωτες είναι αυτοί που κάνουν

Δεν ξέρω ο γιατρος που ειχα ο ιδιωτης αν έκανε γιατί η δίκη του η μαία που το είχε αναφέρει πως πλέον μπορούν μετά από καισαρική να γεννησεις φυσιολογικά, εγω δεν το ήξερα μέχρι τότε πως έχει αλλάξει αυτό 

Να σου πω την αλήθεια φοβαμαι λίγο αλλά αν μου πει ο γιατρός είναι οκ πάμε θα στο σκεφτώ, αν και φοβαμαι ξανά λέω γιατί είναι κοντά η καισαρική ούτε επισκληρίδειο δεν μπορω να κάνω επειδή έχω πρόβλημα στην μέση 

καλα εγω τελευταία στιγμή δεν μπορω να πάω γιατί είμαι και λίγο μακριά 1,5 ώρα από το νοσοκομείο 😅

Εσυ έχεις ξεκινήσει προσπάθειες για δεύτερο ; 

Αν θες μπες στην ομάδα του fb για το vbac για να ενημερωθείς. Αν δεν κάνω λάθος 18 μήνες μετά την καισαρική μπορείς να κάνεις. Θα ρωτήσω σίγουρα και τον γιατρό όταν πάω 😜 

Αχ... Μου έχει έρθει πολύ η επιθυμία για 2ο αλλά κρατιεμαι 😅 Θέλω να πάει η μικρή μου τουλάχιστον 1,5 χρόνων και να γυρίσω και λίγο στη δουλειά πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες. Δεν έχω και βοήθεια από γονείς και δεν ξέρω πως θα τα καταφέρουμε... Ευτυχώς έχω βρει μια γυναίκα να μου την κρατάει τώρα που θα γυρίσω δουλειά και σκέφτομαι και τον βρεφικό αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα. 

Στη μικρή σου έχεις πει για το αδερφάκι; Το καταλαβαίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!τελικά εχθές χαμογέλασε 😁 το τεστ ωορρηξίας...οπότε αρχίσαμε τις επαφές μας....😘  Έχω έντονο feeling ότι μέσα στο καλοκαίρι θα έρθει το θετικό τεστ!!! Μακάρι να βγει αληθινό...🙏

 

@Mpourmpoulo εγώ προτείνω να σκέφτεσαι τα θετικά σενάρια...και όχι τα αρνητικά...δεν βοηθάει κάτι στο να αγχώνεσαι περισσότερο.... Η καθεμία έχει την δικιά της προσωπική εμπειρία...όπως στη γέννα...εγώ είχα την χειρότερη εμπειρία... δέχτηκα "μαιευτική βία" στην πρώτη μου γέννα...γιατί να φοβησω άλλες γυναίκες; Η καθεμία περνάει ότι περνάει..ναι μεν καλό να ακούμε...αλλά να μην επηρεαζόμαστε !

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αν θες μπες στην ομάδα του fb για το vbac για να ενημερωθείς. Αν δεν κάνω λάθος 18 μήνες μετά την καισαρική μπορείς να κάνεις. Θα ρωτήσω σίγουρα και τον γιατρό όταν πάω 😜 

Αχ... Μου έχει έρθει πολύ η επιθυμία για 2ο αλλά κρατιεμαι 😅 Θέλω να πάει η μικρή μου τουλάχιστον 1,5 χρόνων και να γυρίσω και λίγο στη δουλειά πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες. Δεν έχω και βοήθεια από γονείς και δεν ξέρω πως θα τα καταφέρουμε... Ευτυχώς έχω βρει μια γυναίκα να μου την κρατάει τώρα που θα γυρίσω δουλειά και σκέφτομαι και τον βρεφικό αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα. 

Στη μικρή σου έχεις πει για το αδερφάκι; Το καταλαβαίνει;

Εμένα τώρα είναι 21 μηνών κοντεύουμε τα 2 σιγά σιγά … το κεράκι το δεύτερο θα το σβήσει με την αδερφούλα της μαζί 😂

της έχω πει αλλά δεν βλέπω να καταλαβαίνει και πολλά είναι η αλήθεια έρχεται στην κοιλιά μου την πιάνει την φιλάει λέει νινί αλλά είμαι σίγουρη πως δεν έχει καταλαβει τι έρχεται νομίζω το κάνει πιο πολύ σαν παιχνίδι 😂

Γυρνά στην δουλειά σου να μπεις στους ρυθμούς σου έτσι και αλλιώς είναι μικρούλα ακόμα το κοριτσάκι σου αφού βρήκες και κοπέλα να στην κρατάει και σιγά σιγά το βάζετε και το δεύτερο μπροστά με το καλό

δεν είναι εύκολα είναι η αλήθεια εγω έχω και την μαμα μου που έρχεται όποτε μπορεί γιατι την έχω και μακριά και πάλι ένα ζόρι το έχω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τελικά εχθές χαμογέλασε 😁 το τεστ ωορρηξίας...οπότε αρχίσαμε τις επαφές μας....😘  Έχω έντονο feeling ότι μέσα στο καλοκαίρι θα έρθει το θετικό τεστ!!! Μακάρι να βγει αληθινό...🙏

 

@Mpourmpoulo εγώ προτείνω να σκέφτεσαι τα θετικά σενάρια...και όχι τα αρνητικά...δεν βοηθάει κάτι στο να αγχώνεσαι περισσότερο.... Η καθεμία έχει την δικιά της προσωπική εμπειρία...όπως στη γέννα...εγώ είχα την χειρότερη εμπειρία... δέχτηκα "μαιευτική βία" στην πρώτη μου γέννα...γιατί να φοβησω άλλες γυναίκες; Η καθεμία περνάει ότι περνάει..ναι μεν καλό να ακούμε...αλλά να μην επηρεαζόμαστε !

 

 

Άντε κορίτσι μου ήρθε η μέρα η καλή, δώστου να καταλαβει καλά να περάσετε 🥰

Αχ βρε παιδί μου υπάρχουν πολλές κοπέλες που είχαν άσχημη εμπειρία από την γεννά των παιδιών τους είναι πολύ κρίμα αυτό και στενάχωρο 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@marinamanoulitsa να σε ρωτήσω,  χρησιμοποιείς και τις ταινίες ή μόνο το ψηφιακό; για να καταλάβω πως λειτουργει το ψηφιακό,  όταν βλέπω το πικ στις ταινίες θα δείξει και το ψηφιακό χαμόγελο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τελικά εχθές χαμογέλασε 😁 το τεστ ωορρηξίας...οπότε αρχίσαμε τις επαφές μας....😘  Έχω έντονο feeling ότι μέσα στο καλοκαίρι θα έρθει το θετικό τεστ!!! Μακάρι να βγει αληθινό...🙏

 

@Mpourmpoulo εγώ προτείνω να σκέφτεσαι τα θετικά σενάρια...και όχι τα αρνητικά...δεν βοηθάει κάτι στο να αγχώνεσαι περισσότερο.... Η καθεμία έχει την δικιά της προσωπική εμπειρία...όπως στη γέννα...εγώ είχα την χειρότερη εμπειρία... δέχτηκα "μαιευτική βία" στην πρώτη μου γέννα...γιατί να φοβησω άλλες γυναίκες; Η καθεμία περνάει ότι περνάει..ναι μεν καλό να ακούμε...αλλά να μην επηρεαζόμαστε !

 

 

Τελεια κορίτσι μου❤️❤️❤️ δώστου να καταλαβει❤️ μέσα στο καλοκαιρι εύχομαι να είμαστε εγκυουλες❤️❤️❤️

προσπαθω να μη σκέφτομαι άσχημα σενάρια όσο μπορώ! Ίσως να είναι όλα καλά και απλά να άργησε να έρθει! Την Τετάρτη πιστεύω θα έχω θα εικόνα από τον γιατρό και εύχομαι να είναι όλα καλά🙏 επίσης αν δεν έρθει και μου δώσει χάπια διάβασα ότι δίνουν ντουφαστον που στην ουσια είναι προγεστερονη και δεν επηρεάζει στο να ξεκινήσω διεγερση για να κάνω σπερματεγχυνση🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@marinamanoulitsa να σε ρωτήσω,  χρησιμοποιείς και τις ταινίες ή μόνο το ψηφιακό; για να καταλάβω πως λειτουργει το ψηφιακό,  όταν βλέπω το πικ στις ταινίες θα δείξει και το ψηφιακό χαμόγελο;

Καλημερα κορίτσι μου! Τα είχα δοκιμάσει και εγώ μια φορά τα ψηφιακά απλά είναι ασύμφορα σχετικά με το οικονομικό! Όταν τα είχα κάνει μου είχε βγάλει φατσουλα σερί δυο μέρες θυμαμαι ! Αλλά δεν είχα συγκρίνει μαζί με τις ταινίες όποτε δεν γνωρίζω να σου πω! Θεωρώ πως όταν βγάλει φατσουλα τοτε και η ταινία θα έχει σκούρα γραμμουλα για θετικο ! Η μαρίνα ίσως ξερεις καλύτερα πως λειτουργούν μιας και θυμαμαι ότι τα χρησιμοποιεί συχνά! Σε ποια μέρα είσαι εσυ; Τα τεστακια σου πως πανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τελικά εχθές χαμογέλασε 😁 το τεστ ωορρηξίας...οπότε αρχίσαμε τις επαφές μας....😘  Έχω έντονο feeling ότι μέσα στο καλοκαίρι θα έρθει το θετικό τεστ!!! Μακάρι να βγει αληθινό...🙏

 

@Mpourmpoulo εγώ προτείνω να σκέφτεσαι τα θετικά σενάρια...και όχι τα αρνητικά...δεν βοηθάει κάτι στο να αγχώνεσαι περισσότερο.... Η καθεμία έχει την δικιά της προσωπική εμπειρία...όπως στη γέννα...εγώ είχα την χειρότερη εμπειρία... δέχτηκα "μαιευτική βία" στην πρώτη μου γέννα...γιατί να φοβησω άλλες γυναίκες; Η καθεμία περνάει ότι περνάει..ναι μεν καλό να ακούμε...αλλά να μην επηρεαζόμαστε !

 

 

Καλό βόλι λοιπόν κυρία μου! 🤞 Έχεις δίκιο. Εγώ αν είχα καθίσει ν' ακούσω τον κάθε έναν που λέει το μακρύ του και το κοντό του θα είχα τρομοκρατηθεί!!! 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελεια κορίτσι μου❤️❤️❤️ δώστου να καταλαβει❤️ μέσα στο καλοκαιρι εύχομαι να είμαστε εγκυουλες❤️❤️❤️

προσπαθω να μη σκέφτομαι άσχημα σενάρια όσο μπορώ! Ίσως να είναι όλα καλά και απλά να άργησε να έρθει! Την Τετάρτη πιστεύω θα έχω θα εικόνα από τον γιατρό και εύχομαι να είναι όλα καλά🙏 επίσης αν δεν έρθει και μου δώσει χάπια διάβασα ότι δίνουν ντουφαστον που στην ουσια είναι προγεστερονη και δεν επηρεάζει στο να ξεκινήσω διεγερση για να κάνω σπερματεγχυνση🙏

Μακάρι κοριτσάκι μου γλυκό! 🤞 Στο εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου.🙏 Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σας απο το γιατρό την Τετάρτη. Τι ώρα το έχεις το ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!

@marinamanoulitsa εδω και καιρο μ εχει κολλησει ότι θα μεινεις εγκυος μεσα στον Ιούνιο. Νομίζω στο εχω ξανα γραψει.

Αυτα π λεγαμε για τα τεστ ωορηξιας κ τις γραμμες, να σας πω εγω τι έγινε αυτό τ μηνα. 11η μερα μια γραμμη σχετικά ροζ, 12η τ ιδιο, 13η τερμα αχνο,σχεδον λευκη, 14η τερμα κόκκινη. Γιαυτό σας λεω μην σταματατε τ τεστ. Διακυμανσεις υπάρχουν αλλα τη μερα τ θετικου θα τ καταλαβετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλό βόλι λοιπόν κυρία μου! 🤞 Έχεις δίκιο. Εγώ αν είχα καθίσει ν' ακούσω τον κάθε έναν που λέει το μακρύ του και το κοντό του θα είχα τρομοκρατηθεί!!! 

Μακάρι κοριτσάκι μου γλυκό! 🤞 Στο εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου.🙏 Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σας απο το γιατρό την Τετάρτη. Τι ώρα το έχεις το ραντεβού;

Πφφφ δεν περνανε οι μέρες με τιποτααααα😩 4 η ωρα θα πάω αλλά επειδη με έβαλε εμβόλιμη γτ γινετε χαμός από ραντεβού λογικα μέχρι να μπω μέσα μπορεί να πάει και 4μιση ! Την Δευτέρα θα πάω να κάνω και για κυστικη ίνωση στο λαϊκό να τελειώνω και με αυτή την εξέταση! Εσυ πως είσαι κορίτσι μου; Γύρισες Λευκάδα Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πφφφ δεν περνανε οι μέρες με τιποτααααα😩 4 η ωρα θα πάω αλλά επειδη με έβαλε εμβόλιμη γτ γινετε χαμός από ραντεβού λογικα μέχρι να μπω μέσα μπορεί να πάει και 4μιση ! Την Δευτέρα θα πάω να κάνω και για κυστικη ίνωση στο λαϊκό να τελειώνω και με αυτή την εξέταση! Εσυ πως είσαι κορίτσι μου; Γύρισες Λευκάδα Ε;

Ναι γύρισα για λίγο. Να ετοιμάσω σιγά σιγά το σπίτι και τα πράγματα της μικρής. Σ' ένα μήνα θα φύγω για Αθήνα μέχρι να γεννήσω. Ωχ, το ΛΑΙΚΟ είναι της υπομονής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οι εγκυούλες τι σαμπουάν χρησιμοποιείτε; Πήρα τις προάλλες από μαγαζί με βιολογικά μπάρα σαπούνι-σαμπουάν ως πιο αγνή επιλογή και τώρα διαβάζω οτι κάποια αιθέρια έλαια που έχει καλό είναι να αποφεύγονται. Αλλά οκ δεν ειναι και σε μεγάλη συγκέντρωση τα έλαια και είναι διαλυμένα μέσα δεν είναι ατόφια πάνω στο δέρμα.  
Πφφ δεν ξέρω τι να κάνω 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια οι εγκυούλες τι σαμπουάν χρησιμοποιείτε; Πήρα τις προάλλες από μαγαζί με βιολογικά μπάρα σαπούνι-σαμπουάν ως πιο αγνή επιλογή και τώρα διαβάζω οτι κάποια αιθέρια έλαια που έχει καλό είναι να αποφεύγονται. Αλλά οκ δεν ειναι και σε μεγάλη συγκέντρωση τα έλαια και είναι διαλυμένα μέσα δεν είναι ατόφια πάνω στο δέρμα.  
Πφφ δεν ξέρω τι να κάνω 😄

Εγώ δεν άλλαξα σαμπουάν.  Δε βρίσκω το λόγο ν' αλλάξω σαπούνια. Αφού ξεπλένονται δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Τα είχα δοκιμάσει και εγώ μια φορά τα ψηφιακά απλά είναι ασύμφορα σχετικά με το οικονομικό! Όταν τα είχα κάνει μου είχε βγάλει φατσουλα σερί δυο μέρες θυμαμαι ! Αλλά δεν είχα συγκρίνει μαζί με τις ταινίες όποτε δεν γνωρίζω να σου πω! Θεωρώ πως όταν βγάλει φατσουλα τοτε και η ταινία θα έχει σκούρα γραμμουλα για θετικο ! Η μαρίνα ίσως ξερεις καλύτερα πως λειτουργούν μιας και θυμαμαι ότι τα χρησιμοποιεί συχνά! Σε ποια μέρα είσαι εσυ; Τα τεστακια σου πως πανε;

Στον προηγούμενο κύκλο σκεφτόμουν να έπαιρνα και ψηφιακό να τα συγκρίνω αλλά σε ένα φαρμακείο που είχα πάει δεν βρήκα και μετά δεν έψαξα για άλλο...τώρα σε αυτόν τον κύκλο σκεφτόμουν να πήγαινα για μια παρακολούθηση κύκλου,  είμαι 11η μέρα σήμερα έχω μέλλον ακόμα κοντά στην 19η μέρα έχω το πικ αν κρίνω και από τους προηγούμενους κύκλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...