Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Μόλις τώρα μπήκα για να σας γράψω τα νέα μου. Επανέλαβα σήμερα την χοριακη . Ήρθαν τα αποτελέσματα πριν από λίγο! 

478.11 !!!! 

 

Έλα μπράβο τέλειο νούμερο πολύ καλή η αύξηση σου κορίτσι μου 🥰 🤰

αυτο το μωρακι ήρθε για να μείνει 🥳🥳

εγω 15 ημέρα είχα 213 

μίλησες με γιατρό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly τέλεια η χοριακη σου φωτεινό μου πλάσμα 🥰🥰 Πάει σφαίρα το μωράκι ♥️♥️

@Elk πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Εύχομαι να βγει υπέροχη η καμπύλη σου και να μην χρειαστεί να στερηθεις απολύτως τίποτα αυτή τη φορά!!!

 

Κορίτσια.... Οι παλιές ξέρετε την εμμονή μου με τα τεστ 😂 Συμβουλή προς όλες... Μην κάνετε τεστ αφότου η γραμμή του θετικού γίνει πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου.. λέγεται hook effect και η γραμμή αρχίζει να γίνεται ολοένα και πιο αχνή από την πολύ μεγάλη συγκέντρωση της ορμονης. Αν αραιωσετε τα ούρα με νερό η γραμμή ξεκινάει πάλι να γίνεται υπερβολικά έντονη, όσο αυξάνεται η αναλογία του νερού.  Όχι εγώ, μια φίλη μου 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ πήγα κ γώ γ υπέρηχο! Μου είπε ότι με το ζόρι είμαι 6 εβδομάδων! Από σποράκι έγινε φυσαλίδα! ❤️🙏🧿 δν ειδαμε ούτε ακούσαμε καρδούλα! Μου είπε είναι νωρίς και μ είπε ν πάω πάλι είτε 24 τ μήνα είτε 27! Μου είπε πως είναι όλα καλά και ν μην με ανησυχεί τίποτα! Μου έδωσε κ μένα ένα σωρό εξετάσεις ! 
@Naty μου τα ίδια μ είπε κ μένα όποτε δν θ πρέπει ν ανησυχούμε! Κατι παραπάνω θα ξέρουν κ αυτοί! 
@Θέτις Κ. μου νομίζω θα πας την κατάλληλη εβδομάδα εσυ! Μίλησα κ γώ με την αιματολόγο μου και μ είπε πως συνεχιζω Σαλοσπίρ κανονικά , και μόλις ακούσουμε καρδούλα ν κλείσω ραντεβού γ ν μ δώσει κατι εξετάσεις ν κάνω και ν έχουμε ραντεβού όταν βγουν οι εξετάσεις μαζί και νε την αυχενική διαφάνεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.... εύχομαι να έρθει σύντομα σε όλες μας🙏🏼🙏🏼🙏🏼 τι θςματακι είχες με το στήθος;; Κ εγώ έτρεξα λίγο με εξετάσεις γτ από το ένα βγαίνει συνέχεια υγρό διάφανο! Έκανα υπέρηχο έκανα μαστογραφία στείλαμε υγρό για κυτταρίκη εξέταση, όλα οκ...αλλά αυτό που και που είτε με πίεση είτε χωρίς τρέψει κ λερώνει κ το σουτιέν!! 

Έβγαλα ένα καρουμπαλακι στο στήθος κ λόγω εξωσωματικών τρόμαξα κ έκανα παρακέντηση κ υπέρηχο δεν βλέπουν κάτι ανησυχητικό αλλά πρέπει να κάνω κ μαστογραφία απλά πονάω φριχτά γιατί έχω πολύ πυκνό μαστό.. θα δω πότε θα το κάνω... Α εσένα είναι διαφορετικό... Τι σου είπαν ότι είναι?

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Θετική σκέψη, το θαύματακι σου δε θ αργήσει 🙏🙏❤️❤️

Κι εγώ ζυγιστηκα και πήρα 2κιλακια - όταν έφτασα ζυγιστηκα 56.200 και χθες Μ έβγαλε 58. Σίγουρα δεν είναι απ την εγκυμοσύνη αφού είμαι μόλις 5+5, οπότε το μασαμπουκιασμα ήταν ξέφρενο 🤣🤣

Χαχαχα αστααα πολύ φαγητό!!! Κ εγώ ήμουν 54 κ τώρα πήγα 56,6... Αλλά το ευχαριστήθηκα 😁 φουλ φαγητό όλη μέρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ πήγα κ γώ γ υπέρηχο! Μου είπε ότι με το ζόρι είμαι 6 εβδομάδων! Από σποράκι έγινε φυσαλίδα! ❤️🙏🧿 δν ειδαμε ούτε ακούσαμε καρδούλα! Μου είπε είναι νωρίς και μ είπε ν πάω πάλι είτε 24 τ μήνα είτε 27! Μου είπε πως είναι όλα καλά και ν μην με ανησυχεί τίποτα! Μου έδωσε κ μένα ένα σωρό εξετάσεις ! 
@Naty μου τα ίδια μ είπε κ μένα όποτε δν θ πρέπει ν ανησυχούμε! Κατι παραπάνω θα ξέρουν κ αυτοί! 
@Θέτις Κ. μου νομίζω θα πας την κατάλληλη εβδομάδα εσυ! Μίλησα κ γώ με την αιματολόγο μου και μ είπε πως συνεχιζω Σαλοσπίρ κανονικά , και μόλις ακούσουμε καρδούλα ν κλείσω ραντεβού γ ν μ δώσει κατι εξετάσεις ν κάνω και ν έχουμε ραντεβού όταν βγουν οι εξετάσεις μαζί και νε την αυχενική διαφάνεια! 

Εξαιρετικά κορίτσι μου!! Βλέπω ότι όλες πάνω-κάτω τα ίδια ακούμε, κι έτσι κι εγώ είμαι πιο ήρεμη που δεν έχω ραντεβού αυτή τη βδομάδα, γιατί άρχισα να σκέφτομαι μήπως έπρεπε να πιέσω το γιατρό να πάω 🤣 Ζήλεψα από εσάς 🤣🤣 Απ' ότι καταλαβαίνω όμως, καλύτερα να περιμένουμε για να δούμε κάτι παραπάνω 🙏 Προς το παρόν βλέπω τη φώτο απ το πρώτο υπέρηχο και πιάνω την κοιλιά μου - εύχομαι να μεγαλώνει το μικράκι ❤️❤️

Όσο για τους αιματολόγους, κι εμένα μου είπε να συνεχίσω μ αυτό που έχουν δώσει, απλά το θεώρησε μεγάλη δόση, 150μγ, ενώ το Σαλοσπίρ εδώ είναι 80μγ. Αλλά μου έιπε δεν είναι και κάτι κακό, απλά με καλύπτει για την ώρα, όμως οπωσδήποτε να κάνω και τις εξετάσεις που μου έδωσαν κι ο εδώ κι η του εξωτερικού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@Girly τέλεια η χοριακη σου φωτεινό μου πλάσμα 🥰🥰 Πάει σφαίρα το μωράκι ♥️♥️

@Elk πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Εύχομαι να βγει υπέροχη η καμπύλη σου και να μην χρειαστεί να στερηθεις απολύτως τίποτα αυτή τη φορά!!!

 

Κορίτσια.... Οι παλιές ξέρετε την εμμονή μου με τα τεστ 😂 Συμβουλή προς όλες... Μην κάνετε τεστ αφότου η γραμμή του θετικού γίνει πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου.. λέγεται hook effect και η γραμμή αρχίζει να γίνεται ολοένα και πιο αχνή από την πολύ μεγάλη συγκέντρωση της ορμονης. Αν αραιωσετε τα ούρα με νερό η γραμμή ξεκινάει πάλι να γίνεται υπερβολικά έντονη, όσο αυξάνεται η αναλογία του νερού.  Όχι εγώ, μια φίλη μου 😂😂😂😂

25εβδ + 5 μακάρι να βγει καλή να μην το εχω άγχος αλλά βλέπω και λίγο τις μετρησεις στο μηχανάκι μωρέ τα γλυκά με ανεβάζουν και τα μακαρονια 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Έχω την εντύπωση πως είναι κανονική περίοδος, είναι και ζωηρό το χρώμα 

Έτσι έγινε και στον προηγούμενο κύκλο 12η μέρα ήρθε

Κορίτσι μου μην προτρέχεις κάτσε να δούμε γιατί όπως βλεπεις και στην @Elli13 τελικά ήταν εγκυμοσυνη και αίμα εμφυτευσης🤞🤞🤞 στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Μακάρι κορίτσι μου ❤️ Ευχαριστώ πολύ 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου ♥️ Εύχομαι ολόψυχα να έρθουν όλα όπως τα θέλεις και στην επόμενη ωορρηξία σου να έρθει το ουράνιο τόξο σου 🌈🌈🌈 Αν δεν έχεις τίποτα πονακια περιόδου είσαι σε πολύ καλό δρόμο να αδιαθετησεις από Κυριακή και μετά 🤞🤞🤞

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου ❤️μακάρι να έρθουν όλα όπως τα εχουμε προγραμματίσει αλλιώς δεν πειράζει θα κάνουμε την διαδικασία και με κατεψυγμένο🙏 ότι είναι να γίνει θα γίνει🙏

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Πήγα στη γιατρό, 6 εβδομάδες το μικράκι κι από βδομάδα θα πάω για καρδιά!

Προς το παρόν όλα κυλάνε ομαλά.
Για να δούμε! 
🙏🏼♥️


 

Τελειααα κορίτσι μου🥳🥳🥳 με το καλό μα ακούσετε και την καρδουλα την άλλη εβδομάδα🙏❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, συγχαρητήρια 🥳🥳🥳🥳 Είμαστε πολύ κοντά, εγώ είμαι 7 εβδομάδων σήμερα. 

Να σας πω εντωμεταξυ ότι έψαξα τα παλιά μηνύματα και ανακάλυψα ότι στην κόρη μου είχε κάνει υπέρηχο 6+5 ακριβώς όπως και τώρα, με τη διαφορά ότι δεν μας είχε βάλει να ακούσουμε καρδούλα. Μόνο την είδαμε να πάλλεται. Άρα λάθος θυμόμουν και επέμενα στον άντρα μου ότι στην ίδια εβδομάδα η καρδιά της μικρής χτυπούσε κανονικά. Όπως καταλαβαίνετε το άγχος και η απαισιοδοξία με έχουν καταβάλει, από την άλλη λέω στον εαυτό μου συνέχεια ότι ο Θεουλης μου έστειλε αυτό το μωράκι και το προστάτευσε τόσες εβδομάδες για κάποιο λόγο...

Ο άντραςου ήδη σκέφτεται για το ότι θα πρέπει να αλλάξουμε αυτοκίνητο, εγώ του λέω να μην προτρέχει, έχουμε πολύ μέλλον ακόμα...

Κορίτσι μου είναι νωρίς ακόμη και συμβαίνει ! Εμένα 6η εβδομάδα δεν με έβαλε να την ακούσω γτ λέει μπορεί να επηρεάσει το έμβρυο και απλα την είδαμε να πάλετε ! Την Δευτέρα θα το ακούσεις❤️❤️❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ....είμαδτε ταξίδι για υποχρεώσεις και δεν τα βλέπω όλα....σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά να έρθει γρήγορα το 🌈σου 🙏🏼 σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!!❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️ και σε εσενα ευχομαιιιιι ότι ποθείς να έρθει παραα πολυυυυυ συντομα❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ♥️ τι κάνετε? Οι εγκυουλες πως είστε??? Έχω χαθεί λίγο αλλά μπαίνω κ σας διαβάζω!!! Όσα κορίτσια δεν έχει έρθει ακόμα το θετικό τεστ σίγουρα θα έρθει σε όλες μας!!! Εγώ έχω χαλαρώσει λίγο κ έχω ξεκινήσει εντατικά γυμναστική κ ήδη νιώθω ανανεωμένη... Είχα αγχωθει κ με το καρουμπαλακι στο στήθος έχω ακόμα εξετάσεις να κάνω αλλά πιθανότατα να μην είναι κάτι σοβαρό. είχα παραμελήσει το σώμα μου κ το Πάσχα καταβροχθιζα τα πάντα... Δεν σταμάτησα να τρώω πήρα κ δύο κιλά 😜 είμαι 7η μέρα από την ωορρηξία κ περιμένω κ εγώ το θαυματακι 🤞🙏

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που ξεκίνησες δυναμικα τις προσπάθειες για να έρθει το σπορακι σας και είμαι σιγουρη ότι με τόση θετική ενέργεια θα έρθει πολυυυυυ συντομααα❤️❤️❤️❤️ περιμενουμε νέα σου την άλλη εβδομάδα💪❤️🙏

Όσο αναφορά το γρομπαλακι στο στήθος έχω και εγώ και πριζεται κάποιες μέρες πριν την περίοδο και όταν αδιαθετώ σιγά σιγά ξεπριζεται! Επίσης στην εγκυμοσυνη είχε γίνει σαν αμύγδαλο! Τώρα είναι ξεπρισμενο! Επίσης πριζεται και με τα φαρμακα που παίρναμε (οιστρογονα, προγεστερονη) είχα πάει σε τρεις γιατρούς! Η πρώτη ήταν ακτινολόγος που μου έκανε υπερυχο και κου είπε ότι δεν φαινετε κάτι εκτός τους μαστού και ότι είναι αδένας! Ο δεύτερος ήταν ογκολόγος όπου με ψηλάφιζε και μου είπε πως αν ήταν κάτι κακό θα το είχα καταλαβει και μόνο από την ψηλάφηση και μου έκανε και υπερηχο για σιγουρια και μου είπε ότι είναι ο αδένας του γάλακτος ! Ο τρίτος ήταν ακτινολόγος αλλά εξειδικευμένος στον καρκίνο του μαστού και μου έκανε και έλαστογραφια ( υπέρηχος που δείχνει αν κάποιο γρομπαλακι είναι συμπαγής ή όχι) και βγήκε αρνητικη και μου είπε ότι είναι αδένας και συγκεκριμένα γαλακτοφορος πόρος αν το λέω σωστα😂

απο τη στιγμή που βγήκαν καλές οι εξετάσεις και ποσό μάλλον η παρακέντηση δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.... εύχομαι να έρθει σύντομα σε όλες μας🙏🏼🙏🏼🙏🏼 τι θςματακι είχες με το στήθος;; Κ εγώ έτρεξα λίγο με εξετάσεις γτ από το ένα βγαίνει συνέχεια υγρό διάφανο! Έκανα υπέρηχο έκανα μαστογραφία στείλαμε υγρό για κυτταρίκη εξέταση, όλα οκ...αλλά αυτό που και που είτε με πίεση είτε χωρίς τρέψει κ λερώνει κ το σουτιέν!! 

Κοριτσάκι μου αφού βγήκαν οι εξετάσεις κάλε να μη φοβάσαι ούτε εσυ ❤️❤️❤️ θεωρώ ότι είναι ορμονικό το θέμα σου! Έχεις κάνει εξέταση προλακτινης;

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Και πάλι έχω χάσει επεισόδια αλλά προσπαθώ να διαβάζω όσο μπορώ ❤️

@Mpourmpoulo μου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια! Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα επιθυμείτε, το ουράνιο τόξο σας έρχεται, είμαι σίγουρη 🌈🌈🙏🙏

@Elli13 κορίτσι μου μην αγχώνει που δεν σας έβαλε να ακούσατε την καρδούλα - είναι νωρίς και το ότι την είδατε να πάλλεται είναι ήδη φουλ σημαντικό! Είμαι βέβαιη ότι σε μια βδομάδα θα την ακούσετε! Εύχομαι ένα δυνατό και εκκωφαντικό παλμό ❤️❤️❤️

@Naty_μου όπου θετικά και τα δικά σου νέα! Μη σε απασχολεί που σε μέτρησε μερικές μέρες πίσω, και μένα έτσι έγινε, κι ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι τη 12η εβδομάδα μπορεί να αλλάζει κι άλλες φορές αυτό! Από βδομάδα θα ακούσετε και την όμορφη καρδούλα 💓 εύχομαι και σε σένα ένα δυνατό παλμό!!

Εγώ είμαι 5+5 σήμερα με βάση τη μέτρηση του προηγούμενου υπερήχου, οπότε ο δικός μου γυναικολόγος εδώ είπε να μην πάω καν αυτή τη βδομάδα και να πάω Δευτέρα ή Τρίτη (πετάω για πίσω εξωτερικό την Τετάρτη), που θα είμαι 6+3/4 για να έχουμε καλύτερες πιθανότητες για δούμε καρδούλα. Κι αν δεν, θα πάω στη δική μου ούτως ή άλλως όταν θα είμαι 7+.

Τα συμπτώματα παραμείνουν ίδια προς το παρόν, το μόνο "καινούργιο" είναι τα έντονα όνειρα 🤣 Σχετικά με τις ναυτίες, παραμένουν μόνο όταν πεινάω και μόλις φάω στρώνει, και χθες παρατήρησα ότι ένιωθα ναυτίες στο αυτοκίνητο και όταν κάποιος φοράει άρωμα.

Μετράω αντίστροφα τις μέρες να δω το φασολακι μου, πήγα και στον αιματολογο που μου είπε ότι η ασπιρίνη που παίρνω με καλύπτει προς το παρόν στην περίπτωση που έχω τάση για θρομβοφιλια, μου έγραψε κάποιες εξετάσεις αλλά επειδή εδώ δεν έχω πλέον καμία ασφάλιση θα μου βγουν πολύ ακριβά κι εφόσον μου τις έγραψες τις ίδιες και η αιματολογος μου στο εξωτερικό θα τις κάνω εκεί κι έχω και ραντεβού μαζί της στις 23/05. 

Διατηρώ τη θετική σκέψη, εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας ❤️ 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μουυυ❤️❤️❤️ είσαι πολύ νωρίς ακόμη όποτε περίμενε να πας μια και καλή στη γιατρό σου στο εξωτερικό❤️❤️❤️❤️ ααα τέτοια όνειρα είχα και εγωωωωωω εφιάλτες και ήταν τόσο ζωντανά! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Μόλις τώρα μπήκα για να σας γράψω τα νέα μου. Επανέλαβα σήμερα την χοριακη . Ήρθαν τα αποτελέσματα πριν από λίγο! 

478.11 !!!! 

 

Γιουπιιιιιι🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 τέλειος ο διπλασιασμός ❤️❤️❤️❤️περιμενουμε νέα από τον υπερυχο σου 🥳🥳🥳🥳

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κορίτσια σήμερα πήγα γιατρό 760γρ η μπεμπουλα μου έγραψε την καμπύλη ζαχαρου και σε ένα μήνα θα ξανά πάω να με δει 

Τελειαααα κοριτσάκι μου❤️❤️❤️η μπεμπουλα μεγαλώνει και σε λίγο καιρο θα την έχεις στην αγκαλιτσα σου❤️❤️❤️🥳🥳🥳

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ πήγα κ γώ γ υπέρηχο! Μου είπε ότι με το ζόρι είμαι 6 εβδομάδων! Από σποράκι έγινε φυσαλίδα! ❤️🙏🧿 δν ειδαμε ούτε ακούσαμε καρδούλα! Μου είπε είναι νωρίς και μ είπε ν πάω πάλι είτε 24 τ μήνα είτε 27! Μου είπε πως είναι όλα καλά και ν μην με ανησυχεί τίποτα! Μου έδωσε κ μένα ένα σωρό εξετάσεις ! 
@Naty μου τα ίδια μ είπε κ μένα όποτε δν θ πρέπει ν ανησυχούμε! Κατι παραπάνω θα ξέρουν κ αυτοί! 
@Θέτις Κ. μου νομίζω θα πας την κατάλληλη εβδομάδα εσυ! Μίλησα κ γώ με την αιματολόγο μου και μ είπε πως συνεχιζω Σαλοσπίρ κανονικά , και μόλις ακούσουμε καρδούλα ν κλείσω ραντεβού γ ν μ δώσει κατι εξετάσεις ν κάνω και ν έχουμε ραντεβού όταν βγουν οι εξετάσεις μαζί και νε την αυχενική διαφάνεια! 

Είναι νωρίς κοριτσάκι μου για καρδουλα❤️ όταν ξαναπάς θα την ακούσετε❤️❤️❤️❤️❤️❤️🥳🥳🥳🥳🥳 μπήκες και σε σειρά με τις εξετάσεις και όλα θα πανε τελειααα🥰🥰🥳🥳🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση σας άλλη μια φορα!!! Είτε υπέροχες ❤️❤️🙏

Σήμερα είμαι 16η μερα από την σπερματεγχυση.  @Elk μου δε σε ζηλεύω καθόλου για την καμπύλη. Σιχαίνομαι οικτρά αυτήν την εξέταση , όμως θα σφίξουμε τα δόντια κ θα την κάνουμε !! Υπομονή είναι μια μέρα και θα περάσει..

Τον γιατρό δεν τον πήρα γιατί μου είχε πει ότι αυτός είναι καλυμμένος από την πρώτη χοριακη κ δεν ήθελε επανάληψη. Εγώ έκανα επαναληπτική για μένα ξεκάθαρα. 

@Kate1992εμείς τα είπαμε ήδη αλλά και από δω ένα μεγάλο μπραβοοο στο μικρακι σου!! Την επόμενη φορά θα ακούσετε μια δυνατή καρδούλα!

 @cat12 κορίτσι μου ήδη έφαγες τις μισές μέρες,εύχομαι σε λιγότερες από μισές να μας πεις ευχάριστα νέα! Όσο για το στήθος αφού οι εξετάσεις βγήκαν κομπλέ μη μασάς πουθενά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση σας άλλη μια φορα!!! Είτε υπέροχες ❤️❤️🙏

Σήμερα είμαι 16η μερα από την σπερματεγχυση.  @Elk μου δε σε ζηλεύω καθόλου για την καμπύλη. Σιχαίνομαι οικτρά αυτήν την εξέταση , όμως θα σφίξουμε τα δόντια κ θα την κάνουμε !! Υπομονή είναι μια μέρα και θα περάσει..

Τον γιατρό δεν τον πήρα γιατί μου είχε πει ότι αυτός είναι καλυμμένος από την πρώτη χοριακη κ δεν ήθελε επανάληψη. Εγώ έκανα επαναληπτική για μένα ξεκάθαρα. 

@Kate1992εμείς τα είπαμε ήδη αλλά και από δω ένα μεγάλο μπραβοοο στο μικρακι σου!! Την επόμενη φορά θα ακούσετε μια δυνατή καρδούλα!

 @cat12 κορίτσι μου ήδη έφαγες τις μισές μέρες,εύχομαι σε λιγότερες από μισές να μας πεις ευχάριστα νέα! Όσο για το στήθος αφού οι εξετάσεις βγήκαν κομπλέ μη μασάς πουθενά!

Ααα ωραία μια χαρά αφού ήθελες να κανείς επανάληψη εσυ καλά εκανες να νιώσεις σίγουρη 

τωρα ποτε θα πας για πρώτο υπέρηχο ; Από βδομαδα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Έβγαλα ένα καρουμπαλακι στο στήθος κ λόγω εξωσωματικών τρόμαξα κ έκανα παρακέντηση κ υπέρηχο δεν βλέπουν κάτι ανησυχητικό αλλά πρέπει να κάνω κ μαστογραφία απλά πονάω φριχτά γιατί έχω πολύ πυκνό μαστό.. θα δω πότε θα το κάνω... Α εσένα είναι διαφορετικό... Τι σου είπαν ότι είναι?

Χαχαχα αστααα πολύ φαγητό!!! Κ εγώ ήμουν 54 κ τώρα πήγα 56,6... Αλλά το ευχαριστήθηκα 😁 φουλ φαγητό όλη μέρα 😂

Δεν ξέρουν από τι είναι το υγρό...απλά μου είπαν ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό γτ όλες οι εξετάσεις είναι οκ!! Τι να πω....δεν ξέρω κ εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo ναι κορίτσι μου ....πρώτα έκανα για προλακτίνη κτλ και όταν βγήκαν καλές πήγα σε μαστολογο μ έκανε ψηλάφηση δεν είδε κάτι κ μετά πήγα για μαστογραφία και υπέρηχο...βγήκα όλες καλές κ έπειτα η γυναικολόγος μου ούτε το υγρό να το στείλει για κυτταρίκη εξέταση ήρθαν οι απαντήσεις κ αυτές καλές...κ μου είπε ότι δεν είναι κάτι κ απλά να το παρακολουθήσω αν δω καμία αλλαγή!! Δεν έδωσε σημασία ιδιαίτερα αφού όλα όσα κάναμε βγήκαν καλά!!

Τι να πω δεν ξέρω....τι άλλο να κάνω;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλά, δες και εμένα... Δύο μέρες κόκκινο αίμα, κανονική ροή περιόδου (τις υπόλοιπες 3 σχεδόν καθόλου, σαν τελειώματα περιόδου). Ήμουν βέβαιη ότι ήταν περίοδος, αλλά δεν... Χωρίς να θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά, απλά έχει στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι όλα είναι πιθανά 🙏🙏

Ούτε και γω θέλω να φουσκώσει το μυαλό μου,  η αλήθεια είναι πως έχω στεναχωρεθεί αλλά εντάξει 😮💨😮💨

Μαζί με το αίμα είχες και πονακια ; γιατί εγώ έχω από το πρωί που ήρθε το αιματακι. Στη σερβιέτα δεν έχει κατέβει ακόμα,  λίγο την έχει λερωσει, μόνο στο χαρτι βλέπω περισσότερο,  τι να πω δε ξερω , λογικά θα κατέβει κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly πολύ καλή τιμή! Αντε αναμένουμε σε λιγες μέρες και τον δικό σου υπέρηχο!

@Elk μου κουράγιο! Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!!!

@Melikara86 αφου οι εξετάσεις είναι καλές τότε όλα καλά! Και γώ είχα βγάλει ένα γρουμπουλι στην πρώτη γεννά και πριζεται κατά καιρούς αλλά μου είπαν ότι είναι αδένας για το γάλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. @Kate1992 αχ βρε κοριτσια πάνω κάτω στα ίδια είμαστε τι καλά, παίρνω δύναμη κι απ’ αυτό!! 
 

Εγώ την Τρίτη θα είμαι σύμφωνα με τη σημερινή μέρα 6+6, ελπίζω να μην είναι πάλι πολύ νωρίς και να ακουστεί καρδιά, απ’ ότι μου ειπε είναι σε φάση να ακουστεί τις επόμενες μέρες. 
 

Μου έβαλε και εξετασεις πάλι και θα κλείσω κι εγώ ραντεβού με την αιματολόγο πάλι και εξετασεις και με εκείνη. 
 

Μπήκαμε ξανά στο χωρό κανονικότατα, τουλάχιστον χορεύουμε παρέα 😍😁

@Girly σούπερ η χοριακή!! πότε θα πας στον γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου μην προτρέχεις κάτσε να δούμε γιατί όπως βλεπεις και στην @Elli13 τελικά ήταν εγκυμοσυνη και αίμα εμφυτευσης🤞🤞🤞 στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου❤️

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου ❤️μακάρι να έρθουν όλα όπως τα εχουμε προγραμματίσει αλλιώς δεν πειράζει θα κάνουμε την διαδικασία και με κατεψυγμένο🙏 ότι είναι να γίνει θα γίνει🙏

Τελειααα κορίτσι μου🥳🥳🥳 με το καλό μα ακούσετε και την καρδουλα την άλλη εβδομάδα🙏❤️

Κορίτσι μου είναι νωρίς ακόμη και συμβαίνει ! Εμένα 6η εβδομάδα δεν με έβαλε να την ακούσω γτ λέει μπορεί να επηρεάσει το έμβρυο και απλα την είδαμε να πάλετε ! Την Δευτέρα θα το ακούσεις❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️ και σε εσενα ευχομαιιιιι ότι ποθείς να έρθει παραα πολυυυυυ συντομα❤️

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που ξεκίνησες δυναμικα τις προσπάθειες για να έρθει το σπορακι σας και είμαι σιγουρη ότι με τόση θετική ενέργεια θα έρθει πολυυυυυ συντομααα❤️❤️❤️❤️ περιμενουμε νέα σου την άλλη εβδομάδα💪❤️🙏

Όσο αναφορά το γρομπαλακι στο στήθος έχω και εγώ και πριζεται κάποιες μέρες πριν την περίοδο και όταν αδιαθετώ σιγά σιγά ξεπριζεται! Επίσης στην εγκυμοσυνη είχε γίνει σαν αμύγδαλο! Τώρα είναι ξεπρισμενο! Επίσης πριζεται και με τα φαρμακα που παίρναμε (οιστρογονα, προγεστερονη) είχα πάει σε τρεις γιατρούς! Η πρώτη ήταν ακτινολόγος που μου έκανε υπερυχο και κου είπε ότι δεν φαινετε κάτι εκτός τους μαστού και ότι είναι αδένας! Ο δεύτερος ήταν ογκολόγος όπου με ψηλάφιζε και μου είπε πως αν ήταν κάτι κακό θα το είχα καταλαβει και μόνο από την ψηλάφηση και μου έκανε και υπερηχο για σιγουρια και μου είπε ότι είναι ο αδένας του γάλακτος ! Ο τρίτος ήταν ακτινολόγος αλλά εξειδικευμένος στον καρκίνο του μαστού και μου έκανε και έλαστογραφια ( υπέρηχος που δείχνει αν κάποιο γρομπαλακι είναι συμπαγής ή όχι) και βγήκε αρνητικη και μου είπε ότι είναι αδένας και συγκεκριμένα γαλακτοφορος πόρος αν το λέω σωστα😂

απο τη στιγμή που βγήκαν καλές οι εξετάσεις και ποσό μάλλον η παρακέντηση δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!❤️

Κοριτσάκι μου αφού βγήκαν οι εξετάσεις κάλε να μη φοβάσαι ούτε εσυ ❤️❤️❤️ θεωρώ ότι είναι ορμονικό το θέμα σου! Έχεις κάνει εξέταση προλακτινης;

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μουυυ❤️❤️❤️ είσαι πολύ νωρίς ακόμη όποτε περίμενε να πας μια και καλή στη γιατρό σου στο εξωτερικό❤️❤️❤️❤️ ααα τέτοια όνειρα είχα και εγωωωωωω εφιάλτες και ήταν τόσο ζωντανά! 

Γιουπιιιιιι🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 τέλειος ο διπλασιασμός ❤️❤️❤️❤️περιμενουμε νέα από τον υπερυχο σου 🥳🥳🥳🥳

Τελειαααα κοριτσάκι μου❤️❤️❤️η μπεμπουλα μεγαλώνει και σε λίγο καιρο θα την έχεις στην αγκαλιτσα σου❤️❤️❤️🥳🥳🥳

Είναι νωρίς κοριτσάκι μου για καρδουλα❤️ όταν ξαναπάς θα την ακούσετε❤️❤️❤️❤️❤️❤️🥳🥳🥳🥳🥳 μπήκες και σε σειρά με τις εξετάσεις και όλα θα πανε τελειααα🥰🥰🥳🥳🙏

Εγώ έβγαλα πρώτη φορά κ ανησύχησα.. σαν αμύγδαλο όπως λες στην πάνω μεριά είναι... Απλά δεν ξεφουσκώνει να ηρεμήσω... Αλλά οπως λες θα είναι κάτι απλό... Πιστεύω αν είχαν υποψιαστεί για κάτι ανησυχητικό θα μου το είχαν πει! Ναι τώρα φουλ επαφουλες κ ελπίζουμε 🤞 ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση σας άλλη μια φορα!!! Είτε υπέροχες ❤️❤️🙏

Σήμερα είμαι 16η μερα από την σπερματεγχυση.  @Elk μου δε σε ζηλεύω καθόλου για την καμπύλη. Σιχαίνομαι οικτρά αυτήν την εξέταση , όμως θα σφίξουμε τα δόντια κ θα την κάνουμε !! Υπομονή είναι μια μέρα και θα περάσει..

Τον γιατρό δεν τον πήρα γιατί μου είχε πει ότι αυτός είναι καλυμμένος από την πρώτη χοριακη κ δεν ήθελε επανάληψη. Εγώ έκανα επαναληπτική για μένα ξεκάθαρα. 

@Kate1992εμείς τα είπαμε ήδη αλλά και από δω ένα μεγάλο μπραβοοο στο μικρακι σου!! Την επόμενη φορά θα ακούσετε μια δυνατή καρδούλα!

 @cat12 κορίτσι μου ήδη έφαγες τις μισές μέρες,εύχομαι σε λιγότερες από μισές να μας πεις ευχάριστα νέα! Όσο για το στήθος αφού οι εξετάσεις βγήκαν κομπλέ μη μασάς πουθενά!

Αχ μακάρι κορίτσι μου!!! Λίγες μέρες ακόμα 🙏🥰 κάνω δουλειές να ξεχνιέμαι κ ευτυχώς περνάνε γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

@Girly τέλεια η χοριακη σου φωτεινό μου πλάσμα 🥰🥰 Πάει σφαίρα το μωράκι ♥️♥️

@Elk πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Εύχομαι να βγει υπέροχη η καμπύλη σου και να μην χρειαστεί να στερηθεις απολύτως τίποτα αυτή τη φορά!!!

 

Κορίτσια.... Οι παλιές ξέρετε την εμμονή μου με τα τεστ 😂 Συμβουλή προς όλες... Μην κάνετε τεστ αφότου η γραμμή του θετικού γίνει πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου.. λέγεται hook effect και η γραμμή αρχίζει να γίνεται ολοένα και πιο αχνή από την πολύ μεγάλη συγκέντρωση της ορμονης. Αν αραιωσετε τα ούρα με νερό η γραμμή ξεκινάει πάλι να γίνεται υπερβολικά έντονη, όσο αυξάνεται η αναλογία του νερού.  Όχι εγώ, μια φίλη μου 😂😂😂😂

@Girly το λέγαμε σήμερα .. εμένα ΔΕΝ έγινε ποτέ σκούρη σκούρη ακόμα και 4μημων που έκανα έτσι για να χω ένα τεστ που να γράφει εβδομάδες κτλ χχαχαχαχα του τρελού αλλά άλλο αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

@Θέτις Κ. @Kate1992 αχ βρε κοριτσια πάνω κάτω στα ίδια είμαστε τι καλά, παίρνω δύναμη κι απ’ αυτό!! 
 

Εγώ την Τρίτη θα είμαι σύμφωνα με τη σημερινή μέρα 6+6, ελπίζω να μην είναι πάλι πολύ νωρίς και να ακουστεί καρδιά, απ’ ότι μου ειπε είναι σε φάση να ακουστεί τις επόμενες μέρες. 
 

Μου έβαλε και εξετασεις πάλι και θα κλείσω κι εγώ ραντεβού με την αιματολόγο πάλι και εξετασεις και με εκείνη. 
 

Μπήκαμε ξανά στο χωρό κανονικότατα, τουλάχιστον χορεύουμε παρέα 😍😁

@Girly σούπερ η χοριακή!! πότε θα πας στον γιατρό; 

Ακόμα και στα ραντεβού μαζί!! χαχαχα

Κι εγώ έκλεισα την Τρίτη 21/05 που θα είμαι 6+4 με βάση την προηγούμενη μέτρηση του γιατρού. Ελπίζω κι εγώ να τη δούμε να πάλλεται τουλάχιστον αν όχι να την ακούσουμε. Μετά έκλεισα 28/05 στο εξωτερικό που θα είμαι 7+4 όπου εκεί θα την ακούσουμε σίγουρα πιστεύω 🙏

Με την αιματολόγο έκλεισα 23/05 να δούμε κι αυτές τις εξετάσεις, λίγο με αγχώνει αυτό το θέμα της θρομβοφιλίας γιατί κινούμαι στα τυφλά τώρα, αλλά τι να κάνουμε, εφόσον κι ο αιματολόγος εδώ είπε ότι προς το παρόν με καλύπτει η ασπίρίνη, προσπαθώ να μη το πολυσκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου!! 

@Girly συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά κορίτσι μου!! όλα πηγαίνουν μια χαρα!! 

Εγώ επιτέλους σήμερα τελείωσα με την περίοδο και σιγαααα σιγααα θα ξεκινήσουν οι προσπάθειες μας!! Καλά αποτέλεσματα κορίτσια σε όσες είναι σε γόνιμες και σε όσες είναι στην αναμονή!! Είδωμεν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Ούτε και γω θέλω να φουσκώσει το μυαλό μου,  η αλήθεια είναι πως έχω στεναχωρεθεί αλλά εντάξει 😮💨😮💨

Μαζί με το αίμα είχες και πονακια ; γιατί εγώ έχω από το πρωί που ήρθε το αιματακι. Στη σερβιέτα δεν έχει κατέβει ακόμα,  λίγο την έχει λερωσει, μόνο στο χαρτι βλέπω περισσότερο,  τι να πω δε ξερω , λογικά θα κατέβει κανονικά 

Κατέβηκε αίμα;;; Αν όχι ακόμα έχεις κανένα τεστακι σπίτι;

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!! 

@Girly συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά κορίτσι μου!! όλα πηγαίνουν μια χαρα!! 

Εγώ επιτέλους σήμερα τελείωσα με την περίοδο και σιγαααα σιγααα θα ξεκινήσουν οι προσπάθειες μας!! Καλά αποτέλεσματα κορίτσια σε όσες είναι σε γόνιμες και σε όσες είναι στην αναμονή!! Είδωμεν! 

Μαζιιιιι!!! Εγώ τελείωσα εχθές. Λέω σήμερα να ξεκινήσω επαφές σιγά σιγά να υπάρχει φρέσκο απόθεμα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κατέβηκε αίμα;;; Αν όχι ακόμα έχεις κανένα τεστακι σπίτι;

Μαζιιιιι!!! Εγώ τελείωσα εχθές. Λέω σήμερα να ξεκινήσω επαφές σιγά σιγά να υπάρχει φρέσκο απόθεμα 🤣🤣🤣

Κι εγώ μαζί σας κορίτσια! Άντε καλή μας επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα να σας ρωτησω θελω αν καποια κοπελα απο εσας που επερνε τα σερπαφαρ για προκληση αν παρατηρησε μειωση στη ροη της περιοδου ...εμενα μ κρατησε 2 μερες κ ωορηξξια στ προηγουμενο κυκλο δεν εκανα η προγεστερονημπυ ειναι 0.58 ..και κατι αλλο να ρωτησω .μηπως επειδη δεν εχω προγεστερονη καλη παρεμποδιζεται η ωορηξια...δεν ξερω τ αλλο να κανω. Ολες οι εξετασεις μας και των2 μας καλες...εχω αλλαξει λιγο διατροφη παιρνω βιταμινες κλπ. Σας εχει τυχει να μη πιανει η προκληση?? Εμενα ο γιατρος μ ειπε πρεπει να κανουμε μεχρι 3 φορες μετα ειναο απαγορευτικες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα να σας ρωτησω θελω αν καποια κοπελα απο εσας που επερνε τα σερπαφαρ για προκληση αν παρατηρησε μειωση στη ροη της περιοδου ...εμενα μ κρατησε 2 μερες κ ωορηξξια στ προηγουμενο κυκλο δεν εκανα η προγεστερονημπυ ειναι 0.58 ..και κατι αλλο να ρωτησω .μηπως επειδη δεν εχω προγεστερονη καλη παρεμποδιζεται η ωορηξια...δεν ξερω τ αλλο να κανω. Ολες οι εξετασεις μας και των2 μας καλες...εχω αλλαξει λιγο διατροφη παιρνω βιταμινες κλπ. Σας εχει τυχει να μη πιανει η προκληση?? Εμενα ο γιατρος μ ειπε πρεπει να κανουμε μεχρι 3 φορες μετα ειναο απαγορευτικες....

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ έκανα πρόκληση με γονοδοτροπινες στον κύκλο του Απριλίου μετά από βιοχημική τον Μάρτιο, και έμεινα τελικά έγκυος οπότε δε μπορώ να μιλήσω για τη ροή της περιόδου. Αλλά με προβλημάτισε αυτό που είπες για την προγεστερόνη. Πότε έκανες την εξέταση και βρέθηκε αυτή η τιμή; Δε σου έδωσε ο/η γιατρός σου συμπληρώμα προγεστερόνηε 2-3 μέρες μετά την πρόκληση ωορρηξίας; Εγώ έκανα πρόκληση με ovitrelle Τρίτη βράδυ και Πέμπτη βράδυ μου είχε πει να ξεκινήσω το συμπλήρωμα μέχρι την αναμενόμενη περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα να σας ρωτησω θελω αν καποια κοπελα απο εσας που επερνε τα σερπαφαρ για προκληση αν παρατηρησε μειωση στη ροη της περιοδου ...εμενα μ κρατησε 2 μερες κ ωορηξξια στ προηγουμενο κυκλο δεν εκανα η προγεστερονημπυ ειναι 0.58 ..και κατι αλλο να ρωτησω .μηπως επειδη δεν εχω προγεστερονη καλη παρεμποδιζεται η ωορηξια...δεν ξερω τ αλλο να κανω. Ολες οι εξετασεις μας και των2 μας καλες...εχω αλλαξει λιγο διατροφη παιρνω βιταμινες κλπ. Σας εχει τυχει να μη πιανει η προκληση?? Εμενα ο γιατρος μ ειπε πρεπει να κανουμε μεχρι 3 φορες μετα ειναο απαγορευτικες....

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν έχω κάνει πρόκληση για να σου απαντήσω, αλλά η χαμηλή προγεστερόνη δεν εμποδίζει την ωορρηξία. Από την άλλη όμως εμποδίζει την εμφύτευση καθώς δεν επιτρέπει στο ενδομήτριο να παχύνει αρκετά. Η χαμηλή προγεστερόνη επίσης προκαλεί και μικρή ωχρινικη φάση, δηλαδή από την ωορρηξία μέχρι την περίοδο, κάτι που πάλι εμποδίζει την εμφύτευση. Από όσα γνωρίζω, συμφωνώ με την Θέτιδα,δεν σου έδωσε προγεστερόνη μετά την πρόκληση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Στο μεταξύ κορίτσια, πήρα τηλέφωνο σ αυτό το κέντρο που σας έλεγα εδώ στη γειτονιά, αλλά δεν έχουν ραντεβου κι αυτοί πριν τις 7 Ιουλίου! 😫 πφφφ Θα λυσσάξω μέχρι την αυχενική να ξέρετε... 🤪🤣🤣 Η μόνη μου επιλογή είναι τα επείγοντα, αλλά δε θέλω και να πάω εκεί χωρίς να υπάρχει κάποιο "θέμα", ξερω γω... Τέλος πάντων, τουλάχιστον με απασχολεί αρκετά η δουλειά και ξεχνιέμαι, παρήγγειλα κι ένα παζλ να περάσουν οι μέρες ευχάριστα 😅
    • αύριο εχω στις 20.30 το ραντεβού.. έβαλα απόγευμα γιατί το πρωί με τη ζέστη δεν την παλεύω!
    • Ναι μια φορά με επιασε! Θα μ πει την επόμενη βδομαδα που θα παω για Doppler η γιατρός αν γύρισε   εγω την Πέμπτη  εχω παιδίατρο! 😊  
    • Άσε ασε... Μη νομίζεις και στο Ηνωμένο Βασίλειο έτσι είναι!! Η κολλητή μου μένει εκεί και όταν ήταν έγκυος στις 12 εβδομάδες κι εκεί σε δέχονται στο δημόσιο. Πιο πριν μόνο ιδιωτικά αν μπορείς...  Εδώ πάντως σου λένε να πας στα επείγοντα πριν τις 12εβδ αν έχεις ανησυχητικά συμπτώματα εκτός κι αν συνεννοηθείς με τον οικογενειακό γιατρό και σε παραπέμψει για υπέρηχο πιο νωρίς. Δηλαδή χωρίς λόγο κι αιτία δεν βγάζεις άκρη... Οι περισσότερες γυναίκες πηγαίνουν ιδιωτικά 2-3 φορές και μετά αν δε τους το επιτρέπει το οικονομικό συνεχίσουν με το δημόσιο και περιορισμένα ραντεβού ..😩
    • Α έτσι όπως το έγραψες ότι πηγές εκτάκτως κάπως καταλάβα ότι πηγές χθές. Σόρρυ, δε διάβασα σωστά 😅 σε κάθε περίπτωση, είσαι όλο και πιο κοντά στο ραντεβού σου, όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου ❤️ σου στέλνουμε οοοολη τη θετική ενέργεια ✨ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...