Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλέ ποια κοπέλα θα ανοίξει νέο θέμα; Έχουμε πει; Προτείνω @Θέτις Κ. που δεν έχει ξανανοιξει νομίζω.

Συμφωνώ απόλυτα. @Θέτις Κ. τι λες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Καλό μήνα!
Εχω απογοητευτεί εντελώς..έκανα ένα πρώιμης ανίχνευσης καθώς περιμένω αύριο και βγήκε αρνητικό..δεν καταλαβαίνω γιατί μας παιδεύει τόσο..δεν έχω θελήσει στη ζωή μου κάτι πιο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Καλό μήνα!
Εχω απογοητευτεί εντελώς..έκανα ένα πρώιμης ανίχνευσης καθώς περιμένω αύριο και βγήκε αρνητικό..δεν καταλαβαίνω γιατί μας παιδεύει τόσο..δεν έχω θελήσει στη ζωή μου κάτι πιο πολύ..

Καλημέρα κοριτσάκι μου! 

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει δε λένε? Άκου λοιπόν! Πρώτα ο Θεός με το καλό να σου έρθει η περίοδος σου αφού αυτός ο μήνας δεν ήταν ο σωστός και με το καλό βουυυρ στον επόμενο!!! Ξέρω ότι απογοητεύεσαι...και εγώ και στον γιο μου και τώρα έκανα 2 χρόνια στο κάθε παιδί για να το πιάσω..όμως ευγνομονω που όλα γίνονται την σωστή ώρα.

Σκέψου πως έχεις λιιιγο ακόμη χρόνο να πιεις κανένα κοκτέιλ και να κάνεις τρελιτσες! Γιατί σε λίγο καιρό δε θα μπορείς!!! 

Φόρεσε το χαμόγελο σου και μην αφήσεις την αισιοδοξία σου να χαθεί ☺️ 

Καλό μήνα κορίτσια μουυυυ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Καλό μήνα!
Εχω απογοητευτεί εντελώς..έκανα ένα πρώιμης ανίχνευσης καθώς περιμένω αύριο και βγήκε αρνητικό..δεν καταλαβαίνω γιατί μας παιδεύει τόσο..δεν έχω θελήσει στη ζωή μου κάτι πιο πολύ..

Κορίτσι μου γλυκό... Ξέρω πόσο δύσκολο σου φαίνεται αλλά προσπάθησε να ηρεμμήσεις και να συνειδητοποιήσεις ότι τα μωράκια μας έρχονται όταν θέλουν αυτά. Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσι μου; Ξέρω ότι εγώ δεν πρέπει να μιλάω σε αυτά τα θέματα αλλά νιώθω την ανάγκη να σου στείλω θετική ενέργεια τουλάχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! 

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει δε λένε? Άκου λοιπόν! Πρώτα ο Θεός με το καλό να σου έρθει η περίοδος σου αφού αυτός ο μήνας δεν ήταν ο σωστός και με το καλό βουυυρ στον επόμενο!!! Ξέρω ότι απογοητεύεσαι...και εγώ και στον γιο μου και τώρα έκανα 2 χρόνια στο κάθε παιδί για να το πιάσω..όμως ευγνομονω που όλα γίνονται την σωστή ώρα.

Σκέψου πως έχεις λιιιγο ακόμη χρόνο να πιεις κανένα κοκτέιλ και να κάνεις τρελιτσες! Γιατί σε λίγο καιρό δε θα μπορείς!!! 

Φόρεσε το χαμόγελο σου και μην αφήσεις την αισιοδοξία σου να χαθεί ☺️ 

Καλό μήνα κορίτσια μουυυυ ❤️❤️❤️

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό... Ξέρω πόσο δύσκολο σου φαίνεται αλλά προσπάθησε να ηρεμμήσεις και να συνειδητοποιήσεις ότι τα μωράκια μας έρχονται όταν θέλουν αυτά. Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσι μου; Ξέρω ότι εγώ δεν πρέπει να μιλάω σε αυτά τα θέματα αλλά νιώθω την ανάγκη να σου στείλω θετική ενέργεια τουλάχιστον.

Κορίτσια μου σας ευχαριστω για τα μηνύματα σας!

Γνωριζω ότι είμαι τυχερη γιατί δουλεύει το σώμα μου..έχω την ωορρηξια μου..την περίοδο μου σταθερά..είναι αυτό το αλλά και αυτή η λαχτάρα..

τον άλλο μήνα κλείνουμε 1 χρόνο προσπάθειας και πριν 2 μήνες είχα μια βιοχημική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστω για τα μηνύματα σας!

Γνωριζω ότι είμαι τυχερη γιατί δουλεύει το σώμα μου..έχω την ωορρηξια μου..την περίοδο μου σταθερά..είναι αυτό το αλλά και αυτή η λαχτάρα..

τον άλλο μήνα κλείνουμε 1 χρόνο προσπάθειας και πριν 2 μήνες είχα μια βιοχημική..

Εγώ κοπέλα μου τον Σεπτέμβριο κλείνω 3 χρόνια προσπαθειας..... Εγώ είπα έως Δεκέμβριο θα προσπαθήσω...μετά τα παρατάω όλα...και το αφήνω στα χέρια του Θεού...ούτε τεστ ούτε τίποτα...... Έχω ευτυχώς δύο παιδάκια Δόξα Τω θεώ!! Θα έρθουν και σε εσένα τα παιδάκια σου ...μην ανησυχείς....συνέχισε να προσπαθείς!!!😘💓 Καλό μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστω για τα μηνύματα σας!

Γνωριζω ότι είμαι τυχερη γιατί δουλεύει το σώμα μου..έχω την ωορρηξια μου..την περίοδο μου σταθερά..είναι αυτό το αλλά και αυτή η λαχτάρα..

τον άλλο μήνα κλείνουμε 1 χρόνο προσπάθειας και πριν 2 μήνες είχα μια βιοχημική..

Ο γιατρός σου τι λέει κορίτσι μου; Αφού περάσει αυτός ο μήνας θα ξεκινήσετε εξετάσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Καλό μήνα!
Εχω απογοητευτεί εντελώς..έκανα ένα πρώιμης ανίχνευσης καθώς περιμένω αύριο και βγήκε αρνητικό..δεν καταλαβαίνω γιατί μας παιδεύει τόσο..δεν έχω θελήσει στη ζωή μου κάτι πιο πολύ..

Καλημέρα κορίτσι μου🌸 τα σχόλια μου δυστυχώς επειδή είμαι καινουρια δεν εμφανίζονται αμέσως 
Είμαι και εγω όμως στην ίδια κατάσταση με εσένα και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Προσπαθούμε λιγότερο διάστημα βέβαια από χρόνο αλλά αυτό το άτιμο το άγχος και την απογοήτευση είναι δύσκολο να το διαχειριστείς. Εύχομαι όλες οσες προσπαθούμε να τα καταφέρουμε σύντομα..🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ κοπέλα μου τον Σεπτέμβριο κλείνω 3 χρόνια προσπαθειας..... Εγώ είπα έως Δεκέμβριο θα προσπαθήσω...μετά τα παρατάω όλα...και το αφήνω στα χέρια του Θεού...ούτε τεστ ούτε τίποτα...... Έχω ευτυχώς δύο παιδάκια Δόξα Τω θεώ!! Θα έρθουν και σε εσένα τα παιδάκια σου ...μην ανησυχείς....συνέχισε να προσπαθείς!!!😘💓 Καλό μήνα 

Εύχομαι κοπέλα μου να έρθει και το 3ο που τόσο πολύ ποθείς ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ο γιατρός σου τι λέει κορίτσι μου; Αφού περάσει αυτός ο μήνας θα ξεκινήσετε εξετάσεις; 

Έχω κάνει ήδη ορμονικές και παίρνω αγωγή για ένα θέμα με την προλακτινη που έχω..οι υπόλοιπες τιμές είναι οκ.. μου είπε ότι εφόσον υπήρξε σύλληψη και εμφύτευση δεν χρειάζεται να κάνω προς το παρόν σαλπιγγογραφια ή κάτι ο σύντροφος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsaτο ιδιο deadline  εχω κ γω κοπελα μου. Αλλα ειμαο σίγουρη οτι σύντομα θα μας δειξεις κ τ δικο σου τεστ.

@anna_30 κοριτσι μ καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. Εγω στη μεγαλη μ εκανα 2 χρονια. 26 μηνες για την ακρίβεια. Η μικρη ηρθε με μια ελευθερη επαφη. Πριν καν να ξεκινησουμε τις προσπαθειες. Που να φανταστω οτι με μια φορα θα είμαι εγκυος? Κι ομως... εγω θα σ ευχηθώ οταβ με το καλο ερθει, να μείνει κ να πανε ολα καλα. Απολαυσε το καλοκαίρι σου. Πες θα τ ζησω εντονα γτ θα ειναι τ τελευταίο που θα εχω ελεύθερη κ ανεμελη. Περνα οσο τ δυνατον καλύτερα γίνεται. Γτ απο τ χρόνου δ θα μπορεις χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Καλό μήνα!
Εχω απογοητευτεί εντελώς..έκανα ένα πρώιμης ανίχνευσης καθώς περιμένω αύριο και βγήκε αρνητικό..δεν καταλαβαίνω γιατί μας παιδεύει τόσο..δεν έχω θελήσει στη ζωή μου κάτι πιο πολύ..

Αχ βρε Αννα μου, σήμερα σκεφτόμουν «μα αφού κάθε μου κύτταρο το ήθελε αυτό το μωρό γιατί δεν έμεινε..;» Φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι και το να μην έρχεται. Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε κιόλας. Και τα δύο είναι σκατά. Αλλά οι ψυχές που γίνονται μωρά μας έρχονται στη γη τελικά όποτε εκείνα θέλουν και όποτε είναι η ώρα τους. 
Φυσικά και το θέλεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και το ονειρεύεσαι και είμαι σίγουρη πως σύντομα θα έρθει ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα. @Θέτις Κ. τι λες;;;

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλέ ποια κοπέλα θα ανοίξει νέο θέμα; Έχουμε πει; Προτείνω @Θέτις Κ. που δεν έχει ξανανοιξει νομίζω.

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα! Κανένα προβλήμα, θα το ανοίξω το θεματακι του Ιούνη κι ελπίζω να σας φέρω γούρι και πολλά θετικά τεστακια 🙏 

Έκλεισε λίγο πίκρα ο Μάης που μας έφερε τόσα καλά, αλλά μην το βάζετε κάτω! Εύχομαι ο Ιούνης να μας φέρει υγεία, ψυχική και σωματική, ευτυχία και μωράκια φυσικά ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Έχω κάνει ήδη ορμονικές και παίρνω αγωγή για ένα θέμα με την προλακτινη που έχω..οι υπόλοιπες τιμές είναι οκ.. μου είπε ότι εφόσον υπήρξε σύλληψη και εμφύτευση δεν χρειάζεται να κάνω προς το παρόν σαλπιγγογραφια ή κάτι ο σύντροφος..

Κοριτσάκι μου γλυκό καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου αλλά σκέψου πως ήδη πιάσατε μια φορά κ θα ξανά γίνει!! Τώρα το σώμα ξέρει τι πρέπει να κάνει.. Μπορεί να μην έχει συνέλθει τελείως το σώμα σου από τη βιοχημική ακόμη. Βέβαια όσο δεν έρχεται περίοδος έχουμε ελπίδες!!!!!!!! Δώσε χρόνο αγάπη. Σε όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 παντως εγω θα σ προτεινα να κανει εναν ελεγχο κ ο σύντροφος. Το οτι εμεινες μια φορα εγκυος δ σημαίνει κατι. Εγω εμεινα 3 με αδυναμο σπερμα. Καλο θα ειναι να κανει εναν ελεγχο. Δεν ειναι κατι. Θα μπορουσες κ συ να κανεις μια παρακολουθήσω ωορηξιας. Να δεις ακριβως ποτε κανεις. Παντως ο σύντροφος να ελεγχθει οπωσδήποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@anna_30 παντως εγω θα σ προτεινα να κανει εναν ελεγχο κ ο σύντροφος. Το οτι εμεινες μια φορα εγκυος δ σημαίνει κατι. Εγω εμεινα 3 με αδυναμο σπερμα. Καλο θα ειναι να κανει εναν ελεγχο. Δεν ειναι κατι. Θα μπορουσες κ συ να κανεις μια παρακολουθήσω ωορηξιας. Να δεις ακριβως ποτε κανεις. Παντως ο σύντροφος να ελεγχθει οπωσδήποτε.

συμφωνώ απόλυτα για το σύντροφο, εγώ τον έστειλα και στην τελευταία προσπάθεια πριν την εγκυμοσύνη να κάνει σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια όπως και πάλι όταν μπούμε στη διαδικασία ξανά θα πάει. It takes two to tango! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@marinamanoulitsaτο ιδιο deadline  εχω κ γω κοπελα μου. Αλλα ειμαο σίγουρη οτι σύντομα θα μας δειξεις κ τ δικο σου τεστ.

@anna_30 κοριτσι μ καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. Εγω στη μεγαλη μ εκανα 2 χρονια. 26 μηνες για την ακρίβεια. Η μικρη ηρθε με μια ελευθερη επαφη. Πριν καν να ξεκινησουμε τις προσπαθειες. Που να φανταστω οτι με μια φορα θα είμαι εγκυος? Κι ομως... εγω θα σ ευχηθώ οταβ με το καλο ερθει, να μείνει κ να πανε ολα καλα. Απολαυσε το καλοκαίρι σου. Πες θα τ ζησω εντονα γτ θα ειναι τ τελευταίο που θα εχω ελεύθερη κ ανεμελη. Περνα οσο τ δυνατον καλύτερα γίνεται. Γτ απο τ χρόνου δ θα μπορεις χαχα

Έχεις δίκιο κορίτσι μου..ξέρεις είναι αυτές οι πρώτες μέρες όταν καταλαβαίνεις ότι θα αδιαθετήσεις που πέφτεις..σε 2-3 μέρες θα είναι καλύτερα τα πράγματα..😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@anna_30 παντως εγω θα σ προτεινα να κανει εναν ελεγχο κ ο σύντροφος. Το οτι εμεινες μια φορα εγκυος δ σημαίνει κατι. Εγω εμεινα 3 με αδυναμο σπερμα. Καλο θα ειναι να κανει εναν ελεγχο. Δεν ειναι κατι. Θα μπορουσες κ συ να κανεις μια παρακολουθήσω ωορηξιας. Να δεις ακριβως ποτε κανεις. Παντως ο σύντροφος να ελεγχθει οπωσδήποτε.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

συμφωνώ απόλυτα για το σύντροφο, εγώ τον έστειλα και στην τελευταία προσπάθεια πριν την εγκυμοσύνη να κάνει σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια όπως και πάλι όταν μπούμε στη διαδικασία ξανά θα πάει. It takes two to tango! 

Έχετε δίκιο κορίτσια..το είχα γενικά στο μυαλό μου..θα αφήσω να περάσει το καλοκαίρι να περάσουμε καλά και αν δεν έχει έρθει από Σεπτέμβριο θα ψάξω για τις εξετάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Αχ βρε Αννα μου, σήμερα σκεφτόμουν «μα αφού κάθε μου κύτταρο το ήθελε αυτό το μωρό γιατί δεν έμεινε..;» Φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι και το να μην έρχεται. Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε κιόλας. Και τα δύο είναι σκατά. Αλλά οι ψυχές που γίνονται μωρά μας έρχονται στη γη τελικά όποτε εκείνα θέλουν και όποτε είναι η ώρα τους. 
Φυσικά και το θέλεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και το ονειρεύεσαι και είμαι σίγουρη πως σύντομα θα έρθει ♥️

Κανενα νόημα να συγκρίνουμε ναι..όλες μας κάτι έχουμε περάσει..το σίγουρο είναι ότι κάνουμε τα πάντα για να έρθει το σπορακι μας..

ακούω τελευταία που λένε πολύ συχνά ‘’εύχομαι να μην μας δώσει ο Θεός αυτά που μπορούμε να αντέξουμε’’ έχουμε την υγεία μας και όλα θα έρθουν σύντομα ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Έχω κάνει ήδη ορμονικές και παίρνω αγωγή για ένα θέμα με την προλακτινη που έχω..οι υπόλοιπες τιμές είναι οκ.. μου είπε ότι εφόσον υπήρξε σύλληψη και εμφύτευση δεν χρειάζεται να κάνω προς το παρόν σαλπιγγογραφια ή κάτι ο σύντροφος..

Θα σου πω την γνωμη μου μια και προσπαθούσα 1,5 χρόνο για μωρακι με μια βιοχιμικη στους 6 μήνες 

Σκέψου πως αν αφήσεις την εξέταση για Σεπτέμβριο του συντρόφου από την στιγμή που προσπαθείς 1 χρόνο να γνωρίζεις σε περίπτωση που λέμε τώρα χρειαστεί μια θεραπεία στο σπερμα από το πιο απλό πχ ένα μικρόβιο η θεραπεία στον αντρα για να δείξει αποτελέσματα στο σπερμα θέλει 3 μήνες 

Αρα 3 μηνες μέχρι το Σεπτέμβριο + 3 μήνες εαν χρειαστεί κάτι πας τουλάχιστον ένα 6 μηνο, εαν έχεις την υπομονή οκ αλλά αν άρχισαν να αδειάζουν οι μπαταρίες γνωμη μου είναι να το κάνετε πιο κοντά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου αλλά σκέψου πως ήδη πιάσατε μια φορά κ θα ξανά γίνει!! Τώρα το σώμα ξέρει τι πρέπει να κάνει.. Μπορεί να μην έχει συνέλθει τελείως το σώμα σου από τη βιοχημική ακόμη. Βέβαια όσο δεν έρχεται περίοδος έχουμε ελπίδες!!!!!!!! Δώσε χρόνο αγάπη. Σε όλα 

Έχεις δίκιο κοπέλα μου..πρέπει να δώσω χρόνο και να κάμω υπομονή.. θα έρθει που θα πάει :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα σου πω την γνωμη μου μια και προσπαθούσα 1,5 χρόνο για μωρακι με μια βιοχιμικη στους 6 μήνες 

Σκέψου πως αν αφήσεις την εξέταση για Σεπτέμβριο του συντρόφου από την στιγμή που προσπαθείς 1 χρόνο να γνωρίζεις σε περίπτωση που λέμε τώρα χρειαστεί μια θεραπεία στο σπερμα από το πιο απλό πχ ένα μικρόβιο η θεραπεία στον αντρα για να δείξει αποτελέσματα στο σπερμα θέλει 3 μήνες 

Αρα 3 μηνες μέχρι το Σεπτέμβριο + 3 μήνες εαν χρειαστεί κάτι πας τουλάχιστον ένα 6 μηνο, εαν έχεις την υπομονή οκ αλλά αν άρχισαν να αδειάζουν οι μπαταρίες γνωμη μου είναι να το κάνετε πιο κοντά 

Ναι έχω στο νου μου αυτό το χρονικό πλαίσιο..

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο εξειδικευμένο κέντρο στην Αθήνα; Επισης γράφεται η εξέταση ή είναι συγκεκριμένες οι τιμές στα κέντρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Ναι έχω στο νου μου αυτό το χρονικό πλαίσιο..

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο εξειδικευμένο κέντρο στην Αθήνα; Επισης γράφεται η εξέταση ή είναι συγκεκριμένες οι τιμές στα κέντρα;

Δεν στο λέω για να αγχωθείς κορίτσι μου απλά για να το έχεις στο πίσω μερος του μυαλού σου 

Εμείς για σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και dfi δώσαμε 300 ευρώ πριν 2 χρόνια τώρα δεν ξέρω αν άλλαξαν οι τιμές 

σου στέλνω προσωπικό μνμ να σου πω το κέντρο που το κάναμε γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γράψω δημόσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μίλησα με τον γιατρό γιατί δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου από χτες και με έστειλε για αιματολογικές. Ίσως χρειαστεί να πάω στο νοσοκομείο γιατί από την περιγραφή μου μου είπε ότι ενδεχομένως να χρειαστώ αίμα ή ενδοφλέβιο σίδηρο. Εναλλακτικά μου είπε να πάω απευθείας στο νοσοκομείο, αλλά προτίμησα τις εξετάσεις αίματος πρώτα λόγω της μπέμπας που δεν μπορώ να την αφήσω πολλές ώρες αφού θηλάζει και δεν δέχεται μπιμπερο. Νιώθω ότι δεν έχει τέλος το μαρτύριο μου. Τουλάχιστον να έκλεινε άμεσα αυτό το κεφάλαιο να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...