Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μιας που λέτε για τις ηλικίες,  αναρωτιόμουν αν έχει ηλικίες και 25-30 ,για πείτε 

Καλησπέρα κορίτσι μου, 29 εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2024 at 5:22 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Επλιζω να μην πειράζει που θα απαντήσω εγω.. δεν ξέρω τώρα αν έχει χρόνο να μπει να μας διαβάσει η @Κατερίνα!!! 😊

ειναι στην Κρήτη εκεί γέννησε  

είναι πολύ καλό που βρήκε γιατρό να μπορεί να αναβάλει γεννά φυσιολογική μετά από μια καισαρική δεν παίρνουν πολύ αυτήν την ευθύνη 🤷‍♀️

και ξανά ένα μπράβο στην κατερινα που το τόλμησε και το κατάφερε 🥰 

Σε ευχαριστώ Elk μου. Ναι το είδα μετά ότι είναι στην Κρήτη. Έχω μείνει πίσω στα μηνύματα και δεν βρίσκω χρόνο να τα διαβάσω 😅

Κοίτα μου έχουν συστήσει ήδη δύο στην Αθήνα αλλά ρωτάω γενικά για να έχω επιλογές να δω και με ποιον θα ταιριάξω 😜 Γενικά οι τελευταίες έρευνες λένε ότι δεν είναι τόσο επικίνδυνο, απλά πρέπει και ο γιατρός να ξέρει να αξιολογήσει την κατάσταση. Μέχρι και vbac με λίγη πρόκληση έκανε μια κοπέλα, που η πρόκληση απαγορεύεται γενικά γιατί ζοριζεται η μήτρα. Όλα είναι πιθανά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2024 at 7:07 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν έχω εμπειρία αλλά ξέρω γιατρό στο ΙΑΣΩ που αναλαμβάνει vbac. Στην Αθήνα είναι πολλοί όμως. 

Αν θες στείλε μου το όνομα του σε πμ να τον έχω στα υπόψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μιας που λέτε για τις ηλικίες,  αναρωτιόμουν αν έχει ηλικίες και 25-30 ,για πείτε 

Εγώ κορίτσι είμαι 27!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μίλησα μαζί του σήμερα και μου είπε να παρω τηλ το απόγευμα στο ιατρειο για να με δει την Τρίτη! Εγώ πιστεύω είμαι σε ωορρηξια με τόσα υγρα που έχω πρώτη φορά στη ζωή μου! Τώρα τι είδε και μου είπε τοτε ότι έρχεται η περίοδος δεν ξερω ! Θα κάνω και σήμερα τεστ ωορρηξιας να δω αν έπεσε κιαλλο η ορμονη ! Σήμερα είμαι 50η μέρα μετά την απόξεση🤔

Κρατήθηκες και δεν έκανες τεστ;;; Κάνε ένα αύριο πρωί με πρωινά και στείλτο μας!!! Εγώ με βάση τα τεστ είδα ότι έκανες ωορρηξία και τώρα πέφτει... Αλλά αφού έχεις και εγκυμοσύνης κάνε...δεν χάνεις κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Εντάξει είμαστε κοντά,  εγώ 26 σε λίγους μήνες 🤞

Είχες ήδη μια σύλληψη! Θα τα καταφέρετε συντομα! Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Είχες ήδη μια σύλληψη! Θα τα καταφέρετε συντομα! Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Στην ουσία 2 μήνες προσπαθουσαμε και ήρθε,  τώρα είμαι στη 4η περίοδο μετά την αποξεση με τις 2 τελευταίες να χρησιμοποιώ και τα τεστακια , εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Στην ουσία 2 μήνες προσπαθουσαμε και ήρθε,  τώρα είμαι στη 4η περίοδο μετά την αποξεση με τις 2 τελευταίες να χρησιμοποιώ και τα τεστακια , εσύ;

Εμείς παιδευόμαστε καιρό! 16 μήνες..

Όλες οι εξετάσεις καλές! Τώρα θα κάνω υστεροσκόπηση αυτό το μήνα και μετά θα φανεί δε ξέρω πως θα πορευτουμε ! Μόνοι μας σπερματέγχυση???δε ξέρω ακόμα.. 

Να δούμε τι θα γίνει με την υστεροσκόπηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εμείς παιδευόμαστε καιρό! 16 μήνες..

Όλες οι εξετάσεις καλές! Τώρα θα κάνω υστεροσκόπηση αυτό το μήνα και μετά θα φανεί δε ξέρω πως θα πορευτουμε ! Μόνοι μας σπερματέγχυση???δε ξέρω ακόμα.. 

Να δούμε τι θα γίνει με την υστεροσκόπηση!

Αχ μακάρι να μην αργήσει να έρθει και για σας το σποράκι 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κρατήθηκες και δεν έκανες τεστ;;; Κάνε ένα αύριο πρωί με πρωινά και στείλτο μας!!! Εγώ με βάση τα τεστ είδα ότι έκανες ωορρηξία και τώρα πέφτει... Αλλά αφού έχεις και εγκυμοσύνης κάνε...δεν χάνεις κάτι 

Έκανα κορίτσι μου το απόγευμα αλλά κατάλευκο ! Δεν παίζει εγκυμοσυνη μάλλον ωορρηξια! Θα πάω να με δει ο γιατροσ την Τετάρτη 4 η ωρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μιας που λέτε για τις ηλικίες,  αναρωτιόμουν αν έχει ηλικίες και 25-30 ,για πείτε 

Καλημέρα, 33 εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Σε ευχαριστώ Elk μου. Ναι το είδα μετά ότι είναι στην Κρήτη. Έχω μείνει πίσω στα μηνύματα και δεν βρίσκω χρόνο να τα διαβάσω 😅

Κοίτα μου έχουν συστήσει ήδη δύο στην Αθήνα αλλά ρωτάω γενικά για να έχω επιλογές να δω και με ποιον θα ταιριάξω 😜 Γενικά οι τελευταίες έρευνες λένε ότι δεν είναι τόσο επικίνδυνο, απλά πρέπει και ο γιατρός να ξέρει να αξιολογήσει την κατάσταση. Μέχρι και vbac με λίγη πρόκληση έκανε μια κοπέλα, που η πρόκληση απαγορεύεται γενικά γιατί ζοριζεται η μήτρα. Όλα είναι πιθανά 😊

Καλημέρα κορίτσια 

ααα ναι ; Την έκανε πρόκληση ; Και εγω αυτό ξέρω ότι δεν επιτρέπεται στο vbac να κανείς παρέμβαση με πρόκληση 🤷‍♀️ το αφηνουν και αν έρθει μόνο του η γεννά καλώς αλλιώς δεν κάνουν κάτι αυτοί 

καλα κανείς κορίτσι μου μακάρι να βρεις κάποιον που να σε εμπνέει εμπιστοσύνη και να σε αναλάβει να το προσπαθήσεις όταν με το καλό έρθει εκείνη ώρα 

εγω το βρίσκω τέλειος απίθανο για κάτι τέτοιο.. ο καινούργιος γιατρός ξέρει ότι γέννησα με καισαρική αλλά δεν έχει γίνει (ακόμα τουλάχιστον) κουβέντα για γεννά αλλά εντάξει είναι και νωρίς ακόμα, αλλά δεν πιστεύω να προχωρήσει σε καποια άλλη μέθοδο πέρα της καισαρικης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έκανα κορίτσι μου το απόγευμα αλλά κατάλευκο ! Δεν παίζει εγκυμοσυνη μάλλον ωορρηξια! Θα πάω να με δει ο γιατροσ την Τετάρτη 4 η ωρα !

Έκλεισες ραντεβού δηλαδή ωραία να πας να σε ριξει μια μάτια κορίτσι μου δεν ξέρω αν επιτρέπεται να σου δώσει και κανένα χάπι για να σε βοηθήσει να έρθει ή πρέπει να το αφήσουν να λειτουργήσει μόνος του ο οργανισμός 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Κι εγώ 33, και προσπαθώ για το πρώτο μου μωράκι.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου! Και εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα 🙏🏼 

Σε τι φάση προσπαθειών  βρίσκεσαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Naty_ είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου! Και εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα 🙏🏼 

Σε τι φάση προσπαθειών  βρίσκεσαι τωρα;

Είμαι 12 μέρα κύκλου και ψάχνω με τεστακια τις γόνιμες. Ωστόσο, κάνουμε τις προσπάθειες μας αμέσως μόλις τελειώνει η περίοδος κι ας μην έχω πικ στα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Είμαι 12 μέρα κύκλου και ψάχνω με τεστακια τις γόνιμες. Ωστόσο, κάνουμε τις προσπάθειες μας αμέσως μόλις τελειώνει η περίοδος κι ας μην έχω πικ στα τεστ.

Πολύ καλά κάνετε, τα τεστ είναι πολύ βοηθητικά αλλά μπορεις και απο τα υγρα σου να καταλάβεις αν εισαι σε γονιμες και ενδεχομενως απο ενοχλήσεις στην κοιλιά. Με το καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έκανα κορίτσι μου το απόγευμα αλλά κατάλευκο ! Δεν παίζει εγκυμοσυνη μάλλον ωορρηξια! Θα πάω να με δει ο γιατροσ την Τετάρτη 4 η ωρα !

Άρα μηδένισε η χοριακή από την προηγούμενη κύηση και έκανες ωορρηξία....Τώρα να δούμε εφόσον είχες επαφή αν έρθει φυσιολογικά 😀 εμένα με είχε πει συνήθως πιάνουν εύκολα μετά από απόξεση... άσχετα που σε εμένα δεν έγινε...και εγώ απευθείας προσπάθησα...δεν χρειάζεται αναμονή με είχε πει ο τελευταίος γιατρός... Ενώ στην πρώτη απόξεση με έλεγε ένα μήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κορίτσια οι εγκυούλες σε όλα τα τρίμηνα 😊
 

@Kate1992 πως πάνε οι ναυτίες; 
@Θέτις Κ. όλα καλά με την επιστροφή, πώς είσαι; 

Οι υπόλοιπες;

Εγώ τέζα στον καναπέ, λες και δεν μπορώ να κάνω τίποτα αφου τόση ώρα λέω θα πάω για ντους και δεν έχω κουράγιο 🤦🏻‍♀️ Δευτέρα θα παω στη γιατρό να δούμε τι γίνεται με το αιμάτωμα και τι κάνει το μικράκι 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχουμε στην παρέα κάποια δικηγόρο ή εργατολόγο να της στείλω ένα μήνυμα για μια διευκρίνιση που θέλω για το επίδομα μητρότητας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας, εάν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο! Έκανα την υστεροσκόπηση 28 Μαΐου πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου αντισυλληπτικα για αυτό το μήνα για την εξέταση! Μετά την επέμβαση είχα αίμα για 4 μερες ! Καθάρισα εντελώς στη βδομάδα! Και τώρα στις 13 Ιουνίου πήρα το τελευταίο χαπι από τα αντισυλληπτικα και αναμένω περίοδο! Αλλά έχει τώρα τη τελευταία εβδομάδα που έχω συνεχώς στο σκούπισμα καφέ εκκρίσεις! Λογικά θα μου έρθει περιοδος μέχρι τη Πέμπτη που θα κλείσω 7 μέρες από το τελευταίο χαπι ?  
    • Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 
    • Περαστικά κορίτσι, ταλαιπωρήθηκες πολύ!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθεια! Τα μικρά καλά είναι;
    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...