Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια βγήκε η καμπύλη ζαχαρου που έκανα σήμερα 

αλλα βλέπω στα 75γρ γλυκόζης εχει οριο 180 στην πρώτη ώρα 

εγω που έκανα 100γρ γλυκόζη πάλι το 180 έχουν όριο ;  Έχει κάνει καποια άλλη κοπέλα με 100 γρ γλυκόζη ; IMG_7402.thumb.jpeg.16e0a677a9ae8fb4014e350894aa40a6.jpeg

Θέλει ρύθμιση.... Εμένα ήταν πάντα μέσα στα όρια!!!να πας σε ενδοκρινολόγο! Θα το ρυθμίσεις μην ανησυχείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω! Εγώ σηκωνόμουν ακόμα και στον ύπνο μου για εμετό! Αλλά εγώ τελικά λόγω πολλών εμετών (κι όχι μόνο ναυτία) πήρα σιρόπι για να τους σταματήσω στο τέλος του 4ου μήνα. Υπομονή κοριτσάκι μου. 

Περιμένουμε τα υπέροχα νεάκια σας!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Όλα θα είναι υπέροχα!!!! Θα είσαι γ δεύτερη που θ ακούσεις καρδούλα!!! Και είπαμε αν δν ακούσεις μην αγχωθείς! Για ν έχεις κ εσυ τια ναυτίες σου το σποράκι σ είναι εκει κ μεγαλώνει!!! ❤️🙏🧿 περιμένουμε τα νέα σου τα όμορφα!!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! θα περιμένουμε νέα από το σποράκι ❤️ 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την εμψύχωση!! Ε, η Κέιτ είχε δίκιο! Την ψυχαναμεστηκε την καρδούλα 💓 

Λοιπόν το μπιζελακι μεγάλωσε αρκετά απ' την προηγούμενη φορά!! Δηλαδή την τελευταία φορά με έβγαλε 4+5 και είδαμε σάκο και λεκιθικο και σήμερα ενώ με βάση το περασμένο θα ήμουν 6+4 Μ έβγαλε 7εβ ακριβώς!! Η καρδούλα μας χτυπά στους 125bpm 💓💓💓 είμαι πολύ συγκινημένη, έβαλα τα κλάμματα με το έβαλε ο γιατρός να ακούσουμε τους χτύπους... Απίστευτο συναίσθημα! Με άφησε να βγάλω και βίντεο για να το στείλουμε στο μπαμπά μιας κι ο σύντροφός μου έχει επιστρέψει ήδη λόγω εργασίας. Είναι πολύ ευτυχισμένη κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο και να ακούσουμε κι άλλες πολλές καρδούλες στις προσεχείς μέρες

το διπλό ουράνιο τόξο μου έρχεται 🌈🌈 πρέπει να αλλάξω και τη λεζάντα στο προφίλ μου ! Θετική σκέψη μόνο κι ένα βήμα τη φορά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την εμψύχωση!! Ε, η Κέιτ είχε δίκιο! Την ψυχαναμεστηκε την καρδούλα 💓 

Λοιπόν το μπιζελακι μεγάλωσε αρκετά απ' την προηγούμενη φορά!! Δηλαδή την τελευταία φορά με έβγαλε 4+5 και είδαμε σάκο και λεκιθικο και σήμερα ενώ με βάση το περασμένο θα ήμουν 6+4 Μ έβγαλε 7εβ ακριβώς!! Η καρδούλα μας χτυπά στους 125bpm 💓💓💓 είμαι πολύ συγκινημένη, έβαλα τα κλάμματα με το έβαλε ο γιατρός να ακούσουμε τους χτύπους... Απίστευτο συναίσθημα! Με άφησε να βγάλω και βίντεο για να το στείλουμε στο μπαμπά μιας κι ο σύντροφός μου έχει επιστρέψει ήδη λόγω εργασίας. Είναι πολύ ευτυχισμένη κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο και να ακούσουμε κι άλλες πολλές καρδούλες στις προσεχείς μέρες

το διπλό ουράνιο τόξο μου έρχεται 🌈🌈 πρέπει να αλλάξω και τη λεζάντα στο προφίλ μου ! Θετική σκέψη μόνο κι ένα βήμα τη φορά ❤️ 

Μπράβο κοπέλα μουυυυ! Πόσο χαίρομαι για εσας ❤️ επόμενο ραντεβού όταν επιστρέψεις πίσω με το καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μ μην απογοητεύεσαι! Θα πάνε όλα καλά!! Κ μια φίλη μ είχε στην 8η βδομάδα αιμορραγία φοβερή , η γιατρός αναρωτιόταν αν θ έβλεπε μωρό κ όμως η Μπέμπα της ήταν εκει και με πολύ μεγάλο αιμάτωμα! Της έδωσε ουτρο 3 φορές την ημέρα και ακινησία και το μικρακι της τώρα είναι 1μιση χρόνων! Κάνε αυτά π σ είπε ο γιατρός! Μην πέφτεις και μην προδικάζεις τίποτα! Καμία φορά δν είναι η ίδια! Σ στέλνω μια αγκαλιά ❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Δεν θέλω τέτοια....μια χαρά θα είναι το μπεμπάκι.

Εγώ είχα αιμοραγία στην 6η και στην 12 εβδομάδα στην μεγάλη μου μου, ΄οχι αιματάκι και τώρα έχω μια κουκλάρα που θα κλείσει τα 8 σε λίγες μέρες. 

Όλα θα πάνε καλά!

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Naty_ ξεκουρασου οπως σ ειπε ο γιατρός κορίτσι μου. Θα το απορροφησει ο οργανισμος. Εύχομαι ολα να πανε καλα και στον επόμενο υπερηχο να έχει φυγει.

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου δίνετε ελπίδα! Είναι μάλλον της υπομονής και αυτή η εγκυμοσύνη τι να πω! Θα προσπαθήσω να παραμείνω θετική, και είμαι σίγουρη πως θα γίνει το καλύτερο. Έχω μία αισιοδοξία βαθιά μέσα μου παρά την πρώτη ανησυχία που μου δημιουργήθηκε. Συμβαίνει, δεν είμαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία, απλά επειδή το έχω ξαναπάθει γι' αυτό και είναι εύκολο να πάει ο νους στο κακό. Άντε να ρθει η επόμενη βδομάδα τώρα! 

@Θέτις Κ. χαίρομαι πολύ για σένα κορίτσι μου! Τι καλά, το μπιζελάκι σου δυνατό και μεγαλώνει!! Όλα πάνε υπέροχα ❤️ 

Εμένα πάλι βγαίνει λίγο μικρότερο, 6+4 αντί για 7+3 σύμφωνα με τελευταία περίοδο. Λογικά έγινε πιο αργά η σύλληψη, αλλά αυτά παίζουν ξέρω γω..!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Αχ βρε κορίτσια γυρισα απο τη γιατρό. Το μικρακι ειναι 6+4 σημερα εχει καρδιακη λειτουργια αλλα πρεπει να αυξηθουν απο βδομαδα οι παλμοι. Αυτο δε με ανησυχει τοσο, καθως για την ηλικια του ειναι οκ. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι εχω παλι αιματωμα μεσα στη μητρα, πιο μικρο αυτη τη φορα αλλα ειχα και την προηγουμενη. Θα αυξησω utrogestan και θα παρω και μαγνησιο και σε μια βδομαδα θα ξαναπαω. Μου ειπε οσο μπορω ακινησια. Εγω πιστευω πως οτι κανω αν το μικρακι ειναι να μεινει θα μεινει. Δεν νιωθω ουτε χαρα ουτε ανακουφιση. Μια αναμονη μονο. Και βλεπω την ιστορια να επαναλαμβανεται 😔

 

 

Καμία ιστορία δεν θα επαναληφθεί!! Είναι μια διαφορετική εγκυμοσύνη και ένα διαφορετικό μωράκι αυτό θα επαναλαμβάνεις από μέσα σου! Και εγώ έχω φίλη που είχε τρομερές αιμορραγίες, σε σημείο να μου στέλνει μέσα από το ταξί που πήγαινε στο νοσοκομείο, και να μου λέει το έχασα το μωρό, βγάζω πηγματα και πολύ αίμα .. Ο γιος της έκλεισε 1 πριν λίγες μέρες!! Ξεκουράσου όσο μπορείς για να βοηθήσεις την επούλωση και όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά σε παρακαλώ. Αλλιώς να μας γράφεις εδώ να σου δίνουμε κουράγιο 💓💓

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Τα γραμμάρια έχουν να κάνουν αν θυμάμαι καλά αν κάνεις την μικρή ή την μεγάλη καμπύλη. Εγώ κάνω πάντα την μεγάλη και δεν ξέρω αν λέω και κάτι λάθος. 

Πάω γιατρό να δω το μπεμπεδάκι μου...θα σας στείλω μετά!

Περιμενουμε τα νέα σου, που θα είναι σίγουρα πολύ καλά 🤞🤞🤞🙏🙏🙏

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την εμψύχωση!! Ε, η Κέιτ είχε δίκιο! Την ψυχαναμεστηκε την καρδούλα 💓 

Λοιπόν το μπιζελακι μεγάλωσε αρκετά απ' την προηγούμενη φορά!! Δηλαδή την τελευταία φορά με έβγαλε 4+5 και είδαμε σάκο και λεκιθικο και σήμερα ενώ με βάση το περασμένο θα ήμουν 6+4 Μ έβγαλε 7εβ ακριβώς!! Η καρδούλα μας χτυπά στους 125bpm 💓💓💓 είμαι πολύ συγκινημένη, έβαλα τα κλάμματα με το έβαλε ο γιατρός να ακούσουμε τους χτύπους... Απίστευτο συναίσθημα! Με άφησε να βγάλω και βίντεο για να το στείλουμε στο μπαμπά μιας κι ο σύντροφός μου έχει επιστρέψει ήδη λόγω εργασίας. Είναι πολύ ευτυχισμένη κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο και να ακούσουμε κι άλλες πολλές καρδούλες στις προσεχείς μέρες

το διπλό ουράνιο τόξο μου έρχεται 🌈🌈 πρέπει να αλλάξω και τη λεζάντα στο προφίλ μου ! Θετική σκέψη μόνο κι ένα βήμα τη φορά ❤️ 

Πόσο χαίρομαι κοριτσάκι μου για τα υπέροχα νέα που μας γράφεις 💓💓💓 Έτσι να είσαι πάντα ευτυχισμένη, και σε κάθε υπέρηχο θα είσαι ένα βήμα πιο κοντά στην απόλυτη ευτυχία, που θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά 🌈🌈🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την εμψύχωση!! Ε, η Κέιτ είχε δίκιο! Την ψυχαναμεστηκε την καρδούλα 💓 

Λοιπόν το μπιζελακι μεγάλωσε αρκετά απ' την προηγούμενη φορά!! Δηλαδή την τελευταία φορά με έβγαλε 4+5 και είδαμε σάκο και λεκιθικο και σήμερα ενώ με βάση το περασμένο θα ήμουν 6+4 Μ έβγαλε 7εβ ακριβώς!! Η καρδούλα μας χτυπά στους 125bpm 💓💓💓 είμαι πολύ συγκινημένη, έβαλα τα κλάμματα με το έβαλε ο γιατρός να ακούσουμε τους χτύπους... Απίστευτο συναίσθημα! Με άφησε να βγάλω και βίντεο για να το στείλουμε στο μπαμπά μιας κι ο σύντροφός μου έχει επιστρέψει ήδη λόγω εργασίας. Είναι πολύ ευτυχισμένη κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο και να ακούσουμε κι άλλες πολλές καρδούλες στις προσεχείς μέρες

το διπλό ουράνιο τόξο μου έρχεται 🌈🌈 πρέπει να αλλάξω και τη λεζάντα στο προφίλ μου ! Θετική σκέψη μόνο κι ένα βήμα τη φορά ❤️ 

Α μωρέ το καρδουλι σου❤️❤️❤️ συγκινήθηκα και γώ μαζί σου κορίτσι μ!!! Είδες που είναι όλα καλά!!! Είδες ποσά σκαμπανεβάσματα έχει η ζωή ;; Τον προηγούμενο μήνα έκλαιγες από στεναχώρια και αυτόν κλαις από χαρά ❤️❤️ έτσι είναι ! Η κάθε μέρα , ώρα , δευτερόλεπτο , κάθε φορα, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικά !!! Τίποτα δεν είναι το ίδιο! Ακούς @Naty??? Ακούω να λες!!! Αυτή σ η εγκυμοσύνη είναι διαφορετική , όλα είναι διαφορετικά όποτε μη σκέφτεσαι το παρελθόν όσο δύσκολο κ ν σ είναι !!! 
Αυτά σκέφτομαι κ γώ κορίτσια και προσπαθώ ν παίρνω θάρρος! Ποιος ξέρει; Μπορεί το απόγευμα ν είμαι καλυτερα, μπορεί αύριο ν μην έχω ναυτίες, μπορεί ν είμαι κ χειρότερα, κανείς δν ξέρει! Η ζωή έχει διακυμάνσεις ! Τι φιλοσοφίκη διάθεση με έπιασε τώρα 😱😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την εμψύχωση!! Ε, η Κέιτ είχε δίκιο! Την ψυχαναμεστηκε την καρδούλα 💓 

Λοιπόν το μπιζελακι μεγάλωσε αρκετά απ' την προηγούμενη φορά!! Δηλαδή την τελευταία φορά με έβγαλε 4+5 και είδαμε σάκο και λεκιθικο και σήμερα ενώ με βάση το περασμένο θα ήμουν 6+4 Μ έβγαλε 7εβ ακριβώς!! Η καρδούλα μας χτυπά στους 125bpm 💓💓💓 είμαι πολύ συγκινημένη, έβαλα τα κλάμματα με το έβαλε ο γιατρός να ακούσουμε τους χτύπους... Απίστευτο συναίσθημα! Με άφησε να βγάλω και βίντεο για να το στείλουμε στο μπαμπά μιας κι ο σύντροφός μου έχει επιστρέψει ήδη λόγω εργασίας. Είναι πολύ ευτυχισμένη κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο και να ακούσουμε κι άλλες πολλές καρδούλες στις προσεχείς μέρες

το διπλό ουράνιο τόξο μου έρχεται 🌈🌈 πρέπει να αλλάξω και τη λεζάντα στο προφίλ μου ! Θετική σκέψη μόνο κι ένα βήμα τη φορά ❤️ 

Αχ τι όμορφα νέα... Πόσο χαίρομαι για σας!!! Κι εγώ είχα κλάψει με τον ήχο της καρδούλας της μπουμπούς μου! Αλλά βίντεο δεν είχα προλάβει να βγάλω γιατί μου είπε ότι δεν κάνει να το ακούμε για πολύ ώρα. Πότε ξανά πας τώρα κορίτσι μου; Πότε επιστρέφεις εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Τα γραμμάρια έχουν να κάνουν αν θυμάμαι καλά αν κάνεις την μικρή ή την μεγάλη καμπύλη. Εγώ κάνω πάντα την μεγάλη και δεν ξέρω αν λέω και κάτι λάθος. 

Πάω γιατρό να δω το μπεμπεδάκι μου...θα σας στείλω μετά!

@ditaki μ πολυ σωστα τα λες! Εμενα με έβαλε να κανω την μικρη καμπύλη κ μ ειπε να πιω 50gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καμία ιστορία δεν θα επαναληφθεί!! Είναι μια διαφορετική εγκυμοσύνη και ένα διαφορετικό μωράκι αυτό θα επαναλαμβάνεις από μέσα σου! Και εγώ έχω φίλη που είχε τρομερές αιμορραγίες, σε σημείο να μου στέλνει μέσα από το ταξί που πήγαινε στο νοσοκομείο, και να μου λέει το έχασα το μωρό, βγάζω πηγματα και πολύ αίμα .. Ο γιος της έκλεισε 1 πριν λίγες μέρες!! Ξεκουράσου όσο μπορείς για να βοηθήσεις την επούλωση και όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά σε παρακαλώ. Αλλιώς να μας γράφεις εδώ να σου δίνουμε κουράγιο 💓💓

Ευχαριστώ για την εμψύχωση!! Τώρα σκεφτόμουν πως σημερα ακουσα την καρδούλα του, τόσο μικρή όπως εκείνο και αντί να χαίρομαι που είναι εδώ, μαζί μας, μέσα μου, ανησυχώ για το αιμάτωμα που ναι πολλές γυναίκες έχουν και όλα πηγαίνουν καλά!

Είμαι πολύ ευγνώμων που είναι εδώ το μικρό αυτό πλασματάκι και θα έπρεπε να το γιορτάζω κι ας έχω την όποια ανησυχία. 🙏

 

@Kate1992 έτσι πολύ καλά τα λές, ακούω!!!😄🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου υπέροχα!!! Τι ωραία νέα διαβάζω και χαίρομαι!! 

@Elli13 αγαπημένη μου Έλλη πόσο χάρηκα που διάβασα τα νέα σου! Δεν θέλω όμως ηττοπάθεια ή οποιαδήποτε μη θετική σκέψη! Όλα θα γίνουν όλα θα βρουν λύση πίστεψε με με ένα μαγικό τρόπο όπως πάντα γίνεται σε αυτήν την υπέροχη ζωή! Μόνο θετική ματιά θέλει η υπόθεση και τα υπόλοιπα γίνονται από μόνα τους! 

@Naty_ κορίτσι μου όπως πολύ σωστά είπες τώρα ταιριάζει να είσαι απέραντα ευτυχισμένη που άκουσες αυτόν τον υπέροχο ηχο και είδες πως όλα είναι εντάξει! Ένα αιμάτωμα δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Και όπως είπε και η Έλλη καμία ιστορία δεν θα επαναληφθεί γιατί κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική. Όλα πάνε ήδη τέλεια! Εσύ έχε πίστη στο μικρακι σου! Αυτό σε εμπιστεύθηκε για μαμά του, εμπιστευσου το και εσύ και ολα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν υπέροχα!

@Θέτις Κ. Υπέροχη εμπειρία έτσι???? Και τα καλύτερα είναι μπροστά μας!! Κάθε υπέρηχος θα είναι ακόμη πιο απολαυστικός!!!

Εμείς κορίτσια μου σήμερα έχουμε γιορτή σπίτι μας. Γιορτάζει ο γιος μου. Χρόνια πολλά σε όλους όσοι γιορτάζουν σήμερα ! Υγεία τύχη και ευτυχία για όλους. Κατά τ αλλά μια μέρα είμαι φουλ πρησμένη μια μέρα λίγο καλύτερα. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου και το αύριο το απόγευμα μου φαίνεται 1000 χρόνια μετά! Θέλω και εγώ να δω το μικρακι μου που εύχομαι με όλη μου την δύναμη να είναι εκεί και να φτιάχνει το όμορφο ζεστό σπιτάκι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε;; Χάθηκα αλλά σας διαβάζω κλεφτά!!! Όλα καλά θα είναι @Naty_ξεκουρασου κ άκου το γιατρο σου!!! @Θέτις Κ.τι ωραία νέα κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!!!! 
 

κοριτσια περιμένουμε τα νέα σας!! 
εγώ έχω γιατρο την Πέμπτη κ τη Παρασκευή θα κάνει ένα χειρουργείο ο μικρος μου κ αρρώστησε χθες κ τώρα τον ενίσχυσα με μασκουλες μπα κ περάσει κ το κάνει τελικά! 
 

@Elkμου θα χρειάζεται να το ρυθμίσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα θα πω και κάτι άλλο, μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά τα ψάχνω λίγο όλα χαχα. Κάνω ενέσεις ηπαρίνης γιατί βρέθηκα θετική σε δύο γονίδια MTHFR και λόγω ιστορικού αποβολής. Και αναρωτιέμαι αν ευθύνεται και αυτό για το αιμάτωμα, δηλαδή αφού κάνω τις ενέσεις δε θα έπρεπε να με προστατεύουν; Διάβασα διάφορα και λένε πως σε μερικές περιπτώσεις προστατεύουν σε άλλες όχι. Βέβαια στην προηγουμενη εγκυμοσύνη που δεν έπαιρνα ηπαρίνη, είχα αιμοραγία εξ αρχής και μεγάλο αιμάτωμα. Η γυναικολόγος και η βοηθός της αιματολόγου που μίλησα σήμερα μου είπαν να τις συνεχίσω εκτός και αν δω αίμα. 

Απλά με βάζει σε δεύτερες σκέψεις το ότι χωρίς να είναι κάτι εντελώς σίγουρο για την αποτελεσματικότητά του ή για το αν τελικά μπορεί να δημιουργεί και αυτό πρόβλημα, εμείς "πρέπει" να το το ακολουθήσουμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Τώρα θα πω και κάτι άλλο, μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά τα ψάχνω λίγο όλα χαχα. Κάνω ενέσεις ηπαρίνης γιατί βρέθηκα θετική σε δύο γονίδια MTHFR και λόγω ιστορικού αποβολής. Και αναρωτιέμαι αν ευθύνεται και αυτό για το αιμάτωμα, δηλαδή αφού κάνω τις ενέσεις δε θα έπρεπε να με προστατεύουν; Διάβασα διάφορα και λένε πως σε μερικές περιπτώσεις προστατεύουν σε άλλες όχι. Βέβαια στην προηγουμενη εγκυμοσύνη που δεν έπαιρνα ηπαρίνη, είχα αιμοραγία εξ αρχής και μεγάλο αιμάτωμα. Η γυναικολόγος και η βοηθός της αιματολόγου που μίλησα σήμερα μου είπαν να τις συνεχίσω εκτός και αν δω αίμα. 

Απλά με βάζει σε δεύτερες σκέψεις το ότι χωρίς να είναι κάτι εντελώς σίγουρο για την αποτελεσματικότητά του ή για το αν τελικά μπορεί να δημιουργεί και αυτό πρόβλημα, εμείς "πρέπει" να το το ακολουθήσουμε.

 

Έτερο ζυγή η ομοζυγη είσαι στην mthfr? Εγώ είμαι έτεροσυγη! Και μ είχε δώσει η αιματολόγος προληπτικά ν παίρνω Σαλοσπίρ όσο προσπαθώ ακόμα γ παιδί! Τι συνεχιζω κανονικά και όταν ακούσω καρδούλα τότε θ μ δώσει ν κάνω κατι εξετάσεις γ ν δούμε αν θ πάρω ενέσεις η όχι! 
οι αντιπηκτικές δν ξέρω κατά ποσό βοηθούν στο αιμάτωμα ! Η αδερφή μ έκανε αντιπηκτικές καθώς είχε 3 αποβολές και έπισης στη 3  αποβολή στο έμβρυο βρέθηκε θρόμβος! Το αιμάτωμα νομίζω θέλει ακινησία ! Σαν αποκόλληση νομίζω είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Έτερο ζυγή η ομοζυγη είσαι στην mthfr? Εγώ είμαι έτεροσυγη! Και μ είχε δώσει η αιματολόγος προληπτικά ν παίρνω Σαλοσπίρ όσο προσπαθώ ακόμα γ παιδί! Τι συνεχιζω κανονικά και όταν ακούσω καρδούλα τότε θ μ δώσει ν κάνω κατι εξετάσεις γ ν δούμε αν θ πάρω ενέσεις η όχι! 
οι αντιπηκτικές δν ξέρω κατά ποσό βοηθούν στο αιμάτωμα ! Η αδερφή μ έκανε αντιπηκτικές καθώς είχε 3 αποβολές και έπισης στη 3  αποβολή στο έμβρυο βρέθηκε θρόμβος! Το αιμάτωμα νομίζω θέλει ακινησία ! Σαν αποκόλληση νομίζω είναι! 

Ετερόζυγη κι εγώ! Εντελώς προληπτικά για έξτρα προστασία κάνω τις ενέσεις όπως μου είπε και η αιματολόγος και επειδή είχα μία έκτοπη και μία αποβολή. Η μόνη μου ανησυχία είναι μην φέρει αντίθετα αποτελέσματα, αν και δύο γιατροί έχουν την ίδια άποψη ότι κακό δεν κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. Ωραίος ήχος Ε;;;; Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου….αντε και σύντομα θα την ξανά ακούσεις!!!!

Γύρισα και εγώ απ τον γιατρό, 260 γρ η κοπελαρα μου…αναπτύσσεται φυσιολογικά και όλα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

@Θέτις Κ. Ωραίος ήχος Ε;;;; Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου….αντε και σύντομα θα την ξανά ακούσεις!!!!

Γύρισα και εγώ απ τον γιατρό, 260 γρ η κοπελαρα μου…αναπτύσσεται φυσιολογικά και όλα πάνε καλά! 

Μπράβο τα κορίτσια!!! Αυχενική έκανες σήμερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια χαίρομαι για τα νέα που διαβάζω...

@Naty κορίτσι μου μην αγχώνεσαι και μην το ψάχνεις διαδικτυακά γτ δεν ωφελεί πάντα αυτό! Πολλά μπορεί να μην τα καταλαβαίνουμε κ να μας αγχωνουν περισσότερο! Προσπάθησε να χαλαρώσεις να είσαι ξάπλα όσο μπορείς και να έχεις θετική σκέψη όλα μα όλα θα πάνε καλά!!! 🥰🥰🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μου να χαρώ;;; Κάτι πάει να γίνει τι λέτε;;; Σας ανεβάζω φωτό από το σημερινό τεστακι κ από τα άλλα απλά δεν τα έχω πολύ σε τάξη 🤣 γτ είμαστε σε ταξίδι κ προσπαθώ η καημένη!!  (Τελευταίο είναι τι σημερινό)

IMG_20240521_162344.jpg

IMG_20240521_162500.jpg

IMG_20240521_163303.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Ρε κορίτσια μου να χαρώ;;; Κάτι πάει να γίνει τι λέτε;;; Σας ανεβάζω φωτό από το σημερινό τεστακι κ από τα άλλα απλά δεν τα έχω πολύ σε τάξη 🤣 γτ είμαστε σε ταξίδι κ προσπαθώ η καημένη!!  (Τελευταίο είναι τι σημερινό)

IMG_20240521_162344.jpg

IMG_20240521_162500.jpg

IMG_20240521_163303.jpg

Νομίζω πως σιγά σιγά κάτι πάει να γίνει,  για να δούμε τις επόμενες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μπερδευτεί τελείως....

Το ίδιο τέστ ενώ ήταν έντονο όσο πέρασε η ώρα έγινε όπως το χθεσινό 😥😥 και η εφαρμογή ενώ το έπιανε σε υψηλό επίπεδο τώρα το έριξε....τι γίνεται ρε κορίτσια;; Πάει κ αυτός ο μήνας;; 

Έχω υγρά εχθές είχα πονακια δεξιά!! 

IMG_20240521_164231.jpg

IMG_20240521_164443.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εκπέμπω σος! Σήμερα είμαι 48η μέρα απο την απόξεση ! Την 36η μέρα πήγα στο γιατρό να με δει και μου είπε ότι η περίοδος ετοιμάζεται να έρθει! Σήμερα λοιπόν είπα να κάνω ένα τεστ ωορρηξιας το κάνω και βγαίνει θετικο και λέω κατσε να κάνω και ένα εγκυμοσύνης από περιέργεια ! Κάνω που λέτε και βγαίνει μια αμυδρή γραμμή! Πάω ξανά κατουράω και ξανακάνω και βγαίνει μια γραμμουλα πιο έντονη από την πρώτη! Να επισημάνω ότι η μονη επαφή που είχα με τον σύντροφο ήταν πριν 10 μέρες και εξπερματισε έξω και μάλιστα η επαφή έγινε στο ντουζ ! Έστειλα στον γιατρό και μου είπε να κάνω χοριακη γτ πολλές φορές όταν υπάρχει εγκυμοσυνη βγαίνει ψευδώς θετικο το ωορρηξιας! Έχω σοκαριστεί αλλά λέω μήπως είναι ελαττωματικό ή να βγαίνει θετικο από την προηγούμενη εγκυμοσυνη αλλά και πάλι έχουν περάσει 48 μέρες από την απόξεση!

IMG_8093.jpeg

IMG_8092.jpeg

IMG_8094.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo το ωορηξιας ήταν θετικο θετικο? εννοω εντελως κοκκινο? Η απλα χρωματισμενο? Μπορεί επειδη ηταν προχωρημενη η κυηση να αργησει να πεσει εντελως η χοριακη. Κανε μια χοριακη αυριο πρωι πρωι οπως σ ειπε ο γιατρός σου για να έχεις μια εικονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Melikara86κανε ακομα ενα εκει γυρω στις 8. Πάντως φαινεται οτι ανεβαινει η ορμονη. Συνεχισε τα και τις επομενες μερες. Και μενα παντως και τερμα θετικο να βγει μέχρι τ βραδυ δ φαινεται τοσο κόκκινο οσο το μεσημέρι πχ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια εκπέμπω σος! Σήμερα είμαι 48η μέρα απο την απόξεση ! Την 36η μέρα πήγα στο γιατρό να με δει και μου είπε ότι η περίοδος ετοιμάζεται να έρθει! Σήμερα λοιπόν είπα να κάνω ένα τεστ ωορρηξιας το κάνω και βγαίνει θετικο και λέω κατσε να κάνω και ένα εγκυμοσύνης από περιέργεια ! Κάνω που λέτε και βγαίνει μια αμυδρή γραμμή! Πάω ξανά κατουράω και ξανακάνω και βγαίνει μια γραμμουλα πιο έντονη από την πρώτη! Να επισημάνω ότι η μονη επαφή που είχα με τον σύντροφο ήταν πριν 10 μέρες και εξπερματισε έξω και μάλιστα η επαφή έγινε στο ντουζ ! Έστειλα στον γιατρό και μου είπε να κάνω χοριακη γτ πολλές φορές όταν υπάρχει εγκυμοσυνη βγαίνει ψευδώς θετικο το ωορρηξιας! Έχω σοκαριστεί αλλά λέω μήπως είναι ελαττωματικό ή να βγαίνει θετικο από την προηγούμενη εγκυμοσυνη αλλά και πάλι έχουν περάσει 48 μέρες από την απόξεση!

IMG_8093.jpeg

IMG_8092.jpeg

IMG_8094.jpeg

Εγώ στην βιοχημική όταν έκανα το ωορρηξιας μαζί με της εγκυμοσύνης δεν έβγαλε καν γραμμή και ήταν όλο το τεστ ροζ χρωματισμένο..

δεν ειχες κάνει χοριακη ν βεβαιωθείς ότι μηδένισε έτσι; Ίσως θέλει χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo το ωορηξιας ήταν θετικο θετικο? εννοω εντελως κοκκινο? Η απλα χρωματισμενο? Μπορεί επειδη ηταν προχωρημενη η κυηση να αργησει να πεσει εντελως η χοριακη. Κανε μια χοριακη αυριο πρωι πρωι οπως σ ειπε ο γιατρός σου για να έχεις μια εικονα.

Ετσι ηταν το ωορρηξιας και το πρώτο εγκυμοσύνης ! Στα πέντε λεπτά! Ναι θα κάνω αύριο μια χοριακη ! Απλά με βάζει σε σκέψεις γτ οι γραμμουλα είναι ροζ! 

IMG_8082.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...