Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

11η μέρα σήμερα και βρήκα θετικό τεστακι! :) το μόνο κακό είναι ότι ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση γιατί έχω βρογχίτιδα..ελπίζω να μην με επηρεάσει κάπου..

IMG_8135.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

11η μέρα σήμερα και βρήκα θετικό τεστακι! :) το μόνο κακό είναι ότι ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση γιατί έχω βρογχίτιδα..ελπίζω να μην με επηρεάσει κάπου..

IMG_8135.jpeg

😯😯😯 δν θα σε επηρεάσει πουθενά!!! Το τεστ σου είναι καραθετικο! Βουρ για επαφές!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου! Κ γώ έτσι νόμιζα ότι θ μ επηρέαζε την ωορρηξια γιατί είχα πάρει αντιβίωση και τσουπ ήρθε το σποράκι!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2024 at 8:17 ΠΜ, ο/η MinaSam είπε:

Πολύ πολύ κρύο νερό, όχι μωρομάντηλα και υπομονή! Παθούσα από τον πρώτο τοκετό μου αλλά έφυγαν σχετικά γρήγορα :) 

Κορίτσια είμαι συγκλονισμένη! Επιτέλους άρχισαν να δημοσιεύονται πιο γρήγορα τα μηνύματά μου! Καλημέρα!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Για την ώρα είμαι καλά. Εκτός απο εκείνη τη μέρα που είδα αίμα, μόνο λίγο πόνο είχα και τίποτ' άλλο. Όλα θα τα δοκιμάσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉

Να τον χαίρεστε κορίτσι μου!!! Να είναι γέρος και καλότυχος μια ζωή❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉

Να σας ζήσει κορίτσι μου. Και του χρόνου με υγεία κι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά!!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εμένα σήμερα μου τελειώνει η περίοδος. Στο εν το μεταξύ πιάστηκε η μέση μου και πονάω πολύ ☹️

Όσον αφορά τεστ Παπ και γιατρούς, η γυναικολόγος μου είναι στην Θεσσαλονίκη και για ετήσιο έλεγχο με υπέρηχο, ψηλάφηση μαστών και τεστ Παπ παίρνει 55€, πολύ καλά νομίζω.

@marinamanoulitsa να χαίρεσαι τον γιο σου γερός και καλότυχος! Εμένα χθες είχε γενέθλια ο αντρουλης μου, έκλεισε τα 40 🥰

Να χαίρεσαι κι εσύ τον αντρούλη σου κορίτσι μου!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Και γώ κάποιες φορές το νιώθω κάπως ανακατεμένο το στομαχι αλλά ευτυχώς όχι σε σημείο να κάνω εμετο! Γενικά κ οι κράμπες και τ πονάκια έχουν μειωθεί αυτές τις μέρες, ίσως ξεκίνησε ν κάνει δουλειά το μαγνήσιο! Κατά τ αλλά δν μπορώ ν πω πως νιώθω έγκυος! Είναι ησυχουλι το πλασματάκι μ💙🧿🙏

Α εσύ παίρνεις απο την αρχή μαγνήσιο; Είσαι απο τις τυχερές... Μπλε καρδούλα βλέπω!!! Έχεις κάποιο προαίσθημα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

11η μέρα σήμερα και βρήκα θετικό τεστακι! :) το μόνο κακό είναι ότι ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση γιατί έχω βρογχίτιδα..ελπίζω να μην με επηρεάσει κάπου..

IMG_8135.jpeg

Δε θα επηρεάσει!!! Βουρ στον πατσά!!! Βάλε κάτω τον αντρούλη σου και ξεζούμισε τον!!! Καλό βόλι αυτές τις μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα, είδα που λέτε για τιμές σε γυναικολόγους... ο δικός μου ο γιατρός παίρνει 70 ευρώ την επίσκεψη και περιλάμβάνει υπέρηχο και τεστ παπ. 

Στην εγκυμοσύνη πλήρωνα 70 ευρώ σε κάθε υπέρηχο και χωρίς απόδειξη... Στη γέννα πήρε άλλα 1000 ευρω... μας ξεζούμιξε... είναι τα κακά της επαρχίας αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου. Και του χρόνου με υγεία κι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά!!!

Να χαίρεσαι κι εσύ τον αντρούλη σου κορίτσι μου!

Α εσύ παίρνεις απο την αρχή μαγνήσιο; Είσαι απο τις τυχερές... Μπλε καρδούλα βλέπω!!! Έχεις κάποιο προαίσθημα;;;

Ναι ναι , από τη πρώτη μέρα μ δώσε μαγνήσιο ο γιατρός γιατί είχα κατι καφέ! 
Ναι ναι! Για αγορομανα με εχω! Αλλά ο, τι θέλει ν είναι αρκεί ν είναι γερό! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

😯😯😯 δν θα σε επηρεάσει πουθενά!!! Το τεστ σου είναι καραθετικο! Βουρ για επαφές!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου! Κ γώ έτσι νόμιζα ότι θ μ επηρέαζε την ωορρηξια γιατί είχα πάρει αντιβίωση και τσουπ ήρθε το σποράκι!!!❤️

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δε θα επηρεάσει!!! Βουρ στον πατσά!!! Βάλε κάτω τον αντρούλη σου και ξεζούμισε τον!!! Καλό βόλι αυτές τις μέρες!!!

Αχ χαίρομαι γι αυτό που μου λετεεεεε! Τέλεια! Το χουμε 😂 προλάβαμε και τον ερχομό της πεθεράς , όλα βαίνουν καλώς 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

11η μέρα σήμερα και βρήκα θετικό τεστακι! :) το μόνο κακό είναι ότι ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση γιατί έχω βρογχίτιδα..ελπίζω να μην με επηρεάσει κάπου..

IMG_8135.jpeg

Βουρ δεν σε πειράζει η αντιβίωση και εγω στην κόρη επαιρνα ένα μήνα αντιβίωση και ο αντρας μου μαζί και μια χαρά πήγαν όλα 😊

Σε 2 βδομαδες περιμένουμε και το θετικό εγκυμοσυνης 🤰😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια καλησπέρα, είδα που λέτε για τιμές σε γυναικολόγους... ο δικός μου ο γιατρός παίρνει 70 ευρώ την επίσκεψη και περιλάμβάνει υπέρηχο και τεστ παπ. 

Στην εγκυμοσύνη πλήρωνα 70 ευρώ σε κάθε υπέρηχο και χωρίς απόδειξη... Στη γέννα πήρε άλλα 1000 ευρω... μας ξεζούμιξε... είναι τα κακά της επαρχίας αυτά 

Ααα εντάξει είμαστε πολλές βλέπω εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη και γεννά 1500 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι ναι , από τη πρώτη μέρα μ δώσε μαγνήσιο ο γιατρός γιατί είχα κατι καφέ! 
Ναι ναι! Για αγορομανα με εχω! Αλλά ο, τι θέλει ν είναι αρκεί ν είναι γερό! 🙏

Εύχομαι γερο μωρακι και να είναι αγορακι έτσι όπως το νιώθεις 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

11η μέρα σήμερα και βρήκα θετικό τεστακι! :) το μόνο κακό είναι ότι ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση γιατί έχω βρογχίτιδα..ελπίζω να μην με επηρεάσει κάπου..

IMG_8135.jpeg

Super η γραμμουλα κορίτσι μου, έφυγες για τρέλες ❤️❤️

Και μη σε επηρεάζει η αντιβίωση ή η πεθερά! Κι εμείς είχαμε 4 άτομα φιλοξενούμενους τότε που κάναμε την πρόκληση και τσουκου τσουκου μια χαρά τα καταφέραμε 🤣🤣 

Εύχομαι να μας στείλεις και το θετικό της εγκυμοσύνης σε δύο βδομάδες 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa να χαίρεσαι τον γιο σου! Με το καλό να τον καμαρώνεις να μεγαλώνει και του χρόνου να τον κάνετε και δεύτερο φορά μεγάλο αδερφό 🙏🙏💕

@Girly μου αν θυμάμαι καλά κι εσένα γιόρταζε το παιδάκι σου, να το χαίρεσαι κι εσύ! Ο,τι και να βάλεις είμαι σίγουρη θα είσαι υπέρλαμπρη, με το καλό και νέο μωράκι 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!!

Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε...

Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε...

Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!!

Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε...

Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε...

Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏

Εσύ όπως αισθάνεσαι κορίτσι μου ❤️ είναι σημαντικό και για την ψυχική υγεία και ηρεμία 🙏 και για σένα και για τον άνδρα σου εμείς βέβαια σου ευχόμαστε να έρθει όσο πιο σύντομα 🤞🤞🤞 να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σας 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️

Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εσύ όπως αισθάνεσαι κορίτσι μου ❤️ είναι σημαντικό και για την ψυχική υγεία και ηρεμία 🙏 και για σένα και για τον άνδρα σου εμείς βέβαια σου ευχόμαστε να έρθει όσο πιο σύντομα 🤞🤞🤞 να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σας 😍

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου....με το καλό το μωράκι σας....🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa και γω αυτο το πλανο εχω. Ηδη μ φαίνονται μεγακα τα κορίτσια, 7 κ 5 φετος, για να ξανα μπουμε στη διαδικασία για να έχουμε μωρο στο σπιτι. Οπότε ειπαμε μέχρι τελος τ ετους κ μετα οτι γινει. Αν ημουν πιο μικρή δ θα το σκεφτόμουν τοσο. Τωρα ειμαο ηδη 36.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!!

Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε...

Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε...

Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏

Σε «ακούω» αρκετά συνειδητοποιημένη σε αυτό που λες και αυτό έχει σημασία. Κάνε ό,τι είναι καλύτερο για σένα, για την ηρεμία σου και το σώμα σου. Είμαι σιγουρη πως αυτό που είναι το καλύτερο για την ήδη όμορφη οικογένειά σας θα γίνει 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉

Χρόνια του πολλά να τον χαίρεστε...να είναι γερός και τυχερός κ εσείς να τον καμαρώνετε!! Με το καλό να έρθει κ το αδερφάκι του 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε, εύχομαι να είστε όλες καλά! Εγώ σήμερα μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου (ελπίζω όχι) και μια αγωνία υπάρχει ήδη είναι η αλήθεια. Σίγουρα συμβάλλει και το ότι είναι αρχή και είναι καινούρια όλη αυτή η διαδικασία. Πάντως μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάτι ξεχωριστό από άποψη συμπτωμάτων που να δείχνει κάτι. Στην αναμονή λοιπόν μέχρι την κρίσιμη στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️

Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏

@Θέτις Κ. και @Naty μάλλον τα σπορακια μας είναι ησυχουλικα ! Δν εξηγηται αλλιώς ν έχουμε κ οι τρεις τα ίδια συμπτώματα! Θετις μ και εγώ ακριβώς τ ίδιο! Κάποιες μέρες ξιωθω έγκυος και κάποιες άλλες λέω εγώ τώρα είμαι έγκυος; 🤷🏻‍♀️

ναυτιες και καούρες έχω και εγώ αλλά αυτό που λες διαρκούνε για μισάωρο το πολύ και μετά τέλος! Οι κράμπες μ έχουν μειωθεί αρκετά και το στηθος εμένα ποτέ δν ήταν φουλ πρισμενο η ν πονάω ! 

εντωμεταξυ από την ημέρα τ θετικού κ μετά είχα μια άρνηση στο ν φορέσω τζιν κλπ και ξεκίνησα ν φοράω φόρμες και μαλακα υφάσματα φουλ! Χθες εκανα λοιπόν μια δοκιμή ν φορέσω ένα παντελόνι υφασμάτινο που το είχα πάρει καμία 15αρια μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος! Ε λοιπόν χθες ένιωσα ότι είμαι έγκυος, η κοιλιά πετάχτηκε τα μπούτια τσίτωσαν μαζί με τον 🍑 😂😂😂 λέω ναι σήμερα νιώθω έγκυος 😂😂😂

μια παράνοια! 
εμενα η premom με βγάζει 6+2!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@Θέτις Κ. και @Naty μάλλον τα σπορακια μας είναι ησυχουλικα ! Δν εξηγηται αλλιώς ν έχουμε κ οι τρεις τα ίδια συμπτώματα! Θετις μ και εγώ ακριβώς τ ίδιο! Κάποιες μέρες ξιωθω έγκυος και κάποιες άλλες λέω εγώ τώρα είμαι έγκυος; 🤷🏻‍♀️

ναυτιες και καούρες έχω και εγώ αλλά αυτό που λες διαρκούνε για μισάωρο το πολύ και μετά τέλος! Οι κράμπες μ έχουν μειωθεί αρκετά και το στηθος εμένα ποτέ δν ήταν φουλ πρισμενο η ν πονάω ! 

εντωμεταξυ από την ημέρα τ θετικού κ μετά είχα μια άρνηση στο ν φορέσω τζιν κλπ και ξεκίνησα ν φοράω φόρμες και μαλακα υφάσματα φουλ! Χθες εκανα λοιπόν μια δοκιμή ν φορέσω ένα παντελόνι υφασμάτινο που το είχα πάρει καμία 15αρια μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος! Ε λοιπόν χθες ένιωσα ότι είμαι έγκυος, η κοιλιά πετάχτηκε τα μπούτια τσίτωσαν μαζί με τον 🍑 😂😂😂 λέω ναι σήμερα νιώθω έγκυος 😂😂😂

μια παράνοια! 
εμενα η premom με βγάζει 6+2!! 

 

Χαχαχ καλα κι εγώ σήμερα έβαλα κολάν και ηδη τα μπούτια μου τα ένιωσα πιο φουσκωτά. Η κοιλιά μου είναι πολύ πρησμένη ειδικά μεσημέρι και μετά. Ναυτίες δεν έχω, το πρωί νιώθω λιγο περίεργα αλλα μέχρι εκεί. Σύμφωνα με τελευταία μετρηση της γιατρού σήμερα είμαι 6+3 ! @Kate1992 μαζί πάμε! 
 

Σήμερα σκεφτόμουν να περάσουν οι μέρες να κάνω αυχενική να ηρεμήσω. Ελπίζω να φτάσω μέχρι εκεί κι ακόμα παραπέρα αυτή τη φορά 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ @Kate1992 αχ κορίτσια πραγματικά πόσο βοηθητικό να ανταλλάσσουμε εμπειρίες και συμπτώματα 🙏🙏🙏 σας ευχαριστώ πολύ ❤️ γιατί κι εγώ, καμμένη 2 φορές, η αλήθεια είναι ότι ενώ προσπαθώ να διατηρώ θετική σκέψη, πέφτω καμιά φορά και με πιάνει ο φόβος μη γίνει πάλι κάτι με το σποράκι μου 😥 

Κι εμένα τα τζιν δε με βολεύουν πολύ, δλδ λίγο νερό να πίω η κοιλιά τούρλα!! Πήρα 3 παντελόνια μαζί μου, κι έχω καταλήξει κι εγώ πλύνε -βαλε μόνο το υφασμάτινο 🤣🤣 και αποφεύγω και το σουτιέν γιατί με πιέζει στις θηλές και πονάει 😅 

Όλα καλά θα πάνε, να μιλάτε στα σπορακια σας, εγώ έτσι κάνω, σαν την τρελή, αλλά έτσι νιώθω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
    • Κορίτσι μου και εγώ στην κόρη μου είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Εμετούς κάθε μέρα, ναυτιες, ζαλάδες,  Σε αυτήν (είμαι 9+3 και τελευταίο υπέρηχο έκανα την Πέμπτη) σχεδόν ξεχνάω ότι είμαι έγκυος. Θηλάζω και εγώ οπότε δεν έχω ούτε πόνο στο στήθος. Λίγες ανακατωσουρες που και που ειδικά αν πεινάω, και έντονη κόπωση. Αυτά... Σε σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη δηλαδή είναι μια όαση!! Αλλά από την άλλη λέω ευτυχώς γιατί μπορώ να φροντίσω την μπέμπα αφενός και αφετέρου δεν θα άντεχα να περασω πάλι τόσο δύσκολα!!  Και εγώ στην αρχή ανησυχούσα που δεν είχα συμπτώματα, πλέον το απολαμβάνω όσο δεν πάει 😋😋
    • Εμένα 41 εβδ δεν με άφησε πάντως 🤷‍♀️  φοβούνται είναι λίγο ρίσκο.. στο εξωτερικό πάντως αφήνουν σίγουρα να περιμενεις τόσο  @Katiana1987 είναι νωρίς ακόμα να σε σκέφτεσαι τα γρ κορίτσι μου έτσι και αλλιώς στο τέλος παίρνουν πιο πολύ βαρος ακομα είναι νωρίς μια εκτίμηση κάνουν και αυτοί μια χαρά θα είναι 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...