Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κατέβηκε αίμα;;; Αν όχι ακόμα έχεις κανένα τεστακι σπίτι;

Μαζιιιιι!!! Εγώ τελείωσα εχθές. Λέω σήμερα να ξεκινήσω επαφές σιγά σιγά να υπάρχει φρέσκο απόθεμα 🤣🤣🤣

Σκουπιζω αίμα αλλά ακόμα δεν έχει πολλή ροή,  επίσης έχω και πονακια γιαυτό λέω πως είναι περιοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Σκουπιζω αίμα αλλά ακόμα δεν έχει πολλή ροή,  επίσης έχω και πονακια γιαυτό λέω πως είναι περιοδος 

Εσυ ξέρεις το σώμα σου καλύτερα απ όλους κορίτσι μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου για πείτε μου την γνώμη σας και δώστε τα φώτα σας. 

Για όσες παίρνετε καιρό ουτροτζεσταν...σας έχει φέρει πρήξιμο? Βρε κορίτσια μοι;ζω ήδη σαν να είμαι τουλάχιστον 4 μηνών έγκυος. Έχω τόσο φοβερό πρήξιμο που δεν μπορώ να φάω ενώ πεινάω! Παίρνω 16 μερες τώρα και ειλικρινά έφαγα το Πάσχα αλλά όχι και τόσο για να μπορώ να δικαιολογήσω την τόση μεγάλη κοιλιά μου πια! Δεν χωράω πουθενα σε κανένα σχεδόν παντελόνι μου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου για πείτε μου την γνώμη σας και δώστε τα φώτα σας. 

Για όσες παίρνετε καιρό ουτροτζεσταν...σας έχει φέρει πρήξιμο? Βρε κορίτσια μοι;ζω ήδη σαν να είμαι τουλάχιστον 4 μηνών έγκυος. Έχω τόσο φοβερό πρήξιμο που δεν μπορώ να φάω ενώ πεινάω! Παίρνω 16 μερες τώρα και ειλικρινά έφαγα το Πάσχα αλλά όχι και τόσο για να μπορώ να δικαιολογήσω την τόση μεγάλη κοιλιά μου πια! Δεν χωράω πουθενα σε κανένα σχεδόν παντελόνι μου! 

 

Ναι εγω είχα κυρίως από το απόγευμα και μετά πρηζόμουν

το πρωί οταν ξυπνούσα ήμουν καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου για πείτε μου την γνώμη σας και δώστε τα φώτα σας. 

Για όσες παίρνετε καιρό ουτροτζεσταν...σας έχει φέρει πρήξιμο? Βρε κορίτσια μοι;ζω ήδη σαν να είμαι τουλάχιστον 4 μηνών έγκυος. Έχω τόσο φοβερό πρήξιμο που δεν μπορώ να φάω ενώ πεινάω! Παίρνω 16 μερες τώρα και ειλικρινά έφαγα το Πάσχα αλλά όχι και τόσο για να μπορώ να δικαιολογήσω την τόση μεγάλη κοιλιά μου πια! Δεν χωράω πουθενα σε κανένα σχεδόν παντελόνι μου! 

 

Αγάπη εγώ δεν είχα πρήξιμο από τα ουτρο, κ έκανα κ ενέσεις puregon λόγω εξωσωματικής. Θα σου πω όμως ότι στη βιοχημική κατάλαβα ότι είμαι έγκυος από το πρήξιμο… Το σώμα πλέον ξέρει κοριτσάκι μου κ φουσκώνεις νωρίτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι εγω είχα κυρίως από το απόγευμα και μετά πρηζόμουν

το πρωί οταν ξυπνούσα ήμουν καλύτερα 

Τομπρωι και εγώ είμαι καλύτερα αλλά και πάλι έχω πρήξιμο αρκετό. Και όχι τίποτα άλλο έχω τα γενέθλια του γιου μου τώρα το σκ και εκτός του ότι δεν χωράω στα ρούχα που είχα ετοιμάσει ,η κοιλιά πλέον φαίνεται τούρλα και πιστεύω όλοι θα το καταλάβουν .. και δεν θέλω αν ρωτήσει κανείς να αρνηθώ την εγκυμοσύνη αλλά από την άλλη δεν ήθελα και να την αποκαλύψω και τόσο νωρίς. Ακόμη εκτός από τον άντρα μου  τη μαμά και την κολλητή μου δε το ξέρει κανείς άλλος...

Και είμαι βάσει την εφαρμογής 4 εβδομάδων!!! Πιο μετά τι θ 'απογινω καλεεεε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ έκανα πρόκληση με γονοδοτροπινες στον κύκλο του Απριλίου μετά από βιοχημική τον Μάρτιο, και έμεινα τελικά έγκυος οπότε δε μπορώ να μιλήσω για τη ροή της περιόδου. Αλλά με προβλημάτισε αυτό που είπες για την προγεστερόνη. Πότε έκανες την εξέταση και βρέθηκε αυτή η τιμή; Δε σου έδωσε ο/η γιατρός σου συμπληρώμα προγεστερόνηε 2-3 μέρες μετά την πρόκληση ωορρηξίας; Εγώ έκανα πρόκληση με ovitrelle Τρίτη βράδυ και Πέμπτη βράδυ μου είχε πει να ξεκινήσω το συμπλήρωμα μέχρι την αναμενόμενη περίοδο.

Την εξεταση την εκανα 22ημερα κυκλου μ ειπε γ να δουμε αν εγινε ωορηξξια. Τελειωσαν εχθες το 2ο κυκλο προκλησης κ εχω ραντεβου 12ημερα κυκλου. Τ ζητησα προγεστερονη μα μ δωσει μ ειπε δε χρειαζεται. Απλα τους 2 τελευταιους μηνες δεν εχω καλο κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν έχω κάνει πρόκληση για να σου απαντήσω, αλλά η χαμηλή προγεστερόνη δεν εμποδίζει την ωορρηξία. Από την άλλη όμως εμποδίζει την εμφύτευση καθώς δεν επιτρέπει στο ενδομήτριο να παχύνει αρκετά. Η χαμηλή προγεστερόνη επίσης προκαλεί και μικρή ωχρινικη φάση, δηλαδή από την ωορρηξία μέχρι την περίοδο, κάτι που πάλι εμποδίζει την εμφύτευση. Από όσα γνωρίζω, συμφωνώ με την Θέτιδα,δεν σου έδωσε προγεστερόνη μετά την πρόκληση;

Οχι @Elli13κοριτσι μου οπως ειπα κ στη @Θέτις Κ.μου ειπε δεν ειναι απαραιτητα. Εγω βεβαια τ ζητησα να παρω οπως επισης κ να κανω pregnyl για να ειμαστε σιγουροι οτι θα συμβει η ωορηξια κ παλι διαφωνει. Μ ειπε επειδη εχω ΣΠΩ η προκληση δε πιστευει πως θα βοηθησει. Μενω κ επαρχια κ καταλαβαινετε υη κομπογιανοσυνη κυκλοφορει εδω...προσπαθω 22 μηνες κ τιποτα...τα φωτα σας κοριτσια πως να το χειριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου για πείτε μου την γνώμη σας και δώστε τα φώτα σας. 

Για όσες παίρνετε καιρό ουτροτζεσταν...σας έχει φέρει πρήξιμο? Βρε κορίτσια μοι;ζω ήδη σαν να είμαι τουλάχιστον 4 μηνών έγκυος. Έχω τόσο φοβερό πρήξιμο που δεν μπορώ να φάω ενώ πεινάω! Παίρνω 16 μερες τώρα και ειλικρινά έφαγα το Πάσχα αλλά όχι και τόσο για να μπορώ να δικαιολογήσω την τόση μεγάλη κοιλιά μου πια! Δεν χωράω πουθενα σε κανένα σχεδόν παντελόνι μου! 

 

Κι εγώ βάζω κολπικά Utrogestan
Τουμπανο κι η δικη μου κοιλια! Οχι τοσο το πρωι οσο απο απογευμα και μετα. Πιστευω ειναι ολα μαζι οχι μονο λογω της προγεστερονης.

Και νιωθω και τον κολπο περιεργα, και λιγη φαγουρα. Αυτο παιζει να ναι και μυκητες βεβαια ή λογω ορμονων που κανουν παρτυ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girlyκοριτσι μ ειναι ξεκαθαρα ορμονικο το πρηξιμο. Και γω ετσι ημουν. Φαινομουν σαν 4ων μηνων εγκυος. Σε καθε επομενη εγκυμοσύνη ειναι πιο εντονο, εννοω πεταει αμεσως η κοιλια απο τ πρηξιμο. Αποφυγε φαγητά και αλατι π κάνουν κατακρατηση. Σκεψου ημουν 11η βδομαδα κ δ ειχε καταλάβει κανενας ότι εομαο εγκυος παρολο το πρηξιμο. Ακομα κ στην παραλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@arntalia κορίτσι μου θα σ προτεινα να πας σε αλλη πολη να ψαξεις γιατρο π εξειδεικευεται σε θεματα υπογονιμοτητας. Το να παιρνεις φαρμακα κ να μην εχεις ανταποκριση και να ακολουθει ο γιατρός τ ιδιο πρωτόκολλο δ μ φαινεται νορμαλ. Και αλλες κοπελες εδω εκαναν πρόκληση και αν δ ειχαν καλη ανταποκριση εκαναν αλλον συνδυασμο φαρμακων μέχρι να βρουν τι ταιριαζει στον οργανισμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@arntalia κορίτσι μου θα σ προτεινα να πας σε αλλη πολη να ψαξεις γιατρο π εξειδεικευεται σε θεματα υπογονιμοτητας. Το να παιρνεις φαρμακα κ να μην εχεις ανταποκριση και να ακολουθει ο γιατρός τ ιδιο πρωτόκολλο δ μ φαινεται νορμαλ. Και αλλες κοπελες εδω εκαναν πρόκληση και αν δ ειχαν καλη ανταποκριση εκαναν αλλον συνδυασμο φαρμακων μέχρι να βρουν τι ταιριαζει στον οργανισμο.

Αυτο ειναι το επομενο βημα π συζηταμε με το συζυγο. Μας εχουν πει ζευγαρια τ κυκλου μας  κ για μεγαλα ονοματα στην αθηνα αλλα κ στο αλεξανδρας. Απλα δε θελω να ταλαιπωρουμε με χαπια παλι χωρις αποτελεσμα. Απλα μ κανει εντυπωση γτ πιστευει οτι η προκληση δε θα πιασει .μηπως τον προβληματιζει η χαμηλη τιμη προγεστερονης δεν ξερω...τα χω μπερδεμενα στ κεφαλι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τομπρωι και εγώ είμαι καλύτερα αλλά και πάλι έχω πρήξιμο αρκετό. Και όχι τίποτα άλλο έχω τα γενέθλια του γιου μου τώρα το σκ και εκτός του ότι δεν χωράω στα ρούχα που είχα ετοιμάσει ,η κοιλιά πλέον φαίνεται τούρλα και πιστεύω όλοι θα το καταλάβουν .. και δεν θέλω αν ρωτήσει κανείς να αρνηθώ την εγκυμοσύνη αλλά από την άλλη δεν ήθελα και να την αποκαλύψω και τόσο νωρίς. Ακόμη εκτός από τον άντρα μου  τη μαμά και την κολλητή μου δε το ξέρει κανείς άλλος...

Και είμαι βάσει την εφαρμογής 4 εβδομάδων!!! Πιο μετά τι θ 'απογινω καλεεεε!!!!

Να το χαίρεστε το αγορακι σας με το καλό να σβήσει την τούρτα του πάντα χαρούμενος και γέρος να είναι 😊

Προσπάθησε να βάλεις κάτι αέρινο να αποφύγεις τις ερωτήσεις όσο γίνεται για να μην έρθεις και σε δύσκολη θέση 

Και εμένα ήταν πρήξιμο στην αρχή μετά μετά έγινε η κοιλιτσα αλλά φάνηκε πιο νωρίς από την πρώτη εγκυμοσύνη μου

τρόμαξα και εγω λέω που θα πάει αν ξεκίνησε από τόσο νωρις αλλά εντάξει έχω λίγο πιο μεγάλη κοιλιτσα από την πρώτη εδώ με είδε κοπέλα και μου είπε ότι δεν φαίνομαι για εγκυος ότι έχω μικρή κοιλιά 😂.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Αυτο ειναι το επομενο βημα π συζηταμε με το συζυγο. Μας εχουν πει ζευγαρια τ κυκλου μας  κ για μεγαλα ονοματα στην αθηνα αλλα κ στο αλεξανδρας. Απλα δε θελω να ταλαιπωρουμε με χαπια παλι χωρις αποτελεσμα. Απλα μ κανει εντυπωση γτ πιστευει οτι η προκληση δε θα πιασει .μηπως τον προβληματιζει η χαμηλη τιμη προγεστερονης δεν ξερω...τα χω μπερδεμενα στ κεφαλι μου. 

Κορίτσι μου εγω δεν γνωριζω καθόλου από αυτά αλλά αυτό που σου γραφει η diwni πιο πάνω συμφωνώ μαζί της πιστεύω πως έχει δίκιο 

Ίσως πρέπει να μιλήσεις και με άλλον γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου εγω δεν γνωριζω καθόλου από αυτά αλλά αυτό που σου γραφει η diwni πιο πάνω συμφωνώ μαζί της πιστεύω πως έχει δίκιο 

Ίσως πρέπει να μιλήσεις και με άλλον γιατρό 

Ναι κοριτσι μου @Elkθα ψαξω να βρω καποιον αλλον γτ μαλλον δε παιρνω κ τη προσοχη που χρειαζεται απ οτι καταλαβαινω. Απλα με εχει τρομαξει οτι με τις πολυκυστικες μηπως δε καταφερω να μεινω ποτε εγκυος. 22μηνες τωρα μ εχει γινει εμμονη...εχω  και baby shower της φιλης μου κ δεν μπιρω να παω...οατμ βρισκομαι διπλα σε εγκυες κατι με πιανει κ κλαιω βουβα....δεν ξερω αν με καταλαβαινεται εχω ενα αισθημα οτι δε θα μπορεσω....ειμαι 33 κ ολες οι φιλες μ εχουν τ παιδακι τους κ γω ακομη τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@arntalia να μην απελπίζεσαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μ πηρε 26 μηνες βα μεινω εγκυος στο 1ο μ παιδακι. Με εξετασεις, γιατρούς, μια σπερματεγχυση π δ πέτυχε, επιτροπη για εξωσωματικη και ηρθε φυσιολογικα ενα μηνα πριν την εξωσωματικη. Βρες τον κατάλληλο γιατρο που θα σε κατευθυνει κατάλληλα. Όταν τον βρεις θα νιώσεις με καθε εξεταση και με καθε προσπαθεια π θα σ προτείνει οτι βρίσκεσαι ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου. Ευτυχώς η επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο που σχεδον καμια γυναικα δ μενει χωρίς παιδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ♥️ τι κάνετε? Οι εγκυουλες πως είστε??? Έχω χαθεί λίγο αλλά μπαίνω κ σας διαβάζω!!! Όσα κορίτσια δεν έχει έρθει ακόμα το θετικό τεστ σίγουρα θα έρθει σε όλες μας!!! Εγώ έχω χαλαρώσει λίγο κ έχω ξεκινήσει εντατικά γυμναστική κ ήδη νιώθω ανανεωμένη... Είχα αγχωθει κ με το καρουμπαλακι στο στήθος έχω ακόμα εξετάσεις να κάνω αλλά πιθανότατα να μην είναι κάτι σοβαρό. είχα παραμελήσει το σώμα μου κ το Πάσχα καταβροχθιζα τα πάντα... Δεν σταμάτησα να τρώω πήρα κ δύο κιλά 😜 είμαι 7η μέρα από την ωορρηξία κ περιμένω κ εγώ το θαυματακι 🤞🙏

Μακάρι κορίτσι μου να έχει φωλιάσει το μικρό σας! Εγώ καλά πάω για την ώρα. Έχω όλα τα φυσιολογικά επακόλουθα των 6 μηνών! Εγώ έβαλα 3 μέσα σε 10 μέρες αλλά μάλλον δε μετράει αφού μεγαλώνει και η μπουμπού!

στις πριν 8 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Και πάλι έχω χάσει επεισόδια αλλά προσπαθώ να διαβάζω όσο μπορώ ❤️

@Mpourmpoulo μου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια! Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα επιθυμείτε, το ουράνιο τόξο σας έρχεται, είμαι σίγουρη 🌈🌈🙏🙏

@Elli13 κορίτσι μου μην αγχώνει που δεν σας έβαλε να ακούσατε την καρδούλα - είναι νωρίς και το ότι την είδατε να πάλλεται είναι ήδη φουλ σημαντικό! Είμαι βέβαιη ότι σε μια βδομάδα θα την ακούσετε! Εύχομαι ένα δυνατό και εκκωφαντικό παλμό ❤️❤️❤️

@Naty_μου όπου θετικά και τα δικά σου νέα! Μη σε απασχολεί που σε μέτρησε μερικές μέρες πίσω, και μένα έτσι έγινε, κι ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι τη 12η εβδομάδα μπορεί να αλλάζει κι άλλες φορές αυτό! Από βδομάδα θα ακούσετε και την όμορφη καρδούλα 💓 εύχομαι και σε σένα ένα δυνατό παλμό!!

Εγώ είμαι 5+5 σήμερα με βάση τη μέτρηση του προηγούμενου υπερήχου, οπότε ο δικός μου γυναικολόγος εδώ είπε να μην πάω καν αυτή τη βδομάδα και να πάω Δευτέρα ή Τρίτη (πετάω για πίσω εξωτερικό την Τετάρτη), που θα είμαι 6+3/4 για να έχουμε καλύτερες πιθανότητες για δούμε καρδούλα. Κι αν δεν, θα πάω στη δική μου ούτως ή άλλως όταν θα είμαι 7+.

Τα συμπτώματα παραμείνουν ίδια προς το παρόν, το μόνο "καινούργιο" είναι τα έντονα όνειρα 🤣 Σχετικά με τις ναυτίες, παραμένουν μόνο όταν πεινάω και μόλις φάω στρώνει, και χθες παρατήρησα ότι ένιωθα ναυτίες στο αυτοκίνητο και όταν κάποιος φοράει άρωμα.

Μετράω αντίστροφα τις μέρες να δω το φασολακι μου, πήγα και στον αιματολογο που μου είπε ότι η ασπιρίνη που παίρνω με καλύπτει προς το παρόν στην περίπτωση που έχω τάση για θρομβοφιλια, μου έγραψε κάποιες εξετάσεις αλλά επειδή εδώ δεν έχω πλέον καμία ασφάλιση θα μου βγουν πολύ ακριβά κι εφόσον μου τις έγραψες τις ίδιες και η αιματολογος μου στο εξωτερικό θα τις κάνω εκεί κι έχω και ραντεβού μαζί της στις 23/05. 

Διατηρώ τη θετική σκέψη, εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας ❤️ 

Αυτός ο μαγικός ήχος που μας κάνει να τα ξεχνάμε όλα είναι ανεκτίμητης αξίας! Με το καλό κορίτσι μου να την ακούσετε την καρδούλα του σπόρου σας!

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Μόλις τώρα μπήκα για να σας γράψω τα νέα μου. Επανέλαβα σήμερα την χοριακη . Ήρθαν τα αποτελέσματα πριν από λίγο! 

478.11 !!!! 

 

Ουουουουου... Τέλεια πάει!!! Μπράβο κορίτσι μου. Πότε θα πάτε για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@arntalia να μην απελπίζεσαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μ πηρε 26 μηνες βα μεινω εγκυος στο 1ο μ παιδακι. Με εξετασεις, γιατρούς, μια σπερματεγχυση π δ πέτυχε, επιτροπη για εξωσωματικη και ηρθε φυσιολογικα ενα μηνα πριν την εξωσωματικη. Βρες τον κατάλληλο γιατρο που θα σε κατευθυνει κατάλληλα. Όταν τον βρεις θα νιώσεις με καθε εξεταση και με καθε προσπαθεια π θα σ προτείνει οτι βρίσκεσαι ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου. Ευτυχώς η επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο που σχεδον καμια γυναικα δ μενει χωρίς παιδακι.

@Diwniνα χαιρεσαι το αστερακι σου!!!! Ναι αυτο το προβλημα.μου οτι εκω με βλεπει απελπισμενη δεν με ακουει νοιωθω. Εκανα τη χαζομαρα να παω κ σε αλλη μια γιατρο εδω στην επαρχια κ εκεινη με εκανε να νοιωσω τοσο ασχημα π πρωτα μ ζητησε τα λεφτα της επισκεψης κ μετα με υφος μου ειπε δε μπορεις να μεινεις εγκυος θες εξωσωματικη κ μ προτεινε κεντρο δικο της κ γω οταν ειπα θα βρω κ αλλους γιατρους μο ο π δε με εδιωξε. Μ ειπε σκεψου να παω σε ψυχιατρο γτ μ εχει γινει εμμονη. Πηρε τοσα λεφτα απο επιεσκεψεις κ καθε φορα μας ελεγε αντε το  αλλο μηνα π θα ρθεις θα μεινεις εγκυος. Καταλαβαινετε οσες κοπελες ζειτε αθηνα το τι γινεται εδω στην επςρχια???? Της τρελης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ναι κοριτσι μου @Elkθα ψαξω να βρω καποιον αλλον γτ μαλλον δε παιρνω κ τη προσοχη που χρειαζεται απ οτι καταλαβαινω. Απλα με εχει τρομαξει οτι με τις πολυκυστικες μηπως δε καταφερω να μεινω ποτε εγκυος. 22μηνες τωρα μ εχει γινει εμμονη...εχω  και baby shower της φιλης μου κ δεν μπιρω να παω...οατμ βρισκομαι διπλα σε εγκυες κατι με πιανει κ κλαιω βουβα....δεν ξερω αν με καταλαβαινεται εχω ενα αισθημα οτι δε θα μπορεσω....ειμαι 33 κ ολες οι φιλες μ εχουν τ παιδακι τους κ γω ακομη τπτ

Και εγω Πολυκυστηκες έχω 

εκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω να μεινω εγκυος 

στα 33 μου έμεινα εγκυος επαρχία μενω και εγω το θέμα γιατρους και εμένα με δυσκολεύει πολύ να μπορεσω να βρω ακόμα και για τον υπέρηχο που πάω κάνω 3 ώρες πάνε έλα για μια απλη εξέταση σε ένα δρόμο χάλια όλο στροφές 

σε καταλαβαίνω και εγω έτσι ήμουν οι φίλες μου είχα παιδάκια και μόνο εγω δεν είχα (από αυτές που θέλαμε παιδί ) ενώ πάνω κάτω είχαμε ξεκινήσει μαζί προσπάθειες εκείνες έμειναν έγκυες γέννησαν και εγω ακόμα πάλευα χωρίς κανένα αποτέλεσμα αλλά καποια στιγμή ήρθε και η δικιά μου η σειρά όπως να ξέρεις πως θα έρθει και η δικιά σου απλά πρέπει να βρεις και την σωστή καθοδήγηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει δοκιμάσει καμιά σας την vasclor κολπικά για προγεστερόνη? Μου την έγραψε η γιατρός αντί για utrogestan αν θέλω να δω πως θα μου κάτσει αλλά διάβασα και τι περιέχει και πιθανές παρενέργειες (γράφει επίσης ότι καλό είναι να μη χρησιμοποιείται σε εγκυμοσύνη) και δεν θέλω να την χρησιμοποιήσω. Τα utrogestan μου φαίνονται πιο ασφαλή, όσο μπορεί να είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγω Πολυκυστηκες έχω 

εκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω να μεινω εγκυος 

στα 33 μου έμεινα εγκυος επαρχία μενω και εγω το θέμα γιατρους και εμένα με δυσκολεύει πολύ να μπορεσω να βρω ακόμα και για τον υπέρηχο που πάω κάνω 3 ώρες πάνε έλα για μια απλη εξέταση σε ένα δρόμο χάλια όλο στροφές 

σε καταλαβαίνω και εγω έτσι ήμουν οι φίλες μου είχα παιδάκια και μόνο εγω δεν είχα (από αυτές που θέλαμε παιδί ) ενώ πάνω κάτω είχαμε ξεκινήσει μαζί προσπάθειες εκείνες έμειναν έγκυες γέννησαν και εγω ακόμα πάλευα χωρίς κανένα αποτέλεσμα αλλά καποια στιγμή ήρθε και η δικιά μου η σειρά όπως να ξέρεις πως θα έρθει και η δικιά σου απλά πρέπει να βρεις και την σωστή καθοδήγηση 

Ειναι η επαρχια σε θεμα γιατρων πολυ πισω ακομη κ στο δημοσιο νοσοκομειο της επαρχιας δυσκολευεσαι γ ραντεβου. Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου....θα κανω ραντεβογ κ με αλλονγιατρο ειδικο σε θεματα υπογονιμοτητας οπως ειπαν κ τα κοριτσα πιο πανω να με βαλει σε μια σωστη σειρα  ελπιζω...απλα με ταρακουνησε το γεγονος οτι μ ειπε απο τη πρωτη στιγμη οτι δε θα πιασει η προκληση κ οτι να παω εξωσωματικη αλλα απτην αλλη θελει να προσπαθησουμε γ 6 κυκλους ...δε ξερω τ αλλο ν πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ πήγα κ γώ γ υπέρηχο! Μου είπε ότι με το ζόρι είμαι 6 εβδομάδων! Από σποράκι έγινε φυσαλίδα! ❤️🙏🧿 δν ειδαμε ούτε ακούσαμε καρδούλα! Μου είπε είναι νωρίς και μ είπε ν πάω πάλι είτε 24 τ μήνα είτε 27! Μου είπε πως είναι όλα καλά και ν μην με ανησυχεί τίποτα! Μου έδωσε κ μένα ένα σωρό εξετάσεις ! 
@Naty μου τα ίδια μ είπε κ μένα όποτε δν θ πρέπει ν ανησυχούμε! Κατι παραπάνω θα ξέρουν κ αυτοί! 
@Θέτις Κ. μου νομίζω θα πας την κατάλληλη εβδομάδα εσυ! Μίλησα κ γώ με την αιματολόγο μου και μ είπε πως συνεχιζω Σαλοσπίρ κανονικά , και μόλις ακούσουμε καρδούλα ν κλείσω ραντεβού γ ν μ δώσει κατι εξετάσεις ν κάνω και ν έχουμε ραντεβού όταν βγουν οι εξετάσεις μαζί και νε την αυχενική διαφάνεια! 

1ον εγώ 1ο υπέρηχο έκανα 7 εβδομάδων. 2ον μαζί με την αυχενική διαφάνεια;;; Λίγο αργά δε θέλει να τις δει; Έχεις άλλο τόσο μέχρι την α.δ καλέ!!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

@Θέτις Κ. @Kate1992 αχ βρε κοριτσια πάνω κάτω στα ίδια είμαστε τι καλά, παίρνω δύναμη κι απ’ αυτό!! 
 

Εγώ την Τρίτη θα είμαι σύμφωνα με τη σημερινή μέρα 6+6, ελπίζω να μην είναι πάλι πολύ νωρίς και να ακουστεί καρδιά, απ’ ότι μου ειπε είναι σε φάση να ακουστεί τις επόμενες μέρες. 
 

Μου έβαλε και εξετασεις πάλι και θα κλείσω κι εγώ ραντεβού με την αιματολόγο πάλι και εξετασεις και με εκείνη. 
 

Μπήκαμε ξανά στο χωρό κανονικότατα, τουλάχιστον χορεύουμε παρέα 😍😁

@Girly σούπερ η χοριακή!! πότε θα πας στον γιατρό; 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Είναι ωραίος αυτός ο χορός όμως!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Τομπρωι και εγώ είμαι καλύτερα αλλά και πάλι έχω πρήξιμο αρκετό. Και όχι τίποτα άλλο έχω τα γενέθλια του γιου μου τώρα το σκ και εκτός του ότι δεν χωράω στα ρούχα που είχα ετοιμάσει ,η κοιλιά πλέον φαίνεται τούρλα και πιστεύω όλοι θα το καταλάβουν .. και δεν θέλω αν ρωτήσει κανείς να αρνηθώ την εγκυμοσύνη αλλά από την άλλη δεν ήθελα και να την αποκαλύψω και τόσο νωρίς. Ακόμη εκτός από τον άντρα μου  τη μαμά και την κολλητή μου δε το ξέρει κανείς άλλος...

Και είμαι βάσει την εφαρμογής 4 εβδομάδων!!! Πιο μετά τι θ 'απογινω καλεεεε!!!!

Εγώ απο την αρχ΄η αισθανόμουν τα παντελόνια με κουμπιά πολύ στενά. Μόνο με τα κολάν ήμουν μια χαρά. Να σας ζήσει ο μικρός σας κορίτσι μου και με το καλό να υποδεχτεί το αδερφάκι του!!! 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ναι κοριτσι μου @Elkθα ψαξω να βρω καποιον αλλον γτ μαλλον δε παιρνω κ τη προσοχη που χρειαζεται απ οτι καταλαβαινω. Απλα με εχει τρομαξει οτι με τις πολυκυστικες μηπως δε καταφερω να μεινω ποτε εγκυος. 22μηνες τωρα μ εχει γινει εμμονη...εχω  και baby shower της φιλης μου κ δεν μπιρω να παω...οατμ βρισκομαι διπλα σε εγκυες κατι με πιανει κ κλαιω βουβα....δεν ξερω αν με καταλαβαινεται εχω ενα αισθημα οτι δε θα μπορεσω....ειμαι 33 κ ολες οι φιλες μ εχουν τ παιδακι τους κ γω ακομη τπτ

Κορίτσι μου μη σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. Εγώ είμαι 37 με ΣΠΩ και υποθυρεοειδισμό. Έμεινα έγκυος το Νοέμβριο με 1 επαφή 2 μέρες πριν την ωορηξία. Ναι, θεωρούνταν "απίθανο"... Κι όμως έγινε και τώρα είμαι στον 6ο μήνα και περιμένω τη μικρή μου στα τέλη Αυγούστου να έρθει στην αγκαλιά μου. Κι εγώ συγκινούμουν όταν έβλεπα έγκυες. Είναι φυσιολογικό όταν το θέλεις τόσο πολύ. Ηρέμησε, βρες κάποιον άλλο γιατρό και θα έρθει και σ' εσένα το μικράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Έχει δοκιμάσει καμιά σας την vasclor κολπικά για προγεστερόνη? Μου την έγραψε η γιατρός αντί για utrogestan αν θέλω να δω πως θα μου κάτσει αλλά διάβασα και τι περιέχει και πιθανές παρενέργειες (γράφει επίσης ότι καλό είναι να μη χρησιμοποιείται σε εγκυμοσύνη) και δεν θέλω να την χρησιμοποιήσω. Τα utrogestan μου φαίνονται πιο ασφαλή, όσο μπορεί να είναι! 

Κορίτσι μου η αδερφή μ έπαιρνε και στις δυο εγκυμοσύνες της Vasclor ! Δν είχε κανένα απολύτως θέμα ούτε και παρενέργεια! Εμένα μ έχει δώσει και ουτρο και Crinone! Είναι μια κολπική γελη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

1ον εγώ 1ο υπέρηχο έκανα 7 εβδομάδων. 2ον μαζί με την αυχενική διαφάνεια;;; Λίγο αργά δε θέλει να τις δει; Έχεις άλλο τόσο μέχρι την α.δ καλέ!!!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Είναι ωραίος αυτός ο χορός όμως!!!

Εγώ απο την αρχ΄η αισθανόμουν τα παντελόνια με κουμπιά πολύ στενά. Μόνο με τα κολάν ήμουν μια χαρά. Να σας ζήσει ο μικρός σας κορίτσι μου και με το καλό να υποδεχτεί το αδερφάκι του!!! 

Κορίτσι μου μη σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. Εγώ είμαι 37 με ΣΠΩ και υποθυρεοειδισμό. Έμεινα έγκυος το Νοέμβριο με 1 επαφή 2 μέρες πριν την ωορηξία. Ναι, θεωρούνταν "απίθανο"... Κι όμως έγινε και τώρα είμαι στον 6ο μήνα και περιμένω τη μικρή μου στα τέλη Αυγούστου να έρθει στην αγκαλιά μου. Κι εγώ συγκινούμουν όταν έβλεπα έγκυες. Είναι φυσιολογικό όταν το θέλεις τόσο πολύ. Ηρέμησε, βρες κάποιον άλλο γιατρό και θα έρθει και σ' εσένα το μικράκι!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.... ευχομαι με το καλο η μπεμπουλα στην αγκαλια σου🙏ελπιζω επειδη η επιστημη εχει προχωρησει τοσο να μας βοηθησει ολες μας🙏🤍 θα ξεκινησω περπατημα κ ποδηλατο σκεφτομαι γ να ξεφυγει το μυαλο μου γενικοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

1ον εγώ 1ο υπέρηχο έκανα 7 εβδομάδων. 2ον μαζί με την αυχενική διαφάνεια;;; Λίγο αργά δε θέλει να τις δει; Έχεις άλλο τόσο μέχρι την α.δ καλέ!!!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Είναι ωραίος αυτός ο χορός όμως!!!

Εγώ απο την αρχ΄η αισθανόμουν τα παντελόνια με κουμπιά πολύ στενά. Μόνο με τα κολάν ήμουν μια χαρά. Να σας ζήσει ο μικρός σας κορίτσι μου και με το καλό να υποδεχτεί το αδερφάκι του!!! 

Κορίτσι μου μη σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. Εγώ είμαι 37 με ΣΠΩ και υποθυρεοειδισμό. Έμεινα έγκυος το Νοέμβριο με 1 επαφή 2 μέρες πριν την ωορηξία. Ναι, θεωρούνταν "απίθανο"... Κι όμως έγινε και τώρα είμαι στον 6ο μήνα και περιμένω τη μικρή μου στα τέλη Αυγούστου να έρθει στην αγκαλιά μου. Κι εγώ συγκινούμουν όταν έβλεπα έγκυες. Είναι φυσιολογικό όταν το θέλεις τόσο πολύ. Ηρέμησε, βρες κάποιον άλλο γιατρό και θα έρθει και σ' εσένα το μικράκι!!!

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.... ευχομαι με το καλο η μπεμπουλα στην αγκαλια σου🙏ελπιζω επειδη η επιστημη εχει προχωρησει τοσο να μας βοηθησει ολες μας🙏🤍 θα ξεκινησω περπατημα κ ποδηλατο σκεφτομαι γ να ξεφυγει το μυαλο μου γενικοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...