Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια από χθες είμαι κάπως ντάουν ψυχολογικά..ενώ νόμιζα ότι είχα ξεπεράσει την βιοχημική, μου έσκασε περίεργα αυτές τις μέρες..αύριο έχουμε μια βάφτιση να πάμε αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να πάω και να ακούω και αντε πότε θα κάνετε και εσείς παιδί και αντε και στα δικά σας..επίσης την Κυριακή είναι η γιορτή της μητέρας και με έχει πιάσει ενα σφίξιμο...

κορ΄ίτσι μου μια μεγάλη αγκαλιά απο εμένα!!  

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου❤️

Ανεβάζω σημερινό τεστ και χθεσινό. Η αλήθεια είναι πως το πρωί μου κόπηκαν τα πόδια γιατί δεν φαινόταν καμία διαφορά με το χθεσινό τεστ και αγχώθηκα πολύ. Νομίζω τώρα φαίνεται λιγάκι μια διαφορά. Σας στέλνω ένα χωρίς επεξεργασία και ένα με επεξεργασία .

Ελπίζω να βλέπετε κάποια απειροελάχιστη διάφορα και εσείς ..

Screenshot_2024-05-10-09-40-50-216_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

IMG_20240510_093801.jpg

καλέ φυσικά και βλέπουμε διαφορά!!! Μόνο ένας στραβός δεν θα έβλεπε!! όλα πάνε υπέροχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Τις σκ΄έψεις αυτε΄ς τι έχω κάνει και εγώ και επίσης πολλές φορές με ρώτησαν πότε θα κάνουμε παιδί και γιατί δεν έχουμε κάνει ακόμη! Μετά από 5 εγκυμοσύνες όπου τελικά κατάφερα στην 5η να κάνω την μικρή μου, ακόμη αναρωτιέμαι και εγώ πως άντεξα να ακούω τις δήθεν συμβουλές και τα λόγια παρηγοριάς. Σε βαφτίσεις πάντα η πρώτη ερώτηση ήτα, άντε εσείς μείνατε τώρα, πότε θα φουσκώσεις; Μη σκας, εσύ κάνε την προσπάθειά σου και άστους να λένε! Μερικοί το κάνουν και από αφέλεια, δεν ξέρω! Αλλά πια πρέπει να σταματ΄ήσει η αδιακρισία. 

έχεις δίκιο..είναι κάποιες στιγμές που λυγίζω και τα σκέφτομαι αυτά..σε λίγες μέρες όλα θα είναι καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ρε κορίτσια το ξέρω ότι κάνω τζάμπα όνειρα. Εδώ και 6 μέρες έχω πονάκια στη κοιλία/μέση, ιδρώνω και κρυώνω σε χρόνο ντε τε και με ενοχλεί το στομάχι μου. Τελ. περίοδος 10/4 και ωορρηξία 26/4. Τη Τετάρτη 8/5 απόγευμα σχεδόν 8:00μμ έκανα ένα τεστ και ήταν αρνητικό. Βάση της εφαρμογής αδιαθετώ αύριο 11/5. Λέτε να έχει γίνει κάποιο λάθος στο τεστ; Μετά την απόξεση έχω χαθεί με τους κ΄υκλους μου.

όνειρα να κάνεις πάντα..αν μας τα πάρουν και αυτά καήκαμε! Ίσως ήταν νωρίς για το τεστάκι και δεν έδειξε..έχω κάνει πολλές φορές πριν την καθυστέρηση και δεν θα το ξανακάνω..στη θέση σου θα έκανα την Κυριακή ένα ξανά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Αχχ αγαπημένη μου Girly! ή μάλλον για μένα mommy86!! ! χαχαχα ο μεγάλος είναι σχεδ΄΄όν 8,5 και ο μικρός 2! ειναι πάρα πολύ καλά! και επίσης έχω να πω πως είμαι πολύ υπέρ στη μεγάλη διαφορά ηλικίας μεταξύ των παιδιών. Δεν ζορίστηκα καθόλου, όταν γεννήθηκε ο δεύτερος ο μεγάλος ήταν ήδη 6και! Ούτε ζήλιες, ούτε τίποτα! Και μπορώ να πω πως αλληλεπιδρούν κιόλας! Και εσένα τώρα θα είναι μια χαρά!|
Εύχομαι με το καλ΄ό! Ακόμα θυμάμαι το πρώτο σου θετικό τεστ, ακριβώς μετά το χειρουργείο του άντρα σου! Σεπτέμβριος 2017! ήμουνα στην εφορία όταν είδα το μήνυμα σου! Πως πέρασαν τα χρόνια! 
Τώρα ήρθε η σειρά για το 2ο θαυματάκι σας!! 
 

Γεια σου κοπέλα μου, εγώ δεν σε θυμάμαι γιατί τις προσπάθειες μου τις ξεκίνησα ποιο μετά αλλά τώρα είμαστε στην προσπάθεια για το δεύτερο.. η μικρή μου είναι 4,5 και λίγο στεναχωριόμουν ότι αν έρθει ποτέ το δεύτερο θα έχει μεγάλη διαφορά ηλικίας με την μεγάλη μου και πως θα υπάρχει σύνδεση μεταξυ τους... αλλά με αυτό που έγραψες μου έδωσες θάρρος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

όνειρα να κάνεις πάντα..αν μας τα πάρουν και αυτά καήκαμε! Ίσως ήταν νωρίς για το τεστάκι και δεν έδειξε..έχω κάνει πολλές φορές πριν την καθυστέρηση και δεν θα το ξανακάνω..στη θέση σου θα έκανα την Κυριακή ένα ξανά..

Εάν δεν έχει έρθει μέχρι την Κυριακή θα ξανά κάνω. Αποκλείεται να μην έρθει, σίγα μην είμαι τόσο τυχερή αλλά βαθιά μέσα μου κάτι ελπίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χχ;αχαχαψ εγώ στο γραφείο ήμουν φαινόταν και η κουρτίνα. Α α α @Girly... Όπως και όταν σε. Είδα στο ΙΚΕΑ ψαψψαα τόσος κόσμος δύο γυναίκες κοιτάζοντας είσαι η ... Ναι εσύ η ελπίδα σοκ σοκ χψαχαψα

ααα κορίτσια πείτε μας την ιστορία σας... είναι ωραία αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Αχχχ κορίτσι μου για τον ίδιο ακριβώς λόγο απέβαλα και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη...ήταν κοριτσάκι και είχε έλλειψη στο χρωμόσωμα Χ, το λεγόμενο σύνδρομο turner. Και εμένα ο τότε γιατρός μου, μου είχε πει οτι είναι ένα σπάνιο και εντελώς τυχαίο γεγονός.

@Mpourmpoulo

Κορίτσια επειδή τυγχάνει να γνωρίζω κοπέλα με σύνδρομο turner να σας πω ότι όντως δεν μπορεί να κάνει παιδιά και έχει θέματα στην ανάπτυξη του σώματος, έχει δηλαδή δυσανάλογα μέλη, αυτά είναι τα εμφανή. Τώρα δεν ξέρω τι άλλα προβλήματα ακριβώς έχει παθολογικά, όμως έχει. Ο Θεός αποφάσισε να πάρει τα δικά σας μωρά για μην ταλαιπωρηθούν, αυτό να σας δίνει κουράγιο και παρηγοριά! Και όλα θα γίνουν 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

έχεις δίκιο..είναι κάποιες στιγμές που λυγίζω και τα σκέφτομαι αυτά..σε λίγες μέρες όλα θα είναι καλύτερα!

Λογικό φίλη μου να λυγίσεις! Έχεις τη δύναμη όμως και θα τα καταφέρεις!!! Όλα θα γίνουν, τώρα το ξέρω ότι έχουμε τελικά δύναμη εσωτερική που δεν τηνξέρουμε! Απορώ και εγώ πως μετά από όλα αυτά στάθηκα όρθια, είδα εικόνες άσχημες αλλά ευτυχω΄ς δεν με έχασα! Γιατί το σώμα οκ θερεπευεται αλλά η ψυχή θυμάται! Την επόμενη φορά εύχομαι να μας πεις τις χαρές σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει:

@anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️

@Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Επαφούλες κάθε μέρα κοντά στην ωορηξία!!! Σε 15 μέρες ελπίζω να μας δείξεις τη θετική χοριακή!

Ναι, αυτό είναι το σχέδιο αν μπορέσει να είναι εφικτό😊. Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa σε είχα συνέχεια στο μυαλό μου! Μην το βάζεις κάτω όμως…συνεχίζουμε τις προσπάθειες μας!!! Σου στέλνω πολύ πολύ αγάπη…

Κοτιτσαρες μου είστε όλες μοναδικές και αξιοθαύμαστες! Αφήστε τον κόσμο να λέει…πάντα θα λέει! 

Εγω είμαι ξάπλα απ το απόγευμα γιατί ήθελα να φτιάξω τις ντουλάπες όλες μαζί και έχω κάτι τραβήγματα στην κοιλιά. Όποτε τώρα θα κάνω την κλώσα και θα κάτσω στα αυγά μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nanouko είπε:

@Mpourmpoulo

Κορίτσια επειδή τυγχάνει να γνωρίζω κοπέλα με σύνδρομο turner να σας πω ότι όντως δεν μπορεί να κάνει παιδιά και έχει θέματα στην ανάπτυξη του σώματος, έχει δηλαδή δυσανάλογα μέλη, αυτά είναι τα εμφανή. Τώρα δεν ξέρω τι άλλα προβλήματα ακριβώς έχει παθολογικά, όμως έχει. Ο Θεός αποφάσισε να πάρει τα δικά σας μωρά για μην ταλαιπωρηθούν, αυτό να σας δίνει κουράγιο και παρηγοριά! Και όλα θα γίνουν 🙂🙂

Κορίτσι μου και εγώ σε αυτό ακριβώς κατέληξα γιατί όταν είχα μπει να διαβάσω τι εστί σύνδρομο turner. Και στην δική μου περίπτωση είναι ότι έχασα το μωράκι μου 2 μέρες πριν πάω να κάνω την pappA οπότε φαντάζομαι ότι ο Θεός ήξερε για ποιο λόγο μου το πήρε.. 🥺🥺🥺

Επίσης ο τωρινός μου γιατρός όταν του είπα το ιστορικό μου είπε ότι ξέρει περιπτώσεις με αυτό το σύνδρομο και δεν είναι τόσο τραγικά με όσα γράφουν στο ίντερνετ, σίγουρα όμως υπάρχουν πολλά θέματα Υγείας. 

@Mpourmpoulo εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να κρατήσεις 🌈 σου αγκαλιά ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια από χθες είμαι κάπως ντάουν ψυχολογικά..ενώ νόμιζα ότι είχα ξεπεράσει την βιοχημική, μου έσκασε περίεργα αυτές τις μέρες..αύριο έχουμε μια βάφτιση να πάμε αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να πάω και να ακούω και αντε πότε θα κάνετε και εσείς παιδί και αντε και στα δικά σας..επίσης την Κυριακή είναι η γιορτή της μητέρας και με έχει πιάσει ενα σφίξιμο...

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μετά την έκτρωση και μετά την αποβολή αισθανόμουν ακριβώς έτσι!!! Θα ηρεμήσεις κάποια στιγμή κι όταν έρθει το ουράνιο τόξο θα τα βλέπεις λίγο ομορφότερα τα πράγματα!! Σου στέλνω γλυκό φιλί κορίτσι μου...

στις πριν 12 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου❤️

Ανεβάζω σημερινό τεστ και χθεσινό. Η αλήθεια είναι πως το πρωί μου κόπηκαν τα πόδια γιατί δεν φαινόταν καμία διαφορά με το χθεσινό τεστ και αγχώθηκα πολύ. Νομίζω τώρα φαίνεται λιγάκι μια διαφορά. Σας στέλνω ένα χωρίς επεξεργασία και ένα με επεξεργασία .

Ελπίζω να βλέπετε κάποια απειροελάχιστη διάφορα και εσείς ..

Screenshot_2024-05-10-09-40-50-216_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

IMG_20240510_093801.jpg

Εγώ τη βλέπω τη διαφορά στην πάνω φωτογραφία... Άντε να κάνεις μια χοριακή τη Δευτέρα να δούμε τα θετικά σου νέα!!!

στις πριν 7 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Ρε κορίτσια το ξέρω ότι κάνω τζάμπα όνειρα. Εδώ και 6 μέρες έχω πονάκια στη κοιλία/μέση, ιδρώνω και κρυώνω σε χρόνο ντε τε και με ενοχλεί το στομάχι μου. Τελ. περίοδος 10/4 και ωορρηξία 26/4. Τη Τετάρτη 8/5 απόγευμα σχεδόν 8:00μμ έκανα ένα τεστ και ήταν αρνητικό. Βάση της εφαρμογής αδιαθετώ αύριο 11/5. Λέτε να έχει γίνει κάποιο λάθος στο τεστ; Μετά την απόξεση έχω χαθεί με τους κ΄υκλους μου.

Κορίτσι μου εγώ γενικά όποτε είχα υποψία έκανα χοριακή μετά την καθυστέρηση! Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και πήγαινε για μια χοριακή!

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

@marinamanoulitsa σε είχα συνέχεια στο μυαλό μου! Μην το βάζεις κάτω όμως…συνεχίζουμε τις προσπάθειες μας!!! Σου στέλνω πολύ πολύ αγάπη…

Κοτιτσαρες μου είστε όλες μοναδικές και αξιοθαύμαστες! Αφήστε τον κόσμο να λέει…πάντα θα λέει! 

Εγω είμαι ξάπλα απ το απόγευμα γιατί ήθελα να φτιάξω τις ντουλάπες όλες μαζί και έχω κάτι τραβήγματα στην κοιλιά. Όποτε τώρα θα κάνω την κλώσα και θα κάτσω στα αυγά μου…

Έτσι μπράβο!!! Κλώσσα τώρα μέχρι να ηρεμήσει το μπεμπίνι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ δεν έχω ευχάριστα! Χτες το βράδυ ξύπνησα και είχα αιμα… αρκετή ροη. Σήμερα πήγα για τις εξετάσεις στο Ιασώ όπου γινόταν ο κακός χαμός από κόσμο γιατί τα μικροβιολογικά είχαν απεργία. 
Φυσικά και αρνητική χοριακη. 
η Γυναικολογος μου μου είπε να μην στεναχωρηθώ γιατί ήταν πολύ αρχή και κάτι δεν ήταν καλό για να καταλήξει έτσι,. Να σας πω την αλήθεια από χτες το απόγευμα πονούσα πραγματικά πολύ που σε γενικές γραμμές έχω Βαριά  περίοδο οποτε σαν κάπως να το ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 κριμα ρε κοριτσι μου τι να πω! Προλαβε και μηδενισε κιολας η χοριακη? Γιατι το χθεσινο σου τεστ ήταν εντονο αρκετα και φυσικα πολυ πιο εντονο απο το προχθεσινο. Ποσο έδειξε η χοριακη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Ioann89 κριμα ρε κοριτσι μου τι να πω! Προλαβε και μηδενισε κιολας η χοριακη? Γιατι το χθεσινο σου τεστ ήταν εντονο αρκετα και φυσικα πολυ πιο εντονο απο το προχθεσινο. Ποσο έδειξε η χοριακη σου?

Όχι δεν ήταν μηδέν . 10 ήταν… (βέβαια εγώ το Ιασώ δεν το εμπιστεύομαι γιατί στην μητέρα μου έβγαλαν λάθος αποτέλεσμα και μπήκε για εγχείρηση ενώ δεν είχε κάτι ). Τέλος παντων. Και το 10 χαμηλό ήταν.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από εβδομάδα θα μιλήσω με τον ενδοκρινολόγο, αυτός μου έδωσε τις εξετάσεις. Αυτό που παρατήρησα είναι πως η προγεστερονη ήταν πολύ χαμηλή, έτσι ήταν και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και πήρα κατευθείαν προγεστερονη. Μου είχε πει πως ήταν 50 -50 αλλα είχαν πάει όλα καλά… λέτε να εκανα βλακεία που δεν πήγα νωρίτερα στο Ιασώ; Αυτό με τρώει μόνο,,, στο νοσοκομείο μου είπαν πως δεν είναι επείγον και δεν μου έκαναν, τα μικροβιολογικά ήταν κλειστά , και το Ιασώ (Θεσσαλίας ) δεν το εμπιστεύομαι για εξετασεισ μετά από αυτό το περιστατικό με την μαμά μου. Που μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός αλλά με τρώει η αλήθεια ειναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ δεν έχω ευχάριστα! Χτες το βράδυ ξύπνησα και είχα αιμα… αρκετή ροη. Σήμερα πήγα για τις εξετάσεις στο Ιασώ όπου γινόταν ο κακός χαμός από κόσμο γιατί τα μικροβιολογικά είχαν απεργία. 
Φυσικά και αρνητική χοριακη. 
η Γυναικολογος μου μου είπε να μην στεναχωρηθώ γιατί ήταν πολύ αρχή και κάτι δεν ήταν καλό για να καταλήξει έτσι,. Να σας πω την αλήθεια από χτες το απόγευμα πονούσα πραγματικά πολύ που σε γενικές γραμμές έχω Βαριά  περίοδο οποτε σαν κάπως να το ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! 
 

Κορίτσι μου ήταν βιοχιμικη έγινε σύλληψη αλλά για κάποιον λόγο δεν προχώρησε 

όταν είναι τόσο νωρίς δεν θα μπορούσατε να κάνετε και τίποτα είναι η αλήθεια αφού και η χοριακη δεν αυξήθηκε καλά καλά όσο θα έπρεπε 

λυπάμαι που δεν εξελίχθηκε καλά.. 🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@marinamanoulitsa εγω κορίτσι μου δεν εβλεπα γραμμούλα για να ειμαι ειλικρινης. Να σου πω οτι επειδη τ ματι εχει εκπαιδευτει σ αυφα τα τεστ εγω εντοπιζω π βρισκεται η γραμμη και ας μην ειναι θετικη. Ούτε καν εξατμισης. Ξερω τ ακριβώς σημειο π χρωματιζεται σε περίπτωση εγκυμοσυνης καθ ουσιαστικα βλεπω εκεινο το "αυλακι". Στην @Girly πχ διεκρινα καθαρα ότι ειναι θετικο. Διαφορετικα κανε μια χοριακη οποιαδήποτε μερα τ κυκλου. Ισως στον οργανισμό σου υπάρχει η ορμονη στο φασμο 0 εως 10 μονάδες π δεν δηλωνει εγκυμοσύνη. Και ισα ισα αχνοφαινεται στα τεστ.

Κορίτσια εγω βρεθεί στη θεση σας. Και της προσπαθειας και των χαμενων κυκλων. Και της απώλειας. Δεν υπάρχει μερα π να μην εχω σκεφτει ποσο θα ηταν τωρα τ μωρακι μου. Και εχω αλλα 2 παιδιά.

@Mpourmpoulo και γω πολυ ηθελα να μαθω τ φυλο. Θα στο πω αν κ δ ειναι παρηγοριτικο. Στο χω ξανα πει. Μεσα στην ατυχια σου ησουν τυχερη π εφυγε από μονο του. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ. Αν σ ελεγαν η κυηση μπορει να συνεχιστει αλλα 99% το μωρο θα εχει προβλήματα και 1% θα είναι φυσιολογικο. Η αποφαση ειναι δικη σου. Ολοι θα σ ελεγαν κανε διακοπη. Αυτο θα ηταν το λογικο. Και αν το εκανες καθε λεπτο καθε μερας θα σκεφτοσουν το Αν. Αν τ μωρο επιπτε στη 1% και να ηταν φυσιολογικό. Εύχομαι ολοψυχα τον επομενο μηνα να εισαι εγκυος ξανα.

Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Το ξέρω κοριτσάκι μου. Όμως είμαι απόλυτα σίγουρη ότι θα είσαι πολύ σύντομα 🙏🙏🙏

Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Αχχχ κορίτσι μου για τον ίδιο ακριβώς λόγο απέβαλα και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη...ήταν κοριτσάκι και είχε έλλειψη στο χρωμόσωμα Χ, το λεγόμενο σύνδρομο turner. Και εμένα ο τότε γιατρός μου, μου είχε πει οτι είναι ένα σπάνιο και εντελώς τυχαίο γεγονός.

Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι!

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

@Mpourmpoulo

Κορίτσια επειδή τυγχάνει να γνωρίζω κοπέλα με σύνδρομο turner να σας πω ότι όντως δεν μπορεί να κάνει παιδιά και έχει θέματα στην ανάπτυξη του σώματος, έχει δηλαδή δυσανάλογα μέλη, αυτά είναι τα εμφανή. Τώρα δεν ξέρω τι άλλα προβλήματα ακριβώς έχει παθολογικά, όμως έχει. Ο Θεός αποφάσισε να πάρει τα δικά σας μωρά για μην ταλαιπωρηθούν, αυτό να σας δίνει κουράγιο και παρηγοριά! Και όλα θα γίνουν 🙂🙂

Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏

στις πριν 7 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει:

@anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️

@Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈

μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕

Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Κορίτσι μου και εγώ σε αυτό ακριβώς κατέληξα γιατί όταν είχα μπει να διαβάσω τι εστί σύνδρομο turner. Και στην δική μου περίπτωση είναι ότι έχασα το μωράκι μου 2 μέρες πριν πάω να κάνω την pappA οπότε φαντάζομαι ότι ο Θεός ήξερε για ποιο λόγο μου το πήρε.. 🥺🥺🥺

Επίσης ο τωρινός μου γιατρός όταν του είπα το ιστορικό μου είπε ότι ξέρει περιπτώσεις με αυτό το σύνδρομο και δεν είναι τόσο τραγικά με όσα γράφουν στο ίντερνετ, σίγουρα όμως υπάρχουν πολλά θέματα Υγείας. 

@Mpourmpoulo εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να κρατήσεις 🌈 σου αγκαλιά ❤️❤️

 

Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Από εβδομάδα θα μιλήσω με τον ενδοκρινολόγο, αυτός μου έδωσε τις εξετάσεις. Αυτό που παρατήρησα είναι πως η προγεστερονη ήταν πολύ χαμηλή, έτσι ήταν και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και πήρα κατευθείαν προγεστερονη. Μου είχε πει πως ήταν 50 -50 αλλα είχαν πάει όλα καλά… λέτε να εκανα βλακεία που δεν πήγα νωρίτερα στο Ιασώ; Αυτό με τρώει μόνο,,, στο νοσοκομείο μου είπαν πως δεν είναι επείγον και δεν μου έκαναν, τα μικροβιολογικά ήταν κλειστά , και το Ιασώ (Θεσσαλίας ) δεν το εμπιστεύομαι για εξετασεισ μετά από αυτό το περιστατικό με την μαμά μου. Που μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός αλλά με τρώει η αλήθεια ειναι 

Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ δεν έχω ευχάριστα! Χτες το βράδυ ξύπνησα και είχα αιμα… αρκετή ροη. Σήμερα πήγα για τις εξετάσεις στο Ιασώ όπου γινόταν ο κακός χαμός από κόσμο γιατί τα μικροβιολογικά είχαν απεργία. 
Φυσικά και αρνητική χοριακη. 
η Γυναικολογος μου μου είπε να μην στεναχωρηθώ γιατί ήταν πολύ αρχή και κάτι δεν ήταν καλό για να καταλήξει έτσι,. Να σας πω την αλήθεια από χτες το απόγευμα πονούσα πραγματικά πολύ που σε γενικές γραμμές έχω Βαριά  περίοδο οποτε σαν κάπως να το ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! 
 

Λυπάμαι κορίτσι μου. Για να έρθει περιοδος και να μην προχωρησει σημαινει πως δεν θα ηταν βιωσιμη ετσι κι αλλιως. Καλυτερα ετσι! Και την επομενη φορα να είναι ολα οπως πρεπει 🫶🌻

Καπου ειχα διαβασει πως καλυτερα να νην μπαινουμε στη διαδικασια να κανουμε τεστ πριν την καθυστερηση, δηλαδη οσο πιο αργα τοσο το καλυτερο γιατι πολλες φορες μπορει να γινει συλληψη και να μην προχωρησει. Αν ομως δεν εχει προηγηθει τεστ και απλως καθυστερησει 1-2 μερες η περιοδος δεν ξερεις αν εγινε συλληψη η οχι. Για το ψυχολογικο κομματι το ελεγε.

 

Όπως και να χει εσυ να εισαι καλα τωρα και με το καλο την επομενη φορα 🙏🏼

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...