Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσυνη μετα απο εξωμητριο


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια...μετα απο μια απαισια εμπειρια εξωμητριας κυησης  αφαιρεση σαλπιγγας και προσπαθειας 6 μηνων χθες που εκανα χοριακη ηταν θετικη...τρεμω στην ιδεα ενος ακομη εξωμητριου γιατι νιωθω καποια τσιμπηματα στα αριστερα εκει που εκανα την επεμβαση. περασε καποια παρομοιο περιστατικο? ειχε καμια ευτυχη καταληξη σε εγκυμοσυνη μετα απο κατι τοσο ασχημο? νιωθω οτι δεν εχω ελπιδα και θα χασω και αυτο το μωρο μου ειμαι απελπισμενη...😭 σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 16/4/2024 at 6:29 ΜΜ, ο/η stel papa είπε:

Γεια σας κοριτσια...μετα απο μια απαισια εμπειρια εξωμητριας κυησης  αφαιρεση σαλπιγγας και προσπαθειας 6 μηνων χθες που εκανα χοριακη ηταν θετικη...τρεμω στην ιδεα ενος ακομη εξωμητριου γιατι νιωθω καποια τσιμπηματα στα αριστερα εκει που εκανα την επεμβαση. περασε καποια παρομοιο περιστατικο? ειχε καμια ευτυχη καταληξη σε εγκυμοσυνη μετα απο κατι τοσο ασχημο? νιωθω οτι δεν εχω ελπιδα και θα χασω και αυτο το μωρο μου ειμαι απελπισμενη...😭 σας ευχαριστω πολυ

Κορίτσι μου, είχα κι εγώ παρόμοια εμπειρία τον Φεβρουάριο του 2023. 

Τον Δεκέμβριο με σπερματεγχυση έμεινα έγκυος ξανά και ευτυχώς είναι ενδομήτρια η κύηση κι όλα φαίνονται καλά. Κι εγώ είχα το ίδιο άγχος μέχρι τον πρώτο υπέρηχο και ανά διαστήματα αισθανόμουν τσιμπήματα δεξιά αλλά ήταν το ωχρό σωμάτιο που παρηγαγε προγεστερόνη. 

Εύχομαι όλα να είναι πολύ καλά! Έχεις πάει για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2024 at 6:29 ΜΜ, ο/η stel papa είπε:

Γεια σας κοριτσια...μετα απο μια απαισια εμπειρια εξωμητριας κυησης  αφαιρεση σαλπιγγας και προσπαθειας 6 μηνων χθες που εκανα χοριακη ηταν θετικη...τρεμω στην ιδεα ενος ακομη εξωμητριου γιατι νιωθω καποια τσιμπηματα στα αριστερα εκει που εκανα την επεμβαση. περασε καποια παρομοιο περιστατικο? ειχε καμια ευτυχη καταληξη σε εγκυμοσυνη μετα απο κατι τοσο ασχημο? νιωθω οτι δεν εχω ελπιδα και θα χασω και αυτο το μωρο μου ειμαι απελπισμενη...😭 σας ευχαριστω πολυ

Γεια σου κορίτσι μου, αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Έχω βιώσει την πολύ άσχημη εμπειρία της έκτοπης και αφαιρέθηκε η δεξιά μου σάλπιγγα. 

Μετά από ένα χρόνο (Οκτώβρης '23) έμεινα ξανά έγκυος αλλά δυστυχώς διακόπηκε η κύηση. Ήταν όμως μέσα στη μήτρα!

Τώρα είμαι ξανά έγκυος, είμαι στην πολύ αρχή ακόμη δεν έχω κάνει υπέρηχο δηλαδή και καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ τις σκέψεις σου. Κι εγώ το σκέφτομαι να έρθει εκείνη η στιγμή που θα μου πει ότι είναι όλα οκ.

Επίσης κι εγώ νιώθω τσιμπηματάκια δεξιά όμως αυτό είναι λογικό φαντάζομαι γιατί "τραβιέται" η μήτρα καθώς εξελίσσεται η εγκυμοσύνη. 

Όσο μπορείς να σκέφτεσαι πως αυτήν τώρα είναι μία νέα εγκυμοσύνη, άλλη εμπειρία και όλα θα πάνε καλά!

Επίσης έκανες χοριακή να δεις πώς διπλασιάζεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Έχω βιώσει την πολύ άσχημη εμπειρία της έκτοπης και αφαιρέθηκε η δεξιά μου σάλπιγγα. 

Μετά από ένα χρόνο (Οκτώβρης '23) έμεινα ξανά έγκυος αλλά δυστυχώς διακόπηκε η κύηση. Ήταν όμως μέσα στη μήτρα!

Τώρα είμαι ξανά έγκυος, είμαι στην πολύ αρχή ακόμη δεν έχω κάνει υπέρηχο δηλαδή και καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ τις σκέψεις σου. Κι εγώ το σκέφτομαι να έρθει εκείνη η στιγμή που θα μου πει ότι είναι όλα οκ.

Επίσης κι εγώ νιώθω τσιμπηματάκια δεξιά όμως αυτό είναι λογικό φαντάζομαι γιατί "τραβιέται" η μήτρα καθώς εξελίσσεται η εγκυμοσύνη. 

Όσο μπορείς να σκέφτεσαι πως αυτήν τώρα είναι μία νέα εγκυμοσύνη, άλλη εμπειρία και όλα θα πάνε καλά!

Επίσης έκανες χοριακή να δεις πώς διπλασιάζεται; 

Κορίτσι μου,

λυπάμαι που έπρεπε να το περάσεις κι εσύ όλο αυτό..

Η αναμονή μέχρι την επόμενη χοριακη, τον επόμενο υπέρηχο είναι βασανιστικές και όλα τα σενάρια περνάνε από το μυαλό σου όταν έχεις περάσει κάτι τέτοιο. Νομίζω είναι φυσικό και επόμενο. Αν θες, μας λες όταν με το καλό πας για υπέρηχο!

Εύχομαι από την καρδιά μου όλα να είναι και να πάνε πολύ καλά!! Και να έρθει το ουράνιο τόξο σου με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις...μεχρι τις 8 Μαιου που πηγα και εκανα εξεταση ηταν ολα καλα ακουσα καρδια αλλα ο φοβος με εχει κυριευσει γιατι διαβαζω για παλινδρομες κυησεις και γενικα το μυαλο μου παει στο κακο συνεχεια!! φοβαμαι μην χασω κι αυτο το μωρακι και οτι κατι δεν παει καλα....😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2024 at 9:41 ΠΜ, ο/η stel papa είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις...μεχρι τις 8 Μαιου που πηγα και εκανα εξεταση ηταν ολα καλα ακουσα καρδια αλλα ο φοβος με εχει κυριευσει γιατι διαβαζω για παλινδρομες κυησεις και γενικα το μυαλο μου παει στο κακο συνεχεια!! φοβαμαι μην χασω κι αυτο το μωρακι και οτι κατι δεν παει καλα....😔

μην το σκέφτεσαι αυτό κορίτσι μου, σίγουρα συμβαίνει,  όμως δεν χρειάζεται να βάζεις με το μυαλό σου το αρνητικό! Μείνε στο θετικό της ενδομήτριας εγκυμοσύνης σου, στο άκουσμα της καρδιάς του εμβρύου σου και ένα βήμα τη φορά! 🙏 Κι επίσης όσο μπορείς, ΜΗΝ διαβάζεις τιποτα!! 

Πώς είσαι; Πότε έχεις ξανά ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2024 at 9:41 ΠΜ, ο/η stel papa είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις...μεχρι τις 8 Μαιου που πηγα και εκανα εξεταση ηταν ολα καλα ακουσα καρδια αλλα ο φοβος με εχει κυριευσει γιατι διαβαζω για παλινδρομες κυησεις και γενικα το μυαλο μου παει στο κακο συνεχεια!! φοβαμαι μην χασω κι αυτο το μωρακι και οτι κατι δεν παει καλα....😔

Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά μέχρι τώρα!!

Είναι λογικό να αγχώνεσαι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο και να κάνεις αρνητικές σκέψεις μετά από όσα πέρασες, αλλα σκέψου ότι υπάρχουν κοπέλες που είχαν εξωμήτριο κύηση και στην επόμενη όλα πήγαν καλά!

Αν σε βοηθάει μήπως πεις στον γιατρό σου να πηγαίνεις πιο συχνά για υπέρηχο για να καθησυχαζεσαι που θα βλέπεις το μικρούλι σου!!

Πότε θα ξαναπάς τώρα; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ κορίτσι μου, εύχομαι όλα να πηγαίνουν και για σένα πολύ καλά!!! 😊😊😊

Εσάς που περάσατε κάτι ανάλογο με μένα σας νιώθω λίγο παραπάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Naty_ κορίτσι μου, εύχομαι όλα να πηγαίνουν και για σένα πολύ καλά!!! 😊😊😊

Εσάς που περάσατε κάτι ανάλογο με μένα σας νιώθω λίγο παραπάνω!!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Έτσι κι εγώ το ίδιο νιώθω για όλα τα κορίτσια που το περνάνε ☺️

Εγώ διανύω 6η εβδομάδα και από βδομάδα πάω πάλι για υπέρηχο. Μέχρι στιγμής όλα κυλάνε ομαλά, προσπαθώ να μένω ψύχραιμη και με θετική διάθεση και όσο μπορώ να μην κάνω αρνητικές σκέψεις.

Εσύ σε ποια φάση είσαι; Είσαι έγκυος σωστά; 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Έτσι κι εγώ το ίδιο νιώθω για όλα τα κορίτσια που το περνάνε ☺️

Εγώ διανύω 6η εβδομάδα και από βδομάδα πάω πάλι για υπέρηχο. Μέχρι στιγμής όλα κυλάνε ομαλά, προσπαθώ να μένω ψύχραιμη και με θετική διάθεση και όσο μπορώ να μην κάνω αρνητικές σκέψεις.

Εσύ σε ποια φάση είσαι; Είσαι έγκυος σωστά; 🥰

Πολύ χαίρομαι!! Όλα καλά και ήρεμα να κυλήσουν εύχομαι!! Να δεις και να ακούσεις μια γερή καρδούλα που θα σου κλέψει την καρδιά!!! ❤️ 

Εγώ είμαι 26η εβδομάδα! Κι εγώ από βδομάδα ξανά στον γιατρό να δούμε τον μικρούλη! 

Μην νομίζεις η αγωνία και το άγχος δεν φεύγουν τελείως αλλά αισθάνεσαι λίγο πιο ήρεμη όταν νιώθεις το μωρό να κουνιέται και ελπίζεις ότι για να φτάσεις μέχρι εδώ θα πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου και ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα με υγεια και μονο χαρες να εχετε!!! εχω κλεισει ενα ραντεβου για σημερα ισα ισα να δω πως παει αν ειναι ολα καλα γιατι το ραντεβου μου για αυχενικη διαφανεια ειναι τον αλλο μηνα και γιαυτο ειχα τρελαθει απο το αγχος!! ευχαριστω τοσο για τις απαντησεις σας νιωθω καλυτερα οταν μοιραζομαι το πως νιωθω και εκτος απο αυτη τη σελιδα που εχω γραψει αποφευγω να μπαινω οπουδηποτε γιατι επηρεαζομαι σε μεγαλο βαθμο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2024 at 8:04 ΠΜ, ο/η stel papa είπε:

καλημερα κοριτσια μου και ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα με υγεια και μονο χαρες να εχετε!!! εχω κλεισει ενα ραντεβου για σημερα ισα ισα να δω πως παει αν ειναι ολα καλα γιατι το ραντεβου μου για αυχενικη διαφανεια ειναι τον αλλο μηνα και γιαυτο ειχα τρελαθει απο το αγχος!! ευχαριστω τοσο για τις απαντησεις σας νιωθω καλυτερα οταν μοιραζομαι το πως νιωθω και εκτος απο αυτη τη σελιδα που εχω γραψει αποφευγω να μπαινω οπουδηποτε γιατι επηρεαζομαι σε μεγαλο βαθμο!!! 

Τι γίνεται κορίτσι ; Πώς είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2024 at 8:04 ΠΜ, ο/η stel papa είπε:

καλημερα κοριτσια μου και ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα με υγεια και μονο χαρες να εχετε!!! εχω κλεισει ενα ραντεβου για σημερα ισα ισα να δω πως παει αν ειναι ολα καλα γιατι το ραντεβου μου για αυχενικη διαφανεια ειναι τον αλλο μηνα και γιαυτο ειχα τρελαθει απο το αγχος!! ευχαριστω τοσο για τις απαντησεις σας νιωθω καλυτερα οταν μοιραζομαι το πως νιωθω και εκτος απο αυτη τη σελιδα που εχω γραψει αποφευγω να μπαινω οπουδηποτε γιατι επηρεαζομαι σε μεγαλο βαθμο!!! 

Να φανταστώ όλα πάνε καλά από το μήνυμά σου!! Αφου έχεις κλεισμένη και αυχενική! Πόσο βδομάδων είσαι;

Καλά κάνεις και αποφεύγεις να κοιτάζεις στο ίντερνετ γιατί κι εμένα μόνο άγχος μού προκαλούν όσα διαβάζω!

Και σίγουρα οι συχνοί υπέρηχοι βοηθάνε να μετριάζεται το άγχος!

Πόσο βδομάδων είσαι αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!φυσικα και επιτρεπεται!! στις 20 Μαιου που ξανα εξεταστηκα μου εβγαλε η γιατρος οτι ειμαι 10 εβδομαδων. ψυχολογικα μολις το ειδα και το ακουσα ηρεμησα φυσικα αλλα και μονο που πλησιαζει η αυχενικη τρεμω! μου εχει πει γνωστη μου οτι λογω ηλικιας ειμαι 36 θα βγει σιγουρα θεοστραβη και να κανω κατευθειαν αμνιοπαρακεντηση...πιστευω πως δεν θα το γλιτωσω ουτως η αλλως αλλα με αγχωσε αθελα της φοβαμαι πολυ για τα αποτελεσματα να ερθει εκεινη η μερα πρωτα ο Θεος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η stel papa είπε:

Καλημερα κοριτσια!!φυσικα και επιτρεπεται!! στις 20 Μαιου που ξανα εξεταστηκα μου εβγαλε η γιατρος οτι ειμαι 10 εβδομαδων. ψυχολογικα μολις το ειδα και το ακουσα ηρεμησα φυσικα αλλα και μονο που πλησιαζει η αυχενικη τρεμω! μου εχει πει γνωστη μου οτι λογω ηλικιας ειμαι 36 θα βγει σιγουρα θεοστραβη και να κανω κατευθειαν αμνιοπαρακεντηση...πιστευω πως δεν θα το γλιτωσω ουτως η αλλως αλλα με αγχωσε αθελα της φοβαμαι πολυ για τα αποτελεσματα να ερθει εκεινη η μερα πρωτα ο Θεος....

Δεν πιστευω πως ειναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και είδες παρά τις φοβίες σου έφτασες μέχρι εδώ και όλα  κυλάνε καλά !! 
Μείνε ήρεμη όσο μπορείς και ένα βήμα τη φορά 😍 

ενημέρωσέ μας για νεότερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η stel papa είπε:

Καλημερα κοριτσια!!φυσικα και επιτρεπεται!! στις 20 Μαιου που ξανα εξεταστηκα μου εβγαλε η γιατρος οτι ειμαι 10 εβδομαδων. ψυχολογικα μολις το ειδα και το ακουσα ηρεμησα φυσικα αλλα και μονο που πλησιαζει η αυχενικη τρεμω! μου εχει πει γνωστη μου οτι λογω ηλικιας ειμαι 36 θα βγει σιγουρα θεοστραβη και να κανω κατευθειαν αμνιοπαρακεντηση...πιστευω πως δεν θα το γλιτωσω ουτως η αλλως αλλα με αγχωσε αθελα της φοβαμαι πολυ για τα αποτελεσματα να ερθει εκεινη η μερα πρωτα ο Θεος....

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Πολύ χαίρομαι!🙏🌈

Αχ αυτές οι "φιλικές" συμβουλές του κοινωνικού περίγυρου.... Γιατί σχεδόν ποτέ δεν είναι βοηθητικές;

Να ξέρεις πολύ καλή μου φίλη στα 35 που έμεινε έγκυος στο πρώτο είχε πολύ καλά νούμερα! Και στα 37-38 που ήταν έγκυος στο δεύτερο τα ποσοστά και οι μετρήσεις της ήταν ακόμα καλύτερες απ' ότι στο πρώτο. Οπότε μην ακούς κανέναν!!

Νομίζω μετά τα 37 είναι υποχρεωμένοι να σου προτείνουν περαιτέρω έλεγχο λόγω ηλικίας αλλά και πάλι υπάρχει και η nipt εξέταση που απλά σου παίρνουν αίμα και δεν έχει κανένα ρίσκο αποβολής απλά είναι λίγο ακριβή!!

Εύχομαι όλα να συνεχίσουν καλά!! Θα το δεις και σε 3d στην αυχενική και θα ξετρελαθεις!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christi μου ποσο ευχομαι ολα να πανε καλα και να το δω οπως μου ειπες!!!! μονο να ειναι καλα!!!! τα μηνυματα μου αργουν να εμφανιστουν επειδη ειμαι νεο μελος...ευχαριστω για τη θετικοτητα που νιωθω να ερχεται με εσας!!! σας ευχαριστω πολυ...μακαρι και μετα απο μια βδομαδα να σας εχω καλα νεα...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η stel papa είπε:

Καλημερα κοριτσια!!φυσικα και επιτρεπεται!! στις 20 Μαιου που ξανα εξεταστηκα μου εβγαλε η γιατρος οτι ειμαι 10 εβδομαδων. ψυχολογικα μολις το ειδα και το ακουσα ηρεμησα φυσικα αλλα και μονο που πλησιαζει η αυχενικη τρεμω! μου εχει πει γνωστη μου οτι λογω ηλικιας ειμαι 36 θα βγει σιγουρα θεοστραβη και να κανω κατευθειαν αμνιοπαρακεντηση...πιστευω πως δεν θα το γλιτωσω ουτως η αλλως αλλα με αγχωσε αθελα της φοβαμαι πολυ για τα αποτελεσματα να ερθει εκεινη η μερα πρωτα ο Θεος....

Καλημέρα, σου γράφω για να μην αγχώνεσαι. Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ στα 40 μου (πρώτη εγκυμοσύνη μετά από εξωμήτριο) ότι η αμνιοπαρακέντηση είναι μονόδρομος μέχρι που ο -πάρα πολυ έμπειρος - γιατρός μου με ενημέρωσε ότι αυτά δεν ισχύουν πλέον και ότι αμνιοπαρακέντηση συστήνεται μόνο βάσει ευρημάτων και όχι λόγω  ηλικίας. Η αυχενική μου ήταν καλή, αμνιοπαρακέντηση δεν χρειάστηκε - ούτε ο γιατρός που έκανε την αυχενική την συστησε- έκανα ένα νιπτ για ακόμη μεγαλύτερη σιγουριά και όλα πήγαν καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jaipur σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου που μοιραστηκες αυτο που βιωσες μαζι μου και αυτη τη στιγμη μου εδωσες δυναμη οπως και τα υπολοιπα κοριτσια! σας καταλαβαινω και με καταλαβαινετε!!! ευχαριστω απειρα!!! για οτι νεοτερο θα επανελθω ευχομαι ο θεος να ειναι διπλα μου οπως και σε ολες σας και να μας πανε ολα καλα!! (τα μηνυματα μου αργουν να δημοσιευτουν λογω του οτι ειμαι δοκιμαστικο μελος) και παλι ευχαριστω γλυκια καλημερα σε ολους! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2024 at 8:34 ΠΜ, ο/η stel papa είπε:

Καλημερα κοριτσια!!φυσικα και επιτρεπεται!! στις 20 Μαιου που ξανα εξεταστηκα μου εβγαλε η γιατρος οτι ειμαι 10 εβδομαδων. ψυχολογικα μολις το ειδα και το ακουσα ηρεμησα φυσικα αλλα και μονο που πλησιαζει η αυχενικη τρεμω! μου εχει πει γνωστη μου οτι λογω ηλικιας ειμαι 36 θα βγει σιγουρα θεοστραβη και να κανω κατευθειαν αμνιοπαρακεντηση...πιστευω πως δεν θα το γλιτωσω ουτως η αλλως αλλα με αγχωσε αθελα της φοβαμαι πολυ για τα αποτελεσματα να ερθει εκεινη η μερα πρωτα ο Θεος....

Αα τι γλυκουλα η γνωστή!! Για όνομα του Θεού.  Να μην θεωρείς δεδομένο ότι θα χρειαστεί αμνιοπαρακεντηση η jaipur παραπάνω έχει δίκιο. Θα κάνεις την αυχενική κ σε συνδυασμό με την ηλικία σου θα κρίνει αν χρειάζεται παραπάνω έλεγχος. Οκ 36 είσαι σιγά. Ολα είναι πιθανότητες κ έχουμε δει κ σε πιο μικρές ηλικίες να βγαίνουν "θεοστραβες" οι αυχενικες. Είναι λογικό το άγχος προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι κ εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου όλα να πάνε καλά κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.  ❤ Κ μακριά από τέτοιες γνωστές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ Zenia μου!!! ολες ειστε τοσο καλες με βοηθατε απειρα!!! ο Θεος να σας δινει!!! μου δινετε δυναμη ολες σας!!!!🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...