Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πανω απο 10 γονιμες μερες


Recommended Posts

Γεια σας

Αυτον τον μηνα εχω πολλες γονιμες μερες σημερα ειναι η 11 μερα κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα ακομα ειμαι σε γονιμες μερες (προσπαθω για παιδακι) γιατι συμβαινει κετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Anna123. είπε:

Γεια σας

Αυτον τον μηνα εχω πολλες γονιμες μερες σημερα ειναι η 11 μερα κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα ακομα ειμαι σε γονιμες μερες (προσπαθω για παιδακι) γιατι συμβαινει κετε;;

Γειά σου κορίτσι.   Έχεις μια εικόνα από τα τεστακια να δούμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna123. είπε:

Γεια σας

Αυτον τον μηνα εχω πολλες γονιμες μερες σημερα ειναι η 11 μερα κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα ακομα ειμαι σε γονιμες μερες (προσπαθω για παιδακι) γιατι συμβαινει κετε;;

Κανεις τα τεστακια τις ταινίες; Εάν ναι κ σου βγαίνει 2η γραμμή δε σημαίνει ότι είναι θετικό. Θετικό θεωρείται όταν η γραμμή είναι το ίδιο έντονη με τη γραμμή ελέγχου ή κ περισσότερο. Είναι λίγο δύσκολο στην αρχή να το καταλάβεις αλλά μετά βγάζεις άκρη. Επίσης είναι πολύ βοηθητικές οι εφαρμογές τύπου period calendar ή premom όπου βάζεις φωτό από τα τεστ κ σου δείχνουν ποτε κ εάν είναι θετικό. Ελπίζω να βοήθησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ που απαντησατε 😍

Το τεστ ειναι clearblue check ovolution ειναι με φατσουλα ψυφιακο και βγαινη 11 μερες σηνεχομενα πως εχω γονιμες μερες 🤔
Δυστοιχως δεν εχω φοτο γιατι η φατσουλα φευγει απο το τεστ μετα απο καποια λεπτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2024 at 2:08 ΠΜ, ο/η Anna123. είπε:

Σας ευχαριστω πολυ που απαντησατε 😍

Το τεστ ειναι clearblue check ovolution ειναι με φατσουλα ψυφιακο και βγαινη 11 μερες σηνεχομενα πως εχω γονιμες μερες 🤔
Δυστοιχως δεν εχω φοτο γιατι η φατσουλα φευγει απο το τεστ μετα απο καποια λεπτα. 

Κορίτσι μου μήπως τυχόν και έχει ήδη το θαυματακι σ και είναι φωλιασμένη στη κοιλιτσα σ; Δν γίνεται 11 μέρες ν δείχνει φατσούλα! Μάλλον γ αλλά η φατσούλα πρόκειται!! Για κάνε ένα τεστακι εγκυμοσύνης ! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μου μήπως τυχόν και έχει ήδη το θαυματακι σ και είναι φωλιασμένη στη κοιλιτσα σ; Δν γίνεται 11 μέρες ν δείχνει φατσούλα! Μάλλον γ αλλά η φατσούλα πρόκειται!! Για κάνε ένα τεστακι εγκυμοσύνης ! 🙏❤️

Μου περασε απο το μυαλο εκανα ενα τεστ αλλα βγηκε αρνητικο 🥺. Συνεχηζω τα τεστ παλυ φατσουλα βγαινει δεν ξερω τι να σκεφτω αληθεια 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2024 at 8:23 ΜΜ, ο/η Anna123. είπε:

Μου περασε απο το μυαλο εκανα ενα τεστ αλλα βγηκε αρνητικο 🥺. Συνεχηζω τα τεστ παλυ φατσουλα βγαινει δεν ξερω τι να σκεφτω αληθεια 🤔🤔

Εγω θα πρότεινα από την επομενη φορά αν δεν είσαι όντως εγκυος να πάρεις τα τεστ ωορρηξιας τις ταινιες.. με αυτά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη τις φατσούλες

αν πάλι συνεχίσει αυτό να κλεισεις ένα ραντεβού με τον γιατρό σου να του το πεις και ίσως κάνετε παρακολουθήσει ωορρηξιας με υπέρηχο ώστε να έχετε εικόνα για το τι γίνετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω θα πρότεινα από την επομενη φορά αν δεν είσαι όντως εγκυος να πάρεις τα τεστ ωορρηξιας τις ταινιες όμως εγω με αυτά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη με τις φατσούλες

αν πάλι συνεχίσει αυτό να κλεισεις ένα ραντεβού με τον γιατρό σου να του το πεις και ίσως κάνετε παρακολουθήσει ωορρηξιας με υπέρηχο ώστε να έχετε εικόνα για το τι γίνετε 

Δικειο εχεις μαλλον θα παω στον γιατρο αυτα τα τεστ μονο στρες σου δινουν 🫤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πολυκυστικές μπορεί να δίνουν συνεχώς peak στα τεστ, για πολλές μέρες σερί.
Και κάποια φάρμακα επίσης, κυρίως φάρμακα που σχετίζονται με γονιμότητα, ορμόνες κτλ (menopur, danazol, cabergoline, clomid κτλ)

Μήπως να το συζητήσεις με το γιατρό σου;; 11 μέρες θετικό είναι πάρα πολύ. Γενικά ποικίλει η διάρκεια του θετικού από γυναίκα σε γυναίκα, αλλά κανονικά διαρκεί ώρες ή καναδυο μέρες, όχι τόσες πολλές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Οι πολυκυστικές μπορεί να δίνουν συνεχώς peak στα τεστ, για πολλές μέρες σερί.
Και κάποια φάρμακα επίσης, κυρίως φάρμακα που σχετίζονται με γονιμότητα, ορμόνες κτλ (menopur, danazol, cabergoline, clomid κτλ)

Μήπως να το συζητήσεις με το γιατρό σου;; 11 μέρες θετικό είναι πάρα πολύ. Γενικά ποικίλει η διάρκεια του θετικού από γυναίκα σε γυναίκα, αλλά κανονικά διαρκεί ώρες ή καναδυο μέρες, όχι τόσες πολλές! 

Εχεις απολυτο δικιο περνω cabergoline και σε αυτον τον κυκλο εχω καθυστερηση εκανα τεστ βγηκε αρνητικο 🫤🫤🫤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...