Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήριαααααααα!!!!!! Τι όμορφη γραμμούλα ειναι αυτή;!;!;;;; Με το καλοοοοοοο!!!! Βουρ για χοριακη πρωί πρωί!!!! Εγώ θα έλεγα να ανοίξεις εσυ το θέμα!!❤️❤️🥳🥳🥳

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ!!!! Δν το έχω πιστέψει ακόμα! Δν τον πιστευα από την αρχή τον μήνα αυτόν κ ν π με διέψευσε!!!! 🙏🙏🙏 θα πάω αύριο ναι ! Μακάρι ν ναι όλα καλά 🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχχχ τον επόμενο μηνα θα λείπει ο σύντροφος🥲 αλλά αν το λέει η γυάλα εντάξει 🙏

Τώρα αυτό το μήνα φουλ επαφές , μη σου πω τις γόνιμες μέρες κάνε και 2 φορές σερί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992 βρε κορίτσι μου τι λες τώρα;;;; Έχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου ❤️❤️❤️❤️ μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Τι χαρά έχουμε πάρει σήμερα - η μέρα ξεκίνησε και κλείνει με θετικά τεστακια

@marinamanoulitsa περιμένουμε και το αύριο τεστακι σου! Τι χαρά βρε κορίτσια! Πώς να πέσω κι εγώ για ύπνο τώρα, έχω τρελαθεί Μ αυτά τα νέα και μακάρι να σας ακολουθήσω κι εγώ με τη @Girly 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@Girly μουυυυυυυ ετοιμασουυυυ!!!! Το καλοκαίρι θ μαστε στα πανηγυρια με κοιλιές 🤰🤰🤰 και αυτή τη φορά όχι μπυροκοιλιες !!!! Σ ευχαριστώ πολύ αγάπη μ που είσαι διπλα μ όλο αυτόν τον καιρό!!!! ❤️❤️❤️

@Παρασκευαιδου ζαιρα μουυυυυυυ ζαιρα μουυυυυυ αγαπημένο μου πλασμα τι να πω γ σένα! Ότι μ έκανες το μεγαλύτερο δωρο;;; Τι να πω για σένα!!!! 
οτι έπεσες ακριβώς μέσα; Ότι θ πρέπει ν ανοίξεις γραφείο προβλέψεων τι!!!! 
στειλε προσωπικό μνμ τη διεύθυνση σ στη Γερμανία ν σ στείλω δωρο!!!! Εκτός κ αν έρθεις Ελλάδα!!! 

Το δώρο που θέλω η χαρά αυτή που έχεις αυτή τη στιγμή. Αυτό θέλω χαμόγελα . Γτ η ζωή θέλει χαρές. Χαμόγελα . 

Επ μπερδευεσαι ο άντρας σου σου έκανε το μεγαλύτερο δώρο 🤫 

Συγχαρητήρια και πάλι κοριτσάκι μου Μ περιμένουμε τα νέα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Kate1992 βρε κορίτσι μου τι λες τώρα;;;; Έχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου ❤️❤️❤️❤️ μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Τι χαρά έχουμε πάρει σήμερα - η μέρα ξεκίνησε και κλείνει με θετικά τεστακια

@marinamanoulitsa περιμένουμε και το αύριο τεστακι σου! Τι χαρά βρε κορίτσια! Πώς να πέσω κι εγώ για ύπνο τώρα, έχω τρελαθεί Μ αυτά τα νέα και μακάρι να σας ακολουθήσω κι εγώ με τη @Girly 🤞

Εσύ Ιούλιο Αύγουστο.. 💕💕💕 θα μαζέψεις μελανίνη και βιταμίνη D και μετά βουαλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τώρα αυτό το μήνα φουλ επαφές , μη σου πω τις γόνιμες μέρες κάνε και 2 φορές σερί. 

Αν είναι εδώ στις γόνιμες ο σύντροφος 🥲τελος του μηνα θα λείπει πάλι 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου μήπως εσύ Ζαΐρα μας ν ανοίξεις το θέμα του Μαϊου; Μιας κι έχεις ρεντα πραγματικά με τις προβλέψεις σου;; 🔮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εσύ Ιούλιο Αύγουστο.. 💕💕💕 θα μαζέψεις μελανίνη και βιταμίνη D και μετά βουαλα..

Χαχαχαχα έχω επάρκεια Βιταμίνη D Ζαϊρα μου παίρνω συμπληρώμα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Παρασκευαιδου μήπως εσύ Ζαΐρα μας ν ανοίξεις το θέμα του Μαϊου; Μιας κι έχεις ρεντα πραγματικά με τις προβλέψεις σου;; 🔮

Όχι οχη η εγκυουλες ας ανοίγουν. Εγώ παρακολουθώ και μόλις δω κάτι στη γυάλα το λέω 🥰🥰🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χαχαχαχα έχω επάρκεια Βιταμίνη D Ζαϊρα μου παίρνω συμπληρώμα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Κατσε στον ήλιο τώρα το καλοκαίρι να πάει σφαίρα.. 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αν είναι εδώ στις γόνιμες ο σύντροφος 🥲τελος του μηνα θα λείπει πάλι 🥲

Όπως; Και να έχει τον άλλο μήνα σπορακι θα χεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κατσε στον ήλιο τώρα το καλοκαίρι να πάει σφαίρα.. 

 

Όπως; Και να έχει τον άλλο μήνα σπορακι θα χεις. 

Μακάρι ζαιρα μου μακάρι🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2024 at 10:21 ΠΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είμαστε;;; @Θέτις Κ. μου με το καλό να έρθετε κοπέλα μου. Εγώ στη θέση σου θα περίμενα 3-4 μέρες και θα έκανα χοριακή, γιατί όπως έχω πει πολλές φορές είμαι κατά των τεστ. Πότε είναι η βάπτιση κορίτσι μου;

Βρε κορίτσια, έχω μια ερώτηση. Όσες έχετε ήδη παιδάκι, τι γνώμη έχετε για τον αποκλειστικό θηλασμό;

 Εγώ θηλάζω αποκλειστικά 12 μήνες. 

Να πω τα υπέρ για το δικό μας μωρό και τα κατά ; 

. υπέρ 

Δεν σηκώνομαι απ' το κρεβάτι το βράδυ για να ταισω  ,Παράλληλα κοιμάμαι 

Δεν έχω το άγχος να κουβαλάω συμοραγκαλα 

Ιώσεις δεν είχαμε σοβαρές και πολλές ,παρόλο που πέρασα έναν ιό που δεν έπρεπε να κολλήσει το μωρό αλλά επειδή θήλαζα του έδινα φουλ αντισώματα. Έχω αποθηκεύσει και στην κατάψυξη σακουλάκι που γράφει άρρωστη ναι αυτό θα το δώσω εάν χρειαστεί.

Δίνω και στον μεγάλο ένα σφηνάκι αν είναι κάπως λαιμός κτλ και στρώνει , μου βγάζει συχνά επιφυκιτιδα και του ρίχνω λίγο γάλα βουρ μέσα σε μισή πλώρα φεύγει 

Όταν θέλω να αποφύγω κάποιον λέω πάω να θηλάζω το μωρό 🫣

 

 

Κατά

Θέλει υπομονή και επιμονή και γνώσεις (δε θα βάλεις το μωρό και θα πιάσει , σπάνια ,πετάς ρολόι και θηλάζεις όποτε θέλει το μωρό ) 

Επειδή με μυρίζει αν έχει φαγητό που δεν του αρέσει (πολλά ) τότε δε θα φάει γτ ξέρει το στήθος έχει γάλα

.εάν με ρωτούσες θα ξανά θήλαζα και θα ήμουν πιο ενήμερη στο πρώτο μου παιδάκι ωατε να είχα αποκλειστικό θηλασμό . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2024 at 12:04 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Η μαία μου θα είναι σίγουρα ΥΠΕΡ του θηλασμού! Δε νομίζω να έχω θέμα στο νοσοκομείο... Μόνο οι μέρες στο σπίτι με τον πατέρα μου ανησυχώ που ξεκίνησε ήδη την "επίθεση" για το ξένο!

Ενημέρωσε τον πατέρα σου , για το κόστος του ξένου γάλα .. συν ότι αν βγάλει κάποια αλλεργία το μωρό και θα πρέπει να πάρεις ειδικό.. 50€ κάθε δύο εβδομάδες δε νομίζω να σου περισσεύουν. Και αν σου περισσεύουν βάζε τα στην άκρη για τις σπουδές του παιδιού σου. 

Δικαίωμα να θηλάζει η όχι έχει αποκλειστικό ΜΟΝΟ Η ΜΑΝΑ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου!

@Kate1992 μου με το καλό κορίτσι μου! Περιμένουμε τα νέα απο τη χοριακή και το γιατρό! Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ ούτε σήμερα ωορρηξία....δεν θέλει δεν θέλει!!!! Σήμερα 29η μέρα κύκλου κ δεεεεεν 

Σας ανεβάζω μι φώτο με τα τεστακια να μου πείτε κ εσείς.... επίσης οι μετρήσεις δίπλα τι είναι;;; Τι δείχνουν κ πως λειτουργούν;;;

 

Screenshot_2024-04-30-15-41-01-100_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!!!!!! @Kate1992 πολλά πολλά συγχαρητήριααααααα.... μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαιιιιι.. @marinamanoulitsa περιμένουμε τεστάκι και σήμερα, αν και πιστεύω πως το σκαρώσατε το σποράκι αυτό το  μήνα, την βλέπω την γραμμούλα σου!!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ καλημέρα! Εκανα κ σήμερα ένα τεστ 5 η ώρα το πρωί καθώς δν μπορούσα ν κοιμηθώ όλο το βράδυ και μ ρθε εκείνη την ώρα για κατούρημα και λέω καντο! 😜 είναι λίγο σκοτεινή βέβαια! 

 

8D0F0A17-7B53-4DDF-B27B-3A2803B1DD81.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ καλημέρα! Εκανα κ σήμερα ένα τεστ 5 η ώρα το πρωί καθώς δν μπορούσα ν κοιμηθώ όλο το βράδυ και μ ρθε εκείνη την ώρα για κατούρημα και λέω καντο! 😜 είναι λίγο σκοτεινή βέβαια! 

 

8D0F0A17-7B53-4DDF-B27B-3A2803B1DD81.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου καλό μήνα!!! Σκουραινειιιιιιιιι😍😍😍😍🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ καλημέρα! Εκανα κ σήμερα ένα τεστ 5 η ώρα το πρωί καθώς δν μπορούσα ν κοιμηθώ όλο το βράδυ και μ ρθε εκείνη την ώρα για κατούρημα και λέω καντο! 😜 είναι λίγο σκοτεινή βέβαια! 

 

8D0F0A17-7B53-4DDF-B27B-3A2803B1DD81.jpeg

Δε νομίζω πως χρειάζεται άλλο τεστάκι κορίτσι μου! Άνοιξε μας το καινούριο θεματάκι του Μαίου και γράψε μας εκεί τ' αποτέλεσμα της χοριακής! Τρέχα σ' ένα μικροβιολογικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ καλημέρα! Εκανα κ σήμερα ένα τεστ 5 η ώρα το πρωί καθώς δν μπορούσα ν κοιμηθώ όλο το βράδυ και μ ρθε εκείνη την ώρα για κατούρημα και λέω καντο! 😜 είναι λίγο σκοτεινή βέβαια! 

 

8D0F0A17-7B53-4DDF-B27B-3A2803B1DD81.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου! Πιο σκούρο μου φαίνεται από χθες, αν είναι ανοιχτά σήμερα έφυγες για χοριακη!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσια μου εγώ ούτε σήμερα ωορρηξία....δεν θέλει δεν θέλει!!!! Σήμερα 29η μέρα κύκλου κ δεεεεεν 

Σας ανεβάζω μι φώτο με τα τεστακια να μου πείτε κ εσείς.... επίσης οι μετρήσεις δίπλα τι είναι;;; Τι δείχνουν κ πως λειτουργούν;;;

 

Screenshot_2024-04-30-15-41-01-100_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Καλημέρα κορίτσι!! Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου φαίνεται λιγότερο σκούρο το σημερινό σου σε σχέση με τα προηγούμενα 😕 βέβαια αυτό συμβαίνει με ΣΠΩ, όλα είναι πιθανά! Κι εμένα μου χει τύχει να χω αχνό και την επόμενη κιόλας μέρα νταν καρανταν κόκκινο! Και φαντάσου δεν έχω ΣΠΩ απλά πολυκυστικη μορφολογία!

Επίσης θα δε συμβούλευα να καταχωρείς τα τεστακια σου στο "others" γιατί οι μάρκες τεστ που συνεργάζεται η εφαρμογή έχουν συγκεκριμένο τρόπο μέτρησης - τα easy at home μετρούν ποιοτικά (δλδ την ένταση της γραμμής), ενώ τα premom ποσοτικά (δλδ απο την ένταση της γραμμής και καλά σου δείχνει πόσο ml LH ορμόνης έχεις στα ούρα. 

Τώρα για την ώρα μη σε πολύ απασχολούν οι μετρήσεις, μετά από 2-3 κύκλους θα χει νόημα αυτό για να βλέπεις την αυξομείωση της τιμής. Ελπίζω να σε βοήθησα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...