Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι; Έχω καιρό να μάθω νέα σου και επειδή είχαμε παρόμοια ιστορία σε είχα συχνά στο μυαλό μου. Πώς τα πάτε με το μωράκι σου; Πώς είσαι γενικά;

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. Σήμερα διαπίστωσα ότι η μικρή μου δεν θέλει καθόλου τους πουρεδες. Της τα πάτησα λοιπόν με το πιρούνι και τα έφαγε και τα λαχανικά και το φρουτο της που το είχε καταργήσει. Στο χεράκι της δεν ενδιαφερόταν να πιάσει τα κομμάτια που της έβαλα ταυτόχρονα στο δίσκο της. Για αρχή θα το πάω έτσι (σαν μικρά κομματάκια στην ουσία γίνονται), θα προσφέρω και κομμάτια μήπως ενδιαφερθεί και θα δείξει πως θα πάει. Σας ευχαριστω και πάλι, να χαίρεστε τα μικρουλια σας ♥️♥️

Το μωράκι είναι πολύ καλό κ συνεργάσιμο..κ ευτυχώς κοιμάται αρκετά..…είχαμε κάτι θέματα δεν πολύ ήθελε το γάλα αλλά με τις στέρεες το βρήκαμε άψογα…κ εγώ ισορρόπησα από τον 4ο κ μετά πια…σε έχω στο μυαλό μου και διαβάζω τα νέα σου..να περνατε τέλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki12 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ! Δεν κρατήθηκα σήμερα κ έκανα ένα τεστ … 25η ημέρα , κ 8η μετά την ωορρηξία όπως μετράω (αν δεν κάνω λάθος) ..

βλεπετε κάτι;; Θέλω μόνο εγώ να δω μάλλον …

IMG_7120.jpeg

Γεια σου κοπέλα μου...δεν μπορώ να καταλάβω από τοσοοο μακριά..ειδικά αν είναι αχνή η γραμμουλα...κάνε ζουμ και ξαναβγαλε μας μία σε παρακαλώ!!!!είσαι νωρίς και εσύ...μια ημέρα διάφορα έχουμε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Να πω κι εγώ ότι σήμερα είμαι 12η ΜΤΩ που συνήθως μου έρχεται, αλλά μέχρι στιγμής άφαντη...

Πήγα για εξετάσεις αίματος το πρωί, μου είχε βάλει η ενδοκρινολόγος να δούμε TSH, T4, χοληστερίνη (αυτά στα πλαίσια του γενικού ελεγχου καθώς έχω Χασιμότο και κληρονιμικά υψηλή χολιστερίνη) + καμπύλη ζαχάρου και αντίσταση στην ινσουλίνη που της ζήτησα εγώ.Σκέφτηκα να κάνω και τη χοριακή, αλλά είπα να κρατηθώ γιατί δε ξέρω, ίσως είμαι χαζή, αλλά δε το πιστεύω, σκέφτομαι ότι την καθυστερεί το συμπλώρωμα προγεστερόνης 😅 Τέλον πάντων, αν και αύριο δεν, θα κάνω τεστ, όπως είχα κάνει και τον περασμένο μήνα 13η ΜΤΩ 🤞

Εύχομαι αύριο να ξεκινήσει ο μήνας σου με ένα θετικό αποτέλεσμα ❤️🙏🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

image.thumb.jpg.0c29e13cd500dbf3375ec2d813335f8a.jpgΚοριτσιιιιια είναι σε σοοοοοοοκ!!!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω!!!!! Εκανα τώρα ένα έτσι απλα  γ ν πω πτι εκανα ! Και το βλέπω και έπαθα σοκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

image.thumb.jpg.0c29e13cd500dbf3375ec2d813335f8a.jpgΚοριτσιιιιια είναι σε σοοοοοοοκ!!!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω!!!!! Εκανα τώρα ένα έτσι απλα  γ ν πω πτι εκανα ! Και το βλέπω και έπαθα σοκ 

Θετικοτατοοοο❤️❤️❤️❤️❤️❤️συγαχρητηριαααα κοριτσάκι μουυυ🥳🥳🥳🥳🥳🥳 πρωί πρωί για χοριακη και τηλ τον γιατρό 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

image.thumb.jpg.0c29e13cd500dbf3375ec2d813335f8a.jpgΚοριτσιιιιια είναι σε σοοοοοοοκ!!!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω!!!!! Εκανα τώρα ένα έτσι απλα  γ ν πω πτι εκανα ! Και το βλέπω και έπαθα σοκ 

Εσυυυυυυ εσυυυυυυ

@Παρασκευαιδου ζαιρα μου γλυκιαααα δες εδωωωω!!  Θα τρελλαθωωωω @marinamanoulitsaμου συγχαρητήρια και σε σένα θα με τρελλανετε αποψεεεε τι χαρά είναι αυτή που πήρα!!!!! Κορίτσια μου υπέροχα κορίτσια μου γλυκαααααααααααααααα ΤΣΙΡΙΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ  

ΚΑΙ ΑΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΧΟΡΟΊ 🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .....

Φαίνονται σούπερ για 7η  ημέρα μετα την ωορρηξία πιστεύω 🥰🥰🥰

IMG_20240430_112449.jpg

Κοριτσάκι μου κάτι βλεπωωωω και εγωωωω🥰🥰🥰🥰 αχχχ εύχομαι οι γραμμουλα αυτές να σκουρινουν όσο δεν παειιιι🙏🙏🙏🙏 να ήρθε το σπορακι και να φωλιάσει κορίτσι μου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

image.thumb.jpg.0c29e13cd500dbf3375ec2d813335f8a.jpgΚοριτσιιιιια είναι σε σοοοοοοοκ!!!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω!!!!! Εκανα τώρα ένα έτσι απλα  γ ν πω πτι εκανα ! Και το βλέπω και έπαθα σοκ 

Εγώ σε είδα ... Στο ΧΑ πει ... 🥰 Δε με εκπλήσσει ψαψψα.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου γλυκό . Μπήκα στα γρήγορα γτ κάποια μου το σφύριξε 😂😂 

Με το καλό το αιγόκερακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Και λογικα εισαι η επόμενη @Girly!! 

Αντε ρε κοριτσια! Ο απριλιος πηγε χαλαρα αλλα βλεπω ο Μαιος να παιρνει φωτιά!

Ασεεεεε έχω τρελλαθειιιιι η ζαιρα είπε και ελαλησε!!!! Μετά ξέρετε θα την κάνουμε προτομή και επίτιμο μέλος!!!! 

Παναγία μου όλα καλά να πάνε. Όλα για καλό. 

@Kate1992 και @marinamanoulitsa τι μου κάνατε βραδιάτικα. Εύχομαι να σας το ανταποδώσω σύντομα 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η επόμενη εγκυμονούσα μας θα είναι η @Girlyμας🙏🙏🙏🙏 

@Παρασκευαιδου τι γινετε κορίτσι μου;;;;; Είσαι η καλύτερη ζαιρααααααα❤️❤️❤️❤️ εμένα με βλεπεις ξανά στη γυάλα σου ;;; Λέω να επίσπευσω την σπερματεγχυνση πιέζοντας τον γιατρό να την κάνω αυτόν τον μηνα ! Θα μου δώσει λες το οκ ;;;; Για δες την γυάλα σου σε παρακαλω🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

image.thumb.jpg.0c29e13cd500dbf3375ec2d813335f8a.jpgΚοριτσιιιιια είναι σε σοοοοοοοκ!!!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω!!!!! Εκανα τώρα ένα έτσι απλα  γ ν πω πτι εκανα ! Και το βλέπω και έπαθα σοκ 

Κορίτσι μου συγχαρητήριαααααααα!!!!!! Τι όμορφη γραμμούλα ειναι αυτή;!;!;;;; Με το καλοοοοοοο!!!! Βουρ για χοριακη πρωί πρωί!!!! Εγώ θα έλεγα να ανοίξεις εσυ το θέμα!!❤️❤️🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Η επόμενη εγκυμονούσα μας θα είναι η @Girlyμας🙏🙏🙏🙏 

@Παρασκευαιδου τι γινετε κορίτσι μου;;;;; Είσαι η καλύτερη ζαιρααααααα❤️❤️❤️❤️ εμένα με βλεπεις ξανά στη γυάλα σου ;;; Λέω να επίσπευσω την σπερματεγχυνση πιέζοντας τον γιατρό να την κάνω αυτόν τον μηνα ! Θα μου δώσει λες το οκ ;;;; Για δες την γυάλα σου σε παρακαλω🙏

Θα κάνεις το. Άλλο μήνα εσύ.  Και θα μείνεις κατευθείαν. Αλλά θέλω τον άλλο μήνα πλιζ. Άσε αυτό το μήνα . Εντάξει κοριτσάκι μου η γυάλα λέει τον άλλο μήνα 

Έχω πει την γκερλι τον Ιούνιο θα σε δω και θα σαι έγκυος. Οπότε είναι έγκυος η γκερλι τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα κάνεις το. Άλλο μήνα εσύ.  Και θα μείνεις κατευθείαν. Αλλά θέλω τον άλλο μήνα πλιζ. Άσε αυτό το μήνα . Εντάξει κοριτσάκι μου η γυάλα λέει τον άλλο μήνα 

Αχχχ τον επόμενο μηνα θα λείπει ο σύντροφος🥲 αλλά αν το λέει η γυάλα εντάξει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

image.thumb.jpg.0c29e13cd500dbf3375ec2d813335f8a.jpgΚοριτσιιιιια είναι σε σοοοοοοοκ!!!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω!!!!! Εκανα τώρα ένα έτσι απλα  γ ν πω πτι εκανα ! Και το βλέπω και έπαθα σοκ 

Wow τελειααα 🩷🩷🩷🩷🩷🩷 ωραία μπαίνει η πρωτομαγιά για όλες μας!!!ελπίζω ο Μάιος να είναι ο τυχερός μας μήνας!!!!με το καλοοοοο 

@Girly ευχαριστώ.....πάμε πάμε να το κάψουμε!!!! περιμένουμε το θετικό σου τεστακι σε λίγες ημέρες 🙏🙏🙏🥰🥰🥰🥰🥰 και να Πανε κυρίως ΟΛΑ ΚΑΛΑ για όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

image.thumb.jpg.0c29e13cd500dbf3375ec2d813335f8a.jpgΚοριτσιιιιια είναι σε σοοοοοοοκ!!!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω!!!!! Εκανα τώρα ένα έτσι απλα  γ ν πω πτι εκανα ! Και το βλέπω και έπαθα σοκ 

έλα τρέλανε μας λίγο πριν βγει ο Απρίλης!!! περιμένουμε τη χοριακή σου αύριο πρωί πρωι!! άνοιξε εσύ το θεματάκι του Μαίου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

image.thumb.jpg.0c29e13cd500dbf3375ec2d813335f8a.jpgΚοριτσιιιιια είναι σε σοοοοοοοκ!!!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω!!!!! Εκανα τώρα ένα έτσι απλα  γ ν πω πτι εκανα ! Και το βλέπω και έπαθα σοκ 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!!❤️ Με το καλό με μια τελειομηνη  εγκυμοσύνη κοπέλα μου :)

πρωί πρωί για χοριακη, περιμένουμε νέα σουυυυυυ😘

@Παρασκευαιδου μήπως ν ανοίξουμε κανα μαγαζακι; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Kate1992 ξεκαθαρα θετικο!!! Συγχαρητήρια! Μετα απο τοσα χρονια προσπαθειων ηρθε κ η δικη σ ωρα! Μπραβο κορίτσι μου! Ολα καλα να σ πανε!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ!!!! Τον Αύγουστο κλείναμε 3χρονια προσπαθειών! Ήρθε η στιγμή μας και εμάς!!!! ❤️🙏🤰🧿 μακάρι ν πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Εσυυυυυυ εσυυυυυυ

@Παρασκευαιδου ζαιρα μου γλυκιαααα δες εδωωωω!!  Θα τρελλαθωωωω @marinamanoulitsaμου συγχαρητήρια και σε σένα θα με τρελλανετε αποψεεεε τι χαρά είναι αυτή που πήρα!!!!! Κορίτσια μου υπέροχα κορίτσια μου γλυκαααααααααααααααα ΤΣΙΡΙΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ  

ΚΑΙ ΑΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΧΟΡΟΊ 🎉🎉🎉

@Girly μουυυυυυυ ετοιμασουυυυ!!!! Το καλοκαίρι θ μαστε στα πανηγυρια με κοιλιές 🤰🤰🤰 και αυτή τη φορά όχι μπυροκοιλιες !!!! Σ ευχαριστώ πολύ αγάπη μ που είσαι διπλα μ όλο αυτόν τον καιρό!!!! ❤️❤️❤️

@Παρασκευαιδου ζαιρα μουυυυυυυ ζαιρα μουυυυυυ αγαπημένο μου πλασμα τι να πω γ σένα! Ότι μ έκανες το μεγαλύτερο δωρο;;; Τι να πω για σένα!!!! 
οτι έπεσες ακριβώς μέσα; Ότι θ πρέπει ν ανοίξεις γραφείο προβλέψεων τι!!!! 
στειλε προσωπικό μνμ τη διεύθυνση σ στη Γερμανία ν σ στείλω δωρο!!!! Εκτός κ αν έρθεις Ελλάδα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Θετικοτατοοοο❤️❤️❤️❤️❤️❤️συγαχρητηριαααα κοριτσάκι μουυυ🥳🥳🥳🥳🥳🥳 πρωί πρωί για χοριακη και τηλ τον γιατρό 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

@Mpourmpouloμπουρμπουλακι μου είσαι κ εσυ πολύ πολύ κοντά!!! Να σαι σίγουρη !!!εξαλλου τα χούμε πει εμείς!!! Εγώ εσυ και η @Girly θα είμαστε μαζί εγκυουλες !!!! ❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰🧿🧿🧿🙏🙏🙏

πάνε στο γιατρό ν δεις τι θ σ πει και να κανείς όποτε νιώθεις εσυ έτοιμη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!!❤️ Με το καλό με μια τελειομηνη  εγκυμοσύνη κοπέλα μου :)

πρωί πρωί για χοριακη, περιμένουμε νέα σουυυυυυ😘

@Παρασκευαιδου μήπως ν ανοίξουμε κανα μαγαζακι; 😂

Σ ευχαριστώ πολύ πολυυυυυ!!!! Ναι αύριο το πρωί θ πάω και θ μιλήσω κ μ το γιατρό γιατί έχω κατι καφέ από σήμερα! 🙏🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

έλα τρέλανε μας λίγο πριν βγει ο Απρίλης!!! περιμένουμε τη χοριακή σου αύριο πρωί πρωι!! άνοιξε εσύ το θεματάκι του Μαίου!! 

Κορίτσι μ σ ευαχριστωωωωω!!!! Εσω έχω τρελαθεί εγώ!!! Δν μπορώ ν το πιστέψω με τίποτα! Χαζεύω το τεστ μη τυχόν φύγει η γραμμή και πάει πουθενά!!! 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Wow τελειααα 🩷🩷🩷🩷🩷🩷 ωραία μπαίνει η πρωτομαγιά για όλες μας!!!ελπίζω ο Μάιος να είναι ο τυχερός μας μήνας!!!!με το καλοοοοο 

@Girly ευχαριστώ.....πάμε πάμε να το κάψουμε!!!! περιμένουμε το θετικό σου τεστακι σε λίγες ημέρες 🙏🙏🙏🥰🥰🥰🥰🥰 και να Πανε κυρίως ΟΛΑ ΚΑΛΑ για όλες !!!

@marinamanoulitsa μαρινακι μουυυυυ ❤️❤️❤️ μαζί ειμαστεεεε!!!! 
τωρα περιμένουμε την @Θέτις Κ. να μας πει τ ευχάριστα και την @Girly γ ν γίνει χαμουλης !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...