Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

34. Όχι δεν έχω κάποιο θέμα όλα είναι καλά. 

Θα τα συνεχίσω εννοείται. Τον προηγούμενο μήνα είχα μια μέρα θετικό αλλά ανέβαινε σχετικά σταδιακά κ αντίστοιχα κατέβηκε. Αυτό το μήνα είναι στα ίδια επίπεδα σχεδόν κάθε μέρα. Να έγινε κ να μην την πρόλαβα; Ξεκίνησε να ανεβαίνει κ έμεινε στάσιμη. Να εγινε τόσο απότομα η αύξηση σε μέρα που έκανα μόνο ένα;; Δύσκολο το θεωρώ. Απλά μου κάνουν εντύπωση τα πονάκια που έχω σήμερα δεξιά σαν ωορρηξίας είναι. 

IMG_6255.png

συνεχίσετε τα γιατί σήμερα δείχνει πιο σκούρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κάνεις την ίδια ώρα τα τεστακια σου ; μπορεί αυτός ο κύκλος να είναι λίγο μεγαλύτερος...μη τα σταματήσεις

Και γω σε ένα κύκλο διάβασα λάθος τα τεστακια και 22η μέρα τα είχα σταματήσει ενώ ωορρηξία θα έγινε μετά,  είχα και γω τα πονακια αυτά... όπως λαό σε αυτόν τον κύκλο τα είχα...τώρα να δούμε σε αυτόν τον κύκλο πως θα πάνε 🤞

Πάνω κάτω ναι. Έκανα πριν λίγο άλλο ένα στα ίδια πάλι. Εν τω μεταξύ έχω ένα τελευταίο αν δεν προλάβουν να έρθουν Δευτέρα δε θα κάνω.. Εσυ είχες νωρίτερα τα πονάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! 

Σας διαβάζω αλλά δε προλάβω να γράφω και πολύ λόγω των επισκέψεων και που είμαστε κάθε μέρα στη γύρα 😬

Που λέτε είμαι 2η ΜΤΩ σήμερα, κι ενώ είχαμε επαφές Τρίτη (πρόκληση με οβιτρελ), Τετάρτη (θετικό τεστ ωορρηξίας) και Πέμπτη (μέρα ωορρηξίας), χθες που ήταν 1η ΜΤΩ δε καταφέραμε. Ελπίζω οι 3 επαφές να ήταν αρκετές.

Σήμερα παρατηρώ τεράστια αύξηση των εκκρίσεων σαν κρεμα λοσιόν... (σόρρυ για την περιγραφή!). Πάντα έχω τέτοια μετά την ωορρηξία αλλά πραγματικά είναι πολύ περισσότερα από άλλες φορες και μου κάνει εντύπωση..! Επίσης χθες και σήμερα νιώθω έντονη κούραση με αποκορύφωμα σήμερα που χασμουριεμαι μονίμως απ' το πρωί και μόλις γυρίσαμε απ' τη βόλτα κοιμήθηκα 2 ώρες! 😅 Μιλάμε για τρομερή εξάντληση! Α! Και νιώθω το σώμα μου να βράζει επίσης 🥵

Εννοείται πως είναι ακραία νωρίς για συμπεράσματα και τέτοια -μηπως είναι λόγω των ορμονών που πήρα για την πρόκληση; Από σήμερα θα ξεκινήσω και την προγεστερόνη που μάλλον θα μου φέρει ακόμα πιο πολύ υπνηλία 🥴

Μακάρι να ρθει το σπορακι ξανά κορίτσι μου ❤️ 

Να σε ρωτήσω για την προγεστερονη , για ποιο λόγο πρέπει να πάρεις; 

Αναρωτιέμαι γιατί και μένα στην εγκυμοσυνη ξεκίνησε σε πολύ χαμηλά επίπεδα,  σκέφτομαι μήπως πρέπει να τη τσεκάρω με κάποιο τρόπο τώρα που προσπαθούμε ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πάνω κάτω ναι. Έκανα πριν λίγο άλλο ένα στα ίδια πάλι. Εν τω μεταξύ έχω ένα τελευταίο αν δεν προλάβουν να έρθουν Δευτέρα δε θα κάνω.. Εσυ είχες νωρίτερα τα πονάκια;

Εγώ προσπαθούσα να τα κάνω εκεί γύρω στη 1 και μισή με το 2ο κατουρημα μου, και όταν αυξανόταν η ορμόνη έκανα και ένα 2ο τεστακι το απόγευμα,  μετά έπινα φουλ νερά χαχα

Όσον αφορά τα πονακια θα σου πω για τον κύκλο αυτόν που ξέρω σίγουρα...τα τεστακια μου ήταν θετικα 1 και 2 Απριλίου αλλά όπως μου ήρθε η περιοδος αν πάω πίσω 14 μέρες ήταν 31 Μαρτίου...εγώ έχω σημειώσει πονακια από τις 31 Μαρτίου μέχρι τις 3 Απριλίου αλλά μετά έχω σημειώσει ξανά μέχρι την περίοδο γενικά τσιμπηματακια και διάφορα που έβλεπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Θα συνεχίσω κ τεστακια κ επαφές!!! Δεν πειράζει θεωρώ πως από τις προηγούμενες μέρες είσαι καλυμμένη!! Σίγουρα σ επηρέασαν τα φάρμακα. Ίσως κ η οβιτρελ. Εύχομαι σε 2 βδομαδες να έχουμε θετικό τεστακιιιιιι!!!🤞🏻🤞🏻🤞🏻🌈🌈

Ναι κι εγώ πιστεύω είναι μάλλον απ' τα φάρμακα, είναι όλες οι ορμόνες σε έξαρση 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Μακάρι να ρθει το σπορακι ξανά κορίτσι μου ❤️ 

Να σε ρωτήσω για την προγεστερονη , για ποιο λόγο πρέπει να πάρεις; 

Αναρωτιέμαι γιατί και μένα στην εγκυμοσυνη ξεκίνησε σε πολύ χαμηλά επίπεδα,  σκέφτομαι μήπως πρέπει να τη τσεκάρω με κάποιο τρόπο τώρα που προσπαθούμε ξανά 

Ευχαριστώ κορίτσι 🙏

Μου έδωσε προγεστερόνη κυρίως στα πλαίσια του πρωτόκολλου αλλά και για να ενισχύσουμε το ενδομήτριο και γενικά τη μήτρα στην προετοιμασία για μια πιθανή εγκυμοσύνη. Εγώ είχα κάνει σ έναν κύκλο (του Οκτωβρίου αν θυμάμαι καλά) αιματολογικές για να δούμε την προγεστερόνη 7η ΜΤΩ και ήταν 14.95 το οποίο μου είναι η γυναικολόγος τότε ότι είναι αρκετό για να επιβεβαιώσει ότι έγινε ωορρηξία αλλά και για να συντηρηθεί μια επικείμενη εγκυμοσύνη. Μπορείς να το συζητήσεις με το γιατρό σου και να κάνεις ένα τσεκ.

Τώρα επειδή είχα μικρή ωχρινικη φάση (9-11 μέρες) καταλάβαμε ότι μάλλον δεν παχαινε αρκετά το ενδομήτριο, το οποίο και το διαπιστώσαμε σ έναν έλεγχο το Γενάρη που 12η μέρα ήταν μόλις 3χιλ! Σ αυτόν τον κύκλο βέβαια 14η μέρα ήταν 9.8 που μου είπε είναι πολύ καλά!

Οπότε η προγεστερόνη είναι ναι μεν στα πλαίσια του πρωτόκολλου της πρόκλησης αλλά και για προληπτικούς λόγω μιας και έχω ιστορικό 2 αποβολών πλέον και μικρή ωχρινικη φάση στο παρελθόν. Πλέον με τη λήψη μυο-ινοσιτολης έστρωσε αυτό και μου έρχεται περίοδος στις 12 μέρες ΜΤΩ.

Συζήτησε το με το γιατρό σου αλλά συνήθως το ποιο τρανταχτό σύμπτωμα χαμηλής προγεστερόνης είναι οτι σου έρχεται περίοδος από 11 ή και λιγότερες μέρες ΜΤΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι 🙏

Μου έδωσε προγεστερόνη κυρίως στα πλαίσια του πρωτόκολλου αλλά και για να ενισχύσουμε το ενδομήτριο και γενικά τη μήτρα στην προετοιμασία για μια πιθανή εγκυμοσύνη. Εγώ είχα κάνει σ έναν κύκλο (του Οκτωβρίου αν θυμάμαι καλά) αιματολογικές για να δούμε την προγεστερόνη 7η ΜΤΩ και ήταν 14.95 το οποίο μου είναι η γυναικολόγος τότε ότι είναι αρκετό για να επιβεβαιώσει ότι έγινε ωορρηξία αλλά και για να συντηρηθεί μια επικείμενη εγκυμοσύνη. Μπορείς να το συζητήσεις με το γιατρό σου και να κάνεις ένα τσεκ.

Τώρα επειδή είχα μικρή ωχρινικη φάση (9-11 μέρες) καταλάβαμε ότι μάλλον δεν παχαινε αρκετά το ενδομήτριο, το οποίο και το διαπιστώσαμε σ έναν έλεγχο το Γενάρη που 12η μέρα ήταν μόλις 3χιλ! Σ αυτόν τον κύκλο βέβαια 14η μέρα ήταν 9.8 που μου είπε είναι πολύ καλά!

Οπότε η προγεστερόνη είναι ναι μεν στα πλαίσια του πρωτόκολλου της πρόκλησης αλλά και για προληπτικούς λόγω μιας και έχω ιστορικό 2 αποβολών πλέον και μικρή ωχρινικη φάση στο παρελθόν. Πλέον με τη λήψη μυο-ινοσιτολης έστρωσε αυτό και μου έρχεται περίοδος στις 12 μέρες ΜΤΩ.

Συζήτησε το με το γιατρό σου αλλά συνήθως το ποιο τρανταχτό σύμπτωμα χαμηλής προγεστερόνης είναι οτι σου έρχεται περίοδος από 11 ή και λιγότερες μέρες ΜΤΩ.

Εμένα π μ έρχεται πάνω από 14 μέρες ΜΤΩ; Στον προηγούμενο κύκλο πήγα  2 μέρες πριν την περίοδο κ μ είπε ο γιατρός πως θ αργήσω ν δω περίοδο αν έρθει γτ το ενδομήτριο είναι παχύ ακόμα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....είμαι λίγο αγχωμενη και στεναχωρημένη! 

Λοιπόν είπαμε με την γιατρό να παρακολουθήσουμε την ωορρηξία με υπέρηχο πρώτη φορά... Δεν έχω σταθερό κύκλο! Έχω ΣΠΩ , πήγα λοιπόν 14 ημέρα δεν είδαμε τίποτα....πήγα 18 μέρα πάλι δεν είδαμε τίποτα ενώ το προηγούμενο βράδυ είχα βγάλει κάτι υγρά κ όταν της το είπα μου λέει μάλλον κάτι θα δούμε!! Αλλά τίποτα απολύτως! 

Μου λέει θα έρθεις κ την άλλη εβδομάδα και αν δεν δούμε τίποτα θα το σταματήσουμε ξ πάμε για τον επόμενο κύκλο!!! Τι να πω τώρα;; Λογικά δεν θα πρέπει να την παρακολουθήσουμε κι άλλο; Να μην κάνω καθόλου ωορρηξία;; Δεν ξέρω τι γίνεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....είμαι λίγο αγχωμενη και στεναχωρημένη! 

Λοιπόν είπαμε με την γιατρό να παρακολουθήσουμε την ωορρηξία με υπέρηχο πρώτη φορά... Δεν έχω σταθερό κύκλο! Έχω ΣΠΩ , πήγα λοιπόν 14 ημέρα δεν είδαμε τίποτα....πήγα 18 μέρα πάλι δεν είδαμε τίποτα ενώ το προηγούμενο βράδυ είχα βγάλει κάτι υγρά κ όταν της το είπα μου λέει μάλλον κάτι θα δούμε!! Αλλά τίποτα απολύτως! 

Μου λέει θα έρθεις κ την άλλη εβδομάδα και αν δεν δούμε τίποτα θα το σταματήσουμε ξ πάμε για τον επόμενο κύκλο!!! Τι να πω τώρα;; Λογικά δεν θα πρέπει να την παρακολουθήσουμε κι άλλο; Να μην κάνω καθόλου ωορρηξία;; Δεν ξέρω τι γίνεται!! 

Κορίτσι μου δεν έτυχε να κάνω παρακολούθηση σε γιατρο αλλά αφού βλέπει η γιατρος ότι είσαι μακριά ακόμη από την ωορρηξία εγώ θα σου ελεγα να παρεις τεστακια ωορρηξιας κ να κανεις! Κ αν βρεις θετικό να της τηλεφωνησεις να το επιβεβαιώσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....είμαι λίγο αγχωμενη και στεναχωρημένη! 

Λοιπόν είπαμε με την γιατρό να παρακολουθήσουμε την ωορρηξία με υπέρηχο πρώτη φορά... Δεν έχω σταθερό κύκλο! Έχω ΣΠΩ , πήγα λοιπόν 14 ημέρα δεν είδαμε τίποτα....πήγα 18 μέρα πάλι δεν είδαμε τίποτα ενώ το προηγούμενο βράδυ είχα βγάλει κάτι υγρά κ όταν της το είπα μου λέει μάλλον κάτι θα δούμε!! Αλλά τίποτα απολύτως! 

Μου λέει θα έρθεις κ την άλλη εβδομάδα και αν δεν δούμε τίποτα θα το σταματήσουμε ξ πάμε για τον επόμενο κύκλο!!! Τι να πω τώρα;; Λογικά δεν θα πρέπει να την παρακολουθήσουμε κι άλλο; Να μην κάνω καθόλου ωορρηξία;; Δεν ξέρω τι γίνεται!! 

Καλημέρα κορίτσια 

κοιτα από την στιγμή που έχεις Πολυκυστηκες είναι λογικό καποιες φορές να μην κάνεις ωορρηξία 14 ημέρα ή 18 αλλά να κάνεις πολύ πιο μετά.. τι κύκλο έχεις ;

δεν έχω κάνει παρακολουθήσει ωορρηξιας με γιατρό όποτε δεν ξέρω να σου πω, μόνο τεστ χρησιμοποιώ 

εγω με Πολυκυστηκες εμεινα εγκυος 24 ημέρα του κύκλου 😊 πριν καιρό έγραφα στα κορίτσια πως πίστευα αν δεν κανείς ωορρηξία έστω μέχρι 20-21 ημέρα του κύκλου πάει χαμένος ο κύκλος (τα κορίτσια μου έλεγαν πως κάνω λαθος 😅)  και μετά από λίγο καιρο με διέψευσα 😂

Εγω καταλαβα από τα τεστ οταν έχω υγρά δεν έχω ωορρηξία.. την μέρα που έχω θετικό τεστ παίζει να μην έχω καθόλου υγρά 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου δεν έτυχε να κάνω παρακολούθηση σε γιατρο αλλά αφού βλέπει η γιατρος ότι είσαι μακριά ακόμη από την ωορρηξία εγώ θα σου ελεγα να παρεις τεστακια ωορρηξιας κ να κανεις! Κ αν βρεις θετικό να της τηλεφωνησεις να το επιβεβαιώσεις 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την ιδέα σου....μόλις μπήκα κ τα παρήγγειλα 🫶🏼🫶🏼  πρώτη φορά θα τα χρησιμοποιήσω...θα σας ζαλίσω λίγο στις ερωτήσεις 🙏🏼🤣🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

κοιτα από την στιγμή που έχεις Πολυκυστηκες είναι λογικό καποιες φορές να μην κάνεις ωορρηξία 14 ημέρα ή 18 αλλά να κάνεις πολύ πιο μετά.. τι κύκλο έχεις ;

δεν έχω κάνει παρακολουθήσει ωορρηξιας με γιατρό όποτε δεν ξέρω να σου πω, μόνο τεστ χρησιμοποιώ 

εγω με Πολυκυστηκες εμεινα εγκυος 24 ημέρα του κύκλου 😊 πριν καιρό έγραφα στα κορίτσια πως πίστευα αν δεν κανείς ωορρηξία έστω μέχρι 20-21 ημέρα του κύκλου πάει χαμένος ο κύκλος (τα κορίτσια μου έλεγαν πως κάνω λαθος 😅)  και μετά από λίγο καιρο με διέψευσα 😂

Εγω καταλαβα από τα τεστ οταν έχω υγρά δεν έχω ωορρηξία.. την μέρα που έχω θετικό τεστ παίζει να μην έχω καθόλου υγρά 🤷‍♀️

Αααα άρα κ τα υγρά διαφέρουν άλλες μπορεί να έχουν κ άλλες όχι!!! Μάλιστα 

Κύκλο δεν έχω σταθερό καθόλου εδώ φτάσει μέχρι κ 70+ 

Φυσικά πήγα τότε κ μου έδωσε χάπι να έρθει 

Παρήγγειλα τα τέστ και θα κάνω μόνη μου αν είναι να δώ και δω όντως ωορρηξία θα πάρω τηλ την γιατρό όπως είπε κ τι κορίτσι πιο πάνω!!! 

Βέβαια παίζει ρόλο κ η ποιότητα αλλά να μου πεις κάτσε να γίνει πρώτα κ μετά βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντωσ Κ εγώ συνεχίζω τεστ, χθες 15η ημερα ήταν 0.2 σύμφωνα με την εφαρμογή ποσό γρήγορα λέτε ότι αυξάνεται;; Σήμερα δυστυχώς είμαι εκτός σπιτιού πάλι όποτε αύριο μεσημέρι το νωρίτερο για επαφή.. χθες επίσης δεν μας βγήκε κ στεναχωρέθηκα επειδή θα χάναμε κ την σημερινή μέρα… ίσως τα τεστακια όντως βοηθανε να μάθεις ποτε κανεις ωορρηξία γιατί όλες νομίζουμε ότι κάνουμε 14η κ μάλλον είναι ψέμα …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την ιδέα σου....μόλις μπήκα κ τα παρήγγειλα 🫶🏼🫶🏼  πρώτη φορά θα τα χρησιμοποιήσω...θα σας ζαλίσω λίγο στις ερωτήσεις 🙏🏼🤣🙏🏼

Επειδή το εκανε μια γνωστή μου αυτό για αυτό στο λεω. Η γιατρος της το πρότεινε για να μην την πάει συνέχεια ιατρείο γιατί κ η γιατρος κατάλαβε ότι κάνει αργά ωορρηξία. Τελικά έκανε κάπου 22-23η μέρα κ το επιβεβαίωσε με υπέρηχο, έδειξε θετικό το τεστ κ πήγε γιατρο για να το επιβεβαιώσουν κ τους είπε μετά πως να έχουν επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια που ήδη ειανι εγκυουλες ή κορίτσια που ειχαν εγκυμοσύνη αν μπορούν να με κατατοπίσουν! ήθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για β επιπέδου στις 20εβ. Είναι τόσο χαλια το μήκος του;; Αρχισα να αγχώνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Παντωσ Κ εγώ συνεχίζω τεστ, χθες 15η ημερα ήταν 0.2 σύμφωνα με την εφαρμογή ποσό γρήγορα λέτε ότι αυξάνεται;; Σήμερα δυστυχώς είμαι εκτός σπιτιού πάλι όποτε αύριο μεσημέρι το νωρίτερο για επαφή.. χθες επίσης δεν μας βγήκε κ στεναχωρέθηκα επειδή θα χάναμε κ την σημερινή μέρα… ίσως τα τεστακια όντως βοηθανε να μάθεις ποτε κανεις ωορρηξία γιατί όλες νομίζουμε ότι κάνουμε 14η κ μάλλον είναι ψέμα …

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου. Σας διαβάζω καθημερινά αλλά επειδή ήρθα Αθήνα απο την Παρασκευή και κουράστηκα 2 μέρες δεν έχω γράψει!

Κορίτσι μου το 14η μέρα είναι μέσος όρος. Εξαρτάται απο τον κύκλο και απο άλλους παράγοντες! Εγώ για παράδειγμα έκανα 12-13η μέρα κι έπιασα το μωράκι μου. Αλλά έχω σταθερό κύκλο 27 μερών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια που ήδη ειανι εγκυουλες ή κορίτσια που ειχαν εγκυμοσύνη αν μπορούν να με κατατοπίσουν! ήθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για β επιπέδου στις 20εβ. Είναι τόσο χαλια το μήκος του;; Αρχισα να αγχώνομαι 

Εμένα ήταν 35χιλ. και μου είπε ότι είναι μια χαρά! Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα ήταν 35χιλ. και μου είπε ότι είναι μια χαρά! Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε!

Διάβασα παντού ότι ο μέσος όρος είναι 35, κοίταξα κ στο ριπορτ της προηγούμενης εγκυμοσύνης κ ήταν 37.5mm κ στην β επιπέδου πήγε 30mm! Ελπίζω να μεινει στεθερος στις 16εβ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Διάβασα παντού ότι ο μέσος όρος είναι 35, κοίταξα κ στο ριπορτ της προηγούμενης εγκυμοσύνης κ ήταν 37.5mm κ στην β επιπέδου πήγε 30mm! Ελπίζω να μεινει στεθερος στις 16εβ

Την Τρίτη το βράδυ που έχω τη Β' επιπέδου, θα σου πω πόσο έχει πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Την Τρίτη το βράδυ που έχω τη Β' επιπέδου, θα σου πω πόσο έχει πάει!

Ναι ναι να μου πεις σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Στην β επιπέδου εμένα μ είχε κάνει κολπικά γιατί μ είπε έτσι είναι πιο ακριβής μέτρηση  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Παντωσ Κ εγώ συνεχίζω τεστ, χθες 15η ημερα ήταν 0.2 σύμφωνα με την εφαρμογή ποσό γρήγορα λέτε ότι αυξάνεται;; Σήμερα δυστυχώς είμαι εκτός σπιτιού πάλι όποτε αύριο μεσημέρι το νωρίτερο για επαφή.. χθες επίσης δεν μας βγήκε κ στεναχωρέθηκα επειδή θα χάναμε κ την σημερινή μέρα… ίσως τα τεστακια όντως βοηθανε να μάθεις ποτε κανεις ωορρηξία γιατί όλες νομίζουμε ότι κάνουμε 14η κ μάλλον είναι ψέμα …

Εγώ 17η μέρα σήμερα κ ξεκίνησε να ανεβαίνει 0.28 βάσει της εφαρμογής κ εχθές ήταν στο 0.2.. Όποτε σε κανα δυο μέρες στην καλυτερη θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια που ήδη ειανι εγκυουλες ή κορίτσια που ειχαν εγκυμοσύνη αν μπορούν να με κατατοπίσουν! ήθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για β επιπέδου στις 20εβ. Είναι τόσο χαλια το μήκος του;; Αρχισα να αγχώνομαι 

Καλημέρα σε όλες!! 
Κοριτσι μου εμένα ήταν 3.1 και είχα αγχωθεί. Οι γιατροί όμως, όχι. Τελικά ο δεύτερος γυναικολόγος με τον οποίο και γέννησα, μου το μέτρησε 3.7, ενώ στην αυχενική 3.1 🤷🏻‍♀️ Πάντως, ακόμη κ στο 3.1 μου είπαν πως είναι μια χαρά και ότι σημασία έχει να μην μειώνεται γρήγορα. Στην β επιπέδου παρέμεινε 3.1… από 2.5 κ κάτω τους προβληματίζει. Απόδειξη ότι γέννησα με πρόκληση και ήταν τόσο κλειστός που κατέληξα σε καισαρική 😂🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια που ήδη ειανι εγκυουλες ή κορίτσια που ειχαν εγκυμοσύνη αν μπορούν να με κατατοπίσουν! ήθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για β επιπέδου στις 20εβ. Είναι τόσο χαλια το μήκος του;; Αρχισα να αγχώνομαι 


εμένα είναι πιο μικρό 31.1 γραφει αλλά δεν μου είπε κάτι.. βέβαια στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 35,9 και έμεινε κλειστό και μακρύς κάτω από 3 δεν επεσα και αυτός ήταν ένας απο τους λόγους που δεν γέννησα φυσιολογικα και πήγα για καισαρική τώρα δεν μου είπαν κάτι 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα σε όλες!! 
Κοριτσι μου εμένα ήταν 3.1 και είχα αγχωθεί. Οι γιατροί όμως, όχι. Τελικά ο δεύτερος γυναικολόγος με τον οποίο και γέννησα, μου το μέτρησε 3.7, ενώ στην αυχενική 3.1 🤷🏻‍♀️ Πάντως, ακόμη κ στο 3.1 μου είπαν πως είναι μια χαρά και ότι σημασία έχει να μην μειώνεται γρήγορα. Στην β επιπέδου παρέμεινε 3.1… από 2.5 κ κάτω τους προβληματίζει. Απόδειξη ότι γέννησα με πρόκληση και ήταν τόσο κλειστός που κατέληξα σε καισαρική 😂🏼 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:


εμένα είναι πιο μικρό 31.1 γραφει αλλά δεν μου είπε κάτι.. βέβαια στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 35,9 και έμεινε κλειστό και μακρύς κάτω από 3 δεν επεσα και αυτός ήταν ένας απο τους λόγους που δεν γέννησα φυσιολογικα και πήγα για καισαρική τώρα δεν μου είπαν κάτι 🤷‍♀️

Αα σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου Ε μάλλον η γιατρος της αυχενικής είναι πολύ ψειρρησα!! Μ είπε να μην αγχώνομαι αλλά με άγχωσε 😂😜 

εγω από την άλλη στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα αυχενική 37.5 κ τότε δε μ είπε τίποτα, στην β επιπέδου ήταν 30 Ε μετά λογικά μειώθηκε γιατί 37 εβδομαδες π έκανα πίεση μ με έλεγξε η γιατρος είχα ήδη διαστολή 2 προς 3 κ γενικά γέννησα εύκολα από τις 8:30 π πήγαμε με πρόκληση γέννησα στις 17:30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια που ήδη ειανι εγκυουλες ή κορίτσια που ειχαν εγκυμοσύνη αν μπορούν να με κατατοπίσουν! ήθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για β επιπέδου στις 20εβ. Είναι τόσο χαλια το μήκος του;; Αρχισα να αγχώνομαι 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου. Εμένα αυχενική ήταν γύρω στο 36 κ στη β επιπέδου ήταν 25 με χοάνη. Μια βδομάδα μετά είχε πέσει στο 15. Μπήκα εκτακτως λοιπόν 25η βδομάδα για περιδεση όπου λένε ότι σε δίδυμη κύηση δε βοηθάει. Παρολα αυτά θα σου πω ότι γέννησα προγραμματισμένα 36+2 τα αστεράκια μου!! Σε μονηρη κύηση αν κανεις περιδεση είσαι απόλυτα ασφαλής!! Όποτε κ να μειωθεί που δε θα μειωθεί όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...