Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

Καλε τι αχνη γραμμή λες ; Είναι καραθετικό το τεστ σου είσαι εγκυος και ας το είδες και 5 ώρες μετά 😂🥳🥳 με το καλό κορίτσι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Μαζί είμαστε 🙏 κι εγώ τότε υπολογιζω.

Μακάρι κορίτσια μου... Εγώ και η μπεμπούλα στην κοιλιά, σας στέλνουμε μπόλικη μπεμπεδόσκονη και θετική ενέργεια!!! Να έχουμε ευχάριστα νέα συτο το μήνα γιατί ο προηγούμενος μας συντάραξε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

έλα να ξεκινήσουν τα θετικά!! εγώ πιστεύω ότι είναι έγκυρο κορίτσι μου, αλλά κάνε κι ένα ακόμα αύριο που είναι η καθυστέρηση. Το πρώτο μας θετικό για τον Απρίλη, εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Μαζί είμαστε 🙏 κι εγώ τότε υπολογιζω.

Εσένα πως ήταν οι επαφές σου; μακάρι να έρθουν και για μας τα ευχάριστα 🤞

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

Ωωωωω τι όμορφες γραμμούλες...μήπως να πας για μια χοριακη ; η γραμμουλα είναι έντονη πιστεύω έγκυρο είναι....αχ τι όμορφο ❤️ εύχομαι όλα να πάνε καλα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Καλε τι αχνη γραμμή λες ; Είναι κάθε θετικό το τεστ σου είσαι εγκυος και ας το είδες και 5 ώρες μετά 😂🥳🥳 με το καλό κορίτσι μου 🥰

Νομίζω με τα λόγια σου θα βαλωτα κλάματα... Δεν το έχω πει ούτε στο σύζυγο μου για να μην ενθουσιαστεί χωρίς λόγο... 

Πότε να ξανακάνω λέτε? Αν κάνω αύριο πρωί θα είναι εντάξει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

Κορίτσι μου εάν δεν είναι εξάτμισης είναι σίγουρα θετικό!!! Γιατί δεν πας να κάνεις μια χοριακή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Νομίζω με τα λόγια σου θα βαλωτα κλάματα... Δεν το έχω πει ούτε στο σύζυγο μου για να μην ενθουσιαστεί χωρίς λόγο... 

Πότε να ξανακάνω λέτε? Αν κάνω αύριο πρωί θα είναι εντάξει? 

Εγώ νομίζω δεν χρειάζεται να κάνεις άλλο...βγάζει μάτι χαχα 

Χοριακη γρήγορα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Νομίζω με τα λόγια σου θα βαλωτα κλάματα... Δεν το έχω πει ούτε στο σύζυγο μου για να μην ενθουσιαστεί χωρίς λόγο... 

Πότε να ξανακάνω λέτε? Αν κάνω αύριο πρωί θα είναι εντάξει? 

το χρώμα της γραμμής είναι ροζ οπότε δε νομίζω να είναι εξάτμισης. Εγώ πιστεύω είναι θετικό! είτε κάνεις χοριακή όπως είσαι τώρα ή αύριο το πρωί τεστάκι και χοριακή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μακάρι κορίτσια μου... Εγώ και η μπεμπούλα στην κοιλιά σας στέλνουμε μπόλικη μπεμπεδόσκονη και θετική ενέργεια!!! Να έχουμε ευχάριστα νέα συτο το μήνα γιατί ο προηγούμενος μας συντάραξε όλες!!!

Δεν έχω αντιδράσεις αλλά σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου, εσένα το μεγάλο κορίτσι και το μικρούλακι σου 💓💓💓 μακάρι να είναι κι εμάς ο τυχερός μας μήνας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Νομίζω με τα λόγια σου θα βαλωτα κλάματα... Δεν το έχω πει ούτε στο σύζυγο μου για να μην ενθουσιαστεί χωρίς λόγο... 

Πότε να ξανακάνω λέτε? Αν κάνω αύριο πρωί θα είναι εντάξει? 

Κάνε μια χοριακη για σιγουριά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα στο μυαλό μου να κάνω χοριακη από Δευτέρα που θα έχω κ καθυστέρηση (ευελπιστω), αλλά έχω τόσο άγχος που μόνο κακό μου κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Είχα στο μυαλό μου να κάνω χοριακη από Δευτέρα που θα έχω κ καθυστέρηση (ευελπιστω), αλλά έχω τόσο άγχος που μόνο κακό μου κάνει 

Να πας τώρα... Αν είσαι Αθήνα σίγουρα θα βρεις ανοιχτό μικροβιολογικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Νομίζω με τα λόγια σου θα βαλωτα κλάματα... Δεν το έχω πει ούτε στο σύζυγο μου για να μην ενθουσιαστεί χωρίς λόγο... 

Πότε να ξανακάνω λέτε? Αν κάνω αύριο πρωί θα είναι εντάξει? 

καλε κάνω αυτά τα τεστ είναι έγκυρο το τεστ σου είναι θετικοοο 🥳🥳🥳

αυτά δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης η χοριακη (κάνω και μια πρόβλεψη 😋 ) θα είναι πάνω από 100 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Εσένα πως ήταν οι επαφές σου; μακάρι να έρθουν και για μας τα ευχάριστα 🤞

 

Ωωωωω τι όμορφες γραμμούλες...μήπως να πας για μια χοριακη ; η γραμμουλα είναι έντονη πιστεύω έγκυρο είναι....αχ τι όμορφο ❤️ εύχομαι όλα να πάνε καλα❤️

@Maria98 πιο πολλές επαφές δεν έχω ξανακάνει ποτέ στους 14 μήνες προσπάθειας. Ξεκινήσαμε 9η, 10η, 11η, 12η, 13η  και θέλω μια επαφή ακόμη απόψε (15η μερα). Είπα 14η μέρα ν πάρει ρεπό ο σύζυγος από τα καθήκοντά 😅 εγώ όμως έκανα και την ovitrelle Δευτέρα βραδυ άρα τρίτη υπολογίζω ωορρηξια (12η). Εσείς τι επαφές είχατε; 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Θα πάω με το καλό αύριο το πρωί,  γιατί τώρα δεν έχω κάποιον να κρατήσει την κορούλα μου. 

Είχα την εντύπωση ότι η χοριακη γίνεται μετά την καθυστέρηση,  αλλά λάθος τα ξέρω φαίνεται χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

κορίτσι μου συγχαρητήρια! :) ειναι θετικό το τεστάκι και ας το ειδες μετά από ώρα..και ειναι έντονη η γραμμή και έχει χρώμα!! Θα περιμένουμε τα νέα σου απο την χοριακή! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Θα πάω με το καλό αύριο το πρωί,  γιατί τώρα δεν έχω κάποιον να κρατήσει την κορούλα μου. 

Είχα την εντύπωση ότι η χοριακη γίνεται μετά την καθυστέρηση,  αλλά λάθος τα ξέρω φαίνεται χαχα

Εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο! Θα περιμένουμε το αποτέλεσμα! Συγχαρητήρια 💓❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Θα πάω με το καλό αύριο το πρωί,  γιατί τώρα δεν έχω κάποιον να κρατήσει την κορούλα μου. 

Είχα την εντύπωση ότι η χοριακη γίνεται μετά την καθυστέρηση,  αλλά λάθος τα ξέρω φαίνεται χαχα

Καλό είναι η χοριακη να γίνετε την μέρα που περιμενεις ή με μια μέρα καθυστέρηση αλλά επειδή έχεις καλό τεστ δεν χρειάζεται να περιμενεις να πας όποτε θέλεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Θα πάω με το καλό αύριο το πρωί,  γιατί τώρα δεν έχω κάποιον να κρατήσει την κορούλα μου. 

Είχα την εντύπωση ότι η χοριακη γίνεται μετά την καθυστέρηση,  αλλά λάθος τα ξέρω φαίνεται χαχα

Συγχαρητήρια!!! Εγώ το βλέπω ξεκάθαρα θετικο!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Το πρώτο θετικο του Απριλίου!! Σίγουρα θα δείξει η χοριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nobody είπε:

@Maria98 πιο πολλές επαφές δεν έχω ξανακάνει ποτέ στους 14 μήνες προσπάθειας. Ξεκινήσαμε 9η, 10η, 11η, 12η, 13η  και θέλω μια επαφή ακόμη απόψε (15η μερα). Είπα 14η μέρα ν πάρει ρεπό ο σύζυγος από τα καθήκοντά 😅 εγώ όμως έκανα και την ovitrelle Δευτέρα βραδυ άρα τρίτη υπολογίζω ωορρηξια (12η). Εσείς τι επαφές είχατε; 🤞

Εμένα οι επαφές μου ήταν 7η 9η 11η 12η 13η 15η 16η 17η 18η 19η ...το πικ ήταν την 18η προχθές 2/4 την 18η μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια!! Εύχομαι να δείξει πολλά θετικά τεστακια αυτός ο μήνας και να έχουμε τα πιο ονειρεμένα Χριστούγεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Εμένα οι επαφές μου ήταν 7η 9η 11η 12η 13η 15η 16η 17η 18η 19η ...το πικ ήταν την 18η προχθές 2/4 την 18η μέρα

Με ξεπέρασες 😅 Έχεις παρά πολλες πιθανότητες κορίτσι μου! Εύχομαι να έχεις θετικό στις 14-16 Απρίλη!!! 🤞💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Με ξεπέρασες 😅 Έχεις παρά πολλες πιθανότητες κορίτσι μου! Εύχομαι να έχεις θετικό στις 14-16 Απρίλη!!! 🤞💓

Ίσως ήταν και από ένστικτο οι επαφές μας...μακάρι να δούμε όλες το θετικο μας αυτόν τον μήνα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Ίσως ήταν και από ένστικτο οι επαφές μας...μακάρι να δούμε όλες το θετικο μας αυτόν τον μήνα ❤️

Κάνεις νωρίς ωορρηξία ή αργά συνήθως;; Εγώ δεν ξέρω πότε κάνω κι αν κάνω λόγω ΣΠΩ, με κύκλους που ξεκινάνε από 30 μέχρι 60+ μέρες. 2-3 φορές το χρόνο ξεφεύγει ο κύκλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Κάνεις νωρίς ωορρηξία ή αργά συνήθως;; Εγώ δεν ξέρω πότε κάνω κι αν κάνω λόγω ΣΠΩ, με κύκλους που ξεκινάνε από 30 μέχρι 60+ μέρες. 2-3 φορές το χρόνο ξεφεύγει ο κύκλος.

Δεν έχω χάσει ποτέ κύκλο πάρα μόνο μια δυο φορές και αυτό με πολύ χρονικό διάστημα διαφορά....γενικά ο κύκλος μου ήταν 30αρηςμετα που έβαλα λίγα κιλά που ακόμα και παραμένω σε αυτά είναι λίγο άστατος 28 30 33 35 έχει πάει μέχρι και 41 ...αλλα υπάρχει κανονικά....όσον αφορά την ωορρηξία δεν την παρακολουθούσα πολύ οπότε δεν ξέρω ακριβώς...λογικά γίνεται σε κάθε κύκλο διαφορετική μέρα

Μετά την αποξεση άργησε να μου ρθει η πρώτη περιοδος και τώρα στην ουσία είναι η 2η περιοδος που έχει έρθει όπου και προσπαθησαμε πιο στοχευμενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρααα...τι ακριβώς είναι αυτό; το βλέπω γενικά και στο φβ που το λένε αλλα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου...
    • Ελισσάβετ μου καλησπέρα! Εγώ έκανα την εξωσωματική μου σε φυσικό κύκλο. Την προγεστερόνη μου τη μέτρησαν 3 φορές, με την πρώτη στη δεύτερη μέρα περιόδου, τη 2η πέντε μέρες μετά κ την 3η μέτρηση τέσσερις μέρες μετά. Στη 2η κ 3η έκανα κ υπέρηχο, όπου μου μέτρησε ενδομήτριο και ωοθυλάκια. Από τη 13η μέρα του κύκλου ξεκίνησα κολπικά προγεστερόνη cyclogest κ στη 17η κ prolutex. Κ η εμβρυομεταφορά (βλαστοκύστη 5 ημερών) έγινε τη 18η μέρα και μετά από 9 μέρες η χοριακή. Τα ωάρια τα δικά μου είχαν παρθεί Οκτώβρη κ την εξωσωματική την κάναμε Γενάρη. Άλλη ένεση δεν έκανα. Θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία με το νέο σου γιατρό κι εύχομαι πραγματικά να πετύχει!!!
    • Πήγαν να μου κάνουν κουβέντα στο Ιασώ αλλά τους ειπα ότι δεν θα το κάνω… δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλά έχω την εντύπωση όμως ότι είναι για περιορισμένο χρονικό διάστημα όλο αυτο… 
    • Εγώ να σ πω την αλήθεια, εκεί γύρω στα 3- 3100 θα ήθελα ιδανικά !!!
    • Στον 9 θα έχει καλή εικόνα αν θα είναι μικρό ή πιο μεγάλο το μωρό. Τους 2 τελευταίους μήνες παίρνουν το πολύ βάρος. Αν και είναι σχετικό…σκέψου ότι είχαν 1 κιλό διαφορά τα δυο παιδιά μου. Βέβαια ότι θα είναι πιο μεγάλος ο δεύτερος το είχαμε δει αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς ποσο πιο μεγάλος.  Γερα να είναι και να μεγαλώνουν σωστα…δεν έμεινε κανενα μέσα όλα βγήκαν όταν ήρθε η ώρα και τα μικρά και τα μεγάλα 🤣🤣🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...