Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Η αδερφή μου είχε μια αποβολή λόγω θρομβοφιλίας. Έτσι έκανα και εγώ και βρέθηκα θετική αλλά όχι σε αυτό που έχει η αδερφή μου. Το δικό μου σκέλος δεν επηρεάζει τυχόν εγκυμοσύνη. Παρ'όλ'αυτα στην οικογένεια μου δεν υπήρχε ποτέ πρόβλημα αποβολών και δεν είχε κάνει κανείς πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια! Ιστορικό αποβολών στην οικογένεια δεν παίζει κανένα ρόλο, οι αποβολές δεν είναι κληρονομικές, μου το έχουν ξεκαθαρίσει όλοι οι γιατροί που έχω πάει. Κι εγώ είμαι rainbow baby ουσιαστικά, η μητέρα μου είχε μια παλίνδρομη πριν από εμένα και μετά ο αδερφός μου ήταν δίδυμος αλλά επέζησε μόνο αυτός - και πάλι τυχαίο γεγονός. Η πεθερά μου επίσης είχε 2 παλίνδρομες πριν μείνει έγκυος στον συντροφό μου (είμαστε κι οι δυό ουράνια τόξα 🌈) και έχει 4 παιδιά η γυναίκα. Οι αδερφές του συντρόφου μου δεν είχαν καμία αποβολή, κι έχουν 3 και 2 παιδιά αντίστοιχα. Μη σας ανησυχεί το ιστορικό αποβολών, δεν έχει καμία σημασία εάν οι μητέρες ή γιαγιάδες σας βίωσαν αποβολή ή όχι. Τώρα το ιστορικό θρομβοφιλίας είναι σημαντικό και καλώς κάνετε και το ψάχνετε ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η flowerv είπε:

14 μήνες.. θεωρώ ότι αργήσαμε πολύ να φτάσουμε στην παρακολούθηση! Έπρεπε να είχε γίνει νωρίτερα γιατί ψυχολογικά κουράστηκα να ελπίζω κάθε μήνα! 

Εμείς είχαμε ελεύθερες επαφές από το Νοέμβριο του '21 (τοτε age 31). Δεν προσπαθουσαμε κάθε μήνα εντατικά απλά λίγο πιο στοχευμενα τις υποτιθέμενες γόνιμες. Είχαμε κάνει τις εξετάσεις μας, εγώ συν σαλπιγγογραφια όλα φυσιολογικά με λίγο οριακή χαμηλή αμη. Τον Ιανουάριο τώρα το '24 του λέω πάμε εντατικά μέρα παρά μέρα από την 7η . Ξεκινάω τεστ ωορρηξίας 9η βγαίνει ροζ αχνό, 10η άσπρο, μέχρι 15η άσπρο. Πάει λέω δεν έχω ωάριο αυτόν τον μήνα αλλά συνέχισα μέρα παρά μέρα.  26η μέρα του κύκλου θετικο τεστ και 496 χοριακή.  Αυτό ήταν έγινε! Απλά έγινε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,

είχα χαθεί για αρκετό καιρό λόγω έντονων ζαλάδων που είχα σε όλο τον 3ο μήνα. Τώρα είμαι πολύ καλύτερα.

Διάβασα τα νέα σας και σε αυτό και στο προηγούμενο ποστ και πραγματικά στεναχωρήθηκα πάρα πολύ!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και από δω και πέρα να έχετε μόνο ευχάριστα νέα!

Σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

είχα χαθεί για αρκετό καιρό λόγω έντονων ζαλάδων που είχα σε όλο τον 3ο μήνα. Τώρα είμαι πολύ καλύτερα.

Διάβασα τα νέα σας και σε αυτό και στο προηγούμενο ποστ και πραγματικά στεναχωρήθηκα πάρα πολύ!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και από δω και πέρα να έχετε μόνο ευχάριστα νέα!

Σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!

Ευτυχώς που πέρασε καλή μου. Εγώ μπήκα στον 5ο για να ηρεμήσω!!! Για πες τα νέα σου;;; Έκανες αυχενική; Όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Εμείς είχαμε ελεύθερες επαφές από το Νοέμβριο του '21 (τοτε age 31). Δεν προσπαθουσαμε κάθε μήνα εντατικά απλά λίγο πιο στοχευμενα τις υποτιθέμενες γόνιμες. Είχαμε κάνει τις εξετάσεις μας, εγώ συν σαλπιγγογραφια όλα φυσιολογικά με λίγο οριακή χαμηλή αμη. Τον Ιανουάριο τώρα το '24 του λέω πάμε εντατικά μέρα παρά μέρα από την 7η . Ξεκινάω τεστ ωορρηξίας 9η βγαίνει ροζ αχνό, 10η άσπρο, μέχρι 15η άσπρο. Πάει λέω δεν έχω ωάριο αυτόν τον μήνα αλλά συνέχισα μέρα παρά μέρα.  26η μέρα του κύκλου θετικο τεστ και 496 χοριακή.  Αυτό ήταν έγινε! Απλά έγινε! 

Κορίτσι μου συμφωνώ. Εμένα η επαφή ήταν 3 μέρες πριν την ωορηξία (τυχαία τσεκαρισμένη με υπέρηχο)! Όταν είναι να έρθει για να μείνει έρχεται... Πως είσαι τώρα κορίτσι μου; Πως πάτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Εμείς είχαμε ελεύθερες επαφές από το Νοέμβριο του '21 (τοτε age 31). Δεν προσπαθουσαμε κάθε μήνα εντατικά απλά λίγο πιο στοχευμενα τις υποτιθέμενες γόνιμες. Είχαμε κάνει τις εξετάσεις μας, εγώ συν σαλπιγγογραφια όλα φυσιολογικά με λίγο οριακή χαμηλή αμη. Τον Ιανουάριο τώρα το '24 του λέω πάμε εντατικά μέρα παρά μέρα από την 7η . Ξεκινάω τεστ ωορρηξίας 9η βγαίνει ροζ αχνό, 10η άσπρο, μέχρι 15η άσπρο. Πάει λέω δεν έχω ωάριο αυτόν τον μήνα αλλά συνέχισα μέρα παρά μέρα.  26η μέρα του κύκλου θετικο τεστ και 496 χοριακή.  Αυτό ήταν έγινε! Απλά έγινε! 

Από το 2021 χωρίς καμία φυσική σύλληψη και τώρα ξαφνικά έτσι έγινε, μόνο του?? 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου μια τελειόμηνη κύηση ένα γερό μωράκι εύχομαι! 

Πόση ελπίδα δίνεις! Ότι κάθε μήνας είναι πιθανός! 

Γενικά είχες σταθερό κύκλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Από το 2021 χωρίς καμία φυσική σύλληψη και τώρα ξαφνικά έτσι έγινε, μόνο του?? 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου μια τελειόμηνη κύηση ένα γερό μωράκι εύχομαι! 

Πόση ελπίδα δίνεις! Ότι κάθε μήνας είναι πιθανός! 

Γενικά είχες σταθερό κύκλο??

Ούτε μια, κάθε μήνα κουβά! 

Κύκλος σταθερός 26.

Να φανταστείς ότι πριν ξεκινησω επαφες, ήμουν δοτρια ωαρίων οπότε έχω περάσει από πολλές εξετάσεις. Κ έλεγα, ρε φίλε φαντάζεσαι να έχω δώσει σε άλλη γυναίκα κύηση κ γω τώρα να μην μπορώ!!! 

Αυτό που θα πω ότι έκανα διαφορετικά είναι οι πολλές επαφές. Κανέναν άλλον μήνα δεν είχαμε τόσες επαφές. Δύσκολο το ξέρω,  ειδικά εάν είσαι πολλά χρόνια με τον σύντροφο,  μην κοροιδευομαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νιυ σκεφτόμουν και ήθελα να σας πω ...

Εγώ το πρώτο μωράκι μου το έπιασα φυσικά χωρίς να ελέγχω ωορρηξία και σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας...τωρα όμως που έκανα τα τεστακια (αυτή τη φορά σωστά) είδα το θετικο όλα καλά ναι εντάξει...αλλα σίγουρα είχα ωάριο; 

Το λέω αυτό γιατί η γυναικολόγος που είχα πάει είχε δει μια πολυκυστικη εικόνα στις ωοθήκες...από εξετάσεις που είχα κάνει (FSH δεν είχα κάνει) δεν μου είχε πει κάτι πιο συγκεκριμένο...επίσης δεν είχα κάνει και ορμονολογικες 2η 3η μέρα του κύκλου....

Αλλά μου δημιουργήθηκε τώρα αυτή η σκέψη...ναι μεν να βλέπω στο τεστακι την ορμόνη αλλά μήπως δεν έχει σπάσει αυγουλακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Ούτε μια, κάθε μήνα κουβά! 

Κύκλος σταθερός 26.

Να φανταστείς ότι πριν ξεκινησω επαφες, ήμουν δοτρια ωαρίων οπότε έχω περάσει από πολλές εξετάσεις. Κ έλεγα, ρε φίλε φαντάζεσαι να έχω δώσει σε άλλη γυναίκα κύηση κ γω τώρα να μην μπορώ!!! 

Αυτό που θα πω ότι έκανα διαφορετικά είναι οι πολλές επαφές. Κανέναν άλλον μήνα δεν είχαμε τόσες επαφές. Δύσκολο το ξέρω,  ειδικά εάν είσαι πολλά χρόνια με τον σύντροφο,  μην κοροιδευομαστε! 

Μου θυμίζεις αυτό το μήνα. Είναι ο πρώτος μήνας που κάναμε από 9η, 8η, 10η, 11η και 12η. Σκέφτομαι να έχω μια ακόμα επαφή και σήμερα (14η) και να περιμένω. Ποτέ δεν το πήγαμε σερί. Τόσους μήνες που προσπαθώ κι εγώ ήταν πολύ χαλαρά τύπου μέρα παρά μέρα. Αυτή τη φορά ακολούθησα οδηγίες του γιατρού λόγω και πρόκλησης. Για να δω τι κάναμε αυτό το μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Ούτε μια, κάθε μήνα κουβά! 

Κύκλος σταθερός 26.

Να φανταστείς ότι πριν ξεκινησω επαφες, ήμουν δοτρια ωαρίων οπότε έχω περάσει από πολλές εξετάσεις. Κ έλεγα, ρε φίλε φαντάζεσαι να έχω δώσει σε άλλη γυναίκα κύηση κ γω τώρα να μην μπορώ!!! 

Αυτό που θα πω ότι έκανα διαφορετικά είναι οι πολλές επαφές. Κανέναν άλλον μήνα δεν είχαμε τόσες επαφές. Δύσκολο το ξέρω,  ειδικά εάν είσαι πολλά χρόνια με τον σύντροφο,  μην κοροιδευομαστε! 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κιόλας! 🥰 Ξέχασα να το αναφέρω. Ήταν η μία φορά η εντατική και η τυχερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Ούτε μια, κάθε μήνα κουβά! 

Κύκλος σταθερός 26.

Να φανταστείς ότι πριν ξεκινησω επαφες, ήμουν δοτρια ωαρίων οπότε έχω περάσει από πολλές εξετάσεις. Κ έλεγα, ρε φίλε φαντάζεσαι να έχω δώσει σε άλλη γυναίκα κύηση κ γω τώρα να μην μπορώ!!! 

Αυτό που θα πω ότι έκανα διαφορετικά είναι οι πολλές επαφές. Κανέναν άλλον μήνα δεν είχαμε τόσες επαφές. Δύσκολο το ξέρω,  ειδικά εάν είσαι πολλά χρόνια με τον σύντροφο,  μην κοροιδευομαστε! 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου ! Πωπω μπράβο σας ! Και εγώ σταθερό κύκλο έχω αλλά προσπαθούμε πάντα από 10 μέρα έως την ωορρηξια και μετά τέλος! Και η περίοδος έρχεται πάντα 14 μέρες μετά την ωορρηξια! 

Ποσες επαφές δηλαδή??? 🤣 μέρα παρά μέρα σε όλο το κύκλο??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια νιυ σκεφτόμουν και ήθελα να σας πω ...

Εγώ το πρώτο μωράκι μου το έπιασα φυσικά χωρίς να ελέγχω ωορρηξία και σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας...τωρα όμως που έκανα τα τεστακια (αυτή τη φορά σωστά) είδα το θετικο όλα καλά ναι εντάξει...αλλα σίγουρα είχα ωάριο; 

Το λέω αυτό γιατί η γυναικολόγος που είχα πάει είχε δει μια πολυκυστικη εικόνα στις ωοθήκες...από εξετάσεις που είχα κάνει (FSH δεν είχα κάνει) δεν μου είχε πει κάτι πιο συγκεκριμένο...επίσης δεν είχα κάνει και ορμονολογικες 2η 3η μέρα του κύκλου....

Αλλά μου δημιουργήθηκε τώρα αυτή η σκέψη...ναι μεν να βλέπω στο τεστακι την ορμόνη αλλά μήπως δεν έχει σπάσει αυγουλακι 

Εμένα κορίτσι μου μου είχε ο γυναικολόγος ότι όταν βλέπεις θετικό τεστ ωορρηξίας δεν σημαίνει ότι θα σκάσει το ωάριο. Δεν γίνεται κάθε μήνα η ωορρηξία.

Άλλο μια πολυκυστικων εικόνα ωοθηκών κι άλλο το ΣΠΩ, το σύνδρομο. Θέλει κι ορμονολογικες συγκεκριμένς μέρες του κύκλου για διάγνωση. Αλλά η πολυκυστικη εικόνα μην σε ανησυχεί.

Απλά κάθε κύκλος δεν είναι ίδιος και καλός σε σχέση με έναν άλλον. Και καλύτερο από όλα είναι η παρακολούθηση από γιατρό για να σ πει τώρα αυτό τον κύκλο έχουμε ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευτυχώς που πέρασε καλή μου. Εγώ μπήκα στον 5ο για να ηρεμήσω!!! Για πες τα νέα σου;;; Έκανες αυχενική; Όλα καλά; 

Με το καλό το μωράκι σου!

Αυχενική έχω την Πέμπτη και έχω λίγο άγχος....πάντα έχω στην αυχενική άγχος! 

Βέβαια απ την άλλη θα δω και το μπεμπεδάκι και χαίρομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nobody σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σου εύχομαι και εσενα αυτός ο κύκλος να είναι ο τυχερός σου! Σε εσένα κ σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν! 

@flowerv ξεκινήσαμε 7η μέχρι 19η περίπου, μερα παρα μερα. 16η είχα έναν πόνο σαν ωορρηξίας, σαν περιόδου.  Ε αυτήν ήταν η μέρα εμφύτευσης.  Είχα  πολύ νωρίς ωορρηξία,  γ αυτό και η γιατρός τώρα με βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερο, γ αυτό δεν έδειχναν τα τεστ ωορρηξίας, γ αυτό είχα μεγάλη χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

@nobody σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σου εύχομαι και εσενα αυτός ο κύκλος να είναι ο τυχερός σου! Σε εσένα κ σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν! 

@flowerv ξεκινήσαμε 7η μέχρι 19η περίπου, μερα παρα μερα. 16η είχα έναν πόνο σαν ωορρηξίας, σαν περιόδου.  Ε αυτήν ήταν η μέρα εμφύτευσης.  Είχα  πολύ νωρίς ωορρηξία,  γ αυτό και η γιατρός τώρα με βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερο, γ αυτό δεν έδειχναν τα τεστ ωορρηξίας, γ αυτό είχα μεγάλη χοριακη.

Τέλεια κορίτσι μου , εύχομαι όλα καλά να πάνε! Μου έδωσες  ελπίδα! Θεωρούσα ότι αφού δεν έγινε ούτε μια συλληψη 14 μήνες τώρα δε θα τα καταφέρουμε και θα πρέπει να κάνουμε εξωσωματική.. μακάρι να έρθει Παναγίτσα μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Με το καλό το μωράκι σου!

Αυχενική έχω την Πέμπτη και έχω λίγο άγχος....πάντα έχω στην αυχενική άγχος! 

Βέβαια απ την άλλη θα δω και το μπεμπεδάκι και χαίρομαι....

Και το δικό σου γλυκιά μου... Να μην αγχώνεσαι και ΌΛΑ θα πάνε καλά! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!! Εγώ πήγα άρων άρων εχθές να την ελέγξω εδώ στο νοσοκομείο γιατί δεν την ένιωθα για κάποιες ώρες κι ανησύχησα! Αλλά κοιμόταν η κυρία...😂😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Εμένα κορίτσι μου μου είχε ο γυναικολόγος ότι όταν βλέπεις θετικό τεστ ωορρηξίας δεν σημαίνει ότι θα σκάσει το ωάριο. Δεν γίνεται κάθε μήνα η ωορρηξία.

Άλλο μια πολυκυστικων εικόνα ωοθηκών κι άλλο το ΣΠΩ, το σύνδρομο. Θέλει κι ορμονολογικες συγκεκριμένς μέρες του κύκλου για διάγνωση. Αλλά η πολυκυστικη εικόνα μην σε ανησυχεί.

Απλά κάθε κύκλος δεν είναι ίδιος και καλός σε σχέση με έναν άλλον. Και καλύτερο από όλα είναι η παρακολούθηση από γιατρό για να σ πει τώρα αυτό τον κύκλο έχουμε ωορρηξία. 

Τώρα σκέφτομαι πως αν πήγαινα στον γιατρό θα έβλεπε την ωορρηξία που θεωρητικά (σύμφωνα με τα τεστ) έγινε πριν 2 3 μέρες...χμμ δε ξέρω η αλήθεια είναι πως δεν είχα ως πλάνο την παρακολούθηση κυκλου ...λέω ας δοκιμάσω τα τεστ μόνο και τώρα σκέφτομαι αυτό...επαφές υπήρχαν μπόλικες αλλά αν δεν έσπασε τελικά αυγουλακι ; περιμένουμε τώρα να δούμε δε ξέρω τι άλλη επιλογή έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Τέλεια κορίτσι μου , εύχομαι όλα καλά να πάνε! Μου έδωσες  ελπίδα! Θεωρούσα ότι αφού δεν έγινε ούτε μια συλληψη 14 μήνες τώρα δε θα τα καταφέρουμε και θα πρέπει να κάνουμε εξωσωματική.. μακάρι να έρθει Παναγίτσα μου 🙏

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση. Δίνω μέχρι το Δεκέμβριο χρόνο φυσικά με πρόκληση και προγραμματισμένες επαφές. Μετά σκέφτομαι την εξωσωματική γιατί δεν έχω άλλα αποθέματα υπομονής και ψυχικής δύναμης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Τώρα σκέφτομαι πως αν πήγαινα στον γιατρό θα έβλεπε την ωορρηξία που θεωρητικά (σύμφωνα με τα τεστ) έγινε πριν 2 3 μέρες...χμμ δε ξέρω η αλήθεια είναι πως δεν είχα ως πλάνο την παρακολούθηση κυκλου ...λέω ας δοκιμάσω τα τεστ μόνο και τώρα σκέφτομαι αυτό...επαφές υπήρχαν μπόλικες αλλά αν δεν έσπασε τελικά αυγουλακι ; περιμένουμε τώρα να δούμε δε ξέρω τι άλλη επιλογή έχω 

Με το καλό μια μεγάλη χοριακή σου εύχομαι κορίτσι μου!!! Πότε δεν περιμένεις δηλαδή;;; Σε 10 μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Με το καλό μια μεγάλη χοριακή σου εύχομαι κορίτσι μου!!! Πότε δεν περιμένεις δηλαδή;;; Σε 10 μέρες;

Ναι θεωρητικά περιμένω στα μεσα του μηνα 14-16 ...το πικ το είχα 2 του μηνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθέσω είναι ο 2ος κύκλος μετά την αποξεση ...τον 1ο δεν διάβασα καλά τα τεστακια , τα σταμάτησα νωρίς και δεν ήταν τόσο στοχευμενες οι επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Τώρα σκέφτομαι πως αν πήγαινα στον γιατρό θα έβλεπε την ωορρηξία που θεωρητικά (σύμφωνα με τα τεστ) έγινε πριν 2 3 μέρες...χμμ δε ξέρω η αλήθεια είναι πως δεν είχα ως πλάνο την παρακολούθηση κυκλου ...λέω ας δοκιμάσω τα τεστ μόνο και τώρα σκέφτομαι αυτό...επαφές υπήρχαν μπόλικες αλλά αν δεν έσπασε τελικά αυγουλακι ; περιμένουμε τώρα να δούμε δε ξέρω τι άλλη επιλογή έχω 

Άρα είσαι 2-3 μέρες τώρα μετά την ωορρηξία; Ωραία θα περιμένεις μέχρι το τέλος του κύκλου. Αν και ελπίζω να είσαι έγκυος!!! Αν όμως έρθει περίοδος σκέψου το για παρακολούθηση γιατί κι εγώ με τα τεστ δεν βγάζω συχνά άκρη. Όπως εσύ νιώθεις άνετα και ότι θες η ίδια!! Ελπίζω να σε προλάβει το μπεμπέ μέχρι τότε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Ναι θεωρητικά περιμένω στα μεσα του μηνα 14-16 ...το πικ το είχα 2 του μηνα 

Μαζί είμαστε 🙏 κι εγώ τότε υπολογιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...