Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση και για τα καλά σας λογια❤️ 

Όλα πήγαν καλά όσο αναφορά την απόξεση! Τώρα για το πως νοιωθω; Αχ Παναγία μου πως νοιωθω! Πριν λίγες μέρες είχα ένα μωρακι στην κοιλιτσα μου που χτύπαγε η καρδουλα του! Έκανα όνειρα για αυτό και έλεγα τι ωραία το Νοέμβριο θα το έχω στην αγκαλια μου και θα είναι εδώ και ο σύντροφος μου το στήριγμα μου η αγαπη μου η μεγάλη που πρσοπαθει κάθε λεπτό να με κάνει να νοιωθω ομορφα , που περνάει τόσο δύσκολα τώρα γτ είναι στεναχωρημένος για το αγγελάκι μας και ταυτόχρονα και για εμένα που με βλέπει έτσι! Αχ Παναγία μου γιατί τέτοιος πόνος γιατί;;; Δεν μπορώ να το διαχειριστώ τι θα κανωωωωωω🥲🥲🥲 θλίψη, πόνος απογοήτευση και ένα τεράστιο γιατί; Πως θα το ξεπεράσουμε; Πως; Να μη το ζήσει καμία μανούλα ποτέ αυτό ποτεεε! Και το επόμενο στενάχωρο κομμάτι είναι ότι θέλω άμεσα να προσπαθήσω να έρθει το ουράνιο τόξο μας αλλά δυστυχώς ο σύντροφος θα λείπει και είναι αδύνατον να είναι εδω τις μέρες που πρέπει! Το μόνο που θα με ανακούφιζε αυτήν την στιγμή θα ήταν να ηξερα ότιθα μπορέσουμε άμεσα να κάνουμε τις προσπάθειες μας😩 ο γιατρός μου είπε ότι μετά την περίοδο μπορούμε και μάλιστα εχουμε πολύ περισσότερες πιθανοτητες τώρα να μείνω φυσιολογικά έγκυος ! Θα χάσουμε μάλλον την ευκαιρία αυτή 😢 του ειπαμε αν μπορούμε να κάνουμε σπερματεγχυνση καταψύχοντας ο σύντροφος σπερμα έτσι ωστε αν δεν είναι εδώ να μπορούμε να την κάνουμε αλλά προς το παρών δεν είναι σύμφωνος στο να παρω το διάστημα αυτό πάλι χάπια διέγερσης αλλά θα το δούμε στην πορεια δεν μου το επέρριψε εντελώς! Σε 15 μέρες από τώρα θα πάω να με δει για το πως αναρρώνω! Θα το ξανά συζητήσω πάλι όταν πάω να με δει! Πέτυχαν και οι δυο σπερματεγχυνσεις όποτε είμαι πολύ θετική στο να κάνω άλλη μια! Μακάρι να μπορούσε να γίνει έτσι μακάρι🙏

Δεν αντεξα να το διαβάσω όλο το κείμενό σου .... ΄Δεν έχω περάσει κάτι αντίστοιχο αλλά είχαμε μία μεγ΄άλη κ δύσκολη περιπέτεια με την υγεία της μικρής μου όταν ήταν 19 μηνών και μόνο στη σκέψη τότε ότι θα την χάναμε, δεν άντεχα. Ήμασταν ένα μήνα σε νοσοκομεία και έκανε ένα σοβαρό χειρουργείο (το παιδί είναι μια χαρά)...Αυτά στα λέω γιατί στις ζωές μας υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα δύσκολες καταστάσεις που δεν θα περνάει τίποτα από το χέρι μας. Όσο δύσκολο κι αν είναι λοιπόν μετά από τον θρήνο μας , πρέπει να βρίσκουμε  ένα λόγο να σηκωνόμαστε!  Να σκέφτεσαι ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο! Θα μείνεις έγκυος ξανά όταν φυσικά νιώσετε έτοιμοι, έχω ένα προαίσθημα για σ΄ένα! Σου στέλνω όλη μου την αγάπη και τη θετική μου ενέργεια!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση και για τα καλά σας λογια❤️ 

Όλα πήγαν καλά όσο αναφορά την απόξεση! Τώρα για το πως νοιωθω; Αχ Παναγία μου πως νοιωθω! Πριν λίγες μέρες είχα ένα μωρακι στην κοιλιτσα μου που χτύπαγε η καρδουλα του! Έκανα όνειρα για αυτό και έλεγα τι ωραία το Νοέμβριο θα το έχω στην αγκαλια μου και θα είναι εδώ και ο σύντροφος μου το στήριγμα μου η αγαπη μου η μεγάλη που πρσοπαθει κάθε λεπτό να με κάνει να νοιωθω ομορφα , που περνάει τόσο δύσκολα τώρα γτ είναι στεναχωρημένος για το αγγελάκι μας και ταυτόχρονα και για εμένα που με βλέπει έτσι! Αχ Παναγία μου γιατί τέτοιος πόνος γιατί;;; Δεν μπορώ να το διαχειριστώ τι θα κανωωωωωω🥲🥲🥲 θλίψη, πόνος απογοήτευση και ένα τεράστιο γιατί; Πως θα το ξεπεράσουμε; Πως; Να μη το ζήσει καμία μανούλα ποτέ αυτό ποτεεε! Και το επόμενο στενάχωρο κομμάτι είναι ότι θέλω άμεσα να προσπαθήσω να έρθει το ουράνιο τόξο μας αλλά δυστυχώς ο σύντροφος θα λείπει και είναι αδύνατον να είναι εδω τις μέρες που πρέπει! Το μόνο που θα με ανακούφιζε αυτήν την στιγμή θα ήταν να ηξερα ότιθα μπορέσουμε άμεσα να κάνουμε τις προσπάθειες μας😩 ο γιατρός μου είπε ότι μετά την περίοδο μπορούμε και μάλιστα εχουμε πολύ περισσότερες πιθανοτητες τώρα να μείνω φυσιολογικά έγκυος ! Θα χάσουμε μάλλον την ευκαιρία αυτή 😢 του ειπαμε αν μπορούμε να κάνουμε σπερματεγχυνση καταψύχοντας ο σύντροφος σπερμα έτσι ωστε αν δεν είναι εδώ να μπορούμε να την κάνουμε αλλά προς το παρών δεν είναι σύμφωνος στο να παρω το διάστημα αυτό πάλι χάπια διέγερσης αλλά θα το δούμε στην πορεια δεν μου το επέρριψε εντελώς! Σε 15 μέρες από τώρα θα πάω να με δει για το πως αναρρώνω! Θα το ξανά συζητήσω πάλι όταν πάω να με δει! Πέτυχαν και οι δυο σπερματεγχυνσεις όποτε είμαι πολύ θετική στο να κάνω άλλη μια! Μακάρι να μπορούσε να γίνει έτσι μακάρι🙏

Αχ αγάπη μου πόσο σε νιώθω δε φαντάζεσαι! Πλέον μετράμε κι οι δύο μας μια βιοχημική και μια παλίνδρομη - και φυσικά δε χαίρομαι καθόλου γι αυτο 😭😭😭 Δε το εύχομαι σε κανέναν! Μακάρι να μη το βιώνε κανένας γονιός αυτό 😢 Δε σου έχω τη μαγική συνταγή, καθώς για το κάθε ζευγάρι είναι διαφορετικό. Το μόνο που μπορώ να σου πω με βεβαιότητα είναι να μην επιτρέψετε, είτε εσύ είτε ο σύντροφός σου, ούτε μισή στιγμή, να κατηγορήσετε τους εαυτούς σας για ό,τι έγινε! Εγώ αυτομαστιγώθηκα πολλές φορές και σκεφτόμουν βλακείες, τύπου, μήπως δεν έπρεπε να περπατήσω 10 χλμ εκείνη τη μέρα, ή μήπως δε έπρεπε να κουβαλήσω εκείνη τη σακούλα του σουπερ μάρκετ, κι άλλα τέτοια χαζά που με το μόνο που έκαναν ήταν να βυθίζουν ακόμα πιο βαθιά στο βούρκο της λύπης! Μη το κάνεις αυτό στον εαυτό σου σε παρακαλώ ❤️ Επιπλέον, μη το περάσετε αυτό μόνοι σας, προσπαθήστε να ανοιχτείτε όσο είναι δυνατό και νιώθετε άνετα σε φίλους και οικογένεια, χωρίς να περιμένετε να σας έχουν μια απάντηση. Απλά να σας ακούσουν. Βοηθάει πολύ να εκφράζουμε τα συναισθήματά μας, να τα βγάλουμε από μέσα μας. Επίσης για να αποφύγετε να σας πουν τα γνωστά "δε πειράζει, είστε νέοι ακόμα" και "τουλαχίστον συνέβη νωρίς" και άλλα τέτοια που είναι μαχαιριές στην καρδιά, μπορείτε να θέσετε όρια απ την αρχή και να πείτε ότι θέλετε μόνο να σας ακούσει κάποιος κι ας μη πει τίποτα. Κανείς που δε το έχει βιώσει αυτό δε μπορεί να καταλάβει 100% και είναι απόλυτα φυσιολογικό, δε φταίνε οι άνθρωποι προς Θεού. 

Εφόσον θέλετε και είστε έτοιμοι να ξαναπροσπαθήσετε εξετάστε τις επιλογές σας και κάντε αυτό που είναι καλύτερο για εσάς. Μπουρμπουλάκι μας, δε σε ξέρω προσωπικά αλλά δέθηκα πολύ με την ιστορία σου και ειλικρινά λυπάμαι πολύ γι αυτή την εξέλιξη. Μη το βάζεις κάτω, τώρα έχεις ένα λόγο παραπάνω για να προσπαθήσεις και πάλι, το αγγελούδι σας είναι περήφανο για εσάς ❤️ Μια τεράστια ΑΓΚΑΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τελικά πήρα τεστ κορίτσια....λέτε να γίνει κανένα θαύμα και να ήταν καθυστερημένη σύλληψη;;;;;

Ο γιατρός δεν μου έδωσε ελπίδες βέβαια...

IMG20240403172914.jpg

Υπάρχει μία αχνή γραμμή! Δεν κάνεις και χοριακή  και βλέπεις μετα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Αλήθεια δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι🤷‍♀️... έχω καταμπερδευτεί 😅😅

 

Ναι κ εμένα έτσι μου είχαν πει να έχεις ξυπνήσει 2 ώρες νωρίτερα και επειδή θα πήγαινα με το πόδι να περιμένω λίγο στο μικροβιολογικο κανένα τέταρτο να ηρεμήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Λοιπόν, εγώ έκανα σήμερα καρδιογράφημα και βγήκε μια χαρά και επίσης έκανα και χορια΄κη παρ όλο που η γιατρός μου είπε να κ΄άνω Παρασκευή εχώ δεν άντεχα τόσο άγχος . Τα αποτελέσματα απο 210 έπεσε 172. Που αυτό σημαίνει λογικά ότι γλίτωσα το χειρότερο σενάριο (το εξωμήτριο). Αύριο θα μιλήσω μαζί της για να δούμε πως θα κινηθούμε γιατί ανυπομονώ να ξεκινήσω κανονικά πλέον -και όχι έτσι όπως έγινε τώρα- προσπάθεια για το δευ΄τερο! 

Έχει ο Θεός για όλες μας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo μπουρμπουλακι μ γλυκό καλώς ήρθες κ πάλι στην ομαδούλα μας!!! Τα έχουμε πει κ άλλου εμείς! Ότι έγινε έγινε για καλό, η φύση προνοεί ! Τώρα το γιατί συνέβη ; Μη καθεσαι και αναλώνεσαι στα γιατί και πως; Ήταν ν γίνει! Όπως σ είπα παρε το χρόνο σ να αναρρώσεις ψυχικά και σωματικά, κάντε τις απαραίτητες εξετάσεις και μετά βουυυρ στο ψητό! Είμαι πολύ σίγουρη πως δν θ αργήσει αυτή η στιγμη ν ρθει!!!🌈💙🙏μη το κυνηγάς άλλο ψυχή μ με διεγέρσεις και καταψυξεις κλπ κλπ! Θα ρθει μόνο του όποτε αυτό θέλει !!! Άσε τον οργανισμό σ ν ηρεμήσει κ ν πάρει το χρόνο τ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τελικά πήρα τεστ κορίτσια....λέτε να γίνει κανένα θαύμα και να ήταν καθυστερημένη σύλληψη;;;;;

Ο γιατρός δεν μου έδωσε ελπίδες βέβαια...

IMG20240403172914.jpg

Κι εγώ τη βλέπω τη γραμμούλα βρε κορίτσι μου, τι γίνεται;; Αύριο είπες είναι το ραντεβού σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση και για τα καλά σας λογια❤️ 

Όλα πήγαν καλά όσο αναφορά την απόξεση! Τώρα για το πως νοιωθω; Αχ Παναγία μου πως νοιωθω! Πριν λίγες μέρες είχα ένα μωρακι στην κοιλιτσα μου που χτύπαγε η καρδουλα του! Έκανα όνειρα για αυτό και έλεγα τι ωραία το Νοέμβριο θα το έχω στην αγκαλια μου και θα είναι εδώ και ο σύντροφος μου το στήριγμα μου η αγαπη μου η μεγάλη που πρσοπαθει κάθε λεπτό να με κάνει να νοιωθω ομορφα , που περνάει τόσο δύσκολα τώρα γτ είναι στεναχωρημένος για το αγγελάκι μας και ταυτόχρονα και για εμένα που με βλέπει έτσι! Αχ Παναγία μου γιατί τέτοιος πόνος γιατί;;; Δεν μπορώ να το διαχειριστώ τι θα κανωωωωωω🥲🥲🥲 θλίψη, πόνος απογοήτευση και ένα τεράστιο γιατί; Πως θα το ξεπεράσουμε; Πως; Να μη το ζήσει καμία μανούλα ποτέ αυτό ποτεεε! Και το επόμενο στενάχωρο κομμάτι είναι ότι θέλω άμεσα να προσπαθήσω να έρθει το ουράνιο τόξο μας αλλά δυστυχώς ο σύντροφος θα λείπει και είναι αδύνατον να είναι εδω τις μέρες που πρέπει! Το μόνο που θα με ανακούφιζε αυτήν την στιγμή θα ήταν να ηξερα ότιθα μπορέσουμε άμεσα να κάνουμε τις προσπάθειες μας😩 ο γιατρός μου είπε ότι μετά την περίοδο μπορούμε και μάλιστα εχουμε πολύ περισσότερες πιθανοτητες τώρα να μείνω φυσιολογικά έγκυος ! Θα χάσουμε μάλλον την ευκαιρία αυτή 😢 του ειπαμε αν μπορούμε να κάνουμε σπερματεγχυνση καταψύχοντας ο σύντροφος σπερμα έτσι ωστε αν δεν είναι εδώ να μπορούμε να την κάνουμε αλλά προς το παρών δεν είναι σύμφωνος στο να παρω το διάστημα αυτό πάλι χάπια διέγερσης αλλά θα το δούμε στην πορεια δεν μου το επέρριψε εντελώς! Σε 15 μέρες από τώρα θα πάω να με δει για το πως αναρρώνω! Θα το ξανά συζητήσω πάλι όταν πάω να με δει! Πέτυχαν και οι δυο σπερματεγχυνσεις όποτε είμαι πολύ θετική στο να κάνω άλλη μια! Μακάρι να μπορούσε να γίνει έτσι μακάρι🙏

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ αγάπη μου πόσο σε νιώθω δε φαντάζεσαι! Πλέον μετράμε κι οι δύο μας μια βιοχημική και μια παλίνδρομη - και φυσικά δε χαίρομαι καθόλου γι αυτο 😭😭😭 Δε το εύχομαι σε κανέναν! Μακάρι να μη το βιώνε κανένας γονιός αυτό 😢 Δε σου έχω τη μαγική συνταγή, καθώς για το κάθε ζευγάρι είναι διαφορετικό. Το μόνο μπορώ να σου πω με βεβαιότητα είναι να μην επιτρέψετε στους εαυτούς σας, είτε εσύ είτε ο σύντροφός σου, ούτε μισή στιγμή, να κατηγορήσετε τους εαυτούς σας για ό,τι έγινε! Εγώ αυτομαστιγώθηκα πολλές φορές και σκεφτόμουν βλακείες, τύπου, μήπως δεν έπρεπε να περπατήσω 10 χλμ εκείνη τη μέρα, ή μήπως δε έπρεπε να κουβαλήσω εκείνη τη σακούλα του σουπερ μάρκετ, κι άλλα τέτοια χαζά που με το μόνο που έκαναν ήταν να βυθίζουν ακόμα πιο βαθιά στο βούρκο της λύπης! Μη το κάνεις αυτό στον εαυτό σου σε παρακαλώ ❤️ Επιπλέον, μη το περάσετε αυτό μόνοι σας, προσπαθήστε να ανοιχτείτε όσο είναι δυνατό και νιώθετε άνετα σε φίλους και οικογένεια, χωρίς να περιμένετε να σας έχουν μια απάντηση. Απλά να σας ακούσουν. Βοηθάει πολύ να εκφράζουμε τα συναισθήματά μας, να τα βγάλουμε από μέσα μας. Επίσης για να αποφύγετε να σας πουν τα γνωστά "δε πειράζει, είστε νέοι ακόμα" και "τουλαχίστον ήταν νωρίς" και άλλα τέτοια που είναι μαχαιριές στην καρδιά, μπορείτε να θέσετε όρια απ την αρχή και να πείτε ότι θέλετε μόνο να σας ακούσει κάποιος κι ας μη πει τίποτα. Κανείς που δε το έχει βιώσει αυτό δε μπορεί να καταλάβει 100% και είναι φυσιολογικό. 

Εφόσον θέλετε και είστε έτοιμοι να ξαναπροσπαθήσετε εξετάστε τις επιλογές σας και κάντε αυτό που είναι καλύτερο για εσάς. Μπουρμπουλάκι μας, δε σε ξέρω προσωπικά αλλά δέθηκα πολύ με την ιστορία σου και ειλικρινά λυπάμαι πολύ γι αυτή την εξέλιξη. Μη το βάζεις κάτω, τώρα έχεις ένα λόγο ακόμα παραπάνω για να προσπαθήσεις και πάλι, το αγγελούδι σας είναι περήφανο για εσάς ❤️ Μια τεράστια ΑΓΚΑΛΙΑ!

Αχ θυμάμαι και γω εκείνη την μέρα δυστυχώς ή ευτυχώς...κουράγιο και μην αγχώνεσαι το σώμα σου ξέρει και θα επανέλθει γρήγορα...όλα καλά θα πάνε!!!

Προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι σε κάνει να έχεις καλύτερη ψυχολογία...και όπως είπε και η Θέτις το να ανοιγομαστε και να εκφράζουμε τα συναισθήματα είναι πολύ σημαντικό για να μην κάνουμε μπαμ...θα υπάρχουν πολλοί που κάτι θα έχουν να πουν αλλά μόνο όποιος το έχει περάσει μπορεί να ξέρει τι νιώθετε αυτή τη στιγμή....κουράγιο και δώστε χρόνο στον εαυτό σας...κλάψτε φωνάξτε να φύγει από μέσα σας 

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση και για τα καλά σας λογια❤️ 

Όλα πήγαν καλά όσο αναφορά την απόξεση! Τώρα για το πως νοιωθω; Αχ Παναγία μου πως νοιωθω! Πριν λίγες μέρες είχα ένα μωρακι στην κοιλιτσα μου που χτύπαγε η καρδουλα του! Έκανα όνειρα για αυτό και έλεγα τι ωραία το Νοέμβριο θα το έχω στην αγκαλια μου και θα είναι εδώ και ο σύντροφος μου το στήριγμα μου η αγαπη μου η μεγάλη που πρσοπαθει κάθε λεπτό να με κάνει να νοιωθω ομορφα , που περνάει τόσο δύσκολα τώρα γτ είναι στεναχωρημένος για το αγγελάκι μας και ταυτόχρονα και για εμένα που με βλέπει έτσι! Αχ Παναγία μου γιατί τέτοιος πόνος γιατί;;; Δεν μπορώ να το διαχειριστώ τι θα κανωωωωωω🥲🥲🥲 θλίψη, πόνος απογοήτευση και ένα τεράστιο γιατί; Πως θα το ξεπεράσουμε; Πως; Να μη το ζήσει καμία μανούλα ποτέ αυτό ποτεεε! Και το επόμενο στενάχωρο κομμάτι είναι ότι θέλω άμεσα να προσπαθήσω να έρθει το ουράνιο τόξο μας αλλά δυστυχώς ο σύντροφος θα λείπει και είναι αδύνατον να είναι εδω τις μέρες που πρέπει! Το μόνο που θα με ανακούφιζε αυτήν την στιγμή θα ήταν να ηξερα ότιθα μπορέσουμε άμεσα να κάνουμε τις προσπάθειες μας😩 ο γιατρός μου είπε ότι μετά την περίοδο μπορούμε και μάλιστα εχουμε πολύ περισσότερες πιθανοτητες τώρα να μείνω φυσιολογικά έγκυος ! Θα χάσουμε μάλλον την ευκαιρία αυτή 😢 του ειπαμε αν μπορούμε να κάνουμε σπερματεγχυνση καταψύχοντας ο σύντροφος σπερμα έτσι ωστε αν δεν είναι εδώ να μπορούμε να την κάνουμε αλλά προς το παρών δεν είναι σύμφωνος στο να παρω το διάστημα αυτό πάλι χάπια διέγερσης αλλά θα το δούμε στην πορεια δεν μου το επέρριψε εντελώς! Σε 15 μέρες από τώρα θα πάω να με δει για το πως αναρρώνω! Θα το ξανά συζητήσω πάλι όταν πάω να με δει! Πέτυχαν και οι δυο σπερματεγχυνσεις όποτε είμαι πολύ θετική στο να κάνω άλλη μια! Μακάρι να μπορούσε να γίνει έτσι μακάρι🙏

Κορίτσι μου καλό... Μακάρι να μπορούσα για λίγο να κάνω μαγικά και να σε έβαζα στη θέση μου για 12 μήνες για να πάρεις όλο το κουράγιο που θα σου χρειαστει. Τόσος πόνος που δεν άντεχα να σηκωθώ το πρωί. Πήγαινα στη δουλειά αναγκαστικά και στο αυτοκίνητο μόνο έκλαιγα. Στη δουλειά πήγαινα στη τουαλέτα και πάλι έκλαιγα. Και μόνο αυτό το γιατί μου έτρωγε τα σωθικά. Μια βιοχημική και μια παλινδρομη και το όνειρο μου γλιστρούσε από τα χέρια.. Ένιωθα άδεια, κενή χωρίς το μωράκι μου στη κοιλιά μου. Και ένα χρόνο μετά ήρθε το ουράνιο τόξο στην αγκαλιά μου και ο πόνος απάλυνε (η πληγή όμως θα είναι πάντα εκεί). 

Μέρα με τη μέρα θα είσαι και λίγο καλύτερα, στο υπόσχομαι αυτό! Κλάψε όσο το έχεις ανάγκη, ξέσπασε και μην το κρατάς μέσα σου. Αν θέλεις να μιλήσουμε είμαι εδώ να σε ακούσω ο,τι ώρα και να είναι. Θα το διαχειριστείς γιατί έχεις ένα στόχο. Και θα τον πετύχεις πάση θυσία!! Στο χρωστάει η ζωή το μωράκι σου και θα στο φέρει 🌈🌈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου καλό... Μακάρι να μπορούσα για λίγο να κάνω μαγικά και να σε έβαζα στη θέση μου για 12 μήνες για να πάρεις όλο το κουράγιο που θα σου χρειαστει. Τόσος πόνος που δεν άντεχα να σηκωθώ το πρωί. Πήγαινα στη δουλειά αναγκαστικά και στο αυτοκίνητο μόνο έκλαιγα. Στη δουλειά πήγαινα στη τουαλέτα και πάλι έκλαιγα. Και μόνο αυτό το γιατί μου έτρωγε τα σωθικά. Μια βιοχημική και μια παλινδρομη και το όνειρο μου γλιστρούσε από τα χέρια.. Ένιωθα άδεια, κενή χωρίς το μωράκι μου στη κοιλιά μου. Και ένα χρόνο μετά ήρθε το ουράνιο τόξο στην αγκαλιά μου και ο πόνος απάλυνε (η πληγή όμως θα είναι πάντα εκεί). 

Μέρα με τη μέρα θα είσαι και λίγο καλύτερα, στο υπόσχομαι αυτό! Κλάψε όσο το έχεις ανάγκη, ξέσπασε και μην το κρατάς μέσα σου. Αν θέλεις να μιλήσουμε είμαι εδώ να σε ακούσω ο,τι ώρα και να είναι. Θα το διαχειριστείς γιατί έχεις ένα στόχο. Και θα τον πετύχεις πάση θυσία!! Στο χρωστάει η ζωή το μωράκι σου και θα στο φέρει 🌈🌈 

Όπως τα είπε η φίλη Έλλη 🥺 πόσο όμορφα τα είπες κορίτσι μου, μας δίνεις κουράγιο ❤️ θα έρθουν τα ουράνια τόξα μας, που θα πάει  🌈🌈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κι εγώ τη βλέπω τη γραμμούλα βρε κορίτσι μου, τι γίνεται;; Αύριο είπες είναι το ραντεβού σου; 

Αύριο θα πάω ναι....θα τον πω αν είναι να κάνω άλλη μια χοριακή για σιγουριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αύριο θα πάω ναι....θα τον πω αν είναι να κάνω άλλη μια χοριακή για σιγουριά 

Ναι πρέπει να το σιγουρεψεις, γιατί είναι κι η καθυστέρηση, τι να πω κορίτσι μου, μακάρι να έχει γίνει το θαύμα, εύχομαι το καλύτερο πραγματικά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση και για τα καλά σας λογια❤️ 

Όλα πήγαν καλά όσο αναφορά την απόξεση! Τώρα για το πως νοιωθω; Αχ Παναγία μου πως νοιωθω! Πριν λίγες μέρες είχα ένα μωρακι στην κοιλιτσα μου που χτύπαγε η καρδουλα του! Έκανα όνειρα για αυτό και έλεγα τι ωραία το Νοέμβριο θα το έχω στην αγκαλια μου και θα είναι εδώ και ο σύντροφος μου το στήριγμα μου η αγαπη μου η μεγάλη που πρσοπαθει κάθε λεπτό να με κάνει να νοιωθω ομορφα , που περνάει τόσο δύσκολα τώρα γτ είναι στεναχωρημένος για το αγγελάκι μας και ταυτόχρονα και για εμένα που με βλέπει έτσι! Αχ Παναγία μου γιατί τέτοιος πόνος γιατί;;; Δεν μπορώ να το διαχειριστώ τι θα κανωωωωωω🥲🥲🥲 θλίψη, πόνος απογοήτευση και ένα τεράστιο γιατί; Πως θα το ξεπεράσουμε; Πως; Να μη το ζήσει καμία μανούλα ποτέ αυτό ποτεεε! Και το επόμενο στενάχωρο κομμάτι είναι ότι θέλω άμεσα να προσπαθήσω να έρθει το ουράνιο τόξο μας αλλά δυστυχώς ο σύντροφος θα λείπει και είναι αδύνατον να είναι εδω τις μέρες που πρέπει! Το μόνο που θα με ανακούφιζε αυτήν την στιγμή θα ήταν να ηξερα ότιθα μπορέσουμε άμεσα να κάνουμε τις προσπάθειες μας😩 ο γιατρός μου είπε ότι μετά την περίοδο μπορούμε και μάλιστα εχουμε πολύ περισσότερες πιθανοτητες τώρα να μείνω φυσιολογικά έγκυος ! Θα χάσουμε μάλλον την ευκαιρία αυτή 😢 του ειπαμε αν μπορούμε να κάνουμε σπερματεγχυνση καταψύχοντας ο σύντροφος σπερμα έτσι ωστε αν δεν είναι εδώ να μπορούμε να την κάνουμε αλλά προς το παρών δεν είναι σύμφωνος στο να παρω το διάστημα αυτό πάλι χάπια διέγερσης αλλά θα το δούμε στην πορεια δεν μου το επέρριψε εντελώς! Σε 15 μέρες από τώρα θα πάω να με δει για το πως αναρρώνω! Θα το ξανά συζητήσω πάλι όταν πάω να με δει! Πέτυχαν και οι δυο σπερματεγχυνσεις όποτε είμαι πολύ θετική στο να κάνω άλλη μια! Μακάρι να μπορούσε να γίνει έτσι μακάρι🙏

Κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω... Είναι δύσκολο να ξέρεις ότι ήταν εκεί χτυπούσε η καρδούλα του κ τώρα δεν είναι εκεί... Το θυμάμαι που έλεγα χθες ήταν εκεί κ κοιτούσα την κοιλιά μου κ ένιωθα άδεια... Είχα κάνει κοιλίτσα γιατί ενώ είχα επίπεδη κοιλιά κ λίγες μέρες πριν το χάσω είχα κάνει λιγο κοιλίτσα πιθανότατα από φουσκώματα κατακράτηση υγρών φαντάζομαι κ ονειρευόμουν πως θα είναι όταν περάσουν οι μήνες... Κ μετά απλά δεν ένιωθα τίποτα έλειπε ένα κομμάτι μου... Όλα γίνονται για κάποιον λόγο κ θα έρθουν τα καλύτερα... Ο θεός για κάποιον λόγο μας τα φέρνει έτσι... Κ όντως εσένα η σπερματεγχυση έχει πιάσει δύο φορές οπότε σίγουρα θα πετύχει ξανά... Κ μην σου πω κ με φυσιολογικό τρόπο! Μακάρι να μπορέσει ο άντρας σου να είναι κάποιες μέρες εδώ για να το προσπαθήσετε... Θυμάμαι κ πέρυσι αυτά λέγαμε μαζί γιατί θα έφευγε κ εμένα... Θα βρεθούν ευκαιρίες κ θα έρθει το μωράκι...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τελικά πήρα τεστ κορίτσια....λέτε να γίνει κανένα θαύμα και να ήταν καθυστερημένη σύλληψη;;;;;

Ο γιατρός δεν μου έδωσε ελπίδες βέβαια...

IMG20240403172914.jpg

Φαίνεται η γραμμή... Μόνο η χοριακη θα είναι σίγουρη όμως κορίτσι μου κ εύχομαι να είναι θετική 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demisar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Λοιπόν, εγώ έκανα σήμερα καρδιογράφημα και βγήκε μια χαρά και επίσης έκανα και χορια΄κη παρ όλο που η γιατρός μου είπε να κ΄άνω Παρασκευή εχώ δεν άντεχα τόσο άγχος . Τα αποτελέσματα απο 210 έπεσε 172. Που αυτό σημαίνει λογικά ότι γλίτωσα το χειρότερο σενάριο (το εξωμήτριο). Αύριο θα μιλήσω μαζί της για να δούμε πως θα κινηθούμε γιατί ανυπομονώ να ξεκινήσω κανονικά πλέον -και όχι έτσι όπως έγινε τώρα- προσπάθεια για το δευ΄τερο! 

Έχει ο Θεός για όλες μας! ❤️

Το μόνο θετικό είναι πως πεφτει μόνη της κ λογικά θα το αποβάλλει ο οργανισμός φυσιολογικά. Ο πόνος θα απαλύνει με τον καιρό κ θα έρθει κ το ουράνιο τόξο 🌈 

@marinamanoulitsa εύχομαι να διαψευστεί ο γιατρός κ να αντέξει το σποράκι σου!! Η γραμμή φαίνεται πάντως!! 
 

@Mpourmpoulo μπουρμπουλάκι μου γλυκό σε θαυμάζω που μέσα σε όλο αυτό που περνάς διακρίνω αισιοδοξία μέσα σου!! Μπράβο κοριτσάκι μου. Θεωρώ πως ότι κ να σου πω θα είναι λίγο κ δεν ξέρω πως να εκφραστώ για να σου συμπαρασταθω. Δεν είμαι καλή με τα λόγια. Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά κ ελπίζω να ανακάμψεις γρήγορα!! Σε λίγο καιρό θα είσαι πάλι εγκυουλα κ θα κρατήσεις το θαυματακι σου αγκαλίτσα.. Θα στο στείλει το αγγελούδι σου από τον ουρανό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση και για τα καλά σας λογια❤️ 

Όλα πήγαν καλά όσο αναφορά την απόξεση! Τώρα για το πως νοιωθω; Αχ Παναγία μου πως νοιωθω! Πριν λίγες μέρες είχα ένα μωρακι στην κοιλιτσα μου που χτύπαγε η καρδουλα του! Έκανα όνειρα για αυτό και έλεγα τι ωραία το Νοέμβριο θα το έχω στην αγκαλια μου και θα είναι εδώ και ο σύντροφος μου το στήριγμα μου η αγαπη μου η μεγάλη που πρσοπαθει κάθε λεπτό να με κάνει να νοιωθω ομορφα , που περνάει τόσο δύσκολα τώρα γτ είναι στεναχωρημένος για το αγγελάκι μας και ταυτόχρονα και για εμένα που με βλέπει έτσι! Αχ Παναγία μου γιατί τέτοιος πόνος γιατί;;; Δεν μπορώ να το διαχειριστώ τι θα κανωωωωωω🥲🥲🥲 θλίψη, πόνος απογοήτευση και ένα τεράστιο γιατί; Πως θα το ξεπεράσουμε; Πως; Να μη το ζήσει καμία μανούλα ποτέ αυτό ποτεεε! Και το επόμενο στενάχωρο κομμάτι είναι ότι θέλω άμεσα να προσπαθήσω να έρθει το ουράνιο τόξο μας αλλά δυστυχώς ο σύντροφος θα λείπει και είναι αδύνατον να είναι εδω τις μέρες που πρέπει! Το μόνο που θα με ανακούφιζε αυτήν την στιγμή θα ήταν να ηξερα ότιθα μπορέσουμε άμεσα να κάνουμε τις προσπάθειες μας😩 ο γιατρός μου είπε ότι μετά την περίοδο μπορούμε και μάλιστα εχουμε πολύ περισσότερες πιθανοτητες τώρα να μείνω φυσιολογικά έγκυος ! Θα χάσουμε μάλλον την ευκαιρία αυτή 😢 του ειπαμε αν μπορούμε να κάνουμε σπερματεγχυνση καταψύχοντας ο σύντροφος σπερμα έτσι ωστε αν δεν είναι εδώ να μπορούμε να την κάνουμε αλλά προς το παρών δεν είναι σύμφωνος στο να παρω το διάστημα αυτό πάλι χάπια διέγερσης αλλά θα το δούμε στην πορεια δεν μου το επέρριψε εντελώς! Σε 15 μέρες από τώρα θα πάω να με δει για το πως αναρρώνω! Θα το ξανά συζητήσω πάλι όταν πάω να με δει! Πέτυχαν και οι δυο σπερματεγχυνσεις όποτε είμαι πολύ θετική στο να κάνω άλλη μια! Μακάρι να μπορούσε να γίνει έτσι μακάρι🙏

Σα να διαβάζω τον εαυτό μου... Την δική Μ ιστορία, με την διαφορά της σπερματεγχισης. 

Μακάρι να μην το βιωνε καμία άλλη γυναίκα αυτό το τραγικό συναίσθημα. Δυστυχώς όμως είμαστε τόσες πολλές. Και καθε μέρα ακουω κι άλλες. Και στεναχωριέμαι. Αλλά ταυτόχρονα χαμογελάω, γιατί ξέρω οτι θα έρθει και σε εσάς το ουράνιο τόξο. Μου τα έλεγε η Έλλη αλλά δεν το πίστευα οτι θα το ζούσα. Τελικά ήρθε το ουράνιο τόξο μου. Και θα έρθει και σε εσας. Μετά από τόσο αγώνα δεν μπορεί να μην έρθει! Να μην χάσεις ποτέ την ελπίδα σου κορίτσι μου. Θα περνάνε οι μέρες και σιγά σιγά ο πόνος θα μαλακώνει. Δεν θα ξεχάσεις το συναίσθημα που σ αφησε, αλλά εμένα τουλάχιστον ο μόνος τρόπος για να γιατρευτω ήταν να ξανά μείνω έγκυος. 

Στο εύχομαι λοιπόν να μην αργήσει 🤰🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo αγαπημενο μου κοριτσι... θα σου μιλησω οπως θα μιλουσα στην αδερφη μου.

Εν συντομία η δικη μ ιστορία. Ιουλιο του 2023 μενω εγκυος. Πρωτος υπερηχος 7η βδομαδα ακουμε καρδουλα. Μ λεεο ο γιατρός τ εμβρυο ειναι χαμηλα κ διπλα στην τομη. Κραταμε μια επιφυλαξη για τον πλακουντα. Υπαρχει μια απειροελαχιστη πιθανότητα να σχηματιστει πανω στην τομη οποτε δ θα αντέξει η μητρα σου. Επανελεγχος τη 10η βδομαδα. Κατα 95% μ λεει αποφυγαμε τον κίνδυνο δ βλεπω κατι πανω στην τομη. Πηγαινε ομως και σε εμβρυολογο. Στον τοπ στη Θεσσαλονίκη. Διευθυντής στο ιπποκρατειο. Το μωρο υγιέστατο. Σχηματισμενο. Πεντακαθαρα χερακια ποδαρακια μεχρι κ τ δαχτυλακια του. Μέχρι εκεινη τη βδομαδα κρατουσα μικρο καλάθι, δ ήξερε σχεδόν κανενας τιποτα. Πηγαινα στη δουλεια κανονικα. Οταν μας είπε ο γιατρις οτι λογικα ολα καλα πηραμε μια ανασα. Τοτε συνειδητοποιησαμε οτι θα κανουμε μωρακι. Ξεκινησαμε τ ονειρα. Μετα απο 5 μερες π λες παμε στον εμβρυολογο. Με βλεπουν 2 γιατροί. Ο πλακουντας δ ειναι μ λενε πανω στην τομη ειναι ομως διεισδυτικος. Προτεινεται διακοπη κυησης. 11η βδομαδα. Χασαμε τη γη κατω απο τ ποδια μας. Φευγβ αρον αρον παω κ σε 2ο γιατρο. 3ο ουσιαστικά. Επισης καθηγητης στο ιπποκράτειο. Με βλεπει, το επιβεβαιώνει και αυτος μ λεει αν ησουν γυναικα μ θα σε εβαζα χθες. Μην τ ρισκάρεις. Μιλάω με τ γιατρο μ π ηρθε σε επικοινωνια με τιυς αλλους 2. Την επομενη μπαινω ιπποκράτειο. Για διακοπη. Ενός απολυτα υγιους εμβρυου. Εγω σκότωσα το μωρο μου. Δε θα μου το συγχωρησω ποτε. Οσες πιθανότητες ειχα να φτασω σε μια βιωσιμη βδομαδα κ να μπω σε προγράμματισμενη καισαρικη αλλες τοσες εοχα να παθω ακατασχετη αιμοραγια και βα πεθανω. Καθε μερα αναρωτιεμαι και αν το κρατουσα κ τώρα το ειχα στα χερια μου? Η απάντηση π μ δινει ο αντρας μ ειναι και αν σήμερα τ παιδια μας δεν είχαν μαμα?? Μεσα στην ατυχια σου να θυμάσαι οτι εισαι τυχερη που εφυηε ετσι. Που δεν επελεξες εσυ να φύγει. Που η καρδια του σταματησε απο μονη της και δεν αποφασισες εσυ να σταματησει. Καθε απωλεια ποναει. Ματωνει η καρδια σου. Παρε το χρονο σου. ΘΡΗΝΗΣΕ. ΚΛΑΨΕ. ΞΈΣΠΑΣΕ. Το μωρο σου εχασες. Καθε αντιδραση ειναι αποδεκτή.

Συμβούλη μου ειναι να δωσεις στο σωμα σου τ χρονο να ηρεμησει. Ασε να περάσουν ενας δυο κυκλοι. Δεν φαντάζεσαι ποσο καταλαβαίνω το να θες να μεινει1 αμεσα. Μερα μερα μετρούσα. Είχαν χασει το νοημα οι μήνες, οι μερες, οι στιγμές. Ασε να επανέλθουν οι ορμονες σου. Παρε μια ανασα. Και σε 2 μήνες ξανα δοκιμαζεις. Καθε μερα σκεφτομαι τ μωρο που εγω αποφασισα να μην γεννηθει. Καθε βραδυ κοιταω τον τελευταίο του υπερηχο. Καθε βραδυ το καληνυχτιζω. Ακομα και αν ερθει αλλο μωρο, ποτε δ θα παψω να δακρυζω για τ μωρο που εφυγε. Το καλο μου το μωράκι που πουθενα δεν εφταιξε. Δεν εχω λογια παρηγοριας να σου πω. Μονο οτι σε καταλαβαίνω οσο δ φανταζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo αγαπημενο μου κοριτσι... θα σου μιλησω οπως θα μιλουσα στην αδερφη μου.

Εν συντομία η δικη μ ιστορία. Ιουλιο του 2023 μενω εγκυος. Πρωτος υπερηχος 7η βδομαδα ακουμε καρδουλα. Μ λεεο ο γιατρός τ εμβρυο ειναι χαμηλα κ διπλα στην τομη. Κραταμε μια επιφυλαξη για τον πλακουντα. Υπαρχει μια απειροελαχιστη πιθανότητα να σχηματιστει πανω στην τομη οποτε δ θα αντέξει η μητρα σου. Επανελεγχος τη 10η βδομαδα. Κατα 95% μ λεει αποφυγαμε τον κίνδυνο δ βλεπω κατι πανω στην τομη. Πηγαινε ομως και σε εμβρυολογο. Στον τοπ στη Θεσσαλονίκη. Διευθυντής στο ιπποκρατειο. Το μωρο υγιέστατο. Σχηματισμενο. Πεντακαθαρα χερακια ποδαρακια μεχρι κ τ δαχτυλακια του. Μέχρι εκεινη τη βδομαδα κρατουσα μικρο καλάθι, δ ήξερε σχεδόν κανενας τιποτα. Πηγαινα στη δουλεια κανονικα. Οταν μας είπε ο γιατρις οτι λογικα ολα καλα πηραμε μια ανασα. Τοτε συνειδητοποιησαμε οτι θα κανουμε μωρακι. Ξεκινησαμε τ ονειρα. Μετα απο 5 μερες π λες παμε στον εμβρυολογο. Με βλεπουν 2 γιατροί. Ο πλακουντας δ ειναι μ λενε πανω στην τομη ειναι ομως διεισδυτικος. Προτεινεται διακοπη κυησης. 11η βδομαδα. Χασαμε τη γη κατω απο τ ποδια μας. Φευγβ αρον αρον παω κ σε 2ο γιατρο. 3ο ουσιαστικά. Επισης καθηγητης στο ιπποκράτειο. Με βλεπει, το επιβεβαιώνει και αυτος μ λεει αν ησουν γυναικα μ θα σε εβαζα χθες. Μην τ ρισκάρεις. Μιλάω με τ γιατρο μ π ηρθε σε επικοινωνια με τιυς αλλους 2. Την επομενη μπαινω ιπποκράτειο. Για διακοπη. Ενός απολυτα υγιους εμβρυου. Εγω σκότωσα το μωρο μου. Δε θα μου το συγχωρησω ποτε. Οσες πιθανότητες ειχα να φτασω σε μια βιωσιμη βδομαδα κ να μπω σε προγράμματισμενη καισαρικη αλλες τοσες εοχα να παθω ακατασχετη αιμοραγια και βα πεθανω. Καθε μερα αναρωτιεμαι και αν το κρατουσα κ τώρα το ειχα στα χερια μου? Η απάντηση π μ δινει ο αντρας μ ειναι και αν σήμερα τ παιδια μας δεν είχαν μαμα?? Μεσα στην ατυχια σου να θυμάσαι οτι εισαι τυχερη που εφυηε ετσι. Που δεν επελεξες εσυ να φύγει. Που η καρδια του σταματησε απο μονη της και δεν αποφασισες εσυ να σταματησει. Καθε απωλεια ποναει. Ματωνει η καρδια σου. Παρε το χρονο σου. ΘΡΗΝΗΣΕ. ΚΛΑΨΕ. ΞΈΣΠΑΣΕ. Το μωρο σου εχασες. Καθε αντιδραση ειναι αποδεκτή.

Συμβούλη μου ειναι να δωσεις στο σωμα σου τ χρονο να ηρεμησει. Ασε να περάσουν ενας δυο κυκλοι. Δεν φαντάζεσαι ποσο καταλαβαίνω το να θες να μεινει1 αμεσα. Μερα μερα μετρούσα. Είχαν χασει το νοημα οι μήνες, οι μερες, οι στιγμές. Ασε να επανέλθουν οι ορμονες σου. Παρε μια ανασα. Και σε 2 μήνες ξανα δοκιμαζεις. Καθε μερα σκεφτομαι τ μωρο που εγω αποφασισα να μην γεννηθει. Καθε βραδυ κοιταω τον τελευταίο του υπερηχο. Καθε βραδυ το καληνυχτιζω. Ακομα και αν ερθει αλλο μωρο, ποτε δ θα παψω να δακρυζω για τ μωρο που εφυγε. Το καλο μου το μωράκι που πουθενα δεν εφταιξε. Δεν εχω λογια παρηγοριας να σου πω. Μονο οτι σε καταλαβαίνω οσο δ φανταζεσαι.

Πωπω κορίτσι μου τι πέρασες κ εσυ!!! Τι ατυχία να συμβαίνει αυτό…Είχαμε ακριβώς τα ίδια με την γυναίκα του αδερφού μου! Έκανε διακοπή κύησης γιατί σε αυτήν ήταν πάνω στην τομή δυστυχως κ είχε συνέχεια αιμορραγίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Ναι κ εμένα έτσι μου είχαν πει να έχεις ξυπνήσει 2 ώρες νωρίτερα και επειδή θα πήγαινα με το πόδι να περιμένω λίγο στο μικροβιολογικο κανένα τέταρτο να ηρεμήσω. 

Τελικά μου το επιβεβαίωσε και ο γιατρός μου, θέλει να έχω ξυπνήσει 2 ώρες πριν. 

Η προλακτινη επηρεάζεται πάρα πολύ εύκολα από άγχος και στρες γιαυτό λένε να είσαι όσο το δυνατόν σε μια ήρεμη κατάσταση. 😏😏 Φέρτε ζαναξ, βαλεριάνα κλπ κλπ γτ δν βλέπω να είμαι ήρεμη αλλιώς 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Τελικά μου το επιβεβαίωσε και ο γιατρός μου, θέλει να έχω ξυπνήσει 2 ώρες πριν. 

Η προλακτινη επηρεάζεται πάρα πολύ εύκολα από άγχος και στρες γιαυτό λένε να είσαι όσο το δυνατόν σε μια ήρεμη κατάσταση. 😏😏 Φέρτε ζαναξ, βαλεριάνα κλπ κλπ γτ δν βλέπω να είμαι ήρεμη αλλιώς 😂😂😂😂😂

Ναι ισχύει επηρεάζεται από διαφορά αυτό μου το είπαν και εμένα απο το άγχος ανεβαίνει αλλά πιστεύω πως όταν η τιμή εχει μεγάλη διαφορά από την φυσιολογικές τιμές εεε μάλλον δεν μπορεί να είναι μόνο από το άγχος 😊

Καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο θα πας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι ισχύει επηρεάζεται από διαφορά αυτό μου το είπαν και εμένα απο το άγχος ανεβαίνει αλλά πιστεύω πως όταν η τιμή εχει μεγάλη διαφορά από την φυσιολογικές τιμές εεε μάλλον δεν μπορεί να είναι μόνο από το άγχος 😊

Καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο θα πας ;

Ναι φαντάζομαι υπάρχει ένα όριο για να δικαιολογεί το άγχος,γιαυτό κάνουν και 2 μετρήσεις.. πχ το 2022 που την είχα κάνει 1η φορά η πρώτη μέτρηση βγήκε 12,93ng/ml και η δεύτερη μέτρηση 10 λεπτά μετά βγήκε 12,75ng/mL.. Τι να πω🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θα μάθουμε σύντομα 

Ναι ναι αύριο θα πάω το πρωί..🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Ναι φαντάζομαι υπάρχει ένα όριο για να δικαιολογεί το άγχος,γιαυτό κάνουν και 2 μετρήσεις.. πχ το 2022 που την είχα κάνει 1η φορά η πρώτη μέτρηση βγήκε 12,93ng/ml και η δεύτερη μέτρηση 10 λεπτά μετά βγήκε 12,75ng/mL.. Τι να πω🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θα μάθουμε σύντομα 

Ναι ναι αύριο θα πάω το πρωί..🤞🤞🤞🤞

Εγω είχα 35 την πρώτη φορά και μετά από 2 μήνες έκανα επανέλεγχο και πήγε 72 εεε αυτές οι τιμές δεν μπορεί να είναι μόνο άγχος έχω και πολυκυστηκες όποτε πήρα θαραπεια 

Θα περιμένουμε νεα σου 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo αγαπημενο μου κοριτσι... θα σου μιλησω οπως θα μιλουσα στην αδερφη μου.

Εν συντομία η δικη μ ιστορία. Ιουλιο του 2023 μενω εγκυος. Πρωτος υπερηχος 7η βδομαδα ακουμε καρδουλα. Μ λεεο ο γιατρός τ εμβρυο ειναι χαμηλα κ διπλα στην τομη. Κραταμε μια επιφυλαξη για τον πλακουντα. Υπαρχει μια απειροελαχιστη πιθανότητα να σχηματιστει πανω στην τομη οποτε δ θα αντέξει η μητρα σου. Επανελεγχος τη 10η βδομαδα. Κατα 95% μ λεει αποφυγαμε τον κίνδυνο δ βλεπω κατι πανω στην τομη. Πηγαινε ομως και σε εμβρυολογο. Στον τοπ στη Θεσσαλονίκη. Διευθυντής στο ιπποκρατειο. Το μωρο υγιέστατο. Σχηματισμενο. Πεντακαθαρα χερακια ποδαρακια μεχρι κ τ δαχτυλακια του. Μέχρι εκεινη τη βδομαδα κρατουσα μικρο καλάθι, δ ήξερε σχεδόν κανενας τιποτα. Πηγαινα στη δουλεια κανονικα. Οταν μας είπε ο γιατρις οτι λογικα ολα καλα πηραμε μια ανασα. Τοτε συνειδητοποιησαμε οτι θα κανουμε μωρακι. Ξεκινησαμε τ ονειρα. Μετα απο 5 μερες π λες παμε στον εμβρυολογο. Με βλεπουν 2 γιατροί. Ο πλακουντας δ ειναι μ λενε πανω στην τομη ειναι ομως διεισδυτικος. Προτεινεται διακοπη κυησης. 11η βδομαδα. Χασαμε τη γη κατω απο τ ποδια μας. Φευγβ αρον αρον παω κ σε 2ο γιατρο. 3ο ουσιαστικά. Επισης καθηγητης στο ιπποκράτειο. Με βλεπει, το επιβεβαιώνει και αυτος μ λεει αν ησουν γυναικα μ θα σε εβαζα χθες. Μην τ ρισκάρεις. Μιλάω με τ γιατρο μ π ηρθε σε επικοινωνια με τιυς αλλους 2. Την επομενη μπαινω ιπποκράτειο. Για διακοπη. Ενός απολυτα υγιους εμβρυου. Εγω σκότωσα το μωρο μου. Δε θα μου το συγχωρησω ποτε. Οσες πιθανότητες ειχα να φτασω σε μια βιωσιμη βδομαδα κ να μπω σε προγράμματισμενη καισαρικη αλλες τοσες εοχα να παθω ακατασχετη αιμοραγια και βα πεθανω. Καθε μερα αναρωτιεμαι και αν το κρατουσα κ τώρα το ειχα στα χερια μου? Η απάντηση π μ δινει ο αντρας μ ειναι και αν σήμερα τ παιδια μας δεν είχαν μαμα?? Μεσα στην ατυχια σου να θυμάσαι οτι εισαι τυχερη που εφυηε ετσι. Που δεν επελεξες εσυ να φύγει. Που η καρδια του σταματησε απο μονη της και δεν αποφασισες εσυ να σταματησει. Καθε απωλεια ποναει. Ματωνει η καρδια σου. Παρε το χρονο σου. ΘΡΗΝΗΣΕ. ΚΛΑΨΕ. ΞΈΣΠΑΣΕ. Το μωρο σου εχασες. Καθε αντιδραση ειναι αποδεκτή.

Συμβούλη μου ειναι να δωσεις στο σωμα σου τ χρονο να ηρεμησει. Ασε να περάσουν ενας δυο κυκλοι. Δεν φαντάζεσαι ποσο καταλαβαίνω το να θες να μεινει1 αμεσα. Μερα μερα μετρούσα. Είχαν χασει το νοημα οι μήνες, οι μερες, οι στιγμές. Ασε να επανέλθουν οι ορμονες σου. Παρε μια ανασα. Και σε 2 μήνες ξανα δοκιμαζεις. Καθε μερα σκεφτομαι τ μωρο που εγω αποφασισα να μην γεννηθει. Καθε βραδυ κοιταω τον τελευταίο του υπερηχο. Καθε βραδυ το καληνυχτιζω. Ακομα και αν ερθει αλλο μωρο, ποτε δ θα παψω να δακρυζω για τ μωρο που εφυγε. Το καλο μου το μωράκι που πουθενα δεν εφταιξε. Δεν εχω λογια παρηγοριας να σου πω. Μονο οτι σε καταλαβαίνω οσο δ φανταζεσαι.

Αρε Διώνη μου πραγματικά κλαίω τα είπες όλα.. 

Δε συζητάμε για τις βιοχημικές και την παλινδρόμη που πέρασα πόνος μόνο πόνος 2 βιοχημικές, 1 παλινδρόμη σύνολο 4 μωρακια. 

Και άλλα 2 έμβρυα που δεν ήταν δικά μου :-( τον Μάρτιο του 2022 πέρασα τον απόλυτο Γολγοθά.. ήμουν έγκυος απο εξωσωματικη με όχι δικά μου έμβρυα ,έπρεπε να διακόψω αυτή την κύηση που μέσα στην ατυχία μου τελείωσε με το κόψιμο από την προγεστερόνη κτλ αλλιώς έπρεπε να μπω για απόξεση :-(

μέσα όμως σε όλο αυτό το αρνητικό μου μήνυμα θα σας πω ότι τον Σεπτέμβριο 2022 ήμουν έγκυος από φυσιολογικη σύλληψη με μόλις 1% να πετύχουμε εγκυμοσύνη. Ναι ο μπέμπης μου ο Μάριος μου (το όνομα της Παναγίας /23.08 τον έπιασα /) είναι από αυτά τα ουράνια τόξα. 

 

για αυτόν τον λόγο είμαι ακόμα εδώ σε αυτό το φόρουμ και δίνω αισιοδοξία, ξέρω τι θα πει πόνος ,θέληση για ένα μωράκι. Όμως ξέρω και τι θα πει θαύμα και αργά η γρήγορα θα γίνει. Τον Μάρτιο του 2022 δεν πίστευα ότι θα έχω εγώ ένα μωράκι από φυσική σύλληψη. Κι ομως. Ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά στο όνειρο είσαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Σα να διαβάζω τον εαυτό μου... Την δική Μ ιστορία, με την διαφορά της σπερματεγχισης. 

Μακάρι να μην το βιωνε καμία άλλη γυναίκα αυτό το τραγικό συναίσθημα. Δυστυχώς όμως είμαστε τόσες πολλές. Και καθε μέρα ακουω κι άλλες. Και στεναχωριέμαι. Αλλά ταυτόχρονα χαμογελάω, γιατί ξέρω οτι θα έρθει και σε εσάς το ουράνιο τόξο. Μου τα έλεγε η Έλλη αλλά δεν το πίστευα οτι θα το ζούσα. Τελικά ήρθε το ουράνιο τόξο μου. Και θα έρθει και σε εσας. Μετά από τόσο αγώνα δεν μπορεί να μην έρθει! Να μην χάσεις ποτέ την ελπίδα σου κορίτσι μου. Θα περνάνε οι μέρες και σιγά σιγά ο πόνος θα μαλακώνει. Δεν θα ξεχάσεις το συναίσθημα που σ αφησε, αλλά εμένα τουλάχιστον ο μόνος τρόπος για να γιατρευτω ήταν να ξανά μείνω έγκυος. 

Στο εύχομαι λοιπόν να μην αργήσει 🤰🏻🙏🏻

Μαρινάκι μου αγαπημένο... Ανατριχιαζω όταν θυμάμαι τη μέρα που διάβασα το μήνυμα σου για την αποβολή σου. Ήθελα τόσο πολύ να σε πάρω μια αγκαλιά και να σου πω με βεβαιότητα ότι θα τα καταφέρεις. Σαν χτες μου έρχεται αυτή η μέρα στο μυαλό. Και τα κατάφερες κορίτσι μου όπως θα τα καταφέρουν όλες ♥️

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo αγαπημενο μου κοριτσι... θα σου μιλησω οπως θα μιλουσα στην αδερφη μου.

Εν συντομία η δικη μ ιστορία. Ιουλιο του 2023 μενω εγκυος. Πρωτος υπερηχος 7η βδομαδα ακουμε καρδουλα. Μ λεεο ο γιατρός τ εμβρυο ειναι χαμηλα κ διπλα στην τομη. Κραταμε μια επιφυλαξη για τον πλακουντα. Υπαρχει μια απειροελαχιστη πιθανότητα να σχηματιστει πανω στην τομη οποτε δ θα αντέξει η μητρα σου. Επανελεγχος τη 10η βδομαδα. Κατα 95% μ λεει αποφυγαμε τον κίνδυνο δ βλεπω κατι πανω στην τομη. Πηγαινε ομως και σε εμβρυολογο. Στον τοπ στη Θεσσαλονίκη. Διευθυντής στο ιπποκρατειο. Το μωρο υγιέστατο. Σχηματισμενο. Πεντακαθαρα χερακια ποδαρακια μεχρι κ τ δαχτυλακια του. Μέχρι εκεινη τη βδομαδα κρατουσα μικρο καλάθι, δ ήξερε σχεδόν κανενας τιποτα. Πηγαινα στη δουλεια κανονικα. Οταν μας είπε ο γιατρις οτι λογικα ολα καλα πηραμε μια ανασα. Τοτε συνειδητοποιησαμε οτι θα κανουμε μωρακι. Ξεκινησαμε τ ονειρα. Μετα απο 5 μερες π λες παμε στον εμβρυολογο. Με βλεπουν 2 γιατροί. Ο πλακουντας δ ειναι μ λενε πανω στην τομη ειναι ομως διεισδυτικος. Προτεινεται διακοπη κυησης. 11η βδομαδα. Χασαμε τη γη κατω απο τ ποδια μας. Φευγβ αρον αρον παω κ σε 2ο γιατρο. 3ο ουσιαστικά. Επισης καθηγητης στο ιπποκράτειο. Με βλεπει, το επιβεβαιώνει και αυτος μ λεει αν ησουν γυναικα μ θα σε εβαζα χθες. Μην τ ρισκάρεις. Μιλάω με τ γιατρο μ π ηρθε σε επικοινωνια με τιυς αλλους 2. Την επομενη μπαινω ιπποκράτειο. Για διακοπη. Ενός απολυτα υγιους εμβρυου. Εγω σκότωσα το μωρο μου. Δε θα μου το συγχωρησω ποτε. Οσες πιθανότητες ειχα να φτασω σε μια βιωσιμη βδομαδα κ να μπω σε προγράμματισμενη καισαρικη αλλες τοσες εοχα να παθω ακατασχετη αιμοραγια και βα πεθανω. Καθε μερα αναρωτιεμαι και αν το κρατουσα κ τώρα το ειχα στα χερια μου? Η απάντηση π μ δινει ο αντρας μ ειναι και αν σήμερα τ παιδια μας δεν είχαν μαμα?? Μεσα στην ατυχια σου να θυμάσαι οτι εισαι τυχερη που εφυηε ετσι. Που δεν επελεξες εσυ να φύγει. Που η καρδια του σταματησε απο μονη της και δεν αποφασισες εσυ να σταματησει. Καθε απωλεια ποναει. Ματωνει η καρδια σου. Παρε το χρονο σου. ΘΡΗΝΗΣΕ. ΚΛΑΨΕ. ΞΈΣΠΑΣΕ. Το μωρο σου εχασες. Καθε αντιδραση ειναι αποδεκτή.

Συμβούλη μου ειναι να δωσεις στο σωμα σου τ χρονο να ηρεμησει. Ασε να περάσουν ενας δυο κυκλοι. Δεν φαντάζεσαι ποσο καταλαβαίνω το να θες να μεινει1 αμεσα. Μερα μερα μετρούσα. Είχαν χασει το νοημα οι μήνες, οι μερες, οι στιγμές. Ασε να επανέλθουν οι ορμονες σου. Παρε μια ανασα. Και σε 2 μήνες ξανα δοκιμαζεις. Καθε μερα σκεφτομαι τ μωρο που εγω αποφασισα να μην γεννηθει. Καθε βραδυ κοιταω τον τελευταίο του υπερηχο. Καθε βραδυ το καληνυχτιζω. Ακομα και αν ερθει αλλο μωρο, ποτε δ θα παψω να δακρυζω για τ μωρο που εφυγε. Το καλο μου το μωράκι που πουθενα δεν εφταιξε. Δεν εχω λογια παρηγοριας να σου πω. Μονο οτι σε καταλαβαίνω οσο δ φανταζεσαι.

Πόσο λυπάμαι... Και πόσο φτωχά είναι τα λόγια να εκφράσουν αυτό που νιώθω διαβάζοντας τέτοιες ιστορίες. Είμαστε όλες ηρωίδες και κρύβουμε απίστευτη δύναμη μέσα μας!!! 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αρε Διώνη μου πραγματικά κλαίω τα είπες όλα.. 

Δε συζητάμε για τις βιοχημικές και την παλινδρόμη που πέρασα πόνος μόνο πόνος 2 βιοχημικές, 1 παλινδρόμη σύνολο 4 μωρακια. 

Και άλλα 2 έμβρυα που δεν ήταν δικά μου :-( τον Μάρτιο του 2022 πέρασα τον απόλυτο Γολγοθά.. ήμουν έγκυος απο εξωσωματικη με όχι δικά μου έμβρυα ,έπρεπε να διακόψω αυτή την κύηση που μέσα στην ατυχία μου τελείωσε με το κόψιμο από την προγεστερόνη κτλ αλλιώς έπρεπε να μπω για απόξεση :-(

μέσα όμως σε όλο αυτό το αρνητικό μου μήνυμα θα σας πω ότι τον Σεπτέμβριο 2022 ήμουν έγκυος από φυσιολογικη σύλληψη με μόλις 1% να πετύχουμε εγκυμοσύνη. Ναι ο μπέμπης μου ο Μάριος μου (το όνομα της Παναγίας /23.08 τον έπιασα /) είναι από αυτά τα ουράνια τόξα. 

 

για αυτόν τον λόγο είμαι ακόμα εδώ σε αυτό το φόρουμ και δίνω αισιοδοξία, ξέρω τι θα πει πόνος ,θέληση για ένα μωράκι. Όμως ξέρω και τι θα πει θαύμα και αργά η γρήγορα θα γίνει. Τον Μάρτιο του 2022 δεν πίστευα ότι θα έχω εγώ ένα μωράκι από φυσική σύλληψη. Κι ομως. Ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά στο όνειρο είσαστε. 

Είχα διαβάσει και τη δική σου ιστορία κορίτσι μου κάποια στιγμή και ειλικρινά δεν μπορούσα να πιστέψω αυτό που είχε συμβεί.... Θα κρατήσω την τελευταία σου φράση... Ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά στο όνειρο είσαστε.... 

Θα το ξαναπώ .. Είμαστε όλες ηρωίδες και η κάθε μία κουβαλάει το δικό της σταυρό!! Αλλά το όνειρο θα γίνει πραγματικότητα αρκεί να μην το βάλουμε κάτω 🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Tina23 έκανα τον προηγούμενο μήνα σαλπιγγογραφία. Εδώ στο φόρουμ είχα τρελάνει τα κορίτσια με τις ερωτήσεις μου για αυτό το θέμα. Πήγα μέσα στο άγχος και τελικά δεν ήταν τίποτα. Εγώ την έκανα στο Ρ...α. ήταν όλοι τους πολύ προσεκτικοί και με βοήθησαν άπειρα. Πραγματικά δεν ήταν τίποτα. Μια απαλή ενόχληση, εγώ σκέψου δεν έχω καν πόνους στην περίοδο μου και νόμιζα πως θα πονέσω εκεί. Απλά, το έχω ξανά πει, μάλλον έπαιξαν ρόλο και τα δύο buscopan που είχα πάρει μια ώρα πριν.

@Mpourmpoulo μου έχω λυπηθεί πολύ για όσα σου συνέβησαν. όμως χαίρομαι που διακρίνω στο μήνυμα σου αισιοδοξία και ελπίδα. Και θα σου πως πως κάνεις πολύ καλά. Εύχομαι κορίτσι μου σύντομα να αποκτήσετε ένα υγιές μωράκι!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...