Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; Εγω σήμερα πήγα για β επιπέδου όλα καλά 

@Raf123 στην αυχενική η μέτρηση του τραχήλου 31.1 τώρα γραφει στην β επιπέδου μήκος τραχήλου 35,1 

Μπραβο κορίτσι μου πολύ χαιρομαι❤️ πέρασαν και οι βασικές εξετάσει και είναι όλα τελεια❤️ τώρα να χαρείς την εγκυμοσυνη σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια.. Νιώθω οτι είμαι κ εγώ στη ίδια φάση (συναισθηματικά απογοητευμένη) με όποια κορίτσια που ή δεν έκανα ωορρηξία ή που δεν κατάφεραν να την εντοπίσουν, με την διαφορά όμως οτι εγώ είμαι σε αναμονή για να κάνω υστεροσκόπηση μιας και στις αρχές του μήνα που έκανα σαλπιγγογραφία βρέθηκε ένα μικρό πολυποδάκι, και πρέπει να φτιάξω και το  διάφραγμα που έχω, οπότε πάει χαμένος και αυτός ο μήνας και ο επόμενος..😟

Εγώ θα σου πω να μη στεναχωριέσαι καθόλου!!! Ειδικά από τη στιγμή που είδατε πολύποδα καλό είναι να αφαιρεθεί πρώτα κ μετά να μείνεις έγκυος!! Εγώ έκανα υστεροσκοπηση ένα μήνα πριν την εμβρυομεταφορα επειδη είχα ενα πολυυυ μικρό πολύποδα κ παράλληλα μου έξυσε το ενδομήτριο (scratching) το οποίο το ανανεώνει κ είναι πιο δεκτικό για εμφύτευση. Να μη στα πολυλογώ έπιασαν κ τα 2 έμβρυα κ τώρα είναι 3 χρόνων κ κελαηδάνε!!

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; Εγω σήμερα πήγα για β επιπέδου όλα καλά 

@Raf123 στην αυχενική η μέτρηση του τραχήλου 31.1 τώρα γραφει στην β επιπέδου μήκος τραχήλου 35,1 

Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια!! Εγώ έχω άρρωστα τα δίδυμα ΠΑΛΙ😳😳😳 κ τώρα υποτίθεται ότι τα έχω βάλει για ύπνο κ αυτά κελαηδάνε 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Έχει τύχει σε καμία κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης να κάνει οδοντιατρική επέμβαση??και αν ναι πως το διαχειριστηκατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπραβο κορίτσι μου πολύ χαιρομαι❤️ πέρασαν και οι βασικές εξετάσει και είναι όλα τελεια❤️ τώρα να χαρείς την εγκυμοσυνη σου 🥰

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι σύντομα και σε εσενα εύχομαι 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ θα σου πω να μη στεναχωριέσαι καθόλου!!! Ειδικά από τη στιγμή που είδατε πολύποδα καλό είναι να αφαιρεθεί πρώτα κ μετά να μείνεις έγκυος!! Εγώ έκανα υστεροσκοπηση ένα μήνα πριν την εμβρυομεταφορα επειδη είχα ενα πολυυυ μικρό πολύποδα κ παράλληλα μου έξυσε το ενδομήτριο (scratching) το οποίο το ανανεώνει κ είναι πιο δεκτικό για εμφύτευση. Να μη στα πολυλογώ έπιασαν κ τα 2 έμβρυα κ τώρα είναι 3 χρόνων κ κελαηδάνε!!

Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια!! Εγώ έχω άρρωστα τα δίδυμα ΠΑΛΙ😳😳😳 κ τώρα υποτίθεται ότι τα έχω βάλει για ύπνο κ αυτά κελαηδάνε 🤣🤣🤣

Ευχαριστώ 😊

Ωχ περαστικά στα παιδάκια σου χαχαχα δεν κοιμούνται τα άτιμα ; Χαχα δεν πειράζει που θα πάει θα νυσταξουν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το πότε και αν κάνουμε ωορρηξία βλέπω ότι είναι μεγάλο θέμα. Πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 25-27 μέρες και με το που τελείωνε η περίοδος ξεκινούσα επαφές. Την πρώτη φορά δεν προσπαθούσα στοχευμένα και έμεινα έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών (που δυστυχώς κατέληξε σε παλινδρομη). Την δεύτερη φορά, πάλι σε διάστημα 2-3 κύκλων, πιο εντατικά και στοχευμένα και απέκτησα τον γιο μου. Την τρίτη φορά, είχα ήδη πιο μεγάλους κύκλους, νομίζω πολλές φορές δεν γινόταν ωορρηξία. Και όμως μόλις ένιωσα ότι μάλλον είχα και επεδίωξα επαφές έμεινα έγκυος (βιοχημική). Σε γενικές γραμμές πολύ εύκολα μου ήρθαν όλες.

Όμως πλέον με τα σημερινά δεδομένα, δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί φοβάμαι ότι αν είναι αρνητικά θα απογοητευτω. Και ο χρόνος δεν είναι υπέρ μου πλέον, αλλά αν αρχίσω να μετράω μέρες και κάνω συνέχεια τεστ και αγχωθω δεν νομίζω να είναι καλύτερα. Ίσως κάποιες φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτο μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ 😊

Ωχ περαστικά στα παιδάκια σου χαχαχα δεν κοιμούνται τα άτιμα ; Χαχα δεν πειράζει που θα πάει θα νυσταξουν 😂

Σ ευχαριστώ πολύ!! Έβαλα τα μεγάλα μέσα κ κοιμήθηκαν.. Ξάπλωσα μαζί τους μέχρι να τους πάρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Έβαλα τα μεγάλα μέσα κ κοιμήθηκαν.. Ξάπλωσα μαζί τους μέχρι να τους πάρει..

Δύο έχεις; Αχ αυτό που περιμένουμε πώς και πώς να κοιμηθούν και μετά κρατάμε φανάρι αντί να ξεκουραστούμε δεν υπάρχει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το πότε και αν κάνουμε ωορρηξία βλέπω ότι είναι μεγάλο θέμα. Πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 25-27 μέρες και με το που τελείωνε η περίοδος ξεκινούσα επαφές. Την πρώτη φορά δεν προσπαθούσα στοχευμένα και έμεινα έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών (που δυστυχώς κατέληξε σε παλινδρομη). Την δεύτερη φορά, πάλι σε διάστημα 2-3 κύκλων, πιο εντατικά και στοχευμένα και απέκτησα τον γιο μου. Την τρίτη φορά, είχα ήδη πιο μεγάλους κύκλους, νομίζω πολλές φορές δεν γινόταν ωορρηξία. Και όμως μόλις ένιωσα ότι μάλλον είχα και επεδίωξα επαφές έμεινα έγκυος (βιοχημική). Σε γενικές γραμμές πολύ εύκολα μου ήρθαν όλες.

Όμως πλέον με τα σημερινά δεδομένα, δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί φοβάμαι ότι αν είναι αρνητικά θα απογοητευτω. Και ο χρόνος δεν είναι υπέρ μου πλέον, αλλά αν αρχίσω να μετράω μέρες και κάνω συνέχεια τεστ και αγχωθω δεν νομίζω να είναι καλύτερα. Ίσως κάποιες φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτο μας.

 

Εννοείται πως το ένστικτο είναι μεγάλος σύμμαχος!! Κ τον Ιανουάριο που έπιασα ήταν με μια επαφή 9η μέρα(βιοχημική) Δεν ξέρω ποτε έκανα ωορρηξία. Εμένα προσωπικά δε με αγχώνουν μου δίνουν μια ιδέα έτσι ώστε να έχω εικόνα εάν οι επαφές έπεσαν κοντά στις μέρες. Επαφές επιδιώκω κ γω αλλά με την κούραση από δουλειά παιδιά δεν τα καταφέρνουμε συχνά.. Σκέψου ότι αυτό το μήνα ολοκληρωμένες επαφές είχαμε 7η, 10η κ 15η μέρα του κύκλου. Από 10η μέχρι 10η κάναμε κάθε μέρα αλλά κοβόμασταν από την κούραση κ δεν ολοκληρωνόταν η προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Δύο έχεις; Αχ αυτό που περιμένουμε πώς και πώς να κοιμηθούν και μετά κρατάμε φανάρι αντί να ξεκουραστούμε δεν υπάρχει 😂

Δίδυμα ναι… Αστα να πάνε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2024 at 12:40 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Χρόνια πολλά και σ' εσένα κορίτσι μου γλυκό!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου 💕💕

στις On 22/4/2024 at 1:20 ΜΜ, ο/η Maria98 είπε:

@Raf123 χρόνια πολλά και σένα κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️ πάνω από όλα υγεία!!!! 

@cat12  μακάρι η χοριακη να το διαψεύσει κορίτσι μου,  το εύχομαι 🤞🤞🤞

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλια ❤️

στις On 22/4/2024 at 2:37 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Χρόνια πολλά @Raf123 και @Mpourmpoulo!!!!!! 

@Θέτις Κ.εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχή....προς το παρόν απόλαυσε τον χρόνο με τους φίλους και πάντα άξια να είσαι!!!!!

Όσον αφορά τα τεστ και τις χοριακές να πω....ότι στην δεύτερη εγκυμοσύνη στις 20 μέρες καθυστέρηση κράτησα θετικό τεστ και χοριακή!!!! 

Είχα 3 αρνητικά τεστ και μια οριακά αρνητική χοριακή τις πρώτες 10 ημέρες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️❤️ 

στις On 22/4/2024 at 3:08 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Χρόνια σου πολλά και σε εσενα κορίτσι μου να σε χαίρεται η οικογένεια σου και με το καλό να έρθει και το καινούργιο μέλος στην οικογένεια σας 🎂🎈🥳 

Σε ευχαριστω πολύ ελκ μου!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου ❤️❤️❤️ 

στις On 22/4/2024 at 3:42 ΜΜ, ο/η Tina23 είπε:

Χρόνια πολλά και σε σένα Raf μου, πάντα γερή να είσαι και με το καλό να έρθει το μικρό σας 🌈💝

σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κορίτσι μου!!! Εύχομαι κ εσυ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια σου!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpoulo @Raf123 Χρόνια πολλά κορίτσια μου, να σας χαίρονται οι οικογένειές σας, πάντα πολύχρονες και υγιείς!

Μπουρμπουλάκι μου, καταλαβαίνω ότι είναι ζόρικα τα φετινά γενέθλια αλλά όπως είπες κι η ίδια, η σημερινή μέρα με τα αγαπημένα σου πρόσωπα είναι μια υπενθύμιση στον εαυτό σου του τί υπέροχους ανθρώπους έχεις γύρω σου να σε στηρίζουν και να σε γεμίζουν αγάπη ❤️ Εύχομαι τα επόμενα γενέθλια να σε βρουν με το μωράκι σου αγκαλία ή στην κοιλία 🌈🌈

Ραφ με το καλό να καλωσορίσεις το δεύτερο μωράκι σου φέτος και ό,τι επιθυμείς για την οικογένειά σου ❤️

Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!! 
 

στις πριν 22 ώρες, ο/η nobody είπε:

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό. Κάναμε μια συζήτηση. Ήταν κάθετος για τη σπερματεγχυση. Στην περίπτωση μου δεν βλέπει σημαντικη διάφορα στις πιθανότητες σύλληψης σε σχέση με τις φυσικές επαφές. Μου λέει πρέπει να καταφύγεις σε πιο επεμβατικό την εξωσωματική. Το τρεναρει λόγω ηλικίας όσο μπορεί με πρόκληση.

Μου έδωσε πάλι κλομιφαινη, 3 φορές την ημέρα, πρωί μεσημέρι βράδυ για  5 μέρες. Τη Δευτέρα θα πάω να με ξαναδεί.

Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

@Mpourmpouloκαι @Raf123 κορίτσια μ γλυκα και φωτεινά! Να είστε πολύχρονες γερές και ευτυχισμένες πάντα! Με υγεία και αγάπη στη ζωή σας! Μπουρμπουλακι μ εμείς τ είπαμε! Του χρόνου τέτοια μέρα ν έχεις το πολυτιμότερο δωρο στην αγκαλιά σ η στη κοιλιά σ ❤️❤️❤️ Ράφα μ με το κακο το μωρακι σας🙏🧿😍

@Θέτις Κ. μου ακούγονται πολύ ωραία τα νέα σ!!! Με το καλό ν γίνεις νονά κορίτσι μ , πάντα αξία ν είσαι! Θα περάσουν πολύ ευχάριστα οι μέρες ! Ευχομαι να μας στείλεις κ ένα ωραίο θετικό τεστακι σε λίγες μέρες 🙏🙏🙏

κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️ 

στις πριν 18 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Χρόνια πολλά και σε εσένα κορίτσι μου! Ότι ποθείς! Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου ❤️

Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; Εγω σήμερα πήγα για β επιπέδου όλα καλά 

@Raf123 στην αυχενική η μέτρηση του τραχήλου 31.1 τώρα γραφει στην β επιπέδου μήκος τραχήλου 35,1 

Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά; 
 

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

 Ωωωωωωωωωω ποσό απροσδόκητα ελάχιστο ήταν αυτό!!! Κ πως πηγες για χοριακη;; Εγώ μωρε ξεκίνησα 9η μέρα τεστ κ αυξομειωνόταν η γραμμή τη μια πιο άχνη που την την άλλη λίγο πιο έντονη αλλά μόνιμα άχνη ουσιαστικά. Εξού κ το συμπέρασμα ότι δεν έκανα ωορρηξία. 

εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

 Ωωωωωωωωωω ποσό απροσδόκητα ελάχιστο ήταν αυτό!!! Κ πως πηγες για χοριακη;; Εγώ μωρε ξεκίνησα 9η μέρα τεστ κ αυξομειωνόταν η γραμμή τη μια πιο άχνη που την την άλλη λίγο πιο έντονη αλλά μόνιμα άχνη ουσιαστικά. Εξού κ το συμπέρασμα ότι δεν έκανα ωορρηξία. 

Έχω 26αρι κύκλο κ επειδή έπεφτε του Αγίου Βαλεντίνου λέω αν ξυπνήσω κ  δεν έχει  έρθει θα πάω για χοριακή.  Εν τω μεταξύ εκανα κ ένα τεστ που τ είχα δύο χρόνια στο ντουλάπι βγήκε θετικο,  λέω ληγμένο είναι... που να το πιστέψω μετά από 2,5 χρόνια ελεύθερο κ καμια σύλληψη... αλλά είχαμε πολλές επαφές.  Ήταν αυτό που λέμε προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το πότε και αν κάνουμε ωορρηξία βλέπω ότι είναι μεγάλο θέμα. Πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 25-27 μέρες και με το που τελείωνε η περίοδος ξεκινούσα επαφές. Την πρώτη φορά δεν προσπαθούσα στοχευμένα και έμεινα έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών (που δυστυχώς κατέληξε σε παλινδρομη). Την δεύτερη φορά, πάλι σε διάστημα 2-3 κύκλων, πιο εντατικά και στοχευμένα και απέκτησα τον γιο μου. Την τρίτη φορά, είχα ήδη πιο μεγάλους κύκλους, νομίζω πολλές φορές δεν γινόταν ωορρηξία. Και όμως μόλις ένιωσα ότι μάλλον είχα και επεδίωξα επαφές έμεινα έγκυος (βιοχημική). Σε γενικές γραμμές πολύ εύκολα μου ήρθαν όλες.

Όμως πλέον με τα σημερινά δεδομένα, δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί φοβάμαι ότι αν είναι αρνητικά θα απογοητευτω. Και ο χρόνος δεν είναι υπέρ μου πλέον, αλλά αν αρχίσω να μετράω μέρες και κάνω συνέχεια τεστ και αγχωθω δεν νομίζω να είναι καλύτερα. Ίσως κάποιες φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτο μας.

 

Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!! 
 

Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα 

κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️ 

Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕

Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά; 
 

εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️ 

 

Ναι σήμερα είχα ραντεβού ευτυχώς πέρασε και αυτήν η εξέταση την είχα έννοια να είναι όλα καλά.. 

Μόνο από κοιλιά μέτρησε, δεν με κοίταξε κολπικά ούτε τώρα ουτε αυχενική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εγώ θα σου πω να μη στεναχωριέσαι καθόλου!!! Ειδικά από τη στιγμή που είδατε πολύποδα καλό είναι να αφαιρεθεί πρώτα κ μετά να μείνεις έγκυος!! Εγώ έκανα υστεροσκοπηση ένα μήνα πριν την εμβρυομεταφορα επειδη είχα ενα πολυυυ μικρό πολύποδα κ παράλληλα μου έξυσε το ενδομήτριο (scratching) το οποίο το ανανεώνει κ είναι πιο δεκτικό για εμφύτευση. Να μη στα πολυλογώ έπιασαν κ τα 2 έμβρυα κ τώρα είναι 3 χρόνων κ κελαηδάνε!!

Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια!! Εγώ έχω άρρωστα τα δίδυμα ΠΑΛΙ😳😳😳 κ τώρα υποτίθεται ότι τα έχω βάλει για ύπνο κ αυτά κελαηδάνε 🤣🤣🤣

Κορίτσι μου να σου ζήσουν ❤️❤️ και να τα χαίρεστε. 

Γενικά δν έχω και πολλές πιθανότητες λόγω χαμηλής αμη και όχι πολύ καλών ορμονολογικων .. Αλλά δεν το βάζω κάτω, θα προσπαθήσω μέχρι τέρμα. Η εξωσωματική δεν είναι στα πλάνα μου για προσωπικούς λόγους. Και όπως πάντα λέω.. Εάν είναι γραφτό μου θα το κρατήσω κ εγώ το μωράκι μου 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!! 
 

Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα 

κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️ 

Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕

Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά; 
 

εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️ 

 

Θα έχω επαφουλες Θεού θέλοντος και διδύμων επιτρέποντος 😜 Αρκετά σταθερό. 26-29 μέρες μετά τη γεννα.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Έχω 26αρι κύκλο κ επειδή έπεφτε του Αγίου Βαλεντίνου λέω αν ξυπνήσω κ  δεν έχει  έρθει θα πάω για χοριακή.  Εν τω μεταξύ εκανα κ ένα τεστ που τ είχα δύο χρόνια στο ντουλάπι βγήκε θετικο,  λέω ληγμένο είναι... που να το πιστέψω μετά από 2,5 χρόνια ελεύθερο κ καμια σύλληψη... αλλά είχαμε πολλές επαφές.  Ήταν αυτό που λέμε προσπάθεια.

Βρε αν είναι να γίνει θα γίνει.. Σκέψου εμείς 1.5 χρόνο προσπάθειες τίποτα. Εξωσωματική πέτυχε με την πρώτη τα δίδυμα. 3 χρόνια ελεύθερα πάλι χωρίς να υπολογίζουμε μέρες κλπ κ το Γενάρη φυσική σύλληψη με μια και μοναδική επαφή..

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσουν ❤️❤️ και να τα χαίρεστε. 

Γενικά δν έχω και πολλές πιθανότητες λόγω χαμηλής αμη και όχι πολύ καλών ορμονολογικων .. Αλλά δεν το βάζω κάτω, θα προσπαθήσω μέχρι τέρμα. Η εξωσωματική δεν είναι στα πλάνα μου για προσωπικούς λόγους. Και όπως πάντα λέω.. Εάν είναι γραφτό μου θα το κρατήσω κ εγώ το μωράκι μου 🙏🙏

Σ ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι και σε σένα το πολυπόθητο!!! Όχι σε καμμία περίπτωση δεν ανέφερα την εξωσωματική για να σε παροτρύνω. Απλά εμείς τον είδαμε στη διέγερση τον πολύποδα πιο πριν δεν φαινόταν γι αυτό ανέφερα ότι το έκανα τότε. Σε κάθε περίπτωση η υστεροσκοπηση μόνο καλό θα κάνει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

@annie! δεν σου είχαν μείνει βλαστοκυστες από την πρώτη προσπάθεια?

Όχι μόνο 2 έμβρυα φτάσανε στο στάδιο της βλαστοκυστης!! Τα αστεράκια μου!!😍😍❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)

Καλημέρα κοπέλα μου!!!! Με το καλό η μπουμπού λοιπόν!!! Θα σας πάρει τα μυαλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!!!! Με το καλό η μπουμπού λοιπόν!!! Θα σας πάρει τα μυαλά..

Σ' ευχαριστώ πολύ καλή μου. Με το καλό να κρατήσεις κι εσύ το δικό σου μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εχθές είχα ραντεβού με την νεα γυναικολόγο..είναι ολα οκ μετα τη βιοχημική και προχωράμε..

Όμως θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο ρε κορίτσια..η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα τα τελευταία 4 χρόνια μου έλεγε ότι η μια μου ωοθήκη έχει πολυκυστική μορφή..να σημειώσω ότι δεν έβλεπα ποτέ τι έβλεπε στον υπέρηχο και φυσικά δεν τον πήρα εκτυπωμένο καμία φορά αυτά τα 4 χρόνια. Εχθές λοιπόν η νεα γυναικολόγος μου είπε ότι δεν υπάρχει καμία εικόνα πολυκυστικών υπερηχογραφικά..μου έδειξε αναλυτικά στον υπέρηχο τον οποίο πήρα και για το αρχείο μου.. ούτε από τις ορμονολογικές μου προκύπτει ότι έχω σύνδρομο πολυκυστικών και ας είναι λίγο πιο ανεβασμένα τα ανδρογόνα μου..

το άλλο θέμα που με βασάνιζε ήταν η προλακτίνη..ο ενδοκρινολόγος μου έλεγε ότι μετά απ όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει φαίνεται ότι ειναι ιδιοπαθής..δηλ ειναι ανεβασμένη χωρίς κάποιον λόγο και δεν με επηρεάζει πουθενα και φυσικά ουτε στην σύλληψη και δεν χρειάζομαι αγωγή..η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει οτι εμποδίζει για σύλληψη και να ξεκινήσω αγωγή..χθες η αλλη γυναικολόγος μου είπε ακριβώς ότι και ο ενδοκρινολόγος μου..να τονίσω σε αυτο το σημείο ότι πέτυχα εγκυμοσύνη σε κύκλο που δεν είχα ξεκινήσει την αγωγή για την προλακτίνη...

Συγγνώμη για το σεντόνι..θέλω να σας πω να ψάχνεστε όσο μπορείτε και να ακούτε το ένστικτο σας! Αν κάτι δεν σας πηγαίνει καλά με τον γιατρό σας να παίρνετε κι άλλη γνώμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εχθές είχα ραντεβού με την νεα γυναικολόγο..είναι ολα οκ μετα τη βιοχημική και προχωράμε..

Όμως θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο ρε κορίτσια..η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα τα τελευταία 4 χρόνια μου έλεγε ότι η μια μου ωοθήκη έχει πολυκυστική μορφή..να σημειώσω ότι δεν έβλεπα ποτέ τι έβλεπε στον υπέρηχο και φυσικά δεν τον πήρα εκτυπωμένο καμία φορά αυτά τα 4 χρόνια. Εχθές λοιπόν η νεα γυναικολόγος μου είπε ότι δεν υπάρχει καμία εικόνα πολυκυστικών υπερηχογραφικά..μου έδειξε αναλυτικά στον υπέρηχο τον οποίο πήρα και για το αρχείο μου.. ούτε από τις ορμονολογικές μου προκύπτει ότι έχω σύνδρομο πολυκυστικών και ας είναι λίγο πιο ανεβασμένα τα ανδρογόνα μου..

το άλλο θέμα που με βασάνιζε ήταν η προλακτίνη..ο ενδοκρινολόγος μου έλεγε ότι μετά απ όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει φαίνεται ότι ειναι ιδιοπαθής..δηλ ειναι ανεβασμένη χωρίς κάποιον λόγο και δεν με επηρεάζει πουθενα και φυσικά ουτε στην σύλληψη και δεν χρειάζομαι αγωγή..η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει οτι εμποδίζει για σύλληψη και να ξεκινήσω αγωγή..χθες η αλλη γυναικολόγος μου είπε ακριβώς ότι και ο ενδοκρινολόγος μου..να τονίσω σε αυτο το σημείο ότι πέτυχα εγκυμοσύνη σε κύκλο που δεν είχα ξεκινήσει την αγωγή για την προλακτίνη...

Συγγνώμη για το σεντόνι..θέλω να σας πω να ψάχνεστε όσο μπορείτε και να ακούτε το ένστικτο σας! Αν κάτι δεν σας πηγαίνει καλά με τον γιατρό σας να παίρνετε κι άλλη γνώμη! 

Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εχθές είχα ραντεβού με την νεα γυναικολόγο..είναι ολα οκ μετα τη βιοχημική και προχωράμε..

Όμως θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο ρε κορίτσια..η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα τα τελευταία 4 χρόνια μου έλεγε ότι η μια μου ωοθήκη έχει πολυκυστική μορφή..να σημειώσω ότι δεν έβλεπα ποτέ τι έβλεπε στον υπέρηχο και φυσικά δεν τον πήρα εκτυπωμένο καμία φορά αυτά τα 4 χρόνια. Εχθές λοιπόν η νεα γυναικολόγος μου είπε ότι δεν υπάρχει καμία εικόνα πολυκυστικών υπερηχογραφικά..μου έδειξε αναλυτικά στον υπέρηχο τον οποίο πήρα και για το αρχείο μου.. ούτε από τις ορμονολογικές μου προκύπτει ότι έχω σύνδρομο πολυκυστικών και ας είναι λίγο πιο ανεβασμένα τα ανδρογόνα μου..

το άλλο θέμα που με βασάνιζε ήταν η προλακτίνη..ο ενδοκρινολόγος μου έλεγε ότι μετά απ όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει φαίνεται ότι ειναι ιδιοπαθής..δηλ ειναι ανεβασμένη χωρίς κάποιον λόγο και δεν με επηρεάζει πουθενα και φυσικά ουτε στην σύλληψη και δεν χρειάζομαι αγωγή..η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει οτι εμποδίζει για σύλληψη και να ξεκινήσω αγωγή..χθες η αλλη γυναικολόγος μου είπε ακριβώς ότι και ο ενδοκρινολόγος μου..να τονίσω σε αυτο το σημείο ότι πέτυχα εγκυμοσύνη σε κύκλο που δεν είχα ξεκινήσει την αγωγή για την προλακτίνη...

Συγγνώμη για το σεντόνι..θέλω να σας πω να ψάχνεστε όσο μπορείτε και να ακούτε το ένστικτο σας! Αν κάτι δεν σας πηγαίνει καλά με τον γιατρό σας να παίρνετε κι άλλη γνώμη! 

Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!
 

αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...