Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

@Mpourmpoulo τωρα βρηκα ευκαιρια να σ απαντησω. Εγω σ αυτό τον υπερηχο μετα την αποξεση πολυ ειχα επηρεαστει. Που δ υπηρχε εμβρυο πια. Στα νεα σου τωρα. Εφοσον πιανεις με σπερματεγχυση δ υπάρχει λογος να πατε με εξωσωματικη. Καλα θα κανετε κ θα τ ψαξετε ωστοσο ευχομαι οι ατυχίες σας να ήταν τυχαίο γεγονός. Οσο για την περιοδο μπορει να σ ρθει κ κανονικα. Ποτε δ ξερεις. Εμενα μ ειχε ερθει στις 23 μερες μετα την αποξεση. Μετα στις 31, μετα στις 24, μετα στις 32 μερες και καπου στον 5ο κυκλο εστρωσε στο φυσιολογικό 27 με28 μερες. Π παλι τρελες αποκλισεις τυπου 40 50 μερες δ ειχα. Μακαρι να σ ρθει σε νορμαλ πλαίσια ωστε να ξεκινήσετε αμεσα εφόσον εχεις το οκ. Πολυ αισιοδοξο που μπορεις αμεσα να πας παρακατω. Ακόμα και οι εξετασεις π πρεπει να γινουν, καθε εξεταση σε φερνει και πιο κοντα στο.ονειρο. Εύχομαι απο την καρδια μ ν σας προλαβει τ ουράνιο τοξο σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo τωρα βρηκα ευκαιρια να σ απαντησω. Εγω σ αυτό τον υπερηχο μετα την αποξεση πολυ ειχα επηρεαστει. Που δ υπηρχε εμβρυο πια. Στα νεα σου τωρα. Εφοσον πιανεις με σπερματεγχυση δ υπάρχει λογος να πατε με εξωσωματικη. Καλα θα κανετε κ θα τ ψαξετε ωστοσο ευχομαι οι ατυχίες σας να ήταν τυχαίο γεγονός. Οσο για την περιοδο μπορει να σ ρθει κ κανονικα. Ποτε δ ξερεις. Εμενα μ ειχε ερθει στις 23 μερες μετα την αποξεση. Μετα στις 31, μετα στις 24, μετα στις 32 μερες και καπου στον 5ο κυκλο εστρωσε στο φυσιολογικό 27 με28 μερες. Π παλι τρελες αποκλισεις τυπου 40 50 μερες δ ειχα. Μακαρι να σ ρθει σε νορμαλ πλαίσια ωστε να ξεκινήσετε αμεσα εφόσον εχεις το οκ. Πολυ αισιοδοξο που μπορεις αμεσα να πας παρακατω. Ακόμα και οι εξετασεις π πρεπει να γινουν, καθε εξεταση σε φερνει και πιο κοντα στο.ονειρο. Εύχομαι απο την καρδια μ ν σας προλαβει τ ουράνιο τοξο σας! 

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2024 at 12:42 ΠΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Ζαιρα μου αγαπημένη!!!❤️❤️❤️ δν έχω καθόλου φιλινγκ γ αυτόν τον μήνα! Νομίζω είναι ήδη χαμένος! Δν ξέρω γιατί 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Αν έχει η ζαιρα εσύ δεν χρειάζεται να έχεις. Εσύ επαφές και υπομονή 🥰🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

συγχαρητήρια κοπέλα μου! με το καλό το σποράκι σου! μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏

Καλημέρα κορίτσια ! 
 

μπραβο κορίτσι μου τα νέα σου ακούγονται πολύ καλά και ενθαρρυντικά ο γιατρός σου σε βοηθάει πολύ να τα καταφέρετε και να έχεις σπερμα αν θες να προσπαθήσεις όταν θα λείπει ο σύντροφος.. έρχονται γιορτές σιγα σιγά να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις να περάσετε καλά και να πάτε δυναμικά παρά κάτω 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Όχι εμεις την papa τα κανουμε 10η εβ κ στέλνονται τα αποτελέσματα στη γιατρο για να είναι έτοιμα στην αυχενική να γίνει αμέσως το ριπορτ!
 

Αυτες οι εξετάσεις αίματος ήταν πολύ καλύτερες από την πρώτη εγκυμοσύνη 

Φύλο είναι 60% σίγουρη είναι με επιφύλαξη απλά επειδή δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη μας το έβαλε σε φάκελο να το δώσουμε στη γιατρο για επιβεβαίωση… αλλά επειδή θελουμε να κάνουμε πάλι πάρτυ δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη 

Ααα ναι το είχες ξανά πει δίνετε πιο νωρίς αίμα εσεις… μπράβο μπράβο όλα πάνε καλά και σε λίγο καιρό θα κάνετε και το παρτυ φύλου μου αρέσει πολύ αυτό αλλά δεν έχω κάνει δεν μπορω να περιμένω 😂 θέλω να το μάθω εκείνη την ώρα με πιάνει ανυπομονησία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ναι το είχες ξανά πει δίνετε πιο νωρίς αίμα εσεις… μπράβο μπράβο όλα πάνε καλά και σε λίγο καιρό θα κάνετε και το παρτυ φύλου μου αρέσει πολύ αυτό αλλά δεν έχω κάνει δεν μπορω να περιμένω 😂 θέλω να το μάθω εκείνη την ώρα με πιάνει ανυπομονησία 😂

Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ανακουφιστικά έστω που θα το ψάξουμε λίγο παραπάνω και επίσης που από μόνος του μας είπε πως αν λείπει ο σύντροφος μπορούμε να καταψύξουμε σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση μέσα στο καλοκαιρι αν θέλω !  Επίσης γενικότερα έκατσε και μελέτησε την περίπτωση μου και δεν μας είπε μόνοι σας τώρα και βλεπουμε ! Μου είπε πως θα το παλέψουμε μαζί και πως θα τα καταφέρουμε! Μακάρι να πανε όλα καλά στην πορεία 🙏

Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂

Χαχαχα εγω δεν νομίζω να άντεχα 😂

Μπράβο ! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

 

γεια σας κορίτσια μου τελειώσαμε από αυχενική 

ολα ήταν μια χαρά οι μετρήσεις πολύ καλύτερες από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! 
 

απλα λόγο ότι έκανα πίεση στην πρώτη εγκυμοσύνη αυξήθηκαν οι πιθανότητες να πάθω κ τώρα όποτε θα αρχίσω μάλλον ασπιρίνη προληπτικά

Καλημέρα κορίτσι μου μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί ήμουν τρομερά αγχωμένη και ήθελα να ξεχνιέμαι όσο μπορώ! 

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό,  είμαι 6+1 . Το είδαμε το μικρακι στο σάκο,  μας είπε ότι έχει και παλμό αλλά θα το ακούσουμε σε 2 βδομάδες με το καλό! 

Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μπήκα να σας πω τα νέα μου! Ακολουθεί σεντονι! 
Αρχικα η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρος ! Μου είπε ότι από τις πρώτες εξετάσεις μέχρι τώρα τα ανδρογόνα μου έχουν πέσει! Δεν είναι στα κατώτατα όρια αλλά με βάση το ΣΠΩ, την υψηλή ΑΜΗ ,την βιοχημικη και την παλινδρομη με ευρήματα στο έμβρυο μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα λύκο , καρδιολιπινες, β2 γλυκο πρωτεΐνες, έλεγχος σφαιρικών γ και ηλεκτροφορηση γτ  υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο αυτοάνοσο το οποίο να εμποδίζει για επιτυχή εγκυμοσυνη! Μελετώντας την περίπτωση μου και με βάση κάποιες πρόσφατες έρευνες θέλει να το ψάξουμε λίγο ! Έκλεισα ραντεβού να με δει 9 Μαΐου μετά το πασχα να έχουν βγει οι εξετάσεις αυτέ και ισωσ Και οι καρυοτυποι (εμβρύου και ζεύγους) και να δούμε αν χρειαστεί να μου δώσει αγωγη ( έχει μελετήσει να μου δώσει κάποια αγωγη μου είπε ) αλλά όχι ακόμη γτ τώρα είναι επηρεασμένες οι ορμόνες λόγω εγκυμοσύνης και θα μου τα πει στο επόμενο ραντεβού ! Η αγωγη για να δράσει θέλει 4-6 εβδομάδες όποτε  μάλλον θα καταψύξουμε και σπερμα μήπως μέσα στο καλοκαιρι αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος να κάνουμε σπερματεγχυνση! Δεν θέλει να με πάει για εξωσωματικη ακόμη και θέλει να το παλέψουμε ! Βγήκε και η ιστολογική και δεν υπάρχει κάποια κακοήθεια ! Τελος μου είπε να ελαττώσω στο ελάχιστο κάποια τρόφιμα που πυροδοτούν τις ενδοφιρνες και επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και αυτές είναι ( φράουλες, πορτοκάλια , μαυρη σοκολάτα, ξηροί καρποί, τζίντζερ, κρέας , βιταμίνη c ,b12, σταφύλια και πικάντικα!

Για επαφές μου είπε μπορούμε από σήμερα αλλά όχι ελεύθερες φυσικά! Για ελεύθερες επαφές αφού μου έρθει η περίοδος που μπορεί να αργησει μέχρι και 40-50 μέρες και που θα έχουν βγει οι εξετάσεις κτλ! Είδε στη μια ωοθηκη ένα αυγουλακι που υπερτερεί αλλά δεν είναι σίγουρος αν όντως είναι για ωορρηξια ή αν είναι από την υπερδιέγερση που είχα τους προηγούμενους μήνες!

Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα.
Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μπήκα να σας πω τα νέα μου! Ακολουθεί σεντονι! 
Αρχικα η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρος ! Μου είπε ότι από τις πρώτες εξετάσεις μέχρι τώρα τα ανδρογόνα μου έχουν πέσει! Δεν είναι στα κατώτατα όρια αλλά με βάση το ΣΠΩ, την υψηλή ΑΜΗ ,την βιοχημικη και την παλινδρομη με ευρήματα στο έμβρυο μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα λύκο , καρδιολιπινες, β2 γλυκο πρωτεΐνες, έλεγχος σφαιρικών γ και ηλεκτροφορηση γτ  υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο αυτοάνοσο το οποίο να εμποδίζει για επιτυχή εγκυμοσυνη! Μελετώντας την περίπτωση μου και με βάση κάποιες πρόσφατες έρευνες θέλει να το ψάξουμε λίγο ! Έκλεισα ραντεβού να με δει 9 Μαΐου μετά το πασχα να έχουν βγει οι εξετάσεις αυτέ και ισωσ Και οι καρυοτυποι (εμβρύου και ζεύγους) και να δούμε αν χρειαστεί να μου δώσει αγωγη ( έχει μελετήσει να μου δώσει κάποια αγωγη μου είπε ) αλλά όχι ακόμη γτ τώρα είναι επηρεασμένες οι ορμόνες λόγω εγκυμοσύνης και θα μου τα πει στο επόμενο ραντεβού ! Η αγωγη για να δράσει θέλει 4-6 εβδομάδες όποτε  μάλλον θα καταψύξουμε και σπερμα μήπως μέσα στο καλοκαιρι αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος να κάνουμε σπερματεγχυνση! Δεν θέλει να με πάει για εξωσωματικη ακόμη και θέλει να το παλέψουμε ! Βγήκε και η ιστολογική και δεν υπάρχει κάποια κακοήθεια ! Τελος μου είπε να ελαττώσω στο ελάχιστο κάποια τρόφιμα που πυροδοτούν τις ενδοφιρνες και επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και αυτές είναι ( φράουλες, πορτοκάλια , μαυρη σοκολάτα, ξηροί καρποί, τζίντζερ, κρέας , βιταμίνη c ,b12, σταφύλια και πικάντικα!

Για επαφές μου είπε μπορούμε από σήμερα αλλά όχι ελεύθερες φυσικά! Για ελεύθερες επαφές αφού μου έρθει η περίοδος που μπορεί να αργησει μέχρι και 40-50 μέρες και που θα έχουν βγει οι εξετάσεις κτλ! Είδε στη μια ωοθηκη ένα αυγουλακι που υπερτερεί αλλά δεν είναι σίγουρος αν όντως είναι για ωορρηξια ή αν είναι από την υπερδιέγερση που είχα τους προηγούμενους μήνες!

Την βοήθεια σας. Τόσο καιρό ψάχνω διατροφή για καλύτερη γονιμότητα. Μέσα σ' αυτά έχει τα πορτοκάλια, τους ξηρούς καρπούς και βιταμίνη c και B12 έχουν οι βιταμίνες pregnancy. Τι ισχύει τελικά; Εάν επιτρέπεται τι σου είπε ακριβώς για την διατροφή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Την βοήθεια σας. Τόσο καιρό ψάχνω διατροφή για καλύτερη γονιμότητα. Μέσα σ' αυτά έχει τα πορτοκάλια, τους ξηρούς καρπούς και βιταμίνη c και B12 έχουν οι βιταμίνες pregnancy. Τι ισχύει τελικά; Εάν επιτρέπεται τι σου είπε ακριβώς για την διατροφή;

Βάλε και το ρόδι. Αβοκάντο 🥑 

@Kiddoεχεις ακόμα εκείνη τη λίστα με όλα τα + για το σπέρμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μπήκα να σας πω τα νέα μου! Ακολουθεί σεντονι! 
Αρχικα η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρος ! Μου είπε ότι από τις πρώτες εξετάσεις μέχρι τώρα τα ανδρογόνα μου έχουν πέσει! Δεν είναι στα κατώτατα όρια αλλά με βάση το ΣΠΩ, την υψηλή ΑΜΗ ,την βιοχημικη και την παλινδρομη με ευρήματα στο έμβρυο μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα λύκο , καρδιολιπινες, β2 γλυκο πρωτεΐνες, έλεγχος σφαιρικών γ και ηλεκτροφορηση γτ  υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο αυτοάνοσο το οποίο να εμποδίζει για επιτυχή εγκυμοσυνη! Μελετώντας την περίπτωση μου και με βάση κάποιες πρόσφατες έρευνες θέλει να το ψάξουμε λίγο ! Έκλεισα ραντεβού να με δει 9 Μαΐου μετά το πασχα να έχουν βγει οι εξετάσεις αυτέ και ισωσ Και οι καρυοτυποι (εμβρύου και ζεύγους) και να δούμε αν χρειαστεί να μου δώσει αγωγη ( έχει μελετήσει να μου δώσει κάποια αγωγη μου είπε ) αλλά όχι ακόμη γτ τώρα είναι επηρεασμένες οι ορμόνες λόγω εγκυμοσύνης και θα μου τα πει στο επόμενο ραντεβού ! Η αγωγη για να δράσει θέλει 4-6 εβδομάδες όποτε  μάλλον θα καταψύξουμε και σπερμα μήπως μέσα στο καλοκαιρι αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος να κάνουμε σπερματεγχυνση! Δεν θέλει να με πάει για εξωσωματικη ακόμη και θέλει να το παλέψουμε ! Βγήκε και η ιστολογική και δεν υπάρχει κάποια κακοήθεια ! Τελος μου είπε να ελαττώσω στο ελάχιστο κάποια τρόφιμα που πυροδοτούν τις ενδοφιρνες και επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και αυτές είναι ( φράουλες, πορτοκάλια , μαυρη σοκολάτα, ξηροί καρποί, τζίντζερ, κρέας , βιταμίνη c ,b12, σταφύλια και πικάντικα!

Για επαφές μου είπε μπορούμε από σήμερα αλλά όχι ελεύθερες φυσικά! Για ελεύθερες επαφές αφού μου έρθει η περίοδος που μπορεί να αργησει μέχρι και 40-50 μέρες και που θα έχουν βγει οι εξετάσεις κτλ! Είδε στη μια ωοθηκη ένα αυγουλακι που υπερτερεί αλλά δεν είναι σίγουρος αν όντως είναι για ωορρηξια ή αν είναι από την υπερδιέγερση που είχα τους προηγούμενους μήνες!

Ο γιατρός σου τι παλεύει και δε σε ξεπεταει και μόνο αυτό μέσα σε όλη την ατυχία σου ,σου λέω να τον ακολουθήσεις και να τον ακουσεις εξωσωματικη έκανα και ούτε ασχολήθηκαν με αυτά γτ τους ένοιαζε να έχουμε + αλλά αν έχουμε επιτυχή εγκυμοσύνη αδιαφορία. Όταν ήρθα Ελλάδα ο Ταρλατζης με ξεσκονισε και συγκεκριμένα του λέω μα έχω ένα παιδάκι. Και γυρίζει ο άνθρωπος μπορεί κάτι εμφανιστεί ξαφνικά από το πουθενά οπότε εμείς θα τα καταφέρουν να έχεις μωράκι στην αγκαλιά σου.  3 μήνες μετά κρατούσα θετικό τεστ 11 μήνες μετά από αυτή τη συζήτηση είχα το μωρό στην αγκαλιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βάλε και το ρόδι. Αβοκάντο 🥑 

@Kiddoεχεις ακόμα εκείνη τη λίστα με όλα τα + για το σπέρμα; 

΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 
 

μπραβο κορίτσι μου τα νέα σου ακούγονται πολύ καλά και ενθαρρυντικά ο γιατρός σου σε βοηθάει πολύ να τα καταφέρετε και να έχεις σπερμα αν θες να προσπαθήσεις όταν θα λείπει ο σύντροφος.. έρχονται γιορτές σιγα σιγά να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις να περάσετε καλά και να πάτε δυναμικά παρά κάτω 💪

Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 

Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα.
Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️

Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Την βοήθεια σας. Τόσο καιρό ψάχνω διατροφή για καλύτερη γονιμότητα. Μέσα σ' αυτά έχει τα πορτοκάλια, τους ξηρούς καρπούς και βιταμίνη c και B12 έχουν οι βιταμίνες pregnancy. Τι ισχύει τελικά; Εάν επιτρέπεται τι σου είπε ακριβώς για την διατροφή;

Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ο γιατρός σου τι παλεύει και δε σε ξεπεταει και μόνο αυτό μέσα σε όλη την ατυχία σου ,σου λέω να τον ακολουθήσεις και να τον ακουσεις εξωσωματικη έκανα και ούτε ασχολήθηκαν με αυτά γτ τους ένοιαζε να έχουμε + αλλά αν έχουμε επιτυχή εγκυμοσύνη αδιαφορία. Όταν ήρθα Ελλάδα ο Ταρλατζης με ξεσκονισε και συγκεκριμένα του λέω μα έχω ένα παιδάκι. Και γυρίζει ο άνθρωπος μπορεί κάτι εμφανιστεί ξαφνικά από το πουθενά οπότε εμείς θα τα καταφέρουν να έχεις μωράκι στην αγκαλιά σου.  3 μήνες μετά κρατούσα θετικό τεστ 11 μήνες μετά από αυτή τη συζήτηση είχα το μωρό στην αγκαλιά μου

Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ!!! Εκανα τεστ πάλι τώρα το μεσημέρι! 
νομιζω τελικά πάει καλά το πράγμα! 
 

F94576F9-FFA7-4CF9-A129-9D09141E0C0C.jpeg

Όχι απλά καλά… Θετικό το βλέπω εγώ. Βουρ στον πατσά φίλη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ!!! Εκανα τεστ πάλι τώρα το μεσημέρι! 
νομιζω τελικά πάει καλά το πράγμα! 
 

F94576F9-FFA7-4CF9-A129-9D09141E0C0C.jpeg

Θετικοτατο❤️ μέχρι και την Κυριακή επαφές όχι μέχρι αύριο ! Καλή επιτυχιαααα❤️❤️❤️🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ!!! Εκανα τεστ πάλι τώρα το μεσημέρι! 
νομιζω τελικά πάει καλά το πράγμα! 
 

F94576F9-FFA7-4CF9-A129-9D09141E0C0C.jpeg

Εγω το βλέπω θετικό κορίτσι μου αρα ο υπέρηχος με τα τεστ συμβαδίζουν άρχισε επαφες και να κάνετε σήμερα αύριο Κυριακή εγω θα έλεγα και Δευτέρα εννοείται θα συνεχίσεις τα τεστ να δεις ποτε θα πέσει.. καλή επιτυχία 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται αυτό το μήνα.. 15η μέρα κύκλου σήμερα κ τα τεστ πολύ χαμηλά.. Ξεκίνησα 9η μέρα τα τεστ. Να ειναι κύκλος χωρίς ωορρηξία;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται αυτό το μήνα.. 15η μέρα κύκλου σήμερα κ τα τεστ πολύ χαμηλά.. Ξεκίνησα 9η μέρα τα τεστ. Να ειναι κύκλος χωρίς ωορρηξία;;; 

Μπορεί να κανεις αργότερα κορίτσι μου ή παίζει να είναι και κύκλος χωρίς ωορρηξια! Συνέχισε τα τεστακια για να το παρακολουθήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...