Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

@Mpourmpoulo πιστεύω όλα θα ειναι μια χαρα. Αλλα θα σε προειδοποίησω ότι μετά τηβ επισκεψη μπορει να πεσεις πολυ ψυχολογικα. Απο τον επομενο κυκλο ευχομαι να μπορεσετε κ παλι να ξεκινησετε.

@nobody κορίτσι μ λυπαμαι πολυ. Αν δ κανω λαθος αυτος ηταν ο 6ος κυκλος με πρόκληση ε? Επισης αν δ κανω λαθος απαγορευεται να παρεις φαρμακα για πρόκληση πανω απο 3 φορες συνεχομενα. Μηπως να παρεις και μοα 2η γνωμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo πιστεύω όλα θα ειναι μια χαρα. Αλλα θα σε προειδοποίησω ότι μετά τηβ επισκεψη μπορει να πεσεις πολυ ψυχολογικα. Απο τον επομενο κυκλο ευχομαι να μπορεσετε κ παλι να ξεκινησετε.

@nobody κορίτσι μ λυπαμαι πολυ. Αν δ κανω λαθος αυτος ηταν ο 6ος κυκλος με πρόκληση ε? Επισης αν δ κανω λαθος απαγορευεται να παρεις φαρμακα για πρόκληση πανω απο 3 φορες συνεχομενα. Μηπως να παρεις και μοα 2η γνωμη?

Αχ γιατί να πέσω ψυχολογικα;; Από ποια άποψη το λες; Ότι δεν θα μου αυτά που θα ήθελα; Δλδ το ότι θα μας αφήσει να προσπαθησουμε μόνοι μας; Ή επειδη οι τελευταίες επισκέψεις ήταν της εγκυμοσύνης και τώρα θα μου κακοφανεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Σήμερα έχω γιατρό 7:30 η ωρα να δούμε πως είναι η μητρα μετά την απόξεση! Θα συζητήσουμε πως θα συνεχισουμε και τι μας προτείνει! Έχω πολύ αγωνία λες και ξεκινάμε πρώτη φορά για προσπάθειες! Δεν ξερω γτ νοιωθω έτσι! Μακάρι να πένα όλα καλά και να μας πει ευχαριστα πράγματα🙏

Τι ωραία που ακούγεσαι κορίτσι μου!!! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου 

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Για λέιζερ η γυναικολόγος μου είπε όχι στο μπικίνι,οκ για μασχαλες και πόδια. Μου επιτρεπει τζελ στα νύχια, βλεφαρίδες, κρέμες χωρίς ρετινολη, 1 κρασί τη βδομάδα (είπε αν περνάω καλά βα πιω και δευτερο 😅) τσιγάρο να το κόψε αλλά αν βαράω μπιέλα καλύτερα η νικοτίνη παρα το σύνδρομο στέρησης,  ενα καφε αλλα μια στο τοσο μπορω κ δευτερο (όχι ντεκα) ταξίδια κανονικά πήγα ένα μικρό κ στο πρώτο τρίμηνο, θα πάω ένα μεγάλο όταν θα είμαι στην 16η βδομάδα κ ένα Ευρώπη (μεσαίο το θεωρώ 🤪) 30η βδομάδα περιπου.  Οδηγώ κανονικά τ μηχανάκι.... αυτά! δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό. 

Είσαι πολύ καλή κοπέλα μου!!! Εντάξει κ εμένα πάνω κάτω αυτά μ είπε! Στην πρώτη εγκυμοσύνη ταξίδεψα κ εγώ κανονικά, Ε μετά μ το απαγόρευσε γιατί είχα κάτι θεματάκια. Αλλά τώρα μ λέει είσαι πολύ οριακή κ μ σκότωσε κάθε ελπιδα να πείσω τον άντρα μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Για λέιζερ η γυναικολόγος μου είπε όχι στο μπικίνι,οκ για μασχαλες και πόδια. Μου επιτρεπει τζελ στα νύχια, βλεφαρίδες, κρέμες χωρίς ρετινολη, 1 κρασί τη βδομάδα (είπε αν περνάω καλά βα πιω και δευτερο 😅) τσιγάρο να το κόψε αλλά αν βαράω μπιέλα καλύτερα η νικοτίνη παρα το σύνδρομο στέρησης,  ενα καφε αλλα μια στο τοσο μπορω κ δευτερο (όχι ντεκα) ταξίδια κανονικά πήγα ένα μικρό κ στο πρώτο τρίμηνο, θα πάω ένα μεγάλο όταν θα είμαι στην 16η βδομάδα κ ένα Ευρώπη (μεσαίο το θεωρώ 🤪) 30η βδομάδα περιπου.  Οδηγώ κανονικά τ μηχανάκι.... αυτά! δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό. 

Εμένα ούτε το αλκοόλ, ούτε το τσιγάρο (που έκοψα), ούτε τα ταξίδια με απασχολούν να πω την αλήθεια! Για τα μαλλιά που ρώτησα μου είπε καλύτερα όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα ούτε το αλκοόλ, ούτε το τσιγάρο (που έκοψα), ούτε τα ταξίδια με απασχολούν να πω την αλήθεια! Για τα μαλλιά που ρώτησα μου είπε καλύτερα όχι.

Ούτε με φυτική βαφή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Τι ωραία που ακούγεσαι κορίτσι μου!!! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου 

 

Είσαι πολύ καλή κοπέλα μου!!! Εντάξει κ εμένα πάνω κάτω αυτά μ είπε! Στην πρώτη εγκυμοσύνη ταξίδεψα κ εγώ κανονικά, Ε μετά μ το απαγόρευσε γιατί είχα κάτι θεματάκια. Αλλά τώρα μ λέει είσαι πολύ οριακή κ μ σκότωσε κάθε ελπιδα να πείσω τον άντρα μου 😂

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Αυτό που θα με ανακουφίσει και θα με κάνει να νοιωσω καλά είναι να καταφέρουμε να προσπαθησουμε όσο πιο συντομα γινετε! Μακάρι να μας πει κάτι τέτοιο🙏 πάντως για προσπάθειες μόνοι μας μας το είπε και την ημέρα της απόξεσης ότι μπορούμε αφού μου έρθει η πρώτη περίοδος! Θα με χαροποιούσε πολύ όμως αν μου έλεγε πάμε για μια σπερματεγχυνση ακόμη με τον καινούργιο κύκλο🙏 μου έχουν περισσέψει και ενέσεις διέγερσης από την προηγούμενη φορά! Μακάρι μακάρι🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Αυτό που θα με ανακουφίσει και θα με κάνει να νοιωσω καλά είναι να καταφέρουμε να προσπαθησουμε όσο πιο συντομα γινετε! Μακάρι να μας πει κάτι τέτοιο🙏 πάντως για προσπάθειες μόνοι μας μας το είπε και την ημέρα της απόξεσης ότι μπορούμε αφού μου έρθει η πρώτη περίοδος! Θα με χαροποιούσε πολύ όμως αν μου έλεγε πάμε για μια σπερματεγχυνση ακόμη με τον καινούργιο κύκλο🙏 μου έχουν περισσέψει και ενέσεις διέγερσης από την προηγούμενη φορά! Μακάρι μακάρι🙏🙏🙏

Μακάρι να μπορέσετε κορίτσι μου!!! Θα περιμένουμε! Κ να είσαι πάντα αισιόδοξη κ να βλέπεις το ποτήρι πάντα μισό γεμάτο 😜❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ούτε με φυτική βαφή; 

Εγώ κάνω ανταύγειες μόνο, που δεν ακουμπούν τη ρίζα... οπότε φαντάζομαι ότι ούτε με φυτική θα με άφηνε. Αλλά δε με πειράζει. Είμαι αρκετά ανοιχτή ούτως η άλλως και θα ξανθίνουν κι άλλο με τον ήλιο. Και στην τελική... Χαλάλι της, της μπουμπούς μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elina98 καλως ηρθες στην παρέα θέλει λίγο χρόνο για να βγεις από δοκιμαστικό μελος μετα θα μπορεις να ανεβάσεις και φωτογραφία

για να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας πρέπει δυο γραμμές να είναι ή ιδιες ή πρώτη πιο εντονη από της ελέγχου.. 

Εαν ήταν θετικό 14 ημέρα και την 15 ημέρα έπεσε, η ημέρα που εκανες ωορρηξία ήταν η 15.. γενικα τι κύκλο έχεις ; 
 

@Girly έλα βρε κορίτσι μου μας έλειψες πολύ όμορφα τα νέα σου να ξεκουραστείς να παίζεις με το παιδάκι σου και εύχομαι να πάνε οοοολα καλά με την σπερματέγχυση σου στέλνω πολλά φιλια και όποτε μπορείς να μας γράφεις τα νέα σου 💕 

@Mpourmpoulo περιμένουμε νέα από τον γιατρό σίγουρα θα είναι όλα μια χαρά και θα προχωρήσετε παρά κάτω με τις προσπάθειες σας ίσως δει αν εκανες και ωορρηξία αυτές τις μερες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Elina98 καλως ηρθες στην παρέα θέλει λίγο χρόνο για να βγεις από δοκιμαστικό μελος μετα θα μπορεις να ανεβάσεις και φωτογραφία

για να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας πρέπει δυο γραμμές να είναι ή ιδιες ή πρώτη πιο εντονη από της ελέγχου.. 

Εαν ήταν θετικό 14 ημέρα και την 15 ημέρα έπεσε, η ημέρα που εκανες ωορρηξία ήταν η 15.. γενικα τι κύκλο έχεις ; 
 

@Girly έλα βρε κορίτσι μου μας έλειψες πολύ όμορφα τα νέα σου να ξεκουραστείς να παίζεις με το παιδάκι σου και εύχομαι να πάνε οοοολα καλά με την σπερματέγχυση σου στέλνω πολλά φιλια και όποτε μπορείς να μας γράφεις τα νέα σου 💕 

@Mpourmpoulo περιμένουμε νέα από τον γιατρό σίγουρα θα είναι όλα μια χαρά και θα προχωρήσετε παρά κάτω με τις προσπάθειες σας ίσως δει αν εκανες και ωορρηξία αυτές τις μερες 😊

Μακάρι κοριτσάκι μου❤️ έστω να χαρώ τώρα λιγακι🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ κάνω ανταύγειες μόνο, που δεν ακουμπούν τη ρίζα... οπότε φαντάζομαι ότι ούτε με φυτική θα με άφηνε. Αλλά δε με πειράζει. Είμαι αρκετά ανοιχτή ούτως η άλλως και θα ξανθίνουν κι άλλο με τον ήλιο. Και στην τελική... Χαλάλι της, της μπουμπούς μου!

Εντάξει έχει να κάνει με τον γιατρό άλλοι δίνουν το οκ άλλοι πάλι λένε άστο καλύτερα.. και εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα τίποτα απολύτως ειδικά το μαλλί που το κάνω μπαλαγιαζ είχε γίνει ένα χαλί αλλά δεν με ένοιαζε.. τώρα ειπα όμως να το κάνω γιατί έχω να πάω σε βάφτιση αλλά θα το κάνω όλο σκούρο πάει το μπαλαγιαζ άλλο ότι έκανα έκανα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλώς το το κορίτσι!! Καλή επιτυχία εύχομαι κοπέλα μου!! εδώ θα είμαστε να τα λέμε... δεν ξέρεις ποσο σε ζηλεύω που ξεκουράζεσαι... εγώ θα απολυθώ 21/6.. αναπληρωτρια γαρ.. καλά όχι ότι θα ξεκουραστώ μετά γιατί έχει ο σύζυγος μαγαζί και θα είμαι εκεί τα πρωινά αλλά οκ...

 

όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!! αν θέλεις γράψε μας τι σου είπε μετά το ραντεβου σας... 

 

κορίτσι σου ήρθε τελικά;; ππφφ ναι μίλα με το γιατρ΄ο σου να δεις τι θα σου πει... πόσες προκ΄λήσεις έχεις κάνει; 

Έχω κάνει συνολικά 6 προκλήσεις. Αυτός θα είναι ο 7ος όταν τον πάρω τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι κορίτσι μου! Εμείς θα του συζητήσουμε αν μπορούμε να κάνουμε μια κόμη σπερματεγχυνση και αν είναι να καταψύξουμε σπερμα έτσι ωστε αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος να πάω μονη μου! Βέβαια χλωμό γτ την προηγούμενη φορά μας το απέρριψε! Αλλιώς αν είναι να κάνω και εγω μια ακόμη πρόκληση υπολογίζοντας με το αν είναι εδώ ο σύντροφος και να εχουμε φυσικές επαφές! Μακάρι να μου έλεγε οκ! Θα δειξει🙏

κοριτσι μου εγώ σου έχω ξαναπεί τη γνώμη μου! Αν μπορείτε οικονομικά και αν κανεις πάλι πρόκληση να δοκιμάζατε μια σπερματεγχυνση! Εσυ όταν κανεις πρόκληση κανεις ένα αυγουλακι ή παραπάνω; 

Θα το συζητήσω όταν πάω από κοντά. Δεν τίθεται θέμα οικονομικό. Απλά η σπερματεγχυση θέλει σούπερ σπέρμα κι εμείς έχουμε ένα καλό προς οριακό σπέρμα. Μήπως για αυτό δεν μου το είπε κι σαν λύση. Εγώ με τα χάπια κάνω ένα μόνο αυγό. Κάποιες φορές κι κανένα. Άτιμο ΣΠΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo πιστεύω όλα θα ειναι μια χαρα. Αλλα θα σε προειδοποίησω ότι μετά τηβ επισκεψη μπορει να πεσεις πολυ ψυχολογικα. Απο τον επομενο κυκλο ευχομαι να μπορεσετε κ παλι να ξεκινησετε.

@nobody κορίτσι μ λυπαμαι πολυ. Αν δ κανω λαθος αυτος ηταν ο 6ος κυκλος με πρόκληση ε? Επισης αν δ κανω λαθος απαγορευεται να παρεις φαρμακα για πρόκληση πανω απο 3 φορες συνεχομενα. Μηπως να παρεις και μοα 2η γνωμη?

Έχω αλλάξει ήδη γιατρό. Τις 5 προκλήσεις τις έκανα με έναν άλλον ανεπιτυχώς κι είδα ότι δεν ήξερε που πήγαιναν τα 4. Ο τωρινός είναι εξωσωματιστης και ξέρει. Έχω πάρει 3 φορές την κλομιφαινη και 3 φορές ταμοξιφαινη. Απλά η όλη διαδικασία είναι ψυχοφθόρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nobody είπε:

Θα το συζητήσω όταν πάω από κοντά. Δεν τίθεται θέμα οικονομικό. Απλά η σπερματεγχυση θέλει σούπερ σπέρμα κι εμείς έχουμε ένα καλό προς οριακό σπέρμα. Μήπως για αυτό δεν μου το είπε κι σαν λύση. Εγώ με τα χάπια κάνω ένα μόνο αυγό. Κάποιες φορές κι κανένα. Άτιμο ΣΠΩ.

Κορίτσι μου δεν θέλει σούπερ σπερμα!επισης όταν κανεις σπερματεγχυνση το σπερμα το περνανε από φυγόκεντρος! Κρατάνε τα πιο γρηγορα και γενικότερα τα πιο γόνιμα να το πω έτσι! Συζητησετο μαζί του και δεν έχεις να χάσεις απόλυτος τίποτα! Άτιμο δεν λες τιποτααααα! Θα περιμενουμε τα νέα σου από τον γιατρό🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου δεν θέλει σούπερ σπερμα!επισης όταν κανεις σπερματεγχυνση το σπερμα το περνανε από φυγόκεντρος! Κρατάνε τα πιο γρηγορα και γενικότερα τα πιο γόνιμα να το πω έτσι! Συζητησετο μαζί του και δεν έχεις να χάσεις απόλυτος τίποτα! Άτιμο δεν λες τιποτααααα! Θα περιμενουμε τα νέα σου από τον γιατρό🙏

Να μας πεις κι εσύ τα δικά σου σήμερα! Περιμένουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Σήμερα έχω γιατρό 7:30 η ωρα να δούμε πως είναι η μητρα μετά την απόξεση! Θα συζητήσουμε πως θα συνεχισουμε και τι μας προτείνει! Έχω πολύ αγωνία λες και ξεκινάμε πρώτη φορά για προσπάθειες! Δεν ξερω γτ νοιωθω έτσι! Μακάρι να πένα όλα καλά και να μας πει ευχαριστα πράγματα🙏

Κορίτσι μου όλα θα είναι μια χαρά,  όπως είπε και άλλη κοπέλα πιθανόν να δει και αν έκανες ή θα κάνεις ωορρηξία....και μένα τότε το είχε δει πως θα εκανα ωορρηξία ή ειχα κανει δε θυμαμαι καλα ,περίοδος όμως δεν είχε έρθει μετά από 14 μέρες αλλά πιο μετά....ελπίζω και σένα να ρθει στην ώρα της η περιοδος και να ξεκινήσετε κατευθείαν με οποια διαδικασία πάτε ❤️ περιμένουμε νέα σου 🤞

στις πριν 1 ώρα, ο/η nobody είπε:

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου. ❤️❤️❤️ 

Εμένα σήμερα είναι η 1η μέρα περιόδου. Σκέφτομαι ακόμα αν θα πάρω τηλ τον γιατρό για πρόκληση πάλι.

Αχ κορίτσι κου ήρθε τελικά...πφφφ😮💨 Να τον πάρεις να δείτε πως θα προχωρήσετε 

Εγώ παράγγειλα και για αυτό το κύκλο τεστακια ...λογικά θα τα χρησιμοποιήσω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ένα δυο - ένα δυο ,τεστττττ ,τεστττττ

Ωραία ακούγομαι! Έλεγα μπας και μετά από τοοοσο καιρό δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο μου! Χαχαχα

Κοριτσαρες μου υπέροχες μου λείψατε πολύ αν και σαν φαντασματάκι έβλεπα που και που τις συζητήσεις σας. Εδώ και 3 βδομάδες έχω πάρει την άδεια που δικαιούμαι για τον μικρό μου και είχα ανάγκη να ξεκουραστώ από όλα. Δεν έχω κανένα νέο να σας μεταφέρω. Όλα παραμένουν τα ίδια με εμένα. Διαβάζω για τα σεμινάρια μου και τώρα πια χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω έχω ένα ωραίο πρόγραμμα. Φυσικά τρέχω τώρα δε δραστηριότητες και παιδικές χαρές όλη μέρα και σπίτι δεν κάθομαι πάρα μόνο για διάβασμα και το βράδυ αλλά τα κάνω με την καρδιά μου! 

Αφού λοιπόν ξεκουράζομαι είπαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια σπερματεγχυσης αφού δεν θα έχω πια την επιβάρυνση της δουλειάς και του φορτωματος μετά. Έχω ξεκινήσει ήδη την διέγερση με κλομιφαινη και από Δευτέρα θα πάω με με δει ώστε να οριοθετήσουμε πότε θα κάνουμε σπερματεγχυση. Αν έρθει καλώς να έρθει. Αν δεν έρθει δεν έχω σκοπό να τα βάψω μαύρα! Ότι είναι να γίνει ,να γίνει μόνο για καλό σκοπό ❤️

Μακρυγορησα πάλι καλέ και νιώθω πως είπα απλα ένα "hi" !!! 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάλι αγαπημένες φιλενάδες. Στέλνω φιλάκια καρδούλες τσουτσουμπρουτσου και πολλές πολλές αγκαλιές ❣️

 

Καλώς σε βρήκαμε ξανά girly μου!!! Πόσο χαίρομαι που είδα μην σου μας έλειψες!!!! Με το καλό η καινούρια προσπάθεια!!!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ δν πρόλαβα ν σας διαβάσω όλες! Ειδα μόνο το μνμ της @Girly και ΚΑΤ ενθουσιάστηκα. 
 

σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;;; Πες μου ότι είμαστε κοντά ν δούμε το θετικό σ σε σένα και μετά σε μένα ;;;;; Γιατί έχουμε πει εμείς έτσι θ γίνει!!!! 
αντε κορίτσι μου να πιάσει η σπερματέγχυση να πάρουμε και άλλες σειρά!!!! Άιντες 🙏💙😍

ελα και περιμένουμε με την @Mpourmpoulo στη σειρά!!!! 
 @Παρασκευαιδου ζαιραααααααα μας πες μας ότι μας βλέπεις τη γυάλα σου και τις τρεις να αρχίσουν τα πανηγυρια 🤪🤪🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Να σας πω κι εγώ τι ξέρω από μαλλιά και τα σχετικά. Μαλλιά συνήθως επιτρέπουν μετά το πρώτο τρίμηνο αρκεί να μην ακουμπάει ρίζα. Αν πρέπει να ακουμπήσει ρίζα προτιμάμε τις φυτικές βαφές. Νύχια κάνουν πολλές κοπέλες έχω δει, εγώ δεν κάνω γενικά οπότε και στην εγκυμοσύνη μια φορά έκανα στον 8ο 😜 Το μετάνιωσα γιατί μετά έπρεπε να μπω έκτακτος για καισαρική και καθόμουν μόνη μου να τα ξεβαψω 😅 Θέλουν έστω ένα νύχι καθαρό στο χειρουργείο σε περίπτωση που σου πέσει το οξυγόνο το βλέπουν αμέσως από το νύχι που θα μαυρίσει ( βέβαια σου βάζουν και οξυγονομετρο, αλλά να έχουν μια δικλείδα ασφαλείας).  Λέϊζερ συνήθως σου λένε να μην κάνεις γιατί λόγω ορμονών δεν θα εσείς αποτέλεσμα. Επίσης αν πονάς πολύ επίσης δεν είναι καλό να κάνεις γιατί θα στρεσαριστει το μωρό. Εγώ έκανα μετά το πρώτο τρίμηνο γιατί είχα ήδη ξεκινήσει και δεν ήθελα να έχω τρίχες το καλοκαίρι 😅 Όλα καλά πήγαν, αλλά φυσικά δεν είχα το αποτέλεσμα που θα είχα λογικά αν δεν ήμουν έγκυος.

Ταξίδια εγώ έκανα 2 στο πρώτο τρίμηνο γιατί τα είχα σχεδιάσει από πριν και ένα χαλαρό στον 8ο (35η εβδομάδα 😅) (baby moon που λένε και οι ξένοι). Πολύ κούραση έχω να πω, ενώ δεν έκανα τίποτα και πολύ ύπνο έριξα 🤣 Αλλά δεν το μετανιώνω (φυσικά ήταν κοντά στο σπίτι μας και κοντά σε νοσοκομείο, μη τυχόν συμβεί τίποτα). 

@Raf123 συμφωνώ ότι αν είσαι 32η εβδομάδα θα κουραστείς πολύ, οπότε καλά κάνατε και το αναβαλλατε. Τώρα του χρόνου γιατί όχι να πάρεις και τα 2 μαζί; 😜 Εγώ την μπέμπα την πήγα εξωτερικό και 5 μηνών και 7 😜 Τώρα το καλοκαίρι πάλι διακοπές 😁

Τέλος να πω για τα κορίτσια που κάνετε τεστ ωορρηξίας, καλώς τα κάνετε αλλά βρε κορίτσια επαφές όλο το μήνα να κάνετε! Δυστυχώς αυτά δεν είναι έγκυρα και δεν ξέρεις μπορεί πχ. το αυγό να σκάσει 3 ώρες μετά το θετικό και να θέλει να βρει το σπέρμα με το που βγει ή να σκάσει μετά από 3 μέρες. Δυστυχώς είναι αρκετά αβέβαια. Μια γυναικολόγος που πήγαινα δεν τα συμπαθούσε ιδιαίτερα γιατί έλεγε αυτό, ότι δλδ και πάλι δεν είσαι σίγουρη πότε θα σκάσει το αυγό και τελικά πάλι να κάνεις επαφές λάθος μέρες. Καλύτερα μέρα παρά μέρα αν μπορείτε ή όσο πιο συχνά γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ εκανα τεστ τώρα που γύρισα από δουλειά!!! 
δειτε λίγο και πείτε μου τη  γνώμη σας 

βλεπω ανεβαίνει η ορμόνη αρκετά βασανίστηκα ! Η εφαρμογή premium μου τα βγάζει 0.15 0.21 και 0.24

34F05C6B-2384-4D8C-91EC-E396C7449D23.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Τώρα π πέρασε η ώρα έγινε πιο σκούρο 

Ακόμα όμως δν νομίζω ότι είναι έτοιμο γ ωορρηξια 

image.jpg

Σε'μένα όταν βρίσκομαι σε ημέρα ωορρηξίας κοκκινίζει η δεύτερη γραμμή κατευθείαν. Δεν περιμένω καν τα δέκα λεπτά που λέει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ εκανα τεστ τώρα που γύρισα από δουλειά!!! 
δειτε λίγο και πείτε μου τη  γνώμη σας 

βλεπω ανεβαίνει η ορμόνη αρκετά βασανίστηκα ! Η εφαρμογή premium μου τα βγάζει 0.15 0.21 και 0.24

34F05C6B-2384-4D8C-91EC-E396C7449D23.jpeg

Κ μένα βασανιστικά αργά το πάει αυτό το μήνα.. Ίσως φταίει κ η ίωση τι να πω δεν ξέρω… Εννοείται πως δεν έχουμε καταφέρει τις επαφές μέρα παρα μέρα.. Είχαμε μια 7η μέρα του κύκλου, τη 10η κ ευελπιστώ κ σήμερα αν δεν με τρελάνουν πάλι τα δίδυμα.. Τους έχει πιάσει η άνοιξη κ έχουν ξεσαλώσει.. Δεν ακούνε τίποτα.. 

IMG_6245.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Τώρα π πέρασε η ώρα έγινε πιο σκούρο 

Ακόμα όμως δν νομίζω ότι είναι έτοιμο γ ωορρηξια 

image.jpg

Θέλει ακόμα λίγο για να φτάσει στο πικ 

Θέλει να μείνει και 10 λεπτά για να δείξει σωστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...