Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Το αυχενικό υγρό ήταν 1,2, το ρινικο οστό στη θέση του και όλη η εικόνα του εμβρύου φυσιολογική κατά τα λεγόμενα της γιατρού. Γι αυτό και απλά μου πρότεινε τη νιπτ. Αν  και είμαι σίγουρη ότι το έμβρυο δεν έχει κάτι και γω λέω να την κάνω. 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Μα φαντάσου και τη νιπτ δεν μου είπε να την κάνω απαραίτητα γιατί και αυτήν από την εικόνα του εμβρύου ήταν πολύ ευχαριστημένη,. Καλά τα λες βήμα βήμα αλλά τώρα είναι η ώρα να αποφασίσω για το επόμενο βήμα  🤔

Όποτε όλα δειχνουν πως όλα είναι μια χαρα❤️ μιλά με το σύντροφο και δειτε τι θα κάνετε! Εγώ θα την έκανα γτ πιστεύω πως θα μου έφευγε ένα βάρος! Αν η γιατρός φοβόταν θα σου έλεγε να κανεις τροφοβλαστη η αμνιοπαρακέντηση αργότερα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσουν να πονάνε και να μη δεις περίοδο🙏🤞

Αρνητικό το τεστ. Περιμένω να έρθει η περίοδος. Δεν ελπίζω σε τίποτα πια. Σκέφτομαι σοβαρά αυτό το μήνα να μην πάρω το γιατρό για πρόκληση. Έχω κουραστεί ψυχολογικά... Δεν μπορώ πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nobody είπε:

Αρνητικό το τεστ. Περιμένω να έρθει η περίοδος. Δεν ελπίζω σε τίποτα πια. Σκέφτομαι σοβαρά αυτό το μήνα να μην πάρω το γιατρό για πρόκληση. Έχω κουραστεί ψυχολογικά... Δεν μπορώ πια.

Αχ ποσό πολύ σε καταλαβαίνω 😩κορίτσι μου μιλά με τον γιατρό σου και συζητήστε για σπερματεγχυνση ουτος η άλλος χάπια επερνες όποτε γτ ταυτόχρονα να μη γίνει και η σπερματεγχυνση; Εμένα η πρώτη έπιασε και χωρίς ενέσεις με χάπια τα οποία δεν με έπιαναν και είχα μόνο ένα ωάριο όπως και χωρίς τα χάπια! Αν οικονομικά μπορειται να κάνετε και μια σπερματεγχυνση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια περίεργα πράγματα συμβαίνουν... Είμαι 9 μέρες μετά το πρώτο θετικό τεστ ωορρηξίας (8 μέρες μετά από το peak) και η εφαρμογή με βγάζει 7dpo (ότι η ωορρηξία έγινε μια μέρα μετά το peak). Σηκώθηκα γιατί ξύπνησε η μπέμπα, πήγα τουαλετα και είχα σκούρο καφέ στο εσώρουχο μαζί με βλεννες (συγγνώμη για την περιγραφή). Να ήρθε η περίοδος τόσο νωρίς; Να φταίει που ακόμα δεν έχει φτιάξει ο κύκλος μετά τον τοκετό; Να φταίει ο θηλασμός; Πφφφ όπως φαίνεται η κυρία μας επισκέφθηκε όλες νωρίτερα αυτό το μηνα 🤔🤔

Κορίτσι μου εγώ όταν αρχισα να έχω περίοδο μετά από την εγκυμοσύνη, έδειχναν τα τεστ ωορρηξιας πχ θετικό 15η ημέρα κ μ ερχόταν η περίοδος την 24η ημέρα δλδ δεν είχα κ πολύ σταθερό κύκλο στην αρχή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Το αυχενικό υγρό ήταν 1,2, το ρινικο οστό στη θέση του και όλη η εικόνα του εμβρύου φυσιολογική κατά τα λεγόμενα της γιατρού. Γι αυτό και απλά μου πρότεινε τη νιπτ. Αν  και είμαι σίγουρη ότι το έμβρυο δεν έχει κάτι και γω λέω να την κάνω. 

Είχα κάτι ανολογο με άλλο σύνδρομο αλλά 1:400 κάτι τέτοιο. Εμένα η γιατρος μ είπε η νιπτ δίνει 99% σίγουρα η αμνιοπαρακέντηση δίνει 100% αλλά κ η νιπτ δίνει μια εικόνα των πραγμάτων! Αν σε αγχώνει απλά για να βγεις από την σκέψη κανε την εξέταση! Κ εγώ έπαθα ένα σοκ στην αρχή αλλά μετά π ξανά σκέφτηκα κ μίλησα κ με τη γιατρο ήμουν σίγουρη ότι το μωρό μ ήταν μια χαρά αλλά την κάναμε για να είμαι εγώ οκ αλλά κ η γιατρος γιατί οφείλει να με συμβουλέψει για να μην έρθω εγώ μετά κ να της πω αφού υπήρχε κ αυτό γιατί δε μ είπες γιατί δε με συμβούλεψες! Οι γιατροί θέλουν κ αυτοί να εξασφαλίσουν ότι έκαναν τα πάντα για να ελέγξουν αυτό το ποσοστό κ για αυτό το προτείνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια την προηγούμενη βδομάδα έκανα την αυχενική. Υπερηχογραφικα ήταν όλα τέλεια και έδινε ποσοστό  για νταουν 1/6.000 περίπου. Μετά από 2-3 μέρες με παίρνει η γιατρός και μου λέει ότι οι αίματος δεν ήταν καλές και ρίχνει το ποσοστό για νταουν 1/1.800. Μου είπε ότι ή θα κάνω τη νιπτ ή θα περιμένω  β επιπέδου. Ότι από τον υπέρηχο δεν φάνηκε καμία ανωμαλία και αν ήμουν κάτω από 1000 θα μου έλεγε να κανω σίγουρα τη νιπτ οποτε τωρα ειναι στο χερι μου τι θα κανω. Και τώρα εγώ έχω βρεθεί σε μια κατάσταση να αποφασίσω τι θα κάνω. Από τη μια σκέφτομαι ότι γίνεται συνέχεια αυτό με τα αποτελέσματα ώστε να πληρώνουμε τη νιπτ και ότι είναι λίγο μπιζνα,  από την άλλη ομως το ρισκαρεις;; επίσης η νιπτ και αυτή με ποσοστά είναι δεν κάνει διάγνωση.  Τα αποτελέσματα θα τα έχω αύριο να δω ακριβώς τις τιμες, προς το παρόν η ενημέρωση μου ήταν τηλεφωνική. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες; 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εμένα που είναι χαμηλά τα ποσοστά λόγω ηλικίας και μόνο, μου πρότεινε ο γιατρός μου να την κάνω. Αν δω κάτι την επόμενη Τρίτη που έχω τη Β' επιπέδου θα την κάνω. Αλλιώς, επειδή ΌΛΑ μέχρι τώρα είναι φυσιολογικά, αποφάσισα να μην την κάνω. Θεώρω ότι αν δε συντρέχει σοβαρός λόγος, δε χρειάζεται να μπω σε αυτό το άγχος και να δώσω και 400€! Η απόφαση είναι καθαρά δική σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εμένα που είναι χαμηλά τα ποσοστά λόγω ηλικίας και μόνο, μου πρότεινε ο γιατρός μου να την κάνω. Αν δω κάτι την επόμενη Τρίτη που έχω τη Β' επιπέδου θα την κάνω. Αλλιώς, επειδή ΌΛΑ μέχρι τώρα είναι φυσιολογικά, αποφάσισα να μην την κάνω. Θεώρω ότι αν δε συντρέχει σοβαρός λόγος, δε χρειάζεται να μπω σε αυτό το άγχος και να δώσω και 400€! Η απόφαση είναι καθαρά δική σου! 

Ναι εμένα δεν ήταν θέμα ηλικιας αλλά θέμα των παλμών της καρδιά του για αυτό εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι εμένα δεν ήταν θέμα ηλικιας αλλά θέμα των παλμών της καρδιά του για αυτό εκανα

Ναι, κατάλαβα αλλά εγώ απάντησα στην @Pinacolada...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, κατάλαβα αλλά εγώ απάντησα στην @Pinacolada...

Ναι ναι κατάλαβα 🤪 απλά είναι αυτό π λες ότι επειδή είναι μόνο θέμα ηλικιας κ ο υπέρηχος όλα καλά δε χρειάζεται κ εγώ θα σκεφτόμουν τα 500 ευρώ εμας τόσο είχε… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ πήγα στο γιατρό, είμαι 12η μέρα σήμερα 12 χιλιοστά μ είπε! Και ξαναπάω τη Τετάρτη! 
μ τον προηγούμενο μήνα 8η μέρα ήταν 12 χιλιοστά! 
ρωτησα τ γιατρό τ λέω μικρό γιατρέ Ε για 12η μέρα ! Κ μ λέει μια χαρά είναι ! Δεδομένου ότι πέρασες κ ίωση! 
τι λέτε κορίτσια εσείς ; 
εγω ν πω την αλήθεια μ αυτό. Τον κύκλο δν τον νιώθω πολύ καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι κατάλαβα 🤪 απλά είναι αυτό π λες ότι επειδή είναι μόνο θέμα ηλικιας κ ο υπέρηχος όλα καλά δε χρειάζεται κ εγώ θα σκεφτόμουν τα 500 ευρώ εμας τόσο είχε… 

500€;;; Τι λες κορίτσι μου; Που την έκανες;;; Εγώ ψάχνοντας στο διαδίκτυο τη βρήκα και 350€. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

500€;;; Τι λες κορίτσι μου; Που την έκανες;;; Εγώ ψάχνοντας στο διαδίκτυο τη βρήκα και 350€. 

Λαρισα και μένα 500 μου είπε η γιατρός.  Ενώ σε κάποια σαιτ διαβαζω ότι η τιμή είναι ανάλογη με το πακέτο που θα πάρεις. Η Ραφ είναι από Κύπρο οπότε μάλλον τιμή Κύπρου θα είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκι μου ψηλά το κεφαλι ξεκιναει ένας και ούριος κύκλος και εύχομαι να είναι ο τυχερος σου🙏❤️ όπως λέει και η φράση μια φορά έγκυος , για πάντα έγκυος! Δλδ θα μείνεις πάλι εγκυουλα όπως και να έχει!

Δεν το κρύβω πως έχω στεναχωρεθεί...αλλα ενταξει όλες τις δυσκολίες τις περνάμε

στις πριν 6 ώρες, ο/η nobody είπε:

Πάμε για τον επόμενο μήνα κοπέλα μου 🤞🤞💪💪 Εγώ ακόμα περιμένω. Πονάει το στήθος μου και η κοιλιά μου... Άντε να δούμε...

Μακάρι κορίτσι μου να μην έρθει η περίοδος...και γω δεν είχα ενδείξεις πως θα ρθει ...9αω και βλέπω ροζ και αυτό ήταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

500€;;; Τι λες κορίτσι μου; Που την έκανες;;; Εγώ ψάχνοντας στο διαδίκτυο τη βρήκα και 350€. 

Εγώ από Κύπρο είμαι κ πήρα το φτηνο πακέτο γιατί θελαμε συγκεκριμένο σύνδρομο 499 ευρώ κατά την ακρίβεια 😂😅 αλλά τι να κνεις άμα σου κόβονται τα πόδια άσε!! Κ μετά μ έτυχε αιμορραγία στο καπάκι δλδ 3 μερες μετά κ έμεινα κ στην κλινικη με έκαναν εισαγωγή άλλο 400 ευρώ εκεί Ε πήγε π μισθος μου εκείνο τον μήνα αλλά τι να κανεις χαλάλι 😅😅🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Δεν το κρύβω πως έχω στεναχωρεθεί...αλλα ενταξει όλες τις δυσκολίες τις περνάμε

Μακάρι κορίτσι μου να μην έρθει η περίοδος...και γω δεν είχα ενδείξεις πως θα ρθει ...9αω και βλέπω ροζ και αυτό ήταν 

Φυσικά και έχεις στεναχωρηθεί ! Και εγώ κάθε μηνα το ίδιο στεναχωρια ! Έχεις όμως ένα παραπάνω θετικο από άλλες κοπέλες που προσπαθούν ότι έμεινες έγκυος πριν λίγο καιρο! Κανεις συλληψη και αυτό από μόνο του είναι πολύ σημαντικό! Συνέχισε δυναμικα τις προσπάθειες και μη το βάζεις κατω 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ από Κύπρο είμαι κ πήρα το φτηνο πακέτο γιατί θελαμε συγκεκριμένο σύνδρομο 499 ευρώ κατά την ακρίβεια 😂😅 αλλά τι να κνεις άμα σου κόβονται τα πόδια άσε!! Κ μετά μ έτυχε αιμορραγία στο καπάκι δλδ 3 μερες μετά κ έμεινα κ στην κλινικη με έκαναν εισαγωγή άλλο 400 ευρώ εκεί Ε πήγε π μισθος μου εκείνο τον μήνα αλλά τι να κανεις χαλάλι 😅😅🤪

Πωπω το θυμάμαι εκείνο το σκηνικό με την αιμορραγία τι λαχτάρα ήταν και αυτήν που είχες περάσει βρε κορίτσι μου 

ευτυχώς τώρα είναι όλα καλά δεν είχες τίποτα ανησυχητικό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ πήγα στο γιατρό, είμαι 12η μέρα σήμερα 12 χιλιοστά μ είπε! Και ξαναπάω τη Τετάρτη! 
μ τον προηγούμενο μήνα 8η μέρα ήταν 12 χιλιοστά! 
ρωτησα τ γιατρό τ λέω μικρό γιατρέ Ε για 12η μέρα ! Κ μ λέει μια χαρά είναι ! Δεδομένου ότι πέρασες κ ίωση! 
τι λέτε κορίτσια εσείς ; 
εγω ν πω την αλήθεια μ αυτό. Τον κύκλο δν τον νιώθω πολύ καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ πήγα στο γιατρό, είμαι 12η μέρα σήμερα 12 χιλιοστά μ είπε! Και ξαναπάω τη Τετάρτη! 
μ τον προηγούμενο μήνα 8η μέρα ήταν 12 χιλιοστά! 
ρωτησα τ γιατρό τ λέω μικρό γιατρέ Ε για 12η μέρα ! Κ μ λέει μια χαρά είναι ! Δεδομένου ότι πέρασες κ ίωση! 
τι λέτε κορίτσια εσείς ; 
εγω ν πω την αλήθεια μ αυτό. Τον κύκλο δν τον νιώθω πολύ καλό! 

Καλημέρα κορίτσι μου, γιατί δεν τον νιώθεις καλό;!;!;; Απλά θα αργήσει λίγο η ωορρηξία δεν πειράζει. Δεν γίνεται απαραίτητα κάθε μήνα ίδια μέρα. Εάν ο γιατρός είναι ικανοποιημένος δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς κοριτσάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ πήγα στο γιατρό, είμαι 12η μέρα σήμερα 12 χιλιοστά μ είπε! Και ξαναπάω τη Τετάρτη! 
μ τον προηγούμενο μήνα 8η μέρα ήταν 12 χιλιοστά! 
ρωτησα τ γιατρό τ λέω μικρό γιατρέ Ε για 12η μέρα ! Κ μ λέει μια χαρά είναι ! Δεδομένου ότι πέρασες κ ίωση! 
τι λέτε κορίτσια εσείς ; 
εγω ν πω την αλήθεια μ αυτό. Τον κύκλο δν τον νιώθω πολύ καλό! 

Καλημέρα κορίτσια 

Εγω δεν γνωριζω καθόλου από αυτά είναι η αλήθεια δεν είχα κάνει ποτε παρακολούθηση ωορρηξιας αλλά αφού λέει ο γιατρός είναι καλό θα είναι εντάξει απλά όπως λέει και η Annie! ίσως να γίνει λίγο πιο μετά η ωορρηξία σου δεν πειράζει αυτό εγω με ωορρηξία στην 24 ημέρα του κύκλου έμεινα εγκυος που πίστευα πως είναι χαμένος κύκλος και ότι δεν θα κάνω 🤷‍♀️

Να κανείς τις επαφες σου κανονικά κορίτσι μου και ας νιώθεις ότι δεν είναι πολύ καλός ο κύκλος σου γιατί ποτε δεν ξέρεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ...η ψυχολογία πάει και έρχεται, στεναχωρεθηκαμε που ήρθε η περιοδος...ήρθε 3 μέρες νωρίτερα σύμφωνα με τα τεστακια αυτά...σίγουρα είναι περιοδος γιατί εχθές είχα αρκετό πόνο και σήμερα δηλαδή τα ποναλακια μου τα χω ...πφφφ θα περάσει και αυτό...δε ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ πήγα στο γιατρό, είμαι 12η μέρα σήμερα 12 χιλιοστά μ είπε! Και ξαναπάω τη Τετάρτη! 
μ τον προηγούμενο μήνα 8η μέρα ήταν 12 χιλιοστά! 
ρωτησα τ γιατρό τ λέω μικρό γιατρέ Ε για 12η μέρα ! Κ μ λέει μια χαρά είναι ! Δεδομένου ότι πέρασες κ ίωση! 
τι λέτε κορίτσια εσείς ; 
εγω ν πω την αλήθεια μ αυτό. Τον κύκλο δν τον νιώθω πολύ καλό! 

Κορίτσι μου δεν σημαίνει κάτι αυτό απλά θα κανεις λίγο πιο μετά ωορρηξια! Δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό ο κύκλος σου! Επηρεάστηκε ο κύκλος από τις αντιβιωσεις και την ταλαιπωρία με τις ιώσεις! Όλα θα πανε μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα..προσπαθώ να γράφω και εγώ εδω μέσα αλλά δεν με αφήνει πολλές φορές ... Αρχικά να πω σε όλες με το καλό τα μωράκια σας και να ευχηθώ μέσα από την ψυχή μου σε όσες προσπαθούμε να έχουμε σύντομα ένα σπορακι στην κοιλίτσα μας ❤️❤️❤️

Ήθελα λίγο να σας ανεβάσω και εγώ τα τεστακια μου να μου πείτε την γνώμη σας αλλά δεν μπορώ οπότε θα σας τα πω...Ξεκίνησα από την 13η μέρα που βγήκε πολύ λίγο αχνό την 14η μέρα ξαναέκανα και βγήκε σχεδόν κόκκινο με το άλλο και από την 15η μέχρι 18η μέρα γινόταν αχνό και μετά εξαφανίστηκε..λέτε να έγινε η ωορρηξία την 14η??🤔🤦

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου δεν σημαίνει κάτι αυτό απλά θα κανεις λίγο πιο μετά ωορρηξια! Δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό ο κύκλος σου! Επηρεάστηκε ο κύκλος από τις αντιβιωσεις και την ταλαιπωρία με τις ιώσεις! Όλα θα πανε μια χαρα!

Αυτό σκέφτηκα κ γώ γ αυτό θεωρώ πως δν είναι καλός κύκλος! Δν ξέρω! Τον έχω ξεγράψει αυτόν τον κύκλο! Θα δείξει τις επόμενες μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...