Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

Ήρθε τώρα στη δουλειά ένας πελάτης γυναικολόγος και τον ρώτησα. Μου είπε ότι έχει συναντήσει περιπτώσεις που πάνε έτσι σέρνοντας οι χοριακες και τελικά πάνε όλα καλά  . Είπε ότι η γνώμη του είναι να το παρακολουθήσουμε λιγο ακόμα. 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Demisar είπε:

Ήρθε τώρα στη δουλειά ένας πελάτης γυναικολόγος και τον ρώτησα. Μου είπε ότι έχει συναντήσει περιπτώσεις που πάνε έτσι σέρνοντας οι χοριακες και τελικά πάνε όλα καλά  . Είπε ότι η γνώμη του είναι να το παρακολουθήσουμε λιγο ακόμα. 🤷

Θα συμφωνήσω με το γιατρό!!! Ισχύει πως υπάρχουν περιπτώσεις που οι χοριακες σκαλώνουν στην αρχή και μετά  πάνε σφαίρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μ πήγα στο γιατρό! Μ έκανε υπέρηχο δν μ σχολίασε τίποτα μόνο έβλεπε , τ λέω στη μούγκα θ τη βγάλουμε πες κ σε μένα τίποτα, μ λέει σταματά άσε με βλέπω, ναι πες μ τ λέω τι βλέπεις ν μάθω κ γώ, σταματά βλέπω! Δν μ σχολίασε τίποτα αλλά εγώ από τα λίγα π ξέρω ειδα πως υπάρχει ακόμα το ωχρο σωμάτιο εκει και το ενδομήτριο ήταν πολύ παχύ σαν μπαλόνι! Μ λέει δν θ σ ρθει συντομα η περίοδος! 
Μετά βγάζει το ματσουκι από τον υπέρηχο κ μ λέει το βλέπεις είναι πεντακάθαρο, τ λέω εγώ καφέ ειδα πρώτη φορά τη Τετάρτη κ ήταν μπόλικα τώρα τ λέω είναι πολυ λιγότερα ! Καλό αυτό μ λέει! 
Μετά τ λέω για πες τώρα το ενδομήτριο πως τ δες , είδες κατι τ λέω ν υπάρχει , το δες παχύ το λεπτό; Μ λέει είναι όπως θ έπρεπε ν είναι! Τ λέω όπως θ πρεπε ν είναι γιατί; Για περίοδο η για μπεμπέ; Με κοιτάει χαμογελάει κ μ λέει μη περιμένεις ν πάρεις απάντηση από εμένα! Αν δν είμαι γ κατι σίγουρος δν θα δώσω ελπίδες ούτε θα κόψω ελπίδες , έτσι είμαι σαν άνθρωπος μ λέει κι έτσι θ είμαι σε κάθε στάδιο π θ μαστε μαζί!

Μετά του λέω γ εξήγησε μ γ πρόκληση κλπ; Μ λέει θες ν το συζητήσουμε τώρα; Δν θες ν δούμε αν θ ρθει η περιοδος και ποτέ; Τ λέω δλδ παίζει ακόμα τ ενδεχόμενο ν μήν έρθει η περιοδος; Κ μ λέει φυσικά κ παίζει! Εντάξει τ λέω αλλά εξήγησε μ , μ λέει τη διαδικασία και μετά μ λέει τ υπόλοιπα όταν και αν σ έρθει περιοδος ! Αντίο κατερινα! Αυταααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Ήρθε τώρα στη δουλειά ένας πελάτης γυναικολόγος και τον ρώτησα. Μου είπε ότι έχει συναντήσει περιπτώσεις που πάνε έτσι σέρνοντας οι χοριακες και τελικά πάνε όλα καλά  . Είπε ότι η γνώμη του είναι να το παρακολουθήσουμε λιγο ακόμα. 🤷

Κάθε φορά που βλέπω τέτοια αποτελέσματα χοριακής... σκέφτομαι τις πρώτες δικές μου μέρες... Τότε είχα βρει αυτό το κείμενο που με κάπως με ηρέμησε... Στο παραθέτω κι εύχομαι να γίνει ότι είναι το καλύτερο και για τους 2 σας!!! https://gennima.com/o-mpempis-mas-nikise-ta-prognostika-ton-choriakon-kai-telika-ta-katafera-me-tin-proti-eksosomatiki-molis-ena-chrono-meta-to-proto-mou-rantevou-sto-gennima/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demisar είπε:

Εγώ δεν έχω βιώσει απώλεια παλαιότερα . Κάτσε να δούμε και τώρα τι θα γίνει. 

Πάντως πιστεύω ότι γίνει θα είναι για καλό! Απλά δεν μπορώ αυτή την αναμονή .

Εγώ είχα βιώσει παλιά και μάλιστα άσχημα, οπότε ξέρω πως είναι.. Ωστόσο θεωρώ ότι τπτ δεν είναι σίγουρο ακόμα, λίγο υπομονή... 

Όπως και να έχει..ολα για κάποιο λόγο γίνονται..

 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που λίγο απογοητευτηκαν σήμερα δύναμη και με καλύτερες εξελίξεις 🌹❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ @anna_30 @Demisar@marinamanoulitsaμηπως μας κάνετε πρωταπριλιάτικο αστείο;;;; 
Εγω θεωρώ πως γ καμία σας τίποτα δν έχει κριθεί ακόμα! 
μαρινακι μπορεί ν χες καθυστερημένη σύλληψη! 
 

@Θέτις Κ. όπως καταλαβαίνεις σε περιμένουμε πως κ πως!!! Πες μας τ θετικά σ νέα να κάνουμε χάπι εδώ μεσα!!! 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κάθε φορά που βλέπω τέτοια αποτελέσματα χοριακής... σκέφτομαι τις πρώτες δικές μου μέρες... Τότε είχα βρει αυτό το κείμενο που με κάπως με ηρέμησε... Στο παραθέτω κι εύχομαι να γίνει ότι είναι το καλύτερο και για τους 2 σας!!! https://gennima.com/o-mpempis-mas-nikise-ta-prognostika-ton-choriakon-kai-telika-ta-katafera-me-tin-proti-eksosomatiki-molis-ena-chrono-meta-to-proto-mou-rantevou-sto-gennima

Δε ξέρεις πόσες φορές το έχω διαβάσει ..... Αλλά όπως είπες ότι είναι καλύτερο να γίνει θα γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μ πήγα στο γιατρό! Μ έκανε υπέρηχο δν μ σχολίασε τίποτα μόνο έβλεπε , τ λέω στη μούγκα θ τη βγάλουμε πες κ σε μένα τίποτα, μ λέει σταματά άσε με βλέπω, ναι πες μ τ λέω τι βλέπεις ν μάθω κ γώ, σταματά βλέπω! Δν μ σχολίασε τίποτα αλλά εγώ από τα λίγα π ξέρω ειδα πως υπάρχει ακόμα το ωχρο σωμάτιο εκει και το ενδομήτριο ήταν πολύ παχύ σαν μπαλόνι! Μ λέει δν θ σ ρθει συντομα η περίοδος! 
Μετά βγάζει το ματσουκι από τον υπέρηχο κ μ λέει το βλέπεις είναι πεντακάθαρο, τ λέω εγώ καφέ ειδα πρώτη φορά τη Τετάρτη κ ήταν μπόλικα τώρα τ λέω είναι πολυ λιγότερα ! Καλό αυτό μ λέει! 
Μετά τ λέω για πες τώρα το ενδομήτριο πως τ δες , είδες κατι τ λέω ν υπάρχει , το δες παχύ το λεπτό; Μ λέει είναι όπως θ έπρεπε ν είναι! Τ λέω όπως θ πρεπε ν είναι γιατί; Για περίοδο η για μπεμπέ; Με κοιτάει χαμογελάει κ μ λέει μη περιμένεις ν πάρεις απάντηση από εμένα! Αν δν είμαι γ κατι σίγουρος δν θα δώσω ελπίδες ούτε θα κόψω ελπίδες , έτσι είμαι σαν άνθρωπος μ λέει κι έτσι θ είμαι σε κάθε στάδιο π θ μαστε μαζί!

Μετά του λέω γ εξήγησε μ γ πρόκληση κλπ; Μ λέει θες ν το συζητήσουμε τώρα; Δν θες ν δούμε αν θ ρθει η περιοδος και ποτέ; Τ λέω δλδ παίζει ακόμα τ ενδεχόμενο ν μήν έρθει η περιοδος; Κ μ λέει φυσικά κ παίζει! Εντάξει τ λέω αλλά εξήγησε μ , μ λέει τη διαδικασία και μετά μ λέει τ υπόλοιπα όταν και αν σ έρθει περιοδος ! Αντίο κατερινα! Αυταααααααα

Ααα αυτός ο γιατρός θα σε σκασει😂

Αλλά καλά κάνει και είναι συγκρατημένος θα πω εγώ!

Άντε κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να είσαι εγκυουλα ♥️🤗♥️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ @anna_30 @Demisar@marinamanoulitsaμηπως μας κάνετε πρωταπριλιάτικο αστείο;;;; 
Εγω θεωρώ πως γ καμία σας τίποτα δν έχει κριθεί ακόμα! 
μαρινακι μπορεί ν χες καθυστερημένη σύλληψη! 
 

@Θέτις Κ. όπως καταλαβαίνεις σε περιμένουμε πως κ πως!!! Πες μας τ θετικά σ νέα να κάνουμε χάπι εδώ μεσα!!! 🙏🙏🙏🙏

Ναι μακάρι να ήταν αλλά δεν είναι 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Ααα αυτός ο γιατρός θα σε σκασει😂

Αλλά καλά κάνει και είναι συγκρατημένος θα πω εγώ!

Άντε κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να είσαι εγκυουλα ♥️🤗♥️🤗

Ναι ρε συ!!!! Κ α άλλες φορές π μπορεί ν τ στείλει μνμ έχω καθυστέρηση ν κάνω τεστ κλπ κλπ όχι μ λέει! 😂 

και τώρα δν μ σχολίασε τίποτα μόνο ότι όντως παίζει ν υπάρχει εγκυμοσύνη από τα συμφραζόμενα τ! Αλλά εγώ κορίτσια ειδα και το ωχρο σωμάτιο ν είναι εκει και το ενδομήτριο πολύ παχύ σαν μπαλόνι! 😯😍🙏💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι ρε συ!!!! Κ α άλλες φορές π μπορεί ν τ στείλει μνμ έχω καθυστέρηση ν κάνω τεστ κλπ κλπ όχι μ λέει! 😂 

και τώρα δν μ σχολίασε τίποτα μόνο ότι όντως παίζει ν υπάρχει εγκυμοσύνη από τα συμφραζόμενα τ! Αλλά εγώ κορίτσια ειδα και το ωχρο σωμάτιο ν είναι εκει και το ενδομήτριο πολύ παχύ σαν μπαλόνι! 😯😍🙏💙

Μακάρι αγάπη μακάρι! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demisar είπε:

Τι έγινε βρε κορίτσια..... 😩 Εγώ θα πεθάνω από την αγωνία μου. φοβάμαι για εξωμήτριο αν και μου είπε η αδερφή μου που δουλεύει σε γυναικολογικο ότι είναι σχεδόν απίθανο με παχύ ενδομήτριο να είναι εξωμήτρια κύηση .

Αχ κ μένα στο νοσοκομείο για εξωμητριο μου έλεγαν επειδη η χοριακη ήταν σταθερή μια βδομάδα κ θέλαν να με βάλουν στη μεθοτρεξατη. Πήρα το γιατρό μου, μ έβρισε κ μου είπε σήκω φύγε όπως είσαι!! Κανεις δε μπορεί να πει αν είναι ενδο η έξω πριν η χοριακη πάει τουλάχιστον 1000 αλλά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι απειροελάχιστες!! Κ όντως 4 μέρες μετά απέβαλα μόνη μου κ όλα καλά. Ελπίζω σε σένα απλά να αργεί να πάρει μπρος η χοριακη κ όλα να πάνε καλά!!

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι ρε συ!!!! Κ α άλλες φορές π μπορεί ν τ στείλει μνμ έχω καθυστέρηση ν κάνω τεστ κλπ κλπ όχι μ λέει! 😂 

και τώρα δν μ σχολίασε τίποτα μόνο ότι όντως παίζει ν υπάρχει εγκυμοσύνη από τα συμφραζόμενα τ! Αλλά εγώ κορίτσια ειδα και το ωχρο σωμάτιο ν είναι εκει και το ενδομήτριο πολύ παχύ σαν μπαλόνι! 😯😍🙏💙

Μακάρι κορίτσι μου να είσαι έγκυος!!! Σου είπε τίποτα για τεστ; Ποτε δεν περιμένεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Αχ κ μένα στο νοσοκομείο για εξωμητριο μου έλεγαν επειδη η χοριακη ήταν σταθερή μια βδομάδα κ θέλαν να με βάλουν στη μεθοτρεξατη. Πήρα το γιατρό μου, μ έβρισε κ μου είπε σήκω φύγε όπως είσαι!! Κανεις δε μπορεί να πει αν είναι ενδο η έξω πριν η χοριακη πάει τουλάχιστον 1000 αλλά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι απειροελάχιστες!! Κ όντως 4 μέρες μετά απέβαλα μόνη μου κ όλα καλά. Ελπίζω σε σένα απλά να αργεί να πάρει μπρος η χοριακη κ όλα να πάνε καλά!!

Μακάρι κορίτσι μου να είσαι έγκυος!!! Σου είπε τίποτα για τεστ; Ποτε δεν περιμένεις;; 

Όχι δν μ είπε ! Μ είπε ν περιμένω μέχρι 4 Απρίλη γτ τον μαρτη μ είχε έρθει 4 μαρτη! Και μετά μ λέει βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και καλο μήνα! Ήθελα τη γνώμη σας.. τελευταία περίοδος 02/03.. περίμενα να αδιαθετήσω το Σάββατο 30/03. Έκανα σήμερα Β χοριακη και ήταν 12. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Γιατί τόσο χαμηλή με θεωρητικά δυο μέρες καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Καλο μήνα σ' όλες.Λυπαμαι για τα κορίτσια που δεν πήγε καλά..Ήμουν τόσο σίγουρη για εσάς.Ειναι τόσα πολλά τα συναισθήματα!Δυστυχώς τα γνωρίζω...Εύχομαι αυτά τα σπορακια να είναι κάπου εκεί έξω και να μας περιμένουν.♥️Στέλνω μια αγκαλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@Θέτις Κ. που είσαι κορίτσι μ;;; Έχουμε φάει τα νύχια μας από την αγωνία 🙏🙏🙏

Δεν εχω νεότερα κορίτσι μου... Σ' ευχαριστώ που με σκέφτεσαι 🙏 Πιστεύω ότι αύριο το πρωί θα μου τα στείλουν τ' αποτελέσματα 🥲 

Η ειδικός γονιμότητας ήθελε πρώτα να επιβεβαιώσουμε την εγκυμοσύνη με χοριακή και μετά να πάρω την προγεστερόνη, αλλά εγώ κορίτσια σήμερα έχω και κάτι ύποπτες κράμπες (τις προηγούμενες μέρες ήταν πολύ ήπιες και τις αισθανόμουν σαν τεντώματα της μήτρας, ενώ σήμερα μοιάζουν λίγο περισσότερο με περιόδου), τα τεστ μου δε γίνονται πιο έντονα, και τώρα πήρα την απόφαση να πάρω το πρώτο χαπάκι ενδοκοπλικά - η γυναικολόγος που με παρακολουθούσε πριν την ειδικό γονιμότητας είχε πει με το που βγει θετικό τεστ ξεκίνα προγεστερόνη. Το έντικτό μού λέει να πάρω από σήμερα, μη σας πω ότι μετάνιωσα που δεν πήρα απ' το Σάββατο κιόλας. Τέλος πάντων, ελπίζω για το καλύτερο 🙏

@Kate1992 γιατί τόσο αινιγματικός ο γιατρός;; 😅 κάτι ξέρει και μας το κρύβει - μακάρι είναι αυτό που θέλουμε 🙏 το καλό πράγμα αργεί να γίνει λένε, έτσι θέλω να σκέφτομαι και για τη χοριακή μου 🤞 μακάρι να έχουμε όλες που είμαστε σ αυτή τη φρικτή αναμονή θετικά νεάκια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Δεν εχω νεότερα κορίτσι μου... Σ' ευχαριστώ που με σκέφτεσαι 🙏 Πιστεύω ότι αύριο το πρωί θα μου τα στείλουν τ' αποτελέσματα 🥲 

Η ειδικός γονιμότητας ήθελε πρώτα να επιβεβαιώσουμε την εγκυμοσύνη με χοριακή και μετά να πάρω την προγεστερόνη, αλλά εγώ κορίτσια σήμερα έχω και κάτι ύποπτες κράμπες (τις προηγούμενες μέρες ήταν πολύ ήπιες και τις αισθανόμουν σαν τεντώματα της μήτρας, ενώ σήμερα μοιάζουν λίγο περισσότερο με περιόδου), τα τεστ μου δε γίνονται πιο έντονα, και τώρα πήρα την απόφαση να πάρω το πρώτο χαπάκι ενδοκοπλικά - η γυναικολόγος που με παρακολουθούσε πριν την ειδικό γονιμότητας είχε πει με το που βγει θετικό τεστ ξεκίνα προγεστερόνη. Το έντικτό μού λέει να πάρω από σήμερα, μη σας πω ότι μετάνιωσα που δεν πήρα απ' το Σάββατο κιόλας. Τέλος πάντων, ελπίζω για το καλύτερο 🙏

@Kate1992 γιατί τόσο αινιγματικός ο γιατρός;; 😅 κάτι ξέρει και μας το κρύβει - μακάρι είναι αυτό που θέλουμε 🙏 το καλό πράγμα αργεί να γίνει λένε, έτσι θέλω να σκέφτομαι και για τη χοριακή μου 🤞 μακάρι να έχουμε όλες που είμαστε σ αυτή τη φρικτή αναμονή θετικά νεάκια ❤️

Ωωωωωωωω μας έσκασαν πες τους!!! Πάει τ φαμαγε τ νύχια μας!!!! 
μη λαμβάνεις υπόψην σ τ τεστακια κορίτσι μ!!!κ μην απογοητεύεσαι που δν σκουραίνουν! Την χοριακη περιμένουμε! 
 

οσο γ τη προγεστερονη νομίζω κλ έκανες κ τη ξεκίνησες αφού υπάρχει θετικό τεστ!!! Όσο μπορείς ξεκούραση! 
 

κράμπες κ πόνους έχω κ γώ !!! Κ από το απόγευμα  με ξεκίνησε κ η μέση! Αύριο θ ξέρουμε γ σένα!!!! Ευχομαι μια τεράστια χοριακη!!!!! 🙏🙏🙏❤️ 

εμενα μ είπε ν περιμένω μέχρι 4 Απρίλη! 
Ήταν αινιγματικός ναι κ όταν τον ρωτγσα πως είδε το ενδομήτριο μ είπε μια χαρά κ τ λέω για περίοδο η για μπεμπέ; Κ χαμογέλασε κ μ λεει αααα από μένα σαφή απάντηση δν θ πάρεις σν δν είμαι σίγουρος κ γώ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Θα δειξειιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ωωωωωωωω μας έσκασαν πες τους!!! Πάει τ φαμαγε τ νύχια μας!!!! 
μη λαμβάνεις υπόψην σ τ τεστακια κορίτσι μ!!!κ μην απογοητεύεσαι που δν σκουραίνουν! Την χοριακη περιμένουμε! 
 

οσο γ τη προγεστερονη νομίζω κλ έκανες κ τη ξεκίνησες αφού υπάρχει θετικό τεστ!!! Όσο μπορείς ξεκούραση! 
 

κράμπες κ πόνους έχω κ γώ !!! Κ από το απόγευμα  με ξεκίνησε κ η μέση! Αύριο θ ξέρουμε γ σένα!!!! Ευχομαι μια τεράστια χοριακη!!!!! 🙏🙏🙏❤️ 

εμενα μ είπε ν περιμένω μέχρι 4 Απρίλη! 
Ήταν αινιγματικός ναι κ όταν τον ρωτγσα πως είδε το ενδομήτριο μ είπε μια χαρά κ τ λέω για περίοδο η για μπεμπέ; Κ χαμογέλασε κ μ λεει αααα από μένα σαφή απάντηση δν θ πάρεις σν δν είμαι σίγουρος κ γώ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Θα δειξειιιιιιιιιιι

Αχ θα μας τεντώσουν απ' την αγωνία!! Κακό πρωτοποριακό αστείο 😠

Όλα τα στοιχεία είναι θετικά κορίτσι μου, μπορεί να έχεις καθυστερημένη σύλληψη και είναι πολύ νωρίς για να φανεί κάτι. Επίσης όσο η περίοδος είναι άφαντη, σίγουρα δεν είσαι εκτός. Όλα παίζονται. Αυτό λέω και στον εαυτό μου - αφού δεν βλέπουμε κόκκινο αίμα είμαστε ακόμα στο παιχνίδι 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Τσούπρες;;;; Το θ γίνει;;; Ποια θ ανοίξει το θεματάκι τ Απριλίου;;;;; 
@Παρασκευαιδου ζαιρα της ❤️μας μήπως θες εσυ;;;;

 

Αν δεν απαντήσει η @Παρασκευαιδου μπορώ να το ανοίξω εγώ αν θέλετε! Αν και δεν έχω κάποια έμπνευση που να κάνει ριμα με τον Απρίλη - δέκτες προτάσεις! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ θα μας τεντώσουν απ' την αγωνία!! Κακό πρωτοποριακό αστείο 😠

Όλα τα στοιχεία είναι θετικά κορίτσι μου, μπορεί να έχεις καθυστερημένη σύλληψη και είναι πολύ νωρίς για να φανεί κάτι. Επίσης όσο η περίοδος είναι άφαντη, σίγουρα δεν είσαι εκτός. Όλα παίζονται. Αυτό λέω και στον εαυτό μου - αφού δεν βλέπουμε κόκκινο αίμα είμαστε ακόμα στο παιχνίδι 🙏 

Έτσι είναι έχεις δίκιο! Σκεφτόμαστε λοιπόν 🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε;; Χάθηκα αλλά μπαίνω και σας διαβάζω που και που... Εμείς είχαμε αφήσει τις προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι στην άκρη για λίγο καιρό γιατί μια τα οικονομικά μας δεν ήταν καλά... Μια όλο και κάτι τύχαινε.. ίσως να μην ήμασταν και τόσο έτοιμοι για αυτό το βήμα. Με τα πολλά είπαμε να μπούμε και πάλι σε mood προσπαθειών και βλέπουμε... Τελευταία περίοδος μου ήταν  18/3 και από εχθές είμαι σε γόνιμες μέρες... Για να δούμε!! Καλά αποτέλεσμα και καλό μήνα σε όλες μας!! Βάλτε με στην ομάδα Απριλίου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...