Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Τι ήταν αυτό τόσες μέρες??? 🤣 

Εγώ κορίτσια μου αδιαθετησα πάλι χθες !

Κλείσαμε 14 μήνες προσπάθειας! Και ενώ πήρα τα Φεμαρα να τα ξεκινήσω σήμερα! Για να κάνουμε σπερματέγχυση! Το ξανά συζήτησα με την γυναικολόγο, και μου είπε να δώσουμε άλλη μια ευκαιρία να παρακολουθήσουμε μαζί τον κύκλο να δούμε με υπερήχους αν όλα πάνε καλά! Και να παμε στον επόμενο κύκλο για σπερματέγχυση! Δε ξέρω ακόμα αν πήρα τη σωστή απόφαση! Αλλά ένας μήνας ακόμη, δεν είναι και κάτι! 

στις πριν 15 ώρες, ο/η flowerv είπε:

@Θέτις Κ.

Σου εύχομαι να τα έχετε καταφέρει ήδη, αλλά και έτσι να μην ειναι με μια τόσο αποφασιστική γιατρό με πλάνο μη φοβάσαι τίποτα! ❤️

Εμάς ποντάρουν στην ηλικία μας και το μόνο που μας λένε είναι δώστε και άλλο χρόνο αφού όλα είναι φυσιολογικά! Αλλά δεν μου αρκεί θέλω κάτι πιο άμεσο! Και έτσι καταλήξαμε σε παρακολούθηση κύκλου!

 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🥰 Μακάρι αν μην έρθει τώρα, αλλα όπως είπες κι εσύ τουλάχιστον έχουμε το πλάνο έτοιμο για τον επόμενο κύκλο 🙏

Κι εγώ πιστεύω ότι λόγω ηλικίας σαν ενθαρρύνει να συνεχίσετε χωρίς υποβοήθηση αλλά και πάλι υπάρχει η επιλογή της σπερματέγχυσης σε επόμενο κύκλο 😁 κάτι απ όλα αυτά θα πιάσει, θα το δεις! κι όπως είπαν και τα κορίτσια, κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί να πιάσετε πριν το κύκλο με τη σπερματέγχυση! χεχε εδώ θα μαστε, θα δεις 🤞💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααααα.. Αχ επιτέλους, πολύ με είχε πειράξει που δεν μπορούσαμε να μπούμε!!!!!!! 

Λοιπόν τα δικά μου νέα έχουν ως εξής, Κυριακή 17 Μαρτίου (26η μέρα)  μου έρχονται λίγα καφέ στο σκούπισμα. Δευτέρα έχω λίγο έως ελάχιστο αίμα και τελειώνει. Τρίτη πεντακάθαρη. Μίλησα την Πέμπτη με τον γιατρό μου και του είπα πως έχουν τα πράγματα. Κλείσαμε ένα ραντεβού την Παρασκευή αλλά μου λέει, "εγώ το βρίσκω πολύ θετικό αυτό, δεν κάνεις ένα τεστάκι''. Κάνω λοιπόν ένα clear blue πρώιμης ανίχνευσης την Πέμπτη το βράδυ με την λογική πως ίσως έγινε εμφύτευση την Κυριακή η την Δευτέρα. Μην σας τα πολυλογώ βγήκε αρνητικό. Την Παρασκευή πήγα στο ραντεβού και μου έκανε υπέρηχο. Είδαμε κάτι 11 εκ. που μου είπε πως είναι είτε ωοθυλάκιο είτε κάτι πάει να δημιουργηθεί. Κάτι άλλο δεν είδε, εννοώ κύστη κλπ. Ούτε αίμα άλλο είδε. Τι να πω, γενικά ήταν αρκετά θετικός και μου είπε να ξανακάνω ένα τεστ αύριο γιατί αν πήγαινε να δημιουργηθεί έμβρυο δεν θα μπορούσε να το δει (πάντα με βάσει το αίμα που είχα).

Χμμ όντως πολύ περίεργα μας τα λέει ο γιατρός!
Αλλά να σου πω τη δική μου εμπειρία, εγώ είχα κάνει υπέρηχο πέρυσι τον Ιανουάριο στα πλαίσια του ετήσιου τσεκ-απ, και ήμουν έγκυος αλλά δε το ήξερα ακόμα, 28η μέρα του κύκλου, 3-4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Τότε η γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο είχε δει κάτι στρογγυλό (που τελικά ήταν ο σάκος όπως αποδείχτηκε αργότερα) το οποίο μου το εξήγησε ότι δεν ήταν κύστη, ούτε κάποια παθογένεια, αλλά δε μπορούσε να προσδιορίσει με ακρίβεια. Και τότε μου είπε ότι δεν έπρεπε να έρθω για τον υπέρηχο στο τέλος του κύκλου γιατί ειναι παχύ το ενδομήτριο και δεν υπάρχει καλή ευκρίνεια στο τι ειναι το καθετί - κι ότι θα ήταν καλύτερο να πηγαινα μετά την περιόδο και πριν την ωορρηξία. Τέλος πάντων, μετά από μια εβδομάδα που μου είχε καθυστερήσει κι η περιόδος έμαθα ότι είμαι έγκυος, οπότε ποτέ δε ξέρεις 🤞

όπως και να χει κάνε μια χοριακή να είσαι σίγουρη αλλιώς βουρ για τεστάκια ωορρηξίας και πάμε για τον επόμενο κύκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χμμ όντως πολύ περίεργα μας τα λέει ο γιατρός!
Αλλά να σου πω τη δική μου εμπειρία, εγώ είχα κάνει υπέρηχο πέρυσι τον Ιανουάριο στα πλαίσια του ετήσιου τσεκ-απ, και ήμουν έγκυος αλλά δε το ήξερα ακόμα, 28η μέρα του κύκλου, 3-4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Τότε η γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο είχε δει κάτι στρογγυλό (που τελικά ήταν ο σάκος όπως αποδείχτηκε αργότερα) το οποίο μου το εξήγησε ότι δεν ήταν κύστη, ούτε κάποια παθογένεια, αλλά δε μπορούσε να προσδιορίσει με ακρίβεια. Και τότε μου είπε ότι δεν έπρεπε να έρθω για τον υπέρηχο στο τέλος του κύκλου γιατί ειναι παχύ το ενδομήτριο και δεν υπάρχει καλή ευκρίνεια στο τι ειναι το καθετί - κι ότι θα ήταν καλύτερο να πηγαινα μετά την περιόδο και πριν την ωορρηξία. Τέλος πάντων, μετά από μια εβδομάδα που μου είχε καθυστερήσει κι η περιόδος έμαθα ότι είμαι έγκυος, οπότε ποτέ δε ξέρεις 🤞

όπως και να χει κάνε μια χοριακή να είσαι σίγουρη αλλιώς βουρ για τεστάκια ωορρηξίας και πάμε για τον επόμενο κύκλο!

Κάπως έτσι έγινε. Είδαμε κάτι στρογγυλό 11 εκ. Αλλά δεν μου είπε, ούτε σκέφτηκα να τον ρωτήσω, που είναι. Ίσως επέμενε για το τεστ γιατί του φάνηκε περίεργη η περίοδος μου. Επίσης, όπως τα λες και εσύ αν αυτός ο κύκλος υποδήλωνε εγκυμοσύνη ή κύστη λογικά δεν θα μου μιλούσε για ωοθυλάκιο. Τι να πω, έχω μπερδευτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κοριτσιαααααα μ αγαπημεναααααα!!! Επιτέλους έφτιαξε το σάιτ μας!!! Κάθε μέρα έμπαινα ν δω αν φτιάχτηκε ! 
 

Πολλά πολλά νέα , δν ξέρω από που να αρχίσω! Έχω κατά μπερδευτεί! Ευχομαι σε όσες είναι σε αναμονή περιόδου να μην τότε έρθει! Σε όσες είναι σε περίοδο βουρ για τις γόνιμες🤜όσες είναι εγκυουλες να απολαύσουν την εγκυμοσύνη τους και όσες είναι και μανούλες να χαίρονται τα παιδακια τους! 
 

@Θέτις Κ. εμείς είμαστε μαζί κορίτσι μ σε όλα! Χέρι χέρι πάμε ❤️ και γώ σήμερα είμαι 10 ΜΤΩ και έχω από τη Δευτέρα με πόνους περιόδου έντονους! Χθες ένιωσα το πρωί πως θ μ ερχόταν περίοδος! Σύμφωνα με το γιατρό η ωορρηξια έγινε μάλλον Κυριακή 17 Μαρτίου! Είχα πάει γ υπέρηχο στις 20 μαρτη ν δούμε αν έγινε η ωορρηξια και μ είπε ότι μάλλον έγινε Κυριακή! Εμείς είχαμε επαφές μέχρι και την Τρίτη! Τ είπε αν μ έρθει η περίοδος ν καναμε μια πρόκληση τον άλλο μήνα και μ λέει ΑΝ σ έρθει τότε θ δούμε τι θ κάνουμε! Τ λέω ναι εννοείται πως δν θεκουμε ν έρθει απλα ν ξέρω ν προετοιμαστώ! Και μ λέει όταν σ έρθει αν σ έρθει την ημέρα π θ σ έρθει θ με πάρεις τηλ και θ σ πω τότε πως και τι θ κάνουμε! Είπαμε πιστεύουμε στον κάθε μήνα ξεχωριστά! 
τωρα ειμαστε στη παρανοιααααααα😂😂😂

μα πραγματικά, είμαστε κι οι δυο του '92 κιόλας!! χεχε μαζί πάμε όντως - κι εγώ ωορρηξία Κυριακή 17/03 με βάση τα τεστ 😁 Ακριβώς κι εγώ αυτές τις οδηγίες έχω κορίτσι μου, περιμένουμε περίοδο ή πάμε για διέγερση/πρόκληση τον επόμενο κύκλο 🙏

Πώς θα κάνετε την πρόκληση; σου εξήγησε τη διαδικασία; Εμένα μου είπε με ενέσεις FSH αρχικά, μετα ovitrelle και τέλος προγεστερόνη! 

Εύχομαι και 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααα έχετε καταλάβει τι παίζει με τους πόνους της ωορρηξίας αραγε;

Πονάμε όταν φτάσει στο επιθυμητό μέγεθος, πονάμε όταν σκάει, πονάμε αφού έχει σκάσει; Προσπαθώ σε κάθε κύκλο να καταλάβω αλλά ακόμη δεν 😂 Γιατί πχ μου έχει τύχει να έχω θετικό τεστ και να πονέσω την ίδια μέρα αλλά μου έχει τύχει να έχω θετικό και να πονέσω μετά απο 2 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κάπως έτσι έγινε. Είδαμε κάτι στρογγυλό 11 εκ. Αλλά δεν μου είπε, ούτε σκέφτηκα να τον ρωτήσω, που είναι. Ίσως επέμενε για το τεστ γιατί του φάνηκε περίεργη η περίοδος μου. Επίσης, όπως τα λες και εσύ αν αυτός ο κύκλος υποδήλωνε εγκυμοσύνη ή κύστη λογικά δεν θα μου μιλούσε για ωοθυλάκιο. Τι να πω, έχω μπερδευτεί.

Σου στέλνω φώτο πως φαινόταν σε μένα. Δυστυχως τώρα που έψαξα και το χαρτί, βλέπω ότι δε σημείωσε η γιατρός πόσα εκατοστά ήταν 🤔

Ελπίζω για το καλύτερο, ειλικρινά 🙏

image.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σου στέλνω φώτο πως φαινόταν σε μένα. Δυστυχως τώρα που έψαξα και το χαρτί, βλέπω ότι δε σημείωσε η γιατρός πόσα εκατοστά ήταν 🤔

Ελπίζω για το καλύτερο, ειλικρινά 🙏

image.jpeg

Ναι ήταν έτσι! Αλλά και το ωοθυλάκιο έτσι φαίνεται όταν μεγαλώνει. Οπότε δεν ξέρω.

Σε ευχαριστώ που μοιράστηκες αυτή την όμορφη εικόνα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσιααα έχετε καταλάβει τι παίζει με τους πόνους της ωορρηξίας αραγε;

Πονάμε όταν φτάσει στο επιθυμητό μέγεθος, πονάμε όταν σκάει, πονάμε αφού έχει σκάσει; Προσπαθώ σε κάθε κύκλο να καταλάβω αλλά ακόμη δεν 😂 Γιατί πχ μου έχει τύχει να έχω θετικό τεστ και να πονέσω την ίδια μέρα αλλά μου έχει τύχει να έχω θετικό και να πονέσω μετά απο 2 μέρες 

Εγώ να σου πω την αλήθεια κορ΄ιτσι δε το πολυπαρατηρώ αυτό. Μόνο στον τρέχοντα κύκλο μπορώ να πω ότι είχα μια πονάκια απ την αριστερή, μια απο τη δεξιά πλευρά μέχρι να βγει το θετικό τεστ ωορρηξίας και έπειτα μόνο απ τη δεξιά πλευρά. Αλλά δε παρακολούθησα να σου πω την αλήθεια την ένταση των πόνων σε σχέση με τα τεστ 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι ήταν έτσι! Αλλά και το ωοθυλάκιο έτσι φαίνεται όταν μεγαλώνει. Οπότε δεν ξέρω.

Σε ευχαριστώ που μοιράστηκες αυτή την όμορφη εικόνα❤️

Να σαι καλά κορίτσι, χαίρομαι να βοηθάω, κι εμένα μ εχουν βοηθήσει πολύ οι εμπειρίες άλλων κοριτσιών εδώ που μοιράζονται 😍

Μακάρι να την ξαναδώ σύντομα αυτή την εικόνα, τώρα που πλησιάζει κι ο καιρός σαν πέρυσι που το έχασα αυτό το μωράκι, είμαι λόγο down δε σας κρύβω, αλλά σκέφτομαι ότι πρέπει να είμαι δυνατή για το μελλοντικ΄ό αδερφάκι του 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Να σαι καλά κορίτσι, χαίρομαι να βοηθάω, κι εμένα μ εχουν βοηθήσει πολύ οι εμπειρίες άλλων κοριτσιών εδώ που μοιράζονται 😍

Μακάρι να την ξαναδώ σύντομα αυτή την εικόνα, τώρα που πλησιάζει κι ο καιρός σαν πέρυσι που το έχασα αυτό το μωράκι, είμαι λόγο down δε σας κρύβω, αλλά σκέφτομαι ότι πρέπει να είμαι δυνατή για το μελλοντικ΄ό αδερφάκι του 🙏

Είμαι σίγουρη πως είναι δύσκολο. Αλλά σκέψου θετικά και που ξέρεις ίσως φέτος ζήσεις μια παρόμοια εμπειρία με θετική έκβαση αυτή τη φορά!! Στο εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Είμαι σίγουρη πως είναι δύσκολο. Αλλά σκέψου θετικά και που ξέρεις ίσως φέτος ζήσεις μια παρόμοια εμπειρία με θετική έκβαση αυτή τη φορά!! Στο εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου❤️🙏

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰 Το εύχομαι για όλες μας, κι όπως είπαμε σε προηγούμενους μήνες, μαζί να αποφοιτήσουμε απ την ενοτήτα "Σύλληψη και γονιμότητα" και να τα λέμε στην "Ανακοινώσεις εγκυμοσύνης" 🤣😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια κορ΄ιτσι δε το πολυπαρατηρώ αυτό. Μόνο στον τρέχοντα κύκλο μπορώ να πω ότι είχα μια πονάκια απ την αριστερή, μια απο τη δεξιά πλευρά μέχρι να βγει το θετικό τεστ ωορρηξίας και έπειτα μόνο απ τη δεξιά πλευρά. Αλλά δε παρακολούθησα να σου πω την αλήθεια την ένταση των πόνων σε σχέση με τα τεστ 🤷‍♀️

ίσως επειδή έχω σε κάθε ωορρηξία πόνο να με απασχόλησε αυτο.. ποιος ξέρει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

μα πραγματικά, είμαστε κι οι δυο του '92 κιόλας!! χεχε μαζί πάμε όντως - κι εγώ ωορρηξία Κυριακή 17/03 με βάση τα τεστ 😁 Ακριβώς κι εγώ αυτές τις οδηγίες έχω κορίτσι μου, περιμένουμε περίοδο ή πάμε για διέγερση/πρόκληση τον επόμενο κύκλο 🙏

Πώς θα κάνετε την πρόκληση; σου εξήγησε τη διαδικασία; Εμένα μου είπε με ενέσεις FSH αρχικά, μετα ovitrelle και τέλος προγεστερόνη! 

Εύχομαι και 

Δν μ εξήγησε τίποτα μ είπε όταν κ αν σ έρθει περίοδος τότε θα στα πω όλα! Πάμε βήμα βήμα μ λέει! Και το κάθε βήμα θέλω ν το πιστεύεις! Ν μην προτρέχεις! Δν έχει κ άδικο αγάπη! 
εγω πριν από λίγο ειδα κιγο καφέ κόκκινο στο εσώρουχο και αυτή τη στιγμή νιώθω πως θ σκάσει η περίοδος από ώρα σε ώρα ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Να σαι καλά κορίτσι, χαίρομαι να βοηθάω, κι εμένα μ εχουν βοηθήσει πολύ οι εμπειρίες άλλων κοριτσιών εδώ που μοιράζονται 😍

Μακάρι να την ξαναδώ σύντομα αυτή την εικόνα, τώρα που πλησιάζει κι ο καιρός σαν πέρυσι που το έχασα αυτό το μωράκι, είμαι λόγο down δε σας κρύβω, αλλά σκέφτομαι ότι πρέπει να είμαι δυνατή για το μελλοντικ΄ό αδερφάκι του 🙏

θα την ξαναδείς σύντομα κοπέλα μου! Θετικές σκέψεις.. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Δν μ εξήγησε τίποτα μ είπε όταν κ αν σ έρθει περίοδος τότε θα στα πω όλα! Πάμε βήμα βήμα μ λέει! Και το κάθε βήμα θέλω ν το πιστεύεις! Ν μην προτρέχεις! Δν έχει κ άδικο αγάπη! 
εγω πριν από λίγο ειδα κιγο καφέ κόκκινο στο εσώρουχο και αυτή τη στιγμή νιώθω πως θ σκάσει η περίοδος από ώρα σε ώρα ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Ναι έχεις δίκιο, ένα βήμα τη φορά! Εγώ δεν πήρα καν τις ενέσεις ακόμα - ας μου ρθει πρώτα και βλέπουμε. Είναι και ακριβούτσικες, όχι τίποτα άλλο 🤪

Ωχ ωχ κοριτσάκι μου, κακώς τα δέχτηκες 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσιααα έχετε καταλάβει τι παίζει με τους πόνους της ωορρηξίας αραγε;

Πονάμε όταν φτάσει στο επιθυμητό μέγεθος, πονάμε όταν σκάει, πονάμε αφού έχει σκάσει; Προσπαθώ σε κάθε κύκλο να καταλάβω αλλά ακόμη δεν 😂 Γιατί πχ μου έχει τύχει να έχω θετικό τεστ και να πονέσω την ίδια μέρα αλλά μου έχει τύχει να έχω θετικό και να πονέσω μετά απο 2 μέρες 

Παίζει να πονάμε πριν, κατά την αύξηση μεγέθους των ωοθυλακίων γιατί έτσι ασκείται πίεση στη μεμβράνη που καλύπτει την ωοθ΄ήκη (γι αυτό πολλές φορές πονάμε και στις 2 πλευρές, δε μεγαλώνει μόνο 1 σώνει και καλά), παίζει να πονάμε όταν σκάει, παίζει και μετά, λόγω διαρροής υγρού στην κοιλιά. 
Εγώ προσωπικά πονάω από 8-9η μέχρι 12-13η μέρα. 12-13η έχω το θετικό + την ωορρηξία.  Αλλά σίγουρα δεν είναι για όλες το ίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι έχεις δίκιο, ένα βήμα τη φορά! Εγώ δεν πήρα καν τις ενέσεις ακόμα - ας μου ρθει πρώτα και βλέπουμε. Είναι και ακριβούτσικες, όχι τίποτα άλλο 🤪

Ωχ ωχ κοριτσάκι μου, κακώς τα δέχτηκες 🥲

Και πολύ καλά έκανες! Ποσό κοστίζουν οι ενέσεις; 
έστειλα στο γιατρό ότι ειδα το καφέ κόκκινο και μ είπε μπορεί ν είναι και θετικό ! Θα δούμε τις επόμενες μέρες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Και πολύ καλά έκανες! Ποσό κοστίζουν οι ενέσεις; 
έστειλα στο γιατρό ότι ειδα το καφέ κόκκινο και μ είπε μπορεί ν είναι και θετικό ! Θα δούμε τις επόμενες μέρες ! 

Εννοείται, εφόσον δε δεις κ΄οκκινη ροή δεν είσαι ακόμα εκτός, έχεις δίκιο! Σόρρυ, πριν διάβασα ότι σου ήρθε 😅
Μακάρι να είναι εμφύτευσης 🤞

Λοιπόν, αναφορικά με τις ενέσεις, έχε υπόψη σου ότι μένω στο εξωτερικό οπότε οι τιμές μπορεί να διαφέρουν στην Ελλάδα:

1 - Η ένεση Φολιτροπίνης (FSH), μια πένα ουσιαστικά είναι, κάνει 45 ευρώ.
2 - Η ένεση Γοναδοτροπίνης Ovitrelle, κι αυτό πενάκι είναι, στα 36 ευρώ.
3 - Χάπια προγεστερόνης 200μγ, στα 8,50 ευρώ.

Εντάξει, θα με πείτε υπερβολική, αλλά, δώσαμε και 300 ευρώ για την σαλπιγγογραφία που δεν καλύπτεται δυστυχώς απ την ασφάλειά μας, άλλα 70 για τις βιταμίνες με την ινοσιτόλη - ένα σοκ το έχει πάθει το πορτοφόλι μας 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εννοείται, εφόσον δε δεις κ΄οκκινη ροή δεν είσαι ακόμα εκτός, έχεις δίκιο! Σόρρυ, πριν διάβασα ότι σου ήρθε 😅
Μακάρι να είναι εμφύτευσης 🤞

Λοιπόν, αναφορικά με τις ενέσεις, έχε υπόψη σου ότι μένω στο εξωτερικό οπότε οι τιμές μπορεί να διαφέρουν στην Ελλάδα:

1 - Η ένεση Φολιτροπίνης (FSH), μια πένα ουσιαστικά είναι, κάνει 45 ευρώ.
2 - Η ένεση Γοναδοτροπίνης Ovitrelle, κι αυτό πενάκι είναι, στα 36 ευρώ.
3 - Χάπια προγεστερόνης 200μγ, στα 8,50 ευρώ.

Εντάξει, θα με πείτε υπερβολική, αλλά, δώσαμε και 300 ευρώ για την σαλπιγγογραφία που δεν καλύπτεται δυστυχώς απ την ασφάλειά μας, άλλα 70 για τις βιταμίνες με την ινοσιτόλη - ένα σοκ το έχει πάθει το πορτοφόλι μας 😅

Μακάρι κορίτσι μου ν μην χρειαστείς από αυτά !!!!! Εννοείται πως είναι λεφτά ! Εμείς δίνουμε κάθε μήνα 300 ευρώ γ τις βιταμίνες του άντρα μ! Όμως με αυτές ειδαμε τρομερή διαφορά στο σπερμα όποτε σίγουρα θ τις συνεχίσουμε όσο και αν κοστίζουν! Αφού έχουμε μπει στο χορο αυτό τώρα θ χορέψουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου ν μην χρειαστείς από αυτά !!!!! Εννοείται πως είναι λεφτά ! Εμείς δίνουμε κάθε μήνα 300 ευρώ γ τις βιταμίνες του άντρα μ! Όμως με αυτές ειδαμε τρομερή διαφορά στο σπερμα όποτε σίγουρα θ τις συνεχίσουμε όσο και αν κοστίζουν! Αφού έχουμε μπει στο χορο αυτό τώρα θ χορέψουμε 

Ακριβώς αυτό, αφού μπήκαμε στο χορό, πάμε χορεύοντας 💃🕺

χαχαχαχα

(τώρα μου θύμισες και τις βιταμίνες του άντρα μου, κι όλα τα προηγούμενα σκευάσματα και ματζούνια 💸💸💸)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Παίζει να πονάμε πριν, κατά την αύξηση μεγέθους των ωοθυλακίων γιατί έτσι ασκείται πίεση στη μεμβράνη που καλύπτει την ωοθ΄ήκη (γι αυτό πολλές φορές πονάμε και στις 2 πλευρές, δε μεγαλώνει μόνο 1 σώνει και καλά), παίζει να πονάμε όταν σκάει, παίζει και μετά, λόγω διαρροής υγρού στην κοιλιά. 
Εγώ προσωπικά πονάω από 8-9η μέχρι 12-13η μέρα. 12-13η έχω το θετικό + την ωορρηξία.  Αλλά σίγουρα δεν είναι για όλες το ίδιο!

εγω πονάω μόνο μια μέρα και δεν μπορώ να καταλάβω αν προηγείται της ωορρηξίας ή έπεται..

Τελος παντων, είναι το τελευταίο που με απασχολεί :P Κουβέντα να γίνεται..

Σίγουρα ο κάθε ο οργανισμός είναι διαφορετικος!

Επεξεργάστηκε από anna_30
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου ν μην χρειαστείς από αυτά !!!!! Εννοείται πως είναι λεφτά ! Εμείς δίνουμε κάθε μήνα 300 ευρώ γ τις βιταμίνες του άντρα μ! Όμως με αυτές ειδαμε τρομερή διαφορά στο σπερμα όποτε σίγουρα θ τις συνεχίσουμε όσο και αν κοστίζουν! Αφού έχουμε μπει στο χορο αυτό τώρα θ χορέψουμε 

Κορίτσι μου ποιες βιταμίνες παίρνει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσι μου ποιες βιταμίνες παίρνει;;; 

Brudy Fertil , mfs plus και impryl! 
είχαμε χάλια σπερμα ολικό αριθμό 8.000.000 και συγκέντρωση 3.000.000 κινητικότητα 45 και μορφολογία 1%  . Οξειδωτικό στρες αυξημένο! 
πηρε 3 μήνες και είχαμε ολικό αριθμό 50.000.000 συγκέντρωση 23.000.000 κινητικότητα 62% και μορφολογία 1 ακόμα ! Οξειδωτικό στρες πλέον δν έχει! 
πριν τις βιταμίνες ο γιατρός δν συζητούσε ούτε για σπερματέγχυση! Τώρα μ λέει μπορούμε ν τα κάνουμε όλα τα στάδια πριν την εξωσωματική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...