Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου σε παρακολουθώ στο άλλο θεματακι!! Σου ήρθε η περίοδος τελικά? 

Το θέμα αυτό είναι! Ότι ο άντρας μου συμφωνεί με την γιατρό μιας και δεν μας πιέζει ο χρόνος λόγο ηλικίας και θέλει να το πάμε βήμα βήμα! Αν συμφωνούσε μαζί μου τότε θα είχαμε ξεκινήσει κιόλας τις διαδικασίες για εξωσωματική!! Ο άντρας μου έχει πολύ υπομονή και είναι πολύ ήρεμος και λογικός σαν άνθρωπος και προσπαθεί να το περάσει και σε μένα αυτό αλλά νομίζω ότι όλες εδώ καταλαβαίνετε ότι καμιά φορά δεν υπάρχουν άλλες αντοχές 

Αχ έτσι είναι καινό δικος μου! Γ αυτό κ φτάσαμε στα 3 χρόνια προσπάθεια ν! 
απο τη μια λέω ν έχουν πάει όλα καλά και ν έχει βελτιωθεί το σπερμα γ ν μην πάμε κατευθείαν σε εξωσωματική και από την άλλη ευχομαι ν μην για ν προχωρήσουμε άμεσα σε αλλες λύσεις! 
 

σε καταλαβαίνω απόλυτα, πίστεψε με! Τα λόγια σου είναι σκέψεις μ! 
Αν ο γιατρός λέει βήμα βήμα με την έννοια ν κάνετε πρόκληση σπερματέγχυση κλπ καντο ! Μπορεί ν το πιάσεις με σπερματέγχυση το μωρακι σαν την μπουρμπουλο! Αν απλα σ λέει για  προσπάθειες μόνοι σας και εξετάσεις κλπ κλπ τότε ναι δράσε , πίεσε τον ν προχωρήσετε σε άλλες μεθόδους σύντομα ! Η ψυχολογία είναι το παν! Θ πρέπει πρώτα απ όλα εμείς ν είμαστε καλά και ν νιώθουμε οκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️ όχι δεν έχω πάει για υπερυχο πιθανόν σήμερα να πάω! Περιμενω ενημέρωση από τον γιατρο! Εσυ σε ποια φάση είσαι;

Του έστειλα μνμ όπως μου είχε πει αλλά μου είπε ότι είναι στην κλινικη μάλλον έχει γεννά από ότι κατάλαβα και δεν ξερει τι ωρα θα τελειώσει και μου είπε θα με ενημερώσει! Μακάρι να με δει σήμερα και να μη μου πει για αύριο🙏

Αυριο πρωι θ κανω αιματολογικες κ υπερηχο κι αν ολα ειναι οκ ξεκιναω διεγερση!!✌️ 

Χαρηκα τοσο πολυ μ τα νεα σου!!! 🫶🤰🥰❤️ καθε μερα εωλεπα τα τεστ π ανεβαζες κ τις χοριακες!! Ευχομαι σε λιγους μηνες ν κρατας ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!! 🙏🧿👩‍🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αυριο πρωι θ κανω αιματολογικες κ υπερηχο κι αν ολα ειναι οκ ξεκιναω διεγερση!!✌️ 

Χαρηκα τοσο πολυ μ τα νεα σου!!! 🫶🤰🥰❤️ καθε μερα εωλεπα τα τεστ π ανεβαζες κ τις χοριακες!! Ευχομαι σε λιγους μηνες ν κρατας ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!! 🙏🧿👩‍🍼

Αχ τι ωραία κορίτσι μου με το καλοοοοοοο❤️ εύχομαι συντομα η κοιλιτσα σου να γεμίσει🤰👶🏻

ευχαριστω πολύ κορίτσι μου❤️ πήγα έκανα και τον πρώτο υπερυχο σήμερα! Είδαμε σάκο και λεκιθικο 🙏 την άλλη εβδομάδα πρώτα ο θεος και μάλλον την Κυριακή θα πάω πάλι για να ακούσουμε καρδουλα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να ευχηθώ κ εγώ με την σειρά μου καλό μήνα με υγεία!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια σε όσες προσπαθούμε 🫶🙏🫶 και στα κορίτσια μας που είναι ήδη έγκυουλες , τελειομηνη και όσο γίνεται πιο ήρεμη εγκυμοσύνη ....

με το καλό να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλίτσα!! Στέλνω τα φιλιά μου σε όλες....🙏🏼🫶😘🙏🏼😘🫶🙏🏼🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!😊

Ναι ηρθε σμρ η περιοδος πρωι πρωι!! Αυριο παω γ αιματολογικες κ υπερηχο κ μετα ξεκιναω ενεσεις!! ✌️ 

Μακαρι να ερθει το κουκουνι μας! 

Σε νιωθω οσο δν φανταζεσαι... μονο π εμενα εξαντληθηκε κ του αντρα μου η υπομονη κ οι αντοχες... οποτε κι ο ιδιος μου ζητησε να παμε πιο επιθετικα.. δωσαμε αρκετο χρονο απ την περσινη συλληψη κ αφου δν ηρθε παμε με εξωσωματικη.. ελπιζουμε να ειναι αυτη η λυση!! 🙏

Κατα τη γνωμη μου αν αποφασισετε να προσπαθησετε συμφωνα μ το γιατρο, προσπαθησε να πιστεψεις σε αυτο κ να μη χαθει χρονος αδικα... η ψυχολογια ειναι το παν! Οποτε δουλεψε το ωστε να πιστεψεις σε αυτο. Αλλιως δν εχει νοημα νομιζω...

Καλημέρα κορίτσια καλη Κυριακή 😊

Καλή αρχή να έχετε με την διαδικασία και όλα θα πάνε καλά 😊 τώρα μαζεύεις ωάρια ; Για αυτό κανείς ενέσεις ; Ή τα έχετε κάνει ; Συγγνώμη αν το είχες ξανά πει και δεν το θυμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! όμορφη Κυριακή να έχουμε!!!

@Mpourmpoulo απερίγραπτη η χαρά μου που όλα πάνε κατ'ευχην!!! Σου αξίζει γλυκό μου κορίτσι....πάνω από δύο χρόνια εδώ στον αγώνα... Είναι σαν να το ζω μαζί σου και μου δίνεις δύναμη και ελπίδα ότι θα το ζήσω και εγώ αυτό σύντομα.....🙏🪷🌸🌷 Έχω πρόβλεψη ότι θα κάνεις κοριτσάκι...🌸🌸🌸 Για να δούμε θα βγω αληθινή;;;; 

 

Κοριτσουδια εγώ ωορρηξία μου φαίνεται κάνω σήμερα...θα το επιβεβαιώσω με τεστ το απόγευμα....έχω πόνους κάτω αριστερά..... Έχει μικρύνει ο κύκλος μου..πολύ καλό αυτό βέβαια γιατί έστρωσε...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αυριο πρωι θ κανω αιματολογικες κ υπερηχο κι αν ολα ειναι οκ ξεκιναω διεγερση!!✌️ 

Χαρηκα τοσο πολυ μ τα νεα σου!!! 🫶🤰🥰❤️ καθε μερα εωλεπα τα τεστ π ανεβαζες κ τις χοριακες!! Ευχομαι σε λιγους μηνες ν κρατας ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!! 🙏🧿👩‍🍼

Με το καλό 💪💪💪💝💝💝💝💝 να πιάσεις με την πρώτη εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 🌹🌷🪷💝💝@misofeggaro περιμένουμε το τεστ σου!!!μακάρι να είναι θετικό...σε χάσαμε κορίτσι μου εσένα... πώς είσαι;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ τι ωραία κορίτσι μου με το καλοοοοοοο❤️ εύχομαι συντομα η κοιλιτσα σου να γεμίσει🤰👶🏻

ευχαριστω πολύ κορίτσι μου❤️ πήγα έκανα και τον πρώτο υπερυχο σήμερα! Είδαμε σάκο και λεκιθικο 🙏 την άλλη εβδομάδα πρώτα ο θεος και μάλλον την Κυριακή θα πάω πάλι για να ακούσουμε καρδουλα🙏

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Όλα θα πάνε τέλεια, μην ανησυχείς για τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Μηπως είναι κάποια στην παρέα να με βοηθήσει;Είμαι σήμερα 30η μέρα του κύκλου και είχα από χτες ενοχλήσεις στη δεξιά ωοθηκη!Εκανα τεστ ωορρηξιας χτες κατά τις 8 το απόγευμα ,το οποίο νομίζω βγήκε θετικό και έκανα και ένα εγκυμοσύνης στο οποίο βλέπω κάτι παρά πολύ αχνό ,τελευταία επαφή 21/2.Σήμερα το πρωί επανέλαβα με πρωινά ουρα το εγκυμοσύνης της hometest και δεν έδειξε κάτι! 

IMG_2924.jpeg

IMG_2927.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Μηπως είναι κάποια στην παρέα να με βοηθήσει;Είμαι σήμερα 30η μέρα του κύκλου και είχα από χτες ενοχλήσεις στη δεξιά ωοθηκη!Εκανα τεστ ωορρηξιας χτες κατά τις 8 το απόγευμα ,το οποίο νομίζω βγήκε θετικό και έκανα και ένα εγκυμοσύνης στο οποίο βλέπω κάτι παρά πολύ αχνό ,τελευταία επαφή 21/2.Σήμερα το πρωί επανέλαβα με πρωινά ουρα το εγκυμοσύνης της hometest και δεν έδειξε κάτι! 

IMG_2924.jpeg

IMG_2927.jpeg

Κορίτσι μου αν και δεν καταλαβαίνω πολλά απο τεστ γιατί είμαι λίγο κατά... εξαρτάται πόση ώρα μετά τράβηξες τη φωτό στο σημερινό τεστ εγκυμοσύνης. Δε γίνεται νομίζω να έχεις ωορηξία κι εγκυμοσύνη μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου αν και δεν καταλαβαίνω πολλά απο τεστ γιατί είμαι λίγο κατά... εξαρτάται πόση ώρα μετά τράβηξες τη φωτό στο σημερινό τεστ εγκυμοσύνης. Δε γίνεται νομίζω να έχεις ωορηξία κι εγκυμοσύνη μαζί!

Απάντησα αλλά για κάποιο λόγο δεν εστάλη η απάντηση μου,όποτε σου ξαναστελνω.το γεγονός να βγαίνει θετικό το ωορρηξιας και το εγκυμοσύνης ταυτόχρονα το έχω αντιμετωπίσει το 2020 ,μέσα από φόρουμ έμαθα ότι πολλά κορίτσια το είχαν πάθει και τελικά ήταν έγκυες.Έχω προβληματιστεί παραπάνω με το κατά ποσό αξιόπιστα είναι τα τεστ κύησης της hometest να σου είμαι ειλικρινής!Στην αρχή φάνηκε κάτι στο κάτω μέρος της γραμμής μετά σκούραινε όσο πέρναγε η ώρα αλλά στο σημερινό και μάλιστα με τα πρωινά ουρα δε φάνηκε απολύτως τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Μηπως είναι κάποια στην παρέα να με βοηθήσει;Είμαι σήμερα 30η μέρα του κύκλου και είχα από χτες ενοχλήσεις στη δεξιά ωοθηκη!Εκανα τεστ ωορρηξιας χτες κατά τις 8 το απόγευμα ,το οποίο νομίζω βγήκε θετικό και έκανα και ένα εγκυμοσύνης στο οποίο βλέπω κάτι παρά πολύ αχνό ,τελευταία επαφή 21/2.Σήμερα το πρωί επανέλαβα με πρωινά ουρα το εγκυμοσύνης της hometest και δεν έδειξε κάτι! 

IMG_2924.jpeg

IMG_2927.jpeg

Κορίτσι μου με μια επιφύλαξη θα έλεγα ότι είναι θετικό γιατί έχουμε δει πάρα πολλές φορές εδώ ότι είναι μερικές φορές λάθος θετικό τα τεστ αυτής της εταιρείας... Αλλά το ότι της ωορρηξίας ειναι αρκετά σκούρο(όχι στο πικ) σημαίνει κάτι θεωρώ... Εγώ μετά την αποβολή έκανα τεστ ωορρηξίας για να δω πότε θα βρω θετικό κ ήταν κάθε μέρα έτσι σαν το δικό σου κ με είχε μπερδέψει πολύ... Υποψιάζομαι επειδή δεν είχε μηδενίσει η χοριακη μου κ είχα ακόμα ανεβασμένη τιμή... Σου εύχομαι να είναι όντως θετικό τεστακι 🥰 για να είσαι σίγουρη θα πρότεινα να κάνεις μια χοριακη γιατί τα τεστ αυτά δεν είναι πάντα αξιόπιστα γιατί βγάζουν γραμμές ιτεντ... Πόσες μέρες κύκλο έχεις? Πότε είχες θετικό τεστ ωορρηξίας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου με μια επιφύλαξη θα έλεγα ότι είναι θετικό γιατί έχουμε δει πάρα πολλές φορές εδώ ότι είναι μερικές φορές λάθος θετικό τα τεστ αυτής της εταιρείας... Αλλά το ότι της ωορρηξίας ειναι αρκετά σκούρο(όχι στο πικ) σημαίνει κάτι θεωρώ... Εγώ μετά την αποβολή έκανα τεστ ωορρηξίας για να δω πότε θα βρω θετικό κ ήταν κάθε μέρα έτσι σαν το δικό σου κ με είχε μπερδέψει πολύ... Υποψιάζομαι επειδή δεν είχε μηδενίσει η χοριακη μου κ είχα ακόμα ανεβασμένη τιμή... Σου εύχομαι να είναι όντως θετικό τεστακι 🥰 για να είσαι σίγουρη θα πρότεινα να κάνεις μια χοριακη γιατί τα τεστ αυτά δεν είναι πάντα αξιόπιστα γιατί βγάζουν γραμμές ιτεντ... Πόσες μέρες κύκλο έχεις? Πότε είχες θετικό τεστ ωορρηξίας?

Έχω μπερδευτεί παρά πολύ κι εγώ με αυτά τα εγκυμοσύνης,πρώτη φορά χρησιμοποίησα!Λοιπον έχω κύκλο από 30-36 μέρες.Είχα δει θετικό ωορρηξιας 21/2 και 22/2.Τελευταία περίοδος 3/2.Με βάση την εφαρμογή του κινητού περιμένω περίοδο στις 09/02.

Εχεις κι εσυ ιστορικό σε αποβολή ε;Έχω από το 2020 να γράψω σε αυτό το φόρουμ όταν κι έμεινα εγκυος πρώτη φορά…Αλλά δεν κατεληξε όπως περιμέναμε  πέρασα κι εγώ παρά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Έχω μπερδευτεί παρά πολύ κι εγώ με αυτά τα εγκυμοσύνης,πρώτη φορά χρησιμοποίησα!Λοιπον έχω κύκλο από 30-36 μέρες.Είχα δει θετικό ωορρηξιας 21/2 και 22/2.Τελευταία περίοδος 3/2.Με βάση την εφαρμογή του κινητού περιμένω περίοδο στις 09/02.

Εχεις κι εσυ ιστορικό σε αποβολή ε;Έχω από το 2020 να γράψω σε αυτό το φόρουμ όταν κι έμεινα εγκυος πρώτη φορά…Αλλά δεν κατεληξε όπως περιμέναμε  πέρασα κι εγώ παρά πολλά!

09/03 ήθελα να γράψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marba είπε:

Έχω μπερδευτεί παρά πολύ κι εγώ με αυτά τα εγκυμοσύνης,πρώτη φορά χρησιμοποίησα!Λοιπον έχω κύκλο από 30-36 μέρες.Είχα δει θετικό ωορρηξιας 21/2 και 22/2.Τελευταία περίοδος 3/2.Με βάση την εφαρμογή του κινητού περιμένω περίοδο στις 09/02.

Εχεις κι εσυ ιστορικό σε αποβολή ε;Έχω από το 2020 να γράψω σε αυτό το φόρουμ όταν κι έμεινα εγκυος πρώτη φορά…Αλλά δεν κατεληξε όπως περιμέναμε  πέρασα κι εγώ παρά πολλά!

Αφού εχουν περασει  11 μέρες από την επαφή εγώ θα σου έλεγα να κάνεις και κάποιο τεστ άλλης εταιρίας αφού υπάρχουν αυτά τα ποναλακια χαμηλά, κι εγώ στην ίδια φάση είμαι αλλά έχω λίγες μέρες ακόμα για τεστακι 

Ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα ❣️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Αφού εχουν περασει  11 μέρες από την επαφή εγώ θα σου έλεγα να κάνεις και κάποιο τεστ άλλης εταιρίας αφού υπάρχουν αυτά τα ποναλακια χαμηλά, κι εγώ στην ίδια φάση είμαι αλλά έχω λίγες μέρες ακόμα για τεστακι 

Ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα ❣️🤞

Φοβάμαι να σου πω την αλήθεια να πάω να πάρω άλλο τεστ! Χτες ενθουσιάστηκα και σήμερα απογοητεύτηκα! Πώς είναι δυνατόν να εντοπίζεται κάτι χτες και σήμερα να είναι πεντακάθαρο το τεστ και μάλιστα με πρωινά ούρα;; Πφφφ δε ξέρω!!! Μακάρι τι να πω να έχουμε θετικ΄ά αποτελέσματα! Εσύ σε πόσες μέρες θα κάνεις τεστ; Πόσες εννοώ αφήνεις να περάσουν από την επαφή; Για πρώτο παιδάκι προσπαθείς αν επιτρέπεται; Συγγνώμη επανήλθα στο φόρουμ μετά από αρκετά χρόνια και δεν έχω παρακολουθήσει όλες τις συζητήσεις σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marba είπε:

Έχω μπερδευτεί παρά πολύ κι εγώ με αυτά τα εγκυμοσύνης,πρώτη φορά χρησιμοποίησα!Λοιπον έχω κύκλο από 30-36 μέρες.Είχα δει θετικό ωορρηξιας 21/2 και 22/2.Τελευταία περίοδος 3/2.Με βάση την εφαρμογή του κινητού περιμένω περίοδο στις 09/02.

Εχεις κι εσυ ιστορικό σε αποβολή ε;Έχω από το 2020 να γράψω σε αυτό το φόρουμ όταν κι έμεινα εγκυος πρώτη φορά…Αλλά δεν κατεληξε όπως περιμέναμε  πέρασα κι εγώ παρά πολλά!

Ναι δυστυχώς στην 11η εβδομάδα πέρυσι τον Φεβρουάριο... Είναι δύσκολο...😔  είσαι δλδ 10η μέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας οπότε υπάρχει μια καλή πιθανότητα να είναι θετικό όντως... Αλλά το πιο σίγουρο είναι η χοριακη για να είσαι σίγουρη... Κ όπως λέει η @Maria98 ίσως να έκανες κάποιας άλλης εταιρείας τεστ εγκυμοσύνης μέχρι να κάνεις την χοριακη... Πιστεύω όμως ότι είναι θετικό 🙏 ελπίζω κ η χοριακη να δείξει το ίδιο κορίτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Φοβάμαι να σου πω την αλήθεια να πάω να πάρω άλλο τεστ! Χτες ενθουσιάστηκα και σήμερα απογοητεύτηκα! Πώς είναι δυνατόν να εντοπίζεται κάτι χτες και σήμερα να είναι πεντακάθαρο το τεστ και μάλιστα με πρωινά ούρα;; Πφφφ δε ξέρω!!! Μακάρι τι να πω να έχουμε θετικ΄ά αποτελέσματα! Εσύ σε πόσες μέρες θα κάνεις τεστ; Πόσες εννοώ αφήνεις να περάσουν από την επαφή; Για πρώτο παιδάκι προσπαθείς αν επιτρέπεται; Συγγνώμη επανήλθα στο φόρουμ μετά από αρκετά χρόνια και δεν έχω παρακολουθήσει όλες τις συζητήσεις σας.

Α τώρα είδα για το σημερινό τεστ... Σου βγήκε αρνητικό? Αχ κορίτσι μου μόνο με χοριακη θα είσαι σίγουρη... Αυτά τα τεστ μας μπερδεύουν όλες με τις γραμμές ιντεντ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Α τώρα είδα για το σημερινό τεστ... Σου βγήκε αρνητικό? Αχ κορίτσι μου μόνο με χοριακη θα είσαι σίγουρη... Αυτά τα τεστ μας μπερδεύουν όλες με τις γραμμές ιντεντ

Ναι κορίτσι μου το σημερινό είναι πεντακάθαρο!Μου κάνει εντύπωση Γιατί το χτεσινό δεν έχει τη γραμμή εξάτμισης που είναι γκρι δηλαδή έχει έναν ελαφρύ χρωματισμό δε ξέρω πως να σας το εξηγήσω!Αναφορικα με την αποβολή να σου πω απλά πως σε νιώθω έχω χάσει ένα μωρο το 2020 ,γεννησα πρόωρα και μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα είχα και μια αποβολή στην 9η εβδομάδα . Προσπαθω για δευτερο παιδάκι αφού το 22 μετά κόπων και βασάνων απέκτησα την κόρη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Φοβάμαι να σου πω την αλήθεια να πάω να πάρω άλλο τεστ! Χτες ενθουσιάστηκα και σήμερα απογοητεύτηκα! Πώς είναι δυνατόν να εντοπίζεται κάτι χτες και σήμερα να είναι πεντακάθαρο το τεστ και μάλιστα με πρωινά ούρα;; Πφφφ δε ξέρω!!! Μακάρι τι να πω να έχουμε θετικ΄ά αποτελέσματα! Εσύ σε πόσες μέρες θα κάνεις τεστ; Πόσες εννοώ αφήνεις να περάσουν από την επαφή; Για πρώτο παιδάκι προσπαθείς αν επιτρέπεται; Συγγνώμη επανήλθα στο φόρουμ μετά από αρκετά χρόνια και δεν έχω παρακολουθήσει όλες τις συζητήσεις σας.

Εγω χρησιμοποιώ τα home test εγκυμοσυνης και ωορρηξίας είμαι  πολύ ευχαριστημένη από αυτά είναι η αλήθεια 

εμενα έδειξε θετικό το τεστ εγκυμοσυνης 10 ημέρα μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας 

το δικό σου που ανέβασες η αλήθεια είναι ο δείχνει γραμμή αλλά εμένα με προβληματίζει ότι δεν φαίνεται ίδια η γραμμή από πάνω μέχρι κάτω  και το χρώμα δεν είναι ροζ αλλά γκρι  τουλάχιστον εγω έτσι το βλέπω δεν ξέρω από κοντά πως φαίνεται.. επειδή έτσι και αλλιώς είσαι αρκετά πριν την καθυστέρηση θα σου έλεγα να μην απογοητεύεσαι  να αφήσεις κανα δυο μερες και να ξανά κανείς ένα τεστ 

θα σου βάλω και το δικό μου να δεις πως ήταν την 10 ημέρα μετα την ωορρηξίαIMG_6025.thumb.jpeg.b8559da87732977488c023f37248e76c.jpeg

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω χρησιμοποιώ τα home test εγκυμοσυνης και ωορρηξίας είμαι  πολύ ευχαριστημένη από αυτά είναι η αλήθεια 

εμενα έδειξε θετικό το τεστ εγκυμοσυνης 10 ημέρα μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας 

το δικό σου που ανέβασες η αλήθεια είναι ο δείχνει γραμμή αλλά εμένα με προβληματίζει ότι δεν φαίνεται ίδια η γραμμή από πάνω μέχρι κάτω  και το χρώμα δεν είναι ροζ αλλά γκρι  τουλάχιστον εγω έτσι το βλέπω δεν ξέρω από κοντά πως φαίνεται.. επειδή έτσι και αλλιώς είσαι αρκετά πριν την καθυστέρηση θα σου έλεγα να μην απογοητεύεσαι  να αφήσεις κανα δυο μερες και να ξανά κανείς ένα τεστ 

θα σου βάλω και το δικό μου να δεις πως ήταν την 10 ημέρα μετα την ωορρηξίαIMG_6025.thumb.jpeg.b8559da87732977488c023f37248e76c.jpeg

 

Ναι κι εγώ προβληματίστηκα γιατί από την αρχή χρωματίστηκε το κάτω μέρος της γραμμής κατανοώ τη διαφορά με το δικό σου!Ωστοσο δεν είναι και γραμμή εξάτμισης αυτή η γκρι λεπτή που δείχνει στο σάιτ της η εταιρεία!Δε ξερω τι να σου πω !!Θα δείξει!!!Εκτος τι να πω αν κάνω ωορρηξία !;;🤦🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Ναι κι εγώ προβληματίστηκα γιατί από την αρχή χρωματίστηκε το κάτω μέρος της γραμμής κατανοώ τη διαφορά με το δικό σου!Ωστοσο δεν είναι και γραμμή εξάτμισης αυτή η γκρι λεπτή που δείχνει στο σάιτ της η εταιρεία!Δε ξερω τι να σου πω !!Θα δείξει!!!Εκτος τι να πω αν κάνω ωορρηξία !;;🤦🏻‍♀️

Ίσως ήταν ελαττωματικό αυτό 🤷‍♀️ δεν ξέρω αλλά δεν μου φαίνεται σωστό εμένα το τεστ αυτό γιατί έχω δει και σε άλλες κοπέλες να μην δείχνουν σωστά , απλά σε εμένα δεν έχει τύχη γιατί οσες φορές είχα θετικό τεστ ήμουν εγκυος 

έχεις Πολυκυστηκες ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ίσως ήταν ελαττωματικό αυτό 🤷‍♀️ δεν ξέρω αλλά δεν μου φαίνεται σωστό εμένα το τεστ αυτό γιατί έχω δει και σε άλλες κοπέλες να είναι προβληματικό απλά σε εμένα δεν έχει τύχη γιατί οσες φορές είχα θετικό τεστ ήμουν εγκυος 

έχεις Πολυκυστηκες ; 

Ναι ναι έχω εικόνα πολυκυστικών ,αλλά δεν κάνω κύκλους 45 ημερών γι αυτό προβληματίζομαι πως είχα και αυτό το τεστ ωορρηξιας χτες!Οταν είχα μείνει έγκυος το 2020 την 31η μέρα του κύκλου είχα παλι θετικό τεστ ωορρηξιας και θετικό εγκυμοσύνης!!Ειχα τρελαθεί!Τα ωορρηξιας τα χρησιμοποιώ και εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένη!Απλα πρώτη φορά τα εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marba διαβασα για τις απώλειες σου και σφιχτηκε η καρδια μου. Εκανα διακοπη κυησης στην 11η βδομαδα για λόγους υγειας και δ υπάρχει μερα που να μην εχβ σκεφτει τ μωρακι μου που δ θα κρατησω ποτε στα χερια μου. Να χαιρεσαι την κοράκλα σου και να απολαμβανεις καθε στιγμη μαζι της!! 

Λοιπόν για τα τεστ. Το ωορηξιας μπορεί να δειξει ετσι χρωματισμενο κ μερες μετα την ωορηξια. Μην το κοιτας καθολου. Όσον αφορά τ εγκυμοσυνης εγω διακρινω μια γραμμη. Ωστοσο είναι νωρις ακομα. Εμενα τα εγκυμοσυνης δείχνουν την 14η μερα μετα τηβ ωορηξια τη μερα δηλ π περιμενα κανονικα περιοδο. Στη μεγαλη μου εκανα τεστ τη Δευτερα ηταν κατασπρο και την επομενη εκανα χοριακη και ηταν θετικη με 79 μοναδες. Στη μικρη μ ηταν θετικο με μια μερα καθυστέρηση π εκανα τεστ και στην 3η μ κυηση π δ προχωρησε ειχα μια τερμα αχνη γραμμη που τηβ εβλεοες οριακα τη μερα π περιμενα περιοδο.

Ευχομαι ολοψυνα να είσαι εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...