Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια! Αν εννοείς αυτό που λένε golf ball το είχε και ο δικός μου στην β επιπέδου και στο επόμενο ραντεβού ένα μήνα μετά είχε φύγει. Και όπως λες κ εσύ από μόνο του σαν εύρημα δεν επηρεάζει τις πιθανότητες για σύνδρομο.

Καλημερα Μινα μ! Ναι αυτό εννοώ. Αυτο μας είπε κ αυτός πως μπορεί σε επόμενο υπέρηχο να έχει φύγει.

Κορίτσια πόσο ήταν ο τράχηλος σας στην β επιπέδου. Εμενα στην εισαγωγή που είχα κάνει πριν 2 εβδ ήταν 3,5 κ τωρα στην μέτρηση ειναι 3. Με αγχώνει αυτό να πω την αλήθεια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλημερα Μινα μ! Ναι αυτό εννοώ. Αυτο μας είπε κ αυτός πως μπορεί σε επόμενο υπέρηχο να έχει φύγει.

Κορίτσια πόσο ήταν ο τράχηλος σας στην β επιπέδου. Εμενα στην εισαγωγή που είχα κάνει πριν 2 εβδ ήταν 3,5 κ τωρα στην μέτρηση ειναι 3. Με αγχώνει αυτό να πω την αλήθεια…

Εμένα β επιπέδου ήταν 32 αλλά μην αγχώνεσαι γιατί το θέλουν πάνω από 25! Όποτε είσαι μια χαρά! Για τις μητριαιες αρτηρίες το έχει καπως γραμμένο νομίζω Pi κάτι τέτοιο, δε το έχω μαζί μου τώρα! 
 

σας έλεγξαν κ κολπικά β επιπέδου ή μόνο κοιλιακά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμένα β επιπέδου ήταν 32 αλλά μην αγχώνεσαι γιατί το θέλουν πάνω από 25! Όποτε είσαι μια χαρά! Για τις μητριαιες αρτηρίες το έχει καπως γραμμένο νομίζω Pi κάτι τέτοιο, δε το έχω μαζί μου τώρα! 
 

σας έλεγξαν κ κολπικά β επιπέδου ή μόνο κοιλιακά;; 

Με άγχωσε π έπεσε τοσο απότομα μεσα σε 5 μερες. Για μητριαίες δεν γράφει τπτ τα κοίταξα τόσες φορες. Θα παρω τηλ την γραμματέα τ. Με κοίταξε κ κολπικα,  σε μια μέτρηση έβγαλε τον τράχηλο 31,8 κ στην αλλη 30,1 οποτε μ λεει κρατάμε την πιο μικρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με είδε και κολπικά. Από κολπικά είδε τις μητριαιες τον τράχηλο κ τον πλακούντα.  Κορίτσια εμένα λέει τράχηλος 49,9. Μ είπε κ η γιατρος έχεις μεγάλο τράχηλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλημερα Μινα μ! Ναι αυτό εννοώ. Αυτο μας είπε κ αυτός πως μπορεί σε επόμενο υπέρηχο να έχει φύγει.

Κορίτσια πόσο ήταν ο τράχηλος σας στην β επιπέδου. Εμενα στην εισαγωγή που είχα κάνει πριν 2 εβδ ήταν 3,5 κ τωρα στην μέτρηση ειναι 3. Με αγχώνει αυτό να πω την αλήθεια…

Μα βάλατε το παιδί με το ζόρι να κάνει β επιπέδου…αφού δεν ήθελε 🤣🤣🤣

Ευτυχώς όλα καλά και ας σας παίδεψε!!!

Για τον τράχηλο τον θέλουν γενικά πάνω από 22χιλιοστα. Σου ανέφερε κάτι ο γιατρός σου ή από μόνη σου αγχώθηκες; 

Εγώ εδώ στην αναμονή…έχει καθυστέρηση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Εμένα με είδε και κολπικά. Από κολπικά είδε τις μητριαιες τον τράχηλο κ τον πλακούντα.  Κορίτσια εμένα λέει τράχηλος 49,9. Μ είπε κ η γιατρος έχεις μεγάλο τράχηλο. 

Πολυ χάρηκα που όλα ήταν καλά…και είναι και κούκλος!!!! 🩵🩵🩵

Όντως μεγάλος….φαντάσου εγώ στις προηγούμενες δυο είχα 38 και νόμιζα ότι ήταν μεγάλος!!!!! Αμ δεεεε…

Σε μένα τον μέτρησε κολπικά πριν 3 εβδομάδες και ήταν 24 δηλαδή οριακά πάνω από το όριο. Τώρα θα μετρήσει ο εμβρυολογος με υπέρηχο και σε 2 εβδομάδες κολπικά ο γιατρός μου. Ελπίζω να μην μειωθεί….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Πολυ χάρηκα που όλα ήταν καλά…και είναι και κούκλος!!!! 🩵🩵🩵

Όντως μεγάλος….φαντάσου εγώ στις προηγούμενες δυο είχα 38 και νόμιζα ότι ήταν μεγάλος!!!!! Αμ δεεεε…

Σε μένα τον μέτρησε κολπικά πριν 3 εβδομάδες και ήταν 24 δηλαδή οριακά πάνω από το όριο. Τώρα θα μετρήσει ο εμβρυολογος με υπέρηχο και σε 2 εβδομάδες κολπικά ο γιατρός μου. Ελπίζω να μην μειωθεί….

Έκανες τη β επιπέδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσια μ ειχα κ εγω ραντεβου με εναν γιατρό κ ειναι κορυφή στους υπεργχους για να δει την μήτρα μ λόγω του χειρουργείου π ειχα κανει πέρισυ. Ολα καλα μ είπε κ μιας π ειχα κλείσει κ β επιπέδου σε αυτον την αλλη εβδ μ την εκανε σημερα. Η Μπέμπα πολυ ήρεμη σημερα, δεν ήθελε να βοηθήσει την μανούλα σημερα κ ο γιατρός την ξεκοίλιασε μπας κ αλλάξει θέση🤣 κοίταζε μ το κεφαλι προς τα κατω κ δεν μπορούσε να μετρήσει ρινικό οστό κ οτι αλλο ήθελε στο πρόσωπο. Τελικα πατά πατά γύρισε με το κεφαλι προς τα επάνω. Το μονο π μας ειπε ειναι πως παρατηρήθηκε υπέρηχογενης εστία στην καρδούλα. Αν υπήρχανε κ αλλα ευρήματα θα ανησυχούσαμε με σύνδρομο down αλλα αφου δεν υπάρχουνε αλλα ευρήματα κ ειναι κ η Νιπτ καλη κ η αυχενική δεν ανησυχούμε. 
Βρε κορίτσια τωρα π κοίταζα ξανα τα αποτελέσματα δεν βλεπω πουθενα να γράφει για τις μητριαιες αρτηρίες 🤔 θα μιλήσω αυριο κ με την γιατρό μ. 
@ditaki μ καλά αποτελέσματα να εχεις αυριο😘

Εμένα έτσι τις γραφει

20240613_135054.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Με άγχωσε π έπεσε τοσο απότομα μεσα σε 5 μερες. Για μητριαίες δεν γράφει τπτ τα κοίταξα τόσες φορες. Θα παρω τηλ την γραμματέα τ. Με κοίταξε κ κολπικα,  σε μια μέτρηση έβγαλε τον τράχηλο 31,8 κ στην αλλη 30,1 οποτε μ λεει κρατάμε την πιο μικρη. 

ο ιδιοσ γιατρος σε μετρησε και τις δύο ημέρες 

κ εμενα βρηκε 2 διαφορετικες μετρησεις κρατησαμε την μικρότερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Εμένα με είδε και κολπικά. Από κολπικά είδε τις μητριαιες τον τράχηλο κ τον πλακούντα.  Κορίτσια εμένα λέει τράχηλος 49,9. Μ είπε κ η γιατρος έχεις μεγάλο τράχηλο. 

καλε τεραστιος χαχα 😂  

εμενα η γιατρος μου είπε έχει κοπέλες που απο φυσικού τους έχουν κοντό πχ 35 όποτε αν είναι πάνω απο το όριο π λενε δεν ανησυχουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μα βάλατε το παιδί με το ζόρι να κάνει β επιπέδου…αφού δεν ήθελε 🤣🤣🤣

Ευτυχώς όλα καλά και ας σας παίδεψε!!!

Για τον τράχηλο τον θέλουν γενικά πάνω από 22χιλιοστα. Σου ανέφερε κάτι ο γιατρός σου ή από μόνη σου αγχώθηκες; 

Εγώ εδώ στην αναμονή…έχει καθυστέρηση!!!!!

Μην μ την πιέζεται γιατρέ του λεω αφου την βλέπετε δεν θελει… ας ερθουμε την αλλη εβδ π ειναι κανονικα το ραντεβου μας🤣 Οχι δεν μ ανέφερε κατι ο γιατρός απλα αγχώθηκα απο μονη μ🤣 γιατι αυτη η μείωση ήταν μετα τις συσπάσεις. 
Υπομονη κοριτσακι μ σε λιγο θα δει το μωρακι σ🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Πολυ χάρηκα που όλα ήταν καλά…και είναι και κούκλος!!!! 🩵🩵🩵

Όντως μεγάλος….φαντάσου εγώ στις προηγούμενες δυο είχα 38 και νόμιζα ότι ήταν μεγάλος!!!!! Αμ δεεεε…

Σε μένα τον μέτρησε κολπικά πριν 3 εβδομάδες και ήταν 24 δηλαδή οριακά πάνω από το όριο. Τώρα θα μετρήσει ο εμβρυολογος με υπέρηχο και σε 2 εβδομάδες κολπικά ο γιατρός μου. Ελπίζω να μην μειωθεί….

περιμενουμε τα νεα σου κοριτσι μου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μα βάλατε το παιδί με το ζόρι να κάνει β επιπέδου…αφού δεν ήθελε 🤣🤣🤣

Ευτυχώς όλα καλά και ας σας παίδεψε!!!

Για τον τράχηλο τον θέλουν γενικά πάνω από 22χιλιοστα. Σου ανέφερε κάτι ο γιατρός σου ή από μόνη σου αγχώθηκες; 

Εγώ εδώ στην αναμονή…έχει καθυστέρηση!!!!!

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Εμένα έτσι τις γραφει

20240613_135054.jpg

Κ μενα κοριτσακι κ καπως ετσι της γράφει στην αυχενική π ειχα κανει σ αλλη γιατρό. Ομως αυτος δεν γράφει τπτ 😭 μιλησα μ την γραμματέα τ κ μ ειπε φυσικά κ σας μέτρησε απλά επειδή ειναι φυσιολογικά δεν γράφει κατι 🤯 μ έκαψε τον εγκέφαλο . Αν θ υπήρχε προβλημα θα σας το έγραφε…. Τι να πω δεν ξερω αν μπορω να την πιστέψω. Θα μιλήσω κ με την γιατρό μ απο Δευτερα π αυτη συνήθως στλ σε αυτον για αυτες τις εξετάσεις να δω αν συνηθίζει να το κανει αυτο. Αλλιως σκεφτομαι να ζητησω να με ξανα δει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

ο ιδιοσ γιατρος σε μετρησε και τις δύο ημέρες 

κ εμενα βρηκε 2 διαφορετικες μετρησεις κρατησαμε την μικρότερη

Στο νοσοκομειο με είχαν μέτρηση 3/6 κ ήταν 35.
7/6 πηγα κ στον ιδιώτη γιατρό να με δει κ αυτος για ν μ φυγει το άγχος κ με μέτρησε κ αυτος 35.
 Εχθες στην β επιπέδου μια με έβγαλε 31,8 κ την αλλη 30.1 

αφου με ειχε ξεκοιλιάσει πριν για αν αλλάξει θέση της μπέμπας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Στο νοσοκομειο με είχαν μέτρηση 3/6 κ ήταν 35.
7/6 πηγα κ στον ιδιώτη γιατρό να με δει κ αυτος για ν μ φυγει το άγχος κ με μέτρησε κ αυτος 35.
 Εχθες στην β επιπέδου μια με έβγαλε 31,8 κ την αλλη 30.1 

αφου με ειχε ξεκοιλιάσει πριν για αν αλλάξει θέση της μπέμπας

μια χαρά είναι μην αγχώνεσαι, είναι μακρυς και λογικά κλειστός!! κ να σου πω καλύτερα κ΄άπου στο 30 τώρα θα γεννήσεις ευκολότερα, φαντάσου να έχεις τόσο όσο κοντεύεις στην ΠΗΤ σου θα σου λεει ο γιατρ΄ός είναι μακρύς έχουμε ακόμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κ γω σκέφτομαι  με τόσο μεγάλο μήπως έχω θέμα με φυσιολογικό τοκετό. Σαν να έχω καταλάβει ότι τον θέλουν μικρό. Τουλάχιστον για την ώρα ανεβαίνω άφοβα στο μηχανάκι.  Φαντάζομαι θα μικρύνει αργότερα... 

Ααχ κορίτσια η καθε μια το μακρύ της κ το κοντό της είμαστε  εδώ μέσα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Ναι κ γω σκέφτομαι  με τόσο μεγάλο μήπως έχω θέμα με φυσιολογικό τοκετό. Σαν να έχω καταλάβει ότι τον θέλουν μικρό. Τουλάχιστον για την ώρα ανεβαίνω άφοβα στο μηχανάκι.  Φαντάζομαι θα μικρύνει αργότερα... 

Ααχ κορίτσια η καθε μια το μακρύ της κ το κοντό της είμαστε  εδώ μέσα 🤣

Ε ναι η κάθε μια με τον πονο της 😂😂 

Αν κανεις κάποιο ειδος άσκησης θα τον βοηθήσεις πάντως να κοντύνει, αλλά εντάξει νωρις είναι ακόμη μέχρι τότε μπορεί κ να κοντύνει καλά κ να μην δυσκολευτείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ε ναι η κάθε μια με τον πονο της 😂😂 

Αν κανεις κάποιο ειδος άσκησης θα τον βοηθήσεις πάντως να κοντύνει, αλλά εντάξει νωρις είναι ακόμη μέχρι τότε μπορεί κ να κοντύνει καλά κ να μην δυσκολευτείς 

Πήγα για ρολερς! Σκέφτομαι να κανω πιλατες ή γιογκα γ εγκυους το τελευταίο δίμηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Πήγα για ρολερς! Σκέφτομαι να κανω πιλατες ή γιογκα γ εγκυους το τελευταίο δίμηνο 

Ναι το πιλάτες είναι το καλύτερο…έκανα στην πρώτη εγκυμοσύνη μαζί με περσοναλ δλδ το συνέχισα αυτό π έκανα κ πριν μείνω εγκυος …Ε τώρα μόνο περσοναλ 2φ την εβδομάδα δεν έχω χρόνο για κάτι περισσότερο δυστυχως μπορεί από τον Αύγουστο να πηγαίνω 3φ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω…

Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό!
Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα! 

Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω…

Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό!
Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα! 

Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 

Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ

Εχθές ήμουν 22+1 που έκανα την β επιπέδου! 
καλά το βάρος στο περίπου το βγάζουν με στατιστικά από τις μετρήσεις. 
Στην μεγάλη ειχε πέσει αρκετά κοντά στο βάρος γέννησης, στον δεύτερο μου είχε πει 3500 περίπου (δεν θυμάμαι ακριβώς) και βγήκε σχεδόν 4 κιλά ζωή να έχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον 9 θα έχει καλή εικόνα αν θα είναι μικρό ή πιο μεγάλο το μωρό. Τους 2 τελευταίους μήνες παίρνουν το πολύ βάρος. Αν και είναι σχετικό…σκέψου ότι είχαν 1 κιλό διαφορά τα δυο παιδιά μου. Βέβαια ότι θα είναι πιο μεγάλος ο δεύτερος το είχαμε δει αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς ποσο πιο μεγάλος. 
Γερα να είναι και να μεγαλώνουν σωστα…δεν έμεινε κανενα μέσα όλα βγήκαν όταν ήρθε η ώρα και τα μικρά και τα μεγάλα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...