Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Εγώ ήμουν άρρωστη με μπούκωμα , πονοκέφαλο, λαιμο, βήχα ατονία  και πιάσιμο στον αυχένα και αναγκαστικά παίρνω αντιβίωση.  Ευτυχώς έχω συνέλθει.  Όπως έγραψα κ στο τοπικ του Απριλίου οι αίματος από την αυχενική δεν ήταν καλές κ έριξε το ποσοστό για νταουν 1/1800. Και τώρα πρέπει να αποφασίσω εάν θα κάνω νιπτ. 

Σου απάντησα και στο άλλο θέμα, σου απαντάω και εδώ...

Κάνε αυτό που σου λέει το ένστικτο σου!!!!

Και γω μόλις είδα γραμμένο 1/634 αγχώθηκα αλλά με καθησύχασε ο γιατρός λέγοντας μου ότι είναι πολύ καλύτερο από το 1/160 που περιμέναμε βάση ηλικίας και ότι στον υπέρηχο δεν φαίνονταν κάτι ανησυχητικό. Περιμένω φυσικά και τις αιματολογικές και μετά θα αποφασίσουμε που θα έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα. \

Πάρε βαθιά ανάσα, σκέψου το και κατά την γνώμη μου συζήτα πάλι με τον γιατρό σου για να σου λύσει κάθε απορία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Εγώ ήμουν άρρωστη με μπούκωμα , πονοκέφαλο, λαιμο, βήχα ατονία  και πιάσιμο στον αυχένα και αναγκαστικά παίρνω αντιβίωση.  Ευτυχώς έχω συνέλθει.  Όπως έγραψα κ στο τοπικ του Απριλίου οι αίματος από την αυχενική δεν ήταν καλές κ έριξε το ποσοστό για νταουν 1/1800. Και τώρα πρέπει να αποφασίσω εάν θα κάνω νιπτ. 

Κορίτσι μου αν νιωθεις ότι χρειάζεται να το κανεις να το κανεις για να βγεις από την σκέψη! Δεν είναι κ άσχημο ποσοστό πάντως… ο γιατρος τι σου είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής με τις αιματολογικές και τελικά όλα πολύ καλά. 

Μειώθηκαν κατά πολύ οι πιθανότητες για τις τρισωμίες και μειώθηκε πάρα πολύ ο κίνδυνος για προεκλαμψία. 

Πήρα μια ανάσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής με τις αιματολογικές και τελικά όλα πολύ καλά. 

Μειώθηκαν κατά πολύ οι πιθανότητες για τις τρισωμίες και μειώθηκε πάρα πολύ ο κίνδυνος για προεκλαμψία. 

Πήρα μια ανάσα...

Μπράβο ρε ditaki πάρα πολύ ωραία! 

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα έχω πολυ μεγάλη τιμή στην χοριακή 3,1 MoM  και μικρή στην papp-a 0,82 MoM. Αύριο θα πάω από τη γιατρο να μιλήσουμε για κάποιες απορίες που εχω για τη νιπτ και αν είναι να την κάνουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής με τις αιματολογικές και τελικά όλα πολύ καλά. 

Μειώθηκαν κατά πολύ οι πιθανότητες για τις τρισωμίες και μειώθηκε πάρα πολύ ο κίνδυνος για προεκλαμψία. 

Πήρα μια ανάσα...

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλά νέα!! Τι ποσοστά είχες προεκλαμψία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Μπράβο ρε ditaki πάρα πολύ ωραία! 

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα έχω πολυ μεγάλη τιμή στην χοριακή 3,1 MoM  και μικρή στην papp-a 0,82 MoM. Αύριο θα πάω από τη γιατρο να μιλήσουμε για κάποιες απορίες που εχω για τη νιπτ και αν είναι να την κάνουμε!!

Αν είναι να το σκέφτεσαι κορίτσι μου καλύτερα να το κνεις! Σε συνδιασμο με τον υπέρηχο ομως όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Αν είναι να το σκέφτεσαι κορίτσι μου καλύτερα να το κνεις! Σε συνδιασμο με τον υπέρηχο ομως όλα καλά; 

Ε ναι, από το να το έχω στο μυαλό μου καλύτερα να το κάνω. Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός, οι αίματος μόνο με ρίχνουν πολύ. Και συγκεκριμένα η χοριακη η οποία ήταν μεγάλη από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Ε ναι, από το να το έχω στο μυαλό μου καλύτερα να το κάνω. Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός, οι αίματος μόνο με ρίχνουν πολύ. Και συγκεκριμένα η χοριακη η οποία ήταν μεγάλη από την αρχή.

Κάτσε να δω εγώ αυτά π είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί κ εμένα ήταν χαμηλή η παπΑ νομίζω τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε τα έχω στο κινητό είχα βγάλει φωτό μόνο τα ρίσκα στην άλλη σελίδα… θα δω όταν πάω σπίτι @Pinacolada ποτέ θα μιλήσεις με το γιατρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Εγκυούλα κ εγω στην 12+1 εβδ μετά απο IVF. Σημερα πηρα αποτελέσματα απο αυχενική διαφάνεια. Χοριακή 1,048 MoM κ Papp a 1,460 MoM. Γνωρίζετε ποσο πρεπει να ειναι οι τιμές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δε τα έχω στο κινητό είχα βγάλει φωτό μόνο τα ρίσκα στην άλλη σελίδα… θα δω όταν πάω σπίτι @Pinacolada ποτέ θα μιλήσεις με το γιατρο;;

Αύριο το πρωι θα πάω από κει. Είδα από δύο φίλες μου τιμές και είναι όντως χάλια οι δικές μου. 😝 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Εγκυούλα κ εγω στην 12+1 εβδ μετά απο IVF. Σημερα πηρα αποτελέσματα απο αυχενική διαφάνεια. Χοριακή 1,048 MoM κ Papp a 1,460 MoM. Γνωρίζετε ποσο πρεπει να ειναι οι τιμές; 

Είναι αρκετά καλές οι τιμές σου!

Για papp-a θέλεις πάνω από 0,6 MoM και για χοριακή έως 1,7 mom

Τι ποσοστό σου έδωσαν τα αποτελέσματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Είναι αρκετά καλές οι τιμές σου!

Για papp-a θέλεις πάνω από 0,6 MoM και για χοριακή έως 1,7 mom

Τι ποσοστό σου έδωσαν τα αποτελέσματα; 

Αυτά ειναι τα αποτελέσματα. 35ετων είμαι

CA02E3F9-BFB6-4326-812B-2657575BB559.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Αυτά ειναι τα αποτελέσματα. 35ετων είμαι

CA02E3F9-BFB6-4326-812B-2657575BB559.jpeg

Γεια σου συγχαρητήρια και καλώς ήρθες στην παρέα μας!! 

Να σε ρωτήσω η προϋπάρχουσα πιθανότητα είναι του αίματος κ η τροποποιημένη είναι με μαζί τον υπέρηχο; Γιατί δε θυμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σου συγχαρητήρια και καλώς ήρθες στην παρέα μας!! 

Να σε ρωτήσω η προϋπάρχουσα πιθανότητα είναι του αίματος κ η τροποποιημένη είναι με μαζί τον υπέρηχο; Γιατί δε θυμάμαι 

Καλώς σας βρήκα κοριτσια μ!
Απο  τι καταλαβα η προϋπάρχουσα ειναι βάση της ηλικίας. Η τροποποιημένη ειναι βάση υπερήχου. 
Δεν τα ξερω κ εγω πολυ καλα, αυριο θα παω στον γυναικολόγο. Η γιατρός π μ εκανε την αυχενική μ είπε οτι ειναι πολυ καλα τα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Αυτά ειναι τα αποτελέσματα. 35ετων είμαι

CA02E3F9-BFB6-4326-812B-2657575BB559.jpeg

Ναι είναι πολύ καλά!!! Φαντάσου εμένα που είμαι στο όριο για παραπάνω διερεύνηση για νταουν έχω 1 σε 1800 !! Οπότε το έπιασες το μαξιλαράκι σου!! Χαλαρώνεις και απολαμβανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλώς σας βρήκα κοριτσια μ!
Απο  τι καταλαβα η προϋπάρχουσα ειναι βάση της ηλικίας. Η τροποποιημένη ειναι βάση υπερήχου. 
Δεν τα ξερω κ εγω πολυ καλα, αυριο θα παω στον γυναικολόγο. Η γιατρός π μ εκανε την αυχενική μ είπε οτι ειναι πολυ καλα τα αποτελέσματα 

Ναι τα αποτελέσματα σου είναι πολύ καλά!!! Σας είπε φύλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι τα αποτελέσματα σου είναι πολύ καλά!!! Σας είπε φύλο;

Οχι δεν μας είπε γιατί δεν ήταν σίγουρη… στον επόμενο u/s ίσως μάθουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Ναι είναι πολύ καλά!!! Φαντάσου εμένα που είμαι στο όριο για παραπάνω διερεύνηση για νταουν έχω 1 σε 1800 !! Οπότε το έπιασες το μαξιλαράκι σου!! Χαλαρώνεις και απολαμβανεις

Καλά αποτελέσματα κ σε εσενα κοριτσάκι μ🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 Στον υπέρηχο μου έβγαζε πιθανότητα για προεκλαμψία 1:89 και με τις αιματολογικές πήγε 1:147 που είναι πολύ καλή τιμή δεδομένου του διαβήτη. Μου έφυγε μεγάλο άγχος! 
@Pinacoladaνα πας αύριο και να ρωτήσεις ότι σε απασχολεί για να είσαι πιο ήρεμη εσυ πρώτα απ όλα. 

@Nicol🦩 καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου!!! Είναι παρά πολύ καλές οι τιμές σου…

Ποτε σου έχει δώσει ΠΗΤ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

@Raf123 Στον υπέρηχο μου έβγαζε πιθανότητα για προεκλαμψία 1:89 και με τις αιματολογικές πήγε 1:147 που είναι πολύ καλή τιμή δεδομένου του διαβήτη. Μου έφυγε μεγάλο άγχος! 
@Pinacoladaνα πας αύριο και να ρωτήσεις ότι σε απασχολεί για να είσαι πιο ήρεμη εσυ πρώτα απ όλα. 

@Nicol🦩 καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου!!! Είναι παρά πολύ καλές οι τιμές σου…

Ποτε σου έχει δώσει ΠΗΤ; 

Σου έδωσε ασπιρίνη 
 

στο πρώτο μου παιδάκι μ βγήκε για προεκλαμψία 1:148 κ restriction fetal growth 1:51 κ μ είπε να πάρω ασπιρίνη προληπτικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Ε ναι, από το να το έχω στο μυαλό μου καλύτερα να το κάνω. Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός, οι αίματος μόνο με ρίχνουν πολύ. Και συγκεκριμένα η χοριακη η οποία ήταν μεγάλη από την αρχή.

Να σε ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται όταν λες η χοριακη ήταν μεγάλη ; Ποσο ήταν ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σου έδωσε ασπιρίνη 
 

στο πρώτο μου παιδάκι μ βγήκε για προεκλαμψία 1:148 κ restriction fetal growth 1:51 κ μ είπε να πάρω ασπιρίνη προληπτικά 

Να ξέρεις έκανα google translate to " restriction fetal growth"!!!!!

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό μου, απλά επειδή τον είχα πάρει πριν τις αιματολογικές γι αυτό το θέμα μου είχε πει ότι αν δεν αλλάξει κάτι μετά θα πάρω ασπιρίνη. 

Αυτό το  restriction fetal growth...εμένα δεν μου το γράφει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα

@Raf123 σήμερα έχεις αυχενική. Σωστά? Περιμένουμε να μας πεις..

Σήμερα επιτελους κ έχω αγωνία κ δε περνάνε οι ώρες 🤪🤪🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...