Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόκληση ωορρηξίας : 3 ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ.


Fairytale2003

Recommended Posts

Κορίτσια μου θα ήθελα την βοήθεια σας. 
Πραγματοποίησα 3 ανεπιτυχείς κύκλους πρόκλησης ωορρηξίας με serpafar.

Το θέμα δεν είναι απλά ότι δεν κατάφερα να μείνω έγκυος, όμως το ότι δεν κατάφερα καμία από τις 3 φορές να δημιουργήσω ούτε ένα μεγάλο ωάριο. 

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες σας. Νιώθω παρα πολύ απογοητευμένη και δεν ξερω πως να συνεχίσω. Αυτή την στιγμή νιώθω ότι δεν πρόκειται να τα καταφέρω ποτέ. 🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο χρονων εισαι ? Εγω χρειαστηκε να παρω καποιες ενεσεις παραπανω  για να μεγαλωσουν τα ωοθηκοφυλακια αλλα τελικα ηταν αδεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fairytale2003 είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα την βοήθεια σας. 
Πραγματοποίησα 3 ανεπιτυχείς κύκλους πρόκλησης ωορρηξίας με serpafar.

Το θέμα δεν είναι απλά ότι δεν κατάφερα να μείνω έγκυος, όμως το ότι δεν κατάφερα καμία από τις 3 φορές να δημιουργήσω ούτε ένα μεγάλο ωάριο. 

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες σας. Νιώθω παρα πολύ απογοητευμένη και δεν ξερω πως να συνεχίσω. Αυτή την στιγμή νιώθω ότι δεν πρόκειται να τα καταφέρω ποτέ. 🥹

Έχω πάρει κι εγώ τα σεπραφάρ, είχα πάντα ωάριο 1 ή και 2, όμως δεν είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Εσύ κορίτσι μου για ποιο λόγο έκανες τη διαδικασία? Έχεις πολυκυστικές? έχει θέμα ο σύντροφός σου? Σπερματέγχυση? Το λέω γιατί αν 3 φορές δεν είχες μεγάλο ωάριο, τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά και πιθανότατα δε γίνεται ωορρηξία. Ο γιατρός σου τι εκτίμηση έχει για την κατάσταση?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2024 at 5:29 ΜΜ, ο/η eleni.pan είπε:

Ποσο χρονων εισαι ? Εγω χρειαστηκε να παρω καποιες ενεσεις παραπανω  για να μεγαλωσουν τα ωοθηκοφυλακια αλλα τελικα ηταν αδεια

Είμαι 21! Λυπάμαι πολύ, τώρα πως θα συνεχίσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2024 at 6:42 ΜΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Έχω πάρει κι εγώ τα σεπραφάρ, είχα πάντα ωάριο 1 ή και 2, όμως δεν είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Εσύ κορίτσι μου για ποιο λόγο έκανες τη διαδικασία? Έχεις πολυκυστικές? έχει θέμα ο σύντροφός σου? Σπερματέγχυση? Το λέω γιατί αν 3 φορές δεν είχες μεγάλο ωάριο, τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά και πιθανότατα δε γίνεται ωορρηξία. Ο γιατρός σου τι εκτίμηση έχει για την κατάσταση?

 

Λυπάμαι πολύ, πάντως το γεγονός ότι είχες ωάρια είναι πάρα πολύ θετικό και πολλές γυναίκες τα καταφέρνουν με αυτή την αγωγή. Συνεπώς αφού ανταποκρίνεται σε εσένα σύντομα θα έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. 
Εγώ έχω πολυκυστική μορφολογία, όχι όμως το σύνδρομο. Δεν έκανα ποτέ ωορρηξία (όσους μήνες δηλαδή με παρακολούθησε με υπέρηχο), συνεπώς ακολούθησα αυτή την αγωγή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Fairytale2003 είπε:

Λυπάμαι πολύ, πάντως το γεγονός ότι είχες ωάρια είναι πάρα πολύ θετικό και πολλές γυναίκες τα καταφέρνουν με αυτή την αγωγή. Συνεπώς αφού ανταποκρίνεται σε εσένα σύντομα θα έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. 
Εγώ έχω πολυκυστική μορφολογία, όχι όμως το σύνδρομο. Δεν έκανα ποτέ ωορρηξία (όσους μήνες δηλαδή με παρακολούθησε με υπέρηχο), συνεπώς ακολούθησα αυτή την αγωγή. 

Κορίτσι μου γλυκό να σκέφτεσαι θετικά, είσαι τόσο μικρούλα και είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρεις!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι να τα ρωτάς όλα το γιατρό σου, διότι αν και 21 φαντάζομαι για σένα είναι σημαντικό να μη χάσεις χρόνο, αλλιώς δε θα έκανες αυτές τις διαδικασίες. Εύχομαι καλή σου επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2024 at 8:06 ΜΜ, ο/η Fairytale2003 είπε:

Λυπάμαι πολύ, πάντως το γεγονός ότι είχες ωάρια είναι πάρα πολύ θετικό και πολλές γυναίκες τα καταφέρνουν με αυτή την αγωγή. Συνεπώς αφού ανταποκρίνεται σε εσένα σύντομα θα έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. 
Εγώ έχω πολυκυστική μορφολογία, όχι όμως το σύνδρομο. Δεν έκανα ποτέ ωορρηξία (όσους μήνες δηλαδή με παρακολούθησε με υπέρηχο), συνεπώς ακολούθησα αυτή την αγωγή. 

Έχεις κάνει ορμονικές εξετάσεις έχεις πάει σε ενδοκρινολόγο ;

και εγω έχω Πολυκυστηκες και δεν έκανα καλή ωορρηξία δεν είχα σταθερό κύκλο έκανα εξετάσεις ορμονικές και βρήκα μια ορμόνη ανεβασμένη την ρύθμισα και εμένα εγκυος στο πρώτο μου παιδί στα 33 χρόνια μου..τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 

εσύ είσαι και ακρετα μικρούλα όποτε η ηλικία σου είναι σύμμαχος σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2024 at 9:53 ΠΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό να σκέφτεσαι θετικά, είσαι τόσο μικρούλα και είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρεις!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι να τα ρωτάς όλα το γιατρό σου, διότι αν και 21 φαντάζομαι για σένα είναι σημαντικό να μη χάσεις χρόνο, αλλιώς δε θα έκανες αυτές τις διαδικασίες. Εύχομαι καλή σου επιτυχία!

Προσπαθώ να τα ρωταω όλα! Πραγματι, το θελουμε πολύ! Σε ευχαριστώ πολύ κι ευχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα και για εσένα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Έχεις κάνει ορμονικές εξετάσεις έχεις πάει σε ενδοκρινολόγο ;

και εγω έχω Πολυκυστηκες και δεν έκανα καλή ωορρηξία δεν είχα σταθερό κύκλο έκανα εξετάσεις ορμονικές και βρήκα μια ορμόνη ανεβασμένη την ρύθμισα και εμένα εγκυος στο πρώτο μου παιδί στα 33 χρόνια μου..τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 

εσύ είσαι και ακρετα μικρούλα όποτε η ηλικία σου είναι σύμμαχος σου 😊

Να χαίρεσαι το μωράκι σου και με το καλό και το δεύτερο! Σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου! ❤️

Είχα κάνει το καλοκαίρι και ήταν μια χαρά. Τώρα περιμένω να αδιαθετήσω να κάνω ξανα! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Fairytale2003 είπε:

Να χαίρεσαι το μωράκι σου και με το καλό και το δεύτερο! Σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου! ❤️

Είχα κάνει το καλοκαίρι και ήταν μια χαρά. Τώρα περιμένω να αδιαθετήσω να κάνω ξανα! 🙂

Να της πας σε ενδοκρινολόγο τις εξετάσεις σου οι γυναικολόγοι δεν ξέρουν από ορμόνες 

επισης εάν έχεις μερικα κιλά παρά πανω θα είναι καλό να το ψάξεις και αυτό γιατί παίζει ρόλο με τα γυναικολογικά μας 

εμένα η προλακτινη μου ήταν 34 ενώ θα έπρεπε να είναι  έως 20-25; Ανάλογα το μικροβιολογικό και ο γυναικολογος μου με είπε ότι είναι οκ και η Ενδοκρινολογος μου έδωσε χάπι για την ρίξουμε την προλακτινη σκέψου προσπαθούσα 1,5 χρόνο για να μεινω εγκυος στο πρώτο και όταν πήρα το χάπι που με έδωσε η Ενδοκρινολογος έμεινα σε 1,5 μηνα εγκυος 

σε ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι και σε εσενα σύντομα ένα μωρακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...