Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

τι κάνετε; 
 

εγω σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ αρχισα να ανησυχώ 😩 βέβαια από την άλλη μ εγκυμοσύνη ξέρω ακόμη είναι νωρις αλλά πάλι εγώ αγχώνομαι 

Κορίτσι θες να πάρω την παντόφλα και να έρθω;;;😂😂😂

Ρε αγάπη ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΈΨΕΙΣ ΜΟΝΟ!!!!

Η Κολλητή μου ένα θα σου πω...τρεις εγκυμοσύνες και κανένα απολύτως σύμπτωμα σε οοοληηηη την διάρκεια της εγκυμοσύνης....είστε από τις τυχερές....ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ και ευχαριστειστε τον Θεό για αυτό...γιατί είμασταν και εμείς που υποφέραμε από ζάλη και ανάγουλες για 4 μήνες!!!!!!!!!😜😜

Με το καλοοοο 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αρνούμαι να κάνω τεστ χαχαχχαχαχχαχα αλήθεια φρικαρα προχθές... περιμένω να έχω μια ημέρα καθυστέρηση και μετά θα πάω κατευθείαν για χοριακη.....αλήθεια ΔΕΝ ξανακάνω....οπότε νέα μου Παρασκευή ξανά 

Κορίτσι μου εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου...Δε χρειάζονται τεστ!!!Καταλαβαίνω το άγχος και της προσμονή αλλά μόνο καλό δε σου κάνει...Αν υπάρχει καθυστέρηση εννοείται 1η μέρα κάνεις τεστ ή πας τρέχοντας για χοριακη!!!Υπομονή λίγες μέρες 🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αρνούμαι να κάνω τεστ χαχαχχαχαχχαχα αλήθεια φρικαρα προχθές... περιμένω να έχω μια ημέρα καθυστέρηση και μετά θα πάω κατευθείαν για χοριακη.....αλήθεια ΔΕΝ ξανακάνω....οπότε νέα μου Παρασκευή ξανά 

Χαχαχα λες να βγει το όνειρο τελικά που ειδα ; Που ήταν να κανείς τεστ και τελικά δεν το εκανες ; Να πας για χοριακη και να είναι θετικη ; Άντε μακάρι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2024 at 7:27 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Τώρα σημασία έχει να είσαι εσυ καλά σωματικά-ψυχικά και το μωρακι σου να μεγαλώνει μέσα σου όμορφα και ήρεμα  κορίτσι μου όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν σιγά σιγά 🥰

εχω ανοιξει και μια ομαδούλα με τα μωράκια του Αυγούστου 2024 είναι και άλλες κοπέλες εκεί αν θες να μας γράφεις και εκεί να τα λέμε 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έψαχνα την άλλη όμαδα αλλά δεν τη βρήκα. Κάνε με ένα tag αμα είναι. Εγώ είμαι ζεν γενικά απο τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Είμαι τρισευτυχισμένη που μοε ΄εχει συμβεί αυτό το θαύμα!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2024 at 9:03 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Καταρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και την απόφαση σου να κρατήσεις το παιδί. Έρχονται δύσκολες μέρες δυστυχώς αλλά πίστεψέ με θα γεμίσεις απέραντη χαρά και αγάπη με αυτό το πλασματακι ❤️

Για τον "κύριο" έχω να πω ότι την τσουτσου του ήξερε να την βάζει, τις υποχρεώσεις του όμως δεν τις αναλαμβάνει; Στην ζωή σου είναι περιττός πια πιστεύω, αλλά φρόντισε να αναγνωρίσει το παιδί και να έχεις τα νόμιμα.

Αν δεν το ξέρεις υπάρχει μια ΜΚΟ η Φαιναρετη, έχει γραμμή υποστήριξης για εγκύους και νέες μανουλες. Τις δύσκολες μέρες κάνε ένα τηλεφώνημα. Και ότι άλλο χρειαστείς είμαστε κι εμείς εδώ ❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία αυτή. Για την ώρα απολαμβάνω κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης... Αργότερα βλέπουμε... Όσα δύσκολα κι αν έρθουν θα τα αντιμετωπίσω και θα είμαι περήφανη που θα έχω το παιδάκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2024 at 12:05 ΜΜ, ο/η Mpourmpoulo είπε:

κορίτσι μου είναι δύσκολο όλο αυτό που περνάς αλλά όταν θα έρθει το θαυματακι σου δεν θα σε ενδιαφέρει τιποτααα! Αφού έχεις και την βοήθεια από την οικογενεια σου να μην ανησυχείς όλα θα πανε τελεια! Όλα γινονται για κάποιο λόγο 🙏

Απο την ώρα που πήρα στα χέρια μου τη θετική χοριακή δε με ενδιαφέρει "τίποτα"... Με το καλό και στη δική σου κοριτσάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2024 at 1:42 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια όλα καλά είναι περιμένω την Τρίτη και την εξέταση αίματος 

Αυτός με είπε μάλλον κορίτσι 😂🩷

Εγώ τα περίμενα εχθές αλλά υπάρχει καθυστέρηση στο εργαστήριο... Θα τρελαθούμε με τα μπεμπάκια και τα φύλλα τους... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Βρε κορίτσια ας σας ενοχλήσω και εγώ λίγο γιατί αγχώθηκα πολύ από χθες και στενοχωρηθηκα!

Εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς! Χθες είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο, ο οποίος μου διέγνωσε μια μικρή όπως είπε, αποκόλληση.. καρδούλα ή έμβρυο δεν είδαμε μόνο σάκο τον οποίο χαρακτήρισε πολύ ωραίο και στρογγυλό.. έχω φρικάρει!!! Δεν έχω δει καθοοολουυυ αίμα! Ούτε για δείγμα καμία στιγμή… πονάκια κάτι πολύ ελαφριά κάθε 2 μέρες που έρχονται και φεύγουν… υπάρχει περίπτωση να το χασω;; Φοβάμαι πως με την αποκόλληση δεν θα οξυγονώνεται και δεν θα αναπτυχθεί… δεν μπορώ να περιμένω 1 εβδομάδα … θα τρελαθώ.. έλεγα αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά… και τώρα αυτό τόσο νωρίς πάλι… στο μεταξύ από την δουλειά δεν μπορώ να φύγω.. ούτε καν! Ακόμα και οι άδειες μου είναι πολύ περιορισμένες.. καμία με παρόμοια εμπειρία;; Φοβάμαι περισσότερο μήπως πάω την άλλη εβδομάδα και δεν δω έμβρυο … 😩😔

Κορίτσι μου ψυχραιμία. Άκου το γιατρό σου και ακολούθα τις οδηγίες του. Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έψαχνα την άλλη όμαδα αλλά δεν τη βρήκα. Κάνε με ένα tag αμα είναι. Εγώ είμαι ζεν γενικά απο τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Είμαι τρισευτυχισμένη που μοε ΄εχει συμβεί αυτό το θαύμα!!! 😍

 Σε έκανα και tag σου βάζω και το link 

η ομάδα βρίσκεστε στην στήλη : ποιες είμαστε στους ίδιους μήνες εγκυμοσύνης 

Μπράβο μπράβο έτσι πρέπει να είσαι ζεν δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για εσενα και το μωρακι σου.. γιατί εμένα με έχει φαει το αγχος δεν την έχω ευχαριστηθεί και πολύ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ τα περίμενα εχθές αλλά υπάρχει καθυστέρηση στο εργαστήριο... Θα τρελαθούμε με τα μπεμπάκια και τα φύλλα τους... χαχαχαχα

Χαχαχα ναι δεν πειράζει εγω έχω δυο διαφορετικες αποψεις 😂

 Φαντάζομαι στο επόμενο ραντεβού να το δούμε και οι δυο 

εχουμε και ίδια ΠΗΤ 23/8 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εντάξει είναι αρχή ακόμα και εγω αυτά έχω την αρχή κρυάδες αλλά μετά που θα ακούσεις καρδιά θα πάρουν μπρος και τα συμπτώματα 

 Ωραία υπομονή τώρα μέχρι την Τετάρτη 

εμενα το χειρότερο μου είναι οι χοριακες δεν τις θέλω καθόλου αν μπορούσα δεν θα έκανα καμία 😂

Πως διαχειρίζεσαι την κρυάδα;;; Όλη μέρα είμαι με τα παλτό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Μπορεί να μην έχεις καθόλου συμπτώματα. Χαλάρωσε και μην σκέφτεσαι αρνητικά.

Βλέπω ότι οι περισσότερες κάνετε τεστ ωορρηξίας κορίτσια. Εγώ παρόλο που δεν έχω σταθερό κύκλο, δεν έκανα ποτέ. Με το που τελειώνει η περίοδος ξεκινάω επαφές και συνήθως το καταλαβαίνω από τα υγρά, αυξημένη ερωτική επιθυμία κλπ. Αλήθεια, αν έχεις ανορεκτικο κύκλο λογικά το τεστ είναι συνέχεια αρνητικό;

Ναι ναι μακάρι να είμαι από τις τυχερές!!

εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη τα χρησιμοποίησα παρά πολύ τα τεστ ωορρηξιας με βοήθησαν πάρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι θες να πάρω την παντόφλα και να έρθω;;;😂😂😂

Ρε αγάπη ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΈΨΕΙΣ ΜΟΝΟ!!!!

Η Κολλητή μου ένα θα σου πω...τρεις εγκυμοσύνες και κανένα απολύτως σύμπτωμα σε οοοληηηη την διάρκεια της εγκυμοσύνης....είστε από τις τυχερές....ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ και ευχαριστειστε τον Θεό για αυτό...γιατί είμασταν και εμείς που υποφέραμε από ζάλη και ανάγουλες για 4 μήνες!!!!!!!!!😜😜

Με το καλοοοο 🩷

Μακάρι να είναι όλα καλά!!! 
 

εσυ ποτέ δεν περιμένεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα ναι δεν πειράζει εγω έχω δυο διαφορετικες αποψεις 😂

 Φαντάζομαι στο επόμενο ραντεβού να το δούμε και οι δυο 

εχουμε και ίδια ΠΗΤ 23/8 😁 

Απίστευτο εεε;;; 19/3 έχω εγώ το επόμενο ραντεβού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Πως διαχειρίζεσαι την κρυάδα;;; Όλη μέρα είμαι με τα παλτό 😂

Χαχαχα εγω είμαι καναπε ξάπλα φοράω πιτζάμες μια πλεχτή ζακέτα και κουβερτούλα και τα δύσκολα βραδια  τζάκι αναμμένο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Απίστευτο εεε;;; 19/3 έχω εγώ το επόμενο ραντεβού... 

εγω επόμενο ραντεβού θα το κλεισω 1/3 μου είπε μετά την αυχενική σε 2 βδομαδες να ξανά πάω να με δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να είναι όλα καλά!!! 
 

εσυ ποτέ δεν περιμένεις;;;

Εγώ Πέμπτη ΔΕΝ περιμενω...αν δεν έρθει Παρασκευή πάω για χοριακή ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2024 at 11:10 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε δεύτερολεπτα βγήκε!!!!είναι θετικό????μου ήρθαν σήμερα τελικά και μόλις το έκανα!!!!!

IMG20240216120936.jpg

Εμένα ταγκ γτ δε με έκανες ..  

Έλα ρε φίλη.  Συγχαρητήρια.. λιώνω λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2024 at 11:10 ΠΜ, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Θα προσπαθησωωωωωωωωωωωω🙏 δεν βλέπω όμως την πρόβλεψη σου γ αυτόν τον μηνα και ανησυχώ 😲

Ειπα τον προηγούμενο μήνα .  Μέσα σε ένα τρίμηνο θα είσαι. Εφόσον δεν ήσουν τον επόμενο.. παίζουμε αυτόν τον μήνα δαγκωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2024 at 2:11 ΜΜ, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

 

στις On 16/2/2024 at 3:07 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ε ναι ρε συ !!!είναι δυνατόν;;;;;;έγινε πολύ αμυδρή......θα κάνω και αύριο το πρωί τώρα και βλέπουμε..

🤷 Βασικά θα σου δώσω ελπίδα γτ και σε έμενα έχει συμβεί τα τεστ τη στιγμή που τα κάνω είναι έντονα και μετά όταν στεγνώνουν. Χάνουν την εντοναδα τους (τι λέξη βρήκα πάλι χαχχαχα ) κάνε ένα το πρωί να δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Βρε κορίτσια ας σας ενοχλήσω και εγώ λίγο γιατί αγχώθηκα πολύ από χθες και στενοχωρηθηκα!

Εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς! Χθες είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο, ο οποίος μου διέγνωσε μια μικρή όπως είπε, αποκόλληση.. καρδούλα ή έμβρυο δεν είδαμε μόνο σάκο τον οποίο χαρακτήρισε πολύ ωραίο και στρογγυλό.. έχω φρικάρει!!! Δεν έχω δει καθοοολουυυ αίμα! Ούτε για δείγμα καμία στιγμή… πονάκια κάτι πολύ ελαφριά κάθε 2 μέρες που έρχονται και φεύγουν… υπάρχει περίπτωση να το χασω;; Φοβάμαι πως με την αποκόλληση δεν θα οξυγονώνεται και δεν θα αναπτυχθεί… δεν μπορώ να περιμένω 1 εβδομάδα … θα τρελαθώ.. έλεγα αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά… και τώρα αυτό τόσο νωρίς πάλι… στο μεταξύ από την δουλειά δεν μπορώ να φύγω.. ούτε καν! Ακόμα και οι άδειες μου είναι πολύ περιορισμένες.. καμία με παρόμοια εμπειρία;; Φοβάμαι περισσότερο μήπως πάω την άλλη εβδομάδα και δεν δω έμβρυο … 😩😔

Δεν είναι υποχρεωτικό να δεις αίμα σε μικρή αποκόλληση.

Αν με μια μικρή αποκόλληση χάνονται έμβρυα πάει μετα κανένα μωρό δε θα γεννιόταν. 

Στις αρχές βγήκα άρρωστη για άλλο λόγο. Τώρα εκεί πως είναι σε εσάς δεν ξέρω. Σκέψου και την αναρρωτική αν και η δουλειά δε θα δημιουργήσει θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα λες να βγει το όνειρο τελικά που ειδα ; Που ήταν να κανείς τεστ και τελικά δεν το εκανες ; Να πας για χοριακη και να είναι θετικη ; Άντε μακάρι 🙏

Α . Εσύ είδες τέτοιο όνειρο και είσαι έγκυος 🤰 τότε θα βγει.. των εγκύων τα όνειρα βγαίνουν σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα εγω είμαι καναπε ξάπλα φοράω πιτζάμες μια πλεχτή ζακέτα και κουβερτούλα και τα δύσκολα βραδια  τζάκι αναμμένο 😂

Τώρα με έπιασε η έξαψη κοιμόμουν με την πρωινή ρόμπα μου μαζί με το κουιλτ κ χειμερινά σεντόνια άσε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν είναι υποχρεωτικό να δεις αίμα σε μικρή αποκόλληση.

Αν με μια μικρή αποκόλληση χάνονται έμβρυα πάει μετα κανένα μωρό δε θα γεννιόταν. 

Στις αρχές βγήκα άρρωστη για άλλο λόγο. Τώρα εκεί πως είναι σε εσάς δεν ξέρω. Σκέψου και την αναρρωτική αν και η δουλειά δε θα δημιουργήσει θεμα

Πολύ με καθησυχάζουν τα λόγια σας. Μακάρι να μην είναι τίποτα και την Κυριακή να ακούσω καρδούλα.❤️❤️❤️

Ναι ναι.. εννοείται, τώρα θα το κοιτάξω αναλυτικά με τις άδειες να δω πως θα το κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Πολύ με καθησυχάζουν τα λόγια σας. Μακάρι να μην είναι τίποτα και την Κυριακή να ακούσω καρδούλα.❤️❤️❤️

Ναι ναι.. εννοείται, τώρα θα το κοιτάξω αναλυτικά με τις άδειες να δω πως θα το κάνω..

Όλα καλά θα είναι θα δεις!!!

ποσες εβδομαδες εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...