Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

κ μείς το ίδιο! Πρώτο θετικό τεστ μετά από 3 χρόνια προσπαθειών τον προηγούμενο μήνα! 
Άραγε μπορεί ν γίνει τόσο σύντομα π ν δούμε κ αυτόν τον μήνα θετικό ; 🤷🏻‍♀️

Κοριτσάκι μου είχες κ συ αποβολή; Εάν έπιασες μια φορά θα ξανά πιάσεις σίγουρα!! Τώρα ο οργανισμός ξέρει τι να κάνει. Κ για μένα το ίδιο πιστεύω πως σύντομα θα έχουμε ευχάριστα.. Αλλιώς εγώ τον ξέρω το δρόμο. Στο ντουλάπι με περιμένουν οι ενέσεις της εξωσωματικής..

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε δεύτερολεπτα βγήκε!!!!είναι θετικό????μου ήρθαν σήμερα τελικά και μόλις το έκανα!!!!!

IMG20240216120936.jpg

Θα μας τρελάνεις τελείως;!;!;;; Βγήκε πρώτα η γραμμή κ μετά έφυγε;; Πως γίνεται αυτό ;; Κρατήθηκες κ δεν έκανες 2ο;;

στις πριν 4 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια μου είναι επείγον. Χρειαζόμαστε 0 αρνητικό για το κοριτσάκι μας που σας έλεγα, με λευχαιμία...

Σας παρακαλώ ενημερώστε κ αν βρεθεί έστω ένας που μπορεί να δώσει, πείτε μου να σας δώσω στοιχεία. 

Κορίτσι μου μακάρι να μπορούσα βοηθήσω αλλά δεν έχω κάποιον με 0 αρνητικό που να μπορεί να δώσει αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου είχες κ συ αποβολή; Εάν έπιασες μια φορά θα ξανά πιάσεις σίγουρα!! Τώρα ο οργανισμός ξέρει τι να κάνει. Κ για μένα το ίδιο πιστεύω πως σύντομα θα έχουμε ευχάριστα.. Αλλιώς εγώ τον ξέρω το δρόμο. Στο ντουλάπι με περιμένουν οι ενέσεις της εξωσωματικής..

Θα μας τρελάνεις τελείως;!;!;;; Βγήκε πρώτα η γραμμή κ μετά έφυγε;; Πως γίνεται αυτό ;; Κρατήθηκες κ δεν έκανες 2ο;;

Κορίτσι μου μακάρι να μπορούσα βοηθήσω αλλά δεν έχω κάποιον με 0 αρνητικό που να μπορεί να δώσει αίμα 

Ναι είχα! Ειδα θετικό τεστ αλλά δν πρόλαβα να κάνω χοριακη ειδα αίμα! 
ααα εσυ είσαι έτοιμη! 
Εγώ ακόμα δν έχω κινήσει διαδικασίες για εξωσωματική ακόμα! Περιμένουμε ν κάνει ο σύζυγος επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα τον άλλο μήνα και μετά! Εμένα μ είπε ο γιατρός ν κάνω προληπτικά και μια υστεροσκοπηση να μαστε 100% σίγουροι ότι δν υπάρχει κατι !

εσεις με ποια θέματα περάσατε επιτροπή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι είχα! Ειδα θετικό τεστ αλλά δν πρόλαβα να κάνω χοριακη ειδα αίμα! 
ααα εσυ είσαι έτοιμη! 
Εγώ ακόμα δν έχω κινήσει διαδικασίες για εξωσωματική ακόμα! Περιμένουμε ν κάνει ο σύζυγος επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα τον άλλο μήνα και μετά! Εμένα μ είπε ο γιατρός ν κάνω προληπτικά και μια υστεροσκοπηση να μαστε 100% σίγουροι ότι δν υπάρχει κατι !

εσεις με ποια θέματα περάσατε επιτροπή; 

Εμείς έχουμε κάνει ήδη μια εξωσωματική που μας χάρισε τα διδυμάκια μας!! Με ανεξήγητη περάσαμε καθώς έχουμε ένα σπερμα το οποίο τη μια είναι κακό την άλλη μέτριο κλπ. Να μη στα πολυλογώ μετά την εξωσωματική βρήκαμε ότι έχει μια μικρή κιρσοκηλη ο άντρας μου κ αυτό του επηρεάζει το σπερμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ κορίτσια θα τρελαθώ!!!το τεστ από τόσο έντονη που βγήκε η γραμμή μετά έφυγε και έγινε έτσι.....αν μπορείτε κιόλας να την διακρίνετε!!!!!! Δεν πάμε καλά ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ????

IMG20240216123218.jpg

Εγώ νομίζω είναι θετικό … από τη στιγμή που βγηκε στην αρχή σημαίνει εντόπισε την ορμόνη… τώρα μετά δεν ξέρω μπορεί να ήταν ελαττωματικό σε κάποιο βαθμό και να χάθηκε η γραμμή… άσε που εγώ ακόμα βλέπω μια πολύ άχνη γραμμή! Η οποία για να υπάρχει υπάρχει β χοριακη!

Μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! 🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια ας σας ενοχλήσω και εγώ λίγο γιατί αγχώθηκα πολύ από χθες και στενοχωρηθηκα!

Εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς! Χθες είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο, ο οποίος μου διέγνωσε μια μικρή όπως είπε, αποκόλληση.. καρδούλα ή έμβρυο δεν είδαμε μόνο σάκο τον οποίο χαρακτήρισε πολύ ωραίο και στρογγυλό.. έχω φρικάρει!!! Δεν έχω δει καθοοολουυυ αίμα! Ούτε για δείγμα καμία στιγμή… πονάκια κάτι πολύ ελαφριά κάθε 2 μέρες που έρχονται και φεύγουν… υπάρχει περίπτωση να το χασω;; Φοβάμαι πως με την αποκόλληση δεν θα οξυγονώνεται και δεν θα αναπτυχθεί… δεν μπορώ να περιμένω 1 εβδομάδα … θα τρελαθώ.. έλεγα αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά… και τώρα αυτό τόσο νωρίς πάλι… στο μεταξύ από την δουλειά δεν μπορώ να φύγω.. ούτε καν! Ακόμα και οι άδειες μου είναι πολύ περιορισμένες.. καμία με παρόμοια εμπειρία;; Φοβάμαι περισσότερο μήπως πάω την άλλη εβδομάδα και δεν δω έμβρυο … 😩😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasoula9 καλημέρα κοριτσι μου. Ποτε ειχες τελευταία φορα περιοδο θυμησε μου. Πολλες κοπελες εχουν αποκολλησεις. Ξεκουραση, προσοχη και προγεστερονη. Το μωρο δ οξυγονωνεται απο τ σακο αλλα απο τον πλακουντα. Οποτε  δεν ισχύει αυτο π λες.

Τα πονακια είναι φυσιολογικά. Ολα καλα εύχομαι να πανε. Ποτε σ εβαλε ξανα ραντεβού?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Βρε κορίτσια ας σας ενοχλήσω και εγώ λίγο γιατί αγχώθηκα πολύ από χθες και στενοχωρηθηκα!

Εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς! Χθες είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο, ο οποίος μου διέγνωσε μια μικρή όπως είπε, αποκόλληση.. καρδούλα ή έμβρυο δεν είδαμε μόνο σάκο τον οποίο χαρακτήρισε πολύ ωραίο και στρογγυλό.. έχω φρικάρει!!! Δεν έχω δει καθοοολουυυ αίμα! Ούτε για δείγμα καμία στιγμή… πονάκια κάτι πολύ ελαφριά κάθε 2 μέρες που έρχονται και φεύγουν… υπάρχει περίπτωση να το χασω;; Φοβάμαι πως με την αποκόλληση δεν θα οξυγονώνεται και δεν θα αναπτυχθεί… δεν μπορώ να περιμένω 1 εβδομάδα … θα τρελαθώ.. έλεγα αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά… και τώρα αυτό τόσο νωρίς πάλι… στο μεταξύ από την δουλειά δεν μπορώ να φύγω.. ούτε καν! Ακόμα και οι άδειες μου είναι πολύ περιορισμένες.. καμία με παρόμοια εμπειρία;; Φοβάμαι περισσότερο μήπως πάω την άλλη εβδομάδα και δεν δω έμβρυο … 😩😔

Είναι συχνό φαινόμενο να υπάρχει αποκόλληση στην αρχή την εγκυμοσυνης και τις περισσότερες φορές πάνε όλα καλά

το ότι δεν είδες αίμα εγω πιστεύω πως είναι καλό αυτό γιατί σημάνει ήταν μικρή όπως είπες και ο γιατρός σου 

Ειναι νωρίς ακόμα για αυτό δεν είδες έμβρυο και καρδιά 6 εβδ δεν βλέπεις και πολλά πράγματα 

εγω θα έλεγα να ξεκουραστείς και να προσπαθήσεις να μην πας στην δουλειά σου.. στην δουλειά σου σηκώνεις βαρος ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Βρε κορίτσια ας σας ενοχλήσω και εγώ λίγο γιατί αγχώθηκα πολύ από χθες και στενοχωρηθηκα!

Εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς! Χθες είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο, ο οποίος μου διέγνωσε μια μικρή όπως είπε, αποκόλληση.. καρδούλα ή έμβρυο δεν είδαμε μόνο σάκο τον οποίο χαρακτήρισε πολύ ωραίο και στρογγυλό.. έχω φρικάρει!!! Δεν έχω δει καθοοολουυυ αίμα! Ούτε για δείγμα καμία στιγμή… πονάκια κάτι πολύ ελαφριά κάθε 2 μέρες που έρχονται και φεύγουν… υπάρχει περίπτωση να το χασω;; Φοβάμαι πως με την αποκόλληση δεν θα οξυγονώνεται και δεν θα αναπτυχθεί… δεν μπορώ να περιμένω 1 εβδομάδα … θα τρελαθώ.. έλεγα αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά… και τώρα αυτό τόσο νωρίς πάλι… στο μεταξύ από την δουλειά δεν μπορώ να φύγω.. ούτε καν! Ακόμα και οι άδειες μου είναι πολύ περιορισμένες.. καμία με παρόμοια εμπειρία;; Φοβάμαι περισσότερο μήπως πάω την άλλη εβδομάδα και δεν δω έμβρυο … 😩😔

Κορίτσι μου μην ανησυχείς καθόλου! Συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια δεν έχεις αίμα γτ είναι μικρή η αποκόλληση ! Θέλει πολύ ξεκούραση και όσο μπορείς να είσαι ξαπλωμένη και φυσικά και προγεστερονη! Όλα θα είναι μια χαρα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2024 at 8:04 ΜΜ, ο/η fairy tale είπε:

Καλησπέρα!

Εύχομαι υγιείς , τελειόμηνες κυήσεις σε όλες!

Ειμαι στην 8 ημερα απο την εμβρυομεταφορα και αγωνιώ για την χοριακη

 

Καλημέρα σε όλες!

Δυστυχώς έχω2 αρνητικές χοριακές..

Χαθηκαν 2 έμβρυα απο τα 4 που εχω απο τη δότρια. 

Η χειρότερη νύχτα της ζωής μου ήταν χθες..

Θα ψάξω ξανά σε ενδοκρινολογο και ανοσολόγο..

Τι να πω..Δεν τα είδε καν η μήτρα...

Εύχομαι να είμαι τυχερή στην επόμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Vasoula9 καλημέρα κοριτσι μου. Ποτε ειχες τελευταία φορα περιοδο θυμησε μου. Πολλες κοπελες εχουν αποκολλησεις. Ξεκουραση, προσοχη και προγεστερονη. Το μωρο δ οξυγονωνεται απο τ σακο αλλα απο τον πλακουντα. Οποτε  δεν ισχύει αυτο π λες.

Τα πονακια είναι φυσιολογικά. Ολα καλα εύχομαι να πανε. Ποτε σ εβαλε ξανα ραντεβού?

 

 

Τελευταία περίοδος 6/1 και ωορρηξια  στις 20/1 επιβεβαιωμένη με τεστ. Μου έβαλε ραντεβού σε 2 εβδομάδες θα είμαι στο ραντεβού 8+2. Αλλά έκλεισα ραντεβού και σε άλλο σε μια εβδομάδα την άλλη Κυριακή δηλαδή. Μακάρι να έχεις δίκιο !!! Δεν μου διευκρίνισε ακριβώς τι αποκόλληση έχω … σάκο ή πλακούντα.. 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου @Mpourmpoulo και @Elk  είμαι αναπληρώτρια εκπαιδευτικός όποτε ναι  σηκώνω βαρος, πολλά βιβλία στην τσάντα και τετράδια στο χέρι άπειρες σκάλες ανεβοκατεβαίνω κάθε μέρα και κυνηγώ αφηνιασμένα παιδάκια.. 😂 τα γλυκουλια μου θέλουν τρέξιμο!  Προγεστερονη παίρνω 3 φορές τη μέρα utrogestan των 200mg λόγω της αποβολής που είχα.. για αυτό αγχώθηκα παίρνω τόση προγεστερονη και πάλι αποκόλληση ;; Είναι φυσιολογικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasoula9 αμα ειχες αποκολληση πλακουντα θ ειχες ακατασχετη αιμοραγια. Μην τ σκεφτεσαι! Μια χαρα θα πανε ολα. Ναι να πας πιο νωρις να σε δει εφοσον τ εχεις αγχος. Καρδια ειναι οντως πολυ νωρις για να δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Vasoula9 αμα ειχες αποκολληση πλακουντα θ ειχες ακατασχετη αιμοραγια. Μην τ σκεφτεσαι! Μια χαρα θα πανε ολα. Ναι να πας πιο νωρις να σε δει εφοσον τ εχεις αγχος. Καρδια ειναι οντως πολυ νωρις για να δεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!! 🥹🥹🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

τι κάνετε; 
 

εγω σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ αρχισα να ανησυχώ 😩 βέβαια από την άλλη μ εγκυμοσύνη ξέρω ακόμη είναι νωρις αλλά πάλι εγώ αγχώνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Αγαπημένες μου @Mpourmpoulo και @Elk  είμαι αναπληρώτρια εκπαιδευτικός όποτε ναι  σηκώνω βαρος, πολλά βιβλία στην τσάντα και τετράδια στο χέρι άπειρες σκάλες ανεβοκατεβαίνω κάθε μέρα και κυνηγώ αφηνιασμένα παιδάκια.. 😂 τα γλυκουλια μου θέλουν τρέξιμο!  Προγεστερονη παίρνω 3 φορές τη μέρα utrogestan των 200mg λόγω της αποβολής που είχα.. για αυτό αγχώθηκα παίρνω τόση προγεστερονη και πάλι αποκόλληση ;; Είναι φυσιολογικό;;

Κοριτσάκι μου να μην αγχώνεσαι καθόλου. Αποκολλήσεις είχα από την αρχή της εγκυμοσύνης στα δίδυμα μέχρι κ τον 4ο μήνα… Είχα κάνει 2 καλές αιμορραγίες κ μόνιμα είχα ροζ ή καφέ. Όλα θα πάνε καλά!! Αν δεις ζόρια πάρε άδειες!! Ακόμα κ άνευ αποδοχών. Θα πάρεις ένα μικρό ποσό από το ΙΚΑ. Ας μην πάρεις μόρια δεν έγινε κάτι για λίγους μήνες. Σημασία έχεις εσύ κ το εμβρυακι σου!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αναπληρώτρια κ γω σε 4 σχολεία φέτος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Βρε κορίτσια ας σας ενοχλήσω και εγώ λίγο γιατί αγχώθηκα πολύ από χθες και στενοχωρηθηκα!

Εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς! Χθες είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο, ο οποίος μου διέγνωσε μια μικρή όπως είπε, αποκόλληση.. καρδούλα ή έμβρυο δεν είδαμε μόνο σάκο τον οποίο χαρακτήρισε πολύ ωραίο και στρογγυλό.. έχω φρικάρει!!! Δεν έχω δει καθοοολουυυ αίμα! Ούτε για δείγμα καμία στιγμή… πονάκια κάτι πολύ ελαφριά κάθε 2 μέρες που έρχονται και φεύγουν… υπάρχει περίπτωση να το χασω;; Φοβάμαι πως με την αποκόλληση δεν θα οξυγονώνεται και δεν θα αναπτυχθεί… δεν μπορώ να περιμένω 1 εβδομάδα … θα τρελαθώ.. έλεγα αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά… και τώρα αυτό τόσο νωρίς πάλι… στο μεταξύ από την δουλειά δεν μπορώ να φύγω.. ούτε καν! Ακόμα και οι άδειες μου είναι πολύ περιορισμένες.. καμία με παρόμοια εμπειρία;; Φοβάμαι περισσότερο μήπως πάω την άλλη εβδομάδα και δεν δω έμβρυο … 😩😔

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, απλώς να προσέχεις! Το ίδιο μου είχε βρει κι εμένα 6 εβδομάδων που δεν είχαν τίποτα ούτε καφέ ούτε αίμα. Απλώς μέχρι τότε το είχα παρει αψήφιστα, σήκωνα βάρος, έκανα δουλειές. Θέλει λίγο να ρίξεις ρυθμούς. Μου είχε πει λίγο πιο χαλαρά κ ξεκούραση κ την επόμενη φορά είχε απορροφηθεί. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

τι κάνετε; 
 

εγω σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ αρχισα να ανησυχώ 😩 βέβαια από την άλλη μ εγκυμοσύνη ξέρω ακόμη είναι νωρις αλλά πάλι εγώ αγχώνομαι 

Κορίτσι και εγω μια δυο φορές μου είχαν κοπεί και αγχώθηκα την επομενη είχα ξανά σαν να κάνουν μια παύση είναι συνηθισμένο μην σκέφτεσαι αρνητικά 

ειναι δύσκολο να μην αγχωθείς γιατί ενώ το ξέρω πως συμβαίνει όταν το επαθα και εγω αγχώθηκα πολύ 

γιατρο ποτε θα πας ; Άλλη χοριακη θα κανείς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Αγαπημένες μου @Mpourmpoulo και @Elk  είμαι αναπληρώτρια εκπαιδευτικός όποτε ναι  σηκώνω βαρος, πολλά βιβλία στην τσάντα και τετράδια στο χέρι άπειρες σκάλες ανεβοκατεβαίνω κάθε μέρα και κυνηγώ αφηνιασμένα παιδάκια.. 😂 τα γλυκουλια μου θέλουν τρέξιμο!  Προγεστερονη παίρνω 3 φορές τη μέρα utrogestan των 200mg λόγω της αποβολής που είχα.. για αυτό αγχώθηκα παίρνω τόση προγεστερονη και πάλι αποκόλληση ;; Είναι φυσιολογικό;;

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που μπορεί να βοηθήσει σε καποια πργαματα; Ίσως αν έχεις κάποιον να του πεις πως έχει η κατάσταση και να βοηθάει έστω με το κουβαλημα ή να μην κυνηγάς εσυ παιδεία ; Κάπως λίγο να περιορίσεις την εντονη δραστηριότητα που μπορεί να έχεις  ;🤷‍♀️

εγω πάντως εγκυμοσύνη με δουλειά και να ηθελα δεν μπορούσα να τα κάνω μαζί μπράβο σας που τα καταφέρνετε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι και εγω μια δυο φορές μου είχαν κοπεί και αγχώθηκα την επομενη είχα ξανά σαν να κάνουν μια παύση είναι συνηθισμένο μην σκέφτεσαι αρνητικά 

ειναι δύσκολο να μην αγχωθείς γιατί ενώ το ξέρω πως συμβαίνει όταν το επαθα και εγω αγχώθηκα πολύ 

γιατρο ποτε θα πας ; Άλλη χοριακη θα κανείς ;

Θα πάω την Τετάρτη χοριακη δεν θα κάνω άλλη όχι επειδή δε μου είπε να κάνω κ αν κάτι δεν είναι καλό θα αγχωθώ πριν πάω (όχι πως τώρα δεν είμαι αγχωμένη) 

μετά συμπτώματα είναι υπνηλία λίγα πονακια αυτά έχω βασικά κ πολλες κρυαδεσ, Αλλά σήμερα ξύπνησα με απλό πονοκέφαλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα πάω την Τετάρτη χοριακη δεν θα κάνω άλλη όχι επειδή δε μου είπε να κάνω κ αν κάτι δεν είναι καλό θα αγχωθώ πριν πάω (όχι πως τώρα δεν είμαι αγχωμένη) 

μετά συμπτώματα είναι υπνηλία λίγα πονακια αυτά έχω βασικά κ πολλες κρυαδεσ, Αλλά σήμερα ξύπνησα με απλό πονοκέφαλο 

Εντάξει είναι αρχή ακόμα και εγω αυτά έχω την αρχή κρυάδες αλλά μετά που θα ακούσεις καρδιά θα πάρουν μπρος και τα συμπτώματα 

 Ωραία υπομονή τώρα μέχρι την Τετάρτη 

εμενα το χειρότερο μου είναι οι χοριακες δεν τις θέλω καθόλου αν μπορούσα δεν θα έκανα καμία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου να μην αγχώνεσαι καθόλου. Αποκολλήσεις είχα από την αρχή της εγκυμοσύνης στα δίδυμα μέχρι κ τον 4ο μήνα… Είχα κάνει 2 καλές αιμορραγίες κ μόνιμα είχα ροζ ή καφέ. Όλα θα πάνε καλά!! Αν δεις ζόρια πάρε άδειες!! Ακόμα κ άνευ αποδοχών. Θα πάρεις ένα μικρό ποσό από το ΙΚΑ. Ας μην πάρεις μόρια δεν έγινε κάτι για λίγους μήνες. Σημασία έχεις εσύ κ το εμβρυακι σου!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αναπληρώτρια κ γω σε 4 σχολεία φέτος..

Ναι στο τέλος τέλος … το μωρό μου είναι πιο σημαντικό απ’ όλα!! Έχεις απόλυτο δίκιο.. !! Αυτό θα κάνω στην εσχάτη περίπτωση και ας χάσω τα μόρια … απαράδεκτος ο νόμος για εμάς λες και είμαστε πολίτες 3ης κατηγορίας! Δεν υφίστανται πουθενά αυτά τα πράγματα!!! Τέλος πάντων! Και εμένα μια φίλη μου φέτος (ειδικότητα) 4 σχολεία το ένα στην Ανατολή το άλλο στη Δύση! Αστα !

Ααααχ @Elk μου ήδη πήρα τη διεύθυνση του σχολείου μου και της είπα πως έχει.. ούτε λόγος να μου αφαιρέσουν εφημερία!! Μόνο μου είπαν να μην αγχώνομαι και μετά ζήτησα άδεια για Δευτέρα και με ρώτησαν αν είναι σίγουρο 100% για να ξέρουν… και το σχολείο μου έχει άπειρες σκάλες.. 😩😖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

τι κάνετε; 
 

εγω σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ αρχισα να ανησυχώ 😩 βέβαια από την άλλη μ εγκυμοσύνη ξέρω ακόμη είναι νωρις αλλά πάλι εγώ αγχώνομαι 

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Μπορεί να μην έχεις καθόλου συμπτώματα. Χαλάρωσε και μην σκέφτεσαι αρνητικά.

Βλέπω ότι οι περισσότερες κάνετε τεστ ωορρηξίας κορίτσια. Εγώ παρόλο που δεν έχω σταθερό κύκλο, δεν έκανα ποτέ. Με το που τελειώνει η περίοδος ξεκινάω επαφές και συνήθως το καταλαβαίνω από τα υγρά, αυξημένη ερωτική επιθυμία κλπ. Αλήθεια, αν έχεις ανορεκτικο κύκλο λογικά το τεστ είναι συνέχεια αρνητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@marinamanoulitsa που είναι το σημερινό τεστακι καλέ;; Μας έχεις αφήσει σε αναμμένα κάρβουνα εδώ πέρα...

Αρνούμαι να κάνω τεστ χαχαχχαχαχχαχα αλήθεια φρικαρα προχθές... περιμένω να έχω μια ημέρα καθυστέρηση και μετά θα πάω κατευθείαν για χοριακη.....αλήθεια ΔΕΝ ξανακάνω....οπότε νέα μου Παρασκευή ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...