Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Βγήκε η χοριακη 498 καλή είναι;;; Σήμερα είμαι 2η ημέρα καθυστέρησης 

Συγχαρητήρια 😃 Μια χαρά είναι.Ευχομαι καλούς διπλασιασμους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Βγήκε η χοριακη 498 καλή είναι;;; Σήμερα είμαι 2η ημέρα καθυστέρησης 

Μια χαρά ακούγεται. Μίλα και με τον/την γιατρό σου να δεις τι θα σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Μετά από ένα χρόνο προσπάθειας, χαμηλή ΑΜΗ, κακό σπερμοδιάγραμμα και βεβαιώσεις όλων των γιατρών ότι δε μπορούμε να πετύχουμε φυσιολογικά, έκανα τεστ τη Δευτέρα με 5 μέρες καθυστέρηση και είναι θετικό. :) 

 

 

Τέλεια νέα! Τώρα που τους διεψευσες εύχομαι μία τέλεια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Βγήκε η χοριακη 498 καλή είναι;;; Σήμερα είμαι 2η ημέρα καθυστέρησης 

Μια χαρά είναι κορίτσι μου το νούμερο συγχαρητήρια και πάλι εγω δεύτερη μέρα είχα 412 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μια χαρά είναι κορίτσι μου το νούμερο συγχαρητήρια και πάλι εγω δεύτερη μέρα είχα 412 🤰

Καλά είχες πει θα είναι 500 😂 μαστερ των τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σουπερ ειναι!!!!! Καλους διπλασιασμους κορίτσι μου

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Raf123 πολυ καλος αριθμος!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Τέλεια είναι κορίτσι μου!!!

 

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Συγχαρητήρια 😃 Μια χαρά είναι.Ευχομαι καλούς διπλασιασμους.

 

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Μια χαρά ακούγεται. Μίλα και με τον/την γιατρό σου να δεις τι θα σου πει.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Δε θα κάνω άλλη χοριακη κ αυτή την έκανα από μόνη μου η γιατρος μ είπε να πάω την άλλη εβδομάδα να με δει…αλλά εγώ ήθελα να δω ένα νούμερο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία εγω δεν ξέρω ακριβώς ΠΗΤ υπολογίζω από 17/8 έως 27/8 να δω τι θα μου βγάλει αύριο η αυχενική 

συνήθως λένε ότι τα αγόρια στην αυχενική φαίνονται πιο εύκολα τα κορίτσια είναι αυτά που δεν φαίνονται τόσο καθαρά αρα μάλλον παίζει να είναι κοριτσάκι 🩷 θα πας στο επόμενο ραντεβού και θα το δείτε σίγουρα 

Δεν ξέρω τους λόγους αλλά είναι δύσκολο να μην συμμετέχει ο μπαμπάς του παιδιού ελπίζω τουλάχιστον το κενό να μπορεί να το καλύψει κάπως η οικογένεια σου γιατί αυτήν η περιοδος της εγκυμοσύνης είναι λίγο ζόρικη και είναι καλό  να υπάρχει ένα στήριγμα

Είναι μεγάλη ιστορία αλλά θα σου την κάνω σύντομη. Είχαμε σχέση πριν 7 χρόνια... Εγώ εχώ ακόμα κόλλημα μαζί του. Το Νοέμβριο πήγα "διακοπές" σε 'κείνον (Ολλανδία) και είχαμε 2 επαφές.  Εκείνος μετακομίζει μόνιμα μεν στη Λευκάδα που μένω αλλά όχι λόγω εμού! Ακόμα δεν έχει αποφασίσει τι θα κάνει με το παιδί του. Είδωμεν! Η οικογένεια μου είναι δίπλα μου και με στηρίζει. Ούτε η πρώτη θα είμαι ούτε η τελευταία μονογονεϊκή οικογένεια...

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Στην αυχενική είναι οριακά να δουν το φύλλο...στην μεγάλη μου είχαν πει κορίτσι σίγουρα αλλά στον δεύτερο μου είχε πει μάλλον κορίτσι αλλά ότι δεν είναι σίγουρος γιατί δεν φαίνονταν καλά  και μετά από 2 εβδομάδες μου είπε ότι ήταν σίγουρα αγόρι. Στον επόμενο υπέρηχο θα μάθεις σίγουρα...

Όσο για την μη συμμετοχή του μπαμπά....αυτός χάνει τις πιο ξεχωριστές στιγμές. 

Ισχύει κορίτσι μου... είναι μαγικές αυτές οι στιγμές... Ευτυχώς δεν είμαι μόνη μου στους υπερήχους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!

 Κ εγώ χαμηλή ΑΜΗ κ καπως ψηλή προλακτινη λίγο κακό σπερματοδιαγραμμα καταφερα να μείνω εγκυος μετά από 2 χρόνια προσπάθειας!! 

2 χρόνια μετά αποφασίσαμε να ξανά προσπαθήσουμε κ έμεινα εγκυος χωρις να προσπαθήσουμε σοβαρά!!!! 
 

θα είμαστε μαζί κ εγώ χθες το ανακάλυψα!!!! Συγχαρητήρια ❤️
 

 

Συγχαρητήρια! Όλα καλά να πάνε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Μετά από ένα χρόνο προσπάθειας, χαμηλή ΑΜΗ, κακό σπερμοδιάγραμμα και βεβαιώσεις όλων των γιατρών ότι δε μπορούμε να πετύχουμε φυσιολογικά, έκανα τεστ τη Δευτέρα με 5 μέρες καθυστέρηση και είναι θετικό. :) 

 

 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Τι υπέροχα και ελπιδοφόρα νέα είναι αυτά ❤️❤️❤️ παίρνουμε θάρρος και μείς που παλεύουμε 3 χρόνια τώρα! 
όταν λες κακο σπερμοδοαγραμμα τι εννοείς κορίτσι μ; 
μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι 🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Τι υπέροχα και ελπιδοφόρα νέα είναι αυτά ❤️❤️❤️ παίρνουμε θάρρος και μείς που παλεύουμε 3 χρόνια τώρα! 
όταν λες κακο σπερμοδοαγραμμα τι εννοείς κορίτσι μ; 
μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι 🙏🧿

Ευχαριστώ πολύ @Kate1992
Είχαμε κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα τον Αύγουστο κ ήταν όλα χάλια. Αριθμος, φυσιολογικές μορφές 0%, κινητικότητα..στα τάρταρα. Μας είχαν βγάλει μέχρι και μικρόβιο που σε επαναληπτικό έλεγχο έδειξε ότι δεν υπήρχε εν τέλει. 
Είχαμε κάνει ραντεβού με εξωσωματικό για να δούμε πως στο μελλον μπορούμε να προχωρήσουμε και τότε μας ειχαν προτείνει τη μικρογονιμοποίηση και μας είχαν πει: ´μια φορά στα δέκα χρόνια πετυχαίνει εγκυμοσύνη φυσιολογικά με αυτή την εικόνα σπέρματος ´. 
Οπότε το είχαμε πάρει απόφαση πως οταν είμαστε έτοιμοι, θα προχωρήσουμε έτσι.

Και έγινε αυτό… απίστευτο.

Ή τα αποτελέσματα ήταν λάθος ή οι βιταμίνες που πήρε για δυο μήνες έκαναν όντως δουλειά.

Γι αυτό επειδη και παλιότερα είχα μοιραστεί το πρόβλημα μας στο φορουμ, ηθελα να μοιραστω και τη χαρά και να δώσω ελπίδα σε οποιο ζευγαρι προσπαθεί για ενα παιδακι. Γιατι μικρά θαυματάκια γίνονται κάθε μερα τελικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ @Kate1992
Είχαμε κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα τον Αύγουστο κ ήταν όλα χάλια. Αριθμος, φυσιολογικές μορφές 0%, κινητικότητα..στα τάρταρα. Μας είχαν βγάλει μέχρι και μικρόβιο που σε επαναληπτικό έλεγχο έδειξε ότι δεν υπήρχε εν τέλει. 
Είχαμε κάνει ραντεβού με εξωσωματικό για να δούμε πως στο μελλον μπορούμε να προχωρήσουμε και τότε μας ειχαν προτείνει τη μικρογονιμοποίηση και μας είχαν πει: ´μια φορά στα δέκα χρόνια πετυχαίνει εγκυμοσύνη φυσιολογικά με αυτή την εικόνα σπέρματος ´. 
Οπότε το είχαμε πάρει απόφαση πως οταν είμαστε έτοιμοι, θα προχωρήσουμε έτσι.

Και έγινε αυτό… απίστευτο.

Ή τα αποτελέσματα ήταν λάθος ή οι βιταμίνες που πήρε για δυο μήνες έκαναν όντως δουλειά.

Γι αυτό επειδη και παλιότερα είχα μοιραστεί το πρόβλημα μας στο φορουμ, ηθελα να μοιραστω και τη χαρά και να δώσω ελπίδα σε οποιο ζευγαρι προσπαθεί για ενα παιδακι. Γιατι μικρά θαυματάκια γίνονται κάθε μερα τελικα!!

Κορίτσι μου απίστευτο κ όμως αληθινό!!! Το θαυματακι σας είναι εδώ κ σε λίγους μήνες θ ναι στην αγκαλιά σας 😍❤️🙏🧿

Εμείς το Νοέμβριο είχαμε 3.000.000 συγκέντρωση 1% φυσιολογικές μορφές κ κινητικότητα 62%

κανει διατροφή κ παίρνει ξαι τριών ειδών βιταμίνες impryl ,mfs plus και brudyfertil! 
τον προηγούμενο μήνα είχαμε μια βιοχημική κύηση! Εκανα τεστ γιατί είχα 6 μέρες καθυστέρηση ειδα άχνη γραμμή ξαι δν πρόλαβα ν πάω γ χοριακη γτ ειδα αίμα! 
 

εσενα ποιες βιταμίνες πήρε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Είναι μεγάλη ιστορία αλλά θα σου την κάνω σύντομη. Είχαμε σχέση πριν 7 χρόνια... Εγώ εχώ ακόμα κόλλημα μαζί του. Το Νοέμβριο πήγα "διακοπές" σε 'κείνον (Ολλανδία) και είχαμε 2 επαφές.  Εκείνος μετακομίζει μόνιμα μεν στη Λευκάδα που μένω αλλά όχι λόγω εμού! Ακόμα δεν έχει αποφασίσει τι θα κάνει με το παιδί του. Είδωμεν! Η οικογένεια μου είναι δίπλα μου και με στηρίζει. Ούτε η πρώτη θα είμαι ούτε η τελευταία μονογονεϊκή οικογένεια...

Ισχύει κορίτσι μου... είναι μαγικές αυτές οι στιγμές... Ευτυχώς δεν είμαι μόνη μου στους υπερήχους... 

εγω θα πω ότι αυτό που κανείς θέλει μεγάλα κότσια να κρατήσεις ένα παιδί μόνη σου.. εγω δεν θα μπορούσα να το κάνω και μπράβο σου ! 
τωρα όσο για τον σύντροφο δεν ξέρω τι να πω.. δεν το εκανες μόνη σου το παιδί.. 

παντως άσχετα με το τι θα αποφασίσει αυτός και όταν το αποφασίσει εσυ να βασίζεσαι στα πόδια σου και μόνο.. 

εισαι δυνατή να το ξέρεις σου στέλνω μια αγκαλιά και ένα μεγάλο μπράβο στους γονεις σου που στέκονται βράχοι δίπλα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

εγω θα πω ότι αυτό που κανείς θέλει μεγάλα κότσια να κρατήσεις ένα παιδί μόνη σου.. εγω δεν θα μπορούσα να το κάνω και μπράβο σου ! 
τωρα όσο για τον σύντροφο δεν ξέρω τι να πω.. δεν το εκανες μόνη σου το παιδί.. 

παντως άσχετα με το τι θα αποφασίσει αυτός και όταν το αποφασίσει εσυ να βασίζεσαι στα πόδια σου και μόνο.. 

εισαι δυνατή να το ξέρεις σου στέλνω μια αγκαλιά και ένα μεγάλο μπράβο στους γονεις σου που στέκονται βράχοι δίπλα σου 

Μου τελίωσαν οι καρδούλες για σήμερα... Δεν το βλέπω ως μεγάλα κότσια γιατί είναι ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα. Απο την στιγμή που δεν είναι σύντροφος δεν μπορώ να υπολογίσω σε εκείνον. Οι δίκοι μου νομίζω ότι λόγω ηλικίας συμβιβάζονται. Αν είχε συμβεί όσο ήμουν νεότερη δε νομίζω να είχαν την ίδια αντίδραση...

Σ' ευχαριστώ πολύ για την αγκαλιά... Χαίρομαι που έχω κι εσάς "δίπλα" μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλά είχες πει θα είναι 500 😂 μαστερ των τεστ

Σε γενικές γραμμές επεσα λίγο μέσα ειπα πάνω από 500 😂

Έχω κάνει τόσα home test που υπολογίζω από το χρώμα περίπου ποσο είναι η χοριακη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μου τελίωσαν οι καρδούλες για σήμερα... Δεν το βλέπω ως μεγάλα κότσια γιατί είναι ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα. Απο την στιγμή που δεν είναι σύντροφος δεν μπορώ να υπολογίσω σε εκείνον. Οι δίκοι μου νομίζω ότι λόγω ηλικίας συμβιβάζονται. Αν είχε συμβεί όσο ήμουν νεότερη δε νομίζω να είχαν την ίδια αντίδραση...

Σ' ευχαριστώ πολύ για την αγκαλιά... Χαίρομαι που έχω κι εσάς "δίπλα" μου!!! 

Τώρα σημασία έχει να είσαι εσυ καλά σωματικά-ψυχικά και το μωρακι σου να μεγαλώνει μέσα σου όμορφα και ήρεμα  κορίτσι μου όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν σιγά σιγά 🥰

εχω ανοιξει και μια ομαδούλα με τα μωράκια του Αυγούστου 2024 είναι και άλλες κοπέλες εκεί αν θες να μας γράφεις και εκεί να τα λέμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εύχομαι υγιείς , τελειόμηνες κυήσεις σε όλες!

Ειμαι στην 8 ημερα απο την εμβρυομεταφορα και αγωνιώ για την χοριακη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Είναι μεγάλη ιστορία αλλά θα σου την κάνω σύντομη. Είχαμε σχέση πριν 7 χρόνια... Εγώ εχώ ακόμα κόλλημα μαζί του. Το Νοέμβριο πήγα "διακοπές" σε 'κείνον (Ολλανδία) και είχαμε 2 επαφές.  Εκείνος μετακομίζει μόνιμα μεν στη Λευκάδα που μένω αλλά όχι λόγω εμού! Ακόμα δεν έχει αποφασίσει τι θα κάνει με το παιδί του. Είδωμεν! Η οικογένεια μου είναι δίπλα μου και με στηρίζει. Ούτε η πρώτη θα είμαι ούτε η τελευταία μονογονεϊκή οικογένεια...

Ισχύει κορίτσι μου... είναι μαγικές αυτές οι στιγμές... Ευτυχώς δεν είμαι μόνη μου στους υπερήχους... 

Καταρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και την απόφαση σου να κρατήσεις το παιδί. Έρχονται δύσκολες μέρες δυστυχώς αλλά πίστεψέ με θα γεμίσεις απέραντη χαρά και αγάπη με αυτό το πλασματακι ❤️

Για τον "κύριο" έχω να πω ότι την τσουτσου του ήξερε να την βάζει, τις υποχρεώσεις του όμως δεν τις αναλαμβάνει; Στην ζωή σου είναι περιττός πια πιστεύω, αλλά φρόντισε να αναγνωρίσει το παιδί και να έχεις τα νόμιμα.

Αν δεν το ξέρεις υπάρχει μια ΜΚΟ η Φαιναρετη, έχει γραμμή υποστήριξης για εγκύους και νέες μανουλες. Τις δύσκολες μέρες κάνε ένα τηλεφώνημα. Και ότι άλλο χρειαστείς είμαστε κι εμείς εδώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2024 at 10:08 ΜΜ, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Που λέτε κορίτσια, 16η μέρα του κύκλου σήμερα κι έχω κι εγώ για δωράκι Αγ. Βαλεντίνου θετικό τεστάκι... ωορρηξίας όμως😅😉 Α ρε @Παρασκευαιδου είσαι προφήτισσα!! Είχες πει 14 Φεβρουαρίου κι έπεσες μέσα!❤️

image.thumb.jpeg.2a201fe01447c96ddc386fc5780681dd.jpeg

Ποια με έκανε ταγκ... Ποια ??? 

Και σε 2 εβδομάδες πάλι ταγκ θα με κάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ @Kate1992
Είχαμε κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα τον Αύγουστο κ ήταν όλα χάλια. Αριθμος, φυσιολογικές μορφές 0%, κινητικότητα..στα τάρταρα. Μας είχαν βγάλει μέχρι και μικρόβιο που σε επαναληπτικό έλεγχο έδειξε ότι δεν υπήρχε εν τέλει. 
Είχαμε κάνει ραντεβού με εξωσωματικό για να δούμε πως στο μελλον μπορούμε να προχωρήσουμε και τότε μας ειχαν προτείνει τη μικρογονιμοποίηση και μας είχαν πει: ´μια φορά στα δέκα χρόνια πετυχαίνει εγκυμοσύνη φυσιολογικά με αυτή την εικόνα σπέρματος ´. 
Οπότε το είχαμε πάρει απόφαση πως οταν είμαστε έτοιμοι, θα προχωρήσουμε έτσι.

Και έγινε αυτό… απίστευτο.

Ή τα αποτελέσματα ήταν λάθος ή οι βιταμίνες που πήρε για δυο μήνες έκαναν όντως δουλειά.

Γι αυτό επειδη και παλιότερα είχα μοιραστεί το πρόβλημα μας στο φορουμ, ηθελα να μοιραστω και τη χαρά και να δώσω ελπίδα σε οποιο ζευγαρι προσπαθεί για ενα παιδακι. Γιατι μικρά θαυματάκια γίνονται κάθε μερα τελικα!!

Αυτές μας είχαν πει και εμάς 1% πιθανότητα.. Ε.. εγώ εγώ έναν μπέμπη 9 μηνών ροχαλιζει δίπλα μου και ένα παιδάκι 6 χρονών κοιμάται στο δωμάτιο του. Και ο δικός μου άντρας έτρωγε πιο σωστά και πήρε βιταμίνες (φτηνές παρακαλώ ) 

Τα αποτελέσματα φάνηκαν . Έχω κάνει 2 εξωσωματικες  1 σπερματεγχ  ,έλεγχος ωορρηξίας με χάπια και με ενέσεις ..

Τελικά και τις 2 φορές έμεινα έτσι εγκυις 

Συγχαρητήρια με το καλό , 

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Βγήκε η χοριακη 498 καλή είναι;;; Σήμερα είμαι 2η ημέρα καθυστέρησης 

Συγχαρητήρια.. τελικά καλά είπα θα γεμίσουμε σκορπιούς λέμε.. να κάνετε τα ερωτικά ζώδια .. 😅 

Με το καλό σου εύχομαι. Αν και νομίζω πιο νωρίς έγινε η ωορρηξία σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι να καταφερω να περιμενω λίγο ακόμη😂 όπως το είπες όταν νοιωσω έτοιμη 🙏🤞

Τι 11 τι 14 .. τόσες μέρες έκανες υπομονή κάνε λιγάκι ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτές μας είχαν πει και εμάς 1% πιθανότητα.. Ε.. εγώ εγώ έναν μπέμπη 9 μηνών ροχαλιζει δίπλα μου και ένα παιδάκι 6 χρονών κοιμάται στο δωμάτιο του. Και ο δικός μου άντρας έτρωγε πιο σωστά και πήρε βιταμίνες (φτηνές παρακαλώ ) 

Τα αποτελέσματα φάνηκαν . Έχω κάνει 2 εξωσωματικες  1 σπερματεγχ  ,έλεγχος ωορρηξίας με χάπια και με ενέσεις ..

Τελικά και τις 2 φορές έμεινα έτσι εγκυις 

Συγχαρητήρια με το καλό , 

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις..

Αχ μακάρι να ερθω κ γώ σ αυτό το κλαμπ και να διαψεύσω και γώ τους γιατρούς με ένα θετικό τεστακι 🧿🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Μετά από ένα χρόνο προσπάθειας, χαμηλή ΑΜΗ, κακό σπερμοδιάγραμμα και βεβαιώσεις όλων των γιατρών ότι δε μπορούμε να πετύχουμε φυσιολογικά, έκανα τεστ τη Δευτέρα με 5 μέρες καθυστέρηση και είναι θετικό. :) 

 

 

Πόσο χαίρομαι όταν διαβάζω τέτοια νέα και παράλληλα η ελπίδες μου αναπτερώνονται!!! Μπράβο γλυκιά μου σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Να χαρείς την κάθε στιγμή!! Αυτό είναι το θαυματακι σας 🫶🙏🏼🙏🏼🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα....να κάνω μια ερώτηση μήπως έχει συμβεί κ σε κάποια άλλη κοπέλα , εδώ κ ένα 2 μηνός ανακάλυψα ότι από την μια θηλή μου όταν την πιέσω βγάζω διάφανο προς το μπεζακι υγρό! Η γυναικολόγος μου είπε να έρθω περιοδο κ να πάω να κάνω μια μαστογραφία που λόγω ηλικίας έπρεπε να την έχω κάνει και έναν υπέρηχο! Η περίοδος όμως μου κάνει πάλι νερά και εφόσον είδα ότι αργεί πήγα κ σε έναν μαστολογο να πάρω μια γνώμη....με ψηλαφήσε και μου είπε ότι δεν πιάνει κάτι που να τον ανησυχεί και πως να μην δώσω σημασία στο υγρό απλά όταν έρθω περιοδο να πάω για την μαστογραφία κ τον υπέρηχο! Σήμερα όμως είδα ίχνος υγρόυ στη θηλή χωρίς να το πιέσω! Με ανησύχησε πάλι αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω , παρά μόνο να περιμένω να έρθει περίοδος κ να πάω για τις εξετάσεις!!

Συγγνώμη για το σεντόνι!! Αλλά θα ήθελα αν κάποια κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία να μου πει!! 

Σας ευχαριστώ από καρδιάς και εύχομαι θετικά τεστακια σε όλες μας  όσες προσπαθούμε !! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...