Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωωω φουλ το τεστ άντε τώρα άρχισε love zone ένα σερί 3 μερες τουλάχιστον 

 συνέχισε τα τεστ ωορρηξιας να δεις πως θα παει η γραμμή τις επόμενες μερες 

καλη επιτυχία 🥰

Συνήθως έχω θετικό δύο μέρες, με την πρώτη μέρα να είναι το ίδιο σκούρο με τη γραμμή του τεστ και τη δεύτερη μέρα να είναι πιο έντονο απ' του τεστ. Αυτή τη φορά μου φαίνεται η γραμμή εντονότερη του τεστ απ την πρώτη κιολας μέρα! Θα κάνω και σήμερα μετά τη δουλειά να δούμε πως πάει 🤞

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και σας ευχαριστώ πολύ ολες!!!

εμενα δε μου είπε να κάνω χοριακη αλλά ήρθα κ έκανα από μόνη μου τώρα, το μεσημέρι θα έχω τα αποτελέσματα! 
 

@ditakiποσες βδομαδες είσαι τώρα; Εγώ θα πάω την άλλη Τετάρτη να δούμε ότι κάτι έχει για καρδούλα δε νομίζω να ακούσουμε 

@Elkπεριμενουμε αύριο τα αποτελέσματα σας 🥰

Τέλεια κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα εύχομαι, αν κι όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια, με τ΄έτοια κατακόκκινη γραμμούλα σίγουρα θα πετάει κι η χοριακή ❤️

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Οχι κορίτσι μου... Εννοώ οτι είδαμε χέρια, πόδια, σπονδυλική και πλευρά, καθώς και μάτια, μύτη, νεφρά, στομάχι, καρδιά και ουροδόχο κύστη... Όλα τα όργανα καλοσχηματισμένα και λειτουργικά...

Α, κατάλαβα! μια χαρά, τι όμορφο συναίσθημα να βλέπεις το μωράκι σου να μεγαλώνει! με το καλό ❤️

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Μετά από ένα χρόνο προσπάθειας, χαμηλή ΑΜΗ, κακό σπερμοδιάγραμμα και βεβαιώσεις όλων των γιατρών ότι δε μπορούμε να πετύχουμε φυσιολογικά, έκανα τεστ τη Δευτέρα με 5 μέρες καθυστέρηση και είναι θετικό. :) 

 

 

Αυτός ο μήνας πάει σερί έτσι;;!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κορίτσι μου, είσαι το παράδειγμα που όλες πρέπει να έχουμε κατα νου - επιμονή κι υπομονή κι όλα τα καλά έρχονται ❤️ Καλή και τελειόμηνη κύηση σου εύχομαι, κι η χοριακή σου σούπερ!! Καλούς διπλασιασμούς!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελειοοοο το τεστακιιι❤️βουρρρ στον επαφές τωραααα🤗καλή επιτυχια κορίτσι μου🤞❤️💝

Χεχε ευχαριστώ κορίτσι 💖 Μου τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα με τόσο ευχάριστα νέα που λαμβάνουμε 🥰 εσύ πότε θα ξεκινήσεις τα τεστάκια;

@Elk Με το καλό κι η αυχενική από βδομάδα κορίτσι μου, να μας πεις νέα σου 🤞🐣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Συνήθως έχω θετικό δύο μέρες, με την πρώτη μέρα να είναι το ίδιο σκούρο με τη γραμμή του τεστ και τη δεύτερη μέρα να είναι πιο έντονο απ' του τεστ. Αυτή τη φορά μου φαίνεται η γραμμή εντονότερη του τεστ απ την πρώτη κιολας μέρα! Θα κάνω και σήμερα μετά τη δουλειά να δούμε πως πάει 🤞

Τέλεια κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα εύχομαι, αν κι όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια, με τ΄έτοια κατακόκκινη γραμμούλα σίγουρα θα πετάει κι η χοριακή ❤️

Α, κατάλαβα! μια χαρά, τι όμορφο συναίσθημα να βλέπεις το μωράκι σου να μεγαλώνει! με το καλό ❤️

Αυτός ο μήνας πάει σερί έτσι;;!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κορίτσι μου, είσαι το παράδειγμα που όλες πρέπει να έχουμε κατα νου - επιμονή κι υπομονή κι όλα τα καλά έρχονται ❤️ Καλή και τελειόμηνη κύηση σου εύχομαι, κι η χοριακή σου σούπερ!! Καλούς διπλασιασμούς!

Χεχε ευχαριστώ κορίτσι 💖 Μου τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα με τόσο ευχάριστα νέα που λαμβάνουμε 🥰 εσύ πότε θα ξεκινήσεις τα τεστάκια;

@Elk Με το καλό κι η αυχενική από βδομάδα κορίτσι μου, να μας πεις νέα σου 🤞🐣

Και εγω σαν εσενα 2 μερες βγάζω θετικά τεστ ωορρηξιας και μετά πέφτει 

ευχαριστώ κορίτσια θα σας στείλω αύριο τα νέα μου απο την εξέταση @Mpourmpoulo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Συνήθως έχω θετικό δύο μέρες, με την πρώτη μέρα να είναι το ίδιο σκούρο με τη γραμμή του τεστ και τη δεύτερη μέρα να είναι πιο έντονο απ' του τεστ. Αυτή τη φορά μου φαίνεται η γραμμή εντονότερη του τεστ απ την πρώτη κιολας μέρα! Θα κάνω και σήμερα μετά τη δουλειά να δούμε πως πάει 🤞

Τέλεια κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα εύχομαι, αν κι όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια, με τ΄έτοια κατακόκκινη γραμμούλα σίγουρα θα πετάει κι η χοριακή ❤️

Α, κατάλαβα! μια χαρά, τι όμορφο συναίσθημα να βλέπεις το μωράκι σου να μεγαλώνει! με το καλό ❤️

Αυτός ο μήνας πάει σερί έτσι;;!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κορίτσι μου, είσαι το παράδειγμα που όλες πρέπει να έχουμε κατα νου - επιμονή κι υπομονή κι όλα τα καλά έρχονται ❤️ Καλή και τελειόμηνη κύηση σου εύχομαι, κι η χοριακή σου σούπερ!! Καλούς διπλασιασμούς!

Χεχε ευχαριστώ κορίτσι 💖 Μου τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα με τόσο ευχάριστα νέα που λαμβάνουμε 🥰 εσύ πότε θα ξεκινήσεις τα τεστάκια;

@Elk Με το καλό κι η αυχενική από βδομάδα κορίτσι μου, να μας πεις νέα σου 🤞🐣

Εμένα κάποιες φορές βγαίνει 2 μέρες θετικο το τεστακι και κάποιες μόνο μια μέρα και την επόμενη πεφτει η ορμονη! Μη σε ανησυχεί αυτό απλά αν σου βγαίνει δυο μέρες θετικο παρατείνεις σε μια μέρα παραπάνω επαφουλες! 
λεω να ξεκινήσω τεστ από την Δευτέρα που θα είμαι 11η μέρα από την σπερματεγχυνση! Την προηγούμενη φορά 11η μέρα είδα το πρώτο μου θετικο🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo εσενα θα σε μαλωσω να ξερεις χαχα. Περιμενε καλη μ μερικές μερες. Αν ηταβ θα σ ελεγε ο γιατρός κανε την 11η μερα πχ. Οχι την 14η. Κρατησου εστω καμια μερα ακόμη. Αλλωστε εκανες 2 αβγουλακια εχεις πολλες πιθανοτητες.

@Raf123συγχαρητήρια κοριτσι μου! Μια υπεροχη εγκυμοσύνη ευχομαι.

@Apostolia88 καμια φορα ερχεται εκει που δεν το περιμενεις. Συγχαρητήρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγω σαν εσενα 2 μερες βγάζω θετικά τεστ ωορρηξιας και μετά πέφτει 

ευχαριστώ κορίτσια θα σας στείλω αύριο τα νέα μου απο την εξέταση @Mpourmpoulo

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα κάποιες φορές βγαίνει 2 μέρες θετικο το τεστακι και κάποιες μόνο μια μέρα και την επόμενη πεφτει η ορμονη! Μη σε ανησυχεί αυτό απλά αν σου βγαίνει δυο μέρες θετικο παρατείνεις σε μια μέρα παραπάνω επαφουλες! 
λεω να ξεκινήσω τεστ από την Δευτέρα που θα είμαι 11η μέρα από την σπερματεγχυνση! Την προηγούμενη φορά 11η μέρα είδα το πρώτο μου θετικο🙏

Ναι και μένα έτσι όπως τα λέτε κορ΄ιτσια, 2 μέρες σερί θετικό και μετά αχνό κατευθείαν. Απλά μου έκανε εντύπωση αυτή τη φορά που ήταν πολύ πιο έντονη η γραμμή. Θα έχουμε γλέντια μέχρι και την Κυριακή μου φαίνεται 🤣

 Αχ άντε με το καλό @Mpourmpoulo 🤞 εύχομαι να είναι γουρλής ο μήνας για όλες μας 

Εν τω μεταξύ κάτι άλλο... Από την Τρίτη ξεκίνησα και το συμπλήρωμα myo-inositol + d-chiro inositol που μου έγραψε η γιατρός και κορ΄ιτσια σήμερα ξύπνησα με πόνους στο στομάχι και διάρροια 😞 Στην αρχη  νόμιζα ότι ίσως φταίει κάτι που έφαγα, αλλά μου λέει ο σύντροφός μου μήπως είναι το νέο συμπλήρωμα, κι όντως, έψαξα στο ιντερνετ και είναι μία απ τις παρενέργειες - @Mpourmpoulo εσένα σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο γιατί τα Inofert Combi που είπες ότι παίρνεις; έχουν κι αυτά την ίδια σύσταση με τα δικά μου γι αυτό ρωτάω.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Μετά από ένα χρόνο προσπάθειας, χαμηλή ΑΜΗ, κακό σπερμοδιάγραμμα και βεβαιώσεις όλων των γιατρών ότι δε μπορούμε να πετύχουμε φυσιολογικά, έκανα τεστ τη Δευτέρα με 5 μέρες καθυστέρηση και είναι θετικό. :) 

 

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου... Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Μετά από ένα χρόνο προσπάθειας, χαμηλή ΑΜΗ, κακό σπερμοδιάγραμμα και βεβαιώσεις όλων των γιατρών ότι δε μπορούμε να πετύχουμε φυσιολογικά, έκανα τεστ τη Δευτέρα με 5 μέρες καθυστέρηση και είναι θετικό. :) 

 

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!

 Κ εγώ χαμηλή ΑΜΗ κ καπως ψηλή προλακτινη λίγο κακό σπερματοδιαγραμμα καταφερα να μείνω εγκυος μετά από 2 χρόνια προσπάθειας!! 

2 χρόνια μετά αποφασίσαμε να ξανά προσπαθήσουμε κ έμεινα εγκυος χωρις να προσπαθήσουμε σοβαρά!!!! 
 

θα είμαστε μαζί κ εγώ χθες το ανακάλυψα!!!! Συγχαρητήρια ❤️
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123  @Apostolia88  μπράβο βρε κορίτσια!!! Ο Βαλεντίνος απλόχερος στο φόρουμ μας βλέπω!!!

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια μέχρι το τέλος και να έχετε μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα κάποιες φορές βγαίνει 2 μέρες θετικο το τεστακι και κάποιες μόνο μια μέρα και την επόμενη πεφτει η ορμονη! Μη σε ανησυχεί αυτό απλά αν σου βγαίνει δυο μέρες θετικο παρατείνεις σε μια μέρα παραπάνω επαφουλες! 
λεω να ξεκινήσω τεστ από την Δευτέρα που θα είμαι 11η μέρα από την σπερματεγχυνση! Την προηγούμενη φορά 11η μέρα είδα το πρώτο μου θετικο🙏

11η είσαι πολύ οριακά για να δείξει και μένα αν θυμάσαι ήταν πολύ πολύ αχνή η γραμμούλα. Αλλά επειδή καταλαβαίνω ότι δεν κρατιέσαι, και αν αυτό δεν είναι κάτι που θα σε αγχώσει σαν διαδικασία τότε ξεκίνα τα τεστ όταν νοιώσεις εσύ έτοιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι και μένα έτσι όπως τα λέτε κορ΄ιτσια, 2 μέρες σερί θετικό και μετά αχνό κατευθείαν. Απλά μου έκανε εντύπωση αυτή τη φορά που ήταν πολύ πιο έντονη η γραμμή. Θα έχουμε γλέντια μέχρι και την Κυριακή μου φαίνεται 🤣

 Αχ άντε με το καλό @Mpourmpoulo 🤞 εύχομαι να είναι γουρλής ο μήνας για όλες μας 

Εν τω μεταξύ κάτι άλλο... Από την Τρίτη ξεκίνησα και το συμπλήρωμα myo-inositol + d-chiro inositol που μου έγραψε η γιατρός και κορ΄ιτσια σήμερα ξύπνησα με πόνους στο στομάχι και διάρροια 😞 Στην αρχη  νόμιζα ότι ίσως φταίει κάτι που έφαγα, αλλά μου λέει ο σύντροφός μου μήπως είναι το νέο συμπλήρωμα, κι όντως, έψαξα στο ιντερνετ και είναι μία απ τις παρενέργειες - @Mpourmpoulo εσένα σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο γιατί τα Inofert Combi που είπες ότι παίρνεις; έχουν κι αυτά την ίδια σύσταση με τα δικά μου γι αυτό ρωτάω.
 

Με το καλό σε όλες μας κορίτσι μου❤️ κοιτά γενικα οι βιταμίνες όλες είναι βαριες για το στομάχι! Κάποιες φορές με ενοχλούν στο στομάχι η αλήθεια είναι ! Θέλουν λίγο χρόνο να τις συνηθίσει ο οργανισμός! Συνέχισε τες και αν δεις ότι συνεχίζουν να σε ενοχλούν μιλά με τον γιατρό σου μήπως σου δώσει κάποιες άλλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo εσενα θα σε μαλωσω να ξερεις χαχα. Περιμενε καλη μ μερικές μερες. Αν ηταβ θα σ ελεγε ο γιατρός κανε την 11η μερα πχ. Οχι την 14η. Κρατησου εστω καμια μερα ακόμη. Αλλωστε εκανες 2 αβγουλακια εχεις πολλες πιθανοτητες.

@Raf123συγχαρητήρια κοριτσι μου! Μια υπεροχη εγκυμοσύνη ευχομαι.

@Apostolia88 καμια φορα ερχεται εκει που δεν το περιμενεις. Συγχαρητήρια! 

Θα προσπαθήσω να κρατηθωωω ! Δεν σου υπόσχομαι όμως😂 μακαριιιι να ηρθε το σπορακι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

11η είσαι πολύ οριακά για να δείξει και μένα αν θυμάσαι ήταν πολύ πολύ αχνή η γραμμούλα. Αλλά επειδή καταλαβαίνω ότι δεν κρατιέσαι, και αν αυτό δεν είναι κάτι που θα σε αγχώσει σαν διαδικασία τότε ξεκίνα τα τεστ όταν νοιώσεις εσύ έτοιμη!

Μακάρι να καταφερω να περιμενω λίγο ακόμη😂 όπως το είπες όταν νοιωσω έτοιμη 🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι να καταφερω να περιμενω λίγο ακόμη😂 όπως το είπες όταν νοιωσω έτοιμη 🙏🤞

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μιλάς με την τρελή που πήγε για χοριακή μετά απο την εξωσωματική 1 μέρα νωρίτερα απ ότι είχε πει ο γιατρός!!! Απλά αν θέλεις τόοοσο πολυ να δεις τόσο νωρίτερα αν έχει πετύχει, που θα έχει πετύχει πήγαινε για χοριακή κοριτσάκι μου γλυκό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Maria98 οχι ο γιατρος μ ειπε να αδιαθετησω μια φορα,να παω να με δει και να περιμένω αλλους 3 κύκλους τουλάχιστον. Στην περίπτωση μ οσο πιο πολλους τοσες περισσότερες πιθανότητες έχουμε να παει καλα την επομενη φορα. Νομίζω ελεγξα την ωορηξια μου 3 η 4 κυκλους για να δω αν ολα ειναι καλα. Στον τελευταίο προσπαθησαμε μονο. Τωρα ουσιαστικα.

Αυτός ηταν ο 6ος κυκλος συνολικα. Και νομίζω ελεγχω με τεστ τους τελευταίους 4.

Ναι κατάλαβα, εγώ στην ουσία τώρα θα ελέγξω την ωορρηξία αφού ήρθε η πολυπόθητη περίοδος μετά την αποξεση, βέβαια μου είπε πως αφού είναι όλα καλά μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες και ήδη έχουμε ξεκινήσει να έχουμε περισσότερες επαφές, έχει ανέβει και λίγο η ψυχολογία, προσπαθούμε να το αφήσουμε πίσω 

Σήμερα είμαι 11η μέρα κυκλου ,η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω τι κύκλο έχω οπότε πιστεύω τα τεστακια να βοηθήσουν 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μιλάς με την τρελή που πήγε για χοριακή μετά απο την εξωσωματική 1 μέρα νωρίτερα απ ότι είχε πει ο γιατρός!!! Απλά αν θέλεις τόοοσο πολυ να δεις τόσο νωρίτερα αν έχει πετύχει, που θα έχει πετύχει πήγαινε για χοριακή κοριτσάκι μου γλυκό

Την προηγούμενη φορά που πέτυχε αν και νωρίς 11η μέρα από την σπερματεγχυνση βγήκε παρά πολύ αχνό και χοριακη έκανα την 14η μέρα που μου είχε πει ο γιατρός να κάνω και βγήκε οριακή που σημαίνει ότι άρχιζε και έπεφτε η ορμονη! Για χοριακη δεν ξερω αν θα πάω τόσο νωρίς αλλά για τεστ σκέφτομαι πολύ να κάνω πάλι  νωρίς! Αν μπορέσω να κρατηθώ θα είναι το ιδανικο😂 

αχ και εσυ τρεληηηηηη😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι και μένα έτσι όπως τα λέτε κορ΄ιτσια, 2 μέρες σερί θετικό και μετά αχνό κατευθείαν. Απλά μου έκανε εντύπωση αυτή τη φορά που ήταν πολύ πιο έντονη η γραμμή. Θα έχουμε γλέντια μέχρι και την Κυριακή μου φαίνεται 🤣

 Αχ άντε με το καλό @Mpourmpoulo 🤞 εύχομαι να είναι γουρλής ο μήνας για όλες μας 

Εν τω μεταξύ κάτι άλλο... Από την Τρίτη ξεκίνησα και το συμπλήρωμα myo-inositol + d-chiro inositol που μου έγραψε η γιατρός και κορ΄ιτσια σήμερα ξύπνησα με πόνους στο στομάχι και διάρροια 😞 Στην αρχη  νόμιζα ότι ίσως φταίει κάτι που έφαγα, αλλά μου λέει ο σύντροφός μου μήπως είναι το νέο συμπλήρωμα, κι όντως, έψαξα στο ιντερνετ και είναι μία απ τις παρενέργειες - @Mpourmpoulo εσένα σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο γιατί τα Inofert Combi που είπες ότι παίρνεις; έχουν κι αυτά την ίδια σύσταση με τα δικά μου γι αυτό ρωτάω.
 

@Θέτις Κ.κι εγώ παιρνω myo-inositol της LAMBERTS και η αλήθεια ειναι πως δεν εχω παρατηρησει κανενα συμπτωμα ...μπορει οντως ο οργανισμος σου να πρέπει να τη συνηθίσει πρώτα!

 

@Apostolia88Αχ τι υπέροχα νέα και από σένα, εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχην 🤞🤞🤞

Περιμένουμε και τα νέα από την @Elkγια την αυχενική και τεστακι από @Mpourmpoulo

 

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Την προηγούμενη φορά που πέτυχε αν και νωρίς 11η μέρα από την σπερματεγχυνση βγήκε παρά πολύ αχνό και χοριακη έκανα την 14η μέρα που μου είχε πει ο γιατρός να κάνω και βγήκε οριακή που σημαίνει ότι άρχιζε και έπεφτε η ορμονη! Για χοριακη δεν ξερω αν θα πάω τόσο νωρίς αλλά για τεστ σκέφτομαι πολύ να κάνω πάλι  νωρίς! Αν μπορέσω να κρατηθώ θα είναι το ιδανικο😂 

αχ και εσυ τρεληηηηηη😂

Εννοειται!!!Μιλας στη γυναικα που εκανε 4 τεστ εγκυμοσυνης για να πειστει οτι ειναι εγκυος!!!! Κ οταν πηγα φαρμακειο για τα 2 του ειπα εκανα της clearblue ειναι θετικα οποτε μάλλον ελλατωματικη παρτίδα δώσε από άλλες 2 μάρκες.... Με κοιτουσε σαν εξωγήινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι και μένα έτσι όπως τα λέτε κορ΄ιτσια, 2 μέρες σερί θετικό και μετά αχνό κατευθείαν. Απλά μου έκανε εντύπωση αυτή τη φορά που ήταν πολύ πιο έντονη η γραμμή. Θα έχουμε γλέντια μέχρι και την Κυριακή μου φαίνεται 🤣

 Αχ άντε με το καλό @Mpourmpoulo 🤞 εύχομαι να είναι γουρλής ο μήνας για όλες μας 

Εν τω μεταξύ κάτι άλλο... Από την Τρίτη ξεκίνησα και το συμπλήρωμα myo-inositol + d-chiro inositol που μου έγραψε η γιατρός και κορ΄ιτσια σήμερα ξύπνησα με πόνους στο στομάχι και διάρροια 😞 Στην αρχη  νόμιζα ότι ίσως φταίει κάτι που έφαγα, αλλά μου λέει ο σύντροφός μου μήπως είναι το νέο συμπλήρωμα, κι όντως, έψαξα στο ιντερνετ και είναι μία απ τις παρενέργειες - @Mpourmpoulo εσένα σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο γιατί τα Inofert Combi που είπες ότι παίρνεις; έχουν κι αυτά την ίδια σύσταση με τα δικά μου γι αυτό ρωτάω.
 

εγώ που άρχισα τις pregnacare preconception τις πηρα 10 μερες κ μετά στοπ. Είχα φοβερό στομαχόπονο, και απίστευτη ναυτία-αναγούλα-τάση για εμετό. Δεν ήξετα τι μου φταίει! Τις γκούγκλαρα, διάβασα από πολλές γυναίκες το ίδιο κ τις έκοψα. inofert μου είχε πει η γιατρός μου αλλά εγώ είπα να πάρω πιο φτηνές, θα δω μήπως αρχίσω τις ινοφερτ κάποια στιγμή. Να ηρεμήσει πρώτα το στομάχι και μετά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Την προηγούμενη φορά που πέτυχε αν και νωρίς 11η μέρα από την σπερματεγχυνση βγήκε παρά πολύ αχνό και χοριακη έκανα την 14η μέρα που μου είχε πει ο γιατρός να κάνω και βγήκε οριακή που σημαίνει ότι άρχιζε και έπεφτε η ορμονη! Για χοριακη δεν ξερω αν θα πάω τόσο νωρίς αλλά για τεστ σκέφτομαι πολύ να κάνω πάλι  νωρίς! Αν μπορέσω να κρατηθώ θα είναι το ιδανικο😂 

αχ και εσυ τρεληηηηηη😂

Κορίτσι μου όπως σου βγει εκείνη την ώρα βλέποντας και κάνοντας 

εγω πάντα τεστ έκανα την αναμενόμενη ημέρα περιοδου εεε σε αυτήν την εγκυμοσύνη δεν ξέρω τι με έπιασε ξύπνησα ένα πρωί ήμουν 10 μερες μετά την ωορρηξία  και λέω έχω πολλά τεστ δεν κάνω κανένα έτσι από περιέργεια και να που ειδα γραμμουλα δεν πίστευα στα μάτια μου γιατί ήταν και home test ήταν και νωρίς από τρελές εδώ μέσα άλλο τίποτα 😂

ευχομαι να τα έχεις καταφέρει 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό να πάνε όλα!!!! 🥰❤️🙏

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!!! Σου εύχομαι σύντομα κ εσυ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo εσενα θα σε μαλωσω να ξερεις χαχα. Περιμενε καλη μ μερικές μερες. Αν ηταβ θα σ ελεγε ο γιατρός κανε την 11η μερα πχ. Οχι την 14η. Κρατησου εστω καμια μερα ακόμη. Αλλωστε εκανες 2 αβγουλακια εχεις πολλες πιθανοτητες.

@Raf123συγχαρητήρια κοριτσι μου! Μια υπεροχη εγκυμοσύνη ευχομαι.

@Apostolia88 καμια φορα ερχεται εκει που δεν το περιμενεις. Συγχαρητήρια! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Βγήκε η χοριακη 498 καλή είναι;;; Σήμερα είμαι 2η ημέρα καθυστέρησης 

Σουπερ ειναι!!!!! Καλους διπλασιασμους κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Βγήκε η χοριακη 498 καλή είναι;;; Σήμερα είμαι 2η ημέρα καθυστέρησης 

Τέλεια είναι κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...