Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ο θυρεοειδής ευθύνεται για αποβολές.

Θα τον πω τον ενδοκρινολόγο ότι είχα αποβολές και ότι προσπαθώ πάλι...να δω τι θα με πει...αν και πάντα είχα θυροειδή προς τα κάτω...κάτω από 1 δηλαδή και πήγαν καλά οι πρώτες δύο εγκυμοσύνες...άρα δεν νομίζω να έφταιγε αυτό...αλλά ποτέ δεν ξέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloμακάρι να μην είναι τίποτα αυτα τα πονακια και να πανε ολα όπως πρέπει!!! Περιμένουμε νέα σου 🤞

@ΛΕΥΚΗμήπως έρχεται το σπορακι ;;; για να δούμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγωωειμςι σήμερα στη 10η μέρα,  λέω από αύριο να ξεκινήσω τα τεστακια , προτείνετε ένα την ημέρα ή δύο;

Ένα την ημέρα φτάνει...εγώ κάθε απόγευμα το κάνω...😘 Καλή επιτυχία 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γυρησα κοριτσια μου! Ευτυχως δεν έχω κάνει  υπερδιεγερση προς το παρών  απλά η μια ωοθηκη είναι λίγο διογκωμένη! Αν μέχρι την Δευτέρα πονάω ακόμη θα πάω πάλι Δευτέρα να με δει! Μου κανανε και μια γενική αίματος προληπτικά και αύριο θα με πάρουν για τα αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μόλις γυρησα κοριτσια μου! Ευτυχως δεν έχω κάνει  υπερδιεγερση προς το παρών  απλά η μια ωοθηκη είναι λίγο διογκωμένη! Αν μέχρι την Δευτέρα πονάω ακόμη θα πάω πάλι Δευτέρα να με δει! Μου κανανε και μια γενική αίματος προληπτικά και αύριο θα με πάρουν για τα αποτελέσματα! 

Εχεις πονο δλδ; Φούσκωσες κιολας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγωωειμςι σήμερα στη 10η μέρα,  λέω από αύριο να ξεκινήσω τα τεστακια , προτείνετε ένα την ημέρα ή δύο;

Ένα  κανε κάπου στο μεσημέρι,εγώ όταν βλέπω ότι φτάνει το πιΚ του κάνω κ το βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις πονο δλδ; Φούσκωσες κιολας; 

Ναι ναι πονάω δεξια και αριστερα χαμηλά στην κοιλιά όταν σηκώνομαι όταν καθομαι και όταν πιέζω την κοιλιά μου! Επίσης έχω φουσκώσει λιγακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγωωειμςι σήμερα στη 10η μέρα,  λέω από αύριο να ξεκινήσω τα τεστακια , προτείνετε ένα την ημέρα ή δύο;

Ένα κανε κάθε μεσημεράκι- απόγευμα για αρχή και μετά βλέπεις πως θα πάει όταν θα το δεις να κοντεύει στο πικ τότε κανε δυο αν θες 

καλη επιτυχία 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι ναι πονάω δεξια και αριστερα χαμηλά στην κοιλιά όταν σηκώνομαι όταν καθομαι και όταν πιέζω την κοιλιά μου! Επίσης έχω φουσκώσει λιγακι! 

Άντε μακάρι να είναι σημάδια από το μωρακι 

οι εξετάσεις που εκανες έχει και την χοριακη μέσα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

 

 

Αχ κορίτσια λετε;;; 
ειμαι δουλεια τώρα! Όταν πάω σπίτι θα κάνω… 

ενας θεός ξέρει πως κ κρατιέμαι 🤪

Λογικά αν δεν έχεις πάει τουαλέτα για λιγες ώρες μπορεί να δείξει και απόγευμα το τεστ 

αλλιως άστο για το πρωί 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας παρακολουθώ δειλά δειλά κ εγώ… 

εχω κάτι περίεργα κ εγώ .. την Παρασκευή που μας πέρασε έκανα συχνοουρία κ συμπτώματα ουρολοίμωξης, μου έδωσε αγωγή ο γιατρός μου. Τη Δευτέρα είχα κάτι ροζ υγρά, υγρά απλά με ροζ μέσα. Λέω έχει γούστο να έγινε θαύμα . Σιγά σιγά αυξήθηκε ωστόσο η ΡΟΗ το βράδυ κ το επόμενο πρωί άρχισα να γεμίζω σερβιέτα. Πρώτη φορά μου ξεκινάει έτσι η περίοδος, συνήθως έχω καφέ πρώτα . Έχει συμβεί σε καμία να έχει αίμα εμφύτευσης με ΡΟΗ ; 
να κάνω ένα τεστ καλού κακού ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε μακάρι να είναι σημάδια από το μωρακι 

οι εξετάσεις που εκανες έχει και την χοριακη μέσα ; 

Μακάρι κορίτσι μου🙏 όχι όχι γενική αίματος μου κάνανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα όμορφες μου! Happy Valentine’s Day!!! ❤️❤️❤️

κορίτσια μου μπορείτε να μου πείτε εμπειριες και κόστος και γιατρούς σχετικά με την υστεροσκοπηση; 
Ειναι καλυτερα να γίνει πρώτα διαγνωστική και ύστερα επεμβατική η με τη μια επεμβατική; 
ο γιατρός μ μ είπε πως εφόσον ο υπέρηχος ήταν κάθετος τότε ν κάνουμε διαγνωστική χωρίς μέθη στο ιατρείο του! Μ είπε πως βάζουν κατι χάπια και κατι υποθετα στον τράχηλο γ ν μαλακώσει και ν ανοίξει ξαι πως πονάει πόνο σαν κράμπα περιόδου τη στιγμή που το υστεροσκοπιο μπαίνει μέσα στη μήτρα! 

Εμένα μου έκανε κατευθείαν επεμβατική καθώς είχα ένα μικρό πολύποδα. Εμάς συνολικά κόστισε 500€. Απ όσο ξέρω όμως κ για διαγνωστική να ξεκινήσουν προχωράνε κατευθείαν σε επεμβατική εάν βρουν κάτι. Κριμα είναι να μπεις στη διαδικασία κ μετά πάλι ξανά αν χρειάζεται οτιδήποτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έκανα κ βγήκε θετικό!!!!

θα τρελαθώ δε το πιστεύω ακόμη 

θα με πάρει η γιατρος πίσω γιατί τώρα εξετάζει 

Ααααααααα!!!! Συγχαρητήριααααααα!!! 🥳🥳🥳🥳 Τι όμορφο δώρο για του Αγίου Βαλεντινου!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έκανα κ βγήκε θετικό!!!!

θα τρελαθώ δε το πιστεύω ακόμη 

θα με πάρει η γιατρος πίσω γιατί τώρα εξετάζει 

Έλα βρε κορίτσι μου μπραβοοο  🥳🥳🥳🥳

για εσενα ξανά μπήκα να δω αν είχες κανένα νέο συγχαρητήρια 🥳 

αν μπορέσεις βάλε φωτο 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δε το πιστεύω αλήθεια το πρώτο μου παιδί έκανα 2 χρόνια για να το πετύχω κ αυτό ήρθε χωρις καν να προσπαθήσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια δε το πιστεύω αλήθεια το πρώτο μου παιδί έκανα 2 χρόνια για να το πετύχω κ αυτό ήρθε χωρις καν να προσπαθήσουμε 

Αχ τι ωραία νέα! Εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

AE010591-C8CE-493F-834D-D39FF89CFB86.jpeg

Χαχαχα καλεεεε; Τι τεστ είναι αυτό ;;; Κατακόκκινο μας έβγαλε τα μάτια 😂 Θα έχεις μεγάλη χοριακη το home test είναι πολύ εντονο πάνω από 500 λέω θα είναι το νούμερο της χοριακης σου (έτσι κάνω μια εκτίμηση να δω αν θα πέσω μέσα 😂)

Ειδες ποσο εύκολα ήρθε ; Τίποτα δεν χρειάστηκε ούτε εξέταση για την προλακτινη, ούτε χάπι, τίποτα , το πίστευα πως θα ερχόταν εύκολα είμαστε σχεδόν ίδια περίπτωση.. 😊

μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αχ τι ωραία νέα! Εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχην!

 

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα καλεεεε; Τι τεστ είναι αυτό ;;; Κατακόκκινο μας έβγαλε τα μάτια 😂 Θα έχεις μεγάλη χοριακη το home test είναι πολύ εντονο πάνω από 500 λέω θα είναι το νούμερο της χοριακης σου (έτσι κάνω μια εκτίμηση να δω αν θα πέσω μέσα 😂)

Ειδες ποσο εύκολα ήρθε ; Τίποτα δεν χρειάστηκε ούτε εξέταση για την προλακτινη, ούτε χάπι τίποτα , το πίστευα πως θα ερχόταν εύκολα είμαστε σχεδόν ίδια περίπτωση.. 😊

μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 💕

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ ολες!!! 
 

μακαρι να πάνε όλα καλά μέχρι το τελος!!!

Ναι το hometest είναι πολύ θετικό το άλλο είναι καπως αχνό δε ξέρω ισως από το άγχος μ το άφησα λίγη ώρα μέσα στο δειγμα!!!

Πραγματικά είμαστε ίδια περίπτωση!!!!!  Μακάρι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...